PDA

View Full Version : Βούλα - Λαύριο από χώμα / Κυριακή 28/11



Σελίδες : [1] 2

kordix
20/11/2010, 20:51
Την επόμενη Κυριακή σκέφτομαι να εκδράμω χωμάτινα από του Παπάγου με προορισμό το Σούνιο ή το Λαύριο για καφεδάκι και ότι άλλο προκύψει ανάλογα την παρέα.

Θα κινηθώ αποκλειστικά σε δασικούς δρόμους χωρίς ιδιαίτερες δυσκολίες. Θα είμαι με το άφρικα και την βόλτα θα μπορέσει να την ακολουθήσει οποιδήποτε on/off μηχανάκι, μικρό, μεσαίο, μεγάλο δηλαδή ότι μπορεί να πατήσει χώμα.

Η επιστροφή θα είναι ασφάλτινη...



Θα ξεκινήσω από Παπάγου και θα κινηθώ μέχρι την Βάρης Κορωπίου χωμάτινα.

Μετά από 2-3 ασφάλτινα χιλιόμετρα θα ξαναπιάσω χώμα και αφού περάσω το πιστάκι του Σκαρή πάντα χώμα θα βγω Καλύβια. Από τα Καλύβια μέχρι την Κερατέα έχει περίπου 10Km το πολύ άσφαλτο.

Από Κερατέα και μετά θα κινηθώ μόνο σε χώμα προς Πυργάκι - Λεγρενά - Σούνιο - Αγ. Τριάδα/θέση Χαος - και θα τραβήξω πορεία προς Λαύριο όπου και θα πιούμε καφεδάκι ή θα φάμε.




Οποιος έχει όρεξη να σκονιστεί ή να λασπωθεί είναι καλοδεχούμενος.

ziggΥ
20/11/2010, 20:55
χμμμ :wacko:

maron
20/11/2010, 21:00
ktm sx 525 thelete parea ?
an nai , na ferw kai 2-3 allous :)
ktm adventure kai yz 250..........
ps emeis tha grisoume apo allou
alla epidi den kserw tin diadromi sto pigene akouw gnomi an aksizei me sx
thanks

nic mor
20/11/2010, 21:12
καιρου θελοντος θα ακολουθησω :beer:
γιατι το στρωματεξ το φοβαμαι στη λασπη!

ziggΥ
20/11/2010, 21:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από nic mor
καιρου θελοντος θα ακολουθησω :beer:
γιατι το στρωματεξ το φοβαμαι στη λασπη!
να σου φέρω αυτοκόλλητα? :smokin: :rotflmao: :smokin:

nic mor
20/11/2010, 21:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από lettas
να σου φέρω αυτοκόλλητα? :smokin: :rotflmao: :smokin:

τα θελει ο κωλος σου με φαινεται :rolleyes:
:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

ziggΥ
20/11/2010, 21:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από nic mor
τα θελει ο κωλος σου με φαινεται :rolleyes:
:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:
καλά, εγώ αν έρθω θα φέρω ένα πάκο να σου φτιάξω το στρώμα :o :smokin:

nic mor
20/11/2010, 21:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από lettas
καλά, εγώ αν έρθω θα φέρω ένα πάκο να σου φτιάξω το στρώμα :o :smokin:


τι μλκ ειναι :a38: :a38:
:lol: :lol: :lol: :lol:
σωραιος ρε μπουστη:a10:



αλλα το μαμησαμε το θρεντ...μοντς για καμ του δωθε εντ κλιν πληζ!!!

kordix
20/11/2010, 21:33
Παιδιά θα ξεκινήσουμε καλύτερα από Παπάγου, θα βγούμε από Σπήλαιο Παιανίας και μετά θα κινηθούμε από φλαταδούρες προς Βάρης Κορωπίου.

Καλύτερα έτσι γιατί έχει λιγότερη πέτρα από την πίσω μεριά του Υμηττού.



Ακόμα και με φουλ βροχή πιστεύω ότι βγαίνει η βόλτα. Μακάρι να έχει βρέξει 2-3 μέρες πριν για να μην έχει σκόνη.

Εγώ στο άφρικα έχω κάτι λιωμένα Σαχάρα.

kordix
20/11/2010, 21:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από maron
ktm sx 525 thelete parea ?
an nai , na ferw kai 2-3 allous :)
ktm adventure kai yz 250..........
ps emeis tha grisoume apo allou
alla epidi den kserw tin diadromi sto pigene akouw gnomi an aksizei me sx
thanks


Θα την ξανακάνουμε την βόλτα με καθαρόαιμα και από Κερατέα και μετά θα παίξει μόνο μονοπάτι εντουράδικο.

Αν έρθετε παρέα την Κυριακή πιστεύω ότι θα κόψεται φλέβες από την βαρεμάρα με τετοια μηχανάκια...

ziggΥ
20/11/2010, 21:52
δεν πιστεύω να πειράζει κανέναν που θα ρθω με 125 ε? :a05:

vaska
20/11/2010, 21:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ
Την επόμενη Κυριακή σκέφτομαι να εκδράμω χωμάτινα από του Παπάγου με προορισμό το Σούνιο ή το Λαύριο για καφεδάκι και ότι άλλο προκύψει ανάλογα την παρέα.

Θα κινηθώ αποκλειστικά σε δασικούς δρόμους χωρίς ιδιαίτερες δυσκολίες. Θα είμαι με το άφρικα και την βόλτα θα μπορέσει να την ακολουθήσει οποιδήποτε on/off μηχανάκι, μικρό, μεσαίο, μεγάλο δηλαδή ότι μπορεί να πατήσει χώμα.

Η επιστροφή θα είναι ασφάλτινη...



Θα ξεκινήσω από Παπάγου και θα κινηθώ μέχρι την Βάρης Κορωπίου χωμάτινα.

Μετά από 2-3 ασφάλτινα χιλιόμετρα θα ξαναπιάσω χώμα και αφού περάσω το πιστάκι του Σκαρή πάντα χώμα θα βγω Καλύβια. Από τα Καλύβια μέχρι την Κερατέα έχει περίπου 10Km το πολύ άσφαλτο.

Από Κερατέα και μετά θα κινηθώ μόνο σε χώμα προς Πυργάκι - Λεγρενά - Σούνιο - Αγ. Τριάδα/θέση Χαος - και θα τραβήξω πορεία προς Λαύριο όπου και θα πιούμε καφεδάκι ή θα φάμε.




Οποιος έχει όρεξη να σκονιστεί ή να λασπωθεί είναι καλοδεχούμενος.


Ωραία διαδρομή ρε Κωστή (είμαι Πάτρα γμτ). Καλά να περάσετε...




Ζηλεύωωωω

:wave2: :wave2:

nic mor
21/11/2010, 02:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από lettas
δεν πιστεύω να πειράζει κανέναν που θα ρθω με 125 ε? :a05:

αμα ερθεις με αυτο (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=105449&highlight=%EA%E1%E3%EA%EF%F5%F1%E1%F2) ....

Αρχικά δημιουργήθηκε από lettas
..να πάω να κάνω κι εγώ το ΧΤάκι έτσι (http://vimeo.com/11142988)!.. :eyepop: :look: :smokin:




δεν πειραζει καθολου
:rotflmao: :bigcry: :lol: :bawl: :lol: :bigcry: :rotflmao:


edit: δεν μπηκε η φωτο (http://kourkouti.yooblog.gr/files/2010/07/kourkouti-olympiakos-mitroglou-et-movie-06.jpg) !!

maron
21/11/2010, 02:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ
Θα την ξανακάνουμε την βόλτα με καθαρόαιμα και από Κερατέα και μετά θα παίξει μόνο μονοπάτι εντουράδικο.

Αν έρθετε παρέα την Κυριακή πιστεύω ότι θα κόψεται φλέβες από την βαρεμάρα με τετοια μηχανάκια...


an thimitheitai tote kante mia enhmerosi me pm
thanks

Λευκάδιος
21/11/2010, 06:25
Κωστή κατά 99% ειμαι μεσα :wave2:

kordix
21/11/2010, 19:47
Ωραία



...:D :wave2:

kordix
21/11/2010, 19:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από maron
an thimitheitai tote kante mia enhmerosi me pm
thanks



θα το ποστάρω εδώ και θα σου στείλω και πμ. Θα την κάνουμε ίσως την παραπάνω Κυριακή ανάλογα και με τον καιρό.

kordix
21/11/2010, 19:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos76
Κωστή κατά 99% ειμαι μεσα :wave2:



έλα να μαζευόμαστε... :wave2:


Η βόλτα θα γίνει ακόμα και να βρέχει. Αδιαβροχάκι και βουρ στα χώματα. Θα περάσουμε από μέρη που είναι "δίπλα στο σπίτι μας" και δεν θα το πιστεύετε...

Τα χώματα είναι σκληρά και δεν τίθεται θέμα λάσπης παρά μόνο σε 2-3 σημεία όπου υπάρχει και καβάτζα.

Προτίνω να ξεκινήσουμε από την οδό Αναστάσεως στου Παπάγου, είναι ο δρόμος που ανεβαίνει στην έξοδο της Αττικής Οδού για Παπαγου. Στην αρχή αυτού το δρόμου υπάρχει ένα περίπτερο και απέναντι μια βρύση του Δήμου. Λεπτομέρειες θα κανονίσουμε προς το τέλος της εβδομάδας.

$py
21/11/2010, 20:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ
έλα να μαζευόμαστε... :wave2:


Η βόλτα θα γίνει ακόμα και να βρέχει. Αδιαβροχάκι και βουρ στα χώματα. Θα περάσουμε από μέρη που είναι "δίπλα στο σπίτι μας" και δεν θα το πιστεύετε...



Όντως καταπληκτική διαδρομή, ακριβώς πάνω από τα κεφάλια μας. Τόσο κοντά και όμως νομίζεις ότι είσαι αλλού.


Εγώ δυστυχώς Κυριακή δε θα μπορέσω.

vagtav
22/11/2010, 06:03
Ωραία βόλτα. Θα ακολουθήσω :beer: :beer:

man iii
22/11/2010, 07:46
κατά πάσα πιθανότητα και εγώ μέσα με το drz μου :)

Αμφίσημος
22/11/2010, 10:50
Παιδιά με το καλό θα έρθω κι εγώ με το Tενερίδι κι ας φοράει ασφάλτινα...
keep in touch!

kordix
22/11/2010, 14:19
Το καφεδάκι στο Λαύριο το θεωρώ δεδομένο.

Ανάλογα της παρέας και αν υπάρχει χρόνος και διάθεση, μπορούμε να φάμε σε ταβερνάκι-χωριάτικο λίγο πιο πάνω από το Μαρκάτι ή για πιο οικονομικά να χτυπήσουμε πιτόγυρα στην Ανάββυσο.


Λέω το ραντεβού να το κάνουμε κατά τις 9 στο σημείου στου Παπάγου που αναφέρω σε προηγούμενο ποστ.

tthodor
22/11/2010, 23:49
Εχω καιρο να την βγάλω βόλτα και μου παραπονιέται ότι έπιξε στη κίνηση της Αθήνας :)

Αν δεν έχετε πρόβλημα με αγνώστους, (και αμα καταφέρω και ακούσω το ξυπνητήρι:smokin: ) είμαι μέσα.

QSpec
23/11/2010, 00:38
Αντε να πω κι εγώ πως αν γίνει κάποιο θαύμα και προλάβω να διορθώσω ένα προβληματάκι που παρουσιάστηκε στο μηχανάκι, θα με υποστείτε.

sanguini
23/11/2010, 01:02
γεια χαρα και απο εμενα αν θα εχω γυρισει απο τα χανια μεσα και εγω:wave2: (γιατι οχι απο αρχη γουναρη απο το νεκροταφειο?)

Operater
23/11/2010, 01:29
τι ωραία βόλτα θαναι αυτή! τι κρίμα να μην έρθω...
:beer: :beer: :beer:

Busy Rider
24/11/2010, 08:59
ΘΕλω πολυ να συμμετέχω, μόνο που λόγο περιορισμενων χρονικών δυνατοτήτων (οικογενειακες υποχρεωσεις!!!) μπορώ να σας πετυχω καπου στη διαδρομη και να συμπορευτώ για μερικές ώρες.
Μενω ανω Γλυφαδα, ιδανικά θα μπορουσα να ερθω μεχρι καισαριανη πχ και να ακολουθήσω οσο προλαβο..

απλα να κατασταλαξουμε την ώρα εκίνησης και την αρχική τουλαχιστον διαδρομη, για να σας βρω, και θα ερθω σιγουρα.
Εχω ενα XR250 του 99 και εχω οργωσει τον Υμηττό ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ μόνος, σε συντομες εξορμήσεις και το εχω καημό να παω εστω και μια φορα με παρέα (ιδανικά θα ηθελα παντα με παρεα!)

νικος

kordix
24/11/2010, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Busy Rider
ΘΕλω πολυ να συμμετέχω, μόνο που λόγο περιορισμενων χρονικών δυνατοτήτων (οικογενειακες υποχρεωσεις!!!) μπορώ να σας πετυχω καπου στη διαδρομη και να συμπορευτώ για μερικές ώρες.
Μενω ανω Γλυφαδα, ιδανικά θα μπορουσα να ερθω μεχρι καισαριανη πχ και να ακολουθήσω οσο προλαβο..

απλα να κατασταλαξουμε την ώρα εκίνησης και την αρχική τουλαχιστον διαδρομη, για να σας βρω, και θα ερθω σιγουρα.
Εχω ενα XR250 του 99 και εχω οργωσει τον Υμηττό ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ μόνος, σε συντομες εξορμήσεις και το εχω καημό να παω εστω και μια φορα με παρέα (ιδανικά θα ηθελα παντα με παρεα!)

νικος



Νίκο είμαστε γείτονες και ‘γω Άνω - Γλυφάδα μένω στην Τερψιθέα συγκεκριμένα. Μπορούμε να κανονίσουμε να πάμε παρέα στο ραντεβού στου Παπάγου.

Βαγγέλη επέλεξα να ξεκινήσουμε την βόλτα από κει γιατί η πίσω μεριά του Υμηττού είναι πιο πράσινη και έχει λιγότερη πέτρα.

Παιδιά όποιος θέλει έρχεται στη βόλτα με ότι μηχανάκι θέλει. Απλά να ξέρει ότι σίγουρα θα το λερώσει...:D

Αν κάποιος δεν εχει πολύ χρόνο μπορεί να γυρίσει πίσω πιο νωρίς, εξάλλου δεν θα πάμε και πολύ μακριά. Θα περάσουμε κάθετα την Βάρης Κορωπίου και μετά θα κινηθούμε παράλληλα στην Λαυρίου και αργότερα στην Σουνίου. Οποιος θέλει την κάνει για πίσω από άσφαλτο.

Θα είναι πολύ όμορφα γιατί έχουν πρασινίσει τα βουνά και θα δούμε όμορφα μέρη.

road spirit
24/11/2010, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ
Νίκο είμαστε γείτονες και ‘γω Άνω - Γλυφάδα μένω στην Τερψιθέα συγκεκριμένα. Μπορούμε να κανονίσουμε να πάμε παρέα στο ραντεβού στου Παπάγου.

Βαγγέλη επέλεξα να ξεκινήσουμε την βόλτα από κει γιατί η πίσω μεριά του Υμηττού είναι πιο πράσινη και έχει λιγότερη πέτρα.

Παιδιά όποιος θέλει έρχεται στη βόλτα με ότι μηχανάκι θέλει. Απλά να ξέρει ότι σίγουρα θα το λερώσει...:D

Αν κάποιος δεν εχει πολύ χρόνο μπορεί να γυρίσει πίσω πιο νωρίς, εξάλλου δεν θα πάμε και πολύ μακριά. Θα περάσουμε κάθετα την Βάρης Κορωπίου και μετά θα κινηθούμε παράλληλα στην Λαυρίου και αργότερα στην Σουνίου. Οποιος θέλει την κάνει για πίσω από άσφαλτο.

Θα είναι πολύ όμορφα γιατί έχουν πρασινίσει τα βουνά και θα δούμε όμορφα μέρη.

έχω ένα πρόγραμμα άνω-κάτω, αν τη σκαπουλάρω όμως και αν κρίνεις ότι με τα μαμά λάστιχα (ασφάλτινα) το 800 έρχεται, θα εμφανιστώ.

Ξέρω, για τα λάστιχα θα παίξει και τι καιρό θα έχει κάνει προηγουμένως, αν έχει βρέξει πολύ και έχει γίνει τίγκα στη λάσπη ....

mpou
24/11/2010, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
έχω ένα πρόγραμμα άνω-κάτω, αν τη σκαπουλάρω όμως και αν κρίνεις ότι με τα μαμά λάστιχα (ασφάλτινα) το 800 έρχεται, θα εμφανιστώ.

Ξέρω, για τα λάστιχα θα παίξει και τι καιρό θα έχει κάνει προηγουμένως, αν έχει βρέξει πολύ και έχει γίνει τίγκα στη λάσπη ....

Ασφαλείς πληροφορίες (!) λένε ότι το χώμα είναι αρκετά σκληρό, οπότε και με ασφάλτινα έρχεσαι.
Αν οι πληροφορίες αποδειχτούν "ανασφαλείς",
-Τον ήπιες
-Τον ήπια και γω μαζί σου (ασφάλτινα και γω)

:lol:

road spirit
24/11/2010, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από mpou
Ασφαλείς πληροφορίες (!) λένε ότι το χώμα είναι αρκετά σκληρό, οπότε και με ασφάλτινα έρχεσαι.
Αν οι πληροφορίες αποδειχτούν "ανασφαλείς",
-Τον ήπιες
-Τον ήπια και γω μαζί σου (ασφάλτινα και γω)

:lol: άμα είναι να τον πιούμε μαζί, έρχομαι ανεξαρτήτως συνθηκών :blush:

mpou
24/11/2010, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
άμα είναι να τον πιούμε μαζί, έρχομαι ανεξαρτήτως συνθηκών :blush:

Ωραία.
Ιμάντες έχεις?:look:

road spirit
24/11/2010, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από mpou
Ωραία.
Ιμάντες έχεις?:look: α να χαθείς πρόστυχε!

mpou
24/11/2010, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
α να χαθείς πρόστυχε!

Καλά. Το νου σου όμως ασφάλτινε! Μη σκάσεις με τίποτα δέρματα, θα γελάν και οι αρκούδες:p

road spirit
24/11/2010, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από mpou
Καλά. Το νου σου όμως ασφάλτινε! Μη σκάσεις με τίποτα δέρματα, θα γελάν και οι αρκούδες:p ρε δε μου τα έχετε πει αυτά, έχει αρκούδες στον Υμηττό? :look:

Cpt. Haddock
24/11/2010, 15:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
ρε δε μου τα έχετε πει αυτά, έχει αρκούδες στον Υμηττό? :look:

Ο Κατανας κανει συχνα βολτες εκει :winka:

pyromaniacs
24/11/2010, 17:19
Μέσα και εγω αν κανετε παρέα με αγνώστους:lol: Αν καταλαβα καλα το ραντεβου είναι στον δρόμο που ανεβαίνει για υμμητο από παπαγου λίγο πριν από το πιστάκι.... Οπότε 9 το πρωι ταλέμε εκει θα είμαι με ένα 990 s. Τα λεμε από κοντά (αν κάνετε παρέα με αγνώστους):D

QSpec
24/11/2010, 19:46
Ρε πούστη μου θα με κάνετε να έρθω με μισό μηχανάκι... :evil:

ziggΥ
24/11/2010, 19:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από QSpec
Ρε πούστη μου θα με κάνετε να έρθω με μισό μηχανάκι... :evil:
ε, είπαμε, βρες ένα κι εσύ.. :o

nibo
24/11/2010, 20:00
Μεσα με 800GS:D

$py
24/11/2010, 21:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
έχω ένα πρόγραμμα άνω-κάτω, αν τη σκαπουλάρω όμως και αν κρίνεις ότι με τα μαμά λάστιχα (ασφάλτινα) το 800 έρχεται, θα εμφανιστώ.

Ξέρω, για τα λάστιχα θα παίξει και τι καιρό θα έχει κάνει προηγουμένως, αν έχει βρέξει πολύ και έχει γίνει τίγκα στη λάσπη ....



Ότι καιρό και να κάνει τα ασφάλτινα είναι μια χαρά.



Θα χάσω και το ντεμπούτο του Μπου ρε γμτ, α ρε Κώστα... :mad:

MikeG
24/11/2010, 21:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Θα χάσω και το ντεμπούτο του Μπου ρε γμτ, α ρε Κώστα... :mad:


Τι πήρε το όμορφο αγόρι, οεο?:wave2:

KaTaNaS
24/11/2010, 22:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Τι πήρε το όμορφο αγόρι, οεο?:wave2:

kafasaki :lol:

$py
24/11/2010, 22:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
kafasaki :lol:


Εσύ τώρα γιατί κοροϊδεύεις?







:p

MikeG
24/11/2010, 22:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
kafasaki :lol:


kle...? :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bawl: :bawl: :bawl: :rotflmao: :rotflmao:

mpou
25/11/2010, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
kle...? :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bawl: :bawl: :bawl: :rotflmao: :rotflmao:

Προδώθηκα ο μακάκας που είπα ότι έχω ασφάλτινα.

Ζητούνται ζάντες motard κομπλέ για EXC300 (μπας και ξεπλύνω την ντροπή):beer:

Αμφίσημος
25/11/2010, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από pyromaniacs
Μέσα και εγω αν κανετε παρέα με αγνώστους:lol:

Ωχ! Και γω άγνωστος είμαι...

kordix
25/11/2010, 17:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Αμφίσημος
Ωχ! Και γω άγνωστος είμαι...



Ελάτε την Κυριακή να γίνουμε γνωστοί από άγνωστοι :D

taxydromos
25/11/2010, 17:48
το ψηνω!!:p

ps.δωστε και στον :a55:10 ενα μηχανακι να μη ζηλευει..:smokin:

kordix
25/11/2010, 17:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από pyromaniacs
Μέσα και εγω αν κανετε παρέα με αγνώστους:lol: Αν καταλαβα καλα το ραντεβου είναι στον δρόμο που ανεβαίνει για υμμητο από παπαγου λίγο πριν από το πιστάκι.... Οπότε 9 το πρωι ταλέμε εκει θα είμαι με ένα 990 s. Τα λεμε από κοντά (αν κάνετε παρέα με αγνώστους):D



Διάβασα αρχικά 900ss και τρόμαξα :lol:



Καλά κατάλαβες τα λέμε εκεί την Κυριακή.

Cpt. Haddock
25/11/2010, 18:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
ps.δωστε και στον :a55:10 ενα μηχανακι να μη ζηλευει..:smokin:

Δεν ζηλευω, αλλωστε θα ειμαι δι' αντιπροσώπου στη βόλτα

DrBig
25/11/2010, 18:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ
Νίκο είμαστε γείτονες και ‘γω Άνω - Γλυφάδα μένω στην Τερψιθέα συγκεκριμένα. Μπορούμε να κανονίσουμε να πάμε παρέα στο ραντεβού στου Παπάγου.



Με βλεπω να ερχομαι και εγω απο Γλυφαδα. Να κανονισουμε ενα σημειο και ωρα συναντησης στην Ανω Γ.?

kordix
25/11/2010, 20:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Με βλεπω να ερχομαι και εγω απο Γλυφαδα. Να κανονισουμε ενα σημειο και ωρα συναντησης στην Ανω Γ.?


Nα δώσουμε ραντεβού όσοι είμαστε από νότια προάστια στην διασταύρωση Κύπρου (τέλος Κύπρου) - αρχή Γούναρη και αρχή Γεννηματά στην Ανω Γλυφάδα;

Εχει ένα μεγάλο BP εκεί.


8.45 είναι καλά;

pyromaniacs
25/11/2010, 22:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ
Διάβασα αρχικά 900ss και τρόμαξα :lol:



Καλά κατάλαβες τα λέμε εκεί την Κυριακή.

Θα ήταν τρομακτικό :lol: :rotflmao:

nic mor
25/11/2010, 22:34
απ'οτι φαινεται θα εχει καλο καιρο την κυριακη (αυριο μπορει να πεσει καμια ψιλη αλλα οκ)
αρα καλο θα ειναι kostasYZ να οριστικοποιησεις τη
διαδρομη,το σημειο εκινησης και την ωρα,ετσι ωστε να
αρχισουμε σιγα-σιγα να οργανωνομαστε:beer: :beer:

ziggΥ
25/11/2010, 22:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από nic mor
απ'οτι φαινεται θα εχει καλο καιρο την κυριακη (αυριο μπορει να πεσει καμια ψιλη αλλα οκ)
αρα καλο θα ειναι kostasYZ να οριστικοποιησεις τη
διαδρομη,το σημειο εκινησης και την ωρα,ετσι ωστε να
αρχισουμε σιγα-σιγα να οργανωνομαστε:beer: :beer:
ναι ναι σιγά σιγά.. :D

δε με λες εσύ.. περισσό μένεις? μπας και το κανονίσουμε να φύγουμε μαζί απο δω, ηράκλειο είμαι :alien:

nic mor
25/11/2010, 22:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από lettas
ναι ναι σιγά σιγά.. :D

δε με λες εσύ.. περισσό μένεις? μπας και το κανονίσουμε να φύγουμε μαζί απο δω, ηράκλειο είμαι :alien:

ναι ρε να βρεθουμε!
αρκει να μην εχεις αυτοκολλητα:o

ziggΥ
25/11/2010, 22:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από nic mor
ναι ρε να βρεθουμε!
αρκει να μην εχεις αυτοκολλητα:o
σιγά μη κάθομαι να ξεκολλάω :o

πάω και μόνος μου ρε :a22: :a22: :a22:

nic mor
25/11/2010, 23:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από lettas
σιγά μη κάθομαι να ξεκολλάω :o

πάω και μόνος μου ρε :a22: :a22: :a22:

:lol: :lol: :lol: :lol:

virus
25/11/2010, 23:18
ψηνομαι κι ειμαι κι αγνωστος :D

λες; μπαααα........


θα την βγαλει καθαρη το γονατο μου;

:sick:

θα δουμε.....

vag950
25/11/2010, 23:33
ωραια αφου και οι αγνωστοι ειναι καλοδεχουμενοι θα ακολουθησω και εγω.
εσεις που θα ερχεστε απο γλυφαδα υποθετω οτι θα περασετε απο περιφερειακη υμητου.
Αν σας περιμενω 9 παρα στο υψος του νεκροταφειου βυρωνα που παει γαι τα στρατοπεδα ειναι καλα για να μπω στη παρεα σας. (ασημενιο 950 ADV). Αν οχι θα σας βρω στο σημειο συναντησης. Που ομολογω δεν εχω καταλαβει που ακριβως ειναι.

Ευχαριστω.

φιλικα

Βαγγελης

DrBig
25/11/2010, 23:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ
Nα δώσουμε ραντεβού όσοι είμαστε από νότια προάστια στην διασταύρωση Κύπρου (τέλος Κύπρου) - αρχή Γούναρη και αρχή Γεννηματά στην Ανω Γλυφάδα;

Εχει ένα μεγάλο BP εκεί.


8.45 είναι καλά;

Μια χαρα. Τα λεμε εκει! :wave2:

kordix
26/11/2010, 07:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από vag950
ωραια αφου και οι αγνωστοι ειναι καλοδεχουμενοι θα ακολουθησω και εγω.
εσεις που θα ερχεστε απο γλυφαδα υποθετω οτι θα περασετε απο περιφερειακη υμητου.
Αν σας περιμενω 9 παρα στο υψος του νεκροταφειου βυρωνα που παει γαι τα στρατοπεδα ειναι καλα για να μπω στη παρεα σας. (ασημενιο 950 ADV). Αν οχι θα σας βρω στο σημειο συναντησης. Που ομολογω δεν εχω καταλαβει που ακριβως ειναι.

Ευχαριστω.

φιλικα

Βαγγελης



Κανένα πρόβλημα.

kordix
26/11/2010, 08:23
Ραντεβού στις 9


Το σημείο συνάντησης είναι:

-για όσους έρθουν από Αττική οδό - περιφερειακή Υμηττού απλά θα βγουν στην έξοδο ΠΑΠΑΓΟΥ και θα κατηφορίσουν λίγα μέτρα προς τα κάτω. Ο δρόμος αυτός λέγεται Αναστάσεως.

-για τους υπόλοιπους θα βρείτε στον Χάρτη την Οδό Αναστάσεως στου Παπάγου και θα έρθετε στο ύψος της οδού που τελειώνουν τα σπίτια και αρχίζουν οι αλάνες - πιστάκια. Είναι πολύ κοντά στην έξοδο της Αττικής Οδού. Θα δείτε και τα μηχανάκια που μάλλον θα είναι μπόλικα.



Πρόσβαση από Μεσογείων:

Ακριβώς απεναντι από την κεντρική πύλη του Πενταγώνου (επί της Μεσογείων) είναι η οδός Κύπρου. Θα στρίψετε εκεί και θα προχωρήσετε όλο ευθεία. Μετά από κάτι σαν πλατεία-στροφούλα έχει ένα μικρό φανάρι όπου θα πάτε πάλι ευθεία.

Παρακάτω έχει στρογγυλή πλατεία και θα κάνετε αριστερα και μετά όλο ευθεία μέχρι το επόμενο φανάρι που είναι η Αναστάσεως. Εκεί θα στρίψετε δεξιά προς το βουνό, θα πάτε όλο ευθεία και στο περίπτερο που θα βρείτε στην αριστερή πλευρά του δρόμου σταματάτε λίγο παρακάτω όπου βρείτε χώρο. Κάποιοι με μηχανάκια σας χαιρετούν.

Αν χαθείτε ρωτήστε πως θα βγείτε Αττική Οδό από Παπάγου.






Και επειδή θα είμαστε πολλοί:

-στις διασταυρώσεις προσέχουμε να έρθουν και οι υπόλοιποι για να μη χαθούμε.

-όπου έχει πέτρα κροκκάλα (όχι φυτευτή) λίγο προσοχή μετο γκάζι για να μη κάνουμε ζημιά στο μηχανάκι του απο πίσω μας.

-όταν περνάμε κοντά από σπίτια ας περάσουμε όσο πιο χαλαρά γίνεται.

-στα βαριά μηχανάκια μην κατεβάσετε πολύ την πίεση του αέρα για να αποφύγουμε κλαταρισμένα λάστιχα.

mpou
26/11/2010, 08:32
Κωστή ..

τι πιέσεις βάζουμε στα "φορτηγά"?:look:

KaTaNaS
26/11/2010, 09:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από mpou
Κωστή ..

τι πιέσεις βάζουμε στα "φορτηγά"?:look:

16-18 θα λεγα


φαστ να κουβαλατε ή κουταλες κλειδια και σαμπρελες

$py
26/11/2010, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
16-18 θα λεγα


φαστ να κουβαλατε ή κουταλες κλειδια και σαμπρελες


:nono:


Φορτηγά λέμε Σταύρο, όχι 640.

Εγώ κάτω από 26 δε βάζω ποτέ, μιλάμε για ασφάλτινα λάστιχα.

STOYBI
26/11/2010, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
16-18 θα λεγα


φαστ να κουβαλατε ή κουταλες κλειδια και σαμπρελες


:a015:


Oχι κατω απο 25-27 παιδες.......




:wave2:

MikeG
26/11/2010, 10:38
Πιέσεις 29 πίσω αν το χώμα είναι ξερό και 29 μπροστά, αν έχει πετρούλες 28 μπροστά.:wave2:

KaTaNaS
26/11/2010, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI

Oχι κατω απο 25-27 παιδες.......


καλα ρε φιλε, μη πυροβολεις... που να το φανταζομουν πως θα ειχες καποτε καλυτερη αποψη περι μαστοδοντων! :lol:


δεν αφηνουμε το μεγαρο, να παρω κι εγω το 640 και να παμε σουνιο για μαριδακι; :p

STOYBI
26/11/2010, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
καλα ρε φιλε, μη πυροβολεις... που να το φανταζομουν πως θα ειχες καποτε καλυτερη αποψη περι μαστοδοντων! :lol:


δεν αφηνουμε το μεγαρο, να παρω κι εγω το 640 και να παμε σουνιο για μαριδακι; :p

Oxi re ... Αλλα τα τερατα των 250+ με απλες σαμπρελες πως τα συγκρινεις με τα ελαφρα για μια απλη βολτα...??? Μονο απο το βαρος τους οι δικες σου 15 πς σε αυτους θα γινει 8..:winka:


Ποιο να αφησουμε.....??? :look: :look: :look:


Θεε μου...... :(

Η αγορα της τετραχρονης κουτας σε πειραξε........ :sad: :sad:

Πετροβολημα μεχρι εσχατων την Κυριακη και ανηφορικα που στο τελειωμα θα πρεπει να ανεβει το μηχανακι μονο του για να ερθεις στα ισια σου......... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

( Ασε που μου εχει μπει ιδεα να ξανανοιξουμε το Βιετναμ...... :lol: )


:beer: :beer:

KaTaNaS
26/11/2010, 11:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI

Πετροβολημα μεχρι εσχατων την Κυριακη και ανηφορικα που στο τελειωμα θα πρεπει να ανεβει το μηχανακι μονο του για να ερθεις στα ισια σου......... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

( Ασε που μου εχει μπει ιδεα να ξανανοιξουμε το Βιετναμ...... :lol: )



να σου μπουν οσες ιδεες θελεις απο την επομενη κυριακη, αυτη εχει τρυφεροτητα και προδερμ! :lol:

dimzab
26/11/2010, 16:24
(Μάλλον) μέσα!!

nic mor
26/11/2010, 20:20
λετα θα βρεθουμε;
8:30 ειναι καλα;

orizontas
26/11/2010, 21:18
αι μπει δεαρ μειμπις ....:D

ziggΥ
26/11/2010, 22:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από nic mor
λεττα θα βρεθουμε;
8:30 ειναι καλα;
2ταφ παρακαλώ :o

ναι αμέ, που να πούμε? απο αττική θα πάμε? :look:

taxydromos
26/11/2010, 22:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από orizontas
αι μπει δεαρ μειμπις ....:D


που εισαι συ ρε παιδι ????

peskandritsos
27/11/2010, 05:31
Aν καταφερω να παρω συζυγικη ολιγοωρη αδεια που εχει και γενεθλια θα ερθω και εγω αλλα οπου και να ειμαστε μεσημερακι θα την κανω για επιστροφη (μπας και φαω καμια παντοφλια λιγοτερη):D :p

KaTaNaS
27/11/2010, 07:17
διψαει ο κόσμος για εξορμήσεις ον οφφ βλέπω!

καλα να περασετε παίδες! :beer: :beer: :beer:

road spirit
27/11/2010, 16:14
τελικά μέσα :D

όσοι έχουν πει μέχρι τώρα (γράφω και τους μη σίγουρους):

kostasYZ
lettas
nic mor
giorgos76
vagtav
man iii
Αμφίσημος
tthodor
QSpec
sanguini
Busy Rider
road spirit
mpou
pyromaniacs
nib
DrBig
virus72
vag950
dimzab
orizontas
peskandritsos

:beer:

Cpt. Haddock
27/11/2010, 16:20
:eyepop:

peskandritsos
27/11/2010, 16:28
21 ζωη να' χουμε...:D :lol: :dizzy:


Φερτε και κανενα εργαλειο γιατι τα δικα μου τα εχω Κηφισια και δεν θα παω προς τα εκει σημερα!!!:blush:

kordix
27/11/2010, 17:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
τελικά μέσα :D

όσοι έχουν πει μέχρι τώρα (γράφω και τους μη σίγουρους):

kostasYZ
lettas
nic mor
giorgos76
vagtav
man iii
Αμφίσημος
tthodor
QSpec
sanguini
Busy Rider
road spirit
mpou
pyromaniacs
nib
DrBig
virus72
vag950
dimzab
orizontas
peskandritsos

:beer:


+
iatrodikastis
dirtgirl
yasukesena


Επίσης έχουν ενδιαφέρον τα μηχανάκια:

wr 250 r
xr 250
drz 400
dominator (τα 2 γνωστά - Πανελλήνια συγκέντρωση αύριο τα domi :rotflmao: )
transalp600
Xt
xtz
africa
v strom
gs 800
950 enduro
990 adventure


Tα λέμε αύριο στις 9.

Φορέστε χωμάτινο (ή ότι έχετε) εξοπλισμό κανονικά γιατί έχουμε πολλά χιλιόμετρα χωμάτινα να κάνουμε αύριο.

Με τα μικρά ελάτε με γεμάτο ρεζερβουάρ. Με τα μεγάλα υπολογίστε ότι θα κάνουμε πήγαινε - έλα 150+ km περίπου οπότε μη φουλάρετε για να είστε πιο μανιτζέβελοι. Επειδή θα είμαστε πολλοί καλύτερα να μη κάνουμε ανεφοδιασμο οι με τα μεγάλα για να κερδίσουμε χρόνο.

nic mor
27/11/2010, 17:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από lettas
2ταφ παρακαλώ :o

ναι αμέ, που να πούμε? απο αττική θα πάμε? :look:

λοιπον λεταμε2ταφπαρακαλω:o
αττικα δεν λεει να μπουμε γιατι απο τα μερη τα δικα μας
γιατι για να βγουμε στον περιφεριακο πρεπει να παμε μεχρι καντζα!
αρα απο πανοραμμα γαλατσιου ειναι καλα πιστευω!
και γυρναμε μετα απο αττικα αμα λαχει!

8:30 στο παρκιν πανω στη βεικου (αυτο που ειναι στο γηπεδο του μπασκετ με κατευθυνση το γαλατσι)
θα με δεις "ψηλο ευσομο τριχωτο αγορι με v-strom μαυρο":smokin:

ziggΥ
27/11/2010, 17:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από nic mor
λοιπον λεταμε2ταφπαρακαλω:o
αττικα δεν λεει να μπουμε γιατι απο τα μερη τα δικα μας
γιατι για να βγουμε στον περιφεριακο πρεπει να παμε μεχρι καντζα!
αρα απο πανοραμμα γαλατσιου ειναι καλα πιστευω!
και γυρναμε μετα απο αττικα αμα λαχει!

8:30 στο παρκιν πανω στη βεικου (αυτο που ειναι στο γηπεδο του μπασκετ με κατευθυνση το γαλατσι)
θα με δεις "ψηλο ευσομο τριχωτο αγορι με v-strom μαυρο":smokin:

καλά, αν ξέρεις το δρόμο καμία αντίρρηση, γιατί δεν έχω ιδέα :p

8.30 ε.. :ZZZ: καλώς.. :ZZZ: :ZZZ: :ZZZ:

πάρκιν? αυτό που παρκάρουν τα πΟΥλμαν εννοάς? λίγο πριν στενέψει η βείκου? :look: :look:

θα με δεις "κοντό μόνομεκόκκαλα αγόρι με ΧΤ αυτοκολλητένιο" :smokin: :rotflmao:

QSpec
27/11/2010, 18:05
Εγώ είμαι εκτός δυστηχώς.

Δεν πρόλαβα να φτιάξω το μηχανάκι και είμαι πηγμένος στην δουλειά.

Καλά να περάσετε, πάρτε πολλές φωτό.

pyromaniacs
27/11/2010, 18:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ
+
. Επειδή θα είμαστε πολλοί καλύτερα να μη κάνουμε ανεφοδιασμο οι με τα μεγάλα για να κερδίσουμε χρόνο.


Αυτό με τον ανεφοδιασμό είναι σχετικό γιατι αν δεις την κατανάλωση που έχω!!!!!:cry:
sorry για το spam!!!! τα λέμε αυριο.

mpou
27/11/2010, 21:12
Πω πω λαός:eyepop:

Γράψτε και ένα κινητό σε περίπτωση που χρειαστεί (ελπίζω όχι να με ξυπνήσετε :lol: )

6937 297457

Τα λέμε το πρωί:beer:

nic mor
27/11/2010, 21:45
αν δεν κανω λαθος εδω ειμαστε ε;
κλικ! (http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=%CE%86%CE%B3%CE%BD%CF%89%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%82+%CE%B4%CF%81%CF%8C%CE%BC%CE%BF%CF%82&daddr=%CE%86%CE%B3%CE%BD%CF%89%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%82+%CE%B4%CF%81%CF%8C%CE%BC%CE%BF%CF%82&hl=el&geocode=FQGiQwIdRTxrAQ%3BFdabQwIdP0xrAQ&mra=dme&mrcr=0&mrsp=0&sz=17&sll=37.985543,23.8063&sspn=0.004228,0.009645&ie=UTF8&t=h&z=17)

mpou
27/11/2010, 21:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από nic mor
αν δεν κανω λαθος εδω ειμαστε ε;
κλικ! (http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=%CE%86%CE%B3%CE%BD%CF%89%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%82+%CE%B4%CF%81%CF%8C%CE%BC%CE%BF%CF%82&daddr=%CE%86%CE%B3%CE%BD%CF%89%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%82+%CE%B4%CF%81%CF%8C%CE%BC%CE%BF%CF%82&hl=el&geocode=FQGiQwIdRTxrAQ%3BFdabQwIdP0xrAQ&mra=dme&mrcr=0&mrsp=0&sz=17&sll=37.985543,23.8063&sspn=0.004228,0.009645&ie=UTF8&t=h&z=17)

:beer:

υ.γ. και λίγο βορειοδυτικότερα είναι το περίπτερο

nic mor
27/11/2010, 23:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από mpou
:beer:

υ.γ. και λίγο βορειοδυτικότερα είναι το περίπτερο


ποιο περιπτερο:confused:

mpou
28/11/2010, 06:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από nic mor
ποιο περιπτερο:confused:

Καλημέρα :sun:
Όχι του Σχιστού, το παρακάτω :smilea:

Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ

Προτείνω να ξεκινήσουμε από την οδό Αναστάσεως στου Παπάγου, είναι ο δρόμος που ανεβαίνει στην έξοδο της Αττικής Οδού για Παπαγου. Στην αρχή αυτού το δρόμου υπάρχει ένα περίπτερο και απέναντι μια βρύση του Δήμου. Λεπτομέρειες θα κανονίσουμε προς το τέλος της εβδομάδας.

peskandritsos
28/11/2010, 15:53
Ρε παιδια μολις γυρισα σπιτι και ψαχνω κατι κλειδια που μαλλον μου πεσανε εκει που ηπιαμε καφε...
Τα βρηκε κανεις???:D

pyromaniacs
28/11/2010, 16:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Ρε παιδια μολις γυρισα σπιτι και ψαχνω κατι κλειδια που μαλλον μου πεσανε εκει που ηπιαμε καφε...
Τα βρηκε κανεις???:D

και εγώ μόλις γ'υρισα . Πολύ ωραια βόλτα μπράβο δσε όλους και ευχαριστώ:beer: Κλειδια δυστυχώς δεν βρήκα:rolleyes:

Αμφίσημος
28/11/2010, 16:47
Γεια χαραντάν, μόλις επέστρεψα επίσης. Πολύ ωραία εκδρομή, πάντα με τέτοια με υγεία!
Σας ευχαριστώ όλους!


ΥΓ. Κλειδιά ούτε & γω βρήκα...

MikeG
28/11/2010, 16:52
Οι photos στο forum παίζουν, οπότε περιμένουμε...:D

nic mor
28/11/2010, 17:12
back to base και εγω!!
ωραια ηταν :beer:
παρα πολυ ζορικα καποια σημεια,αλλα την παλεψα (με δυο ανωδυνες αγρατζουνιστες ψευτοτουπμες :blush: )
χαρικα πολυ για την γνωριμια παιδες και κοπελια:a10:

ειχα το θρασος-θαρρος-μαλακυνση τελος παντων
να πλυνω και τη μηχανη βραδιατικο και δεν την παλευω μια:ZZZ: :ZZZ:



πς1 κλειδια δεν ειδα σορρυ.
πς2 βαλτε και καμια φωτο!!
πς3 λεταμε2ταφπαρακαλω:o να κανονισουμε να μου δωκεις τις φωτο:D

ziggΥ
28/11/2010, 17:21
μόλις γύρισα, να δώσω κι εγώ το παρόν.. :wacko:

ωραία βόλτα! χάρηκα που σας γνώρισα όσους δεν ήξερα :beer: :beer:

υγ.. φωτό απο μένα μάλλον αύριο και όποιος θέλει μαιλ ας μου στείλει ένα μήνυμα το μαιλ του :alien:
υγ2.. κλειδιά ούτε γω είδα

road spirit
28/11/2010, 17:24
πολύ ωραία ήταν, πραγματικά το καταχάρηκα σήμερα, ακόμα και με το παρθενικό βρονταρίδι του 800 :D :smokin:

ανυπομονώ για την επόμενη

:beer: :beer: :beer: