PDA

View Full Version : Tι μαθαινει κανεις μια μερα στο μοτο.



Σελίδες : [1] 2

Cpt. Haddock
24/11/2010, 12:34
1. Ζητηματα φορολογίας (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=113592) :wacko:

2. Δικαιώματα καταναλωτη και πολυεθνικες (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=113599) :look:

3. Που να πατε τα Χριστούγεννα με τη γυναικα σας (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=113544) :blush:

4. Εργασιακα και άλλα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=113589) :sick:

5. Πως να διαλυσετε το σύστημα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=113601)

6. ΜΜΜ και τζαμπατζήδες επαναστάτες (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=113571)

7. Τα ποδήλατα, εχθροι των μηχανων (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=113427)

8. Ω κοινόν αυτάδελφον, Ισμηνης καρα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=113527)

Αυτό ειναι φόρουμ :a33: :a20:

+1 άτομο
24/11/2010, 12:38
9. Tι γνωσεις μπορει να αποκομισει κανεις απο μοτοσυκλετιστικο φορουμ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=113604) :p

sniper
24/11/2010, 12:38
Ο καιρός γαρ εγγύς :lol:

VANDA
24/11/2010, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ο καιρός γαρ εγγύς :lol:


Όλο έτσι λες.

SVX
24/11/2010, 12:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
1. Ζητηματα φορολογίας (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=113592) :wacko:

2. Δικαιώματα καταναλωτη και πολυεθνικες (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=113599) :look:

3. Που να πατε τα Χριστούγεννα με τη γυναικα σας (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=113544) :blush:

4. Εργασιακα και άλλα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=113589) :sick:

5. Πως να διαλυσετε το σύστημα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=113601)

6. ΜΜΜ και τζαμπατζήδες επαναστάτες (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=113571)

7. Τα ποδήλατα, εχθροι των μηχανων (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=113427)

8. Ω κοινόν αυτάδελφον, Ισμηνης καρα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=113527)

Αυτό ειναι φόρουμ :a33: :a20:

εσυ πότε έγινες σελιδοδείκτης συνάμα.... ? :alien:


:lol:

sniper
24/11/2010, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
εσυ πότε έγινες σελιδοδείκτης συνάμα.... ? :alien:


:lol:


Τhrowing taps in the barrel.... :rotflmao: :rotflmao:

Ζεύκας
24/11/2010, 12:45
Εγώ λέω κάθε μέρα ο Ηλίας να φτιάξει ένα θρεντ με όλα τα μείζονα θέματα

Και θα το ονομάσουμε: Το sticky της ημέρας.

blackbusa
24/11/2010, 12:49
οντως...ολο πιπες (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=112615&highlight=%F0%E9%F0%E5%F2)γραφουνε :evil:

sniper
24/11/2010, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
οντως...ολο πιπες (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=112615&highlight=%F0%E9%F0%E5%F2)γραφουνε :evil:

Eμείς τις ξεχάσαμε αλλά εσύ βλέπω τις θυμάσαι....

:smokin:

blackbusa
24/11/2010, 12:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Eμείς τις ξεχάσαμε αλλά εσύ βλέπω τις θυμάσαι....

:smokin:

εμ...με τοσα τσιμπουκια που κανατε σιγα μην ξεχνιετε τετοιο θεαμα...:winka:

δεν σας εβαλαν κανα εμοτικον με πιπες???για εσενα ειναι απαγορευμενο πια....:smokin:

sniper
24/11/2010, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
εμ...με τοσα τσιμπουκια που κανατε σιγα μην ξεχνιετε τετοιο θεαμα...:winka:

δεν σας εβαλαν κανα εμοτικον με πιπες???για εσενα ειναι απαγορευμενο πια....:smokin:

Τι ακριβώς μου απαγόρευσαν Πάνο παιδί μου;

:smokin:

vaska
24/11/2010, 13:01
Είπα κι εγώ ο φίλος μου ο Ηλίας πως και δεν εμφανίστηκε ακόμα?????


:beer: :beer: :beer:

Πολλά χρόνια θα ζήσεις, σε μελετάγαμε......

































ξέρω ξέρω στα @ρχίδι@ σου




:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Cpt. Haddock
24/11/2010, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
ξέρω ξέρω στα @ρχίδι@ σου
:bigcry: :bigcry: :bigcry:

εξ' ού και "αμελέτητα"

:lol:

PanVas
24/11/2010, 13:07
Τι ωραία που γελάμε... χοχο...

Ένα μπουρδέλο είμαστε και ο ορισμός της απογοήτευσης.

Πολύ κρίμα για το μοτό και πόσο περισσότερο για κάποιους από εδώ μέσα που αφιέρωσαν χρόνο και συνδέθηκαν συναισθηματικά μαζί του...
Ξέρω ότι θα ξαναγυρίσει και θα πάρει τα απάνω του, κατά τύχη και πολύ απλά γιατί απευθύνεται σε ηλίθιο κοινό (Έλληνες)...
Αλλά τι να το κάνεις...

Το τραγικότερο ότι όλοι εδώ μέσα ουρλιάζουν για τον πρωτοποριακό και αναπτυξιακό τρόπο σκέψης τους...
Όλοι είναι ελεγκτές και τροχονόμοι στις ζωές των άλλων, αλλά κανένας δεν βλέπει τα χάλια του, στην προκειμένη περίπτωση τα χάλια του μοτό.

Κάντε κανα κόπυ πέιστ από την ζούγκλα και πέστε για ύπνο το βράδυ χωρίς σκοτούρες...

Παπάρια...
:yuck:



:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

road spirit
24/11/2010, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
Παναγιώτη cool ...

δεν υπάρχει αντικείμενο μοτο-συζήτησης ...
η αγωνιστική περίοδος τελείωσε ...
η ταξιδιωτική περίοδος τελείωσε ...
ο κόσμος δε πάει βόλτες, δεν εκδράμει, δεν έχει λεφτά για βενζίνη, γενικώς τα μηχανάκια κάθονται ...
τα καθημερινά προβλήματα ολοένα και αυξάνονται ...

φυσιολογικό μου φαίνεται ... όπως έχουν πάθει καθίζηση ένα σωρό δραστηριότητες στο τόπο αυτό, έτσι και το φόρουμ...

υπομονή

TROOPER
24/11/2010, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
...
Αυτό ειναι φόρουμ :a33: :a20:

αυτο το θρεντ δεν εχει λογο υπαρξης ομως (οσο σωστο και αν ειναι) γιατι ειναι στο ακυρο!!!

και δεν θα ηθελες να σου δειξω ποσες απαντησεις εχεις σε καθε ενα απο τα θρεντ που κραζεις ηλια.

Ζεύκας
24/11/2010, 13:16
μην τολμήσει κανείς και πειράξει τα γενικά θέματα!

όλα τα διαμάντια εδώ ανακαλύφθηκαν!

PanVas
24/11/2010, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
Παναγιώτη cool ...

δεν υπάρχει αντικείμενο μοτο-συζήτησης ...
η αγωνιστική περίοδος τελείωσε ...
η ταξιδιωτική περίοδος τελείωσε ...
ο κόσμος δε πάει βόλτες, δεν εκδράμει, δεν έχει λεφτά για βενζίνη, γενικώς τα μηχανάκια κάθονται ...
τα καθημερινά προβλήματα ολοένα και αυξάνονται ...

φυσιολογικό μου φαίνεται ... όπως έχουν πάθει καθίζηση ένα σωρό δραστηριότητες στο τόπο αυτό, έτσι και το φόρουμ...

υπομονή


10 μέρες το σάιτ ντάουν και πάμε για 3 βδομάδες χωρίς φώτος ενώ αν κάποιος μιλήσει γι αναβάθμιση θα του δείξουν την πόρτα λες μιλά για κουμουνισμό σε περίοδο χούντας...
Για μένα είναι ο κύριος λόγος της κατρακύλας.
Τίποτα περισσότερο.

Υπάρχουν ανακατασκευές που θα μας ανέβαζαν το ηθικό, θα άνοιγαν τα μυαλά μας και ίσως κι άλλοι ξεκούναγαν μετά το γραφείο να πιάσουν κάτι στα χέρια τους.
Υπάρχουν παιδιά που περιμένουν να ποστάρουν τα ταξίδια τους.
Συμβουλές και προβλήματα στις γενικές πάντα υπήρχαν και θα υπάρχουν και συμφωνώ θα πληθαίνουν...

Υπάρχουν και ευχάριστες, αισιόδοξες πλευρές όμως σε αυτή την ζωή, που δεν βοηθάει η πλατφόρμα και κάποιοι θαμώνες εδώ μέσα για να αναδειχθούν...

Ας ξεκινήσει μία τέτοια κουβέντα επιτέλους.

blackbusa
24/11/2010, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Τι ακριβώς μου απαγόρευσαν Πάνο παιδί μου;

:smokin:

τιποτα Πατερα(ς)....γιατι οτι και να γραψω ξερω την απαντηση....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

georgio
24/11/2010, 13:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
Παναγιώτη cool ...

δεν υπάρχει αντικείμενο μοτο-συζήτησης ...
η αγωνιστική περίοδος τελείωσε ...
η ταξιδιωτική περίοδος τελείωσε ...
ο κόσμος δε πάει βόλτες, δεν εκδράμει, δεν έχει λεφτά για βενζίνη, γενικώς τα μηχανάκια κάθονται ...
τα καθημερινά προβλήματα ολοένα και αυξάνονται ...

φυσιολογικό μου φαίνεται ... όπως έχουν πάθει καθίζηση ένα σωρό δραστηριότητες στο τόπο αυτό, έτσι και το φόρουμ...

υπομονή

+1

vaska
24/11/2010, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
Παναγιώτη cool ...

δεν υπάρχει αντικείμενο μοτο-συζήτησης ...
η αγωνιστική περίοδος τελείωσε ...
η ταξιδιωτική περίοδος τελείωσε ...
ο κόσμος δε πάει βόλτες, δεν εκδράμει, δεν έχει λεφτά για βενζίνη, γενικώς τα μηχανάκια κάθονται ...
τα καθημερινά προβλήματα ολοένα και αυξάνονται ...

φυσιολογικό μου φαίνεται ... όπως έχουν πάθει καθίζηση ένα σωρό δραστηριότητες στο τόπο αυτό, έτσι και το φόρουμ...

υπομονή


Σωστός στο 100% των όσων είπες.

Ξέχωρα από τον χαβαλέ των απαντήσεων, αυτή είναι μια μεγάλη αλήθεια που συμβαίνει στην Ελληνική ψυχολογία και αν είναι κάτι για το οποίο θα θυμόμαστε αυτές τις εποχές είναι το γεγονός ότι μας γ@μήθηκε η ψυχολογία από την αρρωστημένη κατάσταση που βιώνουμε.

Άτομα που γνωρίζουν πολύ καλά την αγορά μιλάνε για τα πιό "παγωμένα" Χριστούγεννα και δεν είναι καθόλου τυχαίο αυτό.

Το κλίμα αυτό μεταφέρεται καθημερινά στα σπίτια μας, οι δρόμοι έχουν αδειάσει από κόσμο, τα μαγαζιά το ίδιο και οι επιχειρήσεις - καταστήματα κλείνουν το ένα μετά το άλλο.
:sad: :sad:

J.T.R
24/11/2010, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
Τι ωραία που γελάμε... χοχο...

Ένα μπουρδέλο είμαστε και ο ορισμός της απογοήτευσης.

Πολύ κρίμα για το μοτό και πόσο περισσότερο για κάποιους από εδώ μέσα που αφιέρωσαν χρόνο και συνδέθηκαν συναισθηματικά μαζί του...
Ξέρω ότι θα ξαναγυρίσει και θα πάρει τα απάνω του, κατά τύχη και πολύ απλά γιατί απευθύνεται σε ηλίθιο κοινό (Έλληνες)...
Αλλά τι να το κάνεις...

Το τραγικότερο ότι όλοι εδώ μέσα ουρλιάζουν για τον πρωτοποριακό και αναπτυξιακό τρόπο σκέψης τους...
Όλοι είναι ελεγκτές και τροχονόμοι στις ζωές των άλλων, αλλά κανένας δεν βλέπει τα χάλια του, στην προκειμένη περίπτωση τα χάλια του μοτό.

Κάντε κανα κόπυ πέιστ από την ζούγκλα και πέστε για ύπνο το βράδυ χωρίς σκοτούρες...

Παπάρια...
:yuck:



:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

:a013: :a10:

road spirit
24/11/2010, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
10 μέρες το σάιτ ντάουν και πάμε για 3 βδομάδες χωρίς φώτος ενώ αν κάποιος μιλήσει γι αναβάθμιση θα του δείξουν την πόρτα λες μιλά για κουμουνισμό σε περίοδο χούντας...
Για μένα είναι ο κύριος λόγος της κατρακύλας.
Τίποτα περισσότερο.

Υπάρχουν ανακατασκευές που θα μας ανέβαζαν το ηθικό, θα άνοιγαν τα μυαλά μας και ίσως κι άλλοι ξεκούναγαν μετά το γραφείο να πιάσουν κάτι στα χέρια τους.
Υπάρχουν παιδιά που περιμένουν να ποστάρουν τα ταξίδια τους.
Συμβουλές και προβλήματα στις γενικές πάντα υπήρχαν και θα υπάρχουν και συμφωνώ θα πληθαίνουν...

Υπάρχουν και ευχάριστες, αισιόδοξες πλευρές όμως σε αυτή την ζωή, που δεν βοηθάει η πλατφόρμα και κάποιοι θαμώνες εδώ μέσα για να αναδειχθούν...

Ας ξεκινήσει μία τέτοια κουβέντα επιτέλους.

στο τεχνικό κομμάτι δεν έχεις άδικο.... αλλά....

υπάρχει μόνο ένα άτομο αυτή τη στιγμή που είναι webmaster και άρα μπορεί να επέμβει σε τέτοια τεχνικά θέματα (αναβάθμιση, uploads κλπ). Θα του βάλουμε το μαχαίρι στο λαιμό, όταν υπάρχουν άλλες πολύ πιο σημαντικές υποχρεώσεις όπως οικογένεια, υγεία, δουλειά, και το 24ωρο δε φτάνει ? (είμαι σίγουρος ότι λίγο πολύ, όλοι έχουμε βρεθεί σε τέτοιες περιόδους και αντιλαμβανόμαστε πλήρως τι σημαίνει)

sniper
24/11/2010, 13:33
Ειρήνη ημίν κυρίες και κύριοι.....

Κύκλοι είναι....

PanVas
24/11/2010, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
Θα του βάλουμε το μαχαίρι στο λαιμό, όταν υπάρχουν άλλες πολύ πιο σημαντικές υποχρεώσεις όπως οικογένεια, υγεία, δουλειά, και το 24ωρο δε φτάνει ?


Όχι βέβαια. Δεν είμαστε κάφροι ούτε μαλάκες.


Γιατί να μην γίνουν 2, 3,4 αυτά τα άτομα; Απλή ερώτηση.

Έχω δει άπειρα ποστς από παιδιά που δηλώνουν ότι έχουν τις γνώσεις και την θέληση να βοηθήσουν. Άλλοι πάλι, ινγκλούντινγκ μι, έχουν προσφερθεί να βοηθήσουν οικονομικά. Μία απόφαση είναι και ας αφήσουμε να δούμε την δύναμη που έχει αυτό το φόρουμ στην πράξη.

Αυτό λέω. Τα άτομα που θα μπορούσαν να πάρουν αυτή την απόφαση απλά (όπως το έχουν δηλώσει χρόνια τώρα) δεν τους ενδιαφέρει.
Υπάρχει το μοτό και επιβιώνει. Δικαίωμά τους βέβαια, όπως και δικό μου να γράψω τα πράγματα όπως τα βλέπω.

Το μοτό, θα μπορούσε να γίνει κάτι πολύ περισσότερο από ένα ακόμα φόρουμ.

the who
24/11/2010, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
Όχι βέβαια. Δεν είμαστε κάφροι ούτε μαλάκες.


Γιατί να μην γίνουν 2, 3,4 αυτά τα άτομα; Απλή ερώτηση.

Έχω δει άπειρα ποστς από παιδιά που δηλώνουν ότι έχουν τις γνώσεις και την θέληση να βοηθήσουν. Άλλοι πάλι, ινγκλούντινγκ μι, έχουν προσφερθεί να βοηθήσουν οικονομικά. Μία απόφαση είναι και ας αφήσουμε να δούμε την δύναμη που έχει αυτό το φόρουμ στην πράξη.

Αυτό λέω. Τα άτομα που θα μπορούσαν να πάρουν αυτή την απόφαση απλά (όπως το έχουν δηλώσει χρόνια τώρα) δεν τους ενδιαφέρει.
Υπάρχει το μοτό και επιβιώνει. Δικαίωμά τους βέβαια, όπως και δικό μου να γράψω τα πράγματα όπως τα βλέπω.

Το μοτό, θα μπορούσε να γίνει κάτι πολύ περισσότερο από ένα ακόμα φόρουμ.

Εχεις απολυτο δικηο αλλα πιστευω οτι ο road spirit περιεγραψε την κατασταση του καθενος μας με λιγες λεξεις.:wave2:

road spirit
24/11/2010, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
Όχι βέβαια. Δεν είμαστε κάφροι ούτε μαλάκες.


Γιατί να μην γίνουν 2, 3,4 αυτά τα άτομα; Απλή ερώτηση.

Έχω δει άπειρα ποστς από παιδιά που δηλώνουν ότι έχουν τις γνώσεις και την θέληση να βοηθήσουν. Άλλοι πάλι, ινγκλούντινγκ μι, έχουν προσφερθεί να βοηθήσουν οικονομικά. Μία απόφαση είναι και ας αφήσουμε να δούμε την δύναμη που έχει αυτό το φόρουμ στην πράξη.

Αυτό λέω. Τα άτομα που θα μπορούσαν να πάρουν αυτή την απόφαση απλά (όπως το έχουν δηλώσει χρόνια τώρα) δεν τους ενδιαφέρει.
Υπάρχει το μοτό και επιβιώνει. Δικαίωμά τους βέβαια, όπως και δικό μου να γράψω τα πράγματα όπως τα βλέπω.

Το μοτό, θα μπορούσε να γίνει κάτι πολύ περισσότερο από ένα ακόμα φόρουμ.

Σε γενικές γραμμές συμφωνώ σε όλα. Αν μπορούσα να επέμβω, θα άλλαζα πολλά

sniper
24/11/2010, 13:51
2 βδομαδες κάτω το μοτο και ειχατε πάθει κλακάζ.....


τωρα δεν σας αρεσει.... κι ας μην εχει αλλάξει....

Αλλά προβλέπω ότι συντομα θα ξαναπέσει... η DB είναι ετοιμη να τα παίξει....:rolleyes:

PanVas
24/11/2010, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Εχεις απολυτο δικιο αλλα πιστευω οτι ο road spirit περιεγραψε την κατασταση του καθενος μας με λιγες λεξεις.:wave2:

Ρε χου, αυτό λέω και γω ρε πούστη μου...
Επειδή ο καθένας έχει τα προβλήματά του, ναι μεν θα πει εδώ τον πόνο του, θα πάρει πληροφορίες για κάποιο πρόβλημά του, αλλά κυρίως θα πάρει και δύναμη. Θα ξεμπλοκάρει από την κατάσταση που μας βάζουν όλα τα υπόλοιπα μέσα επικοινωνίας. Εκεί πρέπει να κάνουμε την διαφορά σαν κοινότητα.
Αναδεικνύοντας και προωθώντας πιο θετικά μηνύματα θα κουνηθούμε λίγο.
Η κρίση είναι ένα σύστημα ΣΑΕ. Ένα σύστημα αυτόματου ελέγχου που πολύ απλά καθορίζει κάποιος άλλος τις τιμές τις εξίσωσης. Ας τις καθορίσουμε εμείς.

Λέει ο Βάσκα, όλα νεκρά φέτος. Μα και βέβαια. απολύσεις και πανικός. Ποιος θα έρθει ρε Βάσκα να πάρει καινούριο λαπτόπι αν φοβάται ότι θα χάσει την δουλειά του..; Πως θα πληρώσεις εσύ το προσωπικό σου αν δεν πουλήσεις κανά λαπτόπι..; Και πάμε κύκλο...
Παράλληλα όμως, στα 100 μέτρα από το μαγαζί σου είναι τέζα οι καφετέριες με τα άιφον 4 και βάλε, σενιαρισμένοι και όμορφοι όλη μέρα να τα ξύνουν...

Άσε να ανεβάσει ο ο άλλος ο τρελός το πατίνι και την ανούσια αλλά άκρως διασκεδαστική ανακατασκευή του και ίσως κατέβω και γω στο χρωματοπωλείο να πάρω αστάρι και γυαλόχαρτο, να πληρώσω τον μαγαζάτορα, να τα δώσει στον γιο του, να έρθει να πάρει λαπτοπ, να πληρώσεις ΤΕΒΕ και μισθοδοσία να κάνουμε τον κύκλο μας...

Κάπως έτσι τα βλέπω τα πράγματα...
Και τα λέω μόνο και μόνο για να ξεκινήσει κουβέντα. Σοβαρή.

the who
24/11/2010, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
Ρε χου, αυτό λέω και γω ρε πούστη μου...
Επειδή ο καθένας έχει τα προβλήματά του, ναι μεν θα πει εδώ τον πόνο του, θα πάρει πληροφορίες για κάποιο πρόβλημά του, αλλά κυρίως θα πάρει και δύναμη. Θα ξεμπλοκάρει από την κατάσταση που μας βάζουν όλα τα υπόλοιπα μέσα επικοινωνίας. Εκεί πρέπει να κάνουμε την διαφορά σαν κοινότητα.
Αναδεικνύοντας και προωθώντας πιο θετικά μηνύματα θα κουνηθούμε λίγο.
Η κρίση είναι ένα σύστημα ΣΑΕ. Ένα σύστημα αυτόματου ελέγχου που πολύ απλά καθορίζει κάποιος άλλος τις τιμές τις εξίσωσης. Ας τις καθορίσουμε εμείς.

Λέει ο Βάσκα, όλα νεκρά φέτος. Μα και βέβαια. απολύσεις και πανικός. Ποιος θα έρθει ρε Βάσκα να πάρει καινούριο λαπτόπι αν φοβάται ότι θα χάσει την δουλειά του..; Πως θα πληρώσεις εσύ το προσωπικό σου αν δεν πουλήσεις κανά λαπτόπι..; Και πάμε κύκλο...
Παράλληλα όμως, στα 100 μέτρα από το μαγαζί σου είναι τέζα οι καφετέριες με τα άιφον 4 και βάλε, σενιαρισμένοι και όμορφοι όλη μέρα να τα ξύνουν...

Άσε να ανεβάσει ο ο άλλος ο τρελός το πατίνι και την ανούσια αλλά άκρως διασκεδαστική ανακατασκευή του και ίσως κατέβω και γω στο χρωματοπωλείο να πάρω αστάρι και γυαλόχαρτο, να πληρώσω τον μαγαζάτορα, να τα δώσει στον γιο του, να έρθει να πάρει λαπτοπ, να πληρώσεις ΤΕΒΕ και μισθοδοσία να κάνουμε τον κύκλο μας...

Κάπως έτσι τα βλέπω τα πράγματα...
Και τα λέω μόνο και μόνο για να ξεκινήσει κουβέντα. Σοβαρή.

Καλα τωρα μην το παρακανουμε.Με μια ανακατασκευη δεν θα ξεπερασουμε την κριση.Ισως να γλυτωσουμε καποια χρηματα,να περασει λιγο καλα η ωρα μας κλπ.Πολλα θα μπορουσαμε να κανουμε εδω μεσα αλλα οταν ερχεται η ωρα της πραξης...

LOUKILOUK
24/11/2010, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
10 μέρες το σάιτ ντάουν και πάμε για 3 βδομάδες χωρίς φώτος ενώ αν κάποιος μιλήσει γι αναβάθμιση θα του δείξουν την πόρτα λες μιλά για κουμουνισμό σε περίοδο χούντας...
Για μένα είναι ο κύριος λόγος της κατρακύλας.
Τίποτα περισσότερο.

Υπάρχουν ανακατασκευές που θα μας ανέβαζαν το ηθικό, θα άνοιγαν τα μυαλά μας και ίσως κι άλλοι ξεκούναγαν μετά το γραφείο να πιάσουν κάτι στα χέρια τους.
Υπάρχουν παιδιά που περιμένουν να ποστάρουν τα ταξίδια τους.
Συμβουλές και προβλήματα στις γενικές πάντα υπήρχαν και θα υπάρχουν και συμφωνώ θα πληθαίνουν...

Υπάρχουν και ευχάριστες, αισιόδοξες πλευρές όμως σε αυτή την ζωή, που δεν βοηθάει η πλατφόρμα και κάποιοι θαμώνες εδώ μέσα για να αναδειχθούν...

Ας ξεκινήσει μία τέτοια κουβέντα επιτέλους.

Πέστα ρε Παναγιώτη...
Αλλά και πάλι τι θα γίνει; τιποτα μάλλον...:sad:
Εγώ πάντως το έχω ρίξει πλέον μόνο στις επαναλήψεις που είναι και οι μανάδες της μάθησης ως γνωστόν και μπορείς να κρατήσεις και ένα επίπεδο της προκοπής ...(ααα, και αν πετύχω και τίποτα εορτάζοντες στέλνω και καμιά μπύρα...)
Κατά τα άλλα αφού κρατάω το "κοντρόλ" κάνω τις επιλογές μου και δεν βρίσκω λόγο να γκρινιάζω με την μαλακιά των υπολοίπων που επιμένουν πεισματικά...
Συμφωνώ τέλος με τον Ρέιν ότι απομακρυνόμενος από το pc ξαναβρίσκεις το μου...αιδ...νί...είο...:winka: :lol:
Η αλήθεια πάντως είναι ότι από τα γραφόμενα αλλά και την γενικότερη "συμπεριφορά" κάποιων εδώ μέσα φαίνεται ότι ακόμα και αν ξεμακρένουν από τα πληκρολόγια δεν γαμάνε και αυτό να το προσέξουν γιατί έχουν καταντήσει σαν κάτι μίζερους και αγάμητους τύπους που έχουν έναν "καλό" λόγο για όλους και για όλα....:yuck:
Παλικάρια προσέξτε μην δαγκώσετε τη γλώσσα σας και δηλητηριαστείτε...(τηλέφωνο κέντρου δηλητηριάσεων 2107793777)


Άντε και καλή τύχη μάγκες...:beer: :wave2: :sun:

υ.γ.1 Είναι γεγονός ότι δεν έχω ακόμα καταλήξει αν κάποιοι κατάντησαν έτσι ή έτσι ήταν ανέκαθεν...:yuck:
υ.γ.2 "...και αν είστε κάποιοι άρχοντες και παρεξηγηθείτε
στα όργανά μου μια χαρά χωράει να γραφτείτε..." όπως έγραψε ο Θανάσης και τραγούδησε ο Βασίλης...

TROOPER
24/11/2010, 14:34
ρε συ παναγιωτη σε εχασα...

PanVas
24/11/2010, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ρε συ παναγιωτη σε εχασα...


Λογικό...
Μπερδέψαμε τα μπούτια μας...
Την οικονομική κρίση με την κρίση του φόρουμ να δουλεύει σωστά....

Ας μείνουμε στο τεχνικό, όπου και υποστηρίζω ότι είναι η αιτία που καταρρέει το φόρουμ.

:beer: :beer: :beer: :beer:

TROOPER
24/11/2010, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
Λογικό...
Μπερδέψαμε τα μπούτια μας...
Την οικονομική κρίση με την κρίση του φόρουμ να δουλεύει σωστά....

Ας μείνουμε στο τεχνικό, όπου και υποστηρίζω ότι είναι η αιτία που καταρρέει το φόρουμ.

:beer: :beer: :beer: :beer:

νταξει βρεθηκα.

δε νομιζω.μαλλον θεμα ατομων ειναι και οχι τεχνικο.

εν παση περιπτωση...συνεχιστε τη κουβεντα.τι θελετε να πειτε?

:wave2:

McGyver
24/11/2010, 15:07
+680 στον PanVas

Χωρίς ΚΑΜΙΑ μα ΚΑΜΙΑ διάθεση πίεσης ή εκπεφρασμού πικρίας απέναντι σε οποιονδήποτε έχει αφιερώσει έστω κι ένα λεπτό για να υπάρχει αυτό το forum...

Απλά επειδή, για προσωπικούς λόγους πλέον, το αγαπάω το ρημάδι και θέλω να φτάσει εκεί που μπορεί...

TROOPER
24/11/2010, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
+680 ...

ε πως να σε παρουμε στα σοβαρα ρπμ...:sad:

McGyver
24/11/2010, 15:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ε πως να σε παρουμε στα σοβαρα ρπμ...:sad:

Άμα βάλω και τα 1340 του Haya είσαι εντάξει;

TROOPER
24/11/2010, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Άμα βάλω και τα 1340 του Haya είσαι εντάξει;

τωρα μιλαμε!!!:lol: :lol: :lol:

Vstrommer71
24/11/2010, 15:16
Παει καλα το τζενεραλ ντισκασιον σημερα απο οτι βλεπω:smokin:
Λυσεις εχουμε να προτεινουμε?
'Η θα καταντησουμε σαν την Αυριανη που γκρεμισε τον Καραμανλισμο καποτε?:lol:

Vstrommer71
24/11/2010, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
τωρα μιλαμε!!!:lol: :lol: :lol:
+125 :smokin:

ego_o_idios
24/11/2010, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
1. Ζητηματα φορολογίας (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=113592) :wacko:

2. Δικαιώματα καταναλωτη και πολυεθνικες (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=113599) :look:

3. Που να πατε τα Χριστούγεννα με τη γυναικα σας (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=113544) :blush:

4. Εργασιακα και άλλα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=113589) :sick:

5. Πως να διαλυσετε το σύστημα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=113601)

6. ΜΜΜ και τζαμπατζήδες επαναστάτες (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=113571)

7. Τα ποδήλατα, εχθροι των μηχανων (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=113427)

8. Ω κοινόν αυτάδελφον, Ισμηνης καρα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=113527)

Αυτό ειναι φόρουμ :a33: :a20:

to moto gr
ine forum gia xoreftries na min ta ksana leme...:lol: :lol:


ka8e koumparos me kana gs kana vstrom mpeni edo na ksefigi apo tin gineka tou ke grafi gia mpirmpilonia....
:rotflmao: :rotflmao:


ana xa8ite pia lougres:rotflmao: :rotflmao:

ggs
24/11/2010, 15:24
Να ρωτήσω / διευκρινίσω κι εγώ κάποια πράγματα που δεν τα ξέρω (ή δεν είμαι σίγουρος) σχετικά με την λειτουργία του φόρουμ και οποιος γνωρίζει (και ΟΧΙ υποθέτει) απαντάει
1.
Η Database του φορουμ ,καθώς και όλη η ηλεκτρονική υποδομή του γίνεται hosting σε κάποια εταιρία που κάνει αυτήν την δουλεία ή είναι ένας ξεχασμένος σερβερ σε ένα ανήλιαγο δωμάτιο κάποιου ?

Αν γίνεται χοστινγκ , αυτό έχει ένα ΚΟΣΤΟΣ …ποιος το πληρώνει ?

2.
Οι άνθρωποι που έχουν επιφορτιστεί με την διαχείριση του φόρουμ , είναι κάποιοι επαγγελματίες που πληρώνονται γι αυτό ή είναι κάποιοι που εθελοντικά και ερασιτεχνικά το είχαν κάποτε ξεκινήσει και τωρα , για διάφορους λόγους , δεν μπορούν να το υποστηρίξουν…

Προφανώς , μιας και το φορουμ δεν υποχρεώνει ούτε χρεώνει κανένα για να συμμετάσχει , δεν μου (μας) πέφτει λόγος αν λειτουργεί καλά ή όχι..

Το θέμα είναι ότι μετά από τα τόσα χρόνια λειτουργίας του έχουν δημιουργηθεί παρέες , φίλοι , εχθροί και γενικά ένας μικρόκοσμος γύρω από τον πυρήνα του μοτο.γρ…

Ο πλουραλισμός των θεμάτων του (από τεχνικά μέχρι ….διατριβές οικονομικής ανάλυσης) το έχουν κάνει αρεστό σε πάρα πολύ κόσμο.. (ακόμη και ο καπ10 που γκρινιάζει , είναι ο πρώτος που δεν αφήνει να περάσει θέμα στις γενικές ασχολίαστο..):lol:

Τέλος πάντων , όπως και να έχει, κανείς δεν θα πεθάνει άμα «πεθάνει» το μοτο.γρ
Όμως , αν χρειάζεται βοήθεια για να «ζησει» , είμαι σίγουρος ότι πολλά από τα μέλη του θα την προσφέρουν απλόχερα…



:beer:

PanVas
24/11/2010, 15:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs


Τέλος πάντων , όπως και να έχει, κανείς δεν θα πεθάνει άμα «πεθάνει» το μοτο.γρ
Όμως , αν χρειάζεται βοήθεια για να «ζησει» , είμαι σίγουρος ότι πολλά από τα μέλη του θα την προσφέρουν απλόχερα…



:beer:

Α μπράβο!

McGyver
24/11/2010, 15:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Λυσεις εχουμε να προτεινουμε?

Λύσεις έχουν προταθεί είτε δημόσια (βλ. "Προτάσεις & Σχόλια") είτε κατ' ιδίαν.

imitrelos
24/11/2010, 15:28
Και εγω πιστεύω χωρίς να θέλω να κακίσω κανένα ότι το sait χρήζει αναβάθμισεις και δυστηχώς χοντρής.......αλλά να πω και το άλλο ότι καλός η κακός το sait είναι άλλου και αυτός πέρνει τις αποφάσεις

πάντος εγώ είμαι διαθέσιμος να βοηθήσω αν μου το ζητηθεί

:beer: :beer:

* και μια που το λέμε είχα ένα προτζεκτ στα σκαριά για ένα web2.0 φορυμ άμα θέλει κάποιος υπέυθυνος του sait το συζητάμε (γιατι να το ανεβάσω δέν γουστάρω να πληγώσω το αγαπημένο μου μοτο

ego_o_idios
24/11/2010, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από imitrelos
Και εγω πιστεύω χωρίς να θέλω να κακίσω κανένα ότι το sait χρήζει αναβάθμισεις και δυστηχώς χοντρής.......αλλά να πω και το άλλο ότι καλός η κακός το sait είναι άλλου και αυτός πέρνει τις αποφάσεις

πάντος εγώ είμαι διαθέσιμος να βοηθήσω αν μου το ζητηθεί

:beer: :beer:


pedia ke ego 8elo na voi8iso exo gkasmades tripania kompreser
doste mou ton server na ton kano agnoristo
plirono kiolas...
:rotflmao: :rotflmao:

devil's animal
24/11/2010, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs

Τέλος πάντων , όπως και να έχει, κανείς δεν θα πεθάνει άμα «πεθάνει» το μοτο.γρ
Όμως , αν χρειάζεται βοήθεια για να «ζησει» , είμαι σίγουρος ότι πολλά από τα μέλη του θα την προσφέρουν απλόχερα…

:beer:

το αυτο λοιπον!!
:beer: :beer: :beer:


και να προσθεσω οτι η αληθεια βρισκεται καπου στην μεση.:a024:



παντα ηθελα να το πω αυτο... :blush: :lol: :lol: :lol:

Vstrommer71
24/11/2010, 15:46
Οποτε εγω απο τα συμφραζομενα αντιλαμβανομαι οτι ο εδω χωρος ξεκινησε απο καποιους ερασιτεχνικα αλλα το forum...παραμεγαλωσε για να μπορει ο(οι-) webmasters να το διαχειριζεται ευκολα.Οποτε για λογους ανωτερας βιας το Moto ''καθησε''
Κατι σαν τις οικογενειακες επιχειρησεις δηλαδη που κλαταρουν οταν οι ιδρυτες αδυνατουν-για οχι παντα λογους που εξαρτωνται απο την θεληση τους-να τις ''τρεξουν''.
Αν δηλαδη καταλαβαινω καλα ειμαστε σε ενα-ας πουμε-σταυροδρομι:
Ή το παμε για φουντο ή ζηταμε την εθελοντικη -κατα βαση-συνεισφορα οσων μελων επιθυμουν να τρεξουν και να αναπτυξουν περισσοτερο το moto.
Σε αυτο πρωτα ας απαντησει η ''ιδιοκτησια'' και μετα ας δουμε ποιοι και αν μπορουν να πανε αυτο το forumακι μπροστα.-:beer:


ΥΓ Ολα τα forA(sic!) εχουν και ενα thread συζητησεων περι ανεμων και υδατων οπου ο καθεις μπορει να πει το μακρυ και το κοντο του.Μπορει να ειμαστε γενικα φορουμ για την μοτοσυκλετα,αλλα κλαφτα Χαραλαμπε αν το ΜΟΝΟ που ασχολουμαστε ειναι τα μηχανακια.Θελω να πιστευω οτι οταν αγαπας την μοτοσυκλετα,εισαι και λιγο ''ανησυχο'' πνευμα.Εχεις αποψη για την πολιτικη και για οτι γινεται γυρω σου.Μην περιχαρακωνομαστε απο μονοι μας,αρκετη προβατοποιηση εχουμε υποστει!:beer:

nikos_abel
24/11/2010, 15:47
Φιλαράκια, εγώ θα το θέσω αλλιώς, καθώς είμαι και νέος εδω μέσα σχετικά.

Πόσοι από εμάς πιθανόν να μένουν εδώ και να παρακολουθούν όλα τα θέματα που αναπτύσσονται
ακριβώς γιατί η σελίδα είναι παλιάς τεχνολογίας, ελαφρύ, εύχρηστο, γρήγορο κλπ.

Σε άλλο γειτονικό που γράφτηκα, μας σχολιάσαν ως οπισθοδρομικούς μεν, αλλά αναγνρίσθηκε το
γεγονός των "επικών" σπαμ που έχουμε.

Μη νομίζετε ότι μόνοι μας διαβαζόμαστε, υπάρχουν και άλλοι που μας παρακολουθούν,
πιθανότατα γιατί είναι εύκολο να κινηθείς εδώ μέσα, καθώς λείπουν τα πολλά φρου φρου κι αρώματα.

Ίσως μια χοντρή αναβάθμιση να έφερνε το αντίθετο αποτέλεσμα και να μειωνόταν το ενδιαφέρον.

Κάτι ψιλά, όπως π.χ. να ανεβάζουμε καμμιά φωτό ή κανα βίντεο πιο εύκολα (ή και γενικώς!!!) να είχε
περισσότερο νόημα τελικά.


Πάντως, όταν για οποιοδήποτε λόγο πέφτει το μότο γρ, νιώθω σαν να έχω χάσει επαφή με κάποιον
πολύ καλό μου φίλο, ακόμα και σε στιγμές που διαφωνώ με όλους σας, ή ακόμα κι όταν ξέρω πως κάποιο
σχόλιο ή ολόκληρο θρεντ κινδυνεύει να σβηστεί, να κλείσει ή να εξαφανιστεί από προσώπου γης
χωρίς καμμία εξήγηση ή ενημέρωση.

Για αυτούς τους λόγους είμαι εδώ και γουστάρω.

PanVas
24/11/2010, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Σε αυτο πρωτα ας απαντησει η ''ιδιοκτησια'' και μετα ας δουμε ποιοι και αν μπορουν να πανε αυτο το forumακι μπροστα.-:beer:


Α μπράβο...

Και μετά κάποια στιγμή να ανεβάσεις και καμιά φωτό και ταξιδιωτικό από Ρουμανία, που μα το χρωστάς....

sniper
24/11/2010, 15:50
κύριοι....


Ο ιδιοκτήτης του site είναι μέχρι το λαιμό στη δουλεια.

Ο τεχνικός υπεύθυνος ακόμα τρέχει στα νοσοκομεία με το θεμα που αντιμετώπισε πρόσφατα...

Αλλά είμαι σιγουρος ότι εσεις όλοι στην θέση τους θα παρατάγατε δουλειά κι υγεία για να μπορουμε εμεις οι υπόλοιποι να διαβάζουμε για μπουζί και το ΔΝΤ.

:smokin:

Vstrommer71
24/11/2010, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
κύριοι....


Ο ιδιοκτήτης του site είναι μέχρι το λαιμό στη δουλεια.

Ο τεχνικός υπεύθυνος ακόμα τρέχει στα νοσοκομεία με το θεμα που αντιμετώπισε πρόσφατα...

Αλλά είμαι σιγουρος ότι εσεις όλοι στην θέση τους θα παρατάγατε δουλειά κι υγεία για να μπορουμε εμεις οι υπόλοιποι να διαβάζουμε για μπουζί και το ΔΝΤ.

:smokin:
Οποτε τι θα λεγατε για λιγη ''μεταβιβαση εξουσιων''?
Ας βρουμε κοσμο να βοηθησει:beer:

PanVas
24/11/2010, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
κύριοι....
Αλλά είμαι σιγουρος ότι εσεις όλοι στην θέση τους θα παρατάγατε δουλειά κι υγεία για να έχουμε εμεις οι υπόλοιποι να διαβάζουμε για μπουζί και το ΔΝΤ.

:smokin:
Ας σοβαρευτείς κάποια στιγμή... Αν έχεις την δυνατότητα.
Το πρόβλημα υπάρχει τα τελευταία δύο χρόνια.
Δεν νομίζω ότι δεν υπάρχει κατανόηση ή ότι απαίτησε κάποιος κάτι.



Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
Όχι βέβαια. Δεν είμαστε κάφροι ούτε μαλάκες.


Γιατί να μην γίνουν 2, 3,4 αυτά τα άτομα; Απλή ερώτηση.

Έχω δει άπειρα ποστς από παιδιά που δηλώνουν ότι έχουν τις γνώσεις και την θέληση να βοηθήσουν. Άλλοι πάλι, ινγκλούντινγκ μι, έχουν προσφερθεί να βοηθήσουν οικονομικά. Μία απόφαση είναι και ας αφήσουμε να δούμε την δύναμη που έχει αυτό το φόρουμ στην πράξη.

Αυτό λέω. Τα άτομα που θα μπορούσαν να πάρουν αυτή την απόφαση απλά (όπως το έχουν δηλώσει χρόνια τώρα) δεν τους ενδιαφέρει.
Υπάρχει το μοτό και επιβιώνει. Δικαίωμά τους βέβαια, όπως και δικό μου να γράψω τα πράγματα όπως τα βλέπω.

Το μοτό, θα μπορούσε να γίνει κάτι πολύ περισσότερο από ένα ακόμα φόρουμ.

Μπας και σου ξέφυγε...

sniper
24/11/2010, 16:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Οποτε τι θα λεγατε για λιγη ''μεταβιβαση εξουσιων''?
Ας βρουμε κοσμο να βοηθησει:beer:

Βρέθηκε.


@PanVas : Δεν υπήρξα ποτέ γελοίος. :wave2:

imitrelos
24/11/2010, 16:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
κύριοι....


Ο ιδιοκτήτης του site είναι μέχρι το λαιμό στη δουλεια.

Ο τεχνικός υπεύθυνος ακόμα τρέχει στα νοσοκομεία με το θεμα που αντιμετώπισε πρόσφατα...

Αλλά είμαι σιγουρος ότι εσεις όλοι στην θέση τους θα παρατάγατε δουλειά κι υγεία για να έχουμε εμεις οι υπόλοιποι να διαβάζουμε για μπουζί και το ΔΝΤ.

:smokin:

To αντίθετο επειδή καταλαβαινουν οι περισσότεροι γιαυτό υπάρχει και τόση προσφορά βοήθειας

(σκέψου τον Rain να τσακώνεται για άν πρέπει να πουσάρουμε τον σέρβερ και να ψάχνεται για το balancing :rotflmao: :rotflmao: και
και κάπιοι να του φωνάζουν οτι δέν ειναι suzuki )

Λάθος η αλήθεια είναι στους SEX PISTOLS :rotflmao:

http://www.youtube.com/watch?v=6JXu-S1_72s

:rotflmao: :lol: :bigcry: :a2:

Cpt. Haddock
24/11/2010, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Βρέθηκε.

Χμμμμμ :smokin:

dukeandthecity
24/11/2010, 16:05
εγω με ενα πενηνταρικο το αγοραζω (μαζι με την κοκα κολα):D

sniper
24/11/2010, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Χμμμμμ :smokin:


Αλτρουισμός....



carry on

EVI
24/11/2010, 16:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
Παναγιώτη cool ...

δεν υπάρχει αντικείμενο μοτο-συζήτησης ...
η αγωνιστική περίοδος τελείωσε ...
η ταξιδιωτική περίοδος τελείωσε ...
ο κόσμος δε πάει βόλτες, δεν εκδράμει, δεν έχει λεφτά για βενζίνη, γενικώς τα μηχανάκια κάθονται ...
τα καθημερινά προβλήματα ολοένα και αυξάνονται ...

φυσιολογικό μου φαίνεται ... όπως έχουν πάθει καθίζηση ένα σωρό δραστηριότητες στο τόπο αυτό, έτσι και το φόρουμ...

υπομονή


+636

episeis (sorry gia ta greeklish) moy aresei poy antidrate sta asxeta me ta motosykletistika thread eno oi apanthseis panta se asxeta einai perissoteres apo oti sta motosykletistika~!~~~!!!!!!!

o idios o kosmos poy grafei sto moto.gr tha pei 10 post se ena motosykletistiko thread kai 300 se ena asxeto me tis moto!!!!!!!!

an gia afto ftaine oi admins h oi mods tote kati den exw katalavei swsta.

Emena moy aresei na yparxei pleiada post kai den vrisko kako na yparxoyn KAI tetoia themata (asxeta me tis moto)

Den moy aresei poy palia melh poy to exoyn ksekoliasei sto spam ksafnika shkonoyn shmaia epanastasths....enantia se afto poy kanan mexri ...xtes!

Vstrommer71
24/11/2010, 16:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Βρέθηκε.

ΟΚ,αναμενουμε βελτιωση στην ποιοτητα του φορουμ:beer:

metaltheo
24/11/2010, 16:40
Αν το φλορουμ επειδη λεγετε μοτο πρεπει να εχει μονο συζητησεις για μοτο , τοτε οι κατηγορια "γενικες" τι ρολο βαραει??? καποιοι ανθρωποι εχουν και αλλα θεματα να συζητησουν, και αυτη ειναι η δουλεια των φορουμ... το θεμα ειναι οτι μερικοι δεν εχουν με τι να ασχοληθουν και δημιουργουν ακυρα ποστ με σκοπο να τσιγκλισουν καποιους αλλους και αυτο ειναι το μονο που κατανταει αηδια.

GET A LIFE

Gallos
24/11/2010, 16:52
20 βράδια, κροπαρισμα φώτο και γράψιμο στο word για να ανέβει το ταξιδιωτικό, θα μου πει καποιος, στα @@ μου, ας μην το έγραφες... Και θα έχει δίκιο, όμως γούσταρα να το ανεβάσω και να το μοιραστώ με όλους... Το μοτο δεν γαμει και δέρνει για τα δέκα άτομα(?) που μας πήζουν στο σπαμ κάθε μέρα... Γαμει και δέρνει γιατί έχει κόσμο από όλη την Ελλάδα και όχι μόνο. Γαμει και δέρνει γιατί ο καθένας έχει να γράψει το δικό του ξεχωριστο ποστ, η ταξιδιωτικό, η ανακατασκευή, η οτιδήποτε έχει σχέση και μη, με μοτοσυκλέτα. Αυτός ο καθένας, είναι τα 35χιλιαδες μέλη και αυτά τα μέλη, όταν πέφτει το μοτο, μια κίνηση όπως έκανε ο mikeg να μας ενημερωσει, την θέλουν. Εσείς είστε μια παρέα και εύγε σας και εύχομαι να περνάτε πάντα ετσι γαμάτα όπως βλέπουμε μέσα από τις συναντήσεις σας. Εσείς, κάνοντας ένα τηλέφωνο ξέρατε τι γίνετε πάνω κάτω. Εμείς? Όχι... Τεσπα έμενα με είχε ενοχλήσει η μη ενημέρωση, εφόσον αυτή ήταν εφικτή... Επίσης για τα παιδιά που το χειρίζονται αυτό το έρμο φόρουμ, πρέπει να καταλάβουν και να αποδεκτούν, ότι το παιδί τους έχει μεγαλώσει και πρέπει να πάρει το δρόμο του... Ας δεχτούν την βοήθεια που όλοι ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ να δώσουμε....Αυτά από εμένα, φιλάκια...

tai
24/11/2010, 17:03
πρέπει να αποφασιστεί καπoια στιγμή εαν θα ειναι forum δλδ αγορά δλδ καφενειο
ή database!!
και μην μας ζαλίζεται τον έρωτα κάθε φορά που ανοίγει ενα θρεντ με θέμα που δεν περιλαμβάνεται στης γνώσεις σας, η ζορίζει το μυαλό σας.
Η μηχανή (θα πρέπει να ) είναι ενα ΚΟΜΑΤΙ της ζωής ενος "μηχανόβοιου" και οχι ΟΛΗ του η ζωή.


παπαρολογοι

EVI
24/11/2010, 17:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
πρέπει να αποφασιστεί καπoια στιγμή εαν θα ειναι forum δλδ αγορά δλδ καφενειο
ή database!!
και μην μας ζαλίζεται τον έρωτα κάθε φορά που ανοίγει ενα θρεντ με θέμα που δεν περιλαμβάνεται στης γνώσεις σας, η ζορίζει το μυαλό σας.
Η μηχανή (θα πρέπει να ) είναι ενα ΚΟΜΑΤΙ της ζωής ενος "μηχανόβοιου" και οχι ΟΛΗ του η ζωή.


παπαρολογοι



+636 ston pagkosmio ton mhxanon kai ton polemikon texnon (kai toy pastitsioy)

DoctorS
24/11/2010, 17:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
πρέπει να αποφασιστεί καπoια στιγμή εαν θα ειναι forum δλδ αγορά δλδ καφενειο
ή database!!
και μην μας ζαλίζεται τον έρωτα κάθε φορά που ανοίγει ενα θρεντ με θέμα που δεν περιλαμβάνεται στης γνώσεις σας, η ζορίζει το μυαλό σας.
Η μηχανή (θα πρέπει να ) είναι ενα ΚΟΜΑΤΙ της ζωής ενος "μηχανόβοιου" και οχι ΟΛΗ του η ζωή.


παπαρολογοι

+1000 στο ώριμο το μαναράκι.................:lol: :smokin:

LOUKILOUK
24/11/2010, 18:45
Tελικά είμαστε αρκετοί που συμφωνούμε... ευτυχώς...
Ναι στην αναβάθμιση λοιπόν, ας βρούμε και τρόπους να το πετύχουμε αυτό και τελικά κάτι μπορεί να γίνει... :beer: :wave2: σε Ται, Εβι, Πανβας, Γάλλο και τους υπόλοιπους που συμφωνούν...

pilotos_xtreme
24/11/2010, 18:56
αν δε θελετε να βλεπετε ασχετο με το κοσμο τις μοτσυκλετας ποστ, τοτε να πειτε στους μοντς να βγαλουν τις γενικες,τα ανεκδοτα κτλ κτλ.

αν παλι σας τη δινουν στα νευρα, απλα μην ανοιγετε τετοια ποστ να τα δειτε.τοσο απλα κ ευκολα.

ο καθενας εχει το δικαιωμα να γραφει οτι θελει εδω μεσα,εφοσον εμπιπτει στους κανονες του φορουμ.
και η ζωη μας δεν ειναι μονο μηχανες. ειναι κ αλλα πολλα πραματα τα οποια εχουν ενδιαφερον κ ειναι αξια συζητησης.

προσωπικα, μου αρεσει που βλεπω τοσο πλουσιο υλικο καθε μερα. πολλες φορες μπορει να δω κατι,ενα γεγονος πχ, που να μη το χω παρει ειδηση ακομα.

απορω για καποιους ανθρωπους , ποιο ακριβως ειναι το προβλημα τους με αυτα που γραφονται εδω μεσα.
εμενα αν δε μου αρεσει κατι δε το κοιταω απλα.

blackbusa
24/11/2010, 19:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
πρέπει να αποφασιστεί καπoια στιγμή εαν θα ειναι forum δλδ αγορά δλδ καφενειο
ή database!!
και μην μας ζαλίζεται τον έρωτα κάθε φορά που ανοίγει ενα θρεντ με θέμα που δεν περιλαμβάνεται στης γνώσεις σας, η ζορίζει το μυαλό σας.
Η μηχανή (θα πρέπει να ) είναι ενα ΚΟΜΑΤΙ της ζωής ενος "μηχανόβοιου" και οχι ΟΛΗ του η ζωή.


παπαρολογοι

πςςςςςςςςςςςςςςςς....συνηλθες ε???ποτε να ερθω να σου ριξω και την δευτερη???:lol: :lol: :lol:

doctor x
24/11/2010, 19:03
τελικα ο πακ10 ανοιξε και γαμω τα θρεντ...:bigcry:

maron
24/11/2010, 19:51
den to diavasa olo , alla mhn ksexasoume....................
thn epikinonia me ton theo................ :)

PanVas
24/11/2010, 19:57
Να ξεκαθαρίσω κάτι σε περίπτωση που δεν έγινα κατανοητός.

Ποτέ μα ποτέ δεν ενόχλησα κάποιον στις γενικές για το θέμα που άνοιξε, είτε ήταν γιατί τον χώρισε η γκόμενα είτε αν βρήκε ένα πλέιμομπιλ μέσα στο γάλα του.

Σχολίασα το τραγικό γεγονός ότι καταντήσαμε να ανοίγουμε θέμα και να γελάμε με το άθλιο γεγονός ότι το φόρουμ πλέον έχει μόνο άσχετα θέματα από την μοτοσυκλέτα.
Ποιος μπορεί να αρνηθεί ότι έχει πέσει η ποιότητα;

Ας έτρεχαν δύο τρία ταξιδιωτικά τον μήνα, δυο τρία ριστόρ ή τιούνινγκ, κανά ρεπόρτο από επισκέψεις στο εξωτερικό, σε εκθέσεις ή και διεθνής αγώνες, σε κάποια συμμετοχή κάποιου συμφορίτη μας σε κάποιο σοβαρό γεγονός του μηχανοκίνητου κόσμου και ας υπήρχαν και όλα αυτά στις γενικές.
Και είναι κρίμα και άθλιο να γελάμε με τα χάλια μας.

Ας κάνουμε κάτι να το φτιάξουμε. Και για να γίνει αυτό χρειάζεται θέληση και ενδιαφέρον από συγκεκριμένα άτομα. Ούτε χρόνος, ούτε χρήματα, ούτε τίποτα από αυτούς. Έχουν κάνει ήδη πάρα πολλά. Απλά μία απόφαση ώστε να κάνουν και άλλοι κάτι γι' αυτό που όλοι αγαπάμε.

Και μετά ας δούμε τι και πως.
Ας δούμε αν θα έχει αναβάθμιση, αν θα παίρνει βίντεο ή όχι, αν θα έχει περισσότερα ιμότικον...
Ας παρθεί η απόφαση.


Ρε Φώτη, δεν καταλαβαίνω πως τα μπλέκεις;
Σε σέβομαι και σε θεωρώ πολύ αξιόλογο άτομο. Γιατί πας στα άκρα και δεν κάνουμε τα πιο άμεσα...
Δηλαδή είναι νορμάλ να μην υπάρχει ενημέρωση με μέιλ, ή να μην μπορείς να ποστάρεις φωτογραφίες..;

Υπάρχει ένα πρόβλημα, γνωστό εδώ και χρόνια.
Ξεκίνα το ρημάδι από την αρχή, κάνε μία αναβάθμιση στο βμπούλετ και ας μην χρησιμοποιήσεις όλες τις δυνατότητες και τα εφέ που σου παρέχει.
Την μορφή, τα δικαιώματα, τις δυνατότητες κτλ τα βλέπουμε μετά.
Ας παρθεί η απόφαση ότι για το καλό του φόρουμ χρειάζονται κάποιες διοικητικές αποφάσεις / αλλαγές και όλα τα άλλα νομίζω θα βρεθούν.

miscelano
24/11/2010, 20:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
πρέπει να αποφασιστεί καπoια στιγμή εαν θα ειναι forum δλδ αγορά δλδ καφενειο
ή database!!
και μην μας ζαλίζεται τον έρωτα κάθε φορά που ανοίγει ενα θρεντ με θέμα που δεν περιλαμβάνεται στης γνώσεις σας, η ζορίζει το μυαλό σας.
Η μηχανή (θα πρέπει να ) είναι ενα ΚΟΜΑΤΙ της ζωής ενος "μηχανόβοιου" και οχι ΟΛΗ του η ζωή.


παπαρολογοι

+1000...

επισις συμφωνω με ολα λεει ο πανβας...καντε κατι ρε παιδια κ εμεις εδω ειμαστε....ειμαι κ εγω μεσα για οτι χρειαστει....:beer: :beer: :beer:

Operater
24/11/2010, 20:13
PanVas μέσα σε όλα όσα είπες. Και όσον αφορά τις ενημερώσεις και τις φωτό έχεις δίκιο.
Αλλά μέχρι εκεί. Απλά, σίγουρα, υπάρχουν λόγοι που δεν αναβαθμίζονται που δεν άπτονται
της δικής μας σφαίρας και αντίληψης, γιατί ακριβώς, αυτό το site είναι μιας ομάδας ανθρώπων, εμείς είμαστε φιλοξενούμενοι.

Πως άρχισε να μιλάμε σ'αυτό το θρεντ για τα "άσχετα" του φόρουμ και καταλήξαμε να μιλάμε για τα "σχετικά" με το φόρουμ, δεν δύναμαι να κατανοήσω..!!! :lol: :lol:


Όλα καλά παίδες! Χαμόγελο θέλει η φάση.. :)

DrEvil
24/11/2010, 20:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
Emena moy aresei na yparxei pleiada post kai den vrisko kako na yparxoyn KAI tetoia themata (asxeta me tis moto)

Den moy aresei poy palia melh poy to exoyn ksekoliasei sto spam ksafnika shkonoyn shmaia epanastasths....enantia se afto poy kanan mexri ...xtes!


Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
Η μηχανή (θα πρέπει να ) είναι ενα ΚΟΜΑΤΙ της ζωής ενος "μηχανόβοιου" και οχι ΟΛΗ του η ζωή.
παπαρολογοι

Αυτά.

jimmis5
24/11/2010, 20:23
Ας πω και εγω την μπαρουφα μου...

Εχω υπαρξει και σε αλλα φορουμ στο μονο που κολλησα πραγματικα ηταν αυτο εδω,το παρακατιανο σε εικονα,το λιτο , το απλοικο,αυτο που μου εκανε στην ιδεα που ειχα για τους μοτοσυκλετιστες. Να ξερεται οτι οταν καποια φορουμ φτιαξαν την βιτρινα τους δεν ειχαν να πουν τιποτα πλεον και πλακωνονταν μεταξυ τους για τις διαφημισεις που φαινονταν γυρω απο τα θεματα.
Σιγουρα μια βελτιωσει στο θεμα τις αναρτησεις των φωτογραφιων θα ηταν πολυ βολικο κυριως για τα παιδια που βαζουν τα ταξιδια τους και βλεπουμε ολοι μας,αλλα αν προσεξετε ποσες προβολες εχουν τα ταξιδιωτικα θα δειτε οτι δεν επηρεαζει στο ελαχιστο την "πελατια" και τους ονειροπολους που καιγονται διαβαζοντας τα ταξιδιωτικα των παιδιων αλλωστε ετσι κολλησα και εγω εδω περα.
Οσο για το σπαμ θα ελεγα πως ειναι λογικο να εχουν δημιουργηθει παρεες και ομαδες που γνωριζονται μεταξυ τους και λογικο ειναι να εχουν εναν δικο τους κωδικα, το θεμα ομως ειναι ποσο ανοιχτοι ειμαστε στο να κανουμε τους καινουργιους στην παρεα μερος αυτης ,χωρις να ειναι απλα θεατης και να μην θυμιζει τον "παλιο" και τον "νεο"στο στρατο.
Ακομα και τα ακυρα θεματα(ακυρα γιατι δεν εχουν τροχο μεσα τους) πολλους μας ενδιαφερουν θα μου πεις ρε μεγαλε αμα θες να ψαξεις για το πως φυτευεις κολοκυθια ψαξε σε ενα τετοιο φορουμ,ναι αλλα εδω σε αυτον τον καφενε που κουβεντιαζω με τα φιλαρακια επεσε η πληροφορια.Θελω να πω οσο πιο ελευθερο ειναι το φορουμ τοσο πιο μεγαλη επισκεψιμοτητα και πληροφορια μπορει να εχει και να δειχνει και μια εικονα οτι οοοοολοι αυτοι που καβαλανε μηχανακια δεν εχουν μονο στο μυαλο τους λαδια βενζινες (αντε και βαλβολινες για τους μπεμπεδακιδες) αλλα προβληματιζονται και εχουν γνωσεις και ευαισθησιες για αρκετα θεματα.Ετσι δεν θα δειχνει ενα στειρο φορουμ που ασχολειται μονο με τροχους αλλα και με το που σε πανε αυτοι οι τροχοι απο ταξιδια ιδεες σκεψεις ονειρα μεχρι και φιλιες τσακωμους μπινελικια κτλ κτλ

nikos_abel
24/11/2010, 20:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
Ας πω και εγω την μπαρουφα μου...
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.Ετσι δεν θα δειχνει ενα στειρο φορουμ που ασχολειται μονο με τροχους αλλα και με το που σε πανε αυτοι οι τροχοι απο ταξιδια ιδεες σκεψεις ονειρα μεχρι και φιλιες τσακωμους μπινελικια κτλ κτλ

Με κάλυψες και είπες αυτά που είπα πιο ωραία από μένα....

imitrelos
24/11/2010, 21:43
To φορουμ είναι φόρυνμ για αυτο το λόγο ελευθερία λόγου και απόψεων με σεβασμό στους κανόνες , και για τη θεματολογία τι έχει μια χαρά είναι έτσι , είμαι σε αρκετά φόρουμ αλλά εδω κόλλησα

εγω λέω να δώσουμε εδώ ιδέες για αναβάθμησ του φόρυμ τι λέτε ?

δεκτές όλες οι πρωτάσεις ακόμα και για αλλαγή του σε sait κοινωνικής δικτύωσης απο απλό φόρουμ (ενα chat ,dropbox , οτι θα άρεσε στόν καθένα )

:wave2:

EVI
24/11/2010, 21:44
να προσθεσω κατι????για ποιο λογο πρεπει να θεωρητε οτι ο.τι αρεσει σε εσας αρεσει σε ολους?

δεν εχω διαβασει ουτε ενα ταξιδιωτικο εδω μεσα. Βαριεμε. Δεν λεω αν ειναι καλα η κακα γιατι δεν τα εχω διαβασει . Ειλικρηνα οταν με παιρνει 5 φορες την ημερα η τραπεζα οτι μπαινει 3ος μηνας απληρωτος για τη δοση χεστηκα αν καποιος εχει τα γκαφρα να γυρναει την ευρωπη με τη μηχαναρα του. Ποιο πολυ με ξενερωνει ειναι η αληθεια.

ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΒΛΑΚΕΙΑ ΚΑΘΕ ΑΛΛΟ οι περισσοτεροι εδω μεσα τα γουσταρουν αλλα μην τρελαθουμε τωρα.

και ειπα τα ταξιδιώτικα σαν παραδειγμα

Στα τεχνικα... ειλικρινα τωρα οι μισοι εδω μεσα δεν ξερουν τι πιεση να βαλουν στα λαστιχα και εσεις μιλατε για ροικες.... ποιος το επιασε αυτο? γιατι ολοι εσεις που παραπονιεστε δεν ξεκινατε να γραφετε διαφορα θεματα κατανοιτα και για καποιον που δεν εχει τεχνικες γνωσεις αλλα και ποιο εξειδικευμένα για καποιον που εχει? απλα μουρμουρατε , μουρμουριδες :lol:


μετα αν εγω θελω εκεινο ο αλλος θελει κατι αλλο και εχουμε εδω 3000 διαφορετικα θελω δεν βγαινει ακρη!!!!!

μετα υπαρχουν παντου κακεντρεχεις που δεν εχουν προσφερει τπτ αλλο σε αυτην την κοινοτητα εκτος απο απλετη ειρωνια και κακια (μας κανατε τη μουρη κρεας ρε ουστ :rotflmao: )

τες πα ελπιζω να καταλαβατε την γενικη ιδεα που ηθελα να πω

Operater
24/11/2010, 21:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
[B.. μουρμουριδες :lol:

τες πα ελπιζω να καταλαβατε την γενικη ιδεα που ηθελα να πω [/B]

καταλαβαμε, επιφανές μέλος του φόρουμ! :D

EVI
24/11/2010, 21:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
καταλαβαμε, επιφανές μέλος του φόρουμ! :D

εσυ εισαι καβασακικος εκ γεννητής μην αντιστεκεσαι αλλο :D

Operater
24/11/2010, 22:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
εσυ εισαι καβασακικος εκ γεννητής μην αντιστεκεσαι αλλο :D

μετά το καινουριο χιλιαρακι ζετακι.... εχουν αλλαξει τα δεδομενα
:winka:

road spirit
24/11/2010, 22:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από imitrelos
δεκτές όλες οι πρωτάσεις ακόμα και για αλλαγή του σε sait κοινωνικής δικτύωσης απο απλό φόρουμ ....

:wave2: α καλά, εσύ είσαι ... ημίτρελος :eyepop:

:lol:

imitrelos
24/11/2010, 22:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
α καλά, εσύ είσαι ... ημίτρελος :eyepop:

:lol:

Βρε άμα πέσει η καλή ιδέα που θα κολήσουμε , κάπιοι θα γράψουν κώδικα , κάπιοι γραφικά και με βοήθεια όλων το κάνουμε καλήτερο
το θέμα είναι να ξέρουμε τι θέλουμε

:beer: :beer:

700_Thespieis
25/11/2010, 00:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
PanVas μέσα σε όλα όσα είπες. Και όσον αφορά τις ενημερώσεις και τις φωτό έχεις δίκιο.
Αλλά μέχρι εκεί. Απλά, σίγουρα, υπάρχουν λόγοι που δεν αναβαθμίζονται που δεν άπτονται
της δικής μας σφαίρας και αντίληψης, γιατί ακριβώς, αυτό το site είναι μιας ομάδας ανθρώπων, εμείς είμαστε φιλοξενούμενοι.

Πως άρχισε να μιλάμε σ'αυτό το θρεντ για τα "άσχετα" του φόρουμ και καταλήξαμε να μιλάμε για τα "σχετικά" με το φόρουμ, δεν δύναμαι να κατανοήσω..!!! :lol: :lol:


Όλα καλά παίδες! Χαμόγελο θέλει η φάση.. :)


Το μεχρι εκει δεν το καταλαβαινω..Ειναι σαν να εχεις φτιαξει κατι που χαροποιει πολλους συνανθρωπους σου αλλα να ειναι ετοιμο να καταρευσει.Και ενω μπορεις να δεχτεις βοηθεια απο αυτους να το δημιουργησεις ξανα/βελτιωσεις ,δεν τους αφηνεις.
Ξερουμε, εστω και με νικνειμ, τα παιδια που δημιουργησαν το μοτο.Αυτο δεν αλλαζει και τους ευγνωμονουμε γιαυτο.
Γιατι να μην προσπαθησουμε να το παμε ομως εκει που του αρμοζει?

Και στην τελικη, δεν ειναι θεμα μονο δικο μου η του Πανου κτλ.Βλεπω οτι και ακομη παλαιοτερα μελη κλινουν προς τα εκει..

Εχουν ξαναγινει τετοιες συζητησεις..Και 8α ξαναγινουν, δε ξερω ομως για ποσο ακομα..Θα γινουν, οχι γιατι δεν μας κανει η απαντηση που παιρνουμε, αλλα γιατι στο φιναλε δεν παιρνουμε απαντηση.:sad:

byron
25/11/2010, 09:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gallos
Επίσης για τα παιδιά που το χειρίζονται αυτό το έρμο φόρουμ, πρέπει να καταλάβουν και να αποδεκτούν, ότι το παιδί τους έχει μεγαλώσει και πρέπει να πάρει το δρόμο του... Ας δεχτούν την βοήθεια που όλοι ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ να δώσουμε....

+990 μεν αλλά χλωμό το βλέπω δε.
Οι προτάσεις που είχαν γίνει παλαιότερα δεν βρήκαν ανταπόκριση, ενώ μια παλαιότερη αναβάθμιση που θα έλυνε πολλά θέματα και είχε ετοιμαστεί απ΄τον Θωμά (McGyver) κόλλησε για λόγους που είναι ακατανόητοι σε ΄μενα.

Allst@rf
25/11/2010, 09:47
πολυ ελληνικο κρατος μου θυμιζει η ολη φαση...

ξερουμε οτι δεν παμε καλα ,ξερουμε τι φταει ,αλλα καπου κολλαει το πραγμα και δεν παμε μπροστα...


μη πεταχτει κανας καριολης και αναφερει τπτ για κανα μνημονιο γιατι τον εφαγα...:lol: :lol:

caesarsk
25/11/2010, 10:06
Να φτιάξουμε ενα μνημονιο ρε παιδια, οπου θα υπάρχουν οι αναλογες λύσεις. Αν δεν μπορουμε, ας καλέσουμε τους ειδικούς των μνημονίων.

PanVas
25/11/2010, 10:13
Άντε επιτέλους...
Αυτό λέω από την αρχή.


Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
πολυ ελληνικο κρατος μου θυμιζει η ολη φαση...

ξερουμε οτι δεν παμε καλα ,ξερουμε τι φταει ,αλλα καπου κολλαει το πραγμα και δεν παμε μπροστα...

Και εκεί είναι που ενοχλήθηκα.
Ας είμαστε μπουρδέλο, μην το κάνουμε και θέμα...

Τα λεφτά τα φάγαμε όλοι μαζί...Που λέει και ο Πάγκαλος...

Ξέρουμε τι φταίει, ξέρουμε τι μπορούμε να κάνουμε να γίνει καλύτερο, ξέρουμε ποιοι μπορούν να πάρουν δύο τρεις αποφάσεις γι' αυτό, αλλά μόνο να γελάμε με τα χάλια μας και να την λέμε αλλήλους είμαστε ικανοί...

Για να δω και άλλους να λένε την άποψή τους...
Καπετάνιε, Βάντα, Μάκης, Ζεύκας, Βάσκας, εςβουχου και λοιποί καθημερινοί εδώ, δεν έχετε άποψη;
Για το τεχνικό του θέματος τουλάχιστον.

TROOPER
25/11/2010, 10:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
...
Καπετάνιε, Βάντα, Μάκης, Ζεύκας, Βάσκας, εςβουχου και λοιποί καθημερινοί εδώ, δεν έχετε άποψη;
Για το τεχνικό του θέματος τουλάχιστον.

ελα ρε πανο.

αν λυθει το θεμα με τις φωτο δεν εχει αναγκη αναβαθμισης το πραμα (εμενα δε με ενοχλει οπως δουλευει.ειναι απλο,λιτο,κατανοητο).

το δικο μου προβλημα (επιμενω) ειναι στους χρηστες.μπαινεις και θες να πεις κατι για τα διοδια.δεν ψαχνεις να δεις οτι εχει 12 θρεντ για τα διοδια αλλα ανοιγεις 13ο.ε γαμω τη πουτανα μου!
το ιδιο για τη γλωσσα και τα αρχαια ελληνικα,το ιδιο για θρησκευτικα θεματα κλπ.

δεν ειπα να εχουμε στυγνα μοτοσυκλετιστικα θεματα.αυτο που λεω ειναι οτι θελει μαζεμα η κατασταση.και οτι τα πολυ ακυρα (τυπου πως φυτευουμε λαχανακι βρυξελων) πρεπει να τα τρωει το σκοτος με μισος.

αυτα.:wave2:

sniper
25/11/2010, 10:28
To γνωρίζουμε ότι λόγω χειμώνα, αφραγκίας, αγαμίας κλπ υπάρχει ένταση και νεύρα.

Επίσης είναι γνωστό ότι μπορούν να γίνουν πολλά για να βελτιωθεί και τεχνικά αλλά και δομικά το moto.gr

Έχει ξεκινήσει μια διαδικασία αλλά μην περιμένετε να ερθετε την Δευτέρα το πρωί και να έχουν αλλάξει όλα. Θα γίνουν αλλαγές αλλά σε φάσεις. Αυτή τη στιγμή μαζεύουμε της απαιτήσεις για να δούμε τι θα κάνουμε πως και πότε.

Επίσης δεν ειναι δυνατόν να γίνουν τα πάντα. Αυτό είναι αδύνατο. 35.000 μέλη έχουν 35.000 απαιτήσεις...

Επίσης, όλα αυτά γίνονται στον ελεύθερο χρόνο μας κι εφόσον είμαστε υγιείς.

Σταματήστε την γκρίνια όμως γιατί ακούγεστε σαν την πεθερά μου.

Gallos
25/11/2010, 10:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper


Σταματήστε την γκρίνια όμως γιατί ακούγεστε σαν την πεθερά μου.

Η πεθερά γκρινιάζει, γιατί ο γαμπρός δεν είναι σωστός....:beer: :beer: :beer:

VANDA
25/11/2010, 10:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
Καπετάνιε, Βάντα, Μάκης, Ζεύκας, Βάσκας, εςβουχου και λοιποί καθημερινοί εδώ, δεν έχετε άποψη;
Για το τεχνικό του θέματος τουλάχιστον.




Βασικά, έχω αναλάβει νέο πόστο.. να ζουζουνίζω στο αυτί του νέου αντμίν, μπας και μάθει πώς να φτιάξει αυτός το θέμα των φωτό.. :look:



Το ξύλο δεν το γλιτώνω, έχει ήδη αρχίσει να εκνευρίζεται.

ego_o_idios
25/11/2010, 10:38
re min pedeveste i mods ine m@l@kes pou afinoun oti nane na grafete se ena motosikletistiko forum efamilo tou cosmopolitan.tis elef8erotipias.tou ipourgiou pedias ke 8riskevmaton.tou psixologia ke esi. tou esis ke to pleximo.tou mparoufa tv. tou asto dialo kataka8ia tis kinonias pou mazeveste edo ke anti gia grasa ladia sfiria mpistonia rodes eksatmisis ke lipa klampatsimpana ton motosakon

exoume gini mexri ke xrisi efkeria gia anergous ke anaksiopa8ountes...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ana xa8ite zoa:a18: :a20: :a25: :a41: :a44: :a49:

sniper
25/11/2010, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
re min pedeveste i mods ine m@l@kes pou afinoun oti nane na grafete se ena motosikletistiko forum efamilo tou cosmopolitan.tis elef8erotipias.tou ipourgiou pedias ke 8riskevmaton.tou psixologia ke esi. tou esis ke to pleximo.tou mparoufa tv. tou asto dialo kataka8ia tis kinonias pou mazeveste edo ke anti gia grasa ladia sfiria mpistonia rodes eksatmisis ke lipa klampatsimpana ton motosakon

exoume gini mexri ke xrisi efkeria gia anergous ke anaksiopa8ountes...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ana xa8ite zoa:a18: :a20: :a25: :a41: :a44: :a49:

OK, to swses :lol: :wave2:

binzis
25/11/2010, 10:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
... 35.000 μέλη έχουν 35.000 απαιτήσεις...


Αμ δεν είμαστε τόσοι...
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=113325

Οι δε ενεργοί όχι σε καθημερινή, αλλά εβδομαδιαία βάση, να είμαστε 1000-2000 νοματαίοι;
Και κάντε επιτέλους εκκαθάριση και των σκουπιδιών!!!

makis206
25/11/2010, 10:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
re min pedeveste i mods ine m@l@kes pou afinoun oti nane na grafete se ena motosikletistiko forum efamilo tou cosmopolitan.tis elef8erotipias.tou ipourgiou pedias ke 8riskevmaton.tou psixologia ke esi. tou esis ke to pleximo.tou mparoufa tv. tou asto dialo kataka8ia tis kinonias pou mazeveste edo ke anti gia grasa ladia sfiria mpistonia rodes eksatmisis ke lipa klampatsimpana ton motosakon
exoume gini mexri ke xrisi efkeria gia anergous ke anaksiopa8ountes...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΕΣΥ!! Ναι ΕΣΥ και όχι το Εθνικό Σύστημα Υγείας..:D

ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΥΝΕΒΑΛΕΣ τον τελευταίο καιρό ώστε να πάψουμε να είμαστε forum efamilo tou cosmopolitan.tis elef8erotipias.tou ipourgiou pedias ke 8riskevmaton.tou psixologia ke esi. tou esis ke to pleximo.tou mparoufa tv. tou asto dialo kataka8ia tis kinonias pou mazeveste edo ke anti gia grasa ladia sfiria mpistonia rodes eksatmisis ke lipa klampatsimpana ton motosakon
exoume gini mexri ke xrisi efkeria gia anergous ke anaksiopa8ountes...;

Φιλικότατα Λεώ και χωρίς να βγάζω τη δική μου ουρά στην απ'όξω..:winka:

sniper
25/11/2010, 10:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από binzis
Αμ δεν είμαστε τόσοι...
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=113325

Οι δε ενεργοί όχι σε καθημερινή, αλλά εβδομαδιαία βάση, να είμαστε 1000-2000 νοματαίοι;
Και κάντε επιτέλους εκκαθάριση και των σκουπιδιών!!!


OK. 2.000 απαιτήσεις. Εντάξει, τώρα είμαστε πολύ καλύτερα.

Εκκαθάριση; Και με ποιο δικαίωμα διαγράφεις κάποιον με 0 ποστ που γράφηκε στο moto.gr από το 2003 αλλά μόνο διαβάζει και ΔΕΝ θέλει να γράψει; :nono:

Aν είχε κερδίσει η Γερμανία τον πόλεμο, ίσως να μπορουσαμε να το κάνουμε. :lol:

Ζεύκας
25/11/2010, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
Για να δω και άλλους να λένε την άποψή τους...
Καπετάνιε, Βάντα, Μάκης, Ζεύκας, Βάσκας, εςβουχου και λοιποί καθημερινοί εδώ, δεν έχετε άποψη;
Για το τεχνικό του θέματος τουλάχιστον.

Άμα δε γίνω μοντ όλου του φόρουμ μαζί με τον ΝτιμΧίο εχώ άποψη ΔΕΝ εκφέρω....:smokin:


κι αυτό είναι απειλή...:smokin: :smokin: :smokin:

Cpt. Haddock
25/11/2010, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
[...]Για να δω και άλλους να λένε την άποψή τους...
Καπετάνιε, [...]

Tην αποψή μου στα του περιεχομένου του φόρουμ, την εξεφρασα στο πρωτο μου ποστ εδω. Απο εκει και περα ειναι θεμα πολιτικης της διαχειρισης εαν θα ειναι μοτοσυκλεττιστικο φορουμ με καποια γενικα θεματα, ή ενα καφενείο για να βρίσκει τζάμπα το ντιβανι του ψυχαναλυτη ο καθε πικραμένος και να λύνουμε καθε ζήτημα που μας σκαει ή που διαβαζουμε σε μπλογκ.

Το τί θελω εγω το εχω κανει ξεκαθαρο πιστευω. Απο εκει και πέρα, ειναι αλλονώνΕ αποφάσεις.

Στα τεχνικα, ξέρουμε τί χρειάζεται για αναβαθμιση αν και επειγει να λυθει το ζητημα της - εστω και μιας - επισυναψης.

Εαν λυθεί αυτο, παμε σε αναβαθμιση όλης της πλατΙφόρμας σε κατι πιο σεξυ.


Το κακό σε όλα αυτά ειναι οτι παρουσιαστηκε ο sniper σαν άλλος Καραμανλής το 1974
:rotflmao:

PanVas
25/11/2010, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Εκκαθάριση; Και με ποιο δικαίωμα διαγράφεις κάποιον με 0 ποστ που γράφηκε στο moto.gr από το 2003 αλλά μόνο διαβάζει και ΔΕΝ θέλει να γράψει; :nono:

Υπάρχει τρόπος.