PDA

View Full Version : Πάει το μωρό μού....



Σελίδες : [1] 2

SuzukiK8gr
07/11/2010, 15:55
Καλησπέρα σε όλους παιδιά και πάντα ΌΡΘΙΟΙ... θα σας πω σύντομα την ιστορία μου... προχτές την πέμπτη ενώ γύρναγα από δουλειά στη Λ καβάλας στο Χαιδάρι και ώρα 22:00 (έξω από το νονό της νύχτας το φαγάδικο όσοι έχουν ακουστά) κατεβενα προς Αιγάλεω στο απέναντι ρεύμα ήταν αυτοκίνητα για να κάνουν αναστροφή εμείς είχαμε κόκκινο και για αυτούς πράσινο για να κάνουν αναστροφή να μπουν στο ρεύμα μας εγώ ήμουν από μακριά και κατεβενα ρολαριστος για να σταματήσω στο κόκκινο μου. Κάπουα στιγμή για μας ανάβει πράσινο και ξεκινάω να φεύγω με πρώτη ταχύτητα (δεν είχα σταματήσει ήμουν ακόμη πιο πίσω από το φανάρι μου) δεν ήμουν με πολλά και καθώς περνάω το φανάρι μου βλέπω ένα μαλακισμένο τελευταία στιγμή να κάνει αναστροφή, αν πηγενε λίγο ποιο γρήγορα ίσως να τον απόφευγα αλλά δυστυχώς τον βρήκα στο πίσω μέρος μεταξύ ρεζερβουάρ και πόρτας δεν είχα καθόλου χρόνο να αντιδράσω μιας και ήμουν πολύ κοντά την ώρα που έκανε την αναστροφή.. Αποτέλεσμα να καρφωθώ ευτυχώς όχι με πολλά ίσως με 50-60 κάπου εκεί και να πεταχτώ από την μηχανή από ότι μου είπαν γύρω στα 2 μέτρα να κάνω κολοτούμπα και να ξαπλώσω στο οδόστρωμα ανάσκελα το μόνο που σκεφτόμουν είναι να γύρω το κεφάλι μπροστά για να μην το χτυπήσω μιας και ΔΕΝ ΦΟΡΑΓΑ ΚΡΑΝΟΣ Ο ΜΑΚΑΚΑΣ.... Το μόνο που έπαθα ήταν ένα καρουμπαλακι στο κεφάλι κάτι μικρο γδαρσίματα στο δεξί χέρι επάνω τα οποία πρέπει να είναι από την μηχανή την ώρα που πετάχτηκα και πόνος στον δεξιό ποπό γτ έτσι έσκασα και μια μικρο θλάση στην αριστερή φτέρνα... να σημειώσω πως το βράδυ που έπεσα να κοιμηθώ δεν μπορούσα να κουνηθώ μαρτύρησα... τώρα είμαι καλύτερα !!! και όλα αυτά γιατί ο τύπος ήταν από άλλη περιοχή ήρθε να πάρει την γκόμενα από το χαιδαρι 19 χρόνον ακόμα με το προσωρινό δίπλωμα ήταν και ο τρόπος του γενικά ένα πεδακι ήταν αφού το λυπηθήκαμε είχε φρικαρη στην κυριολεξία να και μερικές φώτο πως μου κατάντησε την μηχανή ΑΓΡΑΤΖΟΥΝΙΣΤΗ ήταν !!!!


τώρα δεν ξέρω πρέπει να χαίρομαι που είμαι καλά η πρέπει να στεναχωριέμαι για την μηχανή ??? τι λέτε εσείς ???



ΠΩΣ ΗΤΑΝ....
http://i232.photobucket.com/albums/ee303/greektarget/21062010246.jpg

http://i232.photobucket.com/albums/ee303/greektarget/21062010247.jpg



ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ....
http://i232.photobucket.com/albums/ee303/greektarget/06112010294.jpg
http://i232.photobucket.com/albums/ee303/greektarget/06112010282.jpg

Cpt. Haddock
07/11/2010, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από SuzukiK8gr
[...] ΔΕΝ ΦΟΡΑΓΑ ΚΡΑΝΟΣ Ο ΜΑΚΑΚΑΣ.... [...]τι λέτε εσείς ???
[...]

Εγω λεω οτι εισαι τυχερος που γραφεις :wave2:

Ζεύκας
07/11/2010, 16:01
Γειά σου ρε Μητσάρα YZF! :lol:

SuzukiK8gr
07/11/2010, 16:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Γειά σου ρε Μητσάρα YZF! :lol:


Που με ξερεις ??? σε εχω φιλο στο FB ??

o teos
07/11/2010, 16:17
φιλαρακι αφου εισαι κομπλε ολα οκ...μη μασας υπομονη αν σου εκανε και δηλωση ολα κομπλε θα το φτιαξεις το μοτο..τροχαια ηρθε?:beer:

ktmakis
07/11/2010, 16:18
Να θυμάσαι σε όλη σου τη ζωή οτι είσαι τυχερός και στη χάρισε αυτή τη φορά και θα μπορείς να το λές στα παιδιά σου και στα εγγόνια σου και το ρίγος που θα νιώθεις οταν διαβάζεις ή ακούς για ανθρώπους που χάσαν τη ζωή τους φορώντας κράνος ή όχι.

Ζεύκας
07/11/2010, 16:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από SuzukiK8gr
Που με ξερεις ??? σε εχω φιλο στο FB ??

έκανες τη μαλακία να βάλεις λάθος λινκ,
και πριν το διορθώσεις το τσέκαρα :p

λοιπόν καλά μυαλά και κρανωμένα
όσο για το r1 δν έχει πάθει τπτ τραγικό απ'ότι φαίνεται

SuzukiK8gr
07/11/2010, 16:21
Όχι φίλε τροχαία δεν ήρθε απλά έχω και μάρτυρες κτλ ήρθε την παρασκευή σπίτι μου το παιδί είπε νταξει δεν υπάρχει πρόβλημα αφού εσύ είσαι καλά ο πατέρας μου θα σου κάνει δήλωση θα στο φτιάξει κανονικά τώρα περιμένω από δευτέρα να δούμε τι θα γίνει απλά επειδή δεν τα πολύ ξέρω θα ήθελα κάποιος να μου πει τι γίνεται ακριβώς τη μηχανή την έχω σπίτι ο εμπειρογνώμονας θα έρθει σπίτι να την δει η πρέπει να την πάω σε συνεργείο ??? αν πρέπει να την πάω σε συνεργείο θα την ανεβάσω πάνω στην ελατεια σε ένα χωρίο αν ξέρει κάποιος να με συμβουλέψει τι γίνεται τώρα....

Ζεύκας
07/11/2010, 16:23
εσύ κατ'αρχάς ασφάλεια έχεις?

o teos
07/11/2010, 16:28
ακου..πρωτα να σου κανει δηλωσει αυτος..προσοχη μη σου πει μα μου γιατι αφου δεν ηρθε τροχαια ειναι λιγο στον αερα η κατασταση...βγαλε φοτο και απ τ αμαξι του πριν το φτιαξει για να εισαι κατοχειρομενος μη στα μασανε στην ασφαλιστικη..μετα η μηχανη σε συνεργειο για αξιολογηση της ζημιας και να βγει φοτο απο εμπειρογνομονα να παρει και προσφορα απ το μαστωρα...μετα φτιαχνεις τη μοτο αφου πανε ολα καλα και περνεις τα λεφτα απ την ασφαλεια...χοντρικα αυτα ειναι πανω κατω...:winka: καλα ξεμπερδεματα εμενα μου πηρε 4 μηνες να βγαλω ακρη..υπομονη..:a013:

devil's animal
07/11/2010, 16:33
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

SuzukiK8gr
07/11/2010, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
εσύ κατ'αρχάς ασφάλεια έχεις?


Φίλε ασφάλεια δεν είχα την έβγαλα την επόμενη ακριβώς... πήρα τηλέφωνο το παλικάρι τώρα πριν λίγο λέει τα έστειλε τα χαρτιά και σε κάνα μήνα λέει θα πληρωθείς τώρα παρά πάνω δεν ήξερε απλά μου λέει από δευτέρα πάρε τηλέφωνο στην ασφαλιστρια μου και στον δικό σου ασφαλιστή να δεις πως θα γίνουν τα πράγματα φτιάξανε και μια φόρμα για το πως έγινε ότι όντως αυτός εφτεγε στην τάδε οδό πήγε να στρίψει με κόκκινο κτλ... από ότι φαίνεται πάμε σε καλό δρόμο το θέμα που με ανυσηχη έμενα είναι η μηχανή και κύριος σε ένα σημείο έχει γρατζουνιστει ο σκελετός και μου την σπάει ξερεται αν βάφονται η σκελετοί για να γίνει όπως πριν (θα ανεβάσω φώτο απλά μου κάνει μανουρες το ίντερνετ...)

p@nos
07/11/2010, 16:45
φιλε εισαι τυχερος που δε χτυπησες...το οτι δε φοραγες κρανος δε το σχολιαζω, μπορει να συμβει στον καθενα...


το κακο της υποθεσης ειναι οτι δε καλεσες τροχαια να καταγραψει το περιστατικο...ας ελπισουμε να μη σου πουν μα μου σου του...αν ειχες και μαρτυρες κρατα μια επικοινωνια για να εισαι καλυμενος

περαστικα και αγυριστα, τα σιδερα φτιαχνονται...πηγαινε βγες με κανα φιλο να το γιορτασεις:winka: :beer:

dmf
07/11/2010, 16:46
περαστικα κατ'αρχην, αλλα πού πας χωρις ασφαλεια;;; :confused:
(για το κρανος δεν λεω τιποτα, γιατι καταλαβες και μονος σου τι μ@λακια εκανες που δεν εβαλες)

jpag
07/11/2010, 16:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από SuzukiK8gr
ΔΕΝ ΦΟΡΑΓΑ ΚΡΑΝΟΣ Ο ΜΑΚΑΚΑΣ....


χαλαει το ιματζ


Αρχικά δημιουργήθηκε από SuzukiK8gr
Φίλε ασφάλεια δεν είχα την έβγαλα την επόμενη ακριβώς...

οτι ναναι εισαι.
και αν δεν το χεις καταλαβει αν χτυπαγες εσυ καποιον θα σε πηγαινε γ@μΙ0Ντ@ς για ολη σου τη ζωη


καλα μυαλα απο δω και περα

Ζεύκας
07/11/2010, 17:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από SuzukiK8gr
Φίλε ασφάλεια δεν είχα την έβγαλα την επόμενη ακριβώς...

δίπλωμα για απεριορίστων κυβικών έχεις?

jpag
07/11/2010, 17:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
δίπλωμα για απεριορίστων κυβικών έχεις?

ρε οτι ναναι λεμε http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=106955

SuzukiK8gr
07/11/2010, 17:06
Νταξει κλασικα πραγματα τον φορουμ... θα βγουμε και φτεχτες απο πανω επειδη δεν ειχαμε ασφαλεια ναι διπλομα εχω...

dmf
07/11/2010, 17:10
δεν ειπαμε οτι φταις ρε φιλε, αλλα το θεμα ειναι να μαθαινουμε απ'αυτα που παθαινουμε.
Λιγο νομιζεις θελει να στουκαρεις απο πισω κανα αμαξι το οποιο κοκκαλωσε τα φρενα;
Και θα τα πληρωσεις ολα απ'την τσεπη σου, και αν ερθει και τροχαια πληρωνεις επιτοπου 500αρικο!
Να μην μιλησω καν για περιπτωση τραυματισμου.. Εκει δεν θα φτανεις απλα...

bros400pgm
07/11/2010, 17:11
Οταν θα ερθει η ωρα να εμπλακει η ασφαλιστικη του αλλου, τοτε θα διαπιστωσει οτι δεν ειχες ασφαλεια την συγκεκριμενη ημερομηνια.
Οποτε και διπλωμα να εχεις, την πηδηξες αφ'υψηλου...................και καλα να παθεις φυσικα:wave2: :wave2: :wave2:

κανε την παπια που λεμε:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ζεύκας
07/11/2010, 17:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από SuzukiK8gr
Νταξει κλασικα πραγματα τον φορουμ... θα βγουμε και φτεχτες απο πανω επειδη δεν ειχαμε ασφαλεια ναι διπλομα εχω...

μα είσαι φταίχτης ρε αγορίνα

ανασφάλιστο όχημα ΔΕΝ κυκλοφοράει σε δημόσιο δρόμο,
τόσο δύσκολο είναι να το καταλάβεις?

ευτυχώς που σου έτυχε "καλός" ο κουτάκιας γιατί αν έπεφτες σε νομοταγή πολίτη
όχι μόνο δεν θα έπαιρνες λεφτά αλλά θα του επισκεύαζες και το αμάξι του!

p@nos
07/11/2010, 17:12
χωρις να ειμαι 100% σιγουρος, το οτι δεν ειχε ασφαλεια δεν εχει να κανει με κατι στην προκειμενη περιπτωση...

jpag
07/11/2010, 17:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από SuzukiK8gr
Νταξει κλασικα πραγματα τον φορουμ... θα βγουμε και φτεχτες απο πανω επειδη δεν ειχαμε ασφαλεια ναι διπλομα εχω...

αμα ημουν εγω αυτος με το αυτοκινητο νασαι σιγουρος οτι θα ΜΕ πληρωνες αν δεν ειχες ασφαλεια


το κραξιμο το τρως για να βαλεις μυαλο.ουτε σε ξερω ουτε το κακο σου θελω
αυτη τη φορα τη γλιτωσες με ενα καρουμπαλο οπως λες.αυριο θα σαι τοσο τυχερος???
αν χτυπαγες εσυ καποιον αλλον και εφταιγες δεν χρειαζετε να σου πω τι θα γινοταν.ξεβρακωμα κανονικο.
μαθε και το αλλο.αν ειχες ασφαλεια και φωναζες αστυνομια και πηγαινες και μια εξεταση σε ενα
νοσοκομειο τωρα θα κονομαγες ωραια λεφτακια απο την ασφαλιστικη του.τωρα.......?????

α και που σαι. μην μαθει ο αλλος οτι δεν ειχες ασφαλεια.μπορει να στην κατσει πολυ ομορφα.μαρτυρες βρισκει οσους θελει και αντε να ξεμπερδεψεις μετα

:wave2:

SuzukiK8gr
07/11/2010, 17:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
μα είσαι φταίχτης ρε αγορίνα

ανασφάλιστο όχημα ΔΕΝ κυκλοφοράει σε δημόσιο δρόμο,
τόσο δύσκολο είναι να το καταλάβεις?

ευτυχώς που σου έτυχε "καλός" ο κουτάκιας γιατί αν έπεφτες σε νομοταγή πολίτη
όχι μόνο δεν θα έπαιρνες λεφτά αλλά θα του επισκεύαζες και το αμάξι του!

κοιτα δεν εχεις αδικο αλλα απο την στιγμη που εφτεγε απλα θα πηγεναμε δικαστικος και εκει θα φενοταν... καποτε ποιο πιτσιρικαδες ενας φιλος μου ειχε ενα παπακι TCB λοιπον και πηγε ενα subaru να τον κανει προσπερασει σε διπλη λωριδα και το σακατεψε το παιδι 1μισι χρονο σε καροτσακι και τωρα με αποτελεσμα 1μισι εκατοστο ποιο κοντο το ποδι του... το παιδι ειχε μονο αδεια τπτ αλλο... και στο δικαστηριο πηρε 17 χιλιαρικα... δεν σημενει οτι επειδη δεν εχουμε ασφαλεια η διπλομα μας μαμησανε απο την στιγμη που ειπαρχουν μαρτηρες κτλπ λιγο δισκολο να βγει απο πανω !!! αλλα εδω που τα λεμε τα χαρτια ειναι χαρτια τελως !!!! δεν λεω.....

vaspiou
07/11/2010, 17:17
ρε φιλε, δεν σε ξερω και σε παρακαλω επετρεψε μου να σε χαρακτηρισω τουλαχιστον ανεγκεφαλο.
για σενα το λεω ρε φιλαρακι. Γιατι τοσο οτι να ναι?? Μερικα πραγματα ειναι αυτονοητα, οπως το να αναπνεουμε, να κατουραμε, να τρωμε και να κανουμε sex. Eτσι λοιπον και το ΔΙΠΛΩΜΑ, ΑΣΦΑΛΕΙΑ και το γ@μω κρανος... Γιατι δεν σκεφτεσαι πρωτα τον εαυτο σου?? Ειδες τωρα?? Τελος παντων, δεν μας θες να σου κανουμε κυρηγμα αυτη την στιγμη. Γνωμη μου, να βγαλεις AΣΦΑΛΕΙΑ και να εισαι νομιμος εκει εξω.
ΟΚ, ναι θα σου κανουν δηλωση. Οταν δουν οτι εισαι οκ ομως ολα μπορει να ερθουν τουμπα. ΜΗΝ εμπιστευεσε κανεναν. Ναι ηρθε να σε δει! ε και??
Να εχεις το νου σου και να μην αφησεις τιποτα στον αερα.

ππφφφ ...αυτα...τυχερος εισαι!!

να σαι καλα.

:beer:

Ζεύκας
07/11/2010, 17:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από SuzukiK8gr
κοιτα δεν εχεις αδικο αλλα απο την στιγμη που εφτεγε απλα θα πηγεναμε δικαστικος και εκει θα φενοταν... καποτε ποιο πιτσιρικαδες ενας φιλος μου ειχε ενα παπακι TCB λοιπον και πηγε ενα subaru να τον κανει προσπερασει σε διπλη λωριδα και το σακατεψε το παιδι 1μισι χρονο σε καροτσακι και τωρα με αποτελεσμα 1μισι εκατοστο ποιο κοντο το ποδι του... το παιδι ειχε μονο αδεια τπτ αλλο... και στο δικαστηριο πηρε 17 χιλιαρικα... δεν σημενει οτι επειδη δεν εχουμε ασφαλεια η διπλομα μας μαμησανε απο την στιγμη που ειπαρχουν μαρτηρες κτλπ λιγο δισκολο να βγει απο πανω !!! αλλα εδω που τα λεμε τα χαρτια ειναι χαρτια τελως !!!! δεν λεω.....

το θέμα ξέρεις ποιό είναι αγορίνα?

να είσαι νόμιμος 100% να μη τραβάς ζόρια με δικαστήρια κτλ.

κάλλιστα ο άλλος μπορεί να σου πει: Ξέρεις τι? δν είχες ασφάλεια, πάρτ'αρχίδια μου. Απλά.
Άντε εσύ μετά τρέχα τον στα δικαστήρια να βρείς το όποιο δίκιο σου.

Ενώ άμα είχες και την μηχανή σου ασφαλισμένη θα ήσουν εσύ ο άρχοντας

Κατάλαβες? :beer:

SuzukiK8gr
07/11/2010, 17:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
το θέμα ξέρεις ποιό είναι αγορίνα?

να είσαι νόμιμος 100% να μη τραβάς ζόρια με δικαστήρια κτλ.

κάλλιστα ο άλλος μπορεί να σου πει: Ξέρεις τι? δν είχες ασφάλεια, πάρτ'αρχίδια μου. Απλά.
Άντε εσύ μετά τρέχα τον στα δικαστήρια να βρείς το όποιο δίκιο σου.

Ενώ άμα είχες και την μηχανή σου ασφαλισμένη θα ήσουν εσύ ο άρχοντας

Κατάλαβες? :beer:


Δεν εχεις και αδικο...... τι να σου πω τωρα.....:evil:

Ζεύκας
07/11/2010, 17:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από SuzukiK8gr
Δεν εχεις και αδικο...... τι να σου πω τωρα.....:evil:

απλά το πάθημα να γίνει μάθημα.

εξάλλου κανείς δεν είναι τέλειος, όλοι λίγο πολύ έχουμε κάνει μαλακία στη ζωή μας.

καλά μυαλά και καλά ξεμπερδέματα :wave2:

SuzukiK8gr
07/11/2010, 17:44
Νασε καλα ρε παλικαρι..... :beer:

granazi
07/11/2010, 18:03
δεν μπορω να καταλαβω.
αμα ακουσετε οτι καποιος πηγε και εχασε ενα μισθο στο τζογο θα σκεφτειτε τι μαλακας.
εσεις που βγαινετε εξω χωρις ασφαλεια, διπλωμα,αδεια, κρανος σε τι μπιλια εχετε πονταρει? μαυρο η κοκκινο?
μιλαμε για μεγαλο τζογο....:rolleyes:
(με αφορμη εσενα τα γραφω φιλε, και επειδη ευτυχως ΕΙΧΕΣ την τυχη να εισαι εδω τωρα για να στα κανουμε τσουρεκια :wave2: )

SuzukiK8gr
07/11/2010, 18:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από granazi
δεν μπορω να καταλαβω.
αμα ακουσετε οτι καποιος πηγε και εχασε ενα μισθο στο τζογο θα σκεφτειτε τι μαλακας.
εσεις που βγαινετε εξω χωρις ασφαλεια, διπλωμα,αδεια, κρανος σε τι μπιλια εχετε πονταρει? μαυρο η κοκκινο?
μιλαμε για μεγαλο τζογο....:rolleyes:
(με αφορμη εσενα τα γραφω φιλε, και επειδη ευτυχως ΕΙΧΕΣ την τυχη να εισαι εδω τωρα για να στα κανουμε τσουρεκια :wave2: )

:D :D μαμησετα και ουτε ξερω και εγω που πονταρα...

alex-kal
07/11/2010, 18:09
Φαντάσου να πει η ασφάλεια του άλλου: μεταξύ σας το κανονίσατε , θέλω αντίγραφο από το δελτίο συμβάντων της τροχαίας με ημερομηνία κλπ (και εκεί βλέπει ότι δεν ήταν ασφαλισμένη η μηχανή την ημερομηνία του συμβάντος και αρχίζουν τα δύσκολα) ..
Βασικό: πάντα καλείς την τροχαία να καταγράψει το ατύχημα..
Τώρα τα περι κράνους κλπ , ας μην πω τίποτα , κεράκι να ανάψεις που ζεις ακόμα..

blackbusa
07/11/2010, 18:35
καλα οτι ναναι...αν δεν ξερετε μην γραφετε μαλακιες....

το οτι δεν εχει διπλωμα/ασφαλεια δεν εχει καμμια σχεση με το περιστατικο...οποιος εχει κανει την παραβαση πληρωνει....βεβαια μενει να αποδειχτει και χωρις την αναφορα της τροχαιας τα πραγματα περιπλεκονται αρκετα...μακαρι να ξεμπερδεψεις χωρις δικαστηρια αν και το βλεπω δυσκολο...και βεβαια μακαρι να μην αλλαξει γνωμη ο μπαμπας/γιος...

καλα ξεμπερδεματα...

SuzukiK8gr
07/11/2010, 18:49
ναι εχετε δικιο και για το κρανος και για την ασφαλεια απλα η δικαιολογια για την ασφαλεια ειναι οτι δεν προλαβενα να παω να την βγαλω και στην ουσια ειναι 10 λεπτα υποθεση.....

tsompanis
07/11/2010, 19:43
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
καλα οτι ναναι...αν δεν ξερετε μην γραφετε μαλακιες....

το οτι δεν εχει διπλωμα/ασφαλεια δεν εχει καμμια σχεση με το περιστατικο...οποιος εχει κανει την παραβαση πληρωνει....βεβαια μενει να αποδειχτει και χωρις την αναφορα της τροχαιας τα πραγματα περιπλεκονται αρκετα...μακαρι να ξεμπερδεψεις χωρις δικαστηρια αν και το βλεπω δυσκολο...και βεβαια μακαρι να μην αλλαξει γνωμη ο μπαμπας/γιος...

καλα ξεμπερδεματα... [/
QUOTE]

μάλλον εσύ φίλε δεν τα ξέρεις καλά και σόρυ.
εμένα ένας μου χτύπησε το αυτοκίνητο στην πόρτα λίγο και μου την έχωσε μέσα.
μου έκανε δήλωση αλλά,τώρα την υπόθεση την έχει αναλάβει η δική μου εταιρία (εμπειρογνώμονα κ.λ.π) απο μόνη της.
όταν ρώτησα τον ασφαλιστή,μου είπε ότι τώρα έχουν αλλάξει τα πράγματα και τρέχει η δική σου εταιρία και μετά τα βρίσκει με την άλλη.
με μια μέρα ΜΕΤΑ ασφάλιση,μάλλον το παλικάρι τον ήπιε.


βέβαια σκέφτομαι και μια λύση,μπορεί και κοτσάνα..
απο την στιγμή που δεν έχει καταγραφεί στην αστυνομία,ίσως αν κλαφτεί στους άλλους και τους εξηγήσει το πρόβλημα και ξέρει και τον ασφαλιστή, να αλλάξουν την ημερομηνία του συμβάντος για να μην πληρώσει την νυφη κάποιος που δεν φταίει..

αλλά και εσύ ρε φίλε,εύχομαι το πάθημα να σου έγινε μάθημα!

jimmis5
07/11/2010, 19:53
Σκεφτομαι μονο ενα πραγμα...
Αν ηταν το ΙΧ ανασφαλιστο θα ελεγες το ιδιο αγαπητε φιλε μου.
Να ξερεις μονο οτι αν τρεξεις στα δικαστηρια σιγουρα θα σου κανει αυτεπαγγελτω η τροχαια αφου θα φανει οτι ησουν ανασφαλιστος.

Καλα ξεμπερδεματα..μυαλο δεν βαζουμε σε κανεναν ο καθενας ειναι υπευθυνος για τις πραξεις του...ας ελπισουμε να υπαρχει καποιος εκει πανω που μας προστατευει παντα:winka:

blackbusa
07/11/2010, 19:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsompanis
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
καλα οτι ναναι...αν δεν ξερετε μην γραφετε μαλακιες....

το οτι δεν εχει διπλωμα/ασφαλεια δεν εχει καμμια σχεση με το περιστατικο...οποιος εχει κανει την παραβαση πληρωνει....βεβαια μενει να αποδειχτει και χωρις την αναφορα της τροχαιας τα πραγματα περιπλεκονται αρκετα...μακαρι να ξεμπερδεψεις χωρις δικαστηρια αν και το βλεπω δυσκολο...και βεβαια μακαρι να μην αλλαξει γνωμη ο μπαμπας/γιος...

καλα ξεμπερδεματα... [/
QUOTE]

μάλλον εσύ φίλε δεν τα ξέρεις καλά και σόρυ.
εμένα ένας μου χτύπησε το αυτοκίνητο στην πόρτα λίγο και μου την έχωσε μέσα.
μου έκανε δήλωση αλλά,τώρα την υπόθεση την έχει αναλάβει η δική μου εταιρία (εμπειρογνώμονα κ.λ.π) απο μόνη της.
όταν ρώτησα τον ασφαλιστή,μου είπε ότι τώρα έχουν αλλάξει τα πράγματα και τρέχει η δική σου εταιρία και μετά τα βρίσκει με την άλλη.
με μια μέρα ΜΕΤΑ ασφάλιση,μάλλον το παλικάρι τον ήπιε.


βέβαια σκέφτομαι και μια λύση,μπορεί και κοτσάνα..
απο την στιγμή που δεν έχει καταγραφεί στην αστυνομία,ίσως αν κλαφτεί στους άλλους και τους εξηγήσει το πρόβλημα και ξέρει και τον ασφαλιστή, να αλλάξουν την ημερομηνία του συμβάντος για να μην πληρώσει την νυφη κάποιος που δεν φταίει..

αλλά και εσύ ρε φίλε,εύχομαι το πάθημα να σου έγινε μάθημα!

μαλλον δεν ξερεις να διαβαζεις...μειλαω για το περιστατικο....το συγκεκριμενο....οχι τι γινετε γενικα και αοριστα...και βεβαια το παραδειγμα που λες αφορα μοναχα εταιριες που εχουν μεταξυ τους τον φιλικο διακανονισμο...και για ποσο μεχρι καποια ευρω...δεν θυμαμαι ακριβως ποσα(οπως και βεβαια αλλαζει απο ασφαλιστικη σε ασφαλιστικη)...και βεβαια λες για περιπτωση που επρεπε να πληρωθεις εσυ...και σε χτυπησε καποιος που δεν εχει ασφαλεια...

διαβαζετε λιγοπριν ποσταρετε....σε τοσο σοβαρα θεματα εστω...

blackbusa
07/11/2010, 20:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
Σκεφτομαι μονο ενα πραγμα...
Αν ηταν το ΙΧ ανασφαλιστο θα ελεγες το ιδιο αγαπητε φιλε μου.
Να ξερεις μονο οτι αν τρεξεις στα δικαστηρια σιγουρα θα σου κανει αυτεπαγγελτω η τροχαια αφου θα φανει οτι ησουν ανασφαλιστος.

Καλα ξεμπερδεματα..μυαλο δεν βαζουμε σε κανεναν ο καθενας ειναι υπευθυνος για τις πραξεις του...ας ελπισουμε να υπαρχει καποιος εκει πανω που μας προστατευει παντα:winka:

βαριεμε να τα ξαναγραψω γιατι εχουν ξαναειπωθει απειρες φορες....αν ηταν ανασφαλιστο την ειχε πατησει ασχημα...οπως και βεβαια αν εκανε ατυχημα και εφταιγε ο suzukik8gr...

το να σου κανει η τροχαια δικαστηριο για ελλειψη χαρτιων ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΥΧΗΜΑ...γινετε αλλο δικαστηριο....και στο κανει το ελληνικο κρατος...οχι αυτος που σε τρακαρε...τοχουμε???

jimmis5
07/11/2010, 20:28
Μια χαρα το χουμε..Δεν αναφερουμουν σε αυτα που εγραψες εσυ μαν στο φιλο με το ατυχημα τα ελεγα ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΚΕΦΤΕΔΙΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΟΣ πιο μεγαλη απο το ξεκρανωτος κατα την δικη μου ταπεινη αποψη:wave2:

blackbusa
07/11/2010, 20:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
Μια χαρα το χουμε..Δεν αναφερουμουν σε αυτα που εγραψες εσυ μαν στο φιλο με το ατυχημα τα ελεγα ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΚΕΦΤΕΔΙΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΟΣ πιο μεγαλη απο το ξεκρανωτος κατα την δικη μου ταπεινη αποψη:wave2:

αυτα ειναι τα αυτονοητα...και δεν ειμαι σε θεση να κρινω η να κατακρινω...ο καθενας οτι κανει το πληρωνει...εγω απλα αναφερομουν στο περιστατικο και μαλλον παρανοησα...

:wave2:

KaTaNaS
07/11/2010, 21:48
φιλε, εσυ που τρακαρες... ασχετα με τις ασφαλειες κλπ... (η λυση ειναι να αλλαξετε ημερομηνια στο ατυχημα και τελειωσε η υποθεση)

να ξερεις οτι εισαι παρα μα παρα πολυ τυχερος...

ειχες κυριολεκτικά Αγιο!

εγω ημουν εκεινη τη στιγμη απεναντι και εμπαινα στον νονο του βρωμικου

όπου άκουσα τα μεταλλα και τον χαρακτηριστικο ήχο και γυριζω και σε βλεπω να σηκωνεσαι κατω απο την μηχανη και να εχεις παθει σοκ

ετρεχες πανω κατω στην καβαλας και επιανες το κεφαλι σου αφου δεν μπορουσες να πιστεψεις οτι δεν το εσπασες...


αλλοι πέφτουν με δρματα και κρανη και γινονται κομματιαν κι εσυ σηκωθηκες σα να μην εγινε τιποτα...



εκει απο πισω στο στενακι που παρκαρες την μηχανη μετα εχει μια εκκλησια, πανε αναψε ενα κερακι , φτιαξε την μηχανη σου , βγαλε ασφαλεια και παρε ενα γαμωκρανος. γιατι μακαρι να ειμαστε παντα τοσο τυχεροι στη ζωη μας.

ολα τα αλλα ειναι πολυ μικρα μπροστα σε αυτο που σου συνεβει... απο θαυμα σωθηκες. ο γδουπος ηταν πολυ δυνατος.

SuzukiK8gr
07/11/2010, 22:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
φιλε, εσυ που τρακαρες... ασχετα με τις ασφαλειες κλπ... (η λυση ειναι να αλλαξετε ημερομηνια στο ατυχημα και τελειωσε η υποθεση)

να ξερεις οτι εισαι παρα μα παρα πολυ τυχερος...

ειχες κυριολεκτικά Αγιο!

εγω ημουν εκεινη τη στιγμη απεναντι και εμπαινα στον νονο του βρωμικου

όπου άκουσα τα μεταλλα και τον χαρακτηριστικο ήχο και γυριζω και σε βλεπω να σηκωνεσαι κατω απο την μηχανη και να εχεις παθει σοκ

ετρεχες πανω κατω στην καβαλας και επιανες το κεφαλι σου αφου δεν μπορουσες να πιστεψεις οτι δεν το εσπασες...


αλλοι πέφτουν με δρματα και κρανη και γινονται κομματιαν κι εσυ σηκωθηκες σα να μην εγινε τιποτα...



εκει απο πισω στο στενακι που παρκαρες την μηχανη μετα εχει μια εκκλησια, πανε αναψε ενα κερακι , φτιαξε την μηχανη σου , βγαλε ασφαλεια και παρε ενα γαμωκρανος. γιατι μακαρι να ειμαστε παντα τοσο τυχεροι στη ζωη μας.

ολα τα αλλα ειναι πολυ μικρα μπροστα σε αυτο που σου συνεβει... απο θαυμα σωθηκες. ο γδουπος ηταν πολυ δυνατος.

Σωπα ρε φιλε εισουν μπροστα ??? με ειδες να πεφτω ??? γιατι δεν θυμαμε καν περασα πανω απο το αμαξι πραγματικα ειχα σοκαριστει και ναι οντος κοιταγα την κεφαλα μου να δω πως ειναι ειδες και την ωρα που επεφτα η απλα ακουσες το θορυβο ????

KaTaNaS
07/11/2010, 22:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από SuzukiK8gr
Σωπα ρε φιλε εισουν μπροστα ??? με ειδες να πεφτω ??? γιατι δεν θυμαμε καν περασα πανω απο το αμαξι πραγματικα ειχα σοκαριστει και ναι οντος κοιταγα την κεφαλα μου να δω πως ειναι ειδες και την ωρα που επεφτα η απλα ακουσες το θορυβο ????

ημουν γυρισμενος πλάτη και μολις γυρισα το μηχανακι ακομα σερνοταν κι εσυ απ'οσα συγκρατησα στα σκοταδια ησουν γραπωμενος πανω του.

σηκωθηκες και αρχισες να τρεχεις περα δωθε , μετα βγηκε ενα παιδι απο ενα ασημενιο 206 (δε ξερω αν ηταν αυτος που σε χτυπησε) και σε αγκαλιασε να σε καθησυχασει.

εγιναν ολα τοσο γρηγορα , δεν μπορεσα να καταλαβω τι συνεβει, αφου νομισα πως εσυ προσπαθουσες να περασεις την καβαλας απεναντι και καποιος δε σε ειδε και σε χτυπησε...

πανε αναψε ενα κερι λεμε, και κρανος πλεον

SuzukiK8gr
07/11/2010, 22:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
ημουν γυρισμενος πλάτη και μολις γυρισα το μηχανακι ακομα σερνοταν κι εσυ απ'οσα συγκρατησα στα σκοταδια ησουν γραπωμενος πανω του.

σηκωθηκες και αρχισες να τρεχεις περα δωθε , μετα βγηκε ενα παιδι απο ενα ασημενιο 206 (δε ξερω αν ηταν αυτος που σε χτυπησε) και σε αγκαλιασε να σε καθησυχασει.

εγιναν ολα τοσο γρηγορα , δεν μπορεσα να καταλαβω τι συνεβει, αφου νομισα πως εσυ προσπαθουσες να περασεις την καβαλας απεναντι και καποιος δε σε ειδε και σε χτυπησε...

πανε αναψε ενα κερι λεμε, και κρανος πλεον

Κατσε ρε σι δεν πρεπει να εγινε ακριβως ετσι.... η μηχανη δεν συρθηκε απλα καρφοθικε με την μουρη στο αμαξι στο πλαι και επεσε.... και οταν σηκοθηκα ειχα βρεθει κανα 2 μετρα μπροστα απο την μηχανη δλδ πρεπει να περασα το αμαξι του χαζου... δεν ετρεχα απλα ψαχνομουν να δω τι εχω παθει... το παιδι (μαρτυρας το θυμαμαι αλλα δεν θυμαμε το αμαξι του...) ναι εντελει το αλλο το χαζο με το αμαξι 19 χρονον ακομα το προσορινο διπλομα ειχε μου την εκανε και περασε με κοκκινο... δλδ ο ηχος ηταν τοσο δυνατος ??? ποπο δεν θυμαμαι τπτ !!!! και κοιτα συμπτοση να ησουν εσυ εκει και τωρα να μου το λες.... χαιδαριωτης εισαι ???

bocaros
07/11/2010, 23:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από SuzukiK8gr
:D :D μαμησετα και ουτε ξερω και εγω που πονταρα...

προφανως φιλε μου πονταρεις εδω και 6-7 μηνες απο οτι εχω καταλαβει.

και προφανως σε πηγε καλα μεχρι τωρα αυτος ο "τζογος".
ελπιζω να ηταν το τελευταιο πονταρισμα αυτο.
αν και μου επιτρεπεις να αμφιβαλλω.
και επειδη διαβασα διαφορα για δικαστηρια και αλλα τετοια , αν και σου ευχομαι να ξεμπερδεψεις , καλα θα κανεις να μαζευεις απο τωρα λεφτα οχι μονο για τη μηχανη σου , αλλα και για τα δικαστηρια και για τον αλλο τυπο.

zx400
07/11/2010, 23:58
Περαστικα φιλε μου....ολα θα γινουν και ολα θα φτιαξουν αλλα....


Mε μηχανη ΟΠΛΟ χωρις ΚΡΑΝΟΣ και χωρις ΑΣΦΑΛΕΙΑ????Και γυριζες απο τη δουλεια και σε λεωφορο?

ΜΑΝ με συγχωρεις αλλα εισαι Δ.Κ.

SuzukiK8gr
07/11/2010, 23:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από bocaros
προφανως φιλε μου πονταρεις εδω και 6-7 μηνες απο οτι εχω καταλαβει.

και προφανως σε πηγε καλα μεχρι τωρα αυτος ο "τζογος".
ελπιζω να ηταν το τελευταιο πονταρισμα αυτο.
αν και μου επιτρεπεις να αμφιβαλλω.
και επειδη διαβασα διαφορα για δικαστηρια και αλλα τετοια , αν και σου ευχομαι να ξεμπερδεψεις , καλα θα κανεις να μαζευεις απο τωρα λεφτα οχι μονο για τη μηχανη σου , αλλα και για τα δικαστηρια και για τον αλλο τυπο.

Πως εβγαλες το συμπερασμα οτι θα χρειαστουν λεφτα για την μηχανη μου και για τον αλλον.... πολλα λογια μην λες μεγαλη μπουκια φαε μεγαλε....

zx400
08/11/2010, 00:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpag
ρε οτι ναναι λεμε http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=106955

Πω....Τωρα το ειδα..


+10000

SuzukiK8gr
08/11/2010, 00:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από zx400
Πω....Τωρα το ειδα..


+10000

τι ρε παλικαρι τι ??

fotisdragon
08/11/2010, 00:50
Τι τί ρε παλικάρι;
Έλεγες όταν πήρες τη μηχανή (R1 έτσι; όχι αστεία!)

"κοίτα ναι δίπλωμα δεν έχω... αλλά το δίπλωμα υπολογίζω να το βγάλω μετά τον Οκτώβριο"
"τώρα άμα δεν γίνεται πακέτο δεν βγάζω ακόμα ασφάλεια"

Με συγχωρείς ρε φίλε και με όλο το σεβασμό, αλλά ΔΕ ΝΟΕΙΤΑΙ να παίρνεις ΤΕΤΟΙΑ μηχανή, να σκας 5000 να τη πάρεις και να μή δίνεις ακόμα 500Ε για ένα κράνος, μια ασφάλεια, ενα μπουφανάκι και ένα ζευγάρι γάντια...
Όπως επίσης ΔΕ ΝΟΕΙΤΑΙ να μή τα φοράς αυτά όταν τη καβαλάς!
Γράφεις μετά το τρακάρισμα

"ΔΕΝ ΦΟΡΑΓΑ ΚΡΑΝΟΣ Ο ΜΑΛΑΚΑΣ"
"ασφάλεια δεν είχα την έβγαλα την επόμενη ακριβώς"

μας ζητάς τη γνώμη μας, σού λέμε ότι ήσουν απίστευτα ΚΩΛΟΦΑΡΔΟΣ, σου λέμε οτι σκεφτόσουν μαλακισμένα τόσο καιρό, αλλά δε σε βλέπω να το καταλαβαίνεις ή να βάζεις μυαλό!
Και λές οτι λέμε και "κλασσικά πράγματα των φόρουμ" και οτι θα σε βγάλουμε και φταίχτη απο πάνω!
Δηλαδή πόσες φορές ακόμα να το πούμε οτι ΠΡΩΤΑ κοιτάμε να έχουμε ΚΡΑΝΟΣ, ΑΣΦΑΛΕΙΑ, ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ, και μετά το μηχανάκι; Πόσο πιο "κλασσικοί" να γίνουμε;;
Πάλι καλά να λές που 1ον, δέν έπαθες τι-πο-τα, και 2ον, το μηχανάκι σου επέζησε. Ξαναλέω, ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΛΕΣ!
Ελπίζω απο δώ και πέρα να δείς το πράγμα αλλιώς, και να συνειδητοποιήσεις οτι όσο "Ρόσσι" και αν είσαι, ότι τούμπανο και να καβαλάς, μάντης Κάλχας ΔΕΝ είσαι ώστε να μπορείς να προβλέψεις τη μαλακία των άλλων...

Υ.Γ. Πρίν πείς οτι εγώ δε ξέρω/δε μου έχει τύχει, κοίτα τα δικά μου εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=79853), και έχε υπ'όψιν οτι μετά απο 1 χρόνο, το χέρι μου δεν έχει συνέλθει τελείως, δέν έχω πλέον μηχανή, και δε με βλέπω να αποζημιώνομαι ποτέ....

ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ

dj_spiros
08/11/2010, 00:54
τα σιδερα φτιαχνονται...τυχερος μεσα στην ατυχια σου που μπορεις και γραφεις. το παθημα εγινε μαθημα , ουτε 5 μετρα χωρις κρανος απο εδω και περα ετσι? παντα ορθιος!!! :beer:

kokos08
08/11/2010, 01:56
Το "παντα ορθιος" που λετε εμπεριεχει σεξουαλικο υπονοουμενο?

Gandalf dr685sm
08/11/2010, 08:14
Λοιπόν έχουμε και λέμε σύμφωνα με τον νόμο...

1. Ο φταίχτης όπως είπε και ο Busa, πληρώνει ανεξάρτητα αν έχεις ασφάλεια ή οχι. Είναι δικαστήριο που γίνεται (εφόσον υπήρξε και τραυματισμός) μόνο όμως όταν έχεις καλέσει τροχαία και αναφέρεται στο χαρτί συμβάντος (κακώς... ΚΑΚΙΣΤΑ... δεν την κάλεσες)

2. Όχημα δίχως ασφάλεια ισούται με 350 ευρώ πρόστιμο και αφαίρεση πινακίδας - άδειας κυκλοφορίας για 15 μέρες αν θυμάμαι καλά , συν 5 ποντάκια στο δίπλωμα. Επειδή τώρα το ατύχημα έγινε ενώ ήσουν ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΟΣ, αν ο άλλος οδηγός κάνει αρνητική, το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να τον τρέξεις στα δικαστήρια για το ατύχημα. Ταυτόχρονα βέβαια θα γίνει δικαστήριο και σε εσένα καθώς δεν είχες ασφάλεια.

3. Σε περίπτωση τώρα που δεν είχες και δίπλωμα , (αν και απο όσο είδα , είπες οτι έχεις... προσοχή όμως.. οχι έχεις περάσει.,.. αλλά το έχεις στο χέρι σου) όπως δεν είχε και ο άλλος νεαρός όπως είπες (το προσωρινό τι είναι;... απο όσο ξέρω το Υπουργείο δεν δίνει πλέον προσωρινά!!).. Θα ήταν το πάρτυ της ΕΛ.ΑΣ εκεί πέρα.


Για να συνοψίσω λοιπόν..

α. το όχημα Ι.Χ. ο οδηγός ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΔΙΠΛΩΜΑ και καλεί τον πατέρα του να κάνει δήλωση αντι αυτού για να καλύψει η ασφάλεια το τρακάρισμα. Δεύτερον παρανομεί περνώντας κόκκινο σημματοδότη που πλέον τιμωρείται ΑΥΣΤΗΡΟΤΑΤΑ (700 ευρώ, πινακίδα, άδεια, πόντοι στο σύστημα).

β. εσύ δεν έχεις ασφάλεια, κράνος/εξοπλισμό.Το τελευταίο είναι δικό σου θέμα στην ουσία και ελπίζω να κατανοήσες πόσο εύκολα μπορείς να γίνεις στατιστική στην λίστα ΘΑΝΑΤΗΦΟΡΩΝ ατυχημάτων... ή ακόμα χειρότερα ΑΝΑΠΗΡΟΣ για μια ζωή.

Έρχεται λοιπόν ας πούμε η ΕΛ.ΑΣ και σου αναφέρω επί γράμμα τι θα έκανε το πλήρωμα της ΤΟΤΑ εκεί. Αφαίρεση άδειων κυκλοφορία, πινακίδων και απο τα δύο οχήματα. Πρόστιμο σε σένα για κράνος/ασφάλεια (700αρικο).

Στον νεαρό του παίρνει το "προσωρινό" ( ;;;;; ) δίπλωμα του χώνει 700αρα για το κόκκινο καθώς και κλήση για ανασφάλιστο όχημα (η ασφάλεια θέλει πρόσθετο επισφάλιστρο για νέους οδηγούς επί οχημάτων... μπορεί ενας ασφαλιστής απο τα παιδιά εδώ να μας διαφωτίσει επ αυτού).

Επειδή λοιπόν και οι δύο είσαστε για τα πανυγήρια, κοιτάχτε να τα βρείτε μεταξύ σας, για να μην τρέχετε. Και ελπίζω απο εδώ και πέρα να έχεις το μυαλό για να κάνεις οτι πρέπει , ειδικά οδηγώντας μια μηχανή που ΔΕΝ ΣΥΓΧΩΡΕΙ!

moutoulos
08/11/2010, 08:21
Δυστυχώς δεν έβαλες μυαλό ..., "καθαρή" την έβγαλες. Μυαλό θα έβαζες αν ο άλλος είχε φωνάξει
αστυνομία και σε τρέχαν, ή είχες χτυπήσει πεζό χωρίς ασφάλεια/δίπλωμα.

Αρχικά δημιουργήθηκε από SuzukiK8gr
... και όλα αυτά γιατί ο τύπος ήταν από άλλη περιοχή ήρθε να πάρει την γκόμενα
από το χαιδαρι 19 χρόνον ακόμα με το προσωρινό δίπλωμα ήταν και ο τρόπος του
γενικά ένα πεδακι ήταν ...
Μ'αρέσει που το "αναλύεις" κιόλας. Αυτός τουλάχιστον είχε δίπλωμα, έστω και προσωρινό (υπάρχει?).

Αρχικά δημιουργήθηκε από SuzukiK8gr
Φίλε ασφάλεια δεν είχα την έβγαλα την επόμενη ακριβώς ...
Αυτά είναι τα καλά της χώρας μας ... :lol: , μπορείς να "ελιχθείς" βρε αδελφέ, έχεις το "πάνω χέρι".

Γιατί είμαι σίγουρος ..., οτι αν γινόταν το αντίθετο, θα τον είχες σκίσει?.

:beer: Άντε καλά μυαλά ...

TROOPER
08/11/2010, 09:06
τι να πεις....

the who
08/11/2010, 09:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
τι να πεις....

...και να καταλαβει ο αλλος...

reinmeister
08/11/2010, 09:59
τελικα,το γκομενακι αξιζε?

sniper
08/11/2010, 10:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
τελικα,το γκομενακι αξιζε?

Το απόσταγμα... :D

:smokin:

SuzukiK8gr
08/11/2010, 10:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
τελικα,το γκομενακι αξιζε?



Ποιο γκομενακι ???

reinmeister
08/11/2010, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από SuzukiK8gr
και όλα αυτά γιατί ο τύπος ήταν από άλλη περιοχή ήρθε να πάρει την γκόμενα από το χαιδαρι

προσωρινη απωλεια μνημης...παντα κρανος boy...:D

SuzukiK8gr
08/11/2010, 10:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
προσωρινη απωλεια μνημης...παντα κρανος boy...:D

Ε απο δω και περα κρανος...

glargkatzis
08/11/2010, 10:24
τυχερός φίλε είσαι και να προσέχεις από δω και πέρα....

εσένα δεν σε κόβει να πάρεις ένα μικρότερο 3-4 χρόνια να μάθεις να οδηγάς και μετά πάρε την κα@λα σου ??? (ίσως προλάβαινες να φρενάρεις ή να τον δείς "μυριστείς" νωρίτερα )

reinmeister
08/11/2010, 11:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Το απόσταγμα... :D

:smokin:

με την απορια μειναμε τελικα,ακροβολιστη...

Ζεύκας
08/11/2010, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
προσωρινη απωλεια μνημης...παντα κρανος boy...:D

άσχετο το πρώτο σκέλος με το δεύτερο :p

Tpap
08/11/2010, 14:12
Αφού είσαι καλά και δεν έχεις τίποτε κάποιος να σε άρχίσει στις καρπαζιές. Είναι ώρα.

Αυτά ρε νέο, δε γινόσαντε ούτε την δεκαετία '80. Πλάκα μας κάνεις...?? 2010 έχουμε.



(Και μετά λέει ο καπ10 για μένα ότι έχω μείνει πίσω).

reinmeister
08/11/2010, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap


(Και μετά λέει ο καπ10 για μένα ότι έχω μείνει πίσω).

γεγονος αυτο,απλως ασχετο με την συζητηση μας...:p

sniper
08/11/2010, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
γεγονος αυτο,απλως ασχετο με την συζητηση μας...:p

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :lol:

sergiosm
08/11/2010, 16:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από SuzukiK8gr
τώρα δεν ξέρω πρέπει να χαίρομαι που είμαι καλά η πρέπει να στεναχωριέμαι για την μηχανή ??? τι λέτε εσείς ???

Εσύ τί λές;;;

sniper
08/11/2010, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Εσύ τί λές;;;

Φοβάσαι να πεις τη γνώμη σου; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sergiosm
08/11/2010, 16:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Φοβάσαι να πεις τη γνώμη σου; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

φοβάμαι μην φάω καμία από κανένα ... ελεύθερο σκοπευτή

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
08/11/2010, 16:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
φοβάμαι μην φάω καμία από κανένα ... ελεύθερο σκοπευτή

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Το μόνο που ρίχνω τώρα είναι φελλούς σε βαρέλι λέμε! :lol:

SuzukiK8gr
08/11/2010, 19:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από glargkatzis
τυχερός φίλε είσαι και να προσέχεις από δω και πέρα....αλλά

...ο πατέρας σου τί λεει για όλα αυτά ???

είναι δυνατόν ρε πο@στη μου 20-21 να σε αφήνει να παίρνεις 100 αλογα μηχανάκι ????? δηλαδή μόνο τα λεφτά είναι ? εσένα δεν σε κόβει να πάρεις ένα μικρότερο 3-4 χρόνια να μάθεις να οδηγάς και μετά πάρε την κα@λα σου ??? (ίσως προλάβαινες να φρενάρεις ή να τον δείς "μυριστείς" νωρίτερα )


σσ1. κάνε μια εκτύπωση τις 4 σελίδες πόστ και δείξτα στον πατέρα ή στην μάνα σου . και μη μου πείς ότι μεγάλωσες και δεν χρειάζεται γιατί αν ακόμα σε ταίζουν έχουν λόγο όσον αφορά τη ζωή σου...
άντε και καλά μυαλά...

σσ2. σόρυ αλλά δεν μπορώ να φανταστώ να μου κάνει τέτοιες μαλακίες ο δικός μου στα 20 και γω να αρμενίζω αλλού...:wave2: :wave2: :wave2:

Φιλε ο πατερας μου δεν ζει εδω και 1 χρονο.... Αλλα και η μανουλα μου νανε καλα μετανοιες κανει/εκανε να μην παρω την μηχανη αλλα καταλαβενεις... ΚΑΥΛΑ ειναι αυτη κοιτα δεν πεζει ρολο η ηλικια η το να μαθω την μηχανη απο την στιγμη που ο τυπος περασε με κοκκινο ακριβως μερικα μετρα πριν απο εμενα... απλα ηταν ενα αβγαλτο πεδι που οτι ειχε παρει το διπλωμα και δεν υξερε που παν τα 4... ακομα και ο καλυτερος πιλοτος να ηταν στην θεση μου απλα το ιδιο θα παθενε εξαλου φενεται κιολας οτι δεν ετρεχα.... τελως παντων τι να λεμε τωρα ο καθενας εχει την δικη του αποψη εδω μεσα....


ΝΑΙ ΔΕΝ ΛΕΩ μαλακια για το κρανος το δικο μου κεφαλι θα εσωζα και για την ασφαλεια αλλα απο κει και περα......

Xrated
08/11/2010, 20:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από SuzukiK8gr
Φιλε ο πατερας μου δεν ζει εδω και 1 χρονο.... Αλλα και η μανουλα μου νανε καλα μετανοιες κανει/εκανε να μην παρω την μηχανη αλλα καταλαβενεις... ΚΑΥΛΑ ειναι αυτη κοιτα δεν πεζει ρολο η ηλικια η το να μαθω την μηχανη απο την στιγμη που ο τυπος περασε με κοκκινο ακριβως μερικα μετρα πριν απο εμενα... απλα ηταν ενα αβγαλτο πεδι που οτι ειχε παρει το διπλωμα και δεν υξερε που παν τα 4... ακομα και ο καλυτερος πιλοτος να ηταν στην θεση μου απλα το ιδιο θα παθενε εξαλου φενεται κιολας οτι δεν ετρεχα.... τελως παντων τι να λεμε τωρα ο καθενας εχει την δικη του αποψη εδω μεσα....


ΝΑΙ ΔΕΝ ΛΕΩ μαλακια για το κρανος το δικο μου κεφαλι θα εσωζα και για την ασφαλεια αλλα απο κει και περα......
Σωστος σε ολα φιλε.Σημαντικο να μαθαινεις απ τα λαθη σου(για το κρανος και την ασφαλεια εννοω) και να τα διορθωνεις.Μπραβο απο μενα που δεχτηκες τοσο θετικα ολες τις γνωμες,και για τον χαρακτηρα που κρατησες εναντι στον πιτσιρικα.

SuzukiK8gr
08/11/2010, 21:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrated
Σωστος σε ολα φιλε.Σημαντικο να μαθαινεις απ τα λαθη σου(για το κρανος και την ασφαλεια εννοω) και να τα διορθωνεις.Μπραβο απο μενα που δεχτηκες τοσο θετικα ολες τις γνωμες,και για τον χαρακτηρα που κρατησες εναντι στον πιτσιρικα.

thnaks ρε boy... κοίτα για κάποιο λόγο μας δίνεται η δυνατοτιτα να μαθαίνουμε από τα λάθη μας....


Άντε και από δω και πέρα πάντα όρθιοι !!!!:beer:

Hornet_08
22/11/2010, 00:19
Ασχετο, αν τρακαρεις κ δεν εχεις διπλωμα γιατι στο πηραν οι μπατσοι (τα γνωστα, 2 μηνες) τι γινεται ?

Tpap
22/11/2010, 00:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
γεγονος αυτο,απλως ασχετο με την συζητηση μας...:p



Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :lol:


Εσάς τα δύο, σας έχω πεί τελευταίως, τί ακριβώς κάνετε...??? :mad:

ERRIKA
22/11/2010, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hornet_08
Ασχετο, αν τρακαρεις κ δεν εχεις διπλωμα γιατι στο πηραν οι μπατσοι (τα γνωστα, 2 μηνες) τι γινεται ?
Τι γίνεται? Δεν έχεις δίπλωμα για 2 μήνες γιατί στο πήραν οι μπάτσοι. Αυτό γίνεται.

the who
22/11/2010, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Τι γίνεται? Δεν έχεις δίπλωμα για 2 μήνες γιατί στο πήραν οι μπάτσοι. Αυτό γίνεται.

Eτσι απλα ε?Ωραια τα λες.

ERRIKA
22/11/2010, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Eτσι απλα ε?Ωραια τα λες.
Μπορώ να στο πω πιο λυρικά:
Για δύο ολόκληρους ημερολογιακούς μήνες, αρχόμενους από την επομένη της καταγραφής της παράβασης και της επιβολής της διοικητικής ποινής της αφαιρέσεως τής αδείας οδηγήσεως, ο παραβάτης οδηγός στερείται του δικαιώματος οδηγήσεως οχήματος σε δημόσιες οδούς.

Σ'αρέσει πιο πολύ τώρα, έ? :smilea: :smilea: :lol:

the who
22/11/2010, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Μπορώ να στο πω πιο λυρικά:
Για δύο ολόκληρους ημερολογιακούς μήνες, αρχόμενους από την επομένη της καταγραφής της παράβασης και της επιβολής της διοικητικής ποινής της αφαιρέσεως τής αδείας οδηγήσεως, ο παραβάτης οδηγός στερείται του δικαιώματος οδηγήσεως οχήματος σε δημόσιες οδούς.

Σ'αρέσει πιο πολύ τώρα, έ? :smilea: :smilea: :lol:

Τρακαρε ενω του ειχαν ΗΔΗ παρει το διπλωμα.Για ξανασκεψου το.

ERRIKA
22/11/2010, 14:21
Απλά είναι σα να μην έχεις δίπλωμα. Κανονικά.

McGyver
22/11/2010, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hornet_08
Ασχετο, αν τρακαρεις κ δεν εχεις διπλωμα γιατι στο πηραν οι μπατσοι (τα γνωστα, 2 μηνες) τι γινεται ?

Αν φταις, γίνεται πάρτυ στον πάτο σου...

sniper
22/11/2010, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Τρακαρε ενω του ειχαν ΗΔΗ παρει το διπλωμα.Για ξανασκεψου το.


Nα σας βοηθήσω...


Τράκαρε αφού του πήρανε το δίπλωμα... Την γ@μησε....

McGyver
22/11/2010, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Nα σας βοηθήσω...

Τράκαρε αφού του πήρανε το δίπλωμα... Την γ@μησε....

:a10:

sniper
22/11/2010, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Αν φταις, γίνεται πάρτυ στον πάτο σου...


Πιο γλαφυρός ο συνάδελφος αλλά σωστός.

sniper
22/11/2010, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
:a10:

Μα τι λέτε, δική μου η ευχαρίστηση :wave2:

ERRIKA
22/11/2010, 14:37
Είναι ΑΚΡΙΒΩΣ σα να μην έχεις (είχες, είχε) καθόλου δίπλωμα. Καμία διαφορά.

sniper
22/11/2010, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Είναι ΑΚΡΙΒΩΣ σα να μην έχεις (είχες, είχε) καθόλου δίπλωμα. Καμία διαφορά.

Αμάν με αυτή την επιμονή σας....

Έστω όμως.... Αν οδηγείς χωρίς δίπλωμα τότε "την γ@μησες" ή "Αν φταις, γίνεται πάρτυ στον πάτο σου... "

ERRIKA
22/11/2010, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Αμάν με αυτή την επιμονή σας....

Έστω όμως.... Αν οδηγείς χωρίς δίπλωμα τότε "την γ@μησες" ή "Αν φταις, γίνεται πάρτυ στον πάτο σου... "

Nαι αλλά η ερώτηση δεν ήταν τι γίνεται αν τρακάρεις ενώ οδηγείς χωρίς δίπλωμα.. Ήταν τι γίνεται αν τρακάρεις ενώ σου έχουν πάρει για 2 μήνες το δίπλωμα. Οπότε διαβεβαιώνομεν ότι η απάντηση είναι η αυτή και στις δύο περιπτώσεις.

McGyver
22/11/2010, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Nαι αλλά η ερώτηση δεν ήταν τι γίνεται αν τρακάρεις ενώ οδηγείς χωρίς δίπλωμα.. Ήταν τι γίνεται αν τρακάρεις ενώ σου έχουν πάρει για 2 μήνες το δίπλωμα. Οπότε διαβεβαιώνομεν ότι η απάντηση είναι η αυτή και στις δύο περιπτώσεις.

Δικηγόρος ΚΑΙ γυναίκα...

...ΔΕ βγάζεις άκρη λέμε.

sniper
22/11/2010, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Δικηγόρος ΚΑΙ γυναίκα...

...ΔΕ βγάζεις άκρη λέμε.


Αν γίνει και πεθερά.... τον λυπάμαι τον πιτσιρικά.... :rolleyes:

GIXXERAKIAS
22/11/2010, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hornet_08
Ασχετο, αν τρακαρεις κ δεν εχεις διπλωμα γιατι στο πηραν οι μπατσοι (τα γνωστα, 2 μηνες) τι γινεται ? Με πολυ απλη περιγραφη....απλα την :a021: σες....

Hornet_08
22/11/2010, 14:58
Μαλιστα... Μια εβδομαδα εμεινε :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
22/11/2010, 15:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Με πολυ απλη περιγραφη....απλα την :a021: σες....

Aυτό τώρα είσαι σίγουρος και το γράφεις; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

blackbusa
22/11/2010, 23:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hornet_08
Ασχετο, αν τρακαρεις κ δεν εχεις διπλωμα γιατι στο πηραν οι μπατσοι (τα γνωστα, 2 μηνες) τι γινεται ?

αν φταις την πουτσισες ασχημα....αν δεν φταις πληρωνεσε αλλα χανεις το διπλωμα και ξαναβγαζεις μετα απο εξετασεις και μετα απο καποια (5 νομιζω) χρονια...

Hornet_08
22/11/2010, 23:14
Ωραια, 6 μερες ακομα θα προσεχω.

Αν σε σταματησουν ?

Ichigo
22/11/2010, 23:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hornet_08
Ωραια, 6 μερες ακομα θα προσεχω.

Αν σε σταματησουν ?

Τι αν και αν... Πρόστιμο πέφτει. Δηλαδή τα θες αυτά και τα ρωτάς ή απλά δεν έχεις τι να κάνεις και έχεις φαγωθεί να βάλεις όλο το φορουμ να ασχοληθεί ΠΑΛΙ μαζί σου;!! :rolleyes:

EDIT:

http://www.yme.gr/?getwhat=1&oid=249&id=&tid=249

http://www.astynomia.gr/images/stories/DOCS/KOK_pdf.pdf

Καλό διάβασμα :wave2:

Hornet_08
22/11/2010, 23:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ingenius
Τι αν και αν... Πρόστιμο πέφτει. Δηλαδή τα θες αυτά και τα ρωτάς ή απλά δεν έχεις τι να κάνεις και έχεις φαγωθεί να βάλεις όλο το φορουμ να ασχοληθεί ΠΑΛΙ μαζί σου;!! :rolleyes:

EDIT:

http://www.yme.gr/?getwhat=1&oid=249&id=&tid=249

http://www.astynomia.gr/images/stories/DOCS/KOK_pdf.pdf

Καλό διάβασμα :wave2:


Πρωτος κ καλυτερος εσυ ασχολεισαι κ απαντας σε αυτον τον τονο :rolleyes: :a31: :a31:

Ichigo
22/11/2010, 23:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hornet_08
Πρωτος κ καλυτερος εσυ ασχολεισαι κ απαντας σε αυτον τον τονο :rolleyes: :a31: :a31:

Θες να σου πω ότι έχει και φρέσκο; Ναι έχει κι απ αυτό. 1-12 μήνες και >=200€ πρόστιμο. Να περιμένεις αντιμετώπιση αναλόγως των ερωτήσεων που κάνεις! Δεν είσαι ανήλικος για να μην έχεις γνώση των στοιχειωδών κανόνων του ΚΟΚ! Τέλος! :wave2:

Hornet_08
22/11/2010, 23:53
Οκ, κλειστε το φορουμ, εδω ολοι να ξερουμε ολα ! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Τελος παντων, ισχυει αυτο η ειναι μλκιες σαν τα υπολοιπα !