PDA

View Full Version : ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΗ V-strom Dl 650 (2007)



MadMaxGR
30/11/2010, 08:59
Μετά από πολλά κύμματα ήρθα σε συμβιβασμό με την ασφάλεια και με αποζημειώνει για ένα ατύχημα που είχα με την μηχανή το θέμα είναι ότι η μηχανή έχει υποστεί ζημιές μόνο στα οργανα (και όλα τα πλαστικά γύρω του), τα πλαϊνά φέρινγκ, φώτα, καθρέφτες και ένα βούλωμα στο ντεπόζιτο.
Το θέμα είναι ότι μετακόμισα και μένω Κύπρο και οι επιλογές για ανταλλακτικά είναι μόνο δύο. Είτε μέσω αντιπροσωπίας είτε μέσω τρίτου, οι οποίοι και οι δυο είναι μόνο μαμίσια και καινούρια.
Το κόστος βγαίνει ψηλά και προσπαθώ να δω αν αξίζει τον κόπο. Μου ζητάνε 3600 να αλλαχτούν όλα και να την πάρω σαν καινούρια. Άραγε στην Ελλάδα μπορώ να βρω τιμές ανταλλακτικών πιο φθηνά και να γλιτώσω κανένα χιλιάρικο? Και μεταχειρισμένα δεν με ενοχλούν, φθάνει να μην είναι σπασμένα.
Υπ' όψιν ότι πιρούνι και σκελετός δεν έχουν πάθει καμιά ζημιά, ούτε και το φέρινγκ του μπροστινού τροχού. Είναι αδιανόητο να πληρώνει τα μισά λεφτά από ότι κάνει καινούρια για να φτιάξεισ μόνο πλαστικά ουσιαστικά!
Περιμένω κάποιες γνώμες και απόψεις. Ευχαριστώ.

nikolas1709
30/11/2010, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από MadMaxGR
Μετά από πολλά κύμματα ήρθα σε συμβιβασμό με την ασφάλεια και με αποζημειώνει για ένα ατύχημα που είχα με την μηχανή το θέμα είναι ότι η μηχανή έχει υποστεί ζημιές μόνο στα οργανα (και όλα τα πλαστικά γύρω του), τα πλαϊνά φέρινγκ, φώτα, καθρέφτες και ένα βούλωμα στο ντεπόζιτο.
Το θέμα είναι ότι μετακόμισα και μένω Κύπρο και οι επιλογές για ανταλλακτικά είναι μόνο δύο. Είτε μέσω αντιπροσωπίας είτε μέσω τρίτου, οι οποίοι και οι δυο είναι μόνο μαμίσια και καινούρια.
Το κόστος βγαίνει ψηλά και προσπαθώ να δω αν αξίζει τον κόπο. Μου ζητάνε 3600 να αλλαχτούν όλα και να την πάρω σαν καινούρια. Άραγε στην Ελλάδα μπορώ να βρω τιμές ανταλλακτικών πιο φθηνά και να γλιτώσω κανένα χιλιάρικο? Και μεταχειρισμένα δεν με ενοχλούν, φθάνει να μην είναι σπασμένα.
Υπ' όψιν ότι πιρούνι και σκελετός δεν έχουν πάθει καμιά ζημιά, ούτε και το φέρινγκ του μπροστινού τροχού. Είναι αδιανόητο να πληρώνει τα μισά λεφτά από ότι κάνει καινούρια για να φτιάξεισ μόνο πλαστικά ουσιαστικά!
Περιμένω κάποιες γνώμες και απόψεις. Ευχαριστώ.


εχω κατι πλαστικα που μαλλον σε ενδιαφερουν
μουτρα, πλαινα, τιμονι, μεχρι και καγκελα πρεπει να εχω αν σε ενδιαφερουν πες το για να ψαξω στην αποθηκγη να τα βρω

MadMaxGR
30/11/2010, 15:45
Ναι φίλε με ενδιαφέρουν. Βγάλε καμιά φοτο, πες τιμές και υπολόγισε και τα μεταφορικά για Κύπρο.

nic mor
30/11/2010, 16:14
εχουν (μαλλον) μεινει και σε εναν φιλο καποια κοματια
απο ενα παλιο του τρακαρισμα.
αν μαθω τι του εμεινε θα σου πω!

pakosgemistos
30/11/2010, 16:48
μπες στο car.gr ειχα ψάξει και βρήκα πλαινα μπροστινά,μπροστινο fairing,απο κατάστημα βέβαια!δεν τα αγόρασα(κοιτούσα για να πάρω δεύτερο σετ για αερογραφία κ.λ.π.)
δεν τα είδα απο κόντά,μόνο φωτό,αλλά οι τιμές ήταν πολύ καλές!

nikolas1709
30/11/2010, 21:03
εβαλα αγγελια με κατι πραγματακια που βρηκα νομιζω πως εχω και κατι αλλα

MadMaxGR
02/12/2010, 08:55
Εψαξα στο car.gr αλλα προτιμώ να πάρω από άτομα από εδώ μέσα. Από εκεί είναι πολύ απρόσωπα και επιπλέον δε θα ασχοληθούν να στείλουν Κύπρο.

Περιμένω να μου πείτε τι διαθέτετε ώστε να κανονήσω και με τον μηχανικό εδώ πως θα το κάνουμε.

MadMaxGR
14/12/2010, 09:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikolas1709
εβαλα αγγελια με κατι πραγματακια που βρηκα νομιζω πως εχω και κατι αλλα

Τελικά κανένα νεότερο;

nikolas1709
14/12/2010, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από MadMaxGR
Τελικά κανένα νεότερο;


δε βρηκα κατι αλλο δε εχω και το χρονο να ψαξω καλυτερα αν σε βολευει κατι απο αυτα καλως

MadMaxGR
16/12/2010, 15:35
που έβαλες την αγγελία;

nikolas1709
16/12/2010, 19:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από MadMaxGR
που έβαλες την αγγελία;


εδω!!!!!!!!!! στις αγγελιες

Lioulios
16/12/2010, 21:07
Βάλτη και στην υπογραφή σου (την αγγελία ) να φαίνεται και πήγαινε στα ανέκδοτα και γέλα .

Λέγε και καμιά καλημέρα ... Και που ξέρεις ; Όσο πιο πολλοί τη δούν , τόσο το καλύτερο για ΄σενα .