PDA

View Full Version : ΠΟΔΗΛΑΤΑ



Σελίδες : [1] 2

metaltheo
20/11/2010, 01:19
Καλησπερα σε ολους, εγω μολις γυρισα σπιτι μου(απο δουλεια) και αυριο παλι δουλευω το πρωι.
Μα θα μου πειτε τη σχεση εχουν τα παραπανω... Οπως πολλοι στην ελλαδα , μου φευγει το λαδι καθε μερα για να φερω "βολτα" τη ζωη μου και τα λοιπα. Σαν αρχη μου εχω να "δινω" τη συμπεριφορα που μου δινουν. Καθως λοιπον γυρνουσα σπιτι πετυχαινω τους ποδηλατες στην πατησιων κοντα στην πλατεια αμερικης, μετα απο κανα 10λεπτο στο φαναρι καταφερνω σιγα σιγα να μπω και γω στην πατησιων, μαζι λοιπον με ολα τα ποδηλατα και εγω. Φτανουμε λοιπον στο σημειο της πατησιων απου οι λωριδες γινονται τρεις( ε λεω θα μαζευτουνε λιγο να παω και γω σπιτι μου) ναι καλα... ολοι μες τη μεση σα τα γιδια, απο αριστερα και γω με 40-45 χλω να περναω οταν μπορω ευχαριστωντας αυτους που εκαναν στην ακρη(χωρις να ειμαι υποχρεομενος ΔΡΟΜΟΣ ΕΙΝΑΙ). Σε καποια φαση λοιπον ακουω ενα ΕΕΕ ΠΟΥ ΠΑΣ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ(σαν αυτον ηταν και αλλοι οπου εκραζαν αυτοκινητα)... τον γραφω τον τυπο στα @ρχidi@ βγαζω ενα κωλοδ...τυλο και συνεχιζω,και φτανω λοιπον στο φαναρι για αλεξανδρας. Περνοντας λοιπον ο τυπος απο διπλα μου , μου σφυραει, μου βγαζει και αυτος... εκει ρε παιδια...... τα πηρα και γω ασχημα καρφωνω πρωτη και σκαω διπλα του "κανε στην ακρη να μου τα πεις απο κοντα κτλ κτλ" , δεν εκανε και με τα πολλα εκανα αναστροφη και ηρθα σπιτι. Ζουμε σε δημοκρατικη χωρα και μπορει ο καθενας να ασκει το οποιοδηποτε χομπυ του η να προσπαθει να δηλωσει-στιγματισει κατι για το οτιδηποτε και με τον οποιοδήποτε τροπο, δεν τον εμποδιζει κανεις, να μαθουμε ομως να σκεφτομαστε και λιγο παραπανω, λιγο ποιο σφαιρικα, και να μην ξεχναμε τη λεξη "ΣΕΒΑΣΜΟ". ΟΛΟΚΛΗΡΗ πατησιων πιαστε τις 2 λωριδες οχι και τις τρεις. Μπορει και εμενα η αντιδραση μου να ηταν λαθος αλλα θελω και εγω να κοιμηθω σε αυτες τις 6 ωρες που μου απομενουν μεχρι να ξυπνησω .Κραξτε με και σεις λοιπον αν θελετε ,εγω τη γνωμη μου την ειπα.

ΥΓ αν το βλεπεις αυτο να ξερεις οτι εισαι πολυ κοτα:wave2:

dond4le
20/11/2010, 01:35
Αν ηταν με κουρσα καλα του εκανες:D :D :D :evil:

SpineshankD
20/11/2010, 14:42
ωραιος ο metaltheo! και ηθελα να ανοιξω θρεντ με το ποιοι απο εδω ερχονται στους freeday;)
και οχι δεν ημουνα εγω που σου εκανα κωλοδαχτυλο,λιγο δυσκολο να τον πετυχεις ειμασταν καμμια 1500αρα χθες...

λοιπον φιλε μου αν και δεν ειμαι απο τους οργανωτες του event,να ξερεις οτι γινεται ΚΑΘΕ παρασκευη απο τις 10 το βραδυ μεχρι νωρις το πρωι αυτη η ποδηλατοβολτα και δεν ειναι"αντε μπατε σκυλοι αλεστε-οποις ναναι-κλεισε δρομους"
γινεται με την συνοδεια και με την συννενοηση της αστυνομιας η οποια βρισκεται στην αρχη(συνηθως 2 ΔΙΑΣ) και στο τελος(περιπολικο-ανακριτικο τροχαιας)
εφοσον αυτοι ΔΕΝ επιτρεπουν αλλα οχηματα να μπαινουν μεσα στην πορεια
τοτε πρεπει να το σεβαστεις, αν θελουμε να μιλησουμε για το τυπικο της υποθεσης.

2ο σε καταλαβαινω απολυτα αφου και εγω εχω τυχει σε πολλα αναλογα περιστατικα και εν ωρα εργασιας ενω εγω επρεπε να παω σε καθορισμενα ραντεβου αλλα πιστεψε με,αμα εκανα κωλοδαχτυλο σε καθε απεργο-δρομεα μαραθωνιου-κλπ κλπ τωρα δεν θα ημουν ορθιος.

3ο η πορεια εκλεινε τους δρομους για περιπου 5-10 λεπτα ΜΑΞΙΜΟΥΜ και οχι για 2-3 ωρες και αν βαλεις στο νου σου οτι ξεκιναμε 10 το βραδυ παρασκευης(ποσο μαλλο για 2-3 το ξημερωμα)το 95% αυτων που καθυστερουμε μαλλον δεν ειναι εξω για δουλεια αλλα και παλι γινεται για λιγα λεπτα της ωρας.

4ο αμα εσυ μπορεις να εγγυηθεις την ασφαλεια των 1000 και βαλε ποδηλατιστων-απο μικρους μεχρι γερους- και να βαλεις να κινουνται διπλα τους αμαξια-μηχανες αναμεσα τους οπως εκανες εσυ,δικο σου θεμα.
εγω επειδη το βλεπω απο μεσα,πηγαινοντας μια πορεια με τα ποδηλατα τοσο κοντα οι γλυστρες η το αποτομο σταματημα προκαλουν 3-4-5 ποδηλατες να μπλεκονται σε τεοια ατυχηματακια με ποδηλατα να φευγουν απο την μια και ανθρωπους απο την αλλη.
αλλα επειδη μιλαμε για ποδηλατα,οι τραυματισμοι ειναι μικροι.
σκεψου να φαει σαβουρα κανας ποδηλατης και να φυγουν και αλλοι 3 μαζι του και να σκασουν αριστερα εκει που προχωραει και ο αλλος με το αυτοκινητο.χαος...

αυτα περιληπτικα,συγγνωμη σε σενα και σε οσους αλλους καθυστερουμε καθε παρασκευη για καποια ωρα...
παντως θα σου προτεινα να αφησεις τις χειρονομιες γιατι το οτι δεν ειναι 1500 αμαξια μπροστα σου και δεν σου φαινεται,αλλα ειναι 1500 ποδηλατες και εφοσον ολα γινονται με νομιμο τροπο,εκτος απο οτι θα πιανοσουνα με καμμια 50αρια στα χερια,στο τελος θα σε τσουβαλιαζανε οι ακολουθοι...και στο λεω σε φιλικο επιπεδο οχι να στην πω...;)

και τελος,αυτο που εγινε σε εσενα και στον καθενα κατα πασα πιθανοτητα δεν θα γινει ξανα αφου η διαδρομη του freeday ειναι διαφορετικη κατα 90% καθε φορα..

:wave2:

Ichigo
20/11/2010, 15:08
Αν και μ αρέσει το ποδήλατο δεν είναι λίγες οι φορές που έχω αποφύγει παρά λίγο σύγκρουση με πολλούς από δαύτους τη νύχτα διότι κυκλοφορούν με τη νοοτροπία του μέσου Ελληναρά κουτάκια/μηχανόβιου. Αντίθετα σε μόνοδρομους, χωρίς διακριτικά ρούχα και φώτα. Η πολλές φορές καταμεσής στη Μεσογείων και Κηφισίας αριστερή ή μεσαία λωρίδα με κίνδυνο να τους πατήσουν.

:mad: :mad: :mad:

Αν θες να ακολουθείς τα νέα "trends" φρόντισε να το κάνεις σωστά τουλάχιστον.
:wave2:

imitrelos
20/11/2010, 16:21
Δυστηχώς στήν ελλάδα ούτε οι οδηγοι αλλά δυστηχώς ούτε οι ποδηλάτες έχουν σωστή νοοτροπία σάν γενικό κανόνα

δές σε χώρες που χρησιμοποιήτε ευρέως το ποδήλατο θα καταλάβεις γιατί να με συνοδεύουν αστυνομία και ανακριτικά είναι ξεφτύλα :evil:

πρέπει να μάθουμε απλά ότι πρέπει να σεβόμαστε τούς άλλους δίπλα μας ,

:beer: :beer:

EVI
20/11/2010, 17:03
φιλε τσακωθηκα και εγω παραλιακη καποτε με καποιους ... τους περασε σουβλακι ενα παπι μπροστα μου και μαλιστα ειπα απο μεσα μου τι μαλακας ειναι αυτος με το παπι που τους τρομαξε...μετα απο ΜΙΣΗ ΩΡΑ και οχι 10 λεπτα που υποθηκε ποιο πανω αρχιζαν να παιζουν τα νευρα μου στη μηχανη και παω στον τελευταιο και του λεω το ιδιο πραγμα...πιαστε τις 2 λωριδες να φευγουμε απο την 3η...ευγενικα χωρις κωλοδαχτυλα κλπ ... η απαντηση ηταν <<τι θες μωρη καριολα?>> και αναρθρες κραυγες απο 5-6 αλλους διπλα του....ακουσανε τα καντιλια του αιωνα και ακολουθησα το παραδειγμα του παπιοβιου και εφυγα....ΚΡΙΜΑ γιατι μεσα στους ποδηλατες υπαρχουν και σοβαρα παιδια (φιλοι μου τους ξερω) που οι καφροι αυτοι στιγματιζουν το ολο event αν εχουν τετοια νοοτροπια ειναι ντροπη ... αμα το παμε με το νομο τις ζουγκλας δε ξερω αν θα καναν αυτο που καναν αν πισω μου ηταν καμμια 10ρια μηχανες ε? τες πα με κανουν και σκευτομε με τροπο που δεν θελω!

Red Rider
20/11/2010, 17:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
ΚΡΙΜΑ γιατι μεσα στους ποδηλατες υπαρχουν και σοβαρα παιδια (φιλοι μου τους ξερω) που οι καφροι αυτοι στιγματιζουν το ολο event αν εχουν τετοια νοοτροπια ειναι ντροπη ...

+1

SpineshankD
20/11/2010, 18:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
φιλε τσακωθηκα και εγω παραλιακη καποτε με καποιους ... τους περασε σουβλακι ενα παπι μπροστα μου και μαλιστα ειπα απο μεσα μου τι μαλακας ειναι αυτος με το παπι που τους τρομαξε...μετα απο ΜΙΣΗ ΩΡΑ και οχι 10 λεπτα που υποθηκε ποιο πανω αρχιζαν να παιζουν τα νευρα μου στη μηχανη και παω στον τελευταιο και του λεω το ιδιο πραγμα...πιαστε τις 2 λωριδες να φευγουμε απο την 3η...ευγενικα χωρις κωλοδαχτυλα κλπ ... η απαντηση ηταν <<τι θες μωρη καριολα?>> και αναρθρες κραυγες απο 5-6 αλλους διπλα του....ακουσανε τα καντιλια του αιωνα και ακολουθησα το παραδειγμα του παπιοβιου και εφυγα....ΚΡΙΜΑ γιατι μεσα στους ποδηλατες υπαρχουν και σοβαρα παιδια (φιλοι μου τους ξερω) που οι καφροι αυτοι στιγματιζουν το ολο event αν εχουν τετοια νοοτροπια ειναι ντροπη ... αμα το παμε με το νομο τις ζουγκλας δε ξερω αν θα καναν αυτο που καναν αν πισω μου ηταν καμμια 10ρια μηχανες ε? τες πα με κανουν και σκευτομε με τροπο που δεν θελω!


ρε συ EVI στο ξαναλεω,οταν ειναι 1500 ποδηλατες ο ενας διπλα στον αλλο,ΔΕΝ μπορεις να τους βαζεις να προχωρανε με αμαξια και μηχανες μαζι.τελος.
καθε αγγιγμα ποδηλατη στον αλλο μπορει να σημαινει πολλοι ανθρωποι στο οδοστρωμα.
αντε και εσυ ξερεις να πεφτεις,το 13χρονο κοριτσακι και αγορακι που εχουν ερθει με τον πατερα τους,ξερουν?
θα μου πεις να μην ερθουνε.οκ,ελα ομως που ερχονται και αυτοι και πρεπει να τους προστατεψουμε.
τωρα για τους καφρους,καθε κοινωνικη ομαδα τους εχει, δεν μπορεις να κανεις τιποτα.
ειπες οτι σε βρισανε επειδη τους ειπες να κανουν στο πλαι μια λωριδα.
να δεις οταν πηγαινω μονος μου με το ποδηλατο με φωτακια κρανακι ολα κομπλε,και να περνανε οι χιλιοι μυριοι καβλωμενοι και να μου χωνουν πουστριλικια στο πουθενα επειδη ειναι μονοδρομος και τους καθυστερω.
που να παω ρε μαλακες να βαλω το ποδηλατο στον πατο μου για να παει πιο γρηγορα??
και τελος μην σε αξιωσει ο θεος να βρεθεις μπροστα στο δρομο καγκουρα δικυκλιστη.
την γ@μησες,εχει περασει απο πανω σου.

@ imitrelos ξεφτιλα ειναι να θες να κανεις ποδηλατο και να φοβασαι για την ζωη σου.τωρα για ποια νοοτροπια ποδηλατη μιλας δεν μπορω να σε καταλαβω..

@ Ingenius και οι ποδηλατες μεσοι ελληναραδες ειναι πολλοι απο αυτους δεν ειναι ουφο απο τον αρη,οποτε οτι μαλακια βλεπεις με κουτακηδες-μηχανοβιους δεν αποκλειεται να το δεις και με ποδηλατες:winka:

alex14
20/11/2010, 18:18
Να κανω και εγω μια ερωτηση.

Ποιος ο λογος να βγαινετε 1500 ποδηλατες μαζι καθε Παρασκευη ?

Εαν αρχισουν να κανουν το ιδιο οι μοτοσυκλετιστες, εντουραδες, ATVαδες, τζιπαδες, ντελιβεραδες κτλ κτλ ???

Δεν τα βαζω με του ποδηλατες μιας και εγω ποδηλατης ειμαι

:wave2:

SpineshankD
20/11/2010, 18:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
Να κανω και εγω μια ερωτηση.

Ποιος ο λογος να βγαινετε 1500 ποδηλατες μαζι καθε Παρασκευη ?

Εαν αρχισουν να κανουν το ιδιο οι μοτοσυκλετιστες, εντουραδες, ATVαδες, τζιπαδες, ντελιβεραδες κτλ κτλ ???

Δεν τα βαζω με του ποδηλατες μιας και εγω ποδηλατης ειμαι

:wave2:

δεν ξερω τι να σου πω...για τον ιδιο λογο που βγαινουν μηχανοβιοι καθε κυριακη πρωι και πανε μπραλο,αη γιαννη,οι εντουραδες στα πιστακια ισως?

νομιζω πως-οπως το βλεπω σε μενα- ειναι η πιο ασφαλης βολτα που μπορω να κανω μεσα στην πολη με το ποδηλατο.και μαλλον ειναι αυτο που μας οδηγησε σε αυτη την κατασταση και συμμετεχουμε. εσυ νομιζεις οτι αν η Αθηνα ηταν σαν το Αμστερνταμ θα χρειαζοταν να υπαρχει το freeday?

τωρα αν και αλλοι θελουν να παρουν την αδεια και μπορουν και μαζευονται 1500 ατομα καθε βδομαδα μεγεια τους με χαρα τους:winka: :wave2:

alex14
20/11/2010, 18:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpineshankD
δεν ξερω τι να σου πω...για τον ιδιο λογο που βγαινουν μηχανοβιοι καθε κυριακη πρωι και πανε μπραλο,αη γιαννη,οι εντουραδες στα πιστακια ισως?

νομιζω πως-οπως το βλεπω σε μενα- ειναι η πιο ασφαλης βολτα που μπορω να κανω μεσα στην πολη με το ποδηλατο.και μαλλον ειναι αυτο που μας οδηγησε σε αυτη την κατασταση και συμμετεχουμε. εσυ νομιζεις οτι αν η Αθηνα ηταν σαν το Αμστερνταμ θα χρειαζοταν να υπαρχει το freeday?

τωρα αν και αλλοι θελουν να παρουν την αδεια και μπορουν και μαζευονται 1500 ατομα καθε βδομαδα μεγεια τους με χαρα τους:winka: :wave2:

Αν η Αθηνα ηταν σαν το Αμστερνταμ δεν θα αφηναν να γινεται αυτο.
Επιτελους καταλαβετε οτι δεν ειναι σωστο να διεκδικεις κατι ενοχλωντας τον συμπολιτη σου.

:wave2:

Tigas
20/11/2010, 19:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
Αν η Αθηνα ηταν σαν το Αμστερνταμ δεν θα αφηναν να γινεται αυτο.
Επιτελους καταλαβετε οτι δεν ειναι σωστο να διεκδικεις κατι ενοχλωντας τον συμπολιτη σου.

:wave2:

ας αρχίσουμε ότι απαγορεύεται να χρησιμοποιούν την αριστερη λωρίδα δια νόμου.

Το πρόβλημα δεν είναι οι ποδηλάτες αλλά η έλλειψη οδικής παιδείας στον Έλληνα οδηγό είτε οδηγει μοτο, αυτοκίνητο κτλ.

BLiTzER
20/11/2010, 19:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
η έλλειψη παιδείας στον Έλληνα οδηγό είτε οδηγει μοτο, αυτοκίνητο κτλ.

Είτε κάνει οτιδήποτε άλλο στη ζωή του.

Κατά τ'άλλα, ότι είπε ο alex14.

panosch89
20/11/2010, 19:48
κατά τη γνώμη μου είναι ό,τι πιο επικίνδυνο και παράλογο 1500 ποδήλατα στο δρόμο. Έχω πει και σε άλλο φόρουμ πως οτιδήποτε γίνει μόδα ξεφτίζει. Τα ποδήλατα κυκλοφορούσαν μια χαρά στην Αθήνα και μέσα στη κίνηση άνετα πριν γίνουν μόδα. Αυτό συνέβαινε γιατί όσοι το κάναμε είχαμε το "μεράκι" και προσέχαμε τη πάρτη μας. Τώρα όταν ακολουθείς τη μόδα χωρίς να το κάνεις σωστά επειδή νομίζεις ότι είσαι ασφαλής με τη συνοδεία της αστυνομίας και άλλους χίλιους δίπλα σου, νομίζω είσαι λάθος (μιλάω υποθετικά, δεν απευθύνομαι προσωπικά σε κάποιον). Είναι φυσιολογικό όταν κινείται ένα μπουλούκι (μηδέν οργάνωση) από ποδηλατα ο ένας πάνω στον άλλο η τούμπα να πάει σύννεφο. Επίσης ο πλεον λανθασμένος τρόπος να εδραιώσεις τη θέση σου είναι να ενοχλείς τους συνανθρώπους σου. Ελπίζω να κερδίσουν κάτι όσοι συμμετέχουν σε αυτά τα event να δημιουργηθούν (πού????) ποδηλατόδρομοι να τους χωράνε και να βολτάρουν ανέμελοι.
Πραγματικά αγαπώ το ποδήλατο αλλά νομίζω δεν είναι ο σωστός τρόπος να το κάνουμε αγαπητό και στους άλλους αυτός.

SpineshankD
20/11/2010, 21:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από panosch89
κατά τη γνώμη μου είναι ό,τι πιο επικίνδυνο και παράλογο 1500 ποδήλατα στο δρόμο. Έχω πει και σε άλλο φόρουμ πως οτιδήποτε γίνει μόδα ξεφτίζει. Τα ποδήλατα κυκλοφορούσαν μια χαρά στην Αθήνα και μέσα στη κίνηση άνετα πριν γίνουν μόδα. Αυτό συνέβαινε γιατί όσοι το κάναμε είχαμε το "μεράκι" και προσέχαμε τη πάρτη μας. Τώρα όταν ακολουθείς τη μόδα χωρίς να το κάνεις σωστά επειδή νομίζεις ότι είσαι ασφαλής με τη συνοδεία της αστυνομίας και άλλους χίλιους δίπλα σου, νομίζω είσαι λάθος (μιλάω υποθετικά, δεν απευθύνομαι προσωπικά σε κάποιον). Είναι φυσιολογικό όταν κινείται ένα μπουλούκι (μηδέν οργάνωση) από ποδηλατα ο ένας πάνω στον άλλο η τούμπα να πάει σύννεφο. Επίσης ο πλεον λανθασμένος τρόπος να εδραιώσεις τη θέση σου είναι να ενοχλείς τους συνανθρώπους σου. Ελπίζω να κερδίσουν κάτι όσοι συμμετέχουν σε αυτά τα event να δημιουργηθούν (πού????) ποδηλατόδρομοι να τους χωράνε και να βολτάρουν ανέμελοι.
Πραγματικά αγαπώ το ποδήλατο αλλά νομίζω δεν είναι ο σωστός τρόπος να το κάνουμε αγαπητό και στους άλλους αυτός.

ποτε τα ποδηλατα εγιναν μοδα και δεν το καταλαβα? εννοεις οτι περιμεναν οοοολοι αυτοι να ακριβυνει η βενζινη για να πανε να παρουνε ποδηλατο?εισαι βαθια νυχτωμενος φιλε μου σε αυτο...απλα τσεκαρε ακομη και σε αυτο το φορουμ ενα θρεντ για ποδηλατα ποσοι απο εδω ασχολουνται.
και αν μπορεσεις να μου πεις πως μπορουν να οργανωθουν 1500 ποδηλατες οταν κανουν ποδηλατο σε ενα δρομο,θα σου πω και μπραβο. δηλαδη τι,να πηγαινει ο ενας πισω απο τον αλλο?να πηγαινουνε σε τριαδες? που το εχεις δει αυτο? και φυσικα η τουμπα δεν παει συννεφο οπως λες και μπορεις αν θες να ερθεις να τσεκαρεις μονος πριν βγαλεις τετοια συμπερασματα για να μην με βγαλεις και ψευτη.

και απο την αλλη εγω δεν θεωρω οτι εδραιωνω την θεση μου σαν ποδηλατης,απλα θελω να κανω ποδηλατο στην πολη χωρις να εχω τον φοβο μην με κανουν κιμα.

και παλι στο λεω αφου εχεις αγαπη για το ποδηλατο ελα να παμε μια βολτα το βραδυ που βγαινω εγω λογω δουλειας,ντυμενοι σαν χριστουγιεννιατικο δεντρο και να βγουμε στον δρομο.
αμα δεν την ακουσεις τριφασικα μην με λενε Γιωργο.
γιατι ολα καλα να μην κλεινουμε δρομους αλλα οταν οι ιδιοι που σου κορναρουν οτι τους καθυστερεις οταν σε πετυχουν στον δρομο σε περνανε ξυστα ριχνοντας ξερογκαζιες η ανοιγοντας τα παραθυρα και βριζοντας σε,υστερα ελα να μου πεις αν θες να βγαινεις μονος σου εξω παρασκευη η σαββατο βραδυ.


@SCBR1000RR αν ειναι οι ποδηλατες που σε ενοχλουν στην αριστερη λωριδα(παραξενο γιατι εγω τοσες φορες δεν εχω δει κανενα να εχει αυτοκτονικες τασεις) βασει νομου τοτε πρεπει να πεις και γιαυτους που κανουν προσπεραση στην δεξια βοηθητικη λωριδα η αυτους που κυκλοφορουν με μηχανες χωρις πισω φως κλπ κλπ
ελλειψη οδικης παιδειας υπαρχει δεν το αμφισβητησε κανεις,αλλα αν βαλεις αμαξι 1 τονου εναντιων ποδηλατου 15 κιλων με v-brakes τοτε καταλαβαινεις οτι οι πιθανοτητες ειναι εναντιων σου εξαρχης ειτε την κανεις εσυ ειτε ο αλλος.

@ alex14 αυτο να πιστεψω οτι θα το πεις για αυτους που απεργουν η υπερασπιζονται το καθε δικαιωμα τους? "δεν ειναι σωστο να διεκδικεις κατι ενοχλωντας τον συμπολιτη σου"
και εγω σου ξαναλεω,η ποδηλατοπορεια εχει μηκος 500 μετρα περιπου,ξεκιναει βραδυ παρασκευης 10.30 και τελειωνει κατα τις 2-3 το ξημερωμα πηγαινοντας καθε φορα σε αλλο σημειο. ειναι τοοοσο ενοχλητικο για ολους τους κατοικους του λεκανοπεδιου το ξερω,αλλα δυστυχως αφου ολοι αυτοι οι ανθρωποι οργανωθηκαν ετσι,τοτε ας οργανωθουν αλλοι 1500 που ενοχλουνται να κλεισουν την πορεια απο την αρχη της στο θησειο και πιστεψε με δεν πιστευω να ξαναγινει..:wave2:

και ο ανοργανωτος οχλος μας για αυτους που το εχουν απορια

http://www.facebook.com/photo.php?pid=31118777&o=all&op=1&view=all&subj=49283986544&id=1239538848#!/photo.php?fbid=1491652091486&set=o.49283986544

Zid
20/11/2010, 23:10
Το freeday ειναι ενα event τπτ παραπάνω...


.. τώρα ποδηλάτης στην Ελλάδα σε καθημερινή βάση σπιτι δουλειά είναι σαν να λέμε λευκός αμερικάνος στο κέντρο τη βαγδάτης ... :bigcry:

panosch89
20/11/2010, 23:19
όταν έκανα ποδήλατο νύχτα μέρα στην Αθήνα πριν από 7-8 χρόνια και πήγαινα παντού, είμασταν πολλοί λίγοι που κυκλοφορούσαμε με το ποδήλατο σα μεταφορικό μέσο και κυρίως πιτσιρικάδες που πηγαίναμε ακόμα σχολείο, σε σημείο που γνωριζόμασταν κιόλας. Και τρέχαμε και προσπερνούσαμε αυτοκίνητα στη Κηφισσίας και από την αριστερή λωρίδα, φερόμασταν σα "μηχανάκια". Δε κλείναμε το δρόμο σε κανέναν, πιάναμε το τόπο μας όσο έπρεπε και δε μας έβριζε κανένας φυσιολογικός άνθρωπος, όποιος κομπλεξικός έκανε μαγκιές είχε ανάλογη απάντηση. Σήμερα ισχύει (το πιστεύω ακράδαντα) πως πολλοί έπιασαν ποδήλατο επειδή έγινε μόδα και καλά έκαναν αλλά μη τρελαθούμε κιόλας. 1500 ποδήλατα ταυτόχρονα με κοινή πορεία σε ένα δρόμο είναι εμπόδιο και κίνδυνος. Για αυτό πέρα από τους κομπλεξικούς που προανέφερα ενοχλούνται και φυσιολογικοί άνθρωποι. Σκέψου πως κι εγώ που ακόμα και με κουτί ή μηχανή όταν πετυχαίνω ποδήλατο γουστάρω και χαιρετάω σε ορισμένες περιπτώσεις αγανακτώ. Δε μπορείς να πηγαίνεις στην αριστερή λωρίδα με το ποδήλατο με 20 χιλιόμετρα όταν μάλιστα δεν έχει μποτιλιάρισμα και κινείται γρήγορα γιατί κινδυνεύεις ΕΣΥ!!!! (εγώ όταν πήγαινα πήγαινα σα διάολος και δε το λέω για να πουλήσω μούρη) πιάσε όλη τη δεξιά λωρίδα και ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ!!!!
Εγώ ποτε δεν ένιωσα ζούγκλα την Αθήνα με το ποδήλατο γιατί το γούσταρα και καταλάβαινα πως δεν είναι φιλική και έπαιρνα τα μέτρα μου.
Δεν έχω καμία διάθεση αντιπαράθεσης, μιλάω φιλικά (το διευκρινίζω γιατί δε γνωριζόμαστε) και συμπαθώ πολύ τη προσπάθεια να εδραιωθεί το ποδήλατο σα μέσο μετακίνησης από πολλούς απλά γνώμη μου είναι πως γίνεται λάθος...Αντί να βγαίνουν 1000 ποδήλατα κάθε Παρασκευή στην ίδια βόλτα, ας σκορπιστούν κάθε μέρα στις δουλειές τους με τα ποδήλατα να γεμίσει όλη η Αθήνα. Η οργάνωση κάθε τέτοιας βόλτας είναι σίγουρα ΥΠΕΡδύσκολη και δε ρίχνω φταίξιμο σε κανέναν, ευθύνη της συμπεριφοράς του έχει ο κάθε συμμετέχων
Ο λόγος που δεν έρχομαι είναι κυρίως γιατί το έχω αφήσει το ποδήλατο και έχω παχύνει..(:rotflmao: :rotflmao: ) και επειδή προσωπικά δε νομίζω να με συγκινήσει τόσο μια τέτοια βόλτα όσο να βγω με το παλιό μου παρεάκι να βολτάρουμε κλπ κλπ αλλά αυτό δν έχει σχέση με τη κουβέντα μας.

p@nos
20/11/2010, 23:36
ferto patra to podilato re


:smokin: :smokin: :smokin:

panosch89
20/11/2010, 23:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
ferto patra to podilato re


:smokin: :smokin: :smokin:

Πάτρα τα έχω και τα δύο από το πρώτο έτος αλλά δε κάνω ρε γαμώτο....είσαι να με επαναφέρεις??

webassasin
20/11/2010, 23:49
Δεν ειναι θεμα ποδηλατου το προβλημα.
Ειναι θεμα παιδειας απλα.
Εδω ο Ελληνας κανει 1000 παρανομιες με αμαξι/μηχανακι ενω ξερει οτι αν τον δουν οι τσεοι το προστιμο θα ειναι τσουχτερο,λες να κολλησει να τις κανει με το ποδηλατο, που ξερει οτι δεν τον αγγιζουν?
Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω,ειναι αυτη η τραγικη αδιαφορια του μεσου ελληνα ποδηλατη για φαναρια,στοπ και προτεραιοτητες.
Οκ,τον κωδικα τον γραφεις στα παπαρια σου, τη ζωη σου γιατι τη ρισκαρεις ετσι?
Φταις δε φταις, δε θα σε νοιαξει αμα θα εισαι κατω με σπασμενα κοκκαλα κτλ κτλ.

p@nos
20/11/2010, 23:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από panosch89
Πάτρα τα έχω και τα δύο από το πρώτο έτος αλλά δε κάνω ρε γαμώτο....είσαι να με επαναφέρεις??




φιλαρακ κι εγω 2 εχω εδω και καθε μερα κανω μποζαιτικα βραχναιικα...:D



εσυ αποφασιζεις:smokin:

metaltheo
21/11/2010, 09:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Το freeday ειναι ενα event τπτ παραπάνω...


.. τώρα ποδηλάτης στην Ελλάδα σε καθημερινή βάση σπιτι δουλειά είναι σαν να λέμε λευκός αμερικάνος στο κέντρο τη βαγδάτης ... :bigcry:

+900:rotflmao:

metaltheo
21/11/2010, 09:26
Λοιπον πρως ολους τους φιλους ποδηλατες. Συμφωνουμε πως δεν υπαρχει παιδεια πουθενα. Το θεμα ομως ειναι το εξις. Αμα πατησω εγω ποδηλατη μια καθημερινη την ωρα που περναει με κοκκινο, θα τον πληρωνω μια ζωη? ναι θα τον πληρωνω μια ζωη. Οσο για τα δεκα λεπτα υπομονης που κανει ενας οδηγος μεχρι να μπορεσει να περασει το "event"... μακαρι να ηταν δεκα λεπτα. Εννοειται οτι εχει γινει μοδα το ποδηλατο(ισως και λογο βενζινης), εγω 20 χρονια στην αθηνα ειναι μετρημενα τα ποδηλατα που εχω δει καθημερινη να πηγαινουν στη δουλεια τους, και ξαφνικα 1500 ποδηλατα απλα κανουν βολτα μες τη χαρα(αν δεν ειναι αυτο μοδα, τι ειναι?). Απο τους 100 ποδηλατες αυτου του event το 20% ειναι οι γκομενες η οι γκομενοι των αναβατων που ηθελαν για καποιο λογο να πανε, το αλλο 30% δουλεια δεν ειχε να κανει ε να μην παει για ποδηλατο, το αλλο 20% πηγε γιατι θα ειναι πολλοι μαζεμενοι και θα ειναι πολυ ομορφα και λουλουδενια, τι μενει? ενα 30% που οντος το γουσταρει και θελει να το διαδωσει σα μεσο μεταφορας. Οσο για το αν με τσουβαλιαζανε ναι εχεις δικιο σκεψου ομως το εξις: 2-3 θα εμεφταν απο κλοτσια την ωρα που θα ημουν πανω στη μηχανη, 1-2 θα τσουβαλιαζα μολις κατεβαινα απο τι μηχανη(χωρις τον καριολη απο το πρωτο ποστ) και μετα οντως θα ημασταν μια ωραια παρεα στο νοσοκομειο(ασ μην ξεχναμε πως ειμαι ξαδερφος του τσακ). Και εμεις θα μπορουσαμε μιας και αυτο εχει γινει μοδα, να δειξουμε τι ωραιο μεσο μεταφορας ειναι η μηχανη, φανταζεσαι 750 καγκουρια(απο τους 1500) μεσα στην πατησιων, ουτε στο τελος του κοσμου δεν θα ηθελα να το δω αυτο. :beer:

Οι απαντησεις ειναι πιο πολυ πρως SpineshankD και EVI

hidefnick
21/11/2010, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Το freeday ειναι ενα event τπτ παραπάνω...
.. τώρα ποδηλάτης στην Ελλάδα σε καθημερινή βάση σπιτι δουλειά είναι σαν να λέμε λευκός αμερικάνος στο κέντρο τη βαγδάτης ... :bigcry:

Εγώ: Ρε μεγάλε είδες πόσο κοντά με προσπέρασες?
Troley Driver (aka XAROS): E? E, αφού είσαι στον λεωφοριόδρομο.
Εγώ: Και επειδή είναι στον λεωφορειόδρομο θα με σκοτώσεις?
XAROS: E, να βάλεις καθρέφτες.....

Οσο για το freeday, νομίζω ότι η καφρίλα πάει σύνεφο. Μία πήγα και ποτέ ξανά. Και τα αντίστοιχα φόρα, μια χαρά στηρίζουν την καφρίλα...
:wave2:

PS Εχει κανείς info για ένα τρελαμένο ξανθό που κατεβαίνει κάθε πρωί Κηφισίας, με ένα παρδαλό και καλά μονοτάχυτο? (Το rolhoff φαίνεται δύσκολα. Μέχρι να το δώ αισθανόμουν πολύ ανάπηρος.....)

EVI
21/11/2010, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpineshankD
[B]ρε συ EVI στο ξαναλεω,οταν ειναι 1500 ποδηλατες ο ενας διπλα στον αλλο,ΔΕΝ μπορεις να τους βαζεις να προχωρανε με αμαξια και μηχανες μαζι.τελος.
καθε αγγιγμα ποδηλατη στον αλλο μπορει να σημαινει πολλοι ανθρωποι στο οδοστρωμα.
αντε και εσυ ξερεις να πεφτεις,το 13χρονο κοριτσακι και αγορακι που εχουν ερθει με τον πατερα τους,ξερουν?
θα μου πεις να μην ερθουνε.οκ,ελα ομως που ερχονται και αυτοι και πρεπει να τους προστατεψουμε.
τωρα για τους καφρους,καθε κοινωνικη ομαδα τους εχει, δεν μπορεις να κανεις τιποτα.
ειπες οτι σε βρισανε επειδη τους ειπες να κανουν στο πλαι μια λωριδα.
να δεις οταν πηγαινω μονος μου με το ποδηλατο με φωτακια κρανακι ολα κομπλε,και να περνανε οι χιλιοι μυριοι καβλωμενοι και να μου χωνουν πουστριλικια στο πουθενα επειδη ειναι μονοδρομος και τους καθυστερω.
που να παω ρε μαλακες να βαλω το ποδηλατο στον πατο μου για να παει πιο γρηγορα??
και τελος μην σε αξιωσει ο θεος να βρεθεις μπροστα στο δρομο καγκουρα δικυκλιστη.
την γ@μησες,εχει περασει απο πανω σου.

αν εγραφες εδω μεσα οτι σε σκυλοβρισε μοτοσυκλετιστης κλπ για να πας ποιο γρηγορα με το ποδηλατο ενω ησουν καθολα νομιμος τα ιδια και χειροτερα θα ελεγα και για αυτον.... δεν εχει καμμια διαφορα.... εγω παντως 13 χρονα κοριτσακια 2 την νυχτα παραλιακη σε ενα τετοιο ιβεντ δεν ειδα με ποδηλατο....ουτε 1500 ποδηλατα ειδα... καμμια 200ρα ηταν ανεμελοι...και ολοι στην ηλικια μου πανω κατω (και ειμαι 29 οχι 13)

επισεις συμμετεχουν φιλοι σε αυτο το event (και οχι πορεια οπως ακουω συνεχεια) και οταν τους το ειπα σιχτιριζαν αυτα τα 10-15 μαλακισμενα που πανε παντα και κανουν φασαριες με αλλους (αμαξια μηχανες πεζους) κοντρες σουζες και διαφορα αλλα....τες πα

τωρα κουβεντες οπως <<Την γαμισες θα περασει απο πανω σου>> μην ακουω γιατι οπως προειπα στο αρχικο μου ποστ με κανουν και σκευτομαι με τροπο που δε θελω...και αν θεωρεις οτι 10κιλα μπορουν να περασουν πανω απο τα 200 της μηχανης μου τοτε καποιος δεν εχει καταλαβει κατι τελος παντων! με τραμπουκισμους δεν καταφερνει κανεις τπτ!!!!!γιατι αν εβλεπε τετεοια θεαματα με 200 μηχανες που κανουν τσαμπουκαδες καθε παρασκευη θα τρωγανε το κραξιμο του αιωνα.

δεν θα περηφανευομουν ποσο μαμιαδες ειμαστε παντως....

ελπιζω να καταλαβαινεις οτι δεν γενικευω σε ολους τους εποχιακους ποδηλατες (αληθεια που ηταν τοσα χρονια?) αλλα σε μια συγκεκριμενη ομαδα που αμαυρωνει το ολο concept.

Cpt. Haddock
21/11/2010, 16:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από hidefnick
PS Εχει κανείς info για ένα τρελαμένο ξανθό που κατεβαίνει κάθε πρωί Κηφισίας, με ένα παρδαλό και καλά μονοτάχυτο? (Το rolhoff φαίνεται δύσκολα. Μέχρι να το δώ αισθανόμουν πολύ ανάπηρος.....)

Εχουμε :smokin:

Akatanomastos
21/11/2010, 16:38
γιατι δεν βγαινετε εξω απο την πολη να κανετε την βολτα σας?

να πατε ενα περιφερειακο, μια εθνικη


εκει βεβαια δεν μπορει να σας δει τοσος κοσμος:D

Cpt. Haddock
21/11/2010, 16:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
γιατι δεν βγαινετε εξω απο την πολη να κανετε την βολτα σας?
να πατε ενα περιφερειακο, μια εθνικη
εκει βεβαια δεν μπορει να σας δει τοσος κοσμος:D

τι λες ρε συ;

p@nos
21/11/2010, 16:42
σημερα το βραδυ αττικη οδο...με λαδωμενες αλυσιδες...να ξεχωρισουν τα αγορια απο τους αντρες


:lol: :lol: :lol:

Akatanomastos
21/11/2010, 16:49
καλα χαβαλε κανω
για τις εθνικες


αλλα το θεμα ειναι αλλο


αυτες τις συναντησεις 1500 ατομων και δεν ξερω τι, δεν τις καταλαβαινω..

ποιο ειναι το νοημα τους?


δηλαδη οκ, μπορει να γινετε μια στο τοσο για να θυμιζει στους μηχανοκινητους να προσεχουν γενικα
τους ποδηλατες

αλλα καθε παρασκευη
κατανταει κουραστικο
δεν εχει κανενα νοημα
και αφου προκαλει προβλημα
θα μπορουσε να αποφευγετε

προφανως δικαιωμα του καθενος να κανει οτι θελει

αλλα τοτε γραφοντας στα @@ μας ολους τους συμπολιτες μας
μπορουμε να κανουμε το εξης προγραμμα
πρωινα,

απο δευτερα εως παρεσκευες πορειες

βραδυ
δευτερες οσοι κανουν τζοκινγκ στην αθηνα
τριτες οσοι κανουν το αλλο το περιεργο που κουνας την μεση σου περιεργα
τεταρτες οσοι κανουν ρολερ
πεμπτη οσοι κανουν σκειτ
παρασκευες τα ποδηλατα

ωραια πραγματα:rotflmao:

Akatanomastos
21/11/2010, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
σημερα το βραδυ αττικη οδο...με λαδωμενες αλυσιδες...να ξεχωρισουν τα αγορια απο τους αντρες


:lol: :lol: :lol: :bigcry: :bawl: :bigcry: :rotflmao:

webassasin
21/11/2010, 17:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
καλα χαβαλε κανω
για τις εθνικες


αλλα το θεμα ειναι αλλο


αυτες τις συναντησεις 1500 ατομων και δεν ξερω τι, δεν τις καταλαβαινω..

ποιο ειναι το νοημα τους?


δηλαδη οκ, μπορει να γινετε μια στο τοσο για να θυμιζει στους μηχανοκινητους να προσεχουν γενικα
τους ποδηλατες

αλλα καθε παρασκευη
κατανταει κουραστικο
δεν εχει κανενα νοημα
και αφου προκαλει προβλημα
θα μπορουσε να αποφευγετε

προφανως δικαιωμα του καθενος να κανει οτι θελει

αλλα τοτε γραφοντας στα @@ μας ολους τους συμπολιτες μας
μπορουμε να κανουμε το εξης προγραμμα
πρωινα,

απο δευτερα εως παρεσκευες πορειες

βραδυ
δευτερες οσοι κανουν τζοκινγκ στην αθηνα
τριτες οσοι κανουν το αλλο το περιεργο που κουνας την μεση σου περιεργα
τεταρτες οσοι κανουν ρολερ
πεμπτη οσοι κανουν σκειτ
παρασκευες τα ποδηλατα

ωραια πραγματα:rotflmao:
δεν εχει νοημα ολο αυτο,οντως.
Στην Καλαματα καναν κατι παρομοιο, Critical Mass το ειπαν και ηταν μια ιδια μαλακια.
Τουλαχιστον αυτοι το καναν λιγες φορες,αλλα δυστυχως ουτε αυτοι ξερουν γιατι το καναν.
Σεβαστειτε πρωτα τους συνανθρωπους σας, μετα τον κωδικα και μετα τα συζηταμε.
αλλη μια αποτυχημενη πορεια.

hidefnick
21/11/2010, 17:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Εχουμε :smokin:


Πόσα? :rolleyes: :rotflmao:

SpineshankD
21/11/2010, 17:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
αν εγραφες εδω μεσα οτι σε σκυλοβρισε μοτοσυκλετιστης κλπ για να πας ποιο γρηγορα με το ποδηλατο ενω ησουν καθολα νομιμος τα ιδια και χειροτερα θα ελεγα και για αυτον.... δεν εχει καμμια διαφορα.... εγω παντως 13 χρονα κοριτσακια 2 την νυχτα παραλιακη σε ενα τετοιο ιβεντ δεν ειδα με ποδηλατο....ουτε 1500 ποδηλατα ειδα... καμμια 200ρα ηταν ανεμελοι...και ολοι στην ηλικια μου πανω κατω (και ειμαι 29 οχι 13)

επισεις συμμετεχουν φιλοι σε αυτο το event (και οχι πορεια οπως ακουω συνεχεια) και οταν τους το ειπα σιχτιριζαν αυτα τα 10-15 μαλακισμενα που πανε παντα και κανουν φασαριες με αλλους (αμαξια μηχανες πεζους) κοντρες σουζες και διαφορα αλλα....τες πα

τωρα κουβεντες οπως <<Την γαμισες θα περασει απο πανω σου>> μην ακουω γιατι οπως προειπα στο αρχικο μου ποστ με κανουν και σκευτομαι με τροπο που δε θελω...και αν θεωρεις οτι 10κιλα μπορουν να περασουν πανω απο τα 200 της μηχανης μου τοτε καποιος δεν εχει καταλαβει κατι τελος παντων! με τραμπουκισμους δεν καταφερνει κανεις τπτ!!!!!γιατι αν εβλεπε τετεοια θεαματα με 200 μηχανες που κανουν τσαμπουκαδες καθε παρασκευη θα τρωγανε το κραξιμο του αιωνα.

δεν θα περηφανευομουν ποσο μαμιαδες ειμαστε παντως....

ελπιζω να καταλαβαινεις οτι δεν γενικευω σε ολους τους εποχιακους ποδηλατες (αληθεια που ηταν τοσα χρονια?) αλλα σε μια συγκεκριμενη ομαδα που αμαυρωνει το ολο concept.


μαλλον εσυ δεν με καταλαβες...η προσταση που σου ειπα πως "την γ@μησες" ειναι συνεχεια της προηγουμενης και αναφεροταν στο αμα εισαι στο ποδηλατο και εισαι μπροστα απο καγκουρα δικυκλιστη(μηχανοβιο εννοουσα) θα περασει απο πανω σου.δεν το εκανα καθαρο και παρεξηγηθηκες τσαμπα..

α,ναι και δεν συμπληρωσα... απ'οτι θυμαμαι η μονη πορεια τελευταια που ειχε 200 ποδηλατα ητανε πριν 2 βδομαδες λογω κακοκαιριας. στην προχθεσινη ητανε χαλαρα 1000-1500 ποδηλατες.
και μην βαζεις το χερι σου στην φωτια για τα μικρα παιδια...παραδειγμα παλι προχθες μαζι με ενα 45η γυρω του ειχε 4 πιτσιρικια κοριτσια αγορια 12-13 χρονων και του λεγανε "κυριες περιμενετε λιγο στο πλα'ι' ο ταδε εμεινε πισω"

και παλι δεν εχω κατι να διαφωνησω μαζι σου,εννοειται πως καθε ομαδα ατομων θα εχει και τους καφρους της,ειναι αναποφευκτο δυστυχως...
:wave2:

SpineshankD
21/11/2010, 18:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από metaltheo
Λοιπον πρως ολους τους φιλους ποδηλατες. Συμφωνουμε πως δεν υπαρχει παιδεια πουθενα. Το θεμα ομως ειναι το εξις. Αμα πατησω εγω ποδηλατη μια καθημερινη την ωρα που περναει με κοκκινο, θα τον πληρωνω μια ζωη? ναι θα τον πληρωνω μια ζωη. Οσο για τα δεκα λεπτα υπομονης που κανει ενας οδηγος μεχρι να μπορεσει να περασει το "event"... μακαρι να ηταν δεκα λεπτα. Εννοειται οτι εχει γινει μοδα το ποδηλατο(ισως και λογο βενζινης), εγω 20 χρονια στην αθηνα ειναι μετρημενα τα ποδηλατα που εχω δει καθημερινη να πηγαινουν στη δουλεια τους, και ξαφνικα 1500 ποδηλατα απλα κανουν βολτα μες τη χαρα(αν δεν ειναι αυτο μοδα, τι ειναι?). Απο τους 100 ποδηλατες αυτου του event το 20% ειναι οι γκομενες η οι γκομενοι των αναβατων που ηθελαν για καποιο λογο να πανε, το αλλο 30% δουλεια δεν ειχε να κανει ε να μην παει για ποδηλατο, το αλλο 20% πηγε γιατι θα ειναι πολλοι μαζεμενοι και θα ειναι πολυ ομορφα και λουλουδενια, τι μενει? ενα 30% που οντος το γουσταρει και θελει να το διαδωσει σα μεσο μεταφορας. Οσο για το αν με τσουβαλιαζανε ναι εχεις δικιο σκεψου ομως το εξις: 2-3 θα εμεφταν απο κλοτσια την ωρα που θα ημουν πανω στη μηχανη, 1-2 θα τσουβαλιαζα μολις κατεβαινα απο τι μηχανη(χωρις τον καριολη απο το πρωτο ποστ) και μετα οντως θα ημασταν μια ωραια παρεα στο νοσοκομειο(ασ μην ξεχναμε πως ειμαι ξαδερφος του τσακ). Και εμεις θα μπορουσαμε μιας και αυτο εχει γινει μοδα, να δειξουμε τι ωραιο μεσο μεταφορας ειναι η μηχανη, φανταζεσαι 750 καγκουρια(απο τους 1500) μεσα στην πατησιων, ουτε στο τελος του κοσμου δεν θα ηθελα να το δω αυτο. :beer:

Οι απαντησεις ειναι πιο πολυ πρως SpineshankD και EVI


ρε'συ metaltheo,ολα καλα σε καταλαβαινω τι θες να μου πεις. τωρα η ακριβης τοποθετηση για το ποσους θα τσουβαλιαζες και μετα ποσοι θα σε τσουβαλιαζανε ειναι χωρις σημασια.

οπως επισης ποσοι και γιατι πανε στο freeday.μπορεις να δεις ολων των ειδων τις φατσες,αλλα να σου πω την αληθεια ποσως με ενδιαφερει για ποιο λογο ειναι εκει που ειναι ο καθενας τους...
και να σου πω την αληθεια δεν με ενοχλει να μαζευοντουσαν 750 μηχανοβιοι-αναπηροι-μαραθωνοδρομοι καθε παρασκευη βραδυ,να δινανε το παρον,οτι εδω ειμαστε,το γουσταρουμε αυτο που κανουμε,διευκολυνετε μας στην μειωση του φπα στα κρανη,στα αναπηρικα καροτσια ,στο ενα στο αλλο... ετσι για το γαμωτο.


και επειδη παραλιγο να πεσω πριν χρονια θυμα λιντασρισματος απο μελη του ΠΑΜΕ στην πορεια της πρωτομαγιας απλα επειδη κοιτουσα και περιμενα να περασουνε ενω δουλευα κουριερ,μην νομιζεις οτι δεν ξερω την αισθηση. αλλα και παλι αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα ψηφισω ΚΚ:wave2:

SpineshankD
21/11/2010, 18:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
γιατι δεν βγαινετε εξω απο την πολη να κανετε την βολτα σας?

να πατε ενα περιφερειακο, μια εθνικη


εκει βεβαια δεν μπορει να σας δει τοσος κοσμος:D

τι νομιζεις οτι για 5-6 ωρες κανουμε γυρω γυρω την ομονοια?:winka:

Akatanomastos
21/11/2010, 18:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpineshankD
τι νομιζεις οτι για 5-6 ωρες κανουμε γυρω γυρω την ομονοια?:winka:


μωρε οκ


σε δημοκρατικη χωρα ζουμε
ο καθενας εχει το δικαιωμα να κανει οτι θελει (που ειναι νομιμο)

αλλα αφου προκαλειτε ενα θεμα απο τι βλεπεις με τους συμπολιτες σας(που και αυτοι οφειλουν να εχουν υπομονη )

και αφου υπαρχει και συνοδεια απο αστυνομια, κυριως πισω,
δεν υπαρχει κινδυνος να πεσει καποιος πανω σας κλπ κλπ

οποτε βγειτε μια κηφισιας, μια βουλιαγμενης
ενα περιφερειακο, μια παραλιακη και καντε την κ@βλ@ σας


και ειναι ολοι χαρουμενοι


το να το κανεις αυτο στην πατησιων και γενικα το κεντρο, που ειναι τριμπουρδελο οι δρομοι
δεν ειναι πολυ σοφό:wave2:

SpineshankD
21/11/2010, 18:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
μωρε οκ


σε δημοκρατικη χωρα ζουμε
ο καθενας εχει το δικαιωμα να κανει οτι θελει (που ειναι νομιμο)

αλλα αφου προκαλειτε ενα θεμα απο τι βλεπεις με τους συμπολιτες σας(που και αυτοι οφειλουν να εχουν υπομονη )

και αφου υπαρχει και συνοδεια απο αστυνομια, κυριως πισω,
δεν υπαρχει κινδυνος να πεσει καποιος πανω σας κλπ κλπ

οποτε βγειτε μια κηφισιας, μια βουλιαγμενης
ενα περιφερειακο, μια παραλιακη και καντε την κ@βλ@ σας


και ειναι ολοι χαρουμενοι


το να το κανεις αυτο στην πατησιων και γενικα το κεντρο, που ειναι τριμπουρδελο οι δρομοι
δεν ειναι πολυ σοφό:wave2:


το οτι δεν ειναι σοφο το ξερω αλλα δυστυχως η ευτυχως δεν αποφασιζω εγω αλλα οι διοργανωτες σε συννενοηση με την αστυνομια.
παντως τις περισσοτερες φορες γινεται εκει που λες εφοσον στα κοντερ γραφουμε πολλες φορες 40-50-60 χιλιομετρα πορεια.
και το κακο δεν ειναι τοσο πολυ στην επιστροφη στο θησειο 2-3 το πρωι που δεν εχει και πολυ κοσμο,αλλα οταν φευγει η πορεια κατα τις 10+ που δυστυχως καθυστερουμε πολλους ανθρωπους.

παντως δεν διαφωνω σε τιποτα απο αυτα που λες
:wave2:

chr1s_86
21/11/2010, 19:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από metaltheo
Αμα πατησω εγω ποδηλατη μια καθημερινη την ωρα που περναει με κοκκινο, θα τον πληρωνω μια ζωη? ναι θα τον πληρωνω μια ζωη.

Για ποιο λόγο αυτό;

webassasin
21/11/2010, 19:06
οχι βεβαια.
τι ειναι δηλαδη ο ποδηλατης?
ισα ισα που στην τελικη νομιζω δεν εχει τα ιδια δικαιωματα στο δρομο,αφου δεν πληρωνει τελη.
καποιος εδω μεσα ειχε πει οτι δε μπορεσε να συνεχισει καποια δικαστικη υποθεση επειδη δεν ειχε διπλωμα ποδηλατου νομιζω.

metaltheo
22/11/2010, 04:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpineshankD
ρε'συ metaltheo,ολα καλα σε καταλαβαινω τι θες να μου πεις. τωρα η ακριβης τοποθετηση για το ποσους θα τσουβαλιαζες και μετα ποσοι θα σε τσουβαλιαζανε ειναι χωρις σημασια.
...

Αυτο το ειπα για να διακωμωδησω λιγο το θεμα για κανενα αλλο λογο:wave2:

metaltheo
22/11/2010, 04:50
@ chr1s_86 και webassasin
Ρε παιδια δεν ειναι μονο τα δικαστικα στη μεση(που ποτε δεν ξερεις γιατι στην ελλαδα ζουμε)
Ειναι και το ψυχολογικο , πιστευω πως αμα εκανα κακο σε καποιον την ωρα που οδηγουσα και του δημιουργουσα μονιμο προβλημα και να μην ευτεγα μετα θα το ειχα βαρος στη συνειδηση μου

Orfeus
22/11/2010, 06:29
καθε πρωι που πηζει ολη η Αθηνα απο ακινητοποιημενα ή κινουμενα με ταχυτητες πεζου κουτια,γιατι ρε μαγκες δε λετε,αφηστε μια λωριδα κενη να πηγαινουμε στη δουλεια μας?Ειναι δυνατον να ενοχληστε για κατι που γινεται μονο μια φορα σε ωρες μη αιχμης κ προωθει το ανθρωπινο προσωπο σε μια τσιμεντουπολη?
Κ εντελως τυχαια,ολη μα ολη η Αθηνα την ωρα του freeday να ειναι ΑΝΑΓΚΗ(πραγματικη?) να ειναι καπου ή απλα δεν εχουμε υπομονη και ο δρομος ειναι τσιφλικι μας?
Κατανοω οτι ειναι μλκ να κλεινουν 3 λωριδες και καγκουρες απολιτιστοι οδηγοι υπαρχουν σε ολα τα ειδη τροχων,αλλα εστιαζοντας σε αυτους χανετε την ολη ιδεα του γιατι γινεται αυτο.
Ειναι σα να σκεφτομαστε ολους τους μηχανοβιους ως αλητες τσανατακηδες.
Επισης η συμμετοχη σε αυτους τους ποδηλατικους γυρους,γενικα ειναι αυξανομενη,και στης Παρασκευης που περασε συμμετειχαν και ανθρωποι 50αρηδες με τις συζυγους τους,καθως και μπομπιρες σκαρτα κλεισμενα τα 13!!Κ με κατι τετοια καταφεραν να βαλουν τα ποδηλατα στον ηλεκτρικο οποιαδηποτε ωρα και συντομα μετρο.
Κ επισης οσοι σκατε στο τελος της πομπης και δε σας κοβει κανα περιπολικο που ειναι το συνηθες,αναλογιστειτε τι εχουν ακουσει οι "σκουπες" απο απολιτιστους μπαρμπαδες και δειξτε κατανοηση.Μην κολλατε και αν δεν μπορειτε να περιμενετε καντε παρακαμψη.Μπορειτε να γνωρισετε τον ερωτα της ζωης σας.:rotflmao:

KaTaNaS
22/11/2010, 06:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Orfeus
... και συντομα μετρο.


ante Αμήν και πότε! :beer:


πράγματι ειναι αστείο η μειονότητα των μοτοσυκλετιστών να επιτίθεται σε εκείνη των ποδηλάτων! :yuck:


βαλτε λιγο γλύκα στη ζωή σας... δεν πεθάναμε ακόμα! Προβλήματα όλοι έχουμε... λίγη υπομονή αν πετύχετε το κύμα της παρασκευής και χαμόγελο, χαμογελάστε γιατι ειναι μεταδοτικό!

EVI
22/11/2010, 11:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
ante Αμήν και πότε! :beer:


πράγματι ειναι αστείο η μειονότητα των μοτοσυκλετιστών να επιτίθεται σε εκείνη των ποδηλάτων! :yuck:


βαλτε λιγο γλύκα στη ζωή σας... δεν πεθάναμε ακόμα! Προβλήματα όλοι έχουμε... λίγη υπομονή αν πετύχετε το κύμα της παρασκευής και χαμόγελο, χαμογελάστε γιατι ειναι μεταδοτικό!

μαλλον δεν καταλαβες...κανεις δεν ειναι εναντια στους ποδηλατες....οταν θα σε γαμωσταυρισει καποιος που του μιλησες ευγενικα στο δρομο και θα σου κανει ντου ολη του η παρεα εσυ χαμογελα και πες <<γλυκιε μου ποδηλατη γιατι?αφου εγω σαγαπαω>>
:bigcry: :rotflmao: :lol: :p

ειναι συγκεκριμενα γεγονοτα ρε Σταυρο αλοιμονο αν γενικευαμε στα ποδηλατα θα ηταν αστειο!

sniper
22/11/2010, 11:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
ante Αμήν και πότε! :beer:


πράγματι ειναι αστείο η μειονότητα των μοτοσυκλετιστών να επιτίθεται σε εκείνη των ποδηλάτων! :yuck:


βαλτε λιγο γλύκα στη ζωή σας... δεν πεθάναμε ακόμα! Προβλήματα όλοι έχουμε... λίγη υπομονή αν πετύχετε το κύμα της παρασκευής και χαμόγελο, χαμογελάστε γιατι ειναι μεταδοτικό!


Παρασκευή απόγευμα πάω james Joyce στο Μοναστηράκι.... στην Ερμού ορδή ποδηλατών, οι οποίοι πάνε άναρχα και μπουλούκι όλοι μαζί.... μπροστά ένας παπάρας που κάνει χρέη δεν ξέρω και γω τι μέσα στο κέντρο της Αθήνας.... του leader, του τροχονόμου κλπ....

Περνάνε λοιπόν όλοι μαζί και δεν κόβει κανένας.... πρέπει να περίμενα κανα 10λεπτο επί της Ερμού... το μηχανάκι να βραζει και τ΄ αυτοκίνητα να με περνάνε στο χιλιοστό.....

Όταν είπα σ' εναν, "ασε με ρε αδερφέ να περάσω - δεν βλέπεις τι γίνεται" μου λεει, πολύ ευγενικά πρέπει να ομολογήσω "Δεν πας να γαμηθείς με το μηχανάκι σου;"......

Μετά έφταιγα εγώ που κούμπωσα πρώτη κι άνοιξα το γκάζι;

metaltheo
22/11/2010, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
...
Περνάνε λοιπόν όλοι μαζί και δεν κόβει κανένας.... το μηχανάκι να βραζει ...
Όταν είπα σ' εναν, "ασε με ρε αδερφέ να περάσω - δεν βλέπεις τι γίνεται" μου λεει, πολύ ευγενικά πρέπει να ομολογήσω "Δεν πας να γαμηθείς με το μηχανάκι σου;"......

Μετά έφταιγα εγώ που κούμπωσα πρώτη κι άνοιξα το γκάζι;

χα χα χα και εσυ παθων???

sniper
22/11/2010, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από metaltheo
χα χα χα και εσυ παθων???

Ναι.... αλλά πλέον δεν σταματάω. Φλας και στρίβω.

Όποιος θέλει 40, 50,20, 10 χρονών κλπ ας πέσει πάνω μου....

GhostDog
22/11/2010, 12:14
ένα μάτσο μαλάκες, που πάνε 9 στις 10 για να βγάλουν γκόμενα..

και φαντάσου βύσμα πουχουν για να χουν και την υποστήριξη της αστυνομίας..

και μην γυρίσει κανείς να πει έχω φίλους που πάνε μπίρι-μπίρι.. έλεος και μένα μ αρέσει που και που να κάνω ποδήλατο μαζεύω την παρέα μου και πάμε καμιά πάρνηθα κανάν υμητό κλπ. κλπ.

πιο το νόημα να γαμάτε παρασκευιάτικα την κυκλοφορία της αθήνας 1000 ποδήλατα? μπας και δείτε χαρά στα σκέλια σας; ελεος..

φανταστείτε ΚΑΘΕ παρασκευή να μαζεύονται 1000 μηχανάκια να γυρναν την αθήνα πιάνοντας ΟΛΟ το δρόμο και πηγαίνοντας με 30-40 χλμ. (και μην ακούσω ότι στις 3 λωρίδες αφήνετε μία.. και γαμώ τις γενναιοδωρίες)

αλλά είναι ποδήλατα "χαριτωμένα, οικωλογικά αθόρυβα, χαμογελάστε και ΠΑΡΤΕ πίσω την αθήνα απ' τα κακά βενζινοκίνητα" και ένα κάρο και καλά προοδευτικές μαλακίες.. άσε που το επόμενο πρωί 9 στους 10 (οι ίδιοι που πήγαν για τη γκόμενα :D ) θα πάρουν το τουτού να πάνε στο γραφείο..

1 φορά τους πέτυχα χαλάνδρι προς ψυχικό στην αρχή ήμουν ευγενικός με το που είδα τι ΤΑΓΑΡΙΑ είναι και ότι με ΘΡΑΣΣΟΣ απαιτούν το δρόμο για τσιφλίκι τους, τους έγραψα στα @@ μου μπήκα σφήνα και κρίμα που δεν βρόντηξε και κανάς μαλάκας..

:yuck: :yuck: :yuck:

(ΥΓ: αυτό θα ταίριαζε πιο πολύ να το γράψω στα φόρα σας, αλλά είστε ξεφτίλα για τους ποδηλάτες)

Operater
22/11/2010, 12:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από GhostDog
ένα μάτσο μαλάκες, που πάνε 9 στις 10 για να βγάλουν γκόμενα..

...

που τα ξέρεις όλα αυτά;

Volo
22/11/2010, 12:20
Πρέπει να είστε όλοι οι ποδηλάτες πολλοί γεναίοι να βγαίνετε βόλτα σε τέτοιους δρόμους
και με τόσους παλαβούς... Πιο ωραία θα περάσετε Πάρνηθα, Βαρυμπόπη, Υμμητό κ.τλ.
Γιατί δεν το οργανώνεται έτσι? Κάπου πιο ήσυχα? Μην μου πείτε ότι είναι ταλαιπωρία να πας πιο
μακριά. Δεν χρειάζεται τρειλερ ούτε 7 ώρες να πας Πάρνηθα. Αδυνατό να πιστέψω ότι Παρασκευή βράδυ
σας αρέσει η βόλτα στο κέντρο.

Συμπλήρωση: Metaltheo καταλαβαίνω τα νεύρα σου αλλά μην κάνεις χειρονομίες ούτε να βρίζεις. Πραγματικά δεν
ξέρεις σε τι τρελό μπορεί να πέσεις.

GhostDog
22/11/2010, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
που τα ξέρεις όλα αυτά;

έχω πολλούς φίλους "ποδηλάτες"

:rolleyes:

:D

sniper
22/11/2010, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Volo
Πρέπει να είστε όλοι οι ποδηλάτες πολλοί γεναίοι να βγαίνετε βόλτα σε τέτοιους δρόμους
και με τόσους παλαβούς... Πιο ωραία θα περάσετε Πάρνηθα, Βαρυμπόπη, Υμμητό κ.τλ.
Γιατί δεν το οργανώνεται έτσι? Κάπου πιο ήσυχα? Μην μου πείτε ότι είναι ταλαιπωρία να πας πιο
μακριά. Δεν χρειάζεται τρειλερ ούτε 7 ώρες να πας Πάρνηθα. Αδυνατό να πιστέψω ότι Παρασκευή βράδυ
σας αρέσει η βόλτα στο κέντρο.

Η αλήθεια είναι ότι δεν πάνε για το ποδήλατο (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=101395&highlight=%C1%F1%EA%EF%FD%E4%E1)

Cpt. Haddock
22/11/2010, 12:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Volo
Πρέπει να είστε όλοι οι ποδηλάτες πολλοί γεναίοι να βγαίνετε βόλτα σε τέτοιους δρόμους
και με τόσους παλαβούς... Πιο ωραία θα περάσετε Πάρνηθα, Βαρυμπόπη, Υμμητό κ.τλ.
Γιατί δεν το οργανώνεται έτσι? Κάπου πιο ήσυχα? Μην μου πείτε ότι είναι ταλαιπωρία να πας πιο
μακριά. Δεν χρειάζεται τρειλερ ούτε 7 ώρες να πας Πάρνηθα. Αδυνατό να πιστέψω ότι Παρασκευή βράδυ
σας αρέσει η βόλτα στο κέντρο.

Ο σκοπος του freeday ειναι η επεκταση του ποδηλατου ως μεσο καθημερινης μετακινησης και όχι απλα για βόλτες το ΣΚ με το ποδηλατο σε σχαρα πανω σε τζιπ

:wave2:

Volo
22/11/2010, 12:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Η αλήθεια είναι ότι δεν πάνε για το ποδήλατο (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=101395&highlight=%C1%F1%EA%EF%FD%E4%E1)

:lol: :lol: :lol:

TROOPER
22/11/2010, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ο σκοπος του freeday ειναι η επεκταση του ποδηλατου ως μεσο καθημερινης μετακινησης και όχι απλα για βόλτες το ΣΚ με το ποδηλατο σε σχαρα πανω σε τζιπ

:wave2:

:evil: :evil: :evil:

sniper
22/11/2010, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ο σκοπος του freeday ειναι η επεκταση του ποδηλατου ως μεσο καθημερινης μετακινησης και όχι απλα για βόλτες το ΣΚ με το ποδηλατο σε σχαρα πανω σε τζιπ

:wave2:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Volo
22/11/2010, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ο σκοπος του freeday ειναι η επεκταση του ποδηλατου ως μεσο καθημερινης μετακινησης και όχι απλα για βόλτες το ΣΚ με το ποδηλατο σε σχαρα πανω σε τζιπ

:wave2:

Έχει κάποιος link για το Freeday να καταλάβω τι είναι? Εγώ κατάλαβα ότι μία Παρασκευή
οργανώνεται μία βόλτα με πολλά ποδήλατα. Αν ο σκοπός είναι η επεκταση του ποδηλάτου
ως μέσο καθημερινής μετακίνησης γιατί γίνεται μαζικά μία μέρα? Τα φαντάζεσαι 200 ποδήλατα
μαζί Δευτέρα πρωί στο κέντρο? Αφού καταρχήν δεν έχουμε δρόμους που μπορούν να κινηθούν
άνετα τα ποδήλατα.
Πάρτε τη συγκοινωνία καλύτερα και αφήστε το ποδήλατο για ανέμελες βόλτες κάπου
που δεν υπάρχει κίνδυνος να σε κάνουν πατέ. Δεν υπάρχει παιδεία ακόμα και για να
την αποκτήσουμε πρέπει να περάσουν 300 χρόνια με διάθεση από όλους να μάθουν.

Cpt. Haddock
22/11/2010, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Volo
Έχει κάποιος link για το Freeday να καταλάβω τι είναι?

Μπες εδω

http://www.podilates.gr/

:wave2:

Εξηγησα πιο πανω, οτι ο σκοπος ειναι να επεκταθει η χρηση ποδηλατου περα απο τις ανεμελες βόλτες, με σκοπο να ωφεληθούμε όλοι, οποτε γινετε ενα event σα διαμαρτυρία/διαδήλωση. Το πάρτε τη συγκοινωνια ετσι απλά, δεν το καταλαβαινω, θα είχε νόημα να έλεγες "ας παρουμε όλοι τη συγκοινωνια", δηλαδη να εβαζες και τον εαυτο σου μεσα.

Το "δεν εχουμε δρομους" ήταν το επιχείρημα του Κακλαμάνη για να μη φτιαξει ποδηλατόδρομους. Ευτυχως, αυτος μας τελείωσε

Ασχετως τουτων, με το freeday όπως εχει εξελιχθει, δεν συμφωνω και δε συμμετεχω πλεον.

SpineshankD
22/11/2010, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Volo
Πρέπει να είστε όλοι οι ποδηλάτες πολλοί γεναίοι να βγαίνετε βόλτα σε τέτοιους δρόμους
και με τόσους παλαβούς... Πιο ωραία θα περάσετε Πάρνηθα, Βαρυμπόπη, Υμμητό κ.τλ.
Γιατί δεν το οργανώνεται έτσι? Κάπου πιο ήσυχα? Μην μου πείτε ότι είναι ταλαιπωρία να πας πιο
μακριά. Δεν χρειάζεται τρειλερ ούτε 7 ώρες να πας Πάρνηθα. Αδυνατό να πιστέψω ότι Παρασκευή βράδυ
σας αρέσει η βόλτα στο κέντρο.

Συμπλήρωση: Metaltheo καταλαβαίνω τα νεύρα σου αλλά μην κάνεις χειρονομίες ούτε να βρίζεις. Πραγματικά δεν
ξέρεις σε τι τρελό μπορεί να πέσεις.

ρε μαστορα να παμε πως στην παρνηθα? πως θα ερθουν απολη την αττικη στην παρνηθα αφου το κεντρο βολευει ολους. και προσεξε μιλαμε για ποδηλατο,οχι μηχανακι αμαξι,δεν με βολευει κανω 5 λεπτα και ειμαι εκει.

αντε κανε εσυ πεταλί απο κορυδαλλο-παγκρατι-κλπ μεχρι παρνηθα και καθε παρνηθα και μετα κανε 40-50 χιλιομετρα στο freeday.
και στο τελος κανε πεταλι για πισω. ναι καλα.

παντως βλεπω πολυ μισος και εχθρα απο εδω που νομιζα οτι την ειχαμε φαει ολοι στον κωλο αφου μας περναγανε σαν μειωνοτητα οντας μηχνοβιοι.
αλλα μπααααααααα......
μην του χαλασουμε του αλλου την ζαχαρενια

ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΒΡΑΔΙ ΡΕ. ΑΠΟ 10.30 ΜΕ 3.
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΥΠΟΜΟΝΗ 10 ΛΕΠΤΑ
ΑΜΑ ΕΙΣΑΙ ΚΩΛΟΦΑΡΔΟΣ ΚΑΙ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΔΙΑΟΛΕ.

ΚΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΠΑΝΤΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΦΡΟΙ,ΣΤΑ @ΡΧΙΔΙΑ ΜΑΣ
ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ? ΝΑ ΚΑΤΣΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΜΕ ΤΟΥΣ ΤΟΙΧΟΥΣ?

και ΞΑΝΑΛΕΩ και μενα μου την πεσανε οι του ΠΑΜΕ ενω ΠΕΡΙΜΕΝΑ να περασει η πορεια της πρωτομαγιας
επειδη δουλευα και ειχα το μηχανακι της δουλειας γιατι δεν απεργουσα,
αλλα δεν ειπα να καταργηθουν οι πορειες,να τους γαμανε αρκουδες,που να μην σωσουν τα καθικια. και στην τελικη αμα γουσταρω θα ψηφισω και ΚΚΕ.

αντε ολοι οι γαματοι βγηκαν εδω
οτι σκατα ειναι αυτοι που σας την λενε ενω περναει η πορεια τα ιδια γινοσαστε και σεις οταν απαντατε με αυτον τον τροπο
αμα φερω και εγω 500 μηχανακηδες να δειτε τι θα γινει και μαλακιες.

δεν εχετε καταλαβει οτι ολοι πασχουμε απο την μαλακια του ελληνα
και αυτοι που πανε να κανουν κατι σωστο θα υπαρχουν
καποιοι που θα τα σκατωνουν
και θα υπαρχουν και οι αλλοι που θα κοιτανε την παρτη τους

λεγεται το συνδρομο
"οταν κατεβαζω τα ψωνια απο τ'αμαξι θα πλακωθω με αυτον που περιμενει
αλλα οταν κατεβαζει αλλος θα του κορναρω γιατι παντα βιαζομαι"

με τις υγειες μας

EVI
22/11/2010, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpineshankD
ρε μαστορα να παμε πως στην παρνηθα? πως θα ερθουν απολη την αττικη στην παρνηθα αφου το κεντρο βολευει ολους. και προσεξε μιλαμε για ποδηλατο,οχι μηχανακι αμαξι,δεν με βολευει κανω 5 λεπτα και ειμαι εκει.

αντε κανε εσυ πεταλί απο κορυδαλλο-παγκρατι-κλπ μεχρι παρνηθα και καθε παρνηθα και μετα κανε 40-50 χιλιομετρα στο freeday.
και στο τελος κανε πεταλι για πισω. ναι καλα.

παντως βλεπω πολυ μισος και εχθρα απο εδω που νομιζα οτι την ειχαμε φαει ολοι στον κωλο αφου μας περναγανε σαν μειωνοτητα οντας μηχνοβιοι.
αλλα μπααααααααα......
μην του χαλασουμε του αλλου την ζαχαρενια

ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΒΡΑΔΙ ΡΕ. ΑΠΟ 10.30 ΜΕ 3.
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΥΠΟΜΟΝΗ 10 ΛΕΠΤΑ
ΑΜΑ ΕΙΣΑΙ ΚΩΛΟΦΑΡΔΟΣ ΚΑΙ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΔΙΑΟΛΕ.

ΚΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΠΑΝΤΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΦΡΟΙ,ΣΤΑ @ΡΧΙΔΙΑ ΜΑΣ
ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ? ΝΑ ΚΑΤΣΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΜΕ ΤΟΥΣ ΤΟΙΧΟΥΣ?

και ΞΑΝΑΛΕΩ και μενα μου την πεσανε οι του ΠΑΜΕ ενω ΠΕΡΙΜΕΝΑ να περασει η πορεια της πρωτομαγιας
επειδη δουλευα και ειχα το μηχανακι της δουλειας γιατι δεν απεργουσα,
αλλα δεν ειπα να καταργηθουν οι πορειες,να τους γαμανε αρκουδες,που να μην σωσουν τα καθικια. και στην τελικη αμα γουσταρω θα ψηφισω και ΚΚΕ.

αντε ολοι οι γαματοι βγηκαν εδω
οτι σκατα ειναι αυτοι που σας την λενε ενω περναει η πορεια τα ιδια γινοσαστε και σεις οταν απαντατε με αυτον τον τροπο
αμα φερω και εγω 500 μηχανακηδες να δειτε τι θα γινει και μαλακιες.

δεν εχετε καταλαβει οτι ολοι πασχουμε απο την μαλακια του ελληνα
και αυτοι που πανε να κανουν κατι σωστο θα υπαρχουν
καποιοι που θα τα σκατωνουν
και θα υπαρχουν και οι αλλοι που θα κοιτανε την παρτη τους

λεγεται το συνδρομο
"οταν κατεβαζω τα ψωνια απο τ'αμαξι θα πλακωθω με αυτον που περιμενει
αλλα οταν κατεβαζει αλλος θα του κορναρω γιατι παντα βιαζομαι"

με τις υγειες μας


σωπα μωρε.... επαναστατησες :p τσ τσ τσ σορρυ κιολας που οταν με βριζουν/χτυπανε/δε σεβοντε τα παιρνω κρανιο!δεν θα το ξανακανω.

η μαλακια του ελληνα μπλα μπλα μπλα ... και γιατι δεν ειμαστε εμεις γαματοι δλδ και εισαι εσυ ο γαματος που μας την λες ε?

και γιατι να μην ειμαστε ολοι γαματοι?

και τελος παντων εσυ με ποιους εισαι?με εμας η με τους αλλους?

και οι αλλοι ειμαστε εμεις? η οχι?

απαντα μου

:smokin: :smokin: :smokin:

:lol:

Volo
22/11/2010, 13:18
Ευχαριστώ για το link.
Το ότι δεν έχουμε δρόμους δεν είναι δικαιολογία. Είναι γεγονός. Μακάρι με τις διαμαρτυρίες
να γίνει κάτι αλλά εσύ το πιστεύεις? Στην Αθηνα τουλάχιστον δεν έχουμε χώρο να φτιαχτεί
ποδηλατόδρομος.
Είπα πάρτε τη συγκοινωνία γιατί εμένα με εξυπηρετεί το μηχανάκι. Δεν μπορώ να κάνω 25 χλμ στην
εθνική με το ποδήλατο δεν θέλω με τίποτα. Δέχομαι υπό κατάλληλες προυποθέσεις να υπάρχει όριο
κυκλοφορίας αυτοκινήτων και μοτό σε κάποια σημεία των πόλεων π.χ. Αν έμενα κέντρο ή κοντά εκεί
τοτέ ναι. Ποδήλατο , Τραίνο, λεωφορείο και πεζός.

Πάω να δω το site και πάλι thx

SpineshankD
22/11/2010, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
σωπα μωρε.... επαναστατησες :p τσ τσ τσ σορρυ κιολας που οταν με βριζουν/χτυπανε/δε σεβοντε τα παιρνω κρανιο!δεν θα το ξανακανω.

η μαλακια του ελληνα μπλα μπλα μπλα ... και γιατι δεν ειμαστε εμεις γαματοι δλδ και εισαι εσυ ο γαματος που μας την λες ε?

και γιατι να μην ειμαστε ολοι γαματοι?

και τελος παντων εσυ με ποιους εισαι?με εμας η με τους αλλους?

και οι αλλοι ειμαστε εμεις? η οχι?

απαντα μου

:smokin: :smokin: :smokin:

:lol:

οπα σορρυ ναι ειμαι επαναστατικο πνευμα τι να κανω,θα προειδοποιω πριν να μην σου ερχεται αποτομο :p

εγω ειμαι με ολους και με κανενα,γαματος και μαλακας μαζι
αλλα για πιο συγκεκριμενα,αυτο το βιντεο θα σε κατατοπισει πληρως στην περιγραφη... :look:

http://www.youtube.com/watch?v=hkCR-w3AYOE

:beer:

Orfeus
22/11/2010, 13:53
ενημερωτικα να αναφερω οτι το freeday της Παρασκευης που περασε ετυχε και εγινε κεντρο.Μεχρι Δροσια μεσω Πεντελης εχει παει...Οποτε περιοριστειτε λιγο.Κ ξαναλεω στραβα υπαρχουν παντα και ο καθενας το βλεπει οπως θελει,αλλα να ειναι παντοτε ετοιμος να εισπραξει την αποψη του ως ανταποκριση.
Εγω αναρωτιεμαι αν σκαγατε σε πορεια κανονικη ποσο τσαμπουκαδες θα το παιζατε...
Κ μενα με ενοχλουν οι φιλαθλοι που σκανε με τα μηχανακια πριν απο καθε αγωνα και ναι περιμενω σαν το μ@λακα να τελειωσουν και ας προαγουν τον χουλιγκανισμο.
Κ μοδα να ναι τα ποδηλατα,καποιοι ηδη εχουν κολλησει και κινουνται τοπικα με αυτα,αφηνοντας χωρο για βιωσιμη πολη.Εφοσον δεν γινονται τα αυτονοητα,και χρειαζεται ενα κινημα που εσυ το λες μοδα,ας ειναι.
Μαλλον για καποιους απο εδω το ποδηλατο ειναι γκευ εκδοχη της μηχανης και επειδη ειμαστε αντρακλες δεν τα παμε μια.Αυτο νιωθω.
Παντως λυπαμαι με αυτα που διαβαζω εδω μεσα απο κοσμο που θεωρουσα σοβαρους ποστερ.Μακαρι τα παιδια τους να εχουν αλλα μυαλα και αλλη παιδεια.
Κριμα.

EVI
22/11/2010, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Orfeus
ενημερωτικα να αναφερω οτι το freeday της Παρασκευης που περασε ετυχε και εγινε κεντρο.Μεχρι Δροσια μεσω Πεντελης εχει παει...Οποτε περιοριστειτε λιγο.Κ ξαναλεω στραβα υπαρχουν παντα και ο καθενας το βλεπει οπως θελει,αλλα να ειναι παντοτε ετοιμος να εισπραξει την αποψη του ως ανταποκριση.
Εγω αναρωτιεμαι αν σκαγατε σε πορεια κανονικη ποσο τσαμπουκαδες θα το παιζατε...
Κ μενα με ενοχλουν οι φιλαθλοι που σκανε με τα μηχανακια πριν απο καθε αγωνα και ναι περιμενω σαν το μ@λακα να τελειωσουν και ας προαγουν τον χουλιγκανισμο.
Κ μοδα να ναι τα ποδηλατα,καποιοι ηδη εχουν κολλησει και κινουνται τοπικα με αυτα,αφηνοντας χωρο για βιωσιμη πολη.Εφοσον δεν γινονται τα αυτονοητα,και χρειαζεται ενα κινημα που εσυ το λες μοδα,ας ειναι.
Μαλλον για καποιους απο εδω το ποδηλατο ειναι γκευ εκδοχη της μηχανης και επειδη ειμαστε αντρακλες δεν τα παμε μια.Αυτο νιωθω.
Παντως λυπαμαι με αυτα που διαβαζω εδω μεσα απο κοσμο που θεωρουσα σοβαρους ποστερ.Μακαρι τα παιδια τους να εχουν αλλα μυαλα και αλλη παιδεια.
Κριμα.

ειπε ο φρουντ και γυρισε στη σπηλια του...

α ρε τΖαμπα ψυχολογοι του ιντερνετ...

:sad:

Ζεύκας
22/11/2010, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Μετά έφταιγα εγώ που κούμπωσα πρώτη κι άνοιξα το γκάζι;

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ:

ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΕ ΠΡΙΝ Η ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΑΒΟΥΡΑ ΠΟΥ ΕΦΑΓΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΦΟΡΑ???

Orfeus
22/11/2010, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
ειπε ο φρουντ και γυρισε στη σπηλια του...

α ρε τΖαμπα ψυχολογοι του ιντερνετ...

:sad:
κρινετε αδικως και μαλλον δεν σας αρεσει οταν σας το κανουν....

sniper
22/11/2010, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ:

ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΕ ΠΡΙΝ Η ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΑΒΟΥΡΑ ΠΟΥ ΕΦΑΓΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΦΟΡΑ???

δεν σε καταλαβα....

metaltheo
22/11/2010, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Volo

Συμπλήρωση: Metaltheo καταλαβαίνω τα νεύρα σου αλλά μην κάνεις χειρονομίες ούτε να βρίζεις. Πραγματικά δεν
ξέρεις σε τι τρελό μπορεί να πέσεις.

συμφωνω μαζι σου και εχεις απολυτο δικιο αλλα ειπα και στο πρωτο ποστ "δινω" τη συμπεριφορα που "λαμβανω".

ας καταλαβουν καποιοι εδω μεσα οτι το ποστ δεν δημιουργηθηκε ΜΟΝΟ για τους ποδηλατες αλλα για ολους οσους διεκδικουν καποια πραγματα με το λαθος τροπο ειτε ειναι οδηγοι αυτοκινητου,μηχανης,σκαφους η ακομα και f-16 η πεζοι. η σωστη συμπεριφορα δεν εβλαψε ποτε κανεναν.:wave2:

metaltheo
22/11/2010, 15:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από GhostDog
ένα μάτσο μαλάκες, που πάνε 9 στις 10 για να βγάλουν γκόμενα..

και φαντάσου βύσμα πουχουν για να χουν και την υποστήριξη της αστυνομίας..

και μην γυρίσει κανείς να πει έχω φίλους που πάνε μπίρι-μπίρι.. έλεος και μένα μ αρέσει που και που να κάνω ποδήλατο μαζεύω την παρέα μου και πάμε καμιά πάρνηθα κανάν υμητό κλπ. κλπ.

πιο το νόημα να γαμάτε παρασκευιάτικα την κυκλοφορία της αθήνας 1000 ποδήλατα? μπας και δείτε χαρά στα σκέλια σας; ελεος..

φανταστείτε ΚΑΘΕ παρασκευή να μαζεύονται 1000 μηχανάκια να γυρναν την αθήνα πιάνοντας ΟΛΟ το δρόμο και πηγαίνοντας με 30-40 χλμ. (και μην ακούσω ότι στις 3 λωρίδες αφήνετε μία.. και γαμώ τις γενναιοδωρίες)

αλλά είναι ποδήλατα "χαριτωμένα, οικωλογικά αθόρυβα, χαμογελάστε και ΠΑΡΤΕ πίσω την αθήνα απ' τα κακά βενζινοκίνητα" και ένα κάρο και καλά προοδευτικές μαλακίες.. άσε που το επόμενο πρωί 9 στους 10 (οι ίδιοι που πήγαν για τη γκόμενα :D ) θα πάρουν το τουτού να πάνε στο γραφείο..

1 φορά τους πέτυχα χαλάνδρι προς ψυχικό στην αρχή ήμουν ευγενικός με το που είδα τι ΤΑΓΑΡΙΑ είναι και ότι με ΘΡΑΣΣΟΣ απαιτούν το δρόμο για τσιφλίκι τους, τους έγραψα στα @@ μου μπήκα σφήνα και κρίμα που δεν βρόντηξε και κανάς μαλάκας..

:yuck: :yuck: :yuck:

(ΥΓ: αυτό θα ταίριαζε πιο πολύ να το γράψω στα φόρα σας, αλλά είστε ξεφτίλα για τους ποδηλάτες)

χα χα χα χα +900

sniper
22/11/2010, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από metaltheo
συμφωνω μαζι σου και εχεις απολυτο δικιο αλλα ειπα και στο πρωτο ποστ "δινω" τη συμπεριφορα που "λαμβανω".

ας καταλαβουν καποιοι εδω μεσα οτι το ποστ δεν δημιουργηθηκε ΜΟΝΟ για τους ποδηλατες αλλα για ολους οσους διεκδικουν καποια πραγματα με το λαθος τροπο ειτε ειναι οδηγοι αυτοκινητου,μηχανης,σκαφους η ακομα και f-16 η πεζοι. η σωστη συμπεριφορα δεν εβλαψε ποτε κανεναν.:wave2:

Φιλαρακι, οι οδηγοί F-16 έχουν πάντα δίκιο.....

Opisthogonia
22/11/2010, 16:00
πραγματικα αυτην την παρασκευη το θρασος μερικον χτυπαγε κοκκινο ...εχω παρει μερος σε πολλες ποριες με ποδηλατα και εχω διανιση μεγαλες αποστασης με το ταπινο bmxακι μου και με δισκους 24 /11( για αυτους που γνοριζουνε καταλαβενουνε τη ταχυτιτα ειναι αυτη) και παντα ειχαμε σεβασμο οπου πιγεναμε ...περνοντας απο θυσιο ειδα ατομα να προκαλουνε κιολας με χαρακτιρισμους του τυπου κατεβα απο την μηχανη κ πιγενε με τα ποδια ,μην περνατε απο εδω μονο ποδηλατα,ο δρομος ειναι δικοσμας....κτλπ κτλπ .....

λυπαμε πραγματικα που υπαρχουν αυτοι η καφρη και οπος ειπατε σε ολα τα πραματα υπαρχουν καφρη ...το θεμα ειναι τι κανουμε εμεις η "μη" καφρη για αυτους ...
η οργανοση ειναι καλη στα freeday δυστιχος με τετιο ποσο διελευσεις ατομον ειναι δυσκολο να τους διαχιριστεις σοστα ....οποτε αν ειμαστε εκει και ακουμε καπια τετια αναρμοστη συμπεριφορα χρεος μας ειναι να συνετισουμε τον εκαστοτε καφρο ...

επισεις οφιλουμε να δινουμε λοριδα για αυτοκινιτα κ μηχανες ...να βαζουμε τον εαυτο μας στην θεση τους που ειναι αρκετα ευκολο, εχουμε βρεθει ολοιμας πιστευο ουκ ολιγες φορες εκνευρισμενοι πισο απο το τιμονι του αυτοκινιτου μας η της μηχανημας γιατι καπιος μας καθιστερι κ μας κλινει ....


οσο το γιατι δεν πανε τα παιδια σε κανα βουνο πιστευο οτι ειναι αφελης ερωτηση,ο δρομος οπος ειπα ειναι για ολους αλλα ειναι κ ευκολο για εναν πατερα να παρει τα παιδια του και να κανει μια μικρη αποσταση καλημενος απο την ασφαλια που του δινει αυτο το event κατι που δεν μπορει να κανει καθημερινα ...

δυστιχος ο ελληνας δεν εχει παιδεια για τπτ και πιστευη παντα οτι ο δρομος του ανηκει ....η περισοτεροι ποδηλατες κυκλοφορουνε χορις φοτα κ κρανος (ακουγετε βαρη αλλα ενα ΜΤΒ που πιανει ανετα 30-40 ειναι αρκετα για να μινουμε στον τοπο απο ενα ποδηλατο)
εχουνε παρει ολοι οτι το ποδηλατο ειναι απλος κατι παιδικο που δεν χριζει ιδιετερις προσοχης ...πολα βραδια σε σκοτινους δρομους κυκλοφορουνε μεσα στην μεση του δρομου και δεν τους βλεπο παρα οταν ειμαι πολυ κοντα τους καθιστοντας επικινδινη την κατασταση και για εμενα με την μηχανη αλλα και για αυτους ....

σε πολλες χορες της ευροπης τα φοτα ειναι υποχρεοτικα και χρεονοντε με σεβαστο ποσο απο την τροχεα

ετσι ειναι οτι πιο σοστο πιστευο για τα νεα παιδια τουλαχιστον που λαμβανουν μερος να δουνε κ να μαθουνε σε μια διαφορετικη κουλτουρα ζωης και να δουνε 5 πραματα ...πραγμα που δεν θα γινοτανε αν περιμενανε τον μπαμπα τους να τα παει στο βουνο οπος λετε ...μην σκευτομαστε λιπον με την ηλικια μας και το παρον μας να σκευτομαστε το μελον μας αλλα και τον παιδιον μας

Ναι,συμφονο οτι εχει γινει μοδα το event αυτο και οτι σκαει καθε καριδιας καριδη ειτε γιατι θελει να βρει "γκομενα" οπος ειπατε ειτε γιατι ειναι ΙΝ να το κανει αλλα και αυτο ειναι θετικο . απο εμας εξαρτατε να αδραξουμε την ευκερια που μας δινετε να ερθουμε κοντα κ να μαθουμε σε αυτους τους "διθεν" ποδηλατες την πραγματικη αξια του ποδηλατου και της σωστης παιδειας στον δρομο ...

συγνομη για το μεγαλο ποστ και αν σας κουρασα με την ορθογραφια μου

p@nos
22/11/2010, 16:05
opistogwnia επειδη λες για ευρωπη...στις ιδιες χωρες της ευρωπης, υπαρχουν ποδηλατοδρομοι πανω στα τεραστια πεζοδρομια, στους οποιους οσοι ειναι με ποδηλατο πανε ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ...

υπαρχουν φαναρια για τα ποδηλατα...και φυσικα απειρες υποδομες, σε σχεση με το μπανανισταν...



οσοι εχουν ποδηλατα, καπου πρεπει να κινηθουν...ακομα και εδω στην ελλαδα...προσωπικα κυκλοφορω στο πεζοδρομιο οπου με παιρνει και οχι στο δρομο, λογω της στραβομαρας αυτων που οδηγουν...


το να φτιαχτουν ποδηλατοδρομοι, ειναι κατι απαραιτητο...το οτι εχει γινει μοδα...ναι οκ...αλλα δε βρισκω κατι κακο σε αυτο...μοδα εχουν γινει και οι μηχανες και εχει γεμησει ο δρομος ασχετους, μοδα εχουν γινει τα τζιπ 8000κε...μοδα εχουν γινει τα μπουζουκια και τα ακριβα ρουχα...ε και που εγινε και κατι καλο μοδα, δε νομιζω να ειναι κακο :winka:

Opisthogonia
22/11/2010, 17:03
οσα αναφερεις ΕΙΤΑΝΕ μοδα ...δεν υπαρχουνε λευτα για μοδες τετιες :P
οστοσο ναι εχεις δικιο ...η τυποι ειναι επικινδινει ευροπη ,εχω ζησει καπιο καιρο βερολινο και πραγματικα η τυποι ειναι τερμα πεταλη και οπιον παρει ο χαρος ...εχει γεμισει ο τοπος fix gears και ολοι brakeless και πανε ταπα ....
οσο για να φτιαχτουνε ποδιλατοδρομη ειναι κατι που ολοι θελουμε αλλα εδω δεν γινοντε αλλα σημαντικοτερα πραματα αυτο πιστευεις οτι θα γινει ???
μιλαμε οτι υπαρχουνε δρομη χορις πεζοδρομια ...ο ποδιλατοδρομος μας μαρανε ?? δυστιχος και εγω θα ειθελα αλλα προσπαθο να ζω στην ελληνικι πραγματικοτιτα κ να καταλαβενο τη ειναι εφικτο να γινει ;P

Cpt. Haddock
22/11/2010, 17:10
:cry: :cry: :eek: :cry: :cry:

Volo
22/11/2010, 17:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:cry: :cry: :eek: :cry: :cry:

:sick: :sick:

Zid
22/11/2010, 17:38
:a15:

EVI
22/11/2010, 17:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
:a15:

spammer

:lol:

Zid
22/11/2010, 18:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
spammer

:lol: ευτυχως δε με είπες hippy!!! :lol:

metaltheo
22/11/2010, 18:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Φιλαρακι, οι οδηγοί F-16 έχουν πάντα δίκιο.....

ε μπροστα σε mitsubishi zero ναι, σε mig 29 ομως???:beer:

John Steed
22/11/2010, 18:08
Δεν πρέπει να μπερδεύουμε τα πράγματα.

Όταν εγώ από την καλή μου την καρδιά και επειδή σας καταλαβαίνω, περιμένω να περάσετε (χωρίς ΚΑΝΕΙΣ σας να τηρεί στοιχειώδεις κανόνες), δεν σημαίνει οτι ο δρόμος αυτόματα έγινε κτήση σας για να εισπράττω τέτοιες συμπεριφορές.....

Γκεγκε?


Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper

Όταν είπα σ' εναν, "ασε με ρε αδερφέ να περάσω - δεν βλέπεις τι γίνεται" μου λεει, πολύ ευγενικά πρέπει να ομολογήσω "Δεν πας να γαμηθείς με το μηχανάκι σου;"......

Μετά έφταιγα εγώ που κούμπωσα πρώτη κι άνοιξα το γκάζι;

EVI
22/11/2010, 18:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Δεν πρέπει να μπερδεύουμε τα πράγματα.

Όταν εγώ από την καλή μου την καρδιά και επειδή σας καταλαβαίνω, περιμένω να περάσετε (χωρίς ΚΑΝΕΙΣ σας να τηρεί στοιχειώδεις κανόνες), δεν σημαίνει οτι ο δρόμος αυτόματα έγινε κτήση σας για να εισπράττω τέτοιες συμπεριφορές.....

Γκεγκε?


για 1 δευτερο που εκανα να ανοιξω το ποστ πιστευα πραγματικα οτι θα εγραφες

ΚΤΜ ΡΕ!

δε ξερω γιατι :blush: :rotflmao:


και σοβαρεύοντας απανταω +636 σε αυτα που ειπες.

el_hymador
22/11/2010, 18:18
Πω ρε νευρα...
:rolleyes:

Fireball400
22/11/2010, 18:27
Θυμάται κανείς την διαφήμιση milko με τον Harleyα και τον ποδηλάτη;

Θυμάστε μετά τι ψάχνει ένας ποδηλάτης με έναν φακό και ένα ποδήλατο στον κ@λ@ του;


http://www.youtube.com/watch?v=ZKt105_9WKc&feature=related

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sorry για το spam αλλά :lol: :bigcry:

KaTaNaS
22/11/2010, 18:38
αυτοι κακως βεβαια αλλα σας βριζουν επειδη βαρεθηκαν την κινηση και την τρελα της πόλης και του κυκλοφοριακου και της μολυνσης κι εσεις τους βριζετε επειδη θελετε να συνεχισετε γρηγορα οπως μας επεβαλαν την ζωη σας και το προγραμμα σας.

εκεινα τα λεπτα που περνανε μπροστα σας σβηστε το οχημα σας σβηστε και τα φωτα και χαμογελαστε, μονο χαμογελα θα εισπραξετε.

EVI
22/11/2010, 18:44
ωραια ιδεα.... εγω λεω εκτος απο το οχημα μου να κλεισω και το κινιτο μου.... και τα φωτα του σπιτιου... και το νερο... να κλεισω μια για παντα και το ψυγειο... να κλεισω και το σπιτι... να παω σε μια σπηλια να χαμογελαω ... να αλλαξω και ονομα να με λενε αστερω... θελω να δω την τραπεζα να προσπαθει να με βρει στη σπηλια μεσα να πληρωσω το δανειο και τη καρτα... επισεις θελω να δω Δεη Οτε Ευδαπ μεσα στη σπηλια με λογαριασμους στο χερι....καλα ΔΕ συζητω για την ασφαλιστρια μου ...φοραει και τακουνια παντα...οχι τα χωματινα τα αλλα.... λες αν βγω απο τις σκιες της σπηλιας μου ολοι αυτοι να μου χαμογελασουν? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: εγω παντως θα κλαιω απο τα γελια :bigcry:

KaTaNaS
22/11/2010, 18:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
ωραια ιδεα.... εγω λεω εκτος απο το οχημα μου να κλεισω και το κινιτο μου.... και τα φωτα του σπιτιου... και το νερο... να κλεισω μια για παντα και το ψυγειο... να κλεισω και το σπιτι... να παω σε μια σπηλια να χαμογελαω ... να αλλαξω και ονομα να με λενε αστερω... θελω να δω την τραπεζα να προσπαθει να με βρει στη σπηλια μεσα να πληρωσω το δανειο και τη καρτα... επισεις θελω να δω Δεη Οτε Ευδαπ μεσα στη σπηλια με λογαριασμους στο χερι....καλα ΔΕ συζητω για την ασφαλιστρια μου ...φοραει και τακουνια παντα...οχι τα χωματινα τα αλλα.... λες αν βγω απο τις σκιες της σπηλιας μου ολοι αυτοι να μου χαμογελασουν? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: εγω παντως θα κλαιω απο τα γελια :bigcry:

ευη ξεκολλα... γινε λιγο ρομαντικη με τα κωλομεταλλα που ακους εχεις γινει πιο σκληρη κι απο ατσαλι. :p

EVI
22/11/2010, 18:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
ευη ξεκολλα... γινε λιγο ρομαντικη με τα κωλομεταλλα που ακους εχεις γινει πιο σκληρη κι απο ατσαλι. :p

:blush: καλα

John Steed
22/11/2010, 19:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
για 1 δευτερο που εκανα να ανοιξω το ποστ πιστευα πραγματικα οτι θα εγραφες

ΚΤΜ ΡΕ!

δε ξερω γιατι :blush: :rotflmao:


:rotflmao: :rotflmao: :lol:




Και σοβαρεύοντας απαντάω:

Θα έπρεπε να είχα γράψει ΚΤΜ. Και με ακράπες. Και μετά θα δεις για πότε πιάνουν πεζοδρόμιο ολοι οι ποδηλάτες που λένε "Να πας να γ@μ..." .

TROOPER
23/11/2010, 08:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
αυτοι κακως βεβαια αλλα σας βριζουν επειδη βαρεθηκαν την κινηση και την τρελα της πόλης και του κυκλοφοριακου και της μολυνσης κι εσεις τους βριζετε επειδη θελετε να συνεχισετε γρηγορα οπως μας επεβαλαν την ζωη σας και το προγραμμα σας.

εκεινα τα λεπτα που περνανε μπροστα σας σβηστε το οχημα σας σβηστε και τα φωτα και χαμογελαστε, μονο χαμογελα θα εισπραξετε.

εγω λεω να παρω και τον σναιπερ να ντυθουμε ''χαρωποι'' και να κατεβουμε στο γκει παρειντ.δε μπορει...το αλτερνατιβ του πραματος θα τους προσφερει περισσοτερα χαμογελα...δε βαζετε τα ποδηλατα εκει που ξερετε λεω γω καλυτερα....!

οσο με σεβονται τους προστατευω κιολας!!!οχι απλα τους σεβομαι.οταν ομως κινουνται σαν οχλος και συμπεριφεροντε σαν ζωα τα βουπου που την ειδανε παρασκευη βραδυ εναλακτικοι και πρασινη αναπτυξη και ολες τις αλλες μερες της βδομαδας εχουνε 8000κεκ τζιπαρες για να πανε στις εταιριες τους,τοσο εγω θα περναω πανω απο το σβερκο τους!

και ακουω και εγω μεταλ σταυρο (και δεν εχω σκοπο να το γυρισω σε ιωαννιδη και κοτσιρα):lol: :lol:

αντε με τους ντεμεκ ποδηλατες...:yuck: :yuck: :yuck:

Cpt. Haddock
23/11/2010, 08:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
[...] τα βουπου που την ειδανε παρασκευη βραδυ εναλακτικοι και πρασινη αναπτυξη και ολες τις αλλες μερες της βδομαδας εχουνε 8000κεκ τζιπαρες για να πανε στις εταιριες τους,τοσο εγω θα περναω πανω απο το σβερκο τους![...]

Οπως σου ειπα και χθες, εισαι τελειως λαθος σε αυτο. Ειναι κακό πραγμα τα στερεοτυπα :wave2:

TROOPER
23/11/2010, 09:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Οπως σου ειπα και χθες, εισαι τελειως λαθος σε αυτο. Ειναι κακό πραγμα τα στερεοτυπα :wave2:

εχεις δικιο...αφου να φανταστεις καθε παρασκευη ξεκινανε ορδες οι ποδηλατες απο περαμα,νικαια,δραπετσωνα και πανε να ενωθουνε με τα αδερφια τους απο χαλαντρι,ψυχικο και εκαλη !!!!!!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Cpt. Haddock
23/11/2010, 09:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
εχεις δικιο...αφου να φανταστεις καθε παρασκευη ξεκινανε ορδες οι ποδηλατες απο περαμα,νικαια,δραπετσωνα και πανε να ενωθουνε με τα αδερφια τους απο χαλαντρι,ψυχικο και εκαλη !!!!!!!!!

Ρε Γιώργο, έλεος. Δηλαδή ή Εκάλη ή Δραπετσώνα ειναι η Αθηνα;

Τι κολληματα ειναι αυτα; Αφου δεν ξερεις τι εστι freeday, αφου δεν εχεις παει ποτε να δεις τι κοσμος μαζευεται, ασε τις αξιολογησεις στυλ εσπρεσο.

Σα γενικο σχολιο, αυτο που βλέπω απο πολλους εδω μεσα (εσου συμπεριλαμβανομένου), ειναι η μονιμη διαθεση αντιπαλότητας και καυγα "θα περασω πανω απο το σβερκο τους" και άλλα τέτοια όμορφα.

Δες το πρωτο ποστ του metaltheo. Βγαζει αυτος κωλοδαχτυλο στον ποδηλατη, μολις ο αλλος του απανταει με τον ιδιο τροπο, "κανε στην ακρη να τα πουμε". Εμεις να κανουμε κωλοδαχτυλο, οι αλλοι οχι. Εμεις εχουμε δικιο, οι άλλοι όχι. Για εμας ειναι ο δρομος, για τους άλλους όχι.

Πετυχαινουμε μια στο τοσο ενα freeday, μας καθυστερει για 10' απο τον πολυτιμο χρονο μας, συνεχεια βιαστικοι ειμαστε, συνεχεια αγχωμενοι, συνεχεια "αντε ρε φιλε προχωρα" και πρεπει να κανουμε ολοκληρο ζητημα και φασαρια.

Πετυχε ο σνάιπερ τα ποδηλατα εξω απο το JJ και αντι να σβησει τη μηχανη να περιμενει, αρχισε τις ξερογκαζιες και τα "την αλλη φορα" κλπ κλπ

Ηθελα να 'ξερα απο πού στο διάολο κληρονομησε αυτο το γονιδιο ανυπομονησίας αυτος ο λαός και στριμώνχεται στις ουρες, μπαινει μπροστα στα φαναρια, τρεχει να μπει πρωτος καπου, συνεχως αδημονεί, συνεχώς μεσα στο αγχος και τη πρεμουρα.

Ζωη ειναι αυτη που ζειτε ρε γαμώτο;
:sad:

TROOPER
23/11/2010, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ρε Γιώργο, έλεος. Δηλαδή ή Εκάλη ή Δραπετσώνα ειναι η Αθηνα;

Τι κολληματα ειναι αυτα; Αφου δεν ξερεις τι εστι freeday, αφου δεν εχεις παει ποτε να δεις τι κοσμος μαζευεται, ασε τις αξιολογησεις στυλ εσπρεσο.
εχεις δικιο...και εσυ δεν πηγες στο ιρακ οποτε δεν εχεις το δικαιωμα να αξιολογεις αν καλως η κακως βομβαρδιζονται οι ιρακινοι.(στα ηλιθια επιχειρηματα απανταω με ηλιθια αντεπιχειρηματα).ασε που καπου καποιος ανεφερε οτι μεχρι χαλανδρι φτανουνε συνηθως και δεν κατεβαινουνε παρακατω.

Σα γενικο σχολιο, αυτο που βλέπω απο πολλους εδω μεσα (εσου συμπεριλαμβανομένου), ειναι η μονιμη διαθεση αντιπαλότητας και καυγα "θα περασω πανω απο το σβερκο τους" και άλλα τέτοια όμορφα.
κακως.να πας στον οφθαλμιατρο.ειπα και πριν οτι αν συμπεριφερονται σαν ανθρωποι οχι μονο τους σεβομαι,τους προστατευω κι ολας.να βγαλεις τις παρωπιδες σου λοιπον.

Δες το πρωτο ποστ του metaltheo. Βγαζει αυτος κωλοδαχτυλο στον ποδηλατη, μολις ο αλλος του απανταει με τον ιδιο τροπο, "κανε στην ακρη να τα πουμε". Εμεις να κανουμε κωλοδαχτυλο, οι αλλοι οχι. Εμεις εχουμε δικιο, οι άλλοι όχι. Για εμας ειναι ο δρομος, για τους άλλους όχι.
οσο ο δρομος ανηκει σε μενα τοσο ανηκει και σε σενα.δεν μου ανηκει ουτε περισσοτερο ουτε λιγοτερο.αν θες συμβιωνουμε.αν δεν θες,εγω ζω εσυ πεθαινεις.η επιλογη σου ανηκει σε καθε περιπτωση.

Πετυχαινουμε μια στο τοσο ενα freeday, μας καθυστερει για 10' απο τον πολυτιμο χρονο μας, συνεχεια βιαστικοι ειμαστε, συνεχεια αγχωμενοι, συνεχεια "αντε ρε φιλε προχωρα" και πρεπει να κανουμε ολοκληρο ζητημα και φασαρια.
δεν ειναι ο χρονος μονο.το νταβατζιλικι ειναι που ενοχλει (οχι μονο του ποδηλατη).φιλε αναψε κοκκινο φαναρι?περιμενεις γιατι περναω εγω.αναψε κοκκινο για μενα?περιμενω γιατι περνας εσυ.απλα πραματα.αν απαιτεις παραλογισμο,αυτο θα εισπραξεις.

Πετυχε ο σνάιπερ τα ποδηλατα εξω απο το JJ και αντι να σβησει τη μηχανη να περιμενει, αρχισε τις ξερογκαζιες και τα "την αλλη φορα" κλπ κλπηλια μη γινεσαι βλακας.αρχισε ο σνιπερ τα καντηλια οταν του ειπανε να πας να γαμηθεις με το μηχανακι σου!!!

Ηθελα να 'ξερα απο πού στο διάολο κληρονομησε αυτο το γονιδιο ανυπομονησίας αυτος ο λαός και στριμώνχεται στις ουρες, μπαινει μπροστα στα φαναρια, τρεχει να μπει πρωτος καπου, συνεχως αδημονεί, συνεχώς μεσα στο αγχος και τη πρεμουρα.ωπα ρε χαλαρουιτα!!!!

Ζωη ειναι αυτη που ζειτε ρε γαμώτο; οχι.μη μας τη δυσκολευετε.
:sad:

Cpt. Haddock
23/11/2010, 10:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
[...]ασε που καπου καποιος ανεφερε οτι μεχρι χαλανδρι φτανουνε συνηθως και δεν κατεβαινουνε παρακατω. [...]

Καμια σχεση, γι' αυτο σου λέω οτι δεν ξερεις, οποτε κακώς σχολιάζεις. Απο τη στιγμη που η εκκινηση ειναι Θησειο πως φτάνουνε μεχρι Χαλανδρι;

Στα υπολοιπα :wave2: (δεν έχει νοημα περαιτέρω κουβεντα μεταξυ μας)

$py
23/11/2010, 10:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS

εκεινα τα λεπτα που περνανε μπροστα σας σβηστε το οχημα σας σβηστε και τα φωτα και χαμογελαστε, μονο χαμογελα θα εισπραξετε.


Είπε το παιδί των λουλουδιών και έσκασε το τσιγαράκι του...

Μήπως να αρχίσουμε να τους τραγουδάμε κιόλας? :p



Πάντως πρέπει να ξέρουν να εκτιμάν τα καλά μηχανάκια, εγώ μια φορά που τους πέτυχα, πέρασα ανενόχλητος από τα αριστερά, ίσα ίσα που χάζευα και τα γκομενάκια :lol:

DoctorS
23/11/2010, 10:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ρε Γιώργο, έλεος. Δηλαδή ή Εκάλη ή Δραπετσώνα ειναι η Αθηνα;

Τι κολληματα ειναι αυτα; Αφου δεν ξερεις τι εστι freeday, αφου δεν εχεις παει ποτε να δεις τι κοσμος μαζευεται, ασε τις αξιολογησεις στυλ εσπρεσο.

Σα γενικο σχολιο, αυτο που βλέπω απο πολλους εδω μεσα (εσου συμπεριλαμβανομένου), ειναι η μονιμη διαθεση αντιπαλότητας και καυγα "θα περασω πανω απο το σβερκο τους" και άλλα τέτοια όμορφα.

Δες το πρωτο ποστ του metaltheo. Βγαζει αυτος κωλοδαχτυλο στον ποδηλατη, μολις ο αλλος του απανταει με τον ιδιο τροπο, "κανε στην ακρη να τα πουμε". Εμεις να κανουμε κωλοδαχτυλο, οι αλλοι οχι. Εμεις εχουμε δικιο, οι άλλοι όχι. Για εμας ειναι ο δρομος, για τους άλλους όχι.

Πετυχαινουμε μια στο τοσο ενα freeday, μας καθυστερει για 10' απο τον πολυτιμο χρονο μας, συνεχεια βιαστικοι ειμαστε, συνεχεια αγχωμενοι, συνεχεια "αντε ρε φιλε προχωρα" και πρεπει να κανουμε ολοκληρο ζητημα και φασαρια.

Πετυχε ο σνάιπερ τα ποδηλατα εξω απο το JJ και αντι να σβησει τη μηχανη να περιμενει, αρχισε τις ξερογκαζιες και τα "την αλλη φορα" κλπ κλπ

Ηθελα να 'ξερα απο πού στο διάολο κληρονομησε αυτο το γονιδιο ανυπομονησίας αυτος ο λαός και στριμώνχεται στις ουρες, μπαινει μπροστα στα φαναρια, τρεχει να μπει πρωτος καπου, συνεχως αδημονεί, συνεχώς μεσα στο αγχος και τη πρεμουρα.

Ζωη ειναι αυτη που ζειτε ρε γαμώτο;
:sad:

ωραία απάντηση πάκταιν.....:beer:

όπως σε όλες τις κατηγορίες συνόλων έτσι και μερικοί από αυτούς που οδηγούν ποδήλατα εκείνη τη μέρα μπορεί να είναι μ@λ@κες ή δήθεν...αυτό δεν καταδικάζει όμως το σύνολο της πρωτοβουλίας......πόσοι από εμάς δεν έχουν κάνει τη μ@λ@κία όταν ένα κουτί έχει κάτσει στραβά στο δρόμο κι εμείς δεν χωράμε να κάνουμε τη σφήνα μας, να αρχίσουμε τις ξερογκαζιές με τις ακράπες και τα επίθετα, επειδή νομίζουμε ότι η σφήνα είναι αναφαίρετο δικαίωμα μας και ο δρόμος μας ανήκει....???

SpineshankD
23/11/2010, 10:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
εγω λεω να παρω και τον σναιπερ να ντυθουμε ''χαρωποι'' και να κατεβουμε στο γκει παρειντ.δε μπορει...το αλτερνατιβ του πραματος θα τους προσφερει περισσοτερα χαμογελα...δε βαζετε τα ποδηλατα εκει που ξερετε λεω γω καλυτερα....!

οσο με σεβονται τους προστατευω κιολας!!!οχι απλα τους σεβομαι.οταν ομως κινουνται σαν οχλος και συμπεριφεροντε σαν ζωα τα βουπου που την ειδανε παρασκευη βραδυ εναλακτικοι και πρασινη αναπτυξη και ολες τις αλλες μερες της βδομαδας εχουνε 8000κεκ τζιπαρες για να πανε στις εταιριες τους,τοσο εγω θα περναω πανω απο το σβερκο τους!

και ακουω και εγω μεταλ σταυρο (και δεν εχω σκοπο να το γυρισω σε ιωαννιδη και κοτσιρα):lol: :lol:

αντε με τους ντεμεκ ποδηλατες...:yuck: :yuck: :yuck:


Ρε μαστορη τρουπερ να πουλησω το σπιτι μου να παρω κανα μυριο αμα εγινε ο κορυδαλλος βουπου δηλαδη.

και απο κορυδαλλο ειμαστε μια ομαδα και συναντιωμαστε με τους "περιστεροπεταλιες" απο περιστερι,μια μεγαλυτερη και πιο παλια ομαδα και παμε παρεουλα.
ναι ουτε το περιστερι εγινε βουπου.
οσο για το που να βαλουμε τα ποδηλατα,το αφηνω στην ακρη γιατι
ετσι και σου πω που να βαλεις και τι δεν θα τελειωσουμε ουτε αυριο.
και αμα εσυ ακους μεταλ,εγω παιζω μεταλ αμα λαχει ναουμε.
ρε πουστη μου τετοιες αποψεις περιμενα να ακουσω στο toyota corolla forum και οχι εδω μεσα...τι να πω

TROOPER
23/11/2010, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Καμια σχεση, γι' αυτο σου λέω οτι δεν ξερεις, οποτε κακώς σχολιάζεις. Απο τη στιγμη που η εκκινηση ειναι Θησειο πως φτάνουνε μεχρι Χαλανδρι;

Στα υπολοιπα :wave2: (δεν έχει νοημα περαιτέρω κουβεντα μεταξυ μας)

το να ριχνεις ενα μεγαλοπρεπες ''δεν έχει νοημα περαιτέρω κουβεντα μεταξυ μας'' οταν δεν εχεις τι να απαντησεις δεν δινει κυρος ηλια :winka:

οσο για το πρωτο σκελος του ποστακιου σου
Αρχικά δημιουργήθηκε από Orfeus
ενημερωτικα να αναφερω οτι το freeday της Παρασκευης που περασε ετυχε και εγινε κεντρο.Μεχρι Δροσια μεσω Πεντελης εχει παει...

για να μη λες παπαριες.ειπα τι εγραψε καποιος πριν.παρτο και μη με ζαλιζεις.

:wave2:

TROOPER
23/11/2010, 10:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpineshankD
Ρε μαστορη τρουπερ να πουλησω το σπιτι μου να παρω κανα μυριο αμα εγινε ο κορυδαλλος βουπου δηλαδη.

και απο κορυδαλλο ειμαστε μια ομαδα και συναντιωμαστε με τους "περιστεροπεταλιες" απο περιστερι,μια μεγαλυτερη και πιο παλια ομαδα και παμε παρεουλα.
ναι ουτε το περιστερι εγινε βουπου.
οσο για το που να βαλουμε τα ποδηλατα,το αφηνω στην ακρη γιατι
ετσι και σου πω που να βαλεις και τι δεν θα τελειωσουμε ουτε αυριο.
και αμα εσυ ακους μεταλ,εγω παιζω μεταλ αμα λαχει ναουμε.
ρε πουστη μου τετοιες αποψεις περιμενα να ακουσω στο toyota corolla forum και οχι εδω μεσα...τι να πω

εγω δε μπορω να καταλαβω γιατι θιγεσαι.αν καφρευεις με το ποδηλατο σου ναι να το βαλεις εκει που ξερεις.αν οχι ειπα και ξαναλεω για 3η φορα (και εχω αρχισει να κουραζομαι) οτι ειμαι απο αυτους που οχι απλα σε σεβομαι αλλα θα σε προστατευσω κι ολας.

και παρεπιπτοντως περα του οτι ειμαστε γειτονες,παιζω και εγω μεταλ εκτος του οτι ακουω.

τελος σαφως ο κορυδαλλος και το περιστερι δεν ειναι βουπου αλλα η συντρηπτικη πλειοψηφια των ατομων του φριντει εχει λογικη και προελευση βουπου.

αυτα.:wave2: