PDA

View Full Version : Διασταύρωση...



akissakis
27/11/2010, 19:08
Σήμερα το πρω'ι'.
Είμαι πρώτος στο φανάρι και θέλω να στρίψω αριστερά.Πίσω μου έχω καμιά δεκαριά αυτοκίνητα.Είναι μια επικίνδυνη διασταύρωση και αυτό γιατί το πράσινο γι'αυτούς που έρχονται απο τα δεξιά και θέλουν να στρίψουν αριστερά κρατάει πολύ λίγο.Έτσι που περιμέναμε εμείς οι 10
μαλάκες το φανάρι,έρχετε ενα περιπολικό απο τα δεξιά μας,θέλοντας και αυτό να στρίψει αριστερά,όπου είναι και το αστυνομικό τμήμα.Αποτέλεσμα...αυτοί που θέλουν να στριψουν δεξιά να περιμένουν το περιπολικό να φύγει.
Ανάβει το πράσινο και όπως πάντα περνάνε δυο με κόκκινο,τους αφήνω να φύγουν και μετά πατάω γκάζι γιατί δεν είχα σκοπό να αφήσω τους μπάτσους να μου πάρουν την σείρα.
Βλέποντας τους μπάτσους να κόβουν έκοψα και εγώ λίγο γιατί δεν είχα καλή ορατότητα και βλέπω να περνά με κόκκινο και ένας τρίτος με μεγάλη ταχύτητα και ίσα που προλαβαίνω να σταματήσω.έχω μείνει μαλάκας στήν μέση του δρόμου και περιμένω να δώ τί θα κάνουν οι μπάτσοι.Δεν έκαναν τίποτα παιδιά,στρίψαν μετά δεξιά και μπήκαν στο τμήμα.Στ'αρχίδια τους για το παπάκι.Και για τον πούστη που πέρασε με κόκκινο....


αυτά

Lioulios
27/11/2010, 19:16
Παρόμοιο σκηνικό στον Άγιο Νικόλαο , μπροστά μου , με γκόμενα σε τζιπάκι και ο Ζτάς την στόλισε κανονικά ....Πού πας κυρά μου ;;; Και την έγραψε κανονικότατα .

...Είναι στο όργανο .

the who
27/11/2010, 21:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
Παρόμοιο σκηνικό στον Άγιο Νικόλαο , μπροστά μου , με γκόμενα σε τζιπάκι και ο Ζτάς την στόλισε κανονικά ....Πού πας κυρά μου ;;; Και την έγραψε κανονικότατα .

...Είναι στο όργανο .


Ειναι στο οργανο να κανει τη δουλεια για την οποια πληρωνεται?:evil: :evil: :evil:

Lioulios
27/11/2010, 22:02
Ενοείτε ρε μαν πως όχι ,αλλά έτσι γίνεται . Τώρα το΄μαθες εσύ ;

Δεν είδες του Αρχαίου τι παπαριές του είπαν τα άλλα όργανα ;

John Steed
27/11/2010, 22:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
Ενοείτε ρε μαν πως όχι ,αλλά έτσι γίνεται . Τώρα το΄μαθες εσύ ;

Δεν είδες του Αρχαίου τι παπαριές του είπαν τα άλλα όργανα ;


Έτσι είναι... Και στο Ρέθυμνο μόνο ένας κάνει τη δουλειά του σωστά.

Περνάνε τα κόκκινα αβέρτα μπροστά τους και αυτοί το καφεδάκι τους...

Μην αγχώνεσαι, θα συνηθίσεις. Απορώ γιατί παραξενεύτηκες:hypnotize

chris_honda
28/11/2010, 00:09
Θα έπεσες στους "Αντιπαραγωγικούς" :rotflmao: :rotflmao:

Δεν είναι για γέλια το ξέρω αλλά...Εκεί φτάσαμε. Είναι φορές που ειλικρινά θέλω να μπώ στην ψυχολογία αυτών των ανθρώπων, (Οχι του σοβαρου ένστολου γιατί υπάρχουν και τέτοιοι Άνθρωποι), αλλά αυτουνού του παπάρα που σίγουρα θα λέει.."Δε γ@μται! Τόσοι περνάνε κάθε μέρα τα κόκκινα... Εγώ θα λύσω το πρόβλημα;" Δλδ δεν το έχουν τύψεις στη συνήδηση τους; Στο ότι παρακάτω ο παπάρας νο.2 θα σκοτώσει κανα παιδάκι; Μάλλον η συζήτηση περί "περικοπών" στο Τμήμα θα είχε μεγαλύτερη προτεραιότητα. (Μακάρι ο παπάρας νο3 να είμαι εγώ που ίσως προδικάζω, γιατι μπορεί όντως και να καιγόντουσαν με πιο σοβαρή δουλειά).

Πάντως για 'μένα 50/50 το μπινελίκι! Και σε αυτούς, αλλά και στον "παπάκια" που δεν σέβεται όχι τον ΚΟΚ αλλά ΕΜΕΝΑ, ΕΣΕΝΑ και τις ζωές μας και περνάει τα κόκκινα "μαλλιά"!!

:wave2: :wave2:

chris_honda
28/11/2010, 00:10
:wave2: :wave2: :wave2:

the who
28/11/2010, 08:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
Ενοείτε ρε μαν πως όχι ,αλλά έτσι γίνεται . Τώρα το΄μαθες εσύ ;

Δεν είδες του Αρχαίου τι παπαριές του είπαν τα άλλα όργανα ;

Oσο και να εννοειται δεν μπορω να το χωνεψω.Βαρεθηκα τους τριμαλακες βολεμενους που δεν κανουν τη δουλεια τους οπως πρεπει τη στιγμη που υπαρχουν ανθρωποι που παρακαλανε για μια δουλεια.:winka:

notakos600
28/11/2010, 08:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Oσο και να εννοειται δεν μπορω να το χωνεψω.Βαρεθηκα τους τριμαλακες βολεμενους που δεν κανουν τη δουλεια τους οπως πρεπει τη στιγμη που υπαρχουν ανθρωποι που παρακαλανε για μια δουλεια.:winka:

:beer: :beer: :beer: :beer:

akissakis
29/11/2010, 17:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Oσο και να εννοειται δεν μπορω να το χωνεψω.Βαρεθηκα τους τριμαλακες βολεμενους που δεν κανουν τη δουλεια τους οπως πρεπει τη στιγμη που υπαρχουν ανθρωποι που παρακαλανε για μια δουλεια.:winka: :a55: :a55: