PDA

View Full Version : Σχέση σεξουαλική...καινούργιο CBF-250!



SnakeMJK
28/07/2005, 12:38
Σχέση σεξουαλική έχω αποκτήσει με το νέο μου μηχανάκι... Ναι, επιτέλους το πήρα!! Αρχικά είχα προβληματάκια με τον συμπλέκτη (πρώτη επαφή γαρ) αλλά μέχρι το βράδυ τον είχα στρώσει, καθώς έκανα 50χλμ μέσα σε μια αλάνα, όπου σταμάταγα κ ξεκίνηγα συνέχεια. Σήμερα το πρωί που πήγα στη δουλειά δεν μου έσβησε καθόλου, μπορούσα εύκολα να περάσω ανάμεσα απ τα σταματημένα αυτοκίνητα κ "τελίκιασα" την 6η μου στις 5.000 στροφές που μου είπε ο μηχανικός να το περιορίσω στα πρώτα 500χλμ. Οι πρώτες εντυπώσεις ήταν κάτι παραπάνω από άριστες. Τέλειο στήσιμο (όσο μπορούσα να το στρίψω), τέλεια θέση οδήγησης, τέλειο γκάζι (ε πριν είχα παπί!). Και δεν μπορώ να φανταστώ τι θα γίνεται από τις 5.000 στροφές και πάνω!! Και τώρα ερωτήσεις......

1) Κατά την εκκίνηση, μέχρι πόσες στροφές είναι κυριλέ να ανεβάίνει το γκάζι; Εγώ ξεκινώ με 2.000 στροφές, αλλά μερικές φορές επειδή δεν έχω συνιθήσει ακόμα τον συμπλέκτη μου ανεβαίνει και μέχρι 3-3,5 χιλιάδες στροφές.

2) Το manual που είναι;;; Άνοιξα την σέλα και βρήκα μόνο τα εργαλεία. Είναι σε άλλο σημείο; Μην πάω να του ζητήσω το manual και γίνω ρόμπα επειδή δεν το είδα.

3) Το κόκκινο κουμπί στα δεξιά του τιμονιού.... Τι κάνει;;;;;

4) Πόσα φράγκα βενζίνη βάζετε αν είναι σχεδόν άδειο;

Αυτά προς το παρόν.... Καλά... Ανυπομονώ να τελειώσω από δουλειά, να την καβαλήσω και να χαθώ σε δρόμους ορεινούς!!!!

toyota
28/07/2005, 12:59
Καλορίζικο και καλοτάξιδο.Το κόκκινο κουμπί είναι το kill-switch και σβήνει το κινητήρα σε περίπτωση ανάγκης.

hornet
28/07/2005, 13:21
Ρε σεις RTFM!!!!!!

GyPsy
28/07/2005, 13:32
Yes but W.I.T.F.M.

oulas
28/07/2005, 15:46
To manual ειναι κατω απο την σελα και ειναι ενα 2 τεμαχια.

1 στα αγγλικα
και αλλο ενα σε διαφορες αλλες γλωσσες Ιταλικα, Γερμανικα ...

Ελληνικο manual δεν εχει με την αγορα.

Φενεται σε καποιον θα ελλειψε και το πηραν! Ζητησε το!


Μια χαρα αρχιζεις με 3 -3500 στροφες. Να το στρωσεις, αλλα οχι και σε σημειο να κρεμαει ο κινητηρας. Καλυτερα να πηγαινεις με 1000 στροφες παραπανω, παρα με λιγοτερες και να μην τραβαει.


Εαν ειναι τελειως αδειο, αρχιζει και αναβοσβηνει η τελειταια γραμουλα. Τοτε βαζεις 13 ευρο 100αρα και γεμιζει.

Το ρεζερβουαρ ειναι 16lt, και εμενα με νορμαλ οδηγηση χωρις γκαζωματα, εκκινησης και μαλακιες μου κραταει για 380 χλμ.

Στα αλλα παιδια κραταει απο 280ν- 330 αλλα απο οσο ξερω το σκιζουν!

Rezeguet
29/07/2005, 00:06
Κοιτα, δεν νομιζω να ενδιαφερει κανεναν εδω μεσα η σεξουαλικη σου ζωη και τα διαφορα βιτσια σου...ακομα και αν αφορανε μηχανες

:lol: :rotflmao: :lol:

Γιατι δεν πηρες κανα s/m να γουσταρεις?

:lol: :rotflmao: :lol:

SnakeMJK
29/07/2005, 10:25
Έχει να μου σβήσει 2 μέρες :P

Χθες το βράδυ βγήκα εθνική κ δεν μπορούσα... Το άνοιξα λίγο με την 6η......... Λίγο ε.....................

Το μηχανάκι φυσάει! Έχω εντυπωσιαστεί και δεν το περίμενα έτσι. Θα πάω το απόγευμα να τους ζητήσω το manual.

s/m;; Δεν είμαι για τέτοια...Προτιμώ την ηρεμία του CBF και τα πλαγιάσματα στο Διόνυσο :)

Κανά καφέ θα πάμε;;;;; :):):)

Rezeguet
29/07/2005, 15:11
s/m= sadomazoxistiko alla kai
s/m= supermotard

giayto to anafera :winka: :D :lol: