PDA

View Full Version : καθαρή συνείδηση!?



LARISEOS
05/11/2010, 17:08
sorry που δεν εχει να κανει με το μοτο.....

"Πιο αναλυτικά, συνείδηση είναι η κατάσταση εκείνη του οργανισμού που επιτρέπει στο άτομο να αναπτύξει τις λειτουργίες που είναι απαραίτητες ώστε να γνωρίζει το περιβάλλον του, τα συμβαίνοντα γύρω του και μέσα στον ίδιο του τον εαυτό."

Απο το πρωι με εχουν παρη 4-5 ατομα τηλ για να τους ψηφίσω , απο διαφορα κόμματα, με την ιδια τακτική που τωσα χρονια σέρνει αφτον τον τόπο......ψήφισε εσυ κ θα σου κάνω χαρες......ακομα και μια μαγνητική στην μάνα μου πρότειναν!

ΟΧΙ ΡΕ ! εγω τουλαχιστον θα πω στα παιδια μου οτι δεν ψήφισα αυτους τους ρουφιάνους ........αυτους που σου κανουν χαρες και μετα ξύνουν τα αρχιδια τους και απολαμβάνουν τα λεφτα του κρατους!

εμεις φταίμε αν αυτος ο τοπος κυβερνιόταν τωσα χρονια απο αλητες.......
εμεις εκλεξαμε αυτα τα σκουπιδια για δικους μας λογους....
εμεις ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΆΧΡΗΣΤΟΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ Ο ΚΑΘΡΕΥΤΗΣ ΜΑΣ!...


ΨΑΞΤΕ ΚΑΙ ΨΗΦΊΣΤΕ , κουνηθείτε , ξεβολευτειτε για μια φορά.......και μην πετατε την ψηφο σας με τα θα των πολιτικων!


να εχετε την συνείδηση σας καθαρή!

tamar
05/11/2010, 17:11
:a013:
Σωστός!!

SvsGreek
05/11/2010, 19:29
Ετσι ακριβως αδερφε μου.

Εχουμε τη συνειδηση μας ησυχη κ απο κει κ περα ολα δανεικα ειναι..ειτε εδω ειτε ψηλα.
:beer: :beer:

chris_honda
05/11/2010, 22:05
+ όσα!!

:beer: :beer: :beer: :beer:

ilias s.m.
05/11/2010, 22:37
Μπράβο ρε μάγκα!!!:beer: :beer:

Εξω τα λαμόγια!!!!
Εμένα ειναι υποψήφιοι κατι συγγενείς μου,
Θα τους μαυρίσω και αυτούς!!!!!!!!!

airpanos
05/11/2010, 22:48
+250:beer: :beer: :beer:

BELZEBOYLIS
05/11/2010, 23:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
sorry που δεν εχει να κανει με το μοτο.....


ΨΑΞΤΕ ΚΑΙ ΨΗΦΊΣΤΕ , κουνηθείτε , ξεβολευτειτε για μια φορά.......




κάτι σαν εμβόλιο ?

vangelis 64
06/11/2010, 01:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS

εμεις εκλεξαμε αυτα τα σκουπιδια για δικους μας λογους....
Θα ήθελες να επεκταθείς λίγο σ' αυτό;Εκτός αν μιλάς για ρουσφετοκαταστάσεις,

οπότε ακουμπάς το φαινόμενο επιφανειακά, και δεν συντρέχει λόγος για ανάλυση.:wave2:

Akatanomastos
06/11/2010, 01:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από ilias s.m.
Εμένα ειναι υποψήφιοι κατι συγγενείς μου,
Θα τους μαυρίσω και αυτούς!!!!!!!!!


ε ρε και να βγουνε..


θα σε λιωσουνε :a01:

miscelano
06/11/2010, 03:51
σωραιος τασουηλ....μαυρο στα μπασταρδια.....

LARISEOS
06/11/2010, 08:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Θα ήθελες να επεκταθείς λίγο σ' αυτό;Εκτός αν μιλάς για ρουσφετοκαταστάσεις,

οπότε ακουμπάς το φαινόμενο επιφανειακά, και δεν συντρέχει λόγος για ανάλυση.:wave2:

δεν νομίζω να μην το κατάλαβες....ειναι πολυ απλο!

το παρτι που γινότανε σε βαρος του κράτους το απολαμβάναμε ολοι....πολιτικοί κ μη πολιτικοί,,,με πολλούς κ διαφόρους τρόπους.

δεν ειναι μονο τα ρουσφέτια......φιλε μου! ειναι απο την παραμικρή παρανομία που έκανα εγω στο σύστημα γιατι ήξερα οτι ολοι ετσι κάνουν !

πχ επιδοτήσεις,αυθαίρετα ,φάρμακα!

και αν ψαχτουμε ολοι μας καπιος κοντινός μας εχει κάνει κατι που θα ωφελούσε κ εμάς!


ΑΣ ΚΑΤΑΦΈΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΡΊΝΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΜΑΣ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΈΣΟΥΜΕ ΝΑ ΑΛΛΆΞΟΥΜΕ ΧΑΡΑΚΤΉΡΑ!

το να βλέπουμε λαζοπουλο κ στην πραγματικότητα γελαμε με τα χαλια μας ειναι η μεγαλύτερη βλακεία.....ο λαζοπουλος σατιρίζει κ καλα κανει, αλλα εμείς τον βλέπουμε σαν εναν τηλεοπτικό βουλευτή που λεει ακρηβως αυτα που θέλουμε να ακούσουμε..... !


καλημερα σε ολους ........






:sun:

balakia
07/11/2010, 06:38
το παρτι που γινότανε σε βαρος του κράτους το απολαμβάναμε ολοι....πολιτικοί κ μη πολιτικοί,,,με πολλούς κ διαφόρους τρόπους.

δεν ειναι μονο τα ρουσφέτια......φιλε μου! ειναι απο την παραμικρή παρανομία που έκανα εγω στο σύστημα γιατι ήξερα οτι ολοι ετσι κάνουν !

πχ επιδοτήσεις,αυθαίρετα ,φάρμακα!

και αν ψαχτουμε ολοι μας καπιος κοντινός μας εχει κάνει κατι που θα ωφελούσε κ εμάς!


ΑΣ ΚΑΤΑΦΈΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΡΊΝΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΜΑΣ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΈΣΟΥΜΕ ΝΑ ΑΛΛΆΞΟΥΜΕ ΧΑΡΑΚΤΉΡΑ!

το να βλέπουμε λαζοπουλο κ στην πραγματικότητα γελαμε με τα χαλια μας ειναι η μεγαλύτερη βλακεία.....ο λαζοπουλος σατιρίζει κ καλα κανει, αλλα εμείς τον βλέπουμε σαν εναν τηλεοπτικό βουλευτή που λεει ακρηβως αυτα που θέλουμε να ακούσουμε..... !


καλημερα σε ολους ........



και οχι μονο σε βαρος του κρατους αλλα και του διπλανου μας αφου εμεις βαζουμε βυσμα(ρουσφετι)για να κανουμε μια δουλεια,μεταθεση,και αλλα πολλα εις βαρος αλλων.
και μην ξεχνατε και οι πολιτικοι απο τον λαο προερχονται,ουτε απο αλλον πλανητη ειναι ουτε καν απο αλλη χωρα


:sun: [/B][/QUOTE]

sotpag
07/11/2010, 08:33
καλα τα λετε και εσεις και πολλοι αλλοι

εγω την απορια πως περνουν αυτα τα ποσοστα ολα αυτα τα χρονια δεν ξερω:confused: :confused:

H.A.Balafoutre
07/11/2010, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
sorry που δεν εχει να κανει με το μοτο.....

"Πιο αναλυτικά, συνείδηση είναι η κατάσταση εκείνη του οργανισμού που επιτρέπει στο άτομο να αναπτύξει τις λειτουργίες που είναι απαραίτητες ώστε να γνωρίζει το περιβάλλον του, τα συμβαίνοντα γύρω του και μέσα στον ίδιο του τον εαυτό."

Απο το πρωι με εχουν παρη 4-5 ατομα τηλ για να τους ψηφίσω , απο διαφορα κόμματα, με την ιδια τακτική που τωσα χρονια σέρνει αφτον τον τόπο......ψήφισε εσυ κ θα σου κάνω χαρες......ακομα και μια μαγνητική στην μάνα μου πρότειναν!

ΟΧΙ ΡΕ ! εγω τουλαχιστον θα πω στα παιδια μου οτι δεν ψήφισα αυτους τους ρουφιάνους ........αυτους που σου κανουν χαρες και μετα ξύνουν τα αρχιδια τους και απολαμβάνουν τα λεφτα του κρατους!

εμεις φταίμε αν αυτος ο τοπος κυβερνιόταν τωσα χρονια απο αλητες.......
εμεις εκλεξαμε αυτα τα σκουπιδια για δικους μας λογους....
εμεις ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΆΧΡΗΣΤΟΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ Ο ΚΑΘΡΕΥΤΗΣ ΜΑΣ!...


ΨΑΞΤΕ ΚΑΙ ΨΗΦΊΣΤΕ , κουνηθείτε , ξεβολευτειτε για μια φορά.......και μην πετατε την ψηφο σας με τα θα των πολιτικων!


να εχετε την συνείδηση σας καθαρή!



Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
δεν νομίζω να μην το κατάλαβες....ειναι πολυ απλο!

το παρτι που γινότανε σε βαρος του κράτους το απολαμβάναμε ολοι....πολιτικοί κ μη πολιτικοί,,,με πολλούς κ διαφόρους τρόπους.

δεν ειναι μονο τα ρουσφέτια......φιλε μου! ειναι απο την παραμικρή παρανομία που έκανα εγω στο σύστημα γιατι ήξερα οτι ολοι ετσι κάνουν !

πχ επιδοτήσεις,αυθαίρετα ,φάρμακα!

και αν ψαχτουμε ολοι μας καπιος κοντινός μας εχει κάνει κατι που θα ωφελούσε κ εμάς!


ΑΣ ΚΑΤΑΦΈΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΡΊΝΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΜΑΣ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΈΣΟΥΜΕ ΝΑ ΑΛΛΆΞΟΥΜΕ ΧΑΡΑΚΤΉΡΑ!

το να βλέπουμε λαζοπουλο κ στην πραγματικότητα γελαμε με τα χαλια μας ειναι η μεγαλύτερη βλακεία.....ο λαζοπουλος σατιρίζει κ καλα κανει, αλλα εμείς τον βλέπουμε σαν εναν τηλεοπτικό βουλευτή που λεει ακρηβως αυτα που θέλουμε να ακούσουμε..... !


καλημερα σε ολους ........






:sun:


Αγαπητέ...δεν μπορείς να φανταστείς πόσο συμφωνώ στα γραφώμενά σου.

Χρόνια μαλώνω για τα αυτονόητα αλλά κατέληξα ότι υπάρχουν 2 κατηγορίες ψηφοφόρων.

1) Οι ηλίθιοι, τεμπέληδες, κρυψήνους

2) Οι πονηροί, καβατζωμένοι, ωφελημιστές.

Εγώ τουλάχιστον που ψηφίζω χρόνια ένα κόμμα ξέρω και τι ευθύνες να ζητήσω και δεν περιμένω από τους άλλους να με πρίξουν με τις μπουρδολογίες τους που διαβάζουν κάθε φορά σε μια εφημερίδα ή βλέπουν στην τηλεόραση.

Αν είμασταν κι εμείς νοικοκυραίοι όπως οι περισσότεροι περηφανεύοντε...σε αυτήν την κατάντια δεν θα είμασταν, αλλά είναι οι 2 πάνω κατηγορίες και κανείς δεν τολμάει να μπεί μπροστά.

Όταν όλους αυτούς τον τελευταίο καιρό τους λέω, περίμενε την άλλη τρίτη θα τα πεί ο Λαζόπουλος...μην κάνεις τίποτα εσύ...κάτσε στον καναπέ! κοιτάνε τον ουρανό αδιάφορα....πόσο δίκιο έχεις...και πόσο εκνευρίζομαι με την ξυπασιά του καθενός που πιστεύει πως φταίνε μόνον οι άλλοι...και φυσικά δεν τολμάει να βάλει το δικό του δίκιο (φυσικά) μπροστά ώστε σιγά σιγά να αλλάξει κάτι...κι όταν λέω μαλώνω...έχω χάσει και πελάτες...όχι μαλακίες...αλλά τουλάχιστον έχω καθαρή συνείδηση διότι εγώ πολλά χρόνια τώρα στιρίζω και ελληνικά προϊόντα και τους πελάτες μου ή έστω της πόλης μου. Αλλά φτάσαμε εκεί που φτάσαμε διότι οι περισσότεροι γράφανε στα @@ τους τους άλλους έλληνες...και πιστεύαμε θα μας σώσουν οι ξένοι...:lol:

Τα σέβη μου. :beer:

ego_o_idios
07/11/2010, 10:50
leo ke ego vgike aporipantiko na tin plino epitelous..
:rotflmao: :rotflmao:

LARISEOS
07/11/2010, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Αγαπητέ...δεν μπορείς να φανταστείς πόσο συμφωνώ στα γραφώμενά σου.

Χρόνια μαλώνω για τα αυτονόητα αλλά κατέληξα ότι υπάρχουν 2 κατηγορίες ψηφοφόρων.

1) Οι ηλίθιοι, τεμπέληδες, κρυψήνους

2) Οι πονηροί, καβατζωμένοι, ωφελημιστές.

Εγώ τουλάχιστον που ψηφίζω χρόνια ένα κόμμα ξέρω και τι ευθύνες να ζητήσω και δεν περιμένω από τους άλλους να με πρίξουν με τις μπουρδολογίες τους που διαβάζουν κάθε φορά σε μια εφημερίδα ή βλέπουν στην τηλεόραση.

Αν είμασταν κι εμείς νοικοκυραίοι όπως οι περισσότεροι περηφανεύοντε...σε αυτήν την κατάντια δεν θα είμασταν, αλλά είναι οι 2 πάνω κατηγορίες και κανείς δεν τολμάει να μπεί μπροστά.

Όταν όλους αυτούς τον τελευταίο καιρό τους λέω, περίμενε την άλλη τρίτη θα τα πεί ο Λαζόπουλος...μην κάνεις τίποτα εσύ...κάτσε στον καναπέ! κοιτάνε τον ουρανό αδιάφορα....πόσο δίκιο έχεις...και πόσο εκνευρίζομαι με την ξυπασιά του καθενός που πιστεύει πως φταίνε μόνον οι άλλοι...και φυσικά δεν τολμάει να βάλει το δικό του δίκιο (φυσικά) μπροστά ώστε σιγά σιγά να αλλάξει κάτι...κι όταν λέω μαλώνω...έχω χάσει και πελάτες...όχι μαλακίες...αλλά τουλάχιστον έχω καθαρή συνείδηση διότι εγώ πολλά χρόνια τώρα στιρίζω και ελληνικά προϊόντα και τους πελάτες μου ή έστω της πόλης μου. Αλλά φτάσαμε εκεί που φτάσαμε διότι οι περισσότεροι γράφανε στα @@ τους τους άλλους έλληνες...και πιστεύαμε θα μας σώσουν οι ξένοι...:lol:

Τα σέβη μου. :beer:


το πιο άσχημο ειναι η νεολαία....απίστευτα βλακώδη κατάσταση!

επειδή εργάζομαι με extrem sports κτλ εχω καθε μερα να κανω με νέους.......εκει που περιμένεις οτι θα δεις το φως τοσο πιο σκοτεινά ειναι..........

λυπάμαι.....αλλα οπως είπανε αυτο το κρατος μονο να σέρνεται ξερει και μαγκια κλανια !