PDA

View Full Version : Ποιος κοροιδευει ,ποιον ,τελικα?



Xrider
05/11/2010, 12:42
http://www.dailymail.co.uk/news/article-1326712/UK-tumbles-quality-life-league-table-lags-Greece.html

Η Ελλαδα ΣΗΜΕΡΑ εχει καλητερη ποιοτητα ζωης απο την Αγγλια!!
Δεν ξερω...τον περασμενο Νοεμβριο ημουν στην Αγγλια...και ξενερωσα που γυρησα στην Ιταλια..και ξενερωσα ακομα περισσοτερο οταν γυρησα στην Αθηνα...
Ξενερωσα τοσο που σκεφτομουν και συνεχιζω να σκεφτομαι μονιμη μετακομιση στην Αγγλια...και τωρα διαβαζω αυτο!!!
Τελικα μηπως σε καθε χωρα πεφτει το παραμυθι του στυλ "Η Ελλαδα τελευταια στην λιστα....." για να μην φωναζει κανενας!?


217879

nickald
05/11/2010, 12:48
Απλα οι γνωμες ειναι διαφορετικες σε διαφορετικες χωρες


Οι αγγλαρες με τον ορο ποιοτητα ζωης μπορει να εχουν στο μυαλο τους τις διακοπες το καλοκαιρι τον ηλιο λιγο κρασι λιγο θαλασσα και τ'αγορι μουυυυυ

Aggelos_SV
05/11/2010, 12:52
Εγώ πάλι βλέπω την Αυστραλία στην 2η θέση και γουστάρω...:D

Δικαίωμα εκφοράς άποψης για την ποιότητα ζωής στην Ελλάδα δεν έχω,γιατί απλά ζωή στην Ελλάδα δεν έχω.Επιβίωση ίσως αλλά ζωή όχι.

rockobok
05/11/2010, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
http://www.dailymail.co.uk/news/article-1326712/UK-tumbles-quality-life-league-table-lags-Greece.html

Η Ελλαδα ΣΗΜΕΡΑ εχει καλητερη ποιοτητα ζωης απο την Αγγλια!!
Δεν ξερω...τον περασμενο Νοεμβριο ημουν στην Αγγλια...και ξενερωσα που γυρησα στην Ιταλια..και ξενερωσα ακομα περισσοτερο οταν γυρησα στην Αθηνα...
Ξενερωσα τοσο που σκεφτομουν και συνεχιζω να σκεφτομαι μονιμη μετακομιση στην Αγγλια...και τωρα διαβαζω αυτο!!!
Τελικα μηπως σε καθε χωρα πεφτει το παραμυθι του στυλ "Η Ελλαδα τελευταια στην λιστα....." για να μην φωναζει κανενας!? Η αθήνα σαν πόλη και ποιότητα ζωής κατα τη γνώμη μου είναι καλύτερα απο το λονδίνο. Τώρα για την επαρχία δε ξέρω..
αλλά δε νομίζω ένας απλός εργαζόμενος στην αγγλία να είναι σε καλύτερη θέση
απο ότι ένας αντίστοιχος έλληνας. Πολύ γενικά αυτά τα στοιχεία δε μπορείς να βγάλεις συμπεράσματα:wave2:

Xrider
05/11/2010, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickald
Απλα οι γνωμες ειναι διαφορετικες σε διαφορετικες χωρες


Οι αγγλαρες με τον ορο ποιοτητα ζωης μπορει να εχουν στο μυαλο τους τις διακοπες το καλοκαιρι τον ηλιο λιγο κρασι λιγο θαλασσα και τ'αγορι μουυυυυ

"The index looks beyond simply income to assess quality of life by including health, education, gender equality and political freedom. "

:dizzy:

stavrogin
05/11/2010, 12:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
http://www.dailymail.co.uk/news/article-1326712/UK-tumbles-quality-life-league-table-lags-Greece.html

Η Ελλαδα ΣΗΜΕΡΑ εχει καλητερη ποιοτητα ζωης απο την Αγγλια!!
Δεν ξερω...τον περασμενο Νοεμβριο ημουν στην Αγγλια...και ξενερωσα που γυρησα στην Ιταλια..και ξενερωσα ακομα περισσοτερο οταν γυρησα στην Αθηνα...
Ξενερωσα τοσο που σκεφτομουν και συνεχιζω να σκεφτομαι μονιμη μετακομιση στην Αγγλια...και τωρα διαβαζω αυτο!!!
Τελικα μηπως σε καθε χωρα πεφτει το παραμυθι του στυλ "Η Ελλαδα τελευταια στην λιστα....." για να μην φωναζει κανενας!?

σε γενικες γραμμες ζουμε καλα
έχουμε να φαμε, τρωμε καλητερα απ τους εγγλέζους
δε ζουμε σε παραγκες , οι περισσοτεροι εχουν δικο τους σπιτι ,ζουμε σε καλητερα σπιτια απ τους εγγλεζους. το συστημα υγειας δεν ειναι τραγικο

ας εχουμε 700ευρο, και διαφθορα φουλ

εξαρτατε απο τα κριτιρια και πως αυτα διαβαζονται φαντάζομαι

Xrider
05/11/2010, 13:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από rockobok
Η αθήνα σαν πόλη και ποιότητα ζωής κατα τη γνώμη μου είναι καλύτερα απο το λονδίνο. Τώρα για την επαρχία δε ξέρω..
αλλά δε νομίζω ένας απλός εργαζόμενος στην αγγλία να είναι σε καλύτερη θέση
απο ότι ένας αντίστοιχος έλληνας. Πολύ γενικά αυτά τα στοιχεία δε μπορείς να βγάλεις συμπεράσματα:wave2:
Ακουγα Αγγλια και μου γυρναγαν τα @@ απο αυτα που ειχα δει απο περιοδικα,εφημερηδες,φωτο και ειχα ακουσει απο συγγενεις και φιλους που ειχαν παει εκει για σπουδες.
Οταν πηγα πρωτη φορα-ειχα πετυχει καταπληκτικο καιρο για πολλες μερες- σκεφτηκα τι λκς πιαστηκα να ακουω τις @@ των αλλων...
Το Λονδινο αν και δεν γουσταρω τις μεγαλες πολεις μου φανηκε σαν ποιοτητα πολλα + παραπανω απο την Αθηνα σε πολλα πραγματα...αλλα δεν θα με ενδιεφερε ποτε να μεινω στο Λονδινο

tifoefs
05/11/2010, 13:26
ρε χαλαρωστε πια !!

μια κουβεντα για μπιελες και ατερμονες κοχλιες δεν υπαρχει πια ;;;

:bigcry: :bigcry:

sergiosm
05/11/2010, 13:36
Όλα τα λεφτά είναι το 6

Liechtenstein