PDA

View Full Version : agora fmx 650



nikolaevits
27/07/2005, 18:00
Καλησπέρα

Ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός fmx honda 650 στην τιμή 6000 € καινούργια. Το μόνο που με απασχολεί είναι η μικρή ιπποδύναμη (38hp) και το μικρό μέγεθος του ρεζερβουάρ (11lt). Δέν επιθυμώ άλλο μηχανάκι και μπορώ να το συγκρίνω μάλλον με το aprilia strada. Yamaha δεν θέλω είχα ΧΤ.
Μπορεί κάποιος να μου πει την γνώμη του για το FMX κάτοχος ή μή.

ευχαριστώ

Νίκος

n1k3man
27/07/2005, 18:30
αφου δε θες XT παρε το καινουριο Strada. Το ιδιο αξιοπιστο αφου φοραει τον κινητηρα του XT. Το FMX ειναι μεγαλη πατατα.. :yuck:

ruyjin
27/07/2005, 18:33
βασικα και μενα το Strada μου κανει περισσοτερι κλικ

Για το fmx πάντως πηγαινε στο www.honda.gr στην κατηγορια Motard και εχει σημεια που μπορεις να το κανεις test-ride.

Αν μπορεσεις να κανεις και το Strada test-ride τοτε θα εισαι πιο σιγουρος, οτι και να ακουσεις απο εδω


:wave2:

Newbas
27/07/2005, 18:36
βασικα ψαχνω και γω μηχανη και καποια στιγμη ειχα καταληξει στα strada, fmx και xt και ψαχνομουν γενικα με ιππους, ροπες, ευκολια οδηγησης κλπ.... αλλα αν το καλοσκεφτεις το καθε μοντελο ειναι διαφορετικο και προσφερει διαφορετικα πραγματα και τελικα πιστευω οτι παιζει παρα πολυ ρολο ποια μηχανη σου αρεσει εμφανισιακα....προσωπικα κατεληξα στο strada γιατι κανεις και το ταξιδακι σου και ειναι και ομορφο....

n1k3man
27/07/2005, 19:47
newbas καλοταξιδο αν το πηρες το μηχανακι! βγαινει καθολου με μαυρες ζαντες η μονο μπλε και πορτοκαλογλου?

IKE
27/07/2005, 20:17
Στα ίδια λεφτά είναι και το DR-Z 400SM που μάλλον είναι καλύτερο απο τα 3 αυτά.

Το strada μπορεί να φοράει τον κινητήρα του ΧΤ αλλα δεν νομίζω να είναι το ίδιο αξιόπιστο, επίσημη αντιπροσωπεία υπάρχει? , γιατι όταν θα καεί το λαμπάκι τάδε ή θα σπάσει το πλαστικό που συγκρατεί την ρόδα με το ψαλίδι (λέμε τώρα) και κάνει 2 χρόνια να έρθει κοστίζοντας 13087139 ευρώ τότε δε θα φταίει ο κινητήρας.

n1k3man
27/07/2005, 21:10
ενταξει δεν ειναι και τοσο τραγικα τα πραγματα για τα aprilia μη τρελαθουμε..

τωρα σε συγκριση με το DR-Z πιστευω ειναι στις επιλογες του καθενος.. ΧΤ & Strada ειναι σιγουρα πιο ανετα και θα σε πανε πιο μακρια.. απ'την αλλη το Dr-Z μπορεις να το κωλοφτιαξεις αν γουσταρεις τα SM και να το βαλεις πιστα ή να τσιμπισεις και ενα ζευγαρι μτχ εντουροζαντολαστιχα και να το βαζεις και χωμα :winka:

ολα ειναι θεμα επιλογωνε και προτεραιοτητωνε!

manos187
27/07/2005, 23:36
Noμιζω οτι εχει τον κινητηρα του dominator για επιδοσεις μην το ψαχνεις λοιπον αλλα απο αξιοπιστια σκυλι. Αν θες και γκαζια θα συμφωνησω και γω για το DR 400.

nikolaevits
28/07/2005, 09:38
Απο την Honda μου είπαν ότι το FMX έχει λίγους ίππους λόγο ευρωπαϊκής ένωσης σχετικά με τους νέους κανονισμούς για κυβισμό και ιπποδύναμη. Με αλλαγή εξάτμισης θα ανέβει η ιπποδύναμη (σε όλα συμβαίνει αυτό :p ) μου είπαν...
Το μηχανάκι το θέλω μόνο εντός πόλης. Η οικογένεια δεν χωράει και τα χρόνια έχουν περάσει για μακρινές βόλτες. (έχει γίνει ρουτίνα η βόλτα στο χωριό με το αυτοκίνητο και το a/c αναμμένο.)
Την aprilia την φοβάμαι γιατί με έχουν τρομάξει κατα καιρούς οι μηχανικοί με τα λεγόμενα τους.(μηχανάκια για 3 χρόνια). εάν φοράει και μοτέρ χτ.. ντεν τέλο. Λένε ότι σβήνει στις αλλαγές ταχύτητας και ότι πέφτει συνέχεια το ρελαντί. Το παλιό μου χτ το έκανε αυτό το καλοκαιράκι στην κίνηση και έχω κακές εμπειρίες (σταφ.. ανάμεσα στην διάβαση και έπειτα ξυπνούσα για τα καλά),δεν ξέρω εάν είναι έτσι όλα τα μεγάλα μονοκύλινδρα αλλά είχα και KLX 250, KLX 250 , και δέν είχα κανένα πρόβλημα.

ευχαριστώ για το ενδιαφέρον
Νίκος

nikolaevits
28/07/2005, 09:42
P.s το rest ride στο www.honda.gr αφορά καταστήματα Αθήνας
εγώ είμαι απο Θεσαλονίκη και test ride γιόκ..

n1k3man
28/07/2005, 09:46
οχι δεν ειναι ετσι με τα μονοκυλινδρα. και γω εχω KLX συνονοματε και δεν εχω παρομοιο προβλημα. τωρα το προβλημα με το XT ειναι στο injection απ' οσο ξερω, η aprilia το εχει λυσει. αλλα αφου εισαι και πρωην εντουρας παρε το dr-z :winka:

αλλα προς θεου οχι αυτη την αεροψυκτη πατατα το fmx. και με αλλαγη εξατμισεων ποσο να ανεβει η ιπποδυναμη δλδ? :yuck:

nikolaevits
28/07/2005, 10:04
n1k3man Καλημέρα

Ξέρεις μήπως την συχνότητα αλλαγής λαδιών και service του DRz?
Δεν θέλω να πάρω μηχανάκι και κάθε 1500 χλμ να είμαι με τα κατσαβίδια στο τσαντάκι μου. ούτε θέλω να το έχω μόνο για Σ/Κ και να πηγαίνω στην δουλειά με το παπί λόγο οικονομίας και φθοράς αλλιώς προτιμώ να πάρω κανα CRM και να τα δίνω στις βενζίνες τα σαββατοκύριακα.

n1k3man
28/07/2005, 10:11
το DR-Z ειναι σκυλι μη το φοβασαι καθολου :winka: για λαδια και service δε ξερω να σου πω τι προτεινει η αντιπροσωπεια.. ψαξε για service ή και owner's manual ή αλλιως ενα τηλεφωνακι σε οποιοδηποτε εξουσιοδοτημενο της τζουτζουκι!

καλημερες :sun:

Julius
28/07/2005, 13:15
Τρουρλουμπούκι



1. To XT που είχες δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με το νέο ΧΤ660 (υδρόψυκτος κινητήρας κλπ κλπ)


2. Η Αprilia έχει πλέων κανονική αντιπροσώπευση στην Ελλάδα από την μαμά εταιρία, οπότε αυτά που θυμόμαστε για ανταλλακτικά και συνεργεία…… last year


3. Ειδικά για το pegaso strada, θεωρείται η ποιο ποιοτική και αξιόλογη αγορά στην κατηγορία (από αξιοπιστία και ποιότητα περιφερειακών και ιταλικό design)


4. Ήμαρτον, το drz400sm έχει τον αδύναμο κινητήρα του “S”, δεν είναι ποιο γρήγορο από τα XT και Strada, παρά μόνο από το FMX. Ωραία μοτοσυκλέτα, αξίζει τα χρήματα της, τρομερή αξιοπιστία αλλά ποιο ποδήλατο από τα ΧΤ και Strada. Πιστεύω ότι λόγο κατανάλωσης ευελιξίας και αξιοπιστίας είναι η ιδανική λύση για καθημερινή μετακίνηση μέσα στην πόλη. Στο SM Enduroλάστιχο δεν βάζεις με τίποτα λόγο αναρτήσεων οι οποίες είναι καθαρά για χρίση με 17” τροχό και κίνηση σε άσφαλτο (κοντή διαδρομή).


5. Το Ηοnda FMX έχει λίγους ίππους γιατί του έβαλαν έναν κινιτήρα δεκαετίας+ (από Dominator 650)

6. Service DRZ400SΜ Βαλβίδες κάθε 12.000 λάδια κάθε 3.000 !!!!!



:ninja:

n1k3man
28/07/2005, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius Στο SM Enduroλάστιχο δεν βάζεις με τίποτα λόγο αναρτήσεων οι οποίες είναι καθαρά για χρίση με 17” τροχό και κίνηση σε άσφαλτο (κοντή διαδρομή).


Νομιζω το dr-z exei τις ιδιες διαδρομες αναρτησεων.. Σε τετοια περιπτωση για αλλαγη σε enduroζαντα χρειαζεται μονο αλλαγη λαδιων στις μπουκαλες

Newbas
28/07/2005, 13:25
ακομη δεν το εχω αλλα ειμαι κοντα :D

να σου πω την αληθεια δεν εχω δει αλλο χρωμα στις ζαντες εκτος απο το μωβ το οποιο αν και φαινεται ψιλοασχετο χρωματικα, τελικα κολλαει...... :winka:

οσων αφορα το fmx οντως εχει τον κινητηρα του dominator το οποιο σημαινει: αξιοπιστια, χαμηλα εξοδα συντηρησης αλλα και οχι δυναμη εξαλλου μετα τις μεσαιες η ροπη πεφτει οποτε μιλαμε για μια φιλικη μηχανη και για μεσα στην πολη με την δυναμη στην περιοχη των χαμηλων και των μεσαιων...τωρα για εξατμισεις κλπ και γω το σκεφτομουν αν κατεληγα στο fmx αλλα διαβαζω για το κιτ που του ετοιμαζει η honda οπου θα του δινει 5-6 αλογα (αν θυμαμαι καλα)...

αφου λες οτι το θες για μεσα στην πολη και γω θα σου προτεινα το drz το οποιο δεν πιστευω οτι θα σου αρνηθει καποια εξορμηση (εδω 2 χρονια τωρα με τα 114 κυβικα το παπι με εχει παει ''παντου'') αλλα με θυσιες στην ανεση, σκληρη και λεπτη σελα.....

Julius
28/07/2005, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από n1k3man
Νομιζω το dr-z exei τις ιδιες διαδρομες αναρτησεων.. Σε τετοια περιπτωση για αλλαγη σε enduroζαντα χρειαζεται μονο αλλαγη λαδιων στις μπουκαλες

Μπαααααα......

το νεο DRZ 400 SM φοράει τελείως διαφορετικές αναρτήσεις (upside down με μικρότερη διαδρομή) απο την παλαιότερη (και τρεχουσα) enduro και on-off εκδώσεις DRZ400E & DRZ400S (συμβατικό)




:ninja: :ninja:

n1k3man
28/07/2005, 13:42
μαλστα! ε σε τετοια περιπτωση πασο για τις τις εντουροζαντες..

Julius
28/07/2005, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Newbas
ακομη δεν το εχω αλλα ειμαι κοντα :D

να σου πω την αληθεια δεν εχω δει αλλο χρωμα στις ζαντες εκτος απο το μωβ το οποιο αν και φαινεται ψιλοασχετο χρωματικα, τελικα κολλαει...... :winka:





!!!!!!!!!!!!!!


20647

idi
28/07/2005, 13:47
ρε μαγκες ποσο εχει το DRZ400sm με το USD καινουριο? .... ειναι κοκλακι!!!

Julius
28/07/2005, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ρε μαγκες ποσο εχει το DRZ400sm με το USD καινουριο? .... ειναι κοκλακι!!!

Η μαλακία που κάνει η μαμα suzuki τα τελευταία συναπτά έτη είναι να ΜΗΝ βάζει τον "Καθαρόαιμο" δυνατό και αλεξίσφαιρο κινητήρα του "Ε" (που δεν βγάζει πινακίδα), και στις άλλες εκδώσεις "S" και "SM" (-10 αλογα απο το Ε!!!)

Julius
28/07/2005, 13:57
DRZ 400 SM 2005


20650

Xlitos
28/07/2005, 14:11
Για το Στράδα έχω γράψει ΕΔΩ (http://www.2strokers.com/forum/viewtopic.php?t=385)

Julius
28/07/2005, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από HotDog
Για το Στράδα έχω γράψει ΕΔΩ (http://www.2strokers.com/forum/viewtopic.php?t=385)


A kai kati akoma......

to Strada kai to XT660 forane kai ta dyo kinitira Minarelli apla, oxi to strada den foraei kinitira XT oute to XT foraei kinitira Strada

to servirisma pou trome oti kai kala foraei kinitira XT einai #$#$#$#@ mia kai prospathoun na fane credits apo thn aksiopistia toy palioy kinitira XT (xoris na simenei oti o kinitiras tis minareli den einai eksisou aksiopistos)

rc31
28/07/2005, 14:47
το FMX ειναι ενα τιμιο μηχανακι ,αλλα το θεωρω οτι δεν αξιζει τα λεφτα του , εχει πολλες αντιξουοτητες επανω και ποτε δεν καταλαβα με ποια λογικη το εβγαλε η HONDA .

Το strada δεν το ξερω αλλα γιατι αποριπτεις το ΧΤ επιδει ειχες το παλιο ?

ΤΟ παλιο ηταν ενα χαλι (επικεικος χαρακτηρισμος) το καινουριο ειναι μηχανη , με καλο στησιμο δυνατα φρενα ιδαιετερα η εκδοση Χ αρκετη δυναμη και καλο παιχνιδι στο δρομο.

Μεταξυ FMX και ΧΤ θα επερνα XT και ας ειμαι Ηονδακιας.

Μιλαω απο πρωσοπικη πειρα και μονο .

AFTER
28/07/2005, 17:54
H Xonδa εβγαλε εν ετη 2005, 650cc μηχανακι με 30 ιππους στο τροχο

CONGRATULAZIONE!!!!!!

:yuck:

nikolaevits
28/07/2005, 19:03
Νομίζω ότι η Honda κάνει μάρκετινγκ με τακτική φθηνό μηχανάκι και αν θέλεις 10-15 άλογα παραπάνω σκάσε τα 500-800€.
Εάν ξέρετε άλλο αποτυχημένο μοντέλο της Honda πείτε μου.
Δεν είμαι Hondakias αλλα είναι μια εταιρεία που τίποτα στις κινήσεις της δεν είναι τυχαίο. Άλλο να βάζεις το χέρι σου στην τσέπη και να δίνεις 6000 χιλιάρικα και άλλο 8000 (ή και σε 78 δόσεις) στοχεύει σε ένα ταργκετ γκρουπ συγκεκριμένο. το overall perfomance παίζει νομίζω ρόλο και όχι τα -5 άλογα.

idi
28/07/2005, 20:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikolaevits
Νομίζω ότι η Honda κάνει μάρκετινγκ με τακτική φθηνό μηχανάκι και αν θέλεις 10-15 άλογα παραπάνω σκάσε τα 500-800€.
Εάν ξέρετε άλλο αποτυχημένο μοντέλο της Honda πείτε μου.
Δεν είμαι Hondakias αλλα είναι μια εταιρεία που τίποτα στις κινήσεις της δεν είναι τυχαίο. Άλλο να βάζεις το χέρι σου στην τσέπη και να δίνεις 6000 χιλιάρικα και άλλο 8000 (ή και σε 78 δόσεις) στοχεύει σε ένα ταργκετ γκρουπ συγκεκριμένο. το overall perfomance παίζει νομίζω ρόλο και όχι τα -5 άλογα.

Είναι ΠΑΤΑΤΑ και αφήστε τα μανατζεραδικα εμεις είμαστε μοτοσικλετιστές και οχι στατιστικολόγοι....

ααα RVF... :evil:

nikolaevits
28/07/2005, 20:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
Είναι ΠΑΤΑΤΑ και αφήστε τα μανατζεραδικα εμεις είμαστε μοτοσικλετιστές και οχι στατιστικολόγοι....

ααα RVF... :evil:

το RVF δεν πούλησε γιατί ήταν ακριβό φίλε και να ξέρεις ότι το 1990 ήταν το πρώτο μηχανάκι τουρινγκ με τα πάντα ρυθμιζόμενα (εξάτμιση, σέλα, φειρινγκ) μάθε λίγο ιστορία σε λίγο θα μας φέρεις και παράδειγμα την NR άν την ξέρεις βέβαια..

idi
28/07/2005, 20:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikolaevits
το RVF δεν πούλησε γιατί ήταν ακριβό φίλε και να ξέρεις ότι το 1990 ήταν το πρώτο μηχανάκι τουρινγκ με τα πάντα ρυθμιζόμενα (εξάτμιση, σέλα, φειρινγκ) μάθε λίγο ιστορία σε λίγο θα μας φέρεις και παράδειγμα την NR άν την ξέρεις βέβαια..

ωπα ρε φιλε θα μας μαθεις και την NR...

δεν εισαι και Hondaκιας ε ?

καλα παρτο αλλιως

nikolaevits
28/07/2005, 20:35
Απλά σου λέω ότι ότι όλα είναι θέμα στατιστικής δες yamaha Tricker. Πρίν 5 χρόνια παρακαλόυσα να είχα τέτοιο μηχανάκι και σε όσους ασχολούνταν με trial ζούσαν με αυτό το όνειρο, να κάνουν τρικ και κόλπα πηγαίνοντας στην δουλειά. Είναι όλα θέμα στατιστικής τα παπάκια να ανεβάζουν κυβικά ενώ στην Ιταλία πχ δεν θα δείς ούτε ένα. Σε λίγα χρόνια θα υπάρχουν build to order μηχανάκια όπως ακριβώς φτιάχνεις ένα υπολογιστή. Είναι θέμα χρόνου.

KeLeYTiS
28/07/2005, 20:40
ΜVX,VF ,XL

Ολοι εχουν αποτυχιες .... και ας μην μπαινουμε στο τριπακι ποιος εχει τις λιγοτερες....

Και προπαντων ας μην ειμαστε κολλημενοι με την μπαλα αλλα με αυτο που αγαπαμε ....τις μοτοσικλετες δηλαδη....

nikolaevits
28/07/2005, 20:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
ΜVX,VF ,XL

Ολοι εχουν αποτυχιες .... και ας μην μπαινουμε στο τριπακι ποιος εχει τις λιγοτερες....

Και προπαντων ας μην ειμαστε κολλημενοι με την μπαλα αλλα με αυτο που αγαπαμε ....τις μοτοσικλετες δηλαδη....

Σωστά

και έτσι εγώ μετά απο 23 αγορές μοτοσυκλετών ψάχνω να βρώ αυτή που θα με κάνει ευτυχισμένο...

KeLeYTiS
28/07/2005, 20:54
Ωραια και εγω για το Στραντα κοιταω αλλα με εχουν ριξει λιγο με αυτη την λαθος χαρτογραφηση που λενε....

Μαλλον ενα τεστ ντραιβ θα μου λυσει την απορια....

Το XT το θεωρω κακασχημο και το FMX λιγο ....

nikolaevits
28/07/2005, 21:00
Νομίζω τελικά ότι αν πάρεις αυτό που πραγματικά θέλεις δεν θα το μετανιώσεις και δεν θα το πουλήσεις γρήγορα :wacko:

magon
31/07/2005, 00:07
istera apo ena mina test ride k psaksimatos mou arese to strada ala pira fmx. se 2 xronia tha parw aprilia an telika bgei kalo. ola einai ta idia kila 165 to fmx omos odigite san 50 kila. k ama baretheis na se o pio grigoros sti poli tou bazeis k mpagaziera. kanei latos opios nomizei oti to drz einai pio grigoro k oute tis ropes tou fmx exei. to fmx ftiagmeno eidika den pianetai. oso gia ta ala otan leitourgeisei to peirama tou kinhthra tous meta ta leme. to strada einai san anaxiopisto street, to drz san apsixo skliro super motard, to xt sa diakosa kila k oute xereis pote 8a xeri8mistei. to fmx einai mia axiopisti porosi mesa sth poli. i aeropsiksh de se enoxlei poutena. opios to eipe patata apla den to exei odigisei. k an meineis kapou mporei o katenas na sou ftiaxei to fmx opoy k na to tsouliseis se mia katifora.as leme kaliter oti exei to kinitira toy xr 650 l . giati me dominator kamia sxesi. agonistikous ekentroforous k piso amortiser apo crf 450. as mi pw gia ta upside down.terma pia oi toumpes me ta xt me to patima tou mprostinou.k to teleio zigisma tou plesiou toy einai to agapimeno mou komati.

idi
31/07/2005, 01:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από magon
...as leme kaliter oti exei to kinitira toy xr 650 l . giati me dominator kamia sxesi. agonistikous ekentroforous k piso amortiser apo crf 450...

:eyepop: :hypnotize :uplate: :dizzy: :look: :cry:

magon
31/07/2005, 12:15
ok sory gia to ekentroforous. mperdeytika me to amaxi mou. elafromeno strofalo me alh ritmish enoousa k ali ritmisi sto karmpirater. sto XR 650L , pou kolises? kai to pro link to pisw amortiser ,pio to foraei nomizeis?

rc31
31/07/2005, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από magon
as leme kaliter oti exei to kinitira toy xr 650 l . giati me dominator kamia sxesi. agonistikous ekentroforous k piso amortiser apo crf 450. as mi pw gia ta upside down.

Δεν ξερω πως σου ηρθαν ολα αυτα στο μυαλο , μαλλον ετσι ονειρευεσαι το FMX .

Οταν αγοραζεις κατι το αγοραζεις οπως ειναι οχι με τι δυνατοτητες φτιαξιματος.

Οπως λεει και η μαμα Honda το fmx ειναι ενα fun bike. δηλαδη entry level μηχανη και τιποτα παραπανω .
Αδυναμο μοτερ , πλαισιο αντιστοιχο για τα αλογα του , αδυναμο φρενο , με μοναδικη υπερβολη το USD .

Αν μιλας για τσακισματα στο XT τοτε απλως δεν εχεις οδηγησει το καινουριο XTX που ειναι ακρως καλητερο σε στησιμο ,δηναμη και φρενα και να μην μηλισουμε για φτιαξιμο , μονο σε stage 1 ανεβαινει σε 52 αλογα στον τροχο απο δηναμομετρο.

magon
31/07/2005, 22:42
egw ta dokimasa ola k pira fmx k eimai eykaristimenos k to dilosa. apla kineitai pio eykola sti poli k o traxus tou kinitiras se poronei pio poli. isos to xtx me trwei se euteia ala me strofes xlomo to koBw. exei pio epithetiki tesi odigisis.to odigaw me Bermouda k de me zestainei. an kapios 8ewpisei san mion to kinitira o opios emena me poronei se sxesei me tou omalou xtx. na xerei oti se ola ta ala einai +. otan to strwsw k to ftiaxw 8a to kontrarw me ta ala k 8a mai pio sigouros, arkei ta ala na perasoun ta proBlimata tous k na doulepsoun.

n1k3man
31/07/2005, 23:07
...

λοιπον τι λεγαμε?? strada η dr-z?

:rotflmao: :rotflmao:

magon
01/08/2005, 00:04
to strada einai to kalitero.pigena me 170 k nomiza oti pigena me 80-100. eisai xomenos mesa sti mixani. basika einai ena street metalagmeno , me tesi odigiseis roadster. ligo me enoxlise to ntepozito stis epitopies k to dagwma tou frenou k oti eine italiko. tha perimeno na dw pws tha paei apo axiopistia k meta 8a to pantrefto.k to 610 husgvarna 2005 einai panemorfo. ala mia k plisiazw ta 30 , paw gia strada me tin protognori tesi odigiseis. asxeto{mia mera odigiste mia BUEL k ta leme.......} to drz einai ena timio sm k 8a to protimousa apo KTM. maresei na pigenw bolta xwris na exw anxos oti 8a meinw. i pio swsta mia mera na goustarw na pio to aima tis mixanis mou xwris meta na trexw sinergeia. an omws 8ete na gializei to mataki meta ti bolta = FMX opws ego . oti xonta pira meta apo 3 xronia itan to idio, oxi san ta ala pou xarxaleuoun. kati sa merse ntes na sou pw.

magon
01/08/2005, 00:11
telika o NEWBUS to pire to srada na mas pei?

Julius
01/08/2005, 08:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από magon
to strada einai to kalitero.pigena me 170 k nomiza oti pigena me 80-100. eisai xomenos mesa sti mixani. basika einai ena street metalagmeno , me tesi odigiseis roadster. ligo me enoxlise to ntepozito stis epitopies k to dagwma tou frenou k oti eine italiko. tha perimeno na dw pws tha paei apo axiopistia k meta 8a to pantrefto.k to 610 husgvarna 2005 einai panemorfo. ala mia k plisiazw ta 30 , paw gia strada me tin protognori tesi odigiseis. asxeto{mia mera odigiste mia BUEL k ta leme.......} to drz einai ena timio sm k 8a to protimousa apo KTM. maresei na pigenw bolta xwris na exw anxos oti 8a meinw. i pio swsta mia mera na goustarw na pio to aima tis mixanis mou xwris meta na trexw sinergeia. an omws 8ete na gializei to mataki meta ti bolta = FMX opws ego . oti xonta pira meta apo 3 xronia itan to idio, oxi san ta ala pou xarxaleuoun. kati sa merse ntes na sou pw.



Σεβαστή η άποψη σου φίλε και να το χαίρεσαι το νέο σου μοτόρι απλά να σου επισημάνω ότι αφενός όλες οι μοτοσυκλέτες “φτιάχνονται “ οπότε να λες «ότι όταν το στρώσω θα το κάνω πύραυλο και να δεις μετά» είναι λιγάκι….. αφελές και αφετέρου η υδρόψυξη στο κινητήρα δεν χρησιμεύει να μην ζεσταίνει τα πόδια του οδηγού αλλά να κρατάει τον κινητήρα σε σωστή θερμοκρασία λειτουργίας.

Από εκεί και πέρα η επιλογή είναι καθαρά θέμα υποκειμενικό μια και ο καθένας ψάχνει διαφορετικά πράγματα από μια μοτοσυκλέτα (επιδώσεις, αξιοπιστία, όνομα κατασκευαστή, μεταπολιτική αξία, φιλικότητα κλπ)

magon
01/08/2005, 13:26
eykaristw. exeis dikio. ala epidei ftiaxnw ena pezo 206 k exw dei ti trabaw me tis nees xartografiseis tou egefalou giayto protimisa carbirater. i leksi wraio k kalo einai ypokimeniki ala epidi exw faei mia perioysia sta sinergeia emata na skeftome diaforetika.

nikolaevits
01/08/2005, 16:36
Υπάρχει δείκτης βενζίνης στο FMX ? Ξέρει κανείς ?
Δεν το περιμένω αλλα λεώ τώρα...

Newbas
01/08/2005, 16:55
οχι δεν το πηρα ακομα -οταν λεω κοντα εννοω πιθανα μεχρι και σεπτεμβριο οκτωμβριο αναλογα ποτε θα βρω τα γκαφρα -

οχι το fmx δεν εχει δεικτη βενζινης και γενικα το αργανα του ειναι αρχαια.........

magon
02/08/2005, 01:42
koit file to ka8e prama exei k to analogo timima. mporei ta organa tou na nai palia, ala otan epesa me to varadero me 60 klm pou eixe psifiaka k meta ta misa den douleyan , den dolmisa na rotisw poso exoun.

magon
02/08/2005, 01:47
ti na to kaneis to dikti benzinis ,pio mperdema eina oute akrimpeias einai. foulareis to ntepozito metras me to trip ta klm k teleiwse. akous k me to ayti to ntepozito. glouk glouk.. 8es na xalasei kana organaki k na meineis poutena apo benzinei. ama ama ama den pateis den ta mateis distixos.

LittlBox
02/08/2005, 13:10
Magon, να σε ρωτησω κατι ασχετο (επειδη προκειται να παρω fmx), οταν γυρισεις το διακοπτη, πριν πατησεις τη μιζα για να παρει μπρος το φως αναβει?κι αν ναι ποιο, το φως "θεσης"(το μικρο λαμπακι) ή το φως πορειας?Τα φωτα ειναι συνεχεια ανοιχτα ετσι δεν ειναι?Αν αναβει το φως πορειας την ωρα που πατας τη μιζα δεν ειναι λιγο επικινδυνο να μεινεις απο μπαταρια ενα κρυο πρωινο..?

Julius
02/08/2005, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από magon
ti na to kaneis to dikti benzinis ,pio mperdema eina oute akrimpeias einai. foulareis to ntepozito metras me to trip ta klm k teleiwse. akous k me to ayti to ntepozito. glouk glouk.. 8es na xalasei kana organaki k na meineis poutena apo benzinei. ama ama ama den pateis den ta mateis distixos.

Nomizo oti exeis thn poio paranohkh kai apaksiotiki apopsh gia thn nea texnologia pou exo akousei. (dikstis venvinis psssss akous to glou-glou toy ntepizotoy, psifiaka tamplo psssss ama xalasei ante ftiaxto, psigia nerou... psssss afou den zestenonte ta podia me ton eaoripsikto kinitira)

Diladi dyo rodes kai trokaro gia freno einai to idaniko, den xalaei pote

Mipos eisai kamia eikosaria xronia piso?

magon
02/08/2005, 15:08
tora ola ta new exoun ta fota anamena. apti stigmi pou einai anameni i mixani den peftei i mpataria, ta poreias einai panta anamena, oute i mpataria tha pesei.
---- file gia glida k anesi exw to 206cc, ti mixani ti telo gia polemo stin poli, sto wr eixa mono xiliometriti , oute kan kleidia. giati k oi toubes sto programa einai.
----------- file oposdipote i sintirisi tou strada einai pio akribi aptou fmx k eidika an exeis tipota mikroatixies pas akoma parapano. tin italiki finetsa pou perneis na xereis oti 8a tin plironeis k otan to pouliseis 8a xaseis kati parapano.

LittlBox
02/08/2005, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από magon
tora ola ta new exoun ta fota anamena. apti stigmi pou einai anameni i mixani den peftei i mpataria, ta poreias einai panta anamena, oute i mpataria tha pesei.

Το οτι στα καινουρια τα φωτα ειναι παντα αναμενα οταν δουλευει το μοτερ το ξερω.Το θεμα ειναι πριν πατησεις τη μιζα αναβει το φως?Αν αναβει το φως της πορειας και πατας και μιζα (χειμωνα μπορει να θελει παραπανω προσπαθεια η μιζα) τοτε θα ξελιγωθει η μπαταρια σιγουρα.
Στο νεο xt, πχ.αναβει το μικρο φωτακι θεσης και μολις παρει μπρος το μοτερ αναβει το μεγαλο φως.Κανει κατι αναλογο το fmx ή αναβει συνεχως το προβολι?

nikolaevits
02/08/2005, 16:13
μπορείς να βάλεις και ένα διακοπτάκι στο φώς για να κλείνει . έτσι δεν είναι; Το σίγουρο είναι ότι σε διαδρομές κάτω απο μισή ώρα λειτουργίας η μπαταρία δεν προλαβαίνει να επαναφορτιστεί. αν έχεις και συναγερμό τότε υπάρχει πρόβλημα.

magon
06/08/2005, 19:33
me to pou Bazeis to kleidi sto on anaBoun ta porias. exw k sinagermo otan meinw tha sto pw, xtupa xilo. exei kaneis to sigritiko fmx apo to new moto k 0-300, na to rixei edw mesa na to doume?

elli_summers
06/08/2005, 20:02
λοιπον μιας και γω εψαχαν μηχανη να σας πω πως ημουν μεταξυ strada,drz400sm,fmx,klr. το drz το παρατησα λογω υψους καθοτι θα εκανα τον κασκαντερ στα φαναρια συνεχως αλλα οσο αφορα τα αλλα δυο που τα εκανα test drive το strada πεταει.ετσι απλα θα το πω το FMX ειναι σαν το παλιο dominator αν δεν κανω λαθος.δοκιμασμενο μηχανακι. ομως μιλαμε για αεροψυχτο....και λιγοι ιπποι κλπ (και για οποιον ρωτησε οχι δεν εχει δειχτη βενζινης) to strada εχει 50 ιππους υγροψυχτο και τρελη επιταχυνση!!!!ειναι 2 ιππους πανω απο το xt με τον ιδιο κινητηρα. εγω σ αυτο κατεληξα.παντως και το DRz ειναι top gun μηχανημα!!!!αλλα ασ πουμε οτι το stradaειναι με ολα τα κομφορ.και αν θεσ κατι ανταλακτικο η αλλο αν θεσ το βρισκεις!!!:rotflmao:

magon
06/08/2005, 22:21
exeis dikio to strada einai to kalitero k plirestero k sti kaliteri timi. to mono pou menei einai na to pareis na doume pws tha ta paei se ena dio xronia.to pio grigoro me to kalitero plaisio.

Julius
09/08/2005, 08:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από tool


Όπως είπα και παραπάνω η επιλογή μοτοσυκλετας είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα και ο κάθε ένας το βλέπει απο την δικιά του πλευρά

Εάν όλοι επιλέγαμε με γνώμονα την κίνηση σε πίστα, θα κυκλοφορούσαμε με CRF και Husaberg


Εάν έχει να πεί κάποιος μια εμπεριστατωμένη άποψη για το θέμα ας την γράψει, από εκεί και πέρα τα ειρωνικά σχόλια με πρόθεση να ενοχλήσουν….. σβήνονται

magon
07/10/2005, 17:53
μεχρι στγμησ εχο σκισει στα φαναρια 2 κτμ 2 δουκεσ 3 χτ660 κ 4 διχρονα παπια .. κερναει τσαγακια το φμχ. ποθ να βαλο κ το κιτ ..... ξερει κανεισ κατι για το κιτ?????

KeLeYTiS
07/10/2005, 18:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από magon
μεχρι στγμησ εχο σκισει στα φαναρια 2 κτμ 2 δουκεσ 3 χτ660 κ 4 διχρονα παπια .. κερναει τσαγακια το φμχ. ποθ να βαλο κ το κιτ ..... ξερει κανεισ κατι για το κιτ?????

Παρκαρισμενα ηταν τα παραπανω μηχανακια?

Η μηπως αφισες? Γιατι γραφεις οτι τα εσκισες....

Οσο για τα παπια και εγω περναω οτι C50 κυκλοφορει για αυτο οσοι κατοχοι να προσεχουν :rotflmao:

magon
07/10/2005, 21:52
12 xρονια κοντρεσ φιλαρακο. κ ενα 426 σημερα. ενα διο μηχανακια τουσ εριξα..... ασε που εχεισ δει εκινισι διχρονο παπι με κινιτιρα ψρ200 η κ χωρισ να δεισ πωσ ξεκινανε

n1k3man
07/10/2005, 22:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από magon
12 xρονια κοντρεσ φιλαρακο. κ ενα 426 σημερα. ενα διο μηχανακια τουσ εριξα..... ασε που εχεισ δει εκινισι διχρονο παπι με κινιτιρα ψρ200 η κ χωρισ να δεισ πωσ ξεκινανε


ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ΡΕ ΒΕΤΕΡΑΝΕ ΤΩΝ ΔΡΟΜΩΝ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ & ΑΛΛΑ ΩΡΑΙΑ ΝΑ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ??? :lol:


ΜΙΛΑΜΕ 12 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΣ ΣΤΟ ΤΣΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ 'ΣΑΙ! ΠΗΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟ "ΣΚΟΡΠΑΩ ΓΕΛΙΟ" ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΟΥ ΤΗ ΒΙΔΩΣΕ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑΣ ΧΡΟΝΟΣ ΤΣΑΙ ΕΤΣΙ??? :lol:

ΓΙΑ ΠΕ ΜΑΣ ΚΙΟΛΑΣ ΠΟΣΟΥΣ ΚΥΒΟΥΣ ΖΑΧΑΡΙΤΣΑ ΠΡΟΤΙΜΑΣ ΣΤΟ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ ΣΟΥ ΤΣΑΙ ΜΕ ΤΟ FMX??? ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ, ΕΝΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΟΣΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΛΑΞΕΙ!! :lol: :lol:

ΡΕ με τον FουΜουXακια παλι γελασαμε σημερα! :lol:

idi
07/10/2005, 23:36
magon μηπως σε λενε...... ΣΑΡΑΚΑΚΗ????????? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

downhill
07/10/2005, 23:40
Μα καλά γιατί τόσο μένος εναντίον αυτού του μοντέλου;:confused:
Ο καθένας αγοράζει ότι θέλει.Ότι του αρέσει και ότι αντέχει η τσέπη του...

idi
07/10/2005, 23:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από downhill
Μα καλά γιατί τόσο μένος εναντίον αυτού του μοντέλου;:confused:
Ο καθένας αγοράζει ότι θέλει.Ότι του αρέσει και ότι αντέχει η τσέπη του...

φιλε εχει γινει "προσωπικο" το θεμα για μενα (τιποτα προσωπικα με εσενα απλα θελω να τη σπασω σε μερικους γνωστους αγνωστους)


κανενα μενος... μια χαρα ΠΑΤΑΤΑ ειναι!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

AFTER
07/10/2005, 23:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από magon
12 xρονια κοντρεσ φιλαρακο. κ ενα 426 σημερα. ενα διο μηχανακια τουσ εριξα..... ασε που εχεισ δει εκινισι διχρονο παπι με κινιτιρα ψρ200 η κ χωρισ να δεισ πωσ ξεκινανε

Βρε μπας εννοεις το λεοφωρειο της γραμμης 426, εαν ναι, τοτε οντως ανετα του ριχνεις.....1 κολλονα!!

Κινητηρας 200cc σε ψρ(cr) δεν εχει μπει ποτε, μηπως ητανε ειδικη παραγγελια για σενα?

Αφου 12 χρονια κανεις κοντρες και δεν εμαθες οτι με μονοκυλινδρο 30 ιππων δεν πας μια, τοτε τι να πω.......keep walking....
:beer:

downhill
07/10/2005, 23:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
φιλε εχει γινει "προσωπικο" το θεμα για μενα (τιποτα προσωπικα με εσενα απλα θελω να τη σπασω σε μερικους γνωστους αγνωστους)


κανενα μενος... μια χαρα ΠΑΤΑΤΑ ειναι!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Εγώ πάντως σε όποιο φανάρι πετύχω Kawasaki Z θα το προκαλώ για κόντρα για να το πατήσω κάτω με το FMX :lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

idi
07/10/2005, 23:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από downhill
Εγώ πάντως σε όποιο φανάρι πετύχω Kawasaki Z θα το προκαλώ για κόντρα για να το πατήσω κάτω με το FMX :lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

καλα αν δεις κανα κοκκινο παπι στους καθρεφτες σου, κανε ακρη να περασω:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2:

magon
08/10/2005, 12:22
apo wr200 oxi cr.

elli_summers
08/10/2005, 22:03
δεν τα στηνετε στα μεγαρα να ηρεμησετε.....γιατι απο εδω μεσα θα λετε χωρις σταματημο!!!το FMX ειναι απλα ενα κεφατο μηχανακι δεν ειναι για πολλα πολλα.ειναι διασκεδαση.τωρα αν καποιοι ψαχνουν παραπανω εννοειται οτι πανε αλλου...και εχω να πω για οποιον κοκορευεται οτι σκιζει παπακια...να βαρεσει καμια 15αρια φορες το κεφαλι στον τοιχο να ισορροπησει και μετα να ξαναβγει στους δρομους!!!φιλικα....

AFTER
08/10/2005, 23:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από elli_summers
δεν τα στηνετε στα μεγαρα να ηρεμησετε....γιατι απο εδω μεσα θα λετε χωρις σταματημο .δεν μιλαμε για στροφες στην προκειμενη περιπτωση,για αναιμικο γκαζι μιλαμε!!!το FMX ειναι απλα ενα κεφατο μηχανακι . γυριζει απο το Βεροπουλο? δεν ειναι για πολλα πολλα.ειναι διασκεδαση σιγουρα ειναι, για τους διπλα που το κοιτανε και το πατανε....τωρα αν καποιοι ψαχνουν παραπανω εννοειται οτι πανε αλλου...και εχω να πω για οποιον κοκορευεται οτι σκιζει παπακια ο συγκεκριμενος σκιζει και ΖΖΖΖΖαρτιερες......να βαρεσει καμια 15αρια φορες το κεφαλι στον τοιχο να ισορροπησει και μετα να ξαναβγει στους δρομους!!!φιλικα....

Φιλικα

downhill
09/10/2005, 07:57
Λοιπόν μάγκες διαβάστε εμπειρία που είχα με το FMX στην Ε.Ο Αθηνών Κορίνθου εχθές.Πήγα μέχρι το Κιάτο να κάνω μερικά χιλιόμετρα για να τελειώσει το στρώσιμο.Σταθερά 80χλμ με 5η στο κιβώτιο και δεξιά στη βοηθητική,να βλέπω κάτι παλαβούς με S/S να με περνάνε σφαίρες.Στο δεύτερο τούνελ ακούω έναν εκκωφαντικό θόρυβο,κοιτάω στους καθρέπτες μήπως είναι κοντά μου κανα φορτηγό και ξαφνικά βλέπω 2 παλαβούς στην αριστερη λωρίδα με S/S να έχουν πλαγιάσει με γόνατο να ξύνει,ο πίσω πετάει λίγες σπίθες απο το μαρσπιέ..Μιλάμε ο θότυβος ήταν σαν της F1 στο τουνελ του Μονακό!!!Όλα καλά μέχρις εδώ...Μόλις γύριζα είχε πολύ αέρα στα 80ΧΑΩ το FMX κούναγε.Μια φορά που δοκίμασα να το πάω 100XAΩ νόμιζα πως θα πέσω...Μα καλά τί στήσιμο έχουν κάνει;Τέλως πάντων συνεχίζω στα 80ΧΑΩ ωσπου σε μια στιγμή βλέπω έναν τύπο αριστερά μου να με περνάει με ένα γκρι......ΠΑΠΙ:bigcry: Στις στροφές τις Κακιάς Σκάλας....Κι εγώ να παλεύω με τον αέρα...Α ρε να είχα το ΖΧR 250 μου.....Πατάτα τελικά το FMX (όσον αφορά την Εθνική οδό.Στην πόλη καλό είναι...)

downhill
09/10/2005, 07:59
[QUOTE]
AFTER:
Αν υπονοείς κάτι για την απάντησή μου πιο πάνω στον idi δεν κατάλαβες ότι αστειεύομαι...

n1k3man
09/10/2005, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από downhill
Μόλις γύριζα είχε πολύ αέρα στα 80ΧΑΩ το FMX κούναγε.Μια φορά που δοκίμασα να το πάω 100XAΩ νόμιζα πως θα πέσω...Μα καλά τί στήσιμο έχουν κάνει;Τέλως πάντων συνεχίζω στα 80ΧΑΩ ωσπου σε μια στιγμή βλέπω έναν τύπο αριστερά μου να με περνάει με ένα γκρι......ΠΑΠΙ:bigcry: Στις στροφές τις Κακιάς Σκάλας....Κι εγώ να παλεύω με τον αέρα...Α ρε να είχα το ΖΧR 250 μου.....Πατάτα τελικά το FMX (όσον αφορά την Εθνική οδό.Στην πόλη καλό είναι...)


:a9:

elli_summers
09/10/2005, 18:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Φιλικα

φιλικα...δεν ξερω για ποιους τελικα ειναι διασκεδαση αυτο το μηχανακι...αλλα μαλλον ουτε οι κατοχοι του δεν ειναι ευχαριστημενοι....τι να πω...οτι και να πω...περιττο!!φιλικα AFTER....

KeLeYTiS
09/10/2005, 21:02
Eλατε μην κανετε ετσι διαβασα σε γνωστο περιοδικο οτι βγηκε κιτ αυξησης ιπποδυναμης

13 αλογα με 2000 ευρω....

Τρεχατεεεεε :lol: :cool:

magon
13/10/2005, 22:23
στην εθνικη να σκυβεισ πανω στο ντεποζητο. νομιζεισ οτι πασ να πεσεισ αλα δε φευγει. φιλοσ μου που τρεχει σε σμ ξινει μαρσπιεδεσ. Ελλιwιντερ an εσυ ηρεμεισ με φμχ τοτε γινε αστροναυτεισ.

gasotis
15/10/2005, 21:44
Τα πραγματα εχουν ωs εξηs το strada ειναι βαρυ, ειναι πολυ καλο για εξορμησειs λογω ανετηs σελαs,σταθεπροτηταs και στησιματοs. Μπορειs να κανειs ταρζανιεs oμωs λογω βαρουs λιγο πιο δυσκολα απο τα αλλα δυο.Το fmx ειναι πιο ελαφρη απο το strada με καλεs μικρομεσαιεs στροφεs γι'αυτο και στο strada στιs ρεπριζ του ριχνει εχει μετριο στησιμο προσανατολισμενο στην ανεση,ειναι πιο παιχνιδιαρικο απο το strada και με περισσοτερεs δυνατοτητεs στο χωμα για ταξιδια ειναι καπου στη μεση με τα αλλα δυο.Το drz ειναι ο ταρζαν ο ιδιοs για παιχνιδια,με καλεs μεσαιεs και υψηλεs,υποδιεστερη ροπη-υποδυναμη απο τα αλλα δυο λογω κιβισμου αλλα πιο ελαφρυ,το στησιμο του ειναι πολυ καλο(το μονο με πληρηs ρυθμισειs στιs αναρτησειs)αν ηταν και λιγο πιο σκληρο θα ηταν τελειο,ειναι ασταθεs στα πολλα(130+)και εχει λεπτη σελα.Αν σου αρεσει το fmx παρ'το μην ακουs κανενα(αντιhondaκιδεsκ.τ.λ)ειναι ομορφο με αρκετα καλο στησιμο(δεν θα χρειαστηs κατι παραπανω)με καλο κινητηρα αξιοποιστο αλλαξε μονο εξατμησειs γιατι αυτεs δεν βλεποντε ενα φιλτρακι και ρυθμισμα στη τροφοδοσια για να γεφυρωσειs το χασμα στιs υψυλεs στροφεs σε σχεση με τα αλλα δυο.:beer: :a20:

magon
17/10/2005, 16:55
το φμχ ειναι το πιο ολοκληρομενο για πολεσ χρισεισ. το στραδα , το φμχ το χτζ ειναι ολα 165. απλα η χοντα εκανε το θαυμα να νομιζεισ οτι οδηγασ 130 κιλα μιχανακι. το σερωισε μου 30 ευρο. στο ντιρζετ πρεπει να χεισ ατσαλινο κολαρακι με τι σελα που χει. το χτζ κ στραδα τα νιωθεισ βαρια σαν τρανσαλπ με μοταρντ.

adam_tsouk
17/10/2005, 17:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από magon
το φμχ ειναι το πιο ολοκληρομενο για πολεσ χρισεισ. το στραδα , το φμχ το χτζ ειναι ολα 165. απλα η χοντα εκανε το θαυμα να νομιζεισ οτι οδηγασ 130 κιλα μιχανακι. το σερωισε μου 30 ευρο. στο ντιρζετ πρεπει να χεισ ατσαλινο κολαρακι με τι σελα που χει. το χτζ κ στραδα τα νιωθεισ βαρια σαν τρανσαλπ με μοταρντ.


ρε φιλε, τι γράφεις και δεν καταλαβαίνω χριστό;

τα διαβάζεις πριν τα ποσταρεις;


ψ,χ,φ, τι'ναι τούτα ρε;

manos426f
26/10/2005, 01:53
Παιδια να ειστε καλα!!!!!!

Εχω ριξει πολυ γελιο με τη συζητηση,πρωτη μερα στο forum μετα 4 μηνες......

Συνεχιστε!!!!!!

.......και να φανταστειτε οτι τοσο καιρο νομιζα οτι τα FMX τα εχω και δεν τα εστηνα μαζι τους..........

doni
30/10/2005, 18:39
magon na se kala re palikari....
exoume trelathei sto gelio me auta pu
diavazoume.....

pragmatika pantos tha prepei na pas ston
sarakaki na zitiseis ta pososta su gia tin
diafimisi pou kaneis sto funbike xaxaxaxa

kala ta xt ante na pw oti ta pernas alla pio
ktm kernas tsaii boreis na gineis ligo pio
sigkekrimenos???(pros xari tis
diaskedasis)


filika....

manos426f
31/10/2005, 13:37
Μα που ειναι αυτο το παιδι,εξαφανιστηκε..???

adam_tsouk
31/10/2005, 16:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από manos426f
Μα που ειναι αυτο το παιδι,εξαφανιστηκε..???


χαλιναγωγεί τα άλογα.....



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Lazio
31/10/2005, 17:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
χαλιναγωγεί τα άλογα.....



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Ε ΑΣ ΚΑΤΟΥΡΗΣΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ...... ΧΟ ΧΟ ΧΟ
:wave2: :wave2:

manos426f
31/10/2005, 18:33
Σαν να μου φαινεται οτι μας πουλησε -και καλα- τα παπατζιλικια του και τωρα κανει τον κινεζο......

idi
31/10/2005, 18:39
εγω επιμένω οτι ο τυπος βγαζει λεφτα απο το μηχανακι αυτο....

τωρα που και πως... δε ξερω

doni
01/11/2005, 02:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από manos426f
Σαν να μου φαινεται οτι μας πουλησε -και καλα- τα παπατζιλικια του και τωρα κανει τον κινεζο......

fiasko koroidia apati...:eek: :eek:

manos426f
01/11/2005, 02:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από doni
fiasko koroidia apati...:eek: :eek:

Μα που ειναι τελος παντων.....???????
Εγινε εξαφανα?? (copyright Hμισκουμπρια)

doni
01/11/2005, 03:04
mipos exei kamia sxesi me ton protagonistei tis kontrass???
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=12316

LittlBox
01/11/2005, 10:17
Eγω παντως το πηρα(παρολο το κακοπροαιρετο θαψιμο που του ριχνουν μερικοι "γρηγοροι").Μολις χτες το βραδυ το παρελαβα.
Και ειμαι πολυ χαρουμενος με τη επιλογη μου!

downhill
01/11/2005, 17:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από LittlBox
Eγω παντως το πηρα(παρολο το κακοπροαιρετο θαψιμο που του ριχνουν μερικοι "γρηγοροι").Μολις χτες το βραδυ το παρελαβα.
Και ειμαι πολυ χαρουμενος με τη επιλογη μου!

Φίλε μου,αν σού αρέσει αυτό το είδος μοτοσυκλετών καλά έκανες και το αγόρασες.Και ο αδερφός μου το αγόρασε,εχω κάνει 650χλμ μέχρι τώρα,και για τα 6250? μετρητά που έδωσε,είναι μια αξιόλογη μηχανή.Σίγουρα με κάποιες βελτιώσεις θα ήταν καλύτερο,αλλά δεν μπορείς να τα έχεις όλα.Απο το να πάρεις κανένα "σπασμένο" μεταχειρισμένο με τα ίδια λεφτά,καλύτερα FMX καινούριο.Προσωπικά μού αρέσουν τα S/S αλλά μπορώ να πω ότι είναι μια καλή μοτοσυκλέτα για την πόλη,και για έξω απο αυτή αν μπορείς να αντέξεις τη σκληρή σέλα.

AFTER
01/11/2005, 18:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από downhill
Προσωπικά μού αρέσουν τα S/S

@#$$ΝΑΣ ΥΙΟΙ, ΝΕΟΝΑΖΙ!!


είναι μια καλή μοτοσυκλέτα για την πόλη,και για έξω απο αυτή αν μπορείς να αντέξεις τη σκληρή σέλα.

..και τις 3 ωρες ταξιδι που θα χρειαστεις μεχρι την Χαλκιδα
:a39:



Ασ΄το ρε φιλε παρε το XIOYNTAI καλυτερα για Χαλκιδα :a029:

downhill
01/11/2005, 22:46
Άνετα πηγαίνεις και με 90ΧΑΩ και κάνεις 2-2,5 ωρες.Αν θέλεις να πας πιο γρήγορα αγοράζεις S/S (σιγά μην είναι και η γκεστάπο...).Αλλά και με το FMX πας.Εκτός αν σε κυνηγάνε.Εγώ πάντως το Σάββατο αν δε βρέχει θα πάω στην Αράχωβα.Ας κάνω 3 ώρες.Δε βιάζομαι.Ούτε να φτάσω αλλά ούτε να πεθάνω,με τον κάθε μ***** και την κάθε μ******* κυρα Κανέλα που αγόρασε αμάξι με 0% προκ/λη και 72 δόσεις.

manos426f
02/11/2005, 00:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από LittlBox
Eγω παντως το πηρα(παρολο το κακοπροαιρετο θαψιμο που του ριχνουν μερικοι "γρηγοροι").Μολις χτες το βραδυ το παρελαβα.
Και ειμαι πολυ χαρουμενος με τη επιλογη μου!

Αν διαβασες το thread,θα καταλαβες οτι η συζητηση αφορουσε πλεον τον συγκεκριμμενο ιδιοκτητη,και οχι το FMX ως μοντελο
Και μια και το πηρες,καλοριζικο......

LittlBox
02/11/2005, 13:14
Eυχαριστω για τα καλοριζικα- Ο φιλος μας ο Magon μ'αυτα που γραφει δε μπορει παρα μονο δυσφημιση να κανει στο μηχανακι και ντρεπομαι για λογου του.Παντως πολλοι το θαβουν το συγκεκριμενο μηχανακι (απο μια αποψη δικαιολογημενα).Η honda απογοητευσε τους σκληροπυρηνικους hondaκιδες που δεν εβγαλε ενα ακριβο extreme sm αλλα αυτο δε παει να πει οτι το μηχανακι ειναι μαπα.Δεν ειναι γρηγορο σαν ενα sm 60 ιππων(και 10000€ ) αλλα δεν ειναι αργο,ειναι ροπατο ,ανετο ,ποιοτικοτατο και πανεμορφο σε μαυρο χρωμα!
-Ναι φιλε AFTER στη Χαλκιδα πηγαινω με το Χιουνται :a36: και δε θα το αλλαζα για κανενα s/s, touring, μηχανακι για ταξιδι κτλ.
-Ανηκω στη κατηγορια (αν υπαρχει τετοια) των κολλημενων μηχανοβιων αλλα και ταυτοχρονα κολλημενων αυτοκινητιστων και γουσταρω τρελα.
Οδηγω μηχανακια απο τα 13 ,εχω αλλαξει γυρω στα 15 μοτο (απο ζετακια εως cbr) και 3 αυτοκινητα.Οταν βρεχει ομως παιρνω το μηχανακι!


27281