PDA

View Full Version : Αμορτισέρ crypton X 135



Yamaha maniac
09/11/2010, 00:36
Θα ήθελα να μάθω αν το crypton του 2010 μπορεί να πάρει το αμορτισέρ του από Z.


Ευχαριστώ πολύ...

schumifer
20/04/2011, 01:48
Το ανασύρω, γιατί ψάχνω κι εγώ συμβουλές για τις σκληρές σα μαξιλάρι αναρτήσεις μπρος πίσω του δικού μου.
Έχω ήδη προμηθευτεί λαδάκι 20άρι αντί για 10άρι που παίρνει κανονικά και θα το δοκιμάσω στις μπροστινές.
ΕΡώτηξις.
Να βάλω λίγα ml παραπάνω μπας και σκληρύνει λίγο καλύτερα ή απαγορεύεται δια ροπάλου (δεν το γέννησα αυτό, το διάβασα)
Και αν ναι πόσο παραπάνω? Παίρνει 64 ml κανονικά.

Το πίσω το βλέπω πιο δύσκολο στο λύσιμο. Θα το παλέψω αν δω ότι κερδίζω κάτι από το μπροστινό.
Ελατήρια δε λέει, πολλά τα λεφτά Αρη

vaska
20/04/2011, 07:52
Μόνο με αλλαγή θα δεις προκοπή. Έβαλα όλινς πίσω και μετά το Πάσχα θα περάσω κι ελατήρια μπροστά. Έχει ένα κόστος αλλά γίνεται άλλο μηχανάκι. Το περισσότερο λάδι στα καλάμια το πιθανότερο είναι να σου τινάξει τσιμούχες, πιο χοντρό βάζουν αλλά αυτά είναι πειράματα.
Κόστος πίσω ανάρτησης 335 ευρώ και είναι αυτή


224140

schumifer
20/04/2011, 11:31
Αυτό λέω ρε Βάσκα. Δεν μπορώ και είναι τελείως άλογο για τα δικά μου δεδομένα να σκάω 335+110+εργασία για τα αμορτισέρ της πάπιας...
(Αν ποτέ αποκτήσω την άτιμη τη vstrom ίσως της τα χώσω...)

vaska
20/04/2011, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από schumifer
Αυτό λέω ρε Βάσκα. Δεν μπορώ και είναι τελείως άλογο για τα δικά μου δεδομένα να σκάω 335+110+εργασία για τα αμορτισέρ της πάπιας...
(Αν ποτέ αποκτήσω την άτιμη τη vstrom ίσως της τα χώσω...)

Δεν 'εχεις άδικο μιας και οι μαμά αναρτήσεις είναι για τον μπέουλο χρειάζονται άμεση αντικατάσταση, τι να πω μακάρι να σου βγει

schumifer
20/04/2011, 14:01
Ναι ρε βαμώτο , τι είναι αυτό το πράγμα?
Σε μέγιστη πέδηση αν περάσω πάνω από πετραδάκι η μπροστά τερματίζει. Μην πω για την πίσω σε δικάβαλο

Anritsu
20/04/2011, 18:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από schumifer
Ναι ρε βαμώτο , τι είναι αυτό το πράγμα?
Σε μέγιστη πέδηση αν περάσω πάνω από πετραδάκι η μπροστά τερματίζει. Μην πω για την πίσω σε δικάβαλο

Αν σε παρηγορεί και εμένα στην πάπια με 2ο άτομο πίσω τερματίζει όπως εκτιμώ σε πολλά παπιά μια και αυτά έρχονται ρυθμισμένα για 1 άτομο .Βεβαια και που τερμάτισα τα ελατήρια πάλι προκοπή δεν βλέπω . Να αλλάξεις μόνο το ελατήριο δεν γίνεται ??? Πολύ πιο οικονομικά θα σου έρθει πιστεύω . Ειδικά αν τους πας το αμορτισέρ στο χέρι

Ωραίο και το ΩΧλινς αλλά με εν μέσω κρίσης :nono:

vaska
20/04/2011, 18:51
δεν έχεις δυνατότητα να ρυθμίσεις

Anritsu
20/04/2011, 19:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
δεν έχεις δυνατότητα να ρυθμίσεις

Να ρυθμίσεις εννοείς με το γαντζόκλειδο φαντάζομαι. Περά από αυτό εγώ λέω να αλλάξεις και να πας σε ένα πιο σκληρό ελατήριο με το υπάρχων αμορτισέρ . Αν γίνεται βέβαια . Τώρα φαντάζομαι όλο και κάτι θα βρεις στα STEP LET αν και δεν ξέρω πόσο καλύτερο από το μαμά θα είναι

:wave2: