PDA

View Full Version : service manual πού;



cityfly
06/02/2004, 15:44
καλημέρα μια ερώτηση θέλω

ξέρετε πού μπορώ να βρω service manual όχι απαραίτητα για κάποια συγκεκριμένη μηχανή απλά κάνα μαγαζί που να πουλάει ή και να εισάγει κατά παραγγελία

ευχαριστώ

Julius
06/02/2004, 15:47
!!!!!! den katalava ti zitas

ena service manual apo opoiadipote motosykleta?!??!?!?!?

pantos tha vreis sigoura sto nolimits sthn kalirohs apo kapoies motosykletes service manuals kai biblia mixanologias klp

cityfly
06/02/2004, 15:51
1. όχι ένα μαγαζί που έχει service manual
βασικά για τη δικιά μου θέλω να βρω.
Εννοούσα αν ξέρετε ότι κάποιο βιβλιοπωλείο πχ φέρνει service manual γενικά κι επειδή μάλλον θα βρω δύσκολα για το δικό μου καθότι μικρό και δεν κυκλοφορεί πολύ υποθέτω ότι θα πρέπει να βρω μόνο μέσω βιβλιοπωλείου και παραγγελίας

2. ευχαριστώ θα κοιτάξω

PANOS GL1000
23/02/2004, 22:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
1. όχι ένα μαγαζί που έχει service manual
βασικά για τη δικιά μου θέλω να βρω.
Εννοούσα αν ξέρετε ότι κάποιο βιβλιοπωλείο πχ φέρνει service manual γενικά κι επειδή μάλλον θα βρω δύσκολα για το δικό μου καθότι μικρό και δεν κυκλοφορεί πολύ υποθέτω ότι θα πρέπει να βρω μόνο μέσω βιβλιοπωλείου και παραγγελίας

2. ευχαριστώ θα κοιτάξω ΤΕΧΝΙΚΑ ΒΙΒΛΙΑ ΘΑ ΒΡΗΣ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟΠΟΛΕΙΟ ΠΑΠΑΣΩΤΗΡΙΟΥ ΣΤΗΝ ΟΔΟ ΣΤΟΥΡΝΑΡΗ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ ΣΟΥ ΦΕΡΝΗ ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΡΑΓΕΛΕΙΑ ΕΦΟΣΟΝ ΥΠΑΡΧΗ [PΑΝΟΣGL1000]

afrotwin
24/02/2004, 10:10
ego vrika manual gia to africa stou papasotiriou stin glifada
episis ixa vri manual ke gia ena yamaha xt 250 proistoriko pou exo akoma:lol:
stou papasotiriou ke itan ke sta elinika
ke gia ena papi yamaha vrika sta agklika
ke gia ena papi honta vrika sta elinika
ke genika ginete xamos apo manual
afto ine manualadiko den ine vivliopolio:lol:

cityfly
24/02/2004, 12:38
παπασωτηρίου λοιπόν οκ!

θα πάω μόλις σχολάσω
thanks guys:winka:

KRHTIKOS
24/03/2004, 14:49
Haynes Manuals (www.haynes.com)
Parto apo thn idia thn phgh! Kai sthn porta tou spitiou sou

tolis_glx
25/03/2004, 17:15
η Haynes είναι αρκετά καλή, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και απ'τα δύο που πήρα (Camaro & FZR) απο εκεί και πέρα αν δεν έχει η Haynes υπάρχουν 2-3 εταιρείες ακόμα ;) ψάξε και στο νετ υπάρχουν ολόκληρα μάνουαλς - και μάλιστα εταιρειακά - για πολλές μηχανές ;) ειδικά για TDM είχα βρεί πολύυυυ πράμα ;) απ'την άλλη αν ενδιαφέρεσε για διαγράμματα έχει στο www.motofiches.com και σε αρκετά site που πουλάνε ανταλ/κά ;)

του camaro το είχα κάνει παραγγελία απο το NoLimits, έκανε ένα τρίμηνο να έρθει, ενώ του FZR το είχε στον Μαλλιάρη.

επίσης υπάρχει πολύ πράγμα στο νετ για βέσπες και piaggio, αλλά δεν βρήκα σχεδόν τπτ για ταιβενέζικα κλπ (πχ astrea που δε φτιάχνετε καν απ'τη honda)

gmakris
26/03/2004, 09:35
Κοιταξε & στο No-Limits! στην Καλλιροης (η μαλλον παρε τηλ)
Στοιχεια στο www.mototech.gr

cityfly
26/03/2004, 12:28
παιδιά ευχαριστώ αλλά τελικά απλά η Haynes δεν βγάζει manual για το cityfly αφού έψαξα Παπασωτηρίου κοίταξα στο site της Haynes δεν το είχε έστειλα mail και μου απάντησαν (άμεσα, ευγενέστατα και διπλωματικότατα μπορώ να πω) ότι δεν το βγάζουν και δεν το έχουν και στο πρόγραμμα να το βγάλουν στην προσεχή περίοδο

afrotwin
26/03/2004, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
παιδιά ευχαριστώ αλλά τελικά απλά η Haynes δεν βγάζει manual για το cityfly αφού έψαξα Παπασωτηρίου κοίταξα στο site της Haynes δεν το είχε έστειλα mail και μου απάντησαν (άμεσα, ευγενέστατα και διπλωματικότατα μπορώ να πω) ότι δεν το βγάζουν και δεν το έχουν και στο πρόγραμμα να το βγάλουν στην προσεχή περίοδο

tote pigene se kanena eksousiodotimeno ke rota an exoun to manual ke an mporoun na sto kopiaroun i pou to vrikan na to vris ke esi

i alakse mixanaki pare ena pou na exi ke manual :lol: :lol:

tolis_glx
28/03/2004, 14:05
ap'oti diavasa se ena forum, to moter tou citifly 125 einai to idio me to moter tou XL125 gia to opoio yparxei manual, mi se parw sto lemo mou ki olas, rikse mia matia ki esy ;)