PDA

View Full Version : ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ;;;;



dvavoul
28/07/2005, 22:30
Γειά και χαρά σε όλους σας.
Θέλω να την πάρω την ρημάδα την 650.
Με την εμπειρία που έχετε, τι μου συνηστάτε;;
Να την χτυπήσω;;;;;;

THEOD
28/07/2005, 23:00
Χτύπα την....

Αλλά προσοχή μην ....ματώσει :lol: :lol: :lol:

makaronachis
29/07/2005, 01:14
OXI MHN THN ΠΑΡΕΙΣ!Έχει γεμίσει ο κόσμος ξενέρωτους με v-strom.Μην γίνεις κι εσύ άλλος ένας.Το v-strom είναι ο Ρουβάς των μοτοσυκλετών.ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Ο ΡΟΥΒΑΣ.Σου μιλάω εκ μπύρας.ΕΧΩ V-STROM 650.

athandim
29/07/2005, 19:18
Υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που σε προβληματίζει, στο να μην την πάρεις; (π.χ. κάποιο άλλο μοντέλο..)
Αν ναι, πε το, να σου σβήσουμε κάθε αμφιβολία!!:lol: :wave2:

dvavoul
29/07/2005, 23:55
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Οι 2 λένε να την πάρω, κι΄ο 3ος είναι μεθυσμένος και ακούει Ρουβά.
Μιλάμε ήταν πολύ κατατοπιστικές και επί του σημείου.
Αυτό που θέλω να μάθω είναι άν βγάζει προβλήματα, ή γενικά τι προβλήματα σας έβγαλε στην πορεία. Ξέρετε τώρα πάω στην βιτρίνα και την ρωτάω, αλλά πανάθεμά την θέλει να την ....πληρώσω για να το πεί το παραμύθι.

THEOD
30/07/2005, 00:18
Αααααα όλα κι όλα.....

Αν δεν πληρώσεις, δεν μαθαίνεις....Δεν στόπε η μαμά σου ????



Υ.Γ. Πώπω ρε φούστη μου όλα λαμακίες γράφω τώρα τελευταία...Άδεια ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε:eyepop: :eyepop: :eyepop:

makaronachis
30/07/2005, 03:55
Λοιπόν σήμερα που δεν είμαι μεθυσμένος θα σου μιλήσω νηφάλια.Γουέλ,κι εγώ ένα χρόνο περίμενα από όταν βγήκε για να την αγοράσω καθότι ως γνωστόν (όχι και πολύ) κάτι που βγαίνει πρώτη φορά σε παραγωγή πιθανόν να παρουσιάσει παιδικές ασθένειες.Γουέλ μετά από ένα χρόνο αναμονής όσους έχω ρωτήσει δεν μου ανάφερε κανείς κανένα πρόβλημα.Την δικιά μου την αγόρασα το Μάρτη και έχω διανύσει 5600 Km.Δεν έχει παρουσιάσει τίποτα μέχρι στιγμής αν και σε αυτά τα χιλιόμετρα αλίμονο κι αν παρουσίαζε!Το μόνο που μου κάνει είναι ένα γκαπ από το μπροστινό σύστημα κάθε που πέφτω σε λακούβα.Δεν είναι ανυσηχητικό αλλά ενοχλητικό πιο πολύ.Για το συγκεκριμένο πρόβλημα το διερευνώ.Αυτά.
Πάντως σήμερα παρασοβαρεύτηκα.Πάω να πιω καμιά μπύρα.Α και για την αμοιβή μίλησε με το μάνατζερ THEOD.Κι ότι άλλο σε ανησυχεί και σε προβληματίζει μην ντρέπεσαι,ρώτα.Στις τέσερει μέρεςς τη μία είμαι ξεμέθυστος,έχεις πιθανότητες να με πετύχεις!Και για λεφτά μην σνησυχείς και βερεσέ κάνουμε:dizzy:

dvavoul
30/07/2005, 16:20
Makaronachis σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Είσαι ο καλύτερος. Τheod εγώ να δείς πως φωνάζω για ΑΑΑΑΑΑΔΕΙΑΑΑ. Όμως εγώ το λέω εγώ τ΄ακούω.

makaronachis
31/07/2005, 01:01
Ευχαριστώ,dvavoul.Το ξέρω οτί είμαι ο καλύτερος,μεθυσμένος είμαι και καλυτερότερος.Η μπύρα λειτουργεί σαν βελτιωτικό πάνω μου....Λοιπόν τελικά πάρτο χωρίς δεύτερη σκέψη.Στην κατηγορία του δεν θα βρεις καλύτερο.Βέβαια θα μου πεις ποια είναι η κατηγορία του.Έλα μου ντε.Εγώ πάντως το πήρα επειδή πιστεύω οτί τα κάνει όλα.Και στο δρόμο πάει καλά και ταξίδι κάνει και στην πόλη είναι (σχετικά ε;) άνετο.Ε και στο χώμα το οδήγησα μια φορά (σε χωματόδρομο δηλαδή)ε καλά πάει.Περίμενα να πηγαίνει και χειρότερα λόγω βάρους και όγκου.Λοιπόν σ΄αφήνω γιατί σήμερα είναι η μέρα που έίμαι μεθυσμένος και δεν είμαι ακόμα.Πάω να πάρω τα βελτιωτικά μου.

athandim
31/07/2005, 21:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από makaronachis
Ευχαριστώ,dvavoul.Το ξέρω οτί είμαι ο καλύτερος,μεθυσμένος είμαι και καλυτερότερος........Ε και στο χώμα το οδήγησα μια φορά (σε χωματόδρομο δηλαδή)ε καλά πάει.


Είσαι ο καλιτερότερος...:beer: :beer:
αλλά η μηχανή στο χώμα....δεν........:wave2:

makaronachis
01/08/2005, 00:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από athandim
Είσαι ο καλιτερότερος...:beer: :beer:
αλλά η μηχανή στο χώμα....δεν........:wave2:

Athandim,ευχαριστώ κι εσένα με τη σειρά σου για τα καλά σου λόγια...:dizzy: Δεν βρίσκω λόγια με τη σειρά μου να εκφράσω την ευγνωμοσύνη μου!:eyepop:Όσο για το οτί η μηχανή στο χώμα δεν....κτλ κτλ κτλ,εγώ διάσχισα όλο το οροπέδιο του Καθαρού στο Λασίθι από τη τον Κρούστα μέχρι την άλλη μεριά.Στο λέω για να καταλάβεις που πήγα και μη μου πεις οτί δεν ξέρεις το οροπέδιο του Καθαρού και τον Κρούστα.....

makaronachis
01/08/2005, 00:29
[i]Στο λέω για να καταλάβεις που πήγα και μη μου πεις οτί δεν ξέρεις το οροπέδιο του Καθαρού και τον Κρούστα..... [/B]
Να κάνεις καμιά εκδρομή να τα μάθεις .Κι επίσης όταν λέμε καλά ενοούμε καλά για μηχανή δικύλινδρη 650 κυβικών,διακοσίων κιλών και βάλε.Όχι καλά οτί πήγαινε σαν καθαρόαιμο.Έτσι;

makaronachis
01/08/2005, 00:32
Επίσης σημαντική λεπτομέρεια:ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΣ,με ότι αυτό συνεπάγεται:p

athandim
01/08/2005, 17:54
:eyepop: :eyepop: ........

Καλά..εσύ μιλάμε δεν παίζεσαι


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer:

sallako
01/08/2005, 18:41
Προχθες (Σαββατο) γυρισα απο το 20ημερο
ταξιδι μου.4 μερες βαρκελωνη και περιξ ,10 μερες Γαλλια (προβηγκια,Αλπεις) και περασμα απο Ιταλια.θα κατσω να γραψω καπια στιγμη ενα ταξιδιωτικο.Το vstrom εκανε συνολικα 5100 χμ σε εθνικα δυκτια(autostrata-route ktl),ορεινες διαδρομες εως και 2950 μετρα με αψογους,καλους εως κακιστους δρομους,καθως και μεσα σε χωρια με γλυστερους και δρομους με καλτεριμια.
Εντυπωσεις?
1)Σε οδηγηση με φορτιο,δικαβαλο.
Δυο πλαινες μπαγαζιερες απο 11 κιλα, η επανω 13 ,αντισκινο και σακος με αξεσουαρ πανω στις δυο πλαινες ,τανκ μπανκ,
Η συμπεριφορα σε ολους τους δρομους αψογη.Οποτε ηθελα γκαζι μου το εδινε ανετα.Μπορεις να ταξιδεψεις αρκετα γρηγορα αν δεν εχει αερα ομως.Την μανουβραρεις ανετα στο δρομο σαν να μην εχεις τιποτα επανωΣτις στροφες δε περιμενα τοσο καλη συμπεριφορα.Ημηχανη πλαγιαζει αφοβα μεχρι να ακουμπησουν οι βαλιτσες στο δρομο.Μετα τους πρωτους ενδιασμους και φοβους στις πολυ κλειστες στροφες των βουνων ειχα το αποτελεσμα που με εντυπωσιασε.Τα φρενα της αψογα.Οπως και τα μανισια λαστιχα της.Ουτε μια φορα δε μου γλυστρισε.Καλα εχουν και δρομους ομως..
Η σελα φοβερα ανετη και για τα δυο ατομα για μεγαλα ταξιδια.
Αναρτησεις πολυ καλες.
Σε δυσκολους δρομους με λακουβες μαμαησετα.
2)Χωρις φορτωμα φυσικα καλυτερη οδιγικη συμπεριφορα
Η σταθμη λαδιου δεν κατεβηκε καθολου.
Αυτα που δε μου αρεσαν καθολου ηταν:
Αν εχει αερα καλυτερα σταματα γιατι σε πηρε και σε σηκωσε.Η ταχυτητα μου στον αερα ηταν 100 με 120 .Τα χερια μου ακομα πονανε απο το να προσπαθω να την συγκτησω.Ισως να μη βρηκα το κολαι δε ξερω,αλλα με κουρασε παρα πολυ.Ειναι και σχετικα ψηλη ομως.
ααα εδω να πω οτι ταξιδεψα με τη μανισια ζελατινα.Ηταν αψογη.Με την πιο ψηλη ειχα προβλημα (κι ομως) και ετσι αποφασησα να μη την βαλω.
Δε καταφερνω ακομα να την μανουβραρω ευκολα σε επιτοπιες στροφες.Δυσκολευομαι αρκετα.Ειχα και ενα πεσιμο (οχι σοβαρο) σε μια τετοια προσπαθεια φορτωμενος ομως.Σε χαλικι(στα καμπινγκς και σε καποιους δρομους μου εβγαλε την πιστη και τα απεφευγα.Ισως θελει και αλλα λαστιχα.
Μεχρι τωρα παντως σε γενικες γραμμες ειναι αξιοπιστη γρηγορη για την κατηγορια της και δε εβγαλε το παραμικρο προβλημα μηχανικα.

Αν θελεις ταξιδια παρτην.Θα βγαλει τα λεφτα της.

Innersense
01/08/2005, 20:51
ευγε συντροφε, παντα τετοια να ακουμε

και μακρια απο εμας οι πτωσεις, εστω και μικρες

respect

athandim
01/08/2005, 22:05
Εύγε φίλε Γιάννη...:sun:

και όποτε έχεις όρεξη, γράψε και άλλα:D :beer:

THEOD
01/08/2005, 23:10
Aπλά να προσθέσω ότι σε χθεσινή ΗΜΕΡΗΣΙΑ εκδρομή 800 χιλιομέτρων !!! στην Μαγνησία, κινούμενος σε όλων των ειδών τους δρόμους, κατέβηκα από το μηχανάκι σε πολύ καλή κατάσταση και πάντως σε πολύ καλύτερη από ότι είχα συνηθίσει παλιότερα με το Φέιζερ...

Ένα από τα δυνατά σημεία της μηχανής φαίνεται να είναι αυτή η άνεση στο ταξίδι που σου επιτρέπει να σταματάς μόνο για ανεφοδιασμό και όχι για να ξεπιαστείς...
Κάτι το μοτέρ που τουλάχιστον στο 1000 δεν σε προβληματίζει πουθενά, κάτι οι αναρτήσεις που αποροφούν τα πάντα, κάτι η σελλάρα του, το μηχανάκι αποδυκνείεται φοβερός και ξεκούραστος χιλιομετροφάγος ...
Θα δοκιμάσω την επόμενη φορά την ζελατίνα στην μεσαία θέση να δώ κατά πόσο θα έχει καλύτερη προστασία που τώρα σε ταχύτητες ανω των 140-150 και για το δικό μου 1,75 ήταν οριακή κυρίως στο ύψος του κράνους...