PDA

View Full Version : Δέχομαι συμβουλές ........



Σελίδες : [1] 2

arxaios
27/11/2010, 17:54
Λοιπόν ........ κινούμαι με πράσινο ...... ασημί Saxo παραβιάζει κόκκινο και επιχειρεί αναστροφή !!!
Αποτέλεσμα πτώση και μικροζημιές στο Μπούσα + μικροπόνοι στο αριστερό χέρι ......
Του λέω κάνε άκρη να έλθει τροχαία ....... αναστρέφει ξανά και φεύγει !!!
Πήρα τηλ. την ασφαλιστική και ήλθε, έχω 4 μάρτυρες του συμβάντος ....... αλλά η τροχαία που πήγα για μύνηση μου είπε ότι από τη στιγμή που δεν υπήρξε επαφή δεν μπορώ να κάνω κάτι με τις ασφαλιστικές για αποζημίωση και μόνο δικαστικά ΙΣΩΣ κάνω κάτι ......
Οι ζημιές είναι 4-5 κατοστάρικα ...... αλλά πάνω απ΄όλα με τσάντισε που έφυγε χωρίς να νοιαστεί αν χτύπησα ή όχι !!!

Τι λέτε ;;;

dmf
27/11/2010, 17:57
τί τί λεμε. Γαμισε τον τον πουστη :mad:
Και η τροχαια τί ακριβως εννοει δεν υπηρξε επαφη; Τα 500 κατοσταρικα ζημια πώς γινανε;;

Shaolin Monk
27/11/2010, 18:00
Δικαστηριο, αν εχεις "δεμενους" τους μαρτυρες. Τρεχα και νοσοκομειο, βγαλε χαρτια για τον τραυματισμο. Θα σου χρειαστουν.


Το μαλακα ....:mad:

arxaios
27/11/2010, 18:00
Κατάφερα να σταματήσω ΄10 πόντους πριν τον ακουμπήσω αλλά με έριξε το βάρος της μηχανής ......

arxaios
27/11/2010, 18:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Shaolin Monk
Δικαστηριο, αν εχεις "δεμενους" τους μαρτυρες. Τρεχα και νοσοκομειο, βγαλε χαρτια για τον τραυματισμο. Θα σου χρειαστουν.


Το μαλακα ....:mad:

Έχω τηλ και ονόματα ...... αλλά την κρίσιμη στιγμή θα έλθουν ;;;

Lioulios
27/11/2010, 18:03
Κώστα περαστικά στο χέρι και αφού έχεις και μάρτυρες κυνήγα το.

Πέρασε με κόκκινο και τέλος .

...Και σηκώθηκε και έφυγε... Βρόντο ρε !

menos
27/11/2010, 18:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Shaolin Monk
Δικαστηριο, αν εχεις "δεμενους" τους μαρτυρες. Τρεχα και νοσοκομειο, βγαλε χαρτια για τον τραυματισμο. Θα σου χρειαστουν.


Το μαλακα ....:mad:
Αυτό!
Μπορεί να μην είχε κάν τα απαραίτητα χαρτιά (Δίπλωμα, ασφάλεια, να ηταν το αμαξι του μπαμπα κλπ. κλπ.)
Παλί καλά να λές που μετράς μόνο τις ζημιές του Μπούσα.... :wave2:

arxaios
27/11/2010, 18:07
Γιάννη ........ κόκκινο - αναστροφή - διπλή διαχωριστική !!!

Το θέμα είναι ότι με βάση τα της τροχαίας ....... έπρεπε να πέσω πάνω του για να μπορώ να αποζημιωθώ !!!
Δηλαδή να τραυματιστώ και αν τη βγάλω καθαρή ..... βλέπουμε !!! :eyepop: :eyepop: :eyepop:
Εντάξει αν μιλάμε για αυτοκίνητο ..... το καταλαβαίνω αλλά η μηχανή είναι άλλο πράμα !!!!

menos
27/11/2010, 18:09
Το μαμώτο είναι πως αν η ζημιά σου ανέρχεται στα 500?... του κάνεις δικαστήριο?? Θα σου βγεί παραπάνω απο την ζημιά... και είναι και δύσκολες εποχές.....

arxaios
27/11/2010, 18:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από menos
Το μαμώτο είναι πως αν η ζημιά σου ανέρχεται στα 500?... του κάνεις δικαστήριο?? Θα σου βγεί παραπάνω απο την ζημιά... και είναι και δύσκολες εποχές.....

Αν πάω δικαστικά Μένιο δε θα ζητήσω μόνο τις ζημιές ........ θα ζητήσω ΤΑ ΠΑΝΤΑ !!!

GIXXERAKIAS
27/11/2010, 18:11
Αγορίνα κατάρχην περαστικά σε εσένα και στην μηχανή σου.Τώρα που είναι ζεστό το θέμα πάρε τηλ τους μάρτυρες και κανόνισε να πάτε στην τροχαία να κάνουν καταγεγραμμένη δήλωση συμβάντος, ουτοσωστε να έχεις κάλυψη σε τυχόν δικαστική εμπλοκή του θέματος αν κάνει την παπιά η ασφαλιστική του ή εκείνος.

Αν δεν έχεις πάει ακόμα πήγαινε σε ένα νοσοκομείο να διαγνώσουν το χτύπημα σου και να υπάρχει καταγραφή του για το δικαστήριο.Ελπίζω να ξεμπερδέψεις χωρίς να χρειαστεί να μπλεξετε περαιτέρω.:beer:

arxaios
27/11/2010, 18:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
...... χωρίς να χρειαστεί να μπλεξετε περαιτέρω.:beer:

Όταν μιλάμε για άνθρωπο που σε παρατάει πεσμένο ανάσκελα πλακωμένο από τη μηχανή στο οδόστρωμα και φεύγει ....... χλωμό το βλέπω !!!

filipp0s
27/11/2010, 18:19
Κωστα περαστικα! :wave2: :wave2:

Καλυτερα συμβουλεψου κανενα δικηγορο για το τι πρεπει να κανεις και τι μπορεις σε τετοια περιπτωση...

arxaios
27/11/2010, 18:20
Το θέμα το μεγάλο είναι αν έχω νομικό πάτημα !!!

Lioulios
27/11/2010, 18:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Το θέμα το μεγάλο είναι αν έχω νομικό πάτημα !!! Αν έχεις μάρτυρες , έχεις .

Να υποθέσω πως τον αριθμό του τον κράτησες ε;

arxaios
27/11/2010, 18:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από filipp0s
Κωστα περαστικα! :wave2: :wave2:

Καλυτερα συμβουλεψου κανενα δικηγορο για το τι πρεπει να κανεις και τι μπορεις σε τετοια περιπτωση...

Φίλιππε θα το κάνω αλλά μεσολαβεί ΣΚ ...... και έλεγα μήπως έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε συνφορουμίτη !!!

arxaios
27/11/2010, 18:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
Αν έχεις μάρτυρες , έχεις .

Να υποθέσω πως τον αριθμό του τον κράτησες ε;

Εννοείται ρε Γιάννη ....... μάλιστα 2 κοπέλες που είναι μάρτυρες τον κυνήγησαν για να τον πάρουν !!!

menelaos46
27/11/2010, 18:30
Δεκα ποντοι απο τη συγκρουση δεν ειναι και τοσο μεγαλή διαφορα...

arxaios
27/11/2010, 18:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Δεκα ποντοι απο τη συγκρουση δεν ειναι και τοσο μεγαλή διαφορα...
Ναι μεν αλλά .........

menelaos46
27/11/2010, 18:35
Εννοω πες οτι συγκρουστηκατε ελαφρως...

Xrated
27/11/2010, 18:42
Αυτο το οτι πρεπει να υπαρχει επαφη για να αποζημιωθεις ειναι τραγικο.Θα φτασουμε σε περιπτωσεις να παμε να στουκαρουμε και θα σκεφτομαστε πως θα βρουμε τον αλλον στο καταλληλο σημειο για να μην χτυπησουμε μεν αλλα να παρουμε τα λεφτα μας πισω δε.

arxaios
27/11/2010, 18:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrated
Αυτο το οτι πρεπει να υπαρχει επαφη για να αποζημιωθεις ειναι τραγικο.Θα φτασουμε σε περιπτωσεις να παμε να στουκαρουμε και θα σκεφτομαστε πως θα βρουμε τον αλλον στο καταλληλο σημειο για να μην χτυπησουμε μεν αλλα να παρουμε τα λεφτα μας πισω δε.

Αυτό ακριβώς είπα και στους τροχαίους !!!
Απλά ο νόμος έχει εφαρμογή ΜΟΝΟ για τετράτροχα που δεν κινδυνεύουν παρά μόνο από επαφή !!! Μη επαφή = Μη γενόμενο ατύχημα !!!

BLiTzER
27/11/2010, 19:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
έπρεπε να πέσω πάνω του για να μπορώ να αποζημιωθώ !!!


Δεν ισχύει. Δε χρειάζεται να υπάρξει επαφή για να έχουμε ατύχημα. Όλοι ξέρουν ότι τα μηχανάκια έχουν 2 ρόδες και πέφτουν. Απλά είναι δυσκολότερο να αποδειχτεί. Αλλά έχεις μάρτυρες.

Πριν κάποια χρόνια, ένας τύπος με παπί τραβούσε επί πολλά χρόνια τον πατέρα μου στο δικαστήριο, επειδή φοβήθηκε και έπεσε. Πόσο μάλλον όταν ο τύπος παραβίασε ΚΟΚ πολλάκις.

route 66
27/11/2010, 19:03
υπαρχει ευθυνη.
λεγεται "προκληση ατυχηματος".με τους μαρτυρες αμα το ψαξεις δικαιωνεσαι.
καποιοι το εκαναν και σικε το κολπο
δηλαδη επεφτες μονος σου,και μετα φωναζες ενα κολλητο σου και του ελεγες κανε μια δηλωση ρε συ οτι με εκλεισες και ας μην υπηρχε επαφη.αποζημιωνοσουν κανονικα απο την ασφαλεια.ποσο μαλλον εσυ που λες αληθεια.

route 66
27/11/2010, 19:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Αυτό ακριβώς είπα και στους τροχαίους !!!
Απλά ο νόμος έχει εφαρμογή ΜΟΝΟ για τετράτροχα που δεν κινδυνεύουν παρά μόνο από επαφή !!! Μη επαφή = Μη γενόμενο ατύχημα !!!

Τεκμαίρεται υπαιτιότητα του τρίτου που ζημιώθηκε από την κυκλοφορία οδικού οχήματος, το οποίο οδηγείται κατά τις περί κυκλοφορίας διατάξεις, αν αυτός παραβίασε κατά την επέλευση της ζημίας, τις διατάξεις αυτές. Σε κάθε άλλη περίπτωση έχει εφαρμογή ο ν. ΓΠΝ/1911 "περί της εκ των αυτοκινήτων ποινικής και αστικής ευθύνης", όπως τροποποιήθηκε και συμπληρώθηκε μεταγενέστερα.

fasma
27/11/2010, 19:07
Πινακίδες πήρες?

Lioulios
27/11/2010, 19:19
Αν γίνει δικαστήριο Κώστα , να μας φωνάξεις να έρθουμε απ΄'εξω για συμπαράσταση .

:wave2:

zephyr1
27/11/2010, 19:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Γιάννη ........ κόκκινο - αναστροφή - διπλή διαχωριστική !!!

Το θέμα είναι ότι με βάση τα της τροχαίας ....... έπρεπε να πέσω πάνω του για να μπορώ να αποζημιωθώ !!!
Δηλαδή να τραυματιστώ και αν τη βγάλω καθαρή ..... βλέπουμε !!! :eyepop: :eyepop: :eyepop:
Εντάξει αν μιλάμε για αυτοκίνητο ..... το καταλαβαίνω αλλά η μηχανή είναι άλλο πράμα !!!!

Επρεπε να πεσεις πανω του,αυτο ειναι το μονο σιγουρο.

Γενικα εχεις φαει πακετο,εχω παθει το ιδιο με αλβανο χωρις διπλωμα με ελαχιστη επαφη ,χωρις πτωση και οταν παρακαλουσα τους μπατσους να ρθουν μου ειπαν ακριβως τα ιδια.

Καλα ξεμπερδεματα.:wave2:

Εχετλαίος
27/11/2010, 19:33
:mad: :mad: :mad:

BLiTzER
27/11/2010, 19:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
με ελαχιστη επαφη ,χωρις πτωση και οταν παρακαλουσα τους μπατσους να ρθουν μου ειπαν ακριβως τα ιδια.


Ελάχιστη επαφή, όχι πτώση... τι ατύχημα ήταν αυτό? :P

nikolas1709
27/11/2010, 19:37
ο αδερφος μου εχει παθει το ιδιο απλα δεν εφυγε το αμαξι πηγε να πληρωθει απο την ασφαλιστικη και του ειπαν επειδη δεν ειχε επαφη θα του δωσουν τα μισα
οποτε πηγαν στα δικαστηρια και πηρε πολλα περισσοτερα

John Steed
27/11/2010, 19:42
Πρίν 1-2 εβδομάδες έπεσα μόνος μου, έχασα το μπροστινό επειδή μου πετάχτηκε αγρότης.

Ο τροχονόμος το έγραψε στο βιβλίο συμβάντος ΚΑΝΟΝΙΚΑ και το ονόμασε ατύχημα, με πλήρη περιγραφή και τα στοιχεία μας....

Τώρα εσένα τι σου λένε...:hypnotize

Περαστικά, ζύγισε την κατάσταση, αλλά πιστεύω δεν σε συμφέρει να το πας δικαστικά.

Το χέρι σου πως είναι? Ακτίνα έβγαλες?


Υ.Γ.: Αν όντως δεν σε συμφέρει να κινηθείς δικαστικά, ξέρεις εσύ..... Σε κάτι τέτοια @ρχίδι@ ..... Το Ηράκλειο δεν είναι και Αθήνα... Κάπου θα τον ξανασυναντήσεις..... κλπ κλπ κλπ....

nikolas1709
27/11/2010, 19:46
αν εχεισ νομικη προστασια απο την ασφαλιστηκη σου πηγαινε στα δικαστηρια δεν εχεισ να χασεισ κατι
ετσι κι αλλιως οπως ειναι τα πραγματα μονο εκει θα βγαλεις ακρη
θυμαμε απο τον αδελφο μου ειχαμε βγαλει και φωτο απο τουσ δρομουσ που εγινε το σκηνικο για να καταλαβει ο δικαστης πωσ ακριβως εγινε γιατι οι περισοτεροι ειναι γιδια

Gandalf dr685sm
27/11/2010, 19:47
ε ρε ΄γλέντια..

1- Παίρνεις την αναφορά απο την ΤΟΤΑ που γράφει τα ονόματα των μαρτύρων. Μην ξεχνάς πως αρκετοί λένε εκείνη την στιγμή ναι θα έρθω και μετά εξαφανίζονται.

2- Πας στο νοσοκομείο , παίρνεις εισητήριο-εξιτήριο και δηλώνεις τραυματισμό. Παίρνεις και μια ακτινογραφία ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!

3. Οτι πληρώνεις.. μέχρι και τον καφέ που θα πιείς , παίρνεις απόδειξη.

4. Όποια ζημιά έχει η μηχανή σου , συν αυτές που θες παραπάνω τις ζητάς σε τιμολόγιο απο το συνεργείο.

5. Πας στον δικηγόρο σου και μαζί πέρα της μήνυσης περί εγκατάλειψης τραυματία και ενώ έχει όντως προκαλέσει το ατύχημα βάση μαρτυρίας των ανθρώπων (οι παραβάσεις ΚΟΚ είναι απλά υποστηρικτικά στοιχεία εδώ) κάνεις και μια αγωγή για ενα ποσό που θα έχει μαζευτεί και θα είναι πολύ πιο πάνω απο 400 ευρώ που λες.. ίσως και 5000 - 10000 ευρώ!!!! Μπορεί και παραπάνω. Θα σου πεί δικηγόρος επ' αυτού.

6. Τον τύπο τον βρίσκουν απο πινακίδα και απλά τον ξεσκίζουν.

Εναλλακτικά.....

1. ΄Βρίσκεις απο την πινακίδα τον ιδιοκτήτη του οχήματος.
2. Τον παίρνεις τηλέφωνο και προσπαθείς να βρείς άκρη ενημερώνοντας τον οτι πλέον θα πας να κάνεις αγωγή και μήνυση αν δεν πληρώσει ΑΜΕΣΑ το τι έχει γίνει.

Καλά ξεμπερδέματα φίλε!

nikolas1709
27/11/2010, 19:48
καλυτερα να παρει ο δικηγοροσ τηλεφωνο γιατι τοτε θα καταλαβει οτι 8α πασ στα δικαστηρια και θα μπλεξει

reinmeister
27/11/2010, 19:51
καλο δικηγορο και εισαι κομπλε...αν ειναι οντως καλος θα γινει συμφωνια επι της αγωγης και δεν θα φτασετε καν δικαστηριο...

zephyr1
27/11/2010, 20:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Ελάχιστη επαφή, όχι πτώση... τι ατύχημα ήταν αυτό? :P

Ενω εγω πηγαινα αυτος ερχοταν και εστριψε μπροστα μου για να μπει σε στενο,δεν με ειδε καθολου.
Τραβηχτηκα οσο δεξια μπορουσα και μου ακουμπησε μονο τα φλας :uplate: ,ενιωσα την λαμαρινα στο τζιν μου,μετα καλωντας τους κυριους αστυνομικους μου λεγαν τα παραπανω που λεγαν στον αρχαιο.

BLiTzER
27/11/2010, 20:03
Η δουλειά των τροχαίων είναι να καταγράψουν το συμβάν, όχι να δίνουν συμβουλές, αλλιώς θα ήταν ψυχολόγοι. Μην ακούτε τη μαλακία του καθενός.

zephyr1
27/11/2010, 20:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Η δουλειά των τροχαίων είναι να καταγράψουν το συμβάν, όχι να δίνουν συμβουλές, αλλιώς θα ήταν ψυχολόγοι. Μην ακούτε τη μαλακία του καθενός.

Μιλας στα καλα καθουμενα τοσο αποτομα που πραγματικα δεν σε καταλαβαινω ,ουτε για ποιον παει το παραπανω σχολιο.

Οταν τους πηρα τηλ. και τους ειπα οτι εχω εναν αλβανο χωρις διπλωμα και οτι παρολιγο να μ σκοτωσει ,με ρωταγαν αν εχω επαφη,τους λεω ρε παιδια αν με χτυπαγε δεν θα μπορουσα να σας μιλαω τωρα,παλι μου λενε φοσον δεν υπαρχει επαφη απλα πρεπει να περιμενεις 2-3 ωρες μεχρι να ρθουν για να τον γραψουν για διπλωμα,ειχα δουλεια και τα παρατησα.

ERRIKA
27/11/2010, 20:18
Aγαπητέ Αρχαίε... έχω χειριστεί προσωπικά παρόμοια/ες υποθέσεις και, πίστεψέ με, αποζημιώνεσαι κανονικά.... Όλα τα άλλα είναι για κατανάλωση. Ο,τι βοήθεια θες, στη διάθεσή σου :wave2:

John Steed
27/11/2010, 20:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Aγαπητέ Αρχαίε... έχω χειριστεί προσωπικά παρόμοια/ες υποθέσεις και, πίστεψέ με, αποζημιώνεσαι κανονικά.... Όλα τα άλλα είναι για κατανάλωση. Ο,τι βοήθεια θες, στη διάθεσή σου :wave2:

:a18:

:a013:

Lioulios
27/11/2010, 20:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Aγαπητέ Αρχαίε... έχω χειριστεί προσωπικά παρόμοια/ες υποθέσεις και, πίστεψέ με, αποζημιώνεσαι κανονικά.... Όλα τα άλλα είναι για κατανάλωση. Ο,τι βοήθεια θες, στη διάθεσή σου :wave2: :beer:

zephyr1
27/11/2010, 20:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Aγαπητέ Αρχαίε... έχω χειριστεί προσωπικά παρόμοια/ες υποθέσεις και, πίστεψέ με, αποζημιώνεσαι κανονικά.... Όλα τα άλλα είναι για κατανάλωση. Ο,τι βοήθεια θες, στη διάθεσή σου :wave2:

Βουρατα Ερρικα ,εγγυηση.:a19: :a012:

BLiTzER
27/11/2010, 20:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Μιλας στα καλα καθουμενα τοσο αποτομα που πραγματικα δεν σε καταλαβαινω ,ουτε για ποιον παει το παραπανω σχολιο.

Τα ίντερνετς φταίνε. Γραπτός λόγος γαρ. Αναφερόταν και σε σένα και σε οποιονδήποτε άλλον είχε παρόμοια εμπειρία. Βαριούνται που ζουν, οκ το ξέρουμε αυτό. Βασίζονται στο να βαριέσαι περισσότερο και να τα παρατήσεις. Αλλά είναι η δουλειά τους να έρθουν και να καταγράψουν το οποιοδήποτε ατύχημα, ακόμα κι αν έσπασες το νύχι σου κι όχι να βγάζουν συμπεράσματα μέσω τηλεφώνου και να δίνουν νομικές συμβουλές. Επιμείνετε. ΑΥΤΗ είναι η δουλειά τους. Και να ανεβοκατεβάζουν τα χέρια τους.

arxaios
27/11/2010, 20:36
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις ........ είσασταν διαφωτιστικότατοι !!!
ERRIKA ...... ευχαριστώ πολύ για την προσφφορά σου ..... έλπίζω να μην χρειαστεί να σε ενοχλήσω πολύ ....... το λίίίίγο μάλλον δεν το γλυτώνεις !!!
Χρωστάω :beer: όταν κάποτε βρεθούμε .....
Μάλλον θα τον κυνηγήσω νομικά ....... με έχει εκνευρίσει αφάνταστα το γεγονός ότι έφυγε !!!
Μια ανθρώπινη συγγνώμη από μέρους του θα ήταν, ειλικρινά, αρκετή !!!

BLiTzER
27/11/2010, 20:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Μια ανθρώπινη συγγνώμη από μέρους του θα ήταν, ειλικρινά, αρκετή !!!

Καθρέφτη του κατέβασες?

arxaios
27/11/2010, 20:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Καθρέφτη του κατέβασες?

Ξαπλωμένος ;;;;;;;;;;;;;;;

BLiTzER
27/11/2010, 20:41
Καταλαβαίνεις ότι απλά είμαι σαρκαστικός, ε? :*

ERRIKA
27/11/2010, 20:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Καθρέφτη του κατέβασες?

Α la devil's???
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

arxaios
27/11/2010, 20:43
Ναι ρε ....... don't woorry .....

fasma
27/11/2010, 20:43
δεν μας είπες ....πήρες νούμερο?
Αν ναι... θα σου πρότεινα πρώτα μια επίσκεψη face to face και αν δεν βρείτε άκρη πάτε παραπέρα.
Ίσως μπορώ να βοηθήσω με το νούμερο γιαυτό επιμένω.

golden arian
27/11/2010, 20:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Λοιπόν ........ κινούμαι με πράσινο ...... ασημί Saxo παραβιάζει κόκκινο και επιχειρεί αναστροφή !!!
Αποτέλεσμα πτώση και μικροζημιές στο Μπούσα + μικροπόνοι στο αριστερό χέρι ......
Του λέω κάνε άκρη να έλθει τροχαία ....... αναστρέφει ξανά και φεύγει !!!
Πήρα τηλ. την ασφαλιστική και ήλθε, έχω 4 μάρτυρες του συμβάντος ....... αλλά η τροχαία που πήγα για μύνηση μου είπε ότι από τη στιγμή που δεν υπήρξε επαφή δεν μπορώ να κάνω κάτι με τις ασφαλιστικές για αποζημίωση και μόνο δικαστικά ΙΣΩΣ κάνω κάτι ......
Οι ζημιές είναι 4-5 κατοστάρικα ...... αλλά πάνω απ΄όλα με τσάντισε που έφυγε χωρίς να νοιαστεί αν χτύπησα ή όχι !!!

Τι λέτε ;;;

Έχω περάσει από ίδια περίπτωση....Στείλε μου με pm το τηλέφωνο σου να σου πω....

Shaolin Monk
27/11/2010, 20:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Α la devil's???
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Πολυ βιαιο αυτο το αγορι....:lol: :lol: :lol:

arxaios
27/11/2010, 20:48
Λοιπόν για τα πρακτικά της υπόθεσης ......
Δεν έχω αναφέρει τραυματισμό ...... απλά πονάει λίγο το αρ. χέρι μου ......
Ηλθε η φροντίδα ατυχήματος ..... όχι η τροχαία καθώς αν δεν υπάρχει τραυματισμός .... ΔΕΝ έρχονται !!!
Πήγα αργότερα στην τροχαία ........ όπου ανέφερα το γεγονός και θα γράψουν το συμβάν στο βιβλίο αλλά δεν έγινε μύνηση ......
Τη μύνηση θα την κάνω σε δικηγόρο ή στην τροχαία, άσχετα τι λένε αυτοί ;;;

Lioulios
27/11/2010, 20:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από fasma
δεν μας είπες ....πήρες νούμερο?

Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Εννοείται ρε Γιάννη ....... μάλιστα 2 κοπέλες που είναι μάρτυρες τον κυνήγησαν για να τον πάρουν !!!

:wave2:

BLiTzER
27/11/2010, 20:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
καθώς αν δεν υπάρχει τραυματισμός .... ΔΕΝ έρχονται !!!

Ποιος στο πε αυτό? Νέο κόλπο?

arxaios
27/11/2010, 20:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Ποιος στο πε αυτό? Νέο κόλπο?

Ετσι "δουλεύει" η τροχαία εδώ κάτω !!!
Λόγω φόρτου εργασίας .........

John Steed
27/11/2010, 20:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
αν δεν υπάρχει τραυματισμός .... ΔΕΝ έρχονται !!!


Πλάκα μας κάνουν???:confused: :confused: :confused:



Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Πρίν 1-2 εβδομάδες έπεσα μόνος μου, έχασα το μπροστινό επειδή μου πετάχτηκε αγρότης.

Ο τροχονόμος το έγραψε στο βιβλίο συμβάντος ΚΑΝΟΝΙΚΑ και το ονόμασε ατύχημα, με πλήρη περιγραφή και τα στοιχεία μας....

Τώρα εσένα τι σου λένε...:hypnotize


Να σημειώσω ότι τους κάλεσα εγώ και τους ανέφερα πως δεν έχω τραυματιστεί....

:cry: :cry: :cry:

John Steed
27/11/2010, 21:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Ετσι "δουλεύει" η τροχαία εδώ κάτω !!!
Λόγω φόρτου εργασίας .........


:a018: :a018: :a018:

Hornet_08
27/11/2010, 21:02
Μικρο το κακο, κανε το δικαστηριο για εγκαταληψη, οταν θα μιλησετε πες του οτι θελεις 1 χιλιαρικο να καλυψεις την ζημια...

Πολυ κωλοπαιδο το παλικαρι.


(γιατι να φυγει ομως ? καποιος λογος δεν θα υπαρχει ?)

Shaolin Monk
27/11/2010, 21:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hornet_08



(γιατι να φυγει ομως ? καποιος λογος δεν θα υπαρχει ?)


Το οτι ειναι απλα μ@λκς πιστευω οτι ειναι λογος για να φυγει...

Hornet_08
27/11/2010, 21:04
μη το λες... Μηπως δεν ειναι νομιμος σε κατι...

BLiTzER
27/11/2010, 21:05
Έχεις ακούσει για νόμιμο κρητικό?

arxaios
27/11/2010, 21:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Έχεις ακούσει για νόμιμο κρητικό?

EMENA !!!

Shaolin Monk
27/11/2010, 21:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
EMENA !!!

Να γιατι εχεις μαλακομαγνητη...

the who
27/11/2010, 21:49
Κωστα κατ αρχην περαστικα.Την εχω παθει κι εγω.Νομιζω πως τοχω ξαναγραψει.Ο τυπος πηγαινε αντιθετα σε μονοδρομο.Στριβω και τον βλεπω μπροστα μου,τσιμπαω το φρενο και πεφτω.Ουτε επαφη ουτε τιποτα.Αυτος την κανει.Κανω μια καταγγελια με το νουμερο του,τον βρισκουν και μου εκανε δηλωση.
Πληρωθηκα κανονικοτατα.Επειδη του ειχε γινει αυτεπαγγελτη μηνυση πηγα στο δικαστηριο,ειπα τι εγινε και αθωωθηκε.Τωρα γιατι σου λενε μαλακιες οι μπατσοι δεν καταλαβαινω.:wave2:

banditv400limit
28/11/2010, 00:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Φίλιππε θα το κάνω αλλά μεσολαβεί ΣΚ ...... και έλεγα μήπως έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε συνφορουμίτη !!! πολλα χρονια πριν...κατεβαινω την 62 μαρτυρων και λιγο πριν του πετουση ξεπροβαλει μια μαλακω με ενα νισσαν μικρα.δεν μπορει λεω θα με δει.η δικια σου λοιπον πεταγεται μπροστα μ περναει καθετα κ το αλλο ρευμα αφηνοντας εμενα να χορευω σαμπα με την καλη μ για να μην την εμβολισω.την αποφευγω κ γω δεν ξερω πως στους τελειους δρομους με την ασφαλτο σαπουνι που εχουμε αλλα επεσα κ συρθηκα καμοια 50αρια μετρα.επαφη δεν υπηρξε,ελιγμο αποφυγης το βαφτισαμε κ ο.κ.η διαφορα μας ειναι οτι της μουνταρανε οι περαστικοι κ δεν εφυγε αλλα εφοσον εχεις μαρτυρες μποεις να προχωρησεις.κ η ασφαλιστικη βεβαια πηγε να πατησει εκει αλλα με τον καταλληλο τσαμπουκα ολλα κυλισαν ομαλα :)

Xlitos
28/11/2010, 01:21
μη πας face to face...

υπαρχουν καλοι ανθρωποι εκει εξω που θα σου πληρωναν τη ζημια μαζι μ ενα συγνωμη αλλα αυτος δεν ειναι ενας απ αυτους.κανει τη μαλακια σε βλέπει να πέφτεις και φευγει...Δε του λες ούτε κουβεντα,τιποτα....δε σε νοιαζει γιατι το κανε,δε σε νοιαζει πως τον λένε δε σε νοιαζει τιποτα...σ αυτες τις περιπτωσεις μιλάνε οι δικηγοροι.

πρεπει να μαθουμε σ αυτη τη χωρα τετοια περιστατικα να τα πηγαινουμε μεχρι τέλους...

daz
28/11/2010, 10:14
Μην πας να τον βρεις face to face, μπορεί να σε κατηγορήσει μετά για απειλή ή εκβιασμό ή ότι μαλακία θες. Εσύ δεν έχεις να πεις τίποτα μαζί του. Άσε τον δικηγόρο να αναλάβει.

Περαστικά ρε Κώστα και καλά ξεμπερδέματα. :wave2:

sergiosm
28/11/2010, 11:14
Μήνυση για την ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΗ και από εκεί και πέρα αποφασίζεις.
Η μήνυση όμως να γίνει ΑΜΕΣΑ

Για μένα θέλει και αγωγή για αποζημίωση.

Όσο για αυτά της τροχαίας ότι αφού δεν υπάρχει επάφη δεν υπάρχει και αποζημίωση είναι απλά ΜΑΛΑΚΙΕΣ.

Από τη στιγμή που υπάρχει ζημιά λόγω τροχαίου, υπάρχει και υποχρέωση για αποζημίωση.

:wave2:

Hornet_08
28/11/2010, 11:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm


Από τη στιγμή που υπάρχει ζημιά λόγω τροχαίου, υπάρχει και υποχρέωση για αποζημίωση.

:wave2:

Θυμαμαι μια φορα (με το αμαξι) ενω ειχα σταματησει στο stop κανονικα, μια κυρια απο απεναντι τρομαξε κ παραλιγο να καρφωθει σε μια κολωνα, σε αυτην την περιπτωση ?

Λογω απειριας δεν μπορει να πεσει καποιος ? ειδικα με την μηχανη...

cityfly
28/11/2010, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hornet_08
Θυμαμαι μια φορα (με το αμαξι) ενω ειχα σταματησει στο stop κανονικα, μια κυρια απο απεναντι τρομαξε κ παραλιγο να καρφωθει σε μια κολωνα, σε αυτην την περιπτωση ?

Λογω απειριας δεν μπορει να πεσει καποιος ? ειδικα με την μηχανη...


είναι κι αυτό μία περίπτωση
αλλά προφανέστατα όχι η μοναδική

Ζεύκας
28/11/2010, 13:11
ΡΕ ΕΛΕΟΣ!!

ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΡΙΞΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟΜΟΙΡΟ ΤΟ ΜΠΟΥΖΑ?

δεν παίρνεις κανά σκουτεράκι καλύτερα?:lol:

Lykos_Crete
28/11/2010, 16:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
ΡΕ ΕΛΕΟΣ!!

ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΡΙΞΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟΜΟΙΡΟ ΤΟ ΜΠΟΥΖΑ?

δεν παίρνεις κανά σκουτεράκι καλύτερα?:lol:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

vaska
28/11/2010, 17:23
Κώστα κατ' αρχήν περαστικά, ελπίζω ο πόνος στο χέρι να μην είναι τπτ χειρότερο από απλό μωλώπισμα.

Αφ' εταίρου στα είπαν οι προηγούμενοι για το πως θα χειριστείς το θέμα. Αποζημιώνεσαι κανονικά και την τρώει ποινικά ο λεβέντης για εγκατάλειψη. Αλλά δώσε σημασία σε αυτό που λέει ο DAZ. Μην έρθεις σε προσωπική επαφή μαζί του, αλλά άσε τον δικηγόρο σου να το κάνει και προσπάθησε να αποστασιοποιηθείς όσο γίνεται περισσότερο. Σε περίπτωση που ο ίδιος αφού δει τα ζόρια σε καλέσει να βρεθείτε, απάντησέ του ότι έχεις πληρεξούσιο δικηγόρο και ότι θέλει ας το κουβεντιάσει μαζί του.

Θα προσπαθήσει να εκμεταλλευτεί ακόμα και την αλλαγή του τόνου της φωνής σου αν έρθετε σε συνάντηση για να στηρίξει όποια μαλακισμένη κατηγορία του έρθει στο κεφάλι.

Και πάλι περαστικά σου ....


Υ.Γ.

Σκέψου σοβαρά αυτό που σου λέει ο Μπάμπης

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

imitrelos
28/11/2010, 20:20
Arxaios γ@μησε τον (συγνώμη για τα μπινελίκια αλλά είναι εξοργιστικό ) το ότι δέν σε ακουμπησε δέν λέει κάτι ....είναι παρεμπόδιση πορείας κάτι ανάλογο έπαθα και εγω στήν παναγίτσα με τσογλάνι που πήγαινε ανάποδα σε μονόδρομο χωρις φώτα (μισο για ακρίβεια )

Πήγαινε στο Νοσοκομείο τα υπόλειπα τα ξέρεις μήνυση και ζητάς τήν ζημια , για το χτύπημα και για οδίνη ....θα σε πληρώνει για πολύ καιρο
και άμα χάσει που θα χάσει πληρώνει και τα έξοδα της δίκης

arxaios
28/11/2010, 20:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
ΡΕ ΕΛΕΟΣ!!

ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΡΙΞΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟΜΟΙΡΟ ΤΟ ΜΠΟΥΖΑ?

δεν παίρνεις κανά σκουτεράκι καλύτερα?:lol:

Μπαμπίνο ........ και κανα δυό άλλες !!! :a021: :a021: :a021: :a36: :a36: :a36: :a36: :a36: :a36: :a38: :a38: :a38:

blackbusa
28/11/2010, 21:20
περαστικα και καλα ξεμπερδεματα...

TROOPER
29/11/2010, 10:18
κωστα ξεχνα το και περαστικα :wave2:

sonik
29/11/2010, 11:29
και έλεγα που χάθηκε αυτο το παληκάρι.....

τρίτωσε-τετράτωσε το κακό???? εχω χάσει τη μπάλα με σένα

Περαστικά ρε Κωστή!!!

κυνηγισέ το κατ' εμε

K5_N
29/11/2010, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
EMENA !!! εσενα κωστη σε ειδα ενα πρωι να φορας το κρανος στον αγκονα:wave2: στο θεμα μας τωρα. κατ αρχην περεστικα και δευτερον να το φτασεις μεχρι το τελος επειδη στο ηρακλειο οι οδηγοι που σεβονται εμας με τα μηχνακια ειναι ελαχιστοι και δε δειχνουμε οικτο σε οσους μας αγνωουν.

borbos
29/11/2010, 12:33
καταρχήν μαν απο την ασφαλιστική σου μπορείς να μάθεις όνομα-επίθετο κλπ...αν εχεις την πινακίδα του...
εγω θα έλεγα να τον έβρισκες και να τα λέγατε...και αν τον δεις να εχει ανάλογη συμπεριφορά...εε τοτε βουρ για δικαστήριο...

πάντως για να κάνει κατι τέτοιο μάλλον μιλάμε για γρο...θο..μεγάλο κιόλας...

περαστικά και καλά ξεμπερδέματα...

arxaios
29/11/2010, 12:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από K5_N
εσενα κωστη σε ειδα ενα πρωι να φορας το κρανος στον αγκονα:wave2:

Μάλλον λάθος κάνεις καθώς με το κράνος στον αγκώνα ......... δεν μπορώ να οδηγήσω !!!
Η μόνη περίπτωση είναι να πάρκαρα - ξεπάρκαρα ή να κινήθηκα ευθεία για καμμιά 50αριά μέτρα ....
Μπορεί να με είδες να μην το φοράω .... το έχω κάνει κάποιες φορές, δεν το αρνούμαι .... αλλά στον αγκώνα οχι !!!
:wave2: :wave2: :wave2:

Υ.Γ. Στο γαλατικό χωριό θα ήσουνα ......... ο Καταδοτίξ !!!;;; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

arxaios
29/11/2010, 12:35
Α .......... ξέχασα .........

ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΟΣ !!!!

Hornet_08
29/11/2010, 12:35
Καταδοτιξ, χαχαχαχαχ α! :rotflmao: :rotflmao:

arxaios
29/11/2010, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonik
και έλεγα που χάθηκε αυτο το παληκάρι.....

τρίτωσε-τετράτωσε το κακό???? εχω χάσει τη μπάλα με σένα

Περαστικά ρε Κωστή!!!

κυνηγισέ το κατ' εμε

1) O μαστουρωμένος που έριξε πάνω μου το παπί
2) Ο μεθυσμένος - μαστουρωμένος με το κλεμμένο αυτοκίνητο που μου έριξε τη μηχανή
3) Ο προχτεσινός κόκκινο - αναστροφή - διπλή διαχωριστική - ανασφάλιστος
...... ξεχνάω κανέναν ;;; :confused: :confused: :confused:

toulis
29/11/2010, 14:51
Αρχηγέ περαστικά και καλά ξεμπερδέματα.
Εύχομαι όταν θα τελειώσεις με την υπόθεση να του μείνει αξέχαστη.

Με την ευκαιρία του συμβάντος θέλω να σημειώσω 2 πραγματάκια.

1 η τροχαία σε περιπτώσεις υλικών ζημιών δεν είναι υποχρεωμένη να κάνει τίποτα.
Αυτή που αναλαμβάνει είναι η αστυνομία που δεν κάνει τίποτα παραπάνω από την ανταλλαγή των στοιχείων των εμπλεκομένων, να πιστοποιήσει δηλαδή το όνομα σου, το αν έχεις δίπλωμα για το όχημα, τα στοιχεία του οχήματος και το αν είναι ασφαλισμένο.

Τροχαία επεμβαίνει μόνο σε περιπτώσεις τραυματισμού. Όπου συντάσσει έκθεση μέσα στην οποία βρίσκονται όλα τα στοιχεία. Σχεδιάγραμμα, κατευθύνσεις οχημάτων, ταχύτητες οχημάτων ( μετράνε το φρενάρισμα ), μάρτυρες, αλκοτέστ κτλ.

Για αυτό όταν τα βλέπουμε σκούρα σε θέματα ανάληψης ευθυνών είμαστε τυχεροί αν έχουμε κάποιων μικρό τραυματισμό ( φήμες λένε ότι κάποιοι για να καταφέρουν να εξασφαλίσουν την άφιξη της τροχαίας μόλις τα δουν σκούρα πέφτουν κάτω και λένε ότι πονάνε στο στήθος ή στο κεφάλι καθώς είναι σημεία που είναι πολύ δύσκολο να αποδειχθεί ότι δεν υφίσταται πόνος η βλάβη )

Αυτά ως προς την αρχική σου αντίδραση μετά το συμβάν ( δυστυχώς τώρα πάει πέρασε)

2 από ότι ξέρω μάλλον δεν τον καλύπτει η ασφάλεια του εφόσον έχει γίνει εγκατάλειψη ( για αυτό δεν είμαι σίγουρος απλός υποθέτω)

sergiosm
29/11/2010, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από toulis
1 η τροχαία σε περιπτώσεις υλικών ζημιών δεν είναι υποχρεωμένη να κάνει τίποτα.
Αυτή που αναλαμβάνει είναι η αστυνομία που δεν κάνει τίποτα παραπάνω από την ανταλλαγή των στοιχείων των εμπλεκομένων, να πιστοποιήσει δηλαδή το όνομα σου, το αν έχεις δίπλωμα για το όχημα, τα στοιχεία του οχήματος και το αν είναι ασφαλισμένο.

Τροχαία επεμβαίνει μόνο σε περιπτώσεις τραυματισμού. Όπου συντάσσει έκθεση μέσα στην οποία βρίσκονται όλα τα στοιχεία. Σχεδιάγραμμα, κατευθύνσεις οχημάτων, ταχύτητες οχημάτων ( μετράνε το φρενάρισμα ), μάρτυρες, αλκοτέστ κτλ.



Η τροχαία είναι αρμόδια για ΟΛΑ τα τροχαία.
Το αν υπάρχει ή όχι τραυματισμός είναι καθαρά συμπτωματικό και δεν έχει να κάνει με το θέμα της αρμοδιότητας.

Η τροχαία οφείλει ΠΑΝΤΟΤΕ να συντάσσει έκθεση αυτοψίας.
Το ότι βαριούνται και δεν το κάνουν είναι άλλο θέμα



Αρχικά δημιουργήθηκε από toulis
2 από ότι ξέρω μάλλον δεν τον καλύπτει η ασφάλεια του εφόσον έχει γίνει εγκατάλειψη ( για αυτό δεν είμαι σίγουρος απλός υποθέτω)

Η ασφάλεια πληρώνει κανονικά είτε έγινε εγκατάλειψη είτε όχι.
Τί σχέση έχει η εγκατάλειψη με την αποζημίωση;

:wave2:

Υ.Γ. Μάλλον πρέπει να αλλάξεις ... πληροφοριοδότη.
Ο δικός σου δεν στα λέει καλά

sergiosm
29/11/2010, 15:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Α .......... ξέχασα .........

ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΟΣ !!!!

τότε:

ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ

:wave2:

ERRIKA
29/11/2010, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
τότε:

ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ

:wave2:

Το Επικουρικό Κεφάλαιο αποζημιώνει μόνο σε περίπτωση σωματικών βλαβών.

toulis
29/11/2010, 15:37
Βασικά βαριέμαι να γράφω αλλά

Για το 1 ρότα τους αν είναι υποχρεωμένοι να συντάξουν αναφορά (να πουν την γνώμη τους δηλαδή) σε περιπτώσεις διαμάχης που αφορούν υλικές ζημιές. ( θα σου πουν να πάς στο δικαστήριο να βρεις το δίκιο σου ).

Για το 2 (αν και το είπα ότι δεν είμαι σίγουρος) αν εγκαταλείψω ένα τροχαίο πώς μπορώ να αποδείξω μετά ότι δεν ήμουν σε κατάσταση μέθης ( ένα απλό παράδειγμα υπάρχουν και άλλα που μπορούν να επικαλεστούν )

sniper
29/11/2010, 15:38
Mετά τις χθεσινές εκλογές, σήμερα βλέπω εμφανιστήκατε όλοι....

:smokin:

sniper
29/11/2010, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από toulis
Βασικά βαριέμαι να γράφω αλλά

Για το 1 ρότα τους .....

Έχουμε και συντεταγμένες;

ERRIKA
29/11/2010, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Mετά τις χθεσινές εκλογές, σήμερα βλέπω εμφανιστήκατε όλοι....

:smokin:

Ποιες εκλογές??? :hypnotize

sergiosm
29/11/2010, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από toulis
Βασικά βαριέμαι να γράφω αλλά

Για το 1 ρότα τους αν είναι υποχρεωμένοι να συντάξουν αναφορά (να πουν την γνώμη τους δηλαδή) σε περιπτώσεις διαμάχης που αφορούν υλικές ζημιές. ( θα σου πουν να πάς στο δικαστήριο να βρεις το δίκιο σου ).

Για το 2 (αν και το είπα ότι δεν είμαι σίγουρος) αν εγκαταλείψω ένα τροχαίο πώς μπορώ να αποδείξω μετά ότι δεν ήμουν σε κατάσταση μέθης ( ένα απλό παράδειγμα υπάρχουν και άλλα που μπορούν να επικαλεστούν )

Για το 1ο: Δεν με ενδιαφέρει η γνώμη τους.
Με ενδιαφέρει η υποχρέωσή τους.


Για το 2ο: Οι ασφαλιστικές είναι υποχρεωμένες να αποζημιώσουν το θύμα.
Το τί θα κάνουν με τον πελάτη τους (αυτόν που προκάλεσε το ατύχημα) είναι άλλο θέμα.
Μην τα συγχέεις

:wave2:

sniper
29/11/2010, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Ποιες εκλογές??? :hypnotize

δεν είχατε εκλογες χθες στον ΔΣΑ;

ERRIKA
29/11/2010, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
δεν είχατε εκλογες χθες στον ΔΣΑ;

Όχι, βέβαια. Εκτός αν εννοείς το Δικηγορικό Σύλλογο Άνωραχούλας του οποίου ΔΕΝ είμαστε μέλη... :lol:

sergiosm
29/11/2010, 15:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
δεν είχατε εκλογες χθες στον ΔΣΑ;

ΟΧΙ

sergiosm
29/11/2010, 15:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Το Επικουρικό Κεφάλαιο αποζημιώνει μόνο σε περίπτωση σωματικών βλαβών.

Αυτό που λες ισχύει στην περίπτωση που αυτός που προκάλεσε τη ζημιά παραμέναι άγνωστος.

Εδώ έχουμε περίπτωση ανασφάλιστου με γνωστό τον "δράστη"

Δες τι λένε και οι ίδιοι στο site τους.

http://www.epikef.gr/default.aspx?menuid=1&lang=el

:wave2:

sergiosm
29/11/2010, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Mετά τις χθεσινές εκλογές, σήμερα βλέπω εμφανιστήκατε όλοι....

:smokin:


Εγώ τώρα λέω να πάω για νανάκια μιας και εδώ που είμαι είναι 10:55 το βράδυ

:lol: