PDA

View Full Version : Φωτιά στην Ραφήνα στιγμιότυπα.



ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
28/07/2005, 17:44
Φωτιά στην Ραφήνα στιγμιότυπα.
Μια το μεσημέρι περίπου και βλέπω στην τηλεόραση Φωτιά στην Ραφήνα,
Τηλέφωνο στον φίλο μου τον Σπύρο ο οποίος έχει εκεί το σπίτι του αλλά και το ταπιτοκαθαριστηριο του.
Σπύρο πως είναι τα πράγματα?
Άσχημα Γιώργη η Φωτιά είναι στα 200 μέτρα και έρχεται.
Έχεις πυροσβεστήρες στο μαγαζί?
Έχω 5-6 αλλά δεν έχουμε ρεύμα και δεν δουλεύει η γεώτρηση να Έχω νερό. Το δίκιο πόλεως δεν έχει νερό καθόλου έχει ίσα ίσα που τρέχει.
Φορτώνω το αμάξι με πυροσβεστήρες όσους χωρέσει και έρχομαι.
Εντάξει ο δρόμος προς εμένα είναι κλειστός δεν αφήνουν να περάσει κανείς θα πάω να τους πω ότι θα μου φέρεις πυροσβεστήρες να σε αφήσουν να έρθεις.
Γεμίζω το αμάξι με καμιά 20 πυροσβεστήρες και βουρ για Ραφήνα.
Στην έξοδο της Ραφήνας έχει μπλόκο στην λεωφόρο μαραθωνος και δεν αφήνουν να κανείς δεξιά προς Ραφήνα.
Κατεβαίνει η Κατερίνα και πάει στους αστυνομικούς.
Παιδιά Έχω κατάστημα με πυροσβεστήρες και έχουμε ένα αμάξι γεμάτο πυροσβεστήρες για να τους πάμε σε ένα ταπιτοκαθαριστηριο στην Ραφήνα πρέπει να πάμε γρήγορα πριν τους φτάσει η Φωτιά. Δεν είμαστε άσχετοι με το θέμα Φωτιά είμαστε γνωστές και είμαστε εκπαιδευμένοι για την Φωτιά.
Περάστε αλλά με προσοχή γιατί η Φωτιά είναι διπλά στον δρόμο.
Σε λίγη ώρα είμαστε στο μαγαζί του Σπύρου. Η Φωτιά είναι στα 50 μέτρα τα πεύκα ύψους 10-12 μέτρων μεγαλύτερα από πολυκατοικία και καίγονται σαν δαδί.
Ξεφωρτονουμε τους πυροσβεστήρες και πάω το αμάξι πανω στην λεωφόρο μαραθωνος για να μην μου καεί. Η Κατερίνα με τον Σπύρο την Μαρία και τον Ευάγγελο τον γιο του απλώνουν τους πυροσβεστήρες κατά μήκος της περίφραξης.
Οι πυροσβέστες δίνουν τα πάντα για να κρατήσουν την Φωτιά. Με κηριευη δέος και φόβος από το μέγεθος της φωτιάς. Πίσω από τους πυροσβέστες καμιά 150ρια άτομα κάθονται και βλέπουν την Φωτιά να κατακαίει τα πάντα. Η Φωτιά έχει περάσει παράλληλα από το σπίτι του Σπύρου και σε απόσταση 50 μέτρων και καίει ότι βρει μπροστά της. Κοιτάζω το διπλανό οικόπεδο από το μαγαζί του Σπύρου (το οποίο έχει χαλιά εκατομμυρίων μέσα προς φύλαξη) και είναι γεμάτο με αγρία ξερόχορτα.
Ρε Σπύρο γιατί δεν καθάρισες το οικόπεδο διπλά τόση ώρα?
Τι να καθαρίσω ρε Γιώργη είναι τόσο πράμα μονό αυτή η πλευρά του οικοπέδου είναι 30 μέτρα τι να προλάβεις να κανείς? Άντε το πολύ ένα μέτρο.
Μα καλά μαμάκας είσαι? Ένα μέτρο λιγότερο για την Φωτιά ένα μέτρο κέρδος για την περιουσία σου. Φέρε φτυάρια τσάπες ότι Έχεις να καθαρίσουμε έστω μια ζώνη 3-4 μέτρα πλάτος και όσο προλάβουμε.
Βρήκα μια τσάπα ο Σπύρος μια τσουγκράνα και έχουμε μπει και ξεχορταριάζουμε .
Η Μαρία με την Κατερίνα έχουν πάει να βρουν οτιδήποτε που θα βοηθούσε. Κάποια στιγμή ο Ευάγγελος μας λέει ότι έχουν χορτοκοπτικό να το φέρει?
Τα παίρνω στο κρανίο και αρχίζω τα καντήλια τον Σπύρο που ενώ έχει χορτοκοπτικό δεν ξεκίνησε από την πρώτη στιγμή να καθαρίζει το διπλανό οικόπεδο.
Στον δρόμο κάποιοι διαμαρτηρωνται ότι δεν έχουν έρθει περισσότερα οχήματα να βοηθήσουν αλλά κάθονται σε αλλά μέρη που είναι μικρή η Φωτιά. Λένε το κοντό τους και το μακρύ τους. Όπως είμαι ξαναμμένος πλησιάζω έναν που έκανε τον μεγαλύτερο ντόρο και του λέω.
Που είναι το σπίτι σου εσένα?
Εκεί και μου δείχνει πίσω σε μια απόσταση 100 μέτρα από την Φωτιά ένα σπίτι τυλιγμένο στα αγριόχορτα.
Και γιατί ρε μαλακα δεν πας να κόψεις τα αγριόχορτα γύρο από το σπίτι σου να το γλυτώσεις και κάθεσαι εδώ και λες μαλακιες? Αν καεί μετά το σπίτι σου θα φταίει το κράτος , θα φτενέ οι πυροσβέστες θα φτενέ όλοι οι άλλοι και μονό εσύ ο μαμάκας δεν θα φταις. Άντε γαμ##ου και πάρε μια τσάπα παλιό μαλακα και καθάρισε τα ξερόχορτα διπλά από το σπίτι σου και μην μιλάς. Τι περιμένεις να έρθουν οι πυροσβέστες να στο καθαρίσουν μην σου πέσει ο κωλος? Δεν τους βλέπεις έχουν γαμ##η μέσα στη Φωτιά να σώσουν ότι μπορούν και τους κανείς και Κρητική ρε παλιομο##ι? τσακίσου από εδώ να μην σε βλέπω.
Από την λύσσα μου μονό που δεν έβγαζα αφρους από το στόμα. Είχα πέσει με τα μούτρα στο σκάψιμο. Εντωμεταξύ είχε έρθει και η Κατερίνα και βοηθούσε με την Μαρία. Η λύσσα μου ήταν φαίνεται μεταδοτική γιατί ο Σπύρος είχε βουτιξη το χορτοκοπτικό και ισοπέδωνε ότι υπήρχε.
Κάποια στιγμή ο καπνός και η Φωτιά άρχισαν να μας πλησιάζουν και άλλο. Η ζέστη και ο καπνός ήταν αφόρητος. Οι πυροσβέστες έκαναν Πίσω από την μανία της φωτιάς και ηρθαν σχεδόν δίπλα μας. Είπαμε στης γυναίκες να φύγουν γιατί ήταν δύσκολο να αναπνεύσεις από τον καπνό. Σήκωσα το κεφάλι μου να δω το τι γίνετε και είδα μονό τους πυροσβέστες κοντά μας. Που είναι οι άλλοι? Σκέφτηκα την έκαναν?
Μια πιο προσεκτική ματιά έκανε την λύσσα μου να γίνει χαμόγελο. Όλος ο κόσμος είχε πάρει ότι εύρισκε μπροστά του και έκανε αντιπυρικές ζώνες να σώσει τα σπίτι τους.
ΚΑΙ ο Έλληνας θέλει τα…….καντήλια του…. Σκέφτηκα.
Κάποια στιγμή οι πυροσβέστες μας φώναξαν να φύγουμε γιατί οι φλόγες άρχισαν να μας κυκλώνουν.
Φεύγοντας έριξα Πίσω μου μια ματιά αν με ακολουθεί ο Σπύρος.
Ήταν μέσα στα αγκάθια κατατρυπημένος και γεμάτος όπου μπορείτε να φανταστείτε, από την προσπάθεια του δεν καταλαβενε ότι τρυπιόταν με τα αγκάθια. Αλλά είχαμε κάνει μια ζώνη περίπου 4 μέτρα πλάτος με 15-20 μέτρα βάθος. Σκευτηται να είχε αρχηση νωρίτερα…
Ηρθαν και βυτία με νερό και τροφοδότησαν τα πυροσβεστικά οχήματα που κόντευαν να μείνουν καθώς και ένα ασθενοφόρο να πάρει έναν πυροσβέστη που είχε αναπνεύστηκα προβλήματα όταν τους κύκλωσε και τους κυνήγησε η Φωτιά και γλητοσαν στο τσακ.
Για μια στιγμή Σκέφτηκα να πάω να τους βοηθήσω αλλά μετά Σκέφτηκα ότι τέτοιες καταστάσεις είναι πιο σωστό να το αφήνεις στους επαγγελματίες το θέμα γιατί μπορεί κάποιος που δεν είναι επαγγελματίας να τους δειμιουργιση μεγαλύτερο πρόβλημα αντί να τους βοηθήσει. Και από την άλλη η αναιμία μου και ο χαμηλός αιματοκρίτης μου άρχισαν να μου βαράνε το καμπανάκι. Πήγα λοιπών και έδειξα στους άλλους το πώς δουλεύει ο πυροσβεστήρας και με πιο τρόπο πρέπει να προσεγκησουμε την Φωτιά με ασφαλείς αλλά και που ρίχνουμε την σκόνη για να είναι σωστή η κατάσβεση και να μην την σκορπάνε στον γάμο του καραγκιόζη.
Τελικά μετά από μισή ώρα η Φωτιά άρχισε να ελέγχετε.
Οι πυροσβέστες ήταν για λύπηση είχαν ψηθεί από την ζέστη. Αλλά δεν το έβαζαν κάτω. Κόντρα στην Κόντρα με την Φωτιά. Στην μαγκιά τους δεν μπορούμε να αγκοιξουμε ούτε μια τρίχα από τα αρχ###α τους όλοι μας μαζί.
Μόλις είδα ότι δεν μπορούσα να προσφέρω τίποτα άλλο και τα πράγματα είχαν πάρει καλό δρόμο αποφάσισα να γυρίσω σπίτι μου.
ΜΠΡΑΒΟ στα Παιδιά της πυροσβεστικής αν και ένα μπράβο είναι λίγο. Και ένα μεγάλο ευχαριστώ.
Γιώργος ρουσσος

kapeos
28/07/2005, 17:59
... και ο Ελληνας θέλει τα καντίλια του.....:mad:


... όλο το κράτος φταίει ... :mad:


Μπράβο ρε Γιώργο για το θάρρος :wave2:


Τελικά τι έγινε με το μαγαζί του φίλου σου και γενικότερα με τα υπόλοιπα σπίτια??? κατάφερε τίποτα το "ξύπνημα" που τους έκανες???:confused:

gtsiros
28/07/2005, 18:15
Εγώ το λέω, ο ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ είναι σπουδαίος.

RESPECT._

Stergios69
28/07/2005, 18:23
Τι να πω ρε φίλε, χαρά στο κουράγιο σου...
(Θα βγουν κάτι οικοπεδάρες λέει απο βδομάδα, μούρλια... :evil: :smokin: )

idi
28/07/2005, 19:23
Επειδή εχω παλέψει με τη φωτια... και επειδή ξερω από πρώτο χέρι το ΧΕΣΙΜΟ που παθαίνεις όταν εισαι κυκλωμένος απο φλόγες 10 -15 μετρα υψος... ΧΕΣΙΜΟ που παρόμοιο δεν εχω ξανανιώσει στη ζωη μου...καίγεσαι ολόκληρος σε λιωνει η φωτια από μακρια και ο καπνος δε σε αφηνει να αναπνεύσεις, δακρύζεις και σε κανει να τρεχεις πανικόβλητος ...

δεν ειμαι δειλος...αλλα αυτό το πραμα είναι οργη μαινόμενη που δεν θα σταματήσει τη καταστροφική της μανια παρα μονο αν γουστάρει η ιδια να σταματησει η να αλλάξει φορα...

Καλύτερα να μη το ζήσετε παιδια... και να το εχετε κατά νου όταν βρίζεται τους πυροσβέστες (νταξ υπάρχουν και μαλακες...)

μακρια από μας...και εύχομαι να μην εχουν παθει τίποτα ΑΝΘΡΩΠΟΙ στις πληγείσες περιοχές

Γιαγια μπραβο...

SGrouts
28/07/2005, 20:33
Εύγε Γιώργη!!!!!


Και μακριά από όλους μας!!!

BAD BOY
28/07/2005, 22:57
KAI ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΜΠΡΑΒΟ.ΣΕ ΣΕΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΛΛΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΑΡΧΙΔΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΠΙΑΣΟΥΝ ΝΑ ΒΑΖΕΙ ΦΩΤΙΑ?
ΤΙ ΘΑ ΑΝΑΠΝΕΟΥΜΕ ΣΕ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ, ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ?
ΕΒΛΕΠΑ ΤΟΝ ΓΕΡΑΚΟ ΠΟΥ ΕΚΛΑΙΓΕ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΧΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΜΑΛΑΚΑ.ΩΣ ΠΟΤΕ?
ΜΠΡΑΒΟ ΞΑΝΑ ΑΓΝΩΣΤΕ ΦΙΛΕ ΓΙΩΡΓΟ:beer:

afrotwin
29/07/2005, 00:34
mpravo re giorgo fxaristi8ika kantilia...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sevax
29/07/2005, 07:53
Mπράβο ρε γιώργο θέλει αρχ!@#α αυτό που έκανες
Aλλα είναι πολύ εντυπωσιακό το ότι ήταν έτοιμα να καούν τα σπίτια τους αλλα δεν κάνανε τίποτα για αυτο.
Mου την δίνουν η τύποι που μιλάνε πολύ και ξέρουν τα πάντα αλλα όταν έρθει η ώρα δεν κάνουν απόλυτος τίποτα εκτος από αυτό που ξέρουν να κάνουν καλά ( να μιλάνε )

McGyver
29/07/2005, 08:18
Γιώργο μπράβο για το θάρρος σου, μα πάνω απ' όλα για την ψυχραιμία σου.
Σε καταστάσεις ανάγκης, ο χειρότερος εχθρός είναι ο πανικός.

Βρέθηκες σε μία ομάδα ανθρώπων, οι οποίοι είχαν τρομοκρατηθεί και δεν ήξεραν τι να κάνουν. Μιλάω φυσικά για τους κατοίκους που κοιτούσαν τη φωτιά και απλώς περίμεναν και τους φίλους σου.

Οι άνθρωποι σε τέτοιες καταστάσεις χρειάζονται έναν αρχηγό. Με τις φωνές σου και τα καντήλια σου (καλά έκανες) τους έκανες να ξεπεράσουν τον πανικό τους και να λειτουργήσουν σωστά.

Μπράβο σου και πάλι!!!

Lazio
29/07/2005, 08:32
Ολα στο βωμο του βρομικου κερδους.

Σιγα μην τους νοιαζει αυτους τι θα αναπνεουμε εμεις σε λιγα χρονια χωρις ιχνος δεντρου.

ea6gka
29/07/2005, 08:46
ειπαμε , οι ελληνες ειναι κατακτητες στην ιδια τους την χωρα.

Loudovikos
29/07/2005, 09:39
Μπράβο και απο εμένα Γιώργο!! Η πράξεις σου γενικώς
πρέπει να δείνουν παραδείγματα σε πολλούς απο εμάς!!!
:beer: :beer:

free rider
29/07/2005, 10:00
ευγε και παλι Γιώργο...

:wave2: :wave2:

Meni0s
29/07/2005, 10:03
Καλα το εκανες Γιαγια Αρκουδα :sun:

n1k3man
29/07/2005, 10:20
Aπο αρθρο του in.gr


Η φωτιά που ξεκίνησε λίγο πριν τις 11 το πρωί της Πέμπτης από τη θέση Σκουφαίικα έκανε στάχτη περισσότερα από 3.000 στρέμματα πευκοδάσους, ό,τι δηλαδή είχε απομείνει στην Αττική μετά τις καταστροφικές πυρκαγιές του 1995 και 1998.

Σύμφωνα με μαρτυρίες, άγνωστοι μοτοσυκλετιστές έβαλαν φωτιές με στουπιά σε επιλεγμένα σημεία ώστε με τους δυνατούς ανέμους η φωτιά να εξαπλωθεί. Δύο άτομα, τα οποία υπέδειξαν στους αστυνομικούς κάτοικοι της περιοχής, προσήχθησαν στο αστυνομικό τμήμα Νέας Μάκρης. Μετά την ανάκρισή τους οι δύο νεαροί αφέθηκαν ελεύθεροι, καθώς δεν προέκυψαν στοιχεία εις βάρος τους.

Ο πρωθυπουργός Κώστας Καραμανλής κήρυξε «άμεσα αναδασωτέες» όλες τις καμένες δασικές εκτάσεις ως «ένα σαφές μήνυμα για όσους απεργάζονται σχέδια κατά της ποιότητας της ζωής όλων μας, κατά του περιβάλλοντος». «Στη θέση του δάσους που κάηκε θα δημιουργηθεί νέο δάσος» τόνισε..

οτι και να πεις ειναι λιγο.. τι σκατα ολα τσιμεντο θελουν να τα κανουν..?
αντε ΟΛΟΙ στην αναδασωση τωρα..
μπραβο ρε Γιαγια Αρκουδα για το κουραγιο σου..

cityfly
29/07/2005, 10:26
μπράβο γιώργο





στη θέση του δάσους που κάηκε θα δημιουργηθεί νέο δάσος

αποκριάτικο
μασκαρεμένο σε βίλες κλπ κλπ

:mad: :mad:

batzio
29/07/2005, 10:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ

....Και γιατί ρε μαλακα δεν πας να κόψεις τα αγριόχορτα γύρο από το σπίτι σου να το γλυτώσεις και κάθεσαι εδώ και λες μαλακιες? Αν καεί μετά το σπίτι σου θα φταίει το κράτος , θα φτενέ οι πυροσβέστες θα φτενέ όλοι οι άλλοι και μονό εσύ ο μαμάκας δεν θα φταις. Άντε γαμ##ου και πάρε μια τσάπα παλιό μαλακα και καθάρισε τα ξερόχορτα διπλά από το σπίτι σου και μην μιλάς. Τι περιμένεις να έρθουν οι πυροσβέστες να στο καθαρίσουν μην σου πέσει ο κωλος? Δεν τους βλέπεις έχουν γαμ##η μέσα στη Φωτιά να σώσουν ότι μπορούν και τους κανείς και Κρητική ρε παλιομο##ι? τσακίσου από εδώ να μην σε βλέπω....


Το έβαλα ξανά να το ευχαριστηθώ άλλη μια!

ΕΥΓΕ και πάλι για όλα!!

adam_tsouk
29/07/2005, 13:23
Προσωπικά δεν ξέρω αν θα είχα το θάρρος να κάνω κάτι παρόμοιο.
Αλλά εάν δωθεί η ευκαιρία για αναδάσωση (γιατί δεν το πιστεύω) θα πρέπει να ευαισθητοποιηθούμε όλοι μας.

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
29/07/2005, 14:11
σημερα στην ελευθεροτυπια στην πρωτη σελιδα δεξια κατω κατω εχει φωτο εμενα και τον σπυρο που κοβουμε τα χορτα.με σχολιο ...<< τωρα θυμηθηκαν την αποψιλοση>>

και στην σελιδα 15 παλι με σχολιο <<η εικονα της γνωστης ελληνικης ....<< τελευτεας στηγμης>>

ποσοι απο εμας γνωριζουν οτι αν αυτο που ξεσηκοσα τον κοσμο να κανει ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ?

απαγορευεται η αποψιλοση και αυτο θα το διαβασετε σε ολλες της εφιμεριδες. αλλα την ωρα της φωτιας κανεις δεν θα σου πει γιατι κανεις αποψηλοση. αλλα εγω δεν το εγραψα ουτε για να εισπραξω μπραβο για αυτο που εκανα (που αλοστε δεν ειναι καν κοντα στο σπιτι μου) αλλα γενικα για να σας δοσω μια εικονα για τον αγωνα που τραβηξαμε την ωρα της φωτιας και περισοτερο απο ολους τα ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ οι πυροσβεστες.

και περα απο αυτο να καταλαβουν οσοι το διαβασουν οτι γενικα στην ζωη μας δεν πρεπει να περιμενουμε να ερθη η φωτια στο σπιτι μας για να κανουμε κατι. και δεν μηλαω μονο για την φωτια μηλαω για την αδιαφορια του κοσμου προς ολλα τα γεγονοτα που σημβενουν γυρο μας.

εχουμε μαθει να τα περιμενουμε ολλα απο το κρατος. πιο κρατος? το ανιπαρκτο? ειμαι 44 χρονων και στο μονο που εχω δει το κρατος να ειναι παρων ειναι οταν μπενει καποιο χερι στην τσεπη μας. και αυτο ειναι το χερι του κρατους. και δεν ανοικο σε κανενα κομα. αν δεν δουλεψη ο μαλακας ο γιωργος κανενας δεν θα ερθη να τον ρωτηση αν εχει να φαει οποιου χροματος και να ειναι στην κηβερνηση. οποτε ξυπνατε πρεπει να κηνηθουμε μονοι μας για το καλο μας.

crs-k
29/07/2005, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
σημερα στην ελευθεροτυπια στην πρωτη σελιδα δεξια κατω κατω εχει φωτο εμενα και τον σπυρο που κοβουμε τα χορτα.με σχολιο ...<< τωρα θυμηθηκαν την αποψιλοση>>

και στην σελιδα 15 παλι με σχολιο <<η εικονα της γνωστης ελληνικης ....<< τελευτεας στηγμης>>
........................


Σε ειχα δει (στην μεσα φωτο) αλλα δεν ημουνα σιγουρος ... :wacko:

a123xxsp
29/07/2005, 15:22
δεν θα πετύχω ποτέ κανέναν π**στη εμπρηστή στο δάσος? θα περάσω από πάνω του και την ώρα που θα του πατάω την μούρη θα το κοκκαλώσω κιόλας. ...... :evil:

free rider
29/07/2005, 15:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από a123xxsp
δεν θα πετύχω ποτέ κανέναν π**στη εμπρηστή στο δάσος? θα περάσω από πάνω του και την ώρα που θα του πατάω την μούρη θα το κοκκαλώσω κιόλας. ...... :evil:

το ρούσος στο προφίλ σου... ...
εχει καμιά σχέση με τον γιαγιά???

illuminatios
29/07/2005, 15:41
RESPECT

afrotwin
29/07/2005, 16:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από a123xxsp
δεν θα πετύχω ποτέ κανέναν π**στη εμπρηστή στο δάσος? θα περάσω από πάνω του και την ώρα που θα του πατάω την μούρη θα το κοκκαλώσω κιόλας. ...... :evil:

na!!! na!!! enas eki piso apo to dendro trexa.....


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
29/07/2005, 16:51
free rider

το ρούσος στο προφίλ σου... ...
εχει καμιά σχέση με τον γιαγιά???

τωρα που το ειπες το ειδα και εγω χρηστο. απλη σηνωνιμια. δεν εχω συγκενη στην πευκη και μαλιστα αντωνη

free rider
29/07/2005, 16:59
τωρα αν πω τι μου κάνει εντύπωση ...

απο τον 6ο μήνα του 2002 και περίμενε πόσα χρόνια μέχρι τον 8 οο σχεδόν του 2005 για να μπεί και να γράψει τεσσερα μυνήματα απανωτά μεσα σε μισή ωρα
και σφαιράτα...???
ανετος και επιθετικός λές και έχει ξαναρπαχτει σε φλόρουμμμ???
περίεργο μου φαινεται...

ποτε δεν ξέρεις ομως...

μπορεί να τον ξανακούσουμε το ...2008...

:lol: :lol: :lol:

DoctorS
29/07/2005, 17:02
Γιώργο απλά μπράβο ρε συ..........είσαι ένας από τους λίγους...........

καλά θα ήταν να είναι αλλιώς τα πράγματα........αλλά...........:mad: ...............εντώ στο ελλαδιστάν έτσι λειτουργούμε...........έεεεεεεεεεεεελα οικόπεδα΄λέμεεεεεεεε πάρε πάρε..............

:mad: :mad: :mad: :mad:

afrotwin
29/07/2005, 17:13
pos den ir8an ta kanalia na se traviksoun ke na sou pou kirie rouso mpravo sas ama ginete ke staxti stin prospa8ia sas 8a sas dosoume 10.000 euro...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

telika ta sosate ta xorta pou kopsate i kaikan ke afta?:lol:

a123xxsp
29/07/2005, 18:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
το ρούσος στο προφίλ σου... ...
εχει καμιά σχέση με τον γιαγιά???

Όχι... εκτός αν έχουμε κάποια μακρυνή συγγένεια και δεν τον ξέρουμε... ακόμα...

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
01/08/2005, 07:32
afrotwin
pos den ir8an ta kanalia na se traviksoun ke na sou pou kirie rouso mpravo sas ama ginete ke staxti stin prospa8ia sas 8a sas dosoume 10.000 euro...


telika ta sosate ta xorta pou kopsate i kaikan ke afta?

τα σωσαμε τα σωσαμε....
μολις βλεπω την φωτο στην εφημεριδα περνω τηλεφωνο τον σπυρο και του λεω..
ρε συνπροταγωνιστη της ξεφτηλας τι ειναι αυτο που μας κανανε?
τι μας κανανε?
μας εβαλαν στην εφημεριδα προτοσεληδο και μας κραζουν και απο πανω. και καλα εσυ ειναι το σπιτι σου εγω γιατι να φαω το κραξιμο? ετσι και ετσι γραφει η εφημεριδα και μας κραζουν...
μα ειναι μαλακες οι διμοσιογραφοι. οταν πας να κοψεις τα χωρτα για να μην υπαρχει κυνδηνος φωτιας ερχοντε και σε μαζευουν στο τμημα αλλα το μονο που νιαζοντε ειναι να πουλησουν κολοφιλαδες και οχι να μαθει ο κοσμος την αληθεια.
εμ γιαυτο εγω δεν περνω εφημεριδα. την εφημεριδα την πιανω στα χερια μου οταν ειμαι στην οικοδομη και με εχει πιαση κοψιμο. ειναι εκηνη την ωρα το καταληλο εργαλειο στα χερια μου....
χαχαχα και αν ειναι να ψησης καμια ρεγκα τον χειμωνα κανει ωραια φωτια....

υγ. μεσα απο αυτο το ποστ μαθατε τουλαχιστον οτι για 2 πραγματα τουλαχιστον ειναι χρησημες οι εφημεριδες
:lol:

free rider
01/08/2005, 08:36
το λοιπόν εδω ταιριάζει αυτο που έζησα την παρασκευή...

ειμαι Ωρωπο και μπαίνω σε κεντρικό0 μεσητικό γραφειο.
Μετα απο σύντομη κουβέντα και βολιδοσκόπιση μου ρίχνει το δόλωμα ο μάγκας και πάμε να δούμε το οικόπεδο...

τράβαγα τα μαλιά μου που νάχα κι ολας ρε Γιώργο...
ο βρωμόπ@@ας με πήγε μέσα στο δάσος και μου έδειχνε ...
ρε του λέω εδω εχει πέυκα μέσα στα πεύκα θα κόψεις οικόπεδο ..ναι και με χαρτιά δασαρχειόυ ειναι βοσκοτόπια...

να μην στα πολυλογώ με πιάσαν τα νεύρα μου και εκτός απο το μπινελίκι που του έριξα τον παράτησα να γυρίσει με τα πόδια απο το βουνο ...

και μετα λέμε θα αναδασωθούν...

εδω ολοι ειναι στο κόλπο και τρώνε...
:evil: :evil: :evil: