PDA

View Full Version : Γραντσουνιές



DUKEMNUKEMgr
27/07/2005, 02:47
Καλησπέρα, σας γράφω λόγο ατυχήματος! Υπάρχει τρόπος να βρώ τον κωδικό χρώματος της μηχανής μου; (Μαύρο Derbi GPR Racing)
Σήμερα σταμάτησα την μηχανή μου έξω απο το μαγαζί που δουλεύω, ως συνήθως, άνοιξα το στίριγμα, την πήγα λίγο πίσω, έστρειψα το τιμόνι λίγο αριστερά, κ την άφησα, ξαφνικά φεύγει δεξιά, ενώ εγώ είμαι ακόμα απάνω της, αλλά όρθιος! την πιάνω σχεδόν στον αέρα και με ψιλοπαίρνει κάτω................... εκεί που την σηκώνω και λέω οκ, βρήκε ο μαρσπιές και την κράτησε, βλέπω οτι το γαμημένο το πεζοδρόμιο μου έχει γδάρει το ένα φτερο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τι κάνω τώρα παιδιά; Πάω σε φανοποιείο; Κανενα προιόν που μπορεί να βοηθήσει; Καμια ιδέα; Βάψημο όλης της μηχανης; Δεν ξερω το χρώμα!

GST
27/07/2005, 06:34
οι λυσεις ειναι δυο....

καταρχην περνεις μια αλοιφη και τριβεις την γρατζουνια μηπως και ειναι μονο στο βερνικη και φυγει...αν οχι ...δηλαδη ειναι πιο βαθια και εχει παρει χρωμα.....τοτε
--- η βαφης το πλαστικο ξανα
----η πας με το καλυτερο χαμογελο σου σε ενα βαφεα και τον παρακαλας να σου φτιαξει λιγο χρωματακι και με ενα πινελακι σου καλυπτει την γρατζουνια και επειτα στο περναει με αλοιφη και σβουρακι για να ερθει στα ισια του...

η δευτερη λυση ειναι πιο φτηνη ...μπορει να φαινετε λιγακι (διωχνει το κακο το ματι :lol: ) και συνηθως οι μαστορες βαριουνται γιατι δεν τους συμφερει οικονομικα

stako
27/07/2005, 08:31
Και με την ευκαιρία να ρωτήσω κι εγώ, αν είναι σε μεταλλικό σημείο η "γρατζουνιά"? Και βαθιά? Πάλι με την παραπάνω μέθοδο αντιμετωπίζεται?

:wave2: