PDA

View Full Version : ερώτηση εργατικού δικαίου



johnpan
06/11/2010, 17:59
σόρυ για το άσχετο, έχω ρωτήσει και σε δικηγορικά φόρουμ αλλά αν το πιστεύετε, έχουν περάσει 3 μέρες και δεν έχω πάρει απάντηση.
Στο εργοστάσιο μας ανακοινώνουν 2 μέρες το μήνα δωδεκάωρη εργασία. Αυτό κανονικά δεν γίνεται με την συγκατάβαση του εργαζομένου? Μπορούν να σε απολύσουν αν αρνηθείς? ευχαριστώ

vagtav
06/11/2010, 18:03
Αν θέλεις δικηγορίστικη απάντηση, δεν μπορώ να σε βοηθήσω.
Αν θες τη γνώμη μου, κάτσε στα αυγά σου....
Αν οι υπερωρίες πληρώνονται τότε μόνο για καλό μου φαίνεται. Τα περισσότερα εργοστάσια αντιμετωπίζουν πρόβλημα και μειώνουν ώρες. Οι εποχές είναι δύσκολες.

:wave2:

Gi_4ce
06/11/2010, 18:21
(Στο τέλος, με αυτά τα θέματα, θα αρχίσει τις ενέσεις ο Cpt... :lol:


Σε μια εταιρεία που ημουν, προέβλεπε 12ωρη εργασία βασει συνεννοήσεως στην πρόσληψη.

jpag
06/11/2010, 18:25
εχω την εντυπωση οτι μπορει να σε χρησιμοποιησει μεχρι και 12 ή 20 ωρες παραπανω συνολο το μηνα
και φυσικα αμοιβεσε ως υπερεργασια

vagtav
06/11/2010, 18:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gi_4ce
(Στο τέλος, με αυτά τα θέματα, θα αρχίσει τις ενέσεις ο Cpt... :lol:
....

Ναι, αλλά δεν θα παραλείψει να το γράψει :lol: :lol: :lol: :lol:

johnpan
06/11/2010, 23:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από vagtav
Αν θέλεις δικηγορίστικη απάντηση, δεν μπορώ να σε βοηθήσω.
Αν θες τη γνώμη μου, κάτσε στα αυγά σου....
Αν οι υπερωρίες πληρώνονται τότε μόνο για καλό μου φαίνεται. Τα περισσότερα εργοστάσια αντιμετωπίζουν πρόβλημα και μειώνουν ώρες. Οι εποχές είναι δύσκολες.

:wave2:

βασικά έκανα ερώτηση εργατικού δικαίου, οπότε δε ζήτησα τη γνώμη σου. Να κάτσω στα αυγά μου το λέει και η μαμά μου, όμως δεν είναι αυτή που κάθεται 12 ώρες όρθια για λίγα ευρώ παραπάνω. Οι εποχές δύσκολες, οι βιασμοί ευπρόσδεκτοι?
Τεσπα, μεγάλη συζήτηση, εγώ ρώτησα συγκεκριμένο πράγμα.
Ευχαριστώ πάντως για το χρόνο σου:beer:

ego_o_idios
07/11/2010, 10:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
σόρυ για το άσχετο, έχω ρωτήσει και σε δικηγορικά φόρουμ αλλά αν το πιστεύετε, έχουν περάσει 3 μέρες και δεν έχω πάρει απάντηση.
Στο εργοστάσιο μας ανακοινώνουν 2 μέρες το μήνα δωδεκάωρη εργασία. Αυτό κανονικά δεν γίνεται με την συγκατάβαση του εργαζομένου? Μπορούν να σε απολύσουν αν αρνηθείς? ευχαριστώ


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ne:wacko: