PDA

View Full Version : pros REINMASTER



motomaniac
22/11/2010, 20:02
θα σου εστελνα πμ.. αλλα μιας και θεωρω πως η γνωσεις ειναι καλο να μοιραζονται ανοιξα θεμα. μιας και μ'αρεσω να διαβαζω για μετατροπες και βελτιωσεις, πρεπει καποιος να γραψες γι'αυτες...
επι του θεματος λοιπον..σημερα πηγα στο μαγαζι του φιλου μου στη βεροια οπου ανοιχθηκε μια Busa η οποια καταρχην φοραει: πιστονια υψηλης συμπιεσης σφυρηλατα wossner. εξατμιση ολοσωμη (μαρκα δεν θυμαμαι νομιζω ακραπα.. φιλτρο αερα. προγραμμα δεν εχει. η μηχανη εσπασε τα retainers ο τυπος που την οδηγαει βαζει 100αρα μια στο τοσο και δουλευει συνεχεια κοφτες (κοντρες). η βλαβη λεω εγω προεκυψε ισως απο στροφαρισμα, ο μαστορας λεει απο πειρακια που δεν τα ακουγε κι εσκαγε μεσα... τωρα η λυση ειναι??? προγραμμα... ρεταινερς να βαλουμε τιτανιου?? αν ναι ποια? ειδα της ape στα 240 δολλαρια to set τιτανιου. ελλατηρια βαλβιδων? τα γνησια θα αντεξουν? (δε νομιζω... ισως ειναι ηδη καθισμενα και να'ναι κι η αιτια της βλαβης..) α.. εχει 40000 χλμ τωρα.. τα πιστονια οχι τοσο βεβαια..

υγ1 μπορει να τα γραφω ολα λιγο πουτανα αλλα μονο ετσι τα θυμαμαι.. :D
υγ2 ευχαριστω
υγ3 ασχετοι μην απαντατε αν δεν εχετε ανοιξει μοτερ οι ιδιοι.. εγω που τα εχω κανει και παλι ρωταω γιατι δεν ξερω..

McGyver
22/11/2010, 20:20
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=113509

BLiTzER
22/11/2010, 20:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=113509

Ώπα, φιλαράκι, έχεις ανοίξει μοτέρ ο ίδιος για να μπορείς να ειρωνεύεσαι?

EVI
22/11/2010, 20:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Ώπα, φιλαράκι, έχεις ανοίξει μοτέρ ο ίδιος για να μπορείς να ειρωνεύεσαι?

+636

motomaniac
22/11/2010, 20:25
ναι... και στο ανοιγμα του μπουσα ημουν παρων... ;) απλα δεν μπορω τους ειδημονες...

BLiTzER
22/11/2010, 20:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
ναι... και στο ανοιγμα του μπουσα ημουν παρων... ;) απλα δεν μπορω τους ειδημονες...

Από μηχανικά, μια χαρά είσαι. Στην κατανόηση μας τα χαλάς λίγο :P

motomaniac
22/11/2010, 20:36
ευχαριστω για την εκτιμηση.. απλα παρακολουθω το μοτο πολυ καιρο οπως θα δεις στο προφιλ μου αλλα δεν συμμετεχω εκτος κι αν εχω να πω κατι πραγματικα σοβαρο... γελαω μ'αρεσει και το καλοηθες σπαμ.. αλλα εδω μεσα ειναι μια μικρογραφια της κοινωνιας. κι οπως κι εξω αμετρητοι οι βλακεσ που μιλαν χωρις να ξερουν.. και στα τεχνικα ειναι το μονο θεμα που με τσατιζει πραγματικα να με ειρωνευονται.. οποτε ξεκινω με ειλικρινη απαιτηση (αν και μαλλον θα ηταν ευγενικο να ηταν παρακληση..) να μην απαντουν οι μη εχοντες ιδιαν γνωσιν.. οκ??? ;) :D

BLiTzER
22/11/2010, 20:39
Ναι, μωρέ, πλάκα κάνουμε. Απλά όταν κάποιος ξεκινάει με "ασχετοι μην απαντατε αν δεν εχετε ανοιξει μοτερ οι ιδιοι", θα εισπράξει διάφορα περίεργα σχόλια. Σπαμ οφφ. Κάντε δουλειά σας εσείς οι σχετικοί. Πάω να φάω ;)

+1 άτομο
22/11/2010, 20:40
δεν ειναι δικη μου δουλεια αλλα ο χρηστης BLiTzERR κατα το πρωτο του Post δεν απευθυνοταν στον χρηστη motomaniac

φιλικα παντα

motomaniac
22/11/2010, 20:48
να το κλεισουμε να συνεχισει το παιδι να το τρεχει... (εκρεμουν και κοντρες... :D) εγω το λατρευω το σπαμ... καθομαι ωρες ατελιωτες περιμενοντας τις απαντησεις του τρουπερ (τον οποιο λατρευω σαν θεο...) στο κακεχεντρες κι ατελιωτο πειραγμα των συναδερφων μοτοσσυκλετιστων η μηχανοβιων.. (ολοκληρο θεμα αυτο.. :p )
σπαμ στο δικο μου μηνυμα??? δεν παω καλα..

nikos_abel
22/11/2010, 21:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac

σπαμ στο δικο μου μηνυμα??? δεν παω καλα..

Μπα, δε τοχεις ξαναπάθει;

Θα μάθεις...:beer: :beer:

nic mor
22/11/2010, 21:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
(τον οποιο λατρευω σαν θεο...)


:look: :eek: :uplate: :hypnotize

:bawl: :lol: :bawl: :lol: :bawl:

giannis113
22/11/2010, 21:09
πυρακια ε; γνωστο το προβλημα απο λαθος ρυθμιση που ερχεται μετα απο υπερβολικο στοφαρισμα,
στα r1 προτεινεται να μην μπαινει ignition modul για αυτο το λογο,

ας απαντηση και ο ειδικος :beer:

motomaniac
22/11/2010, 21:15
απο καθολου ρυθμιση εγινε... τα γνωστα.. ρε μαλακα προγραμμα θα πας να κανεις? εν αι ρε θα παω... να σου πω σου εκανε θορυβο στα ψηλα??? ναι κατι εκανε αλλα δεν ακουγα καλα γιατι πηγαινα τερμα... αστααα.... αχαχαχαχχαχαα

izzy
22/11/2010, 21:15
Αγαπητε συμφορουμιτη motomaniac...ισως και ΑΝ ειχες βαλει το θεμα σε αλλη βαση να εμπαινε καποιος αλλος( εκτος απο τον reinmeister )στον κοπο να σου απαντησει...
ΑΝ εστελνες πμ στον rein ισως και να ηταν πιο κοσμιο....
Αφου ομως το θες να το μοιραστεις ,αλλα παραλληλα να βρεις και λυση στο προβλημα σου ...μαλλον θα χρειαστει καποοια αναθεωρηση..(στο σινυστω για το μελλον ).
ΔΕΝ ηρθα για να παραδωσω μαθημα απο εδρα ,απλα σε καποια πραγματα καλο ειναι και αρμοζει να εχουν την ΣΩΣΤΗ βαση και σοβαροτητα για να ασχοληθεις .
Προτιμω λοιπον απο εδω να παρακολουθω να διαβαζω και αν χρειαστει να εκφρασω την δικη μου γνωμη (να εισαι σιγουρος οτι ξερω απο μοτερ)αλλα οταν κανεις θεμα σε ενα forum με τιτλο εναν <παραληπτη> ,το μονο που θα σκεφτεις ειναι ενα σωρο αλλα πραγματα η ακομα και τπτ ,.....εσυ ομως δεν θα εχεις παρει την απαντηση σου ....

Ταπεινη μου γνωμη και χωρις σκοπο να ενοχλησει.
Ευχομαι να λαβεις αυτο που χρειαζεσαι (ειμαι σιγουρος οτι ρωτησες σωστο ανθρωπο) και να βρεις λυσεις στο προβλημα συντομα ,καλυνηχτα !:beer:

Υ.Γ> ισως ο μηχανικος που το μονταρει να ειναι καθ'ολα αρμοδιος να σου δωσει την λυση και εσυ να δωσεις την εμπιστοσυνη σου σε αυτον.

road spirit
22/11/2010, 21:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
... καθομαι ωρες ατελιωτες περιμενοντας τις απαντησεις του τρουπερ (τον οποιο λατρευω σαν θεο...)

ήταν βράδυ, περασμένα μεσάνυχτα
το δάχτυλο μου είχε πονέσει μετά απο 2.146 κλίκ στο refresh
μα ακόμα τίποτα, κανένα ποστ του
είχαν τελειώσει και τα γάρα και έβρεχε,
καταρακτωδώς,
που να βγαίνω έξω για να πάρω marlboro
προσπάθησα να συγκρατηθώ,
να μη το ρίξω στο ποτό
κοίταζα το μπουκάλι με το σκότς
με φώναζε...
δεν την πάλευα άλλο...
γιατί δε γράφει γαμώτο...




τι λε ρε γίγαντα? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

harris_x
22/11/2010, 21:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
ήταν βράδυ, περασμένα μεσάνυχτα
το δάχτυλο μου είχε πονέσει μετά απο 2.146 κλίκ στο refresh
μα ακόμα τίποτα, κανένα ποστ του
είχαν τελειώσει και τα γάρα και έβρεχε,
καταρακτωδώς,
που να βγαίνω έξω για να πάρω marlboro
προσπάθησα να συγκρατηθώ,
να μη το ρίξω στο ποτό
κοίταζα το μπουκάλι με το σκότς
με φώναζε...
δεν την πάλευα άλλο...
γιατί δε γράφει γαμώτο...




τι λε ρε γίγαντα? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Ζηλεύουμε, ζηλεύουμε..... :p







:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

harris_x
22/11/2010, 21:30
Ας διορθώσει κάποιος το nick!

REINMEISTER είναι, όχι REINMASTER :bigcry:

SVX
22/11/2010, 21:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
ήταν βράδυ, περασμένα μεσάνυχτα
το δάχτυλο μου είχε πονέσει μετά απο 2.146 κλίκ στο refresh
μα ακόμα τίποτα, κανένα ποστ του
είχαν τελειώσει και τα γάρα και έβρεχε,
καταρακτωδώς,
που να βγαίνω έξω για να πάρω marlboro
προσπάθησα να συγκρατηθώ,
να μη το ρίξω στο ποτό
κοίταζα το μπουκάλι με το σκότς
με φώναζε...
δεν την πάλευα άλλο...
γιατί δε γράφει γαμώτο...




τι λε ρε γίγαντα? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:lol: Τετοια threads.... ειναιαιαι... (http://www.bestrong.org.gr/pictures/b_3055_b_3054_c1a6b2662ae54c9d364b00847a14a36d.jpg)

Tpap
22/11/2010, 21:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από harris_x
Ας διορθώσει κάποιος το nick!

REINMEISTER είναι, όχι REINMASTER :bigcry:


Ρειν κλάιν, αγαπητέ.

:rotflmao: :lol:

jimmy10
22/11/2010, 22:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
(τον οποιο λατρευω σαν θεο...)


να το κοιταξες αυτο, μη το αφησεις ετσι....

vaska
22/11/2010, 22:05
Του μίλησα, τον άγγιξα λέμεεε τον Θεό Trooper στην Ετήσια. Λέτε να πήρα κάτι από το άγγιγμά του, λέτε να πήρα την ευλογία του??????


Άφες αυτοίς ου γαρ οίδασι τι ποιούσι.


Υ.Γ.

Λέω να κάνουμε κι ένα θρεντάκι με παραβολές κι άλλα εκκλησιαστικά, τύπου ευχέλαια κλπ μπας και σταματήσουν τα κωλομηχανάκια να χαλάνε, μπας και σταματήσουμε κι εμείς να βροντάμε.

Σόρυ για το σπαμ, ήταν αυθόρμητο.

:wave2: :wave2: :wave2:

ERRIKA
22/11/2010, 22:13
Κι εγώ τον έβγαλα φωτογραφία. Κερδίζω τίποτα? :blush:

camen
22/11/2010, 22:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Κι εγώ τον έβγαλα φωτογραφία. Κερδίζω τίποτα? :blush:

Μια τριχα απο τα ### του ,ΩΠΑ συγνωμη απο την κοτσιδα του ηθελα να πω...:smokin:

vaska
22/11/2010, 22:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Κι εγώ τον έβγαλα φωτογραφία. Κερδίζω τίποτα? :blush:

Πας στον Χιώτη, την κάνετε Poster, πας σε κεντρική πλατεία των Αθηνών κατά προτίμηση να υπάρχει κοντά και μια εκκλησία, ντυμένη με μαύρα, βάζεις λιβάνι και θυμίαμα δεξιά κι αριστερά από το poster, μυρτιά και δάφνη γύρω από το πόστερ και κάπου μπροστά έναν δίσκο μεταλλικό. Όλο και κάτι θα μαζέψεις, είμαι σίγουρος.

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

ERRIKA
22/11/2010, 22:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Μια τριχα απο τα ### του ,ΩΠΑ συγνωμη απο την κοτσιδα του ηθελα να πω...:smokin:


Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Πας στον Χιώτη, την κάνετε Poster, πας σε κεντρική πλατεία των Αθηνών κατά προτίμηση να υπάρχει κοντά και μια εκκλησία, ντυμένη με μαύρα, βάζεις λιβάνι και θυμίαμα δεξιά κι αριστερά από το poster, μυρτιά και δάφνη γύρω από το πόστερ και κάπου μπροστά έναν δίσκο μεταλλικό. Όλο και κάτι θα μαζέψεις, είμαι σίγουρος.

:bigcry: :bigcry: :bigcry:
Να βάλω στο δίσκο και την τρίχα απ'την κοτσίδα του, για γούρι??? :lol: :bigcry:

arxaios
22/11/2010, 22:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Κι εγώ τον έβγαλα φωτογραφία. Κερδίζω τίποτα? :blush:

Ενα δωρεάν εξορκισμό στη μητρόπολη !!! :lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

vaska
22/11/2010, 22:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Να βάλω στο δίσκο και την τρίχα απ'την κοτσίδα του, για γούρι??? :lol: :bigcry:

Τι να ΣΕ πω, να τέτοια κάνετε και λέτε και ο κόσμος μας φοβάται. Μια τρίχα για γούρι η μία, εξορκισμό ο άλλος και μετά έχετε παράπονο που οι γονείς κλείνουν με τα χέρια τους τα μάτια των παιδιών τους όταν περνάμε από κοντά τους.

Βουντού μουντού και μαύρη μαγεία στο φλόρουμ.


:rotflmao: :rotflmao:


Και ακόμα δεν απάντησε ούτε ο ένας και μοναδικός Θεός ούτε ο άλλος ο τριχωτός - αμάνικος Ημίθεος.

:bawl: :bawl:

daz
22/11/2010, 22:54
Και καταλήξαμε να μιλάμε για μιλάμε για τρίχες κατσαρές. :cry:

:rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer: :beer: :beer:

camen
22/11/2010, 22:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Και καταλήξαμε να μιλάμε για μιλάμε για τρίχες κατσαρές. :cry:

:rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer: :beer: :beer:

Τι εγινε daz-ουκο? Αρχισανε να μας πεφτουνε και ζηλευουμαι...?:p
Θα σε δοκει ο vaska ρε,μην ανησυχεις...:wacko: Στο χρωμα θα εχουν λιγο διαφορα αλλα θα λες οτι ειναι γοητεια...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

vaska
22/11/2010, 23:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Τι εγινε daz-ουκο? Αρχισανε να μας πεφτουνε και ζηλευουμαι...?:p
Θα σε δοκει ο vaska ρε,μην ανησυχεις...:wacko: Στο χρωμα θα εχουν λιγο διαφορα αλλα θα λες οτι ειναι γοητεια...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

σπαμ ον

Αυτό που έλεγα εχτές στο "ακούει η Πάτρα" έγινε σε κλινική μαλλιών. Ναιιιιιιι



Και να δεις πως με κοιτάγανε όλοι, ζωντανή διαφήμιση λέμε..........


κι εγώ ανέμιζα ανέμελα τις μπούκλες μου :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

σπαμ οφφ

motomaniac
22/11/2010, 23:02
ανεβασα το θεμα με τετοιον τιτλο γιατι οπως εχει πει κι ο θεος (τρουπερ) εχει γεμισει το θεμα με πολυ πολιτικα η κοινωνικα θεματα ωστε να του τραβηξω την προσοχη μιας κι ειναι ο μονος που γνωριζω οτι οντως ξερει.. αλλα κι οποιος αλλος μπορει να απαντησει..
βλεπεις οτι στο σπαμ εχω απειρη αντοχη (μαζοχισμος?? οχι αλλα ρε μπαγασηδες εχετε αισθηση του χιουμορ και δεν μπορω ν'αντισταθω...) μπορει κατα την αποψη σου να εει λαθος βαση...εγω ο μικρος που γραφω σπανια σε φορουμ, ετσι θεωρησα οτι με αρεσε να μπει.. καλως? κακως? κανεις δεν ειναι τελειος.. τροοπερ θα απαντησεις?? εδω τα παιδια ετοιμαζουν νεα τρουπερ-βιβλο... αχαχαχχαχαχαχαχαχαα ΜΑΣΤΟΡΑ?? εχω μπερδεψει τους διαχειριστες?? να μπει να στα ανεκδοτα και χιουμορ? στα τεχνικα? η στις διαμαχες? παντως τα σουζουκι δεν σπανε... εδω μαλακια ειχε εξαρχης γινει και παλι καλα να λεμε.. που δεν πηρε και κανα πιστονι στο χερι.. (πακετο με κεφαλαρι βαλβιδα-ες... 4 ηταν εμφανως σπασμενα, κι ισως ειναι κι αλλα με ρωγμες...)

vaska
22/11/2010, 23:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
ανεβασα το θεμα με τετοιον τιτλο γιατι οπως εχει πει κι ο θεος (τρουπερ) εχει γεμισει το θεμα με πολυ πολιτικα η κοινωνικα θεματα ωστε να του τραβηξω την προσοχη μιας κι ειναι ο μονος που γνωριζω οτι οντως ξερει.. αλλα κι οποιος αλλος μπορει να απαντησει..
βλεπεις οτι στο σπαμ εχω απειρη αντοχη (μαζοχισμος?? οχι αλλα ρε μπαγασηδες εχετε αισθηση του χιουμορ και δεν μπορω ν'αντισταθω...) μπορει κατα την αποψη σου να εει λαθος βαση...εγω ο μικρος που γραφω σπανια σε φορουμ, ετσι θεωρησα οτι με αρεσε να μπει.. καλως? κακως? κανεις δεν ειναι τελειος.. τροοπερ θα απαντησεις?? εδω τα παιδια ετοιμαζουν νεα τρουπερ-βιβλο... αχαχαχχαχαχαχαχαχαα ΜΑΣΤΟΡΑ?? εχω μπερδεψει τους διαχειριστες?? να μπει να στα ανεκδοτα και χιουμορ? στα τεχνικα? η στις διαμαχες? παντως τα σουζουκι δεν σπανε... εδω μαλακια ειχε εξαρχης γινει και παλι καλα να λεμε.. που δεν πηρε και κανα πιστονι στο χερι.. (πακετο με κεφαλαρι βαλβιδα-ες... 4 ηταν εμφανως σπασμενα, κι ισως ειναι κι αλλα με ρωγμες...)


Το δικό σου θέμα φίλε μου το λύσαμε μ' εξορκισμούς και λίγο λιβάνι (με μια υποψία σανταλόξυλου).

Το θέμα του ενός και μοναδικού Θεού και μάστορα προσπαθούμε να λύσουμε τώρα.....

:D :D :D

camen
22/11/2010, 23:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Το δικό σου θέμα φίλε μου το λύσαμε μ' εξορκισμούς και λίγο λιβάνι (με μια υποψία σανταλόξυλου).



ΕΙπαμε ειναι αβασκαμενο και θελει ξεματιασμα... :wacko:

motomaniac
22/11/2010, 23:15
:a014: :a014:

EVI
23/11/2010, 00:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
ήταν βράδυ, περασμένα μεσάνυχτα
το δάχτυλο μου είχε πονέσει μετά απο 2.146 κλίκ στο refresh
μα ακόμα τίποτα, κανένα ποστ του
είχαν τελειώσει και τα γάρα και έβρεχε,
καταρακτωδώς,
που να βγαίνω έξω για να πάρω marlboro
προσπάθησα να συγκρατηθώ,
να μη το ρίξω στο ποτό
κοίταζα το μπουκάλι με το σκότς
με φώναζε...
δεν την πάλευα άλλο...
γιατί δε γράφει γαμώτο...




τι λε ρε γίγαντα? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:bigcry: :rotflmao: :lol:

παλι στα γκειλικια το ριξαμε εδω μεσα :rotflmao:

τυχαιο που αν γραψεις γκειλικια στο γκουκλ σου βγαζει ολα τα μοτοσυκλετιστικα φορουμ ?


:rotflmao:

reinmeister
23/11/2010, 00:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
θα σου εστελνα πμ.. αλλα μιας και θεωρω πως η γνωσεις ειναι καλο να μοιραζονται ανοιξα θεμα. μιας και μ'αρεσω να διαβαζω για μετατροπες και βελτιωσεις, πρεπει καποιος να γραψες γι'αυτες...
επι του θεματος λοιπον..σημερα πηγα στο μαγαζι του φιλου μου στη βεροια οπου ανοιχθηκε μια Busa η οποια καταρχην φοραει: πιστονια υψηλης συμπιεσης σφυρηλατα wossner. εξατμιση ολοσωμη (μαρκα δεν θυμαμαι νομιζω ακραπα.. φιλτρο αερα. προγραμμα δεν εχει. η μηχανη εσπασε τα retainers ο τυπος που την οδηγαει βαζει 100αρα μια στο τοσο και δουλευει συνεχεια κοφτες (κοντρες). η βλαβη λεω εγω προεκυψε ισως απο στροφαρισμα, ο μαστορας λεει απο πειρακια που δεν τα ακουγε κι εσκαγε μεσα... τωρα η λυση ειναι??? προγραμμα... ρεταινερς να βαλουμε τιτανιου?? αν ναι ποια? ειδα της ape στα 240 δολλαρια to set τιτανιου. ελλατηρια βαλβιδων? τα γνησια θα αντεξουν? (δε νομιζω... ισως ειναι ηδη καθισμενα και να'ναι κι η αιτια της βλαβης..) α.. εχει 40000 χλμ τωρα.. τα πιστονια οχι τοσο βεβαια..

υγ1 μπορει να τα γραφω ολα λιγο πουτανα αλλα μονο ετσι τα θυμαμαι.. :D
υγ2 ευχαριστω
υγ3 ασχετοι μην απαντατε αν δεν εχετε ανοιξει μοτερ οι ιδιοι.. εγω που τα εχω κανει και παλι ρωταω γιατι δεν ξερω..

σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια...

θα σε στεναχωρησω ομως...

εν αντιθεσει με σενα εγω δεν πιστευω οτι η γνωση πρεπει να μοιραζεται ,ειδικα οσον αφορα τις βελτιωσεις...ενα ακομη παραπανω οταν μιλαμε για κοντραδικα μηχανακια...

πιο συγκεκριμενα...εχω βαρεθει να βλεπω μπροστα μου την δουλεια μου...και μαλιστα,πολλες φορες, να μου την τριβουν και στην μουρη...

θα σου εγραφα συγκεκριμενες ιστοριες αλλα δεν θελω να θιξω συγκεκριμενους πολυ γνωστους της αγορας,μια και η ιστορια κραταει χρονια και θα συνεχισει να κραταει...

το σημαντικοτερο ομως ειναι το εξης...

οταν βελτιωνω μηχανακια πληρωνομαι και μαλιστα αδροτατα...πολυ περισσοτερο απο οποιονδηποτε αλλον της ελληνικης αγορας...

καταλαβαινεις λοιπον οτι θα ειναι το λιγοτερο αδικο γι αυτους που μου σκανε οσα ζηταω χωρις το παραμικρο σχολιο, η δημοσιοποιηση λεπτομερειων που τους κοστισαν ενα σκασμο λεφτα και κατ επεκτασιν η τσαμπα εκμεταλευση τους απο καποιον αλλο μηχανικο η πελατη...

στα βασικα δεν εχω κανενα προβλημα να βοηθησω τον οποιονδηποτε,ειτε δημοσια ειτε κατ ιδια και αυτο ειναι κατι που εχω αποδειξει πληστακις...οπως αλλωστε κανουν και τα υπολοιπα μελη του φορουμ με μηχανολογικες γνωσεις...

αυτα που μπορω να σου πω ειναι τα εξης...

ουδεμια σχεση με τροφοδοσια η αναφλεξη η ποιοτητα retainers...καθαρα θεμα κινησιολογιας των βαλβιδων...

να ΜΗΝ χρησιμοποιησετε retainers τιτανιου γιατι το μονο που θα κερδισετε ειναι να σκορπισει στα μισα χιλιομετρα απο οτι σκορπισε τωρα...τα μαμα ειναι τα καλυτερα...

απο κει και περα,οσον αφορα ελατηρια,εκκεντροφορους συμπιεσεις κλπ. θα μου επιτρεψεις...

καλη επιτυχια στο φτιαξιμο...

:beer:

υ.γ. reinmEIster γαμω το νικ μου μεσα γαμω...:lol:

epp1640
23/11/2010, 00:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
(εκρεμουν και κοντρες... :D)

:a46:



































:a022: :a56:

gcrook
23/11/2010, 01:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
ήταν βράδυ, περασμένα μεσάνυχτα
το δάχτυλο μου είχε πονέσει μετά απο 2.146 κλίκ στο refresh
μα ακόμα τίποτα, κανένα ποστ του
είχαν τελειώσει και τα γάρα και έβρεχε,
καταρακτωδώς,
που να βγαίνω έξω για να πάρω marlboro
προσπάθησα να συγκρατηθώ,
να μη το ρίξω στο ποτό
κοίταζα το μπουκάλι με το σκότς
με φώναζε...
δεν την πάλευα άλλο...
γιατί δε γράφει γαμώτο...




τι λε ρε γίγαντα? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Εγω ακομα περιμενω τον αρχοντα να ποσταρει.
Δεν παιρνει και φωτο να ανεβασουμε καμιοα φωτοσοπια ρπμ....:a51: :a51: :a51: :a51: :a51:

ERRIKA
23/11/2010, 10:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Εγω ακομα περιμενω τον αρχοντα να ποσταρει.


Είναι που προσπαθεί να δει πώς θα διαχειριστεί την αναβάθμισή του από άρχοντας σε θεός...
:bigcry:

ERRIKA
23/11/2010, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
ρε μπαγασηδες εχετε αισθηση του χιουμορ και δεν μπορω ν'αντισταθω...)

Κατέβα εσύ Αθήνα και θα οργανώσουμε βραδιά στο Σφακιανάκη να γελάσουμε όλοι μαζί...
:lol: :lol: :lol:

TROOPER
23/11/2010, 11:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
... καθομαι ωρες ατελιωτες περιμενοντας τις απαντησεις του τρουπερ (τον οποιο λατρευω σαν θεο...)

ρε παλικαρε θα απαντουσα νωριτερα αλλα ειδα το θεμα που λεει προς ρειν και δε πηγε το μυαλο μου οτι ηθελες απαντηση απο εμενα!!!

αν και αρχων ζητω ταπεινα σωγγνωμη (μεγαλοψυχος γαρ)

:lol: :lol: :lol:

υ.γ.μαλακες αυτος ειναι ψυχασθενης!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

the who
23/11/2010, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ρε παλικαρε θα απαντουσα νωριτερα αλλα ειδα το θεμα που λεει προς ρειν και δε πηγε το μυαλο μου οτι ηθελες απαντηση απο εμενα!!!

αν και αρχων ζητω ταπεινα σωγγνωμη (μεγαλοψυχος γαρ)

:lol: :lol: :lol:

υ.γ.μαλακες αυτος ειναι ψυχασθενης!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Καλα αν συνεχισει ετσι το πραγμα σε βλεπω να ανεβοκατεβαινεις την Αθηνας με τα ποδια και να φωναζεις:
Ειμαι ο θεος.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

TROOPER
23/11/2010, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Καλα αν συνεχισει ετσι το πραγμα σε βλεπω να ανεβοκατεβαινεις την Αθηνας με τα ποδια και να φωναζεις:
Ειμαι ο θεος.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

McGyver
23/11/2010, 11:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Καλα αν συνεχισει ετσι το πραγμα σε βλεπω να ανεβοκατεβαινεις την Αθηνας με τα ποδια και να φωναζεις:
Ειμαι ο θεος.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Μπα, με ποδήλατο τον βλέπω να πηγαινοέρχεται...

TROOPER
23/11/2010, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Μπα, με ποδήλατο τον βλέπω να πηγαινοέρχεται...

τι θα μου δωσεις το τρανσαλπ ???:cool:

McGyver
23/11/2010, 11:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
τι θα μου δωσεις το τρανσαλπ ???:cool:

Γιατί downhill θες να κάνεις;

Gregor
23/11/2010, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Γιατί downhill θες να κάνεις;

Όχι, ίσως θέλει donuts

http://www.youtube.com/watch?v=ltZw32RF9PM&NR=1

:lol: :lol:

harris_x
23/11/2010, 12:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Ρειν κλάιν, αγαπητέ.

:rotflmao: :lol:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Δεν έχω ακόμα τόση οικειότητα με τον κ. ReinmAster :blush:

motomaniac
23/11/2010, 17:21
Κατέβα εσύ Αθήνα και θα οργανώσουμε βραδιά στο Σφακιανάκη να γελάσουμε όλοι μαζί...
οκ δεκτον.. αν και δεν ειμαι του λαικου.. αλλα παμε με ταξι.. δεν οδηγω οταν πινω.. κι εγω εκει δεν παω αν δεν πιω...


ρε παλικαρε θα απαντουσα νωριτερα αλλα ειδα το θεμα που λεει προς ρειν και δε πηγε το μυαλο μου οτι ηθελες απαντηση απο εμενα!!!

αν και αρχων ζητω ταπεινα σωγγνωμη (μεγαλοψυχος γαρ)



υ.γ.μαλακες αυτος ειναι ψυχασθενης!!!


θεε τρουπερ.... προσκυνω σε... αχαχχαχαχαχαχαχχαα (κι εγω ρε ειπα θα στο σφυριξουν οι αλλοι δεν επαιζε να χασεις τετοιο γεγονος..

τυχαιο που αν γραψεις γκειλικια στο γκουκλ σου βγαζει ολα τα μοτοσυκλετιστικα φορουμ ?
αληθεια λεει. το δοκιμασα.

REINMASTER
σεβαστο αυτο που ειπες. δεν ηθελα να με πεις μυστικα.. απλα αν εφταιγε η αυταναφλεξη η οχι κι αν αξιζει να βαλουμε τιτανια η οχι.. τεσπα.. το μαγαζι που ειναι? σαλονικη? ανα οχι... ευχαριστω
:look: :look:

maxmoto
23/11/2010, 18:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister


εν αντιθεσει με σενα εγω δεν πιστευω οτι η γνωση πρεπει να μοιραζεται ,ειδικα οσον αφορα τις βελτιωσεις...ενα ακομη παραπανω οταν μιλαμε για κοντραδικα μηχανακια...

πιο συγκεκριμενα...εχω βαρεθει να βλεπω μπροστα μου την δουλεια μου...και μαλιστα,πολλες φορες, να μου την τριβουν και στην μουρη...

θα σου εγραφα συγκεκριμενες ιστοριες αλλα δεν θελω να θιξω συγκεκριμενους πολυ γνωστους της αγορας,μια και η ιστορια κραταει χρονια και θα συνεχισει να κραταει...

το σημαντικοτερο ομως ειναι το εξης...

οταν βελτιωνω μηχανακια πληρωνομαι και μαλιστα αδροτατα...πολυ περισσοτερο απο οποιονδηποτε αλλον της ελληνικης αγορας...

καταλαβαινεις λοιπον οτι θα ειναι το λιγοτερο αδικο γι αυτους που μου σκανε οσα ζηταω χωρις το παραμικρο σχολιο, η δημοσιοποιηση λεπτομερειων που τους κοστισαν ενα σκασμο λεφτα και κατ επεκτασιν η τσαμπα εκμεταλευση τους απο καποιον αλλο μηχανικο η πελατη...

στα βασικα δεν εχω κανενα προβλημα να βοηθησω τον οποιονδηποτε,ειτε δημοσια ειτε κατ ιδια και αυτο ειναι κατι που εχω αποδειξει πληστακις...οπως αλλωστε κανουν και τα υπολοιπα μελη του φορουμ με μηχανολογικες γνωσεις...

:
Respect! κυριε καθαρόαριστούργιμα..:wave2:

ERRIKA
23/11/2010, 21:57
@motomaniac:

Mπορεί να μη λύθηκαν οι απορίες σου και μπορεί να μην πάμε στο Σφακιανάκη γιατί πολλοί από μας δεν είμαστε του λαϊκού, όμως είσαι ωραίος και αυθεντικός και δεν παρεξηγιέσαι με την π@π@ριά που θα γράψει ο καθένας από μας.... Οπότε, από εμένα τουλάχιστον.. :a19:

:beer:

reinmeister
23/11/2010, 22:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac

σεβαστο αυτο που ειπες. δεν ηθελα να με πεις μυστικα.. απλα αν εφταιγε η αυταναφλεξη η οχι κι αν αξιζει να βαλουμε τιτανια η οχι.. τεσπα.. το μαγαζι που ειναι? σαλονικη? ανα οχι... ευχαριστω
:look: :look:

μα σου απαντησα ρε καρνταση και στα δυο...καμια σχεση με αναφλεξη η καυσιμο...απλως απο την συνεχη λειτουργια στους κοφτες αδρανησαν οι βαλβιδες κι εγινε το κακο...οχι τιτανιο στα retainers για κανεναν λογο...

το μαγαζι ειναι αθηνα...

οταν ξανανεβω θεσσαλονικη θα κερασεις μπουγατσα με τυρι...:D :wave2:

vaska
23/11/2010, 22:42
@ ERRIKA

Γυναίκα που καβαλάει μοτο και γλήγορη μάλιστα, δεν είναι του λαϊκού, έχει χιούμορ και κάνει παρέα με αλήτες μηχανάκηδες είναι σταθερή αξία.


Πολλά :a012: :a012: λέμε.

:wave2: :wave2:

camen
23/11/2010, 22:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
@ ERRIKA

Γυναίκα που καβαλάει μοτο και γλήγορη μάλιστα, δεν είναι του λαϊκού, έχει χιούμορ και κάνει παρέα με αλήτες μηχανάκηδες είναι σταθερή αξία.


Πολλά :a012: :a012: λέμε.

:wave2: :wave2:

Χρυσααααααααααααααααααααα:a9: :a9: :a9:

Allst@rf
23/11/2010, 22:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
γλήγορη μάλιστα,



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

όλα γληγορα τα βαπτίζουμε τη σήμερον...

vaska
23/11/2010, 22:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

όλα γληγορα τα βαπτίζουμε τη σήμερον...

Βρε γελοίε κι εσύ κι ο από πάνω, γλήγορη είναι η ERRIKA όχι το μηχανάκι της...... κάποιους εδώ μέσα τους κέρασε τσαγάκι πρωινό. Δεν θα ξεχάσω τον τύπο που βγήκε και το έγραψε, είχε χάσει τα λόγια του..:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

@ camen

ποια Χρύσα φωνάζεις βρε μούργο??? Τι δλδ επειδή είμαι με τη Χρύσα να μην πω έναν καλό λόγο γι' άλλη γυναίκα. Θωμά μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια, εγώ δεν τρώω τσόκαρο σαν μερικούς μερικούς, ούτε όταν πάω εκδρομή με τα φιλαράκια μου ας πούμε στον Τυμφρηστό, πρέπει να τσακιστώ να γυρίσω πίσω, να τηρήσω πιστά το χρονοδιάγραμμα που η αγάπη μου μου επέβαλε (ακούει ο ΝΙΟ???).

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :bawl: :bawl:

Allst@rf
23/11/2010, 23:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Βρε γελοίε κι εσύ κι ο από πάνω, γλήγορη είναι η ERRIKA όχι το μηχανάκι της...... κάποιους εδώ μέσα τους κέρασε τσαγάκι πρωινό. Δεν θα ξεχάσω τον τύπο που βγήκε και το έγραψε, είχε χάσει τα λόγια του..:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

α σορυ ...

Βλέπεις δεν ασχολούμαι με κόντρες ποδηλάτων... :lol:

camen
23/11/2010, 23:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
ούτε όταν πάω εκδρομή με τα φιλαράκια μου ας πούμε στον Τυμφρηστό, πρέπει να τσακιστώ να γυρίσω πίσω, να τηρήσω πιστά το χρονοδιάγραμμα που η αγάπη μου μου επέβαλε (ακούει ο ΝΙΟ???).



:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

ERRIKA
24/11/2010, 15:25
@ Vaska


Άπειρες :beer: και φιλιά στη γυναίκα σου που είναι εξεχόντως συμπαθής....

:wave2:

ego_o_idios
24/11/2010, 15:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
καθομαι ωρες ατελιωτες περιμενοντας τις απαντησεις του τρουπερ (τον οποιο λατρευω σαν θεο...)


GAY ALERT.......
:lol: :lol: :lol: :lol:

vaska
25/11/2010, 00:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
@ Vaska


Άπειρες :beer: και φιλιά στη γυναίκα σου που είναι εξεχόντως συμπαθής....

:wave2:

Είναι η ρουφιάνα, είναι. Με το χαμόγελο στο στόμα αυτό το κορίτσι. Και πλάτες δυνατές, στις άσχημές μου πάντα εκεί, βράχος να με στηρίζει.


Είναι ένας από τους πολλούς λόγους που την λατρεύω. Ένας ακόμα λόγος είναι αποτυπωμένος στο avatar μου. Μου την χάρισε πριν από 6 χρόνια......


ERRIKA ευχαριστώ κι ανταποδίδω

:beer: :beer:

Allst@rf
25/11/2010, 00:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Είναι η ρουφιάνα, είναι. Με το χαμόγελο στο στόμα αυτό το κορίτσι. Και πλάτες δυνατές, στις άσχημές μου πάντα εκεί, βράχος να με στηρίζει.


Είναι ένας από τους πολλούς λόγους που την λατρεύω. Ένας ακόμα λόγος είναι αποτυπωμένος στο avatar μου. Μου την χάρισε πριν από 6 χρόνια......


ERRIKA ευχαριστώ κι ανταποδίδω

:beer: :beer:

για τα 2 πρώτα πολλά :a19:

για τα αλλά ,τι να σου πω...

Πολύ γλύκανάλατος είσαι τελευταία μωρ αδερφακι μου...κανόνισε στην επόμενη ετήσια που σίγουρα θα είσαι λίντερ στο ίδιο κορυφαίο γκρουπ μας να έχεις πάρει λίγο τα πάνω σου...

camen
25/11/2010, 00:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
να έχεις πάρει λίγο τα πάνω σου...

Re εισαι τρελος?!:look: :look: :look:

vaska
25/11/2010, 07:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
για τα 2 πρώτα πολλά :a19:

για τα αλλά ,τι να σου πω...

Πολύ γλύκανάλατος είσαι τελευταία μωρ αδερφακι μου...κανόνισε στην επόμενη ετήσια που σίγουρα θα είσαι λίντερ στο ίδιο κορυφαίο γκρουπ μας να έχεις πάρει λίγο τα πάνω σου...


:rotflmao: :rotflmao:

Allst@rf
25/11/2010, 09:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Re εισαι τρελος?!:look: :look: :look:


οχι αυτα τα πανω του ρε...

εκει ειναι κομπλε ο ανθρωπας...:lol: :lol:

motomaniac
25/11/2010, 18:36
ερικα ευχαριστω.
ρειν. το ξερω οτι με απαντησες, απλα ηθελα να σ(ου)ε τονισω οτι ειχα δυο αποριες κι οχι να αφησω αλλους να σε φανε τα μυστικα.. μπουγατσα??? οτι θες. (στη βεροια εχουμε και με κιμα... :D )
και στο λευκο πυργο απο κατω για μπυρες.. παρεα με τους φοιτητες.

βασκα... βασταααα... ραντεβου στα τυφλα το καναμε το θρεντ????? αχαχχαχαχαχαχαχαχαχα
ρε.. κρυβε λογια ρε... τατιανα ασε το σταρ κι ελα στο μοτο gr...