PDA

View Full Version : GSF600/650 s Bandit II



Σελίδες : 1 [2] 3

dimzan
18/07/2011, 18:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
Το μοτέρ του 1250 δεν μπαίνει στο πλαίσιο του 650, έχει έξτρα βάσεις (που ίσως κολλιούνται) αλλά δεν ξέρεις αν έχει τις ίδιες διαμέτρους και πάχη σωλήνας.

Τα κάτω μισά άβαφα, δες www.poly26.com αν δεν κάνω λάθος, με 259 ευρώ και τα φέρνει κάποιος στην Αγ. Παρασκευή χωρίς προμήθεια μεταφορικών για αυτό το κομμάτι.

φανταζομαι μιλας για αυτο http://www.poly26.com/carenage-moto-tuning-suzuki-650-bandit-2005-2006_4-241.html

αν ειανι πλαστικα και οχι πολυεστερικα νομιζω αξιζει.

Θα τα ασταρωσω μονος μο και θα παλεψω και το βαψιμο και αμα βγει βγηκε :D


2 ερωτησεις ακομα αν μπορεις:

ξερουμε ποιος ακριβως τα φερνει? επισης ξερουμε αν ερχονται με τις βασεις στιρηξης μαζι? φανταζομαι οτι αυτα τα γαλλικα διπλα αυτο λενε...

amyroukai
19/07/2011, 17:30
ψάξε στους αντιπρόσωπους στη σελίδα, έχει τηλέφωνο Ελλάδας, έχω μιλήσει με τον Έλληνα για το Fazer, ότι χρειάζεσαι θα στο πει ;)


Αλλά αν έχεις το υδρόψυκτο, αυτά που έκανες λινκ δεν είναι για εσένα.

http://www.poly26.com/carenage-moto-tuning-suzuki-650-1250-bandit-2007-2010-refroidis-liquide_4-360.html

dimzan
19/07/2011, 17:46
ναι αλλα για το υδροψυκτο δεν εχει lower fairing παρα μονο καρινα..


τεσπα θα το ψαξω

amyroukai
20/07/2011, 00:33
χμ, στον άλλο υπολογιστή έχω ένα λινκ από μιά γαλλική εταιρία που έχει και για το υδρόψυκτο αλλά έχει χάλια site που είτε αργεί να ανοίξει είτε δεν ανοίγει καν μερικές φορές. Θα στο δώσω αύριο...

dimzan
20/07/2011, 01:37
thank you :)

amyroukai
20/07/2011, 13:21
http://www.jmvconcept.fr/135db0de-9cdc-4851-b1e3-86732f245cc1.vdom?idPieces=247&IdMarque=3

Από θέμα τιμής δεν ξέρω αν συμφέρει, 360 άβαφο λέει και 470 βαμμένο. Το βρίσκω πιό όμορφο από το κομμάτι της "μαμάς" Suzuki. Αν ψάξεις λίγο και η εταιρία http://www.tcpsa.com/ έχει κάτω φέρινγκ αλλά νομίζω είναι ίδια με τα "μαμά".

εδώ και με τιμή, αλλά στην φωτογραφία έχει το παλιό bandit...
http://www.motorbikesandparts.co.uk/tcp-aerodynamics-set-fairing-lowers-suzuki-gsf650s-0710-bandi-p-24574.html

Ληστης
20/07/2011, 21:25
Ψαξε ebay αγγλιας .Κατα καιρους εχουν προσφορες το γνησιο σουζουκι. Εγω το πηρα 364 ευρω συνολο με τα μεταφορικα.
http://i85.photobucket.com/albums/k78/c-max_photos/IMG_1508.jpg
http://i85.photobucket.com/albums/k78/c-max_photos/IMG_1511.jpg
http://i85.photobucket.com/albums/k78/c-max_photos/IMG_1510.jpg

dimzan
20/07/2011, 21:29
amyroukai θενκς. Η αληθεια ειναι πως αν βαλω θα βαλω το ιδιο με το αυθεντικο γιατι δε μου καθονται καλα τα κενα των αλλων 2.


Ληστη κι εγω κατι τετοιο κυνηγαω. Απο ebay σε καλη τιμη , και αν ειναι και βαμμενο ακομα καλυτερα. Απλα ειναι ποτε θα τα πετυχεις, και μονο απο αγγλια για να μηνε χουμε κανα θεματακι με δασμους.
Πολυ ομορφο το δικο σου.. μαυρο full fairing με ανοιγμενες εισαγωγες... μιαμ! ετσι το ονειρευομαι κι εγω μια μερα!

Ληστης
20/07/2011, 21:47
Μονο βαμενο τα παιρνεις. Ειναι το γνησιο που πουλαει η suzuki.Εδω ο σφακιανακης μου ζητησε γυρω στα 600 !
Οι φωτογραφιες το αδικουν. Στην πραγματικοτητα φαινετε πιο καλο.

Ληστης
20/07/2011, 21:51
Να πω οτι ηταν καινουργιο απο καταστημα και οχι μεταχειρισμενο.

dimzan
20/07/2011, 22:07
μα κι εγω ρωτησα στον αντιπροσωπο και σηκωθηκα κι εφυγα.


απλα περιμενω να πετυχω κανα σωστο απο αγγλια!

kostaskex
25/07/2011, 21:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzan
amyroukai θενκς. Η αληθεια ειναι πως αν βαλω θα βαλω το ιδιο με το αυθεντικο γιατι δε μου καθονται καλα τα κενα των αλλων 2.


Ληστη κι εγω κατι τετοιο κυνηγαω. Απο ebay σε καλη τιμη , και αν ειναι και βαμμενο ακομα καλυτερα. Απλα ειναι ποτε θα τα πετυχεις, και μονο απο αγγλια για να μηνε χουμε κανα θεματακι με δασμους.
Πολυ ομορφο το δικο σου.. μαυρο full fairing με ανοιγμενες εισαγωγες... μιαμ! ετσι το ονειρευομαι κι εγω μια μερα!

αν πετύχεις τίποτα σε κανένα ebay στείλε ενα μήνυμα ρε κολλητέ...και εγώ αυτό το κουστουμάκι ψάχνω....βέβαια απο σήμερα ψάχνω και μια αριστερή μανέτα (συμπλέκτη) γιατί είχα μια ευτυχώς πολύ μικρή και αθόρυβη πτώση....πάλι καλά μόνο μανέτα και λίγες γρατζουνιές στο καπάκι......
έχει κανείς υπ όψιν που θα βρω καμιά γνήσια οχι όμως απο σουτζούκι γιατί κόβουνε κολαράκια?????

epp1640
22/08/2011, 16:38
βλαμμένη ερώτηση αλλά επειδή το πήρα το έχω 15 μέρες και ο προηγούμενος δεν μου έδωσε το manual ποια είναι η σωστή πίεση στα ελαστικά?

Μαμά ελαστικά GSF 650 SA 2007- φορτίο 80-135 κιλά.. :beer:

WebDevGr
22/08/2011, 16:40
Μόνος 36 μπροστά -πίσω και δικάβαλο ή φορτίο 36 μπροστά 42 πίσω

edit: πρέπει να το λέει και στο αυτοκόλλητο που έχει στο φτεράκι της αλυσίδας

amyroukai
22/08/2011, 16:42
Η πίεση αναγράφεται στο προστατευτικό της αλυσίδας και λέει 36 εμπρός 36 πίσω ανεξάρτητα φορτίου. Προσωπικά το πίσω το είχα στο 39 ως 41 ανάλογα τη ζέστη και το δικάβαλο ή όχι...


edit: και προφανώς άλλαξαν τις οδηγίες στο υδρόψυκτο... :lol:

epp1640
22/08/2011, 16:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από gigenis
Μόνος 36 μπροστά -πίσω και δικάβαλο ή φορτίο 36 μπροστά 42 πίσω

edit: πρέπει να το λέει και στο αυτοκόλλητο που έχει στο φτεράκι της αλυσίδας

:beer: πιο γρήγορος από τη σκιά του.. thx Γεράσιμε..

Panos RG
12/09/2011, 15:59
μάγκες πείτε καμιά άποψη για εξάτμιση στο 650!
ανάμεσα σε REMUS και YOSHIMURA τι λέτε?

dim40
12/09/2011, 23:12
εγω τη 2η εχω και ειναι σουπερ.

dimzan
12/09/2011, 23:29
οι περισσοτεροι ληστες φορανε

yoshimura
ανωνυμες εξατμισεις απο εδω μαγαζια η ebay (χωρις να ειανι κακο αυτο)


για ρεμους πρωτη φορα ακουω να πω την αληθεια

Panos RG
13/09/2011, 10:51
καλά τα yoshimuria αλλά ποιος περιμένει 1 μήνα να έρθει... ίσως πάω σε Akrapa που ειναι και αμεσα διαθέσιμη !thanks ! :beer:

dimzan
13/09/2011, 12:06
μπορεις να δεις και σε ελληνικες χειροποιητες κατασκευες. Εχω ακουσει καλα λογια για κανα δυο καταστηματα, παιζει και στο φορουμ να τα διαβασα. Και μαλλον θα σου βγει και φθηνοτερα

στο προηγουμενο μ μηχανακι (cb400) ειχα racetech και ηταν μιαχαρα

amyroukai
13/09/2011, 12:15
racetech και raceguns στον Πειραιά. Την φοράει ο Bikenest στο 1250 την πρώτη, είναι και όμορφη (τριοβάλ) και δεν έχει πάθει τίποτα. Και νομίζω, κάτω από 300 ευρώ.

peter86
13/09/2011, 23:55
Γιάννη raceguns ειναι η εξάτμιση του Νώντα.Την έχω βάλει και εγώ στο δικό μου trioval αλλα me carbon τελειωμα.Την εχω 25.000 χλμ. και ολα οκ!!!!Αν καταφερω θα ανεβασω φωτο να την δει ο dimzan.

peter86
14/09/2011, 00:07
photo 1


235754

peter86
14/09/2011, 00:09
photo 2


235755

dimzan
14/09/2011, 01:32
δεν ειναι για μενα η φωτο. ο φιλος ζητησε αποψη και εριξα 2-3 ιδεες.


εγω yoshimura φοραω και ειμαι επισης μια χαρα. επισης εχω και κομμενο το καπακι της εισαγωγης

Panos RG
14/09/2011, 10:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzan
δεν ειναι για μενα η φωτο. ο φιλος ζητησε αποψη και εριξα 2-3 ιδεες.


εγω yoshimura φοραω και ειμαι επισης μια χαρα. επισης εχω και

οταν λες "κομμένο το καπάκι της εισαγωγής" τι εννοείς ?

dimzan
14/09/2011, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panos RG
οταν λες "κομμένο το καπάκι της εισαγωγής" τι εννοείς ?


στην εισαγωγη, εκει που μπαινει το φιλτρο , εχει το πανω καπακι.

Το καπακι αυτο ασφαλιζει το φιλτρο και εχει μια η δυο τρυπες για να παιρνει τον αερα. Εμενα ειναι κομμενο στην εσωτερικη του πλευρα και εχει μεινει μονο το πλαισιο που ασφαλιζει το φιλτρο. Ετσι θεωρητικα παιρνει πιο ανετα αερα. Φοραω και ΚΝ ελευθερο και 99% φοραω και το προγραμμα για τις yoshimura. Παει αισθητα καλα και δεν κρεμαει ψηλα.

amyroukai
15/09/2011, 09:13
Αυτό το "κολπο" με το καπάκι είναι συνηθισμένο όταν κάνεις βελτίωση εξάτμιση/φίλτρο/πρόγραμμα. Υποτίθεται ότι κάνει διαφορά. Για το bandit δεν έχω δει διαγράμματα πριν και μετά, αλλά για άλλες μοτοσικλέτες, κάτι έδινε.

dimzan
15/09/2011, 12:17
κατι κανει ;)

κατι Ζ750 παιδευονται να με περασουν απο σταση :D


οποτε θελετε παμε για κμαια δοκιμη. Εχει ο κολλητος μου απολυτως μαμα bandit αλλα ειανι λιγο λαπας στις μηχανες και δεν παει πανω απο 9000σαλ

dimzan
25/10/2011, 09:51
Καλημερα σας.

Ο καλος μου ο ληστης πλησιαζει τα 40.000 χλμ και η μαμα αλυσιδα εχει αρχισει να παραδιδει πνευμα.

Εχει αλλαξει κανεις αλυσιδα?


Το μανιουαλ γραφει RK525 SMOZ7Y 118 links. Εγω ρωτησα το μηχανικο μου και του πα να βαλω μια αντιστοιχη της εργοστασιακης μιας και κρατησε 40.000χλμ. Μου ειπε οτι η εργοστασιακη βγαινει μονοκοματη και θα ναι πανακριβη, οποτε προτεινε καποια ενισχυμενη με orings που θα βγει περι τα 170-180€ αλλιως εχει και πιο φτηνη που δεν την προτιμω.Τι λετε?

alex14
25/10/2011, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzan
Καλημερα σας.

Ο καλος μου ο ληστης πλησιαζει τα 40.000 χλμ και η μαμα αλυσιδα εχει αρχισει να παραδιδει πνευμα.

Εχει αλλαξει κανεις αλυσιδα?


Το μανιουαλ γραφει RK525 SMOZ7Y 118 links. Εγω ρωτησα το μηχανικο μου και του πα να βαλω μια αντιστοιχη της εργοστασιακης μιας και κρατησε 40.000χλμ. Μου ειπε οτι η εργοστασιακη βγαινει μονοκοματη και θα ναι πανακριβη, οποτε προτεινε καποια ενισχυμενη με orings που θα βγει περι τα 170-180€ αλλιως εχει και πιο φτηνη που δεν την προτιμω.Τι λετε?

1. 40.000 χλμ με την ιδια αλυσιδα μη το πεις ουτε του παπα :D Η δικια μου κρατησε 20.000 με το ζορι.
2. Εγω ξαναεβαλα την εργοστασιακη και δεν ηταν μονοκοματη ουτε και πανακριβη. Επισης και η εργοστασιακη εχει o-rings απλα δεν ειναι αλυσιδα "κορυφη"

:wave2:

dimzan
25/10/2011, 10:26
Ψαχναμε ενα-ενα τα links και δε βρισκαμε πουθενα συνδεσμο. Οποτε υποθεσαμε πως ειναι μονοκομματη.

Με καλη συντηρηση δεν βλεπω το λογο να μην κραταει 40.000. Το μηχανακι το πηρα με 28.000χλμ και δεν ειχε αλλαξει αλυσιδα απ οτι μου πε. Απλα το προσεχα.


Για το κοστος καποια ιδεα? Εμενα αν η μαμα ειναι φτηνη θα την προτιμησω διοτι μου εδειξε οτι με τη χρηση που κανω με καλυπτει. Φυσικα με τα μαμα γραναζια παντα.


ΥΓ ο μηχανικος μου στο δικο του (cbr xx) κοντευει 70.000 αλλα την πλενει καθε μηνα. 11 χρονια ιδια αλυσιδα ετσι :D

alex14
25/10/2011, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzan
Ψαχναμε ενα-ενα τα links και δε βρισκαμε πουθενα συνδεσμο. Οποτε υποθεσαμε πως ειναι μονοκομματη.

Με καλη συντηρηση δεν βλεπω το λογο να μην κραταει 40.000. Το μηχανακι το πηρα με 28.000χλμ και δεν ειχε αλλαξει αλυσιδα απ οτι μου πε. Απλα το προσεχα.


Για το κοστος καποια ιδεα? Εμενα αν η μαμα ειναι φτηνη θα την προτιμησω διοτι μου εδειξε οτι με τη χρηση που κανω με καλυπτει. Φυσικα με τα μαμα γραναζια παντα.


ΥΓ ο μηχανικος μου στο δικο του (cbr xx) κοντευει 70.000 αλλα την πλενει καθε μηνα. 11 χρονια ιδια αλυσιδα ετσι :D

Πραγματι, η μαμισια αλυσιδα δεν εχει συνδεσμο. Αυτη που δινει η suzuki ομως σαν ανταλλακτικο εχει. Οσον αφορα την συντηρηση και εγω την προσεχα αλλα δυστυχως .....
Για το κοστος εαν θυμαμαι καλα κανα 170αρι ολο το σετ (αλυσιδα-γραναζια) απο suzuki. Θα κοιταξω ποσο ακριβως την πληρωσα και θα σου πω.

peter86
25/10/2011, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
1. 40.000 χλμ με την ιδια αλυσιδα μη το πεις ουτε του παπα :D Η δικια μου κρατησε 20.000 με το ζορι.
2. Εγω ξαναεβαλα την εργοστασιακη και δεν ηταν μονοκοματη ουτε και πανακριβη. Επισης και η εργοστασιακη εχει o-rings απλα δεν ειναι αλυσιδα "κορυφη"

:wave2:

Δεν είναι έτσι τα πράγματα...Το παν στην αλυσίδα είναι η συντήρηση.Εγώ άλλαξα την μαμά αλυσίδα στα 60.000 χλμ και αυτό προληπτικά λόγω ταξιδιού στο εξωτερικο.Είχε άνετα άλλα 10-15.000 χλμ συνεχίζοντας βέβαια την ίδια συντήρηση...νόμίζω πως και ποιοτικά είναι πάρα πολύ καλή....

alex14
25/10/2011, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από peter86
Δεν είναι έτσι τα πράγματα...Το παν στην αλυσίδα είναι η συντήρηση.Εγώ άλλαξα την μαμά αλυσίδα στα 60.000 χλμ και αυτό προληπτικά λόγω ταξιδιού στο εξωτερικο.Είχε άνετα άλλα 10-15.000 χλμ συνεχίζοντας βέβαια την ίδια συντήρηση...νόμίζω πως και ποιοτικά είναι πάρα πολύ καλή....

Πες μου σε παρακαλω τι συντηρηση της κανεις και βγαζει τοσα χιλιομετρα.
Στη δικια μου της εβαζα σπρει αλυσιδας motorex καθε 300-400 χλμ το πολυ και τεντωμα οποτε χρειαζοταν.

pektis
25/10/2011, 16:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
Πες μου σε παρακαλω τι συντηρηση της κανεις και βγαζει τοσα χιλιομετρα.
Στη δικια μου της εβαζα σπρει αλυσιδας motorex καθε 300-400 χλμ το πολυ και τεντωμα οποτε χρειαζοταν.

Alex εχω μια did τωρα στις 40-41.000χλμ...(η προηγουμενη μονο 30.000χλμ)
Τυχαινει...!

Ichigo
25/10/2011, 19:17
Να σημειώσουμε ότι πέρα από τη συντήρηση εξαρτάται και οι συνθήκες που δουλεύει η αλυσίδα.

Χρήση σε αστικό περιβάλλον = μικρότερες ταχύτητες --> μικρότερες θερμοκρασίες λειτουργίας --> μικρότερη φθορά

Χρήση στην εθνική για καθημερινό commuting = μεγαλύτερες ταχύτητες --> μεγαλύτερες θερμοκρασίες λειτουργίας --> μεγαλύτερη φθορά :winka:

taskon
25/10/2011, 20:25
εγω αλλαξα την μαμα αλυσιδα μετα απο 37000 χλμ και ισως αντεχε λιγο ακομα αλλα better safe than sorry. Την λαδωνα καθε 600-700 χλμ και την επλενα σπανια. Γενικα παντως ειμαι οκ με το να αλλαζω αλυσιδα καθε 30-35k χλμ., το θεωρωλογικο σαν διαστημα

dimzan
30/10/2011, 17:26
190€ μου ειπε ο μηχανικος για γνησια αλυσιδα με γραναζια κομπλε μεσα απο τη suzuki.

Δεν ειναι μονοκομματη ομως οπως οταν ερχεται καινουριο το μηχανακι, ειναι ομως ενισχυμενη με o-rings και οσο να ναι αν η μαμα κρατησε τοσο τοτε και αυτη που θα δινουν καλη θα ειναι.

μες τη βδομαδα θα μπει και θα σας πω εντυπωσεις.

dim40
30/10/2011, 22:48
και εγω κοντευω τα 30000 με τη μαμα αλυσυδα. με σπανια πλυσιμο αλλα λιπανση σε τακτα διαστηματα. μου εχουν μεινει 2 γραμμες ακομη περιθοριο για τεντωμα. το ερωτημα ειναι αν τελειωσουν τη αλλαζω η τη κοντενω?

dimzan
31/10/2011, 00:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από dim40
και εγω κοντευω τα 30000 με τη μαμα αλυσυδα. με σπανια πλυσιμο αλλα λιπανση σε τακτα διαστηματα. μου εχουν μεινει 2 γραμμες ακομη περιθοριο για τεντωμα. το ερωτημα ειναι αν τελειωσουν τη αλλαζω η τη κοντενω?


η μαμα αλυσιδα δεν γινεται να κοντυνει. δεν εχει κρικο συνδεσης, ειναι μονοκομματη. Ισως με καμια πατεντα να την κοψεις και να πρεσαρεις καποιο κρικο κεει που την κοντυνες αλλα δεν νομιζω να αξιζει η ταλαιπωρια αναλογικα με το ρισκο.

οποτε αν τελειωσει το τεντωμα την αλλαζεις :)

amyroukai
31/10/2011, 13:31
Δεν είναι απόλυτα ακριβές αυτό. Κατ' αρχήν βάλε την μοτοσικλέτα στο διπλό σταντ και δες την αλυσίδα πως είναι όταν γυρίζεις τη ρόδα με το χέρι. Αν είναι "σταθερή" και δεν κρεμάει τη μία στιγμή και πλησιάζει το ψαλίδι την άλλη, τουλάχιστον είναι φθαρμένη ομοιόμορφα. Αν κάνει ταλάντωση, πρέπει να αλλαχτεί γιατί θα σου φάει τα "σινεμπλόκ" και θα κάνει ζημιές και αλλού, στο μπροστά γρανάζι. Μετά πιάσε την αλυσίδα στο γρανάζι, πίσω στην ευθεία του ψαλιδιού και τράβα την με δύναμη έξω. Αν είναι πολύ φθαρμένη, σηκώνεται από το γρανάζι και σε ακραίες περιπτώσεις βλέπεις όλο το δόντι του γραναζιού στον αέρα. Κάνε αυτούς τους δύο ελέγχους και μην περιμένεις σώνει και καλά να τελειώσουν οι γραμμές.

Επίσης ο Integra έβαλε αλυσίδα με Xring και ατσάλινα γρανάζια με καμμιά 150αριά. Wheel city αν δεν κάνω λάθος... (αστείο είναι, το βρήκα στο ίντερνετ τότε και του το είπα και τώρα δεν θυμάμαι) αλλά θα του πω να γράψει λεπτομέρειες.

alex14
31/10/2011, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
Δεν είναι απόλυτα ακριβές αυτό. Κατ' αρχήν βάλε την μοτοσικλέτα στο διπλό σταντ και δες την αλυσίδα πως είναι όταν γυρίζεις τη ρόδα με το χέρι. Αν είναι "σταθερή" και δεν κρεμάει τη μία στιγμή και πλησιάζει το ψαλίδι την άλλη, τουλάχιστον είναι φθαρμένη ομοιόμορφα. Αν κάνει ταλάντωση, πρέπει να αλλαχτεί γιατί θα σου φάει τα "σινεμπλόκ" και θα κάνει ζημιές και αλλού, στο μπροστά γρανάζι. Μετά πιάσε την αλυσίδα στο γρανάζι, πίσω στην ευθεία του ψαλιδιού και τράβα την με δύναμη έξω. Αν είναι πολύ φθαρμένη, σηκώνεται από το γρανάζι και σε ακραίες περιπτώσεις βλέπεις όλο το δόντι του γραναζιού στον αέρα. Κάνε αυτούς τους δύο ελέγχους και μην περιμένεις σώνει και καλά να τελειώσουν οι γραμμές.



+1

Την δικια μου την αλλαξα για αυτον ακριβως τον λογο. Γυριζα τον τροχο και σε καποια σημεια ηταν τεζαρισμενη και σε αλλα σημεια σωβρακο

:wave2:

dimzan
31/10/2011, 15:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
+1

Την δικια μου την αλλαξα για αυτον ακριβως τον λογο. Γυριζα τον τροχο και σε καποια σημεια ηταν τεζαρισμενη και σε αλλα σημεια σωβρακο

:wave2:


ακριβως γι αυτο την αλλαζω κι εγω, παρολο που θεωρητικα εχω 3-4 γραμμες τεντωμα ακομα.


το αν αξιζουν τα 30-50€ παραπανω που θα δωσω λογω suzuki δεν ξερω.. ο χρονος θα δειξει κι ελπιζω να δικαιωθω.

Ichigo
31/10/2011, 15:42
Κι εγώ στα 30000 χμ βλέπω κάτι κόμπους άσχετα αν την έχω τεντώσει 2 φορές μόνο. Μάλλον για άλλαγμα πάω κι εγώ κι ας έχει περιθώριο. Δεν έχω κάνει ακόμα έρευνα αγοράς. Λέω για DID την χρυσή...

amyroukai
31/10/2011, 23:33
Αν βλέπεις κόμπους πάει να πει ότι έχεις κολλημένους στεγνούς κρίκους. Ίσως να στρώσει με καλό λάδωμα, αλλά στις 30,000 δεν είναι και πολύ πιθανό. Έτσι ήταν και του Integra, αλυσίδα "ζιγκ-ζαγκ".

dimzan
01/11/2011, 20:14
καλησπερα.

σε μια μικρη συγκρουση ο κολλητος μου εσπασε το πισω δεξι μαρσπιε μαζι με το στηριγμα της εξατμισης σε bandit k7. Εχει ιδεα κανεις αν θα το βρουμε σε αντιπροσωπεια, η εκτος αντιπροσωπειας? τιμη περιπου?

αν καταλαβα καλα ειανι ιδιο για κ5 εως και κ9

Panos RG
02/11/2011, 09:08
γύρω στα 110€ κάνει καινούριο ! :confused:
και μόνο η βάση, χωρίς το πατάκι!

yes-u
02/11/2011, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzan
καλησπερα.

σε μια μικρη συγκρουση ο κολλητος μου εσπασε το πισω δεξι μαρσπιε μαζι με το στηριγμα της εξατμισης σε bandit k7. Εχει ιδεα κανεις αν θα το βρουμε σε αντιπροσωπεια, η εκτος αντιπροσωπειας? τιμη περιπου?

αν καταλαβα καλα ειανι ιδιο για κ5 εως και κ9
Προσωπικά το κόλλησα με αλουμινοκόλληση και με λίγο τροχισματάκι-γυαλοχαρτάρισμα φαίνεται μόνο από κοντά η ζημιά. Ανάλογα και το σπάσιμο βέβαια και αν υπάρχουν όλα τα κομμάτια... με μια επίσκεψη σε ένα τοπικό συνεργείο γίνεται η δουλειά πάμφθηνα!

dimzan
02/11/2011, 17:04
Λοιπον σημερα εβαλα την αλυσιδα! Μιλαμε εστρωσε το μηχανακι, ρολαρει ωραια χωρις τις ταλαντωσεις της στραβης αλυσιδας και αθορυβα! ηταν της suzuki αυθεντικη με o-rings αλλα ειχε συνδεσμο. Μπροσς πισω γραναζι αλλαξαν πακετο, και το μπροστα ειδικα χρειαζοταν διοτι ειχε μεγαλη φθορα.

Πληροφοριακα αναφερω πως για να κανουμε σωστη δουλεια μας πηρε 2 ωρες, κυριως γιατι για να βγει το μπροστα γραναζι θελει να βγουν ανορθωτης , λεβιες ταχυτητων και συμπλεκτης. Με μια πρωτη εκτιμηση τα 190 της αλυσιδας ειναι λιγο τσιμπημενα αλλα ειναι μαζι με τα 2 αυθεντικα γραναζια. Τα 30 εργατικα μια χαρα μου φαινονται.





Στο θεμα του φιλου με το Κ7 δε νομιζω να γινει δουλεια με κολλημα. Μακαρι να γινεται δηλαδη. Απλα πρεπει να το φτιαξει αμεσα διοτι εχει τη μαμα εξατμισση και εχει κρεμασει λογω βαρους. Ξεψαχνισα το ebay Και βρηκα μονο ενα ανταλλακτικο κι αυτο δημοπρασια που ληγει σε 8 μερες... Θα τον στειλω στον μηχανικο κι οτι αποφασισουν..

Ευχαριστω για τις απαντησεις παντως :)

amyroukai
02/11/2011, 17:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzan
καλησπερα.


αν καταλαβα καλα ειανι ιδιο για κ5 εως και κ9

Δεν είναι ίδια τα Κ5-Κ6 με τα Κ7 και μετά.

dimzan
02/11/2011, 17:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
Δεν είναι ίδια τα Κ5-Κ6 με τα Κ7 και μετά.



αλλο κωδικο δηλαδη εχουν για το ελαιοψυκτο και αλλο το υγροψυκτο? θα ξαναψαξω το βραδακι στο ebay μηπως και αλλα και παλι δεν εχει πολλυ πραμμα γι αυτο τομοντελο


περιεργο μου φαινεται παντως διοτι απο Κ5 και μετα ειναι σχεδον το ιδιο σασι

amyroukai
02/11/2011, 17:15
Nαι αλλά έχω το δικό μου και ενός φίλου δίπλα δίπλα στο γκαράζ και για αυτό στο λέω, καμία σχέση :) |
Το αερόψυκτο έχει στρογγυλά σαν δύο ίσιες σωλήνες, το υδρόψυκτο (μάλλον) χυτά με καμπύλες και τετραγωνική διατομή.

dimzan
02/11/2011, 17:19
χυτα ειναι και στο Κ7 που θυμαμαι και στο Κ8 το δικο μ σιγουρα.

θενκς.

dim40
06/01/2012, 00:00
καλη χρονια σε ολους.
σημερα εκανα το σερβις των 36000 (37000 στο μετρητη:D ). κοστος 160 γιουργια.
ο μηχανικος ειπε οτι εχει ενα θεμα η αλυσιδα χωρις να ειναι επειγον απλα θελει προσοχη και λαδωμα. τα γραναζια δε εχουν θεμα. σε ερωτηση μου ποσο παει μια αλυσιδα η απαντηση ηταν "μια καλη γυρω στα 130 " βλεποντας αυτα που γραφετε πιο πανω ειναι τοσο φθηνα τα γραναζια η ειναι ακριβη αυτη που μου προτεινε? δε μου διευκρινησε αν ηταν της μαμας η αφτερ.
το συνεργειο ειναι εξουσιοδοτημενο.

dimzan
06/01/2012, 00:22
Με γρανάζια ή χωρίς είναι τα 130?

καλό είναι να αλλάξεις και τα 2 γρανάζια. Εμένα τομπροστά ήταν αρκετά φθαρμένο. Σκέψου ότι μια καινούρια αλυσίδα φθείρεται πιο γρήγορα αν τα γρανάζια είναι ταλαιπωρημένά

Ichigo
06/01/2012, 01:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από dim40
καλη χρονια σε ολους.
σημερα εκανα το σερβις των 36000 (37000 στο μετρητη:D ). κοστος 160 γιουργια.
ο μηχανικος ειπε οτι εχει ενα θεμα η αλυσιδα χωρις να ειναι επειγον απλα θελει προσοχη και λαδωμα. τα γραναζια δε εχουν θεμα. σε ερωτηση μου ποσο παει μια αλυσιδα η απαντηση ηταν "μια καλη γυρω στα 130 " βλεποντας αυτα που γραφετε πιο πανω ειναι τοσο φθηνα τα γραναζια η ειναι ακριβη αυτη που μου προτεινε? δε μου διευκρινησε αν ηταν της μαμας η αφτερ.
το συνεργειο ειναι εξουσιοδοτημενο.

193€ έχει η εργοστασιακή της Suzuki μαζί με αλυσιδογράναζα κομπλέ + 42€ η εργατοώρα. Τιμές βάση τιμοκαταλόγου Suzuki. Υπάρχει περίπτωση στα Service Shops του Σφακ να έχεις και μια έκπτωση 15% στα υλικά. :winka:

Μια χαρά είναι και της Suzuki και αν την προσέχεις και δεν τη σκίζεις από φανάρι σε φανάρι μπορει να βγάλει και 30000 και 60000 χλμ :wave2:

amyroukai
06/01/2012, 03:08
Και εγώ δεν θα πρότεινα νέα αλυσίδα με γρανάζια που έχουν 37000χλμ ζωής, θα στην φάνε γρήγορα. Από aftermarket οι DID μου έχουν βγει πιο καλές... Γρανάζια ο "καλύτερος" συνδυασμός είναι εργοστασιακό μπροστινό, για να έχεις την λαστιχένια πατούρα για λίγο πιο ήσυχη λειτουργία με ένα JT πισινό. Αν και τελικά, η διαφορά ενός καλού σετ και του "εργοστασιακού" δεν είναι τόσο μεγάλη σε χρήματα... Αυτά τα 40κάτι ευρώ τοποθέτηση είναι που φουσκώνουν το λογαριασμό.

Ρε σεις, 60,000 χλμ αλυσίδα; "Ταριφάδικη" οδήγηση εντελώς; Στο Bandit δεν θυμάμαι να μου έζησε καμμία πάνω από 30,000χλμ, μπορεί καν να μην έφταναν τόσα. Αφού παρακαλάει για κόφτιασμα... The devil made me do it :) :rotflmao:

dim40
06/01/2012, 11:44
130 μονο η αλυσυδα χωρις γραναζια. δε μου ειπε μαρκα και εγω δε διευκρινισα αν η τιμη ειναι μαζι με τη τοποθετηση. η αλλαγη θα γινει στο επομενο σερβις μαλον γιατι τωρα εκτος απο το σερβις θα βαλω και τακακια μπρος πισω (τα εχω παραγγειλει 95 ευρω). οποτε το κοστος ανεβαινει αρκετα να γινουν ολα τωρα.

amyroukai
06/01/2012, 12:25
Αν δεν απατώμαι, ο Integra έβαλε με ένα 150άρι αλυσίδα/γρανάζια στην Ηλιουπόλεως σε ένα μαγαζί...

dimzan
23/01/2012, 15:29
Να γιατι το bandit ειναι γρηγορο.

https://www.youtube.com/watch?v=g10PvTls2IE



ξερω ξερω... αλητηριοι κοντρακηδες κλπ κλπ

pektis
23/01/2012, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzan
Να γιατι το bandit ειναι γρηγορο.

https://www.youtube.com/watch?v=g10PvTls2IE



ξερω ξερω... αλητηριοι κοντρακηδες κλπ κλπ

Να σου θυμησω την υπογραφη σου?:look:

dimzan
23/01/2012, 16:33
Εντάξει στο κενό το δικαιούμαι λίγο

Ichigo
23/01/2012, 18:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzan
Να γιατι το bandit ειναι γρηγορο.

https://www.youtube.com/watch?v=g10PvTls2IE



ξερω ξερω... αλητηριοι κοντρακηδες κλπ κλπ

Κηδεύει κόσμο στην κατηγορία του το εργαλείο λέμε! :smokin:
Αν ήξερε ο κοσμάκης θ αγόραζε :rolleyes: . Άμα πάμε στο 1250 κάποιοι που αναμετρήθηκαν μαζί του ακόμα κλαίνε :D

Ληστης
23/01/2012, 20:02
Χε χε χε
https://www.youtube.com/watch?v=Jjk5enyrPIE&feature=plcp&context=C317c9b8UDOEgsToPDskK5D55VK5JM1yzvi0dNX9JQ

dimzan
23/01/2012, 21:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ληστης
Χε χε χε
https://www.youtube.com/watch?v=Jjk5enyrPIE&feature=plcp&context=C317c9b8UDOEgsToPDskK5D55VK5JM1yzvi0dNX9JQ


πολυ καλο! φτιαξε κι ενα 0-200. ειδα και το αλλο σου βιντεο. Φαινεται οτι εχει πολλη ΡΟΠΗ το μηχανακι και δε θελει πολλες στροφες για να αποδωσει.




ΥΓ ειδα και κατι τρενακια merklin σε αλλα σου βιντεο και μ θυμησες τα παιδικα μ χρονια

panag
24/01/2012, 23:24
Πολυ ωραια και πορωτικα τα βινετο παιδια...
Παντα ομως να γυριζονται με ασφαλεια ...

:beer:

Panos RG
15/02/2012, 11:56
παίδες ρίξτε μια ματιά εδω :βαλίτσες Kappa (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=126049)

βαλίτσες πλαινές kappa Κ40 με βάσεις κομπλέ 200 ευρώ!

viper1
17/02/2012, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzan
καλησπερα.

σε μια μικρη συγκρουση ο κολλητος μου εσπασε το πισω δεξι μαρσπιε μαζι με το στηριγμα της εξατμισης σε bandit k7. Εχει ιδεα κανεις αν θα το βρουμε σε αντιπροσωπεια, η εκτος αντιπροσωπειας? τιμη περιπου?

αν καταλαβα καλα ειανι ιδιο για κ5 εως και κ9

στο ebay αγγλιας εχει παρα πολλα ανταλλακτικα...

dimzan
20/04/2012, 18:00
τελικα μια χαρα ταξιδακι κανει και το 650

http://www.youtube.com/watch?v=tGOvknzcJMw

pektis
20/04/2012, 18:19
τελικα μια χαρα ταξιδακι κανει και το 650

http://www.youtube.com/watch?v=tGOvknzcJMw

Εσυ να τα βλεπεις που το κυκλοφορεις μονο κεντρο!:D

dimzan
20/04/2012, 18:28
εγω το τραβηξα :p

απλα πρωτη φορα την πηρα για ταξιδι

Ληστης
21/04/2012, 08:02
Ποσο εκαψε σε βενζινη;

dimzan
21/04/2012, 14:10
δεν εχω γεμισει ακομα για να μετρησω. με το που γυρισα την παρκαρα. Υπολογιζω περι τα 7-8λ/100 απο το πως επεφταν οι μπαρες, το βενζιναδικο θα δειξει συντομα

peter86
21/04/2012, 14:49
ποσα χλμ εκανες συνολικα?????

dimzan
21/04/2012, 15:05
150 απεχει το χωριο μου απο αθηνα (κοντα στη χαιρωνια αν ξερεις). αλλα τοσα στο γυρνα. Βαλε και κατι διαδρομες εκει εκανα καπου 400-450 συνολο. γιατι ρωτας?


η μηχανη δουλευε σχεδον ολη την ωρα 6000-9000 σαλ αλλα οχι τερματα. Ακομα και στα 170-180 δεν ενιωσα να ζοριζετε ουτε πατουσα πολυ το γκαζι. Μονο στην επιταχυνση για τελικες το πηγαινα τερμα

EL BANDIT
21/04/2012, 20:12
παρατηρησα στο βιντεο κατι περιεργο αλλα ευχαριστο!
Εκανες 50 χλμ με μεσο ορο 200 (ας κρατησουμε αυτο..) και βγηκε με την δευτερη παυλα στο περιπου.
Αν το εξετασουμε προχειρα
1)με τα 4 λιτρα (που εχει αν δεν κανω λαθος αυτη) τοτε επι 2 σημαινει 8 λ/100.
2)δεν μου εχει βγαλει η δευτερη πανω απο 60+ χλμ(τουριστικος ρυθμος) με τα 50- ειναι 1 λιτρο επι 2 στα 100 προσθετωντας στα 5-6 εκτος πολης βγαινει 7-8 λ/100 οπως ειπες!
Συμπερασμα δεν εχει θεαματικη αυξηση και μου ελυσες την απορια γιατι αναφερθηκε αλλου για 10-12 +λ/100 αν το πας γρηγορα και δεν ειχα εικονα:look:

PortisHead
21/04/2012, 22:40
...δεν ενιωσα να ζοριζετε ουτε πατουσα πολυ το γκαζι

Πως φαινεται το αυτοκινητιστικό σου παρελθόν ???

:lol:

(πλακα κανω ετσι ?)

dimzan
23/04/2012, 13:02
Το λοιπον, 8,9 λιτρα γεμισα σημερα και το οδομετρο ειχε 131χλμ. Γεμιζω καθε φορα μεχρι την ταπα ωστε να μην εχω αποκλιση.

Δηλαδη περιπου 7λ/100 με μεση ταχυτητα 160-170 χλμ ανα ωρα. Πολυ καλα νομιζω.

Τελικα το μηχανακι αρεσκεται να δουλευει ψηλα 6000-9000 διοτι εκει βγαζει το μεγαλυτερο μερος της ροπης του. Γι αυτο μαλλον και δεν εκαψε πολυ, τι να πω. Εκπλησσομαι ευχαριστα. Επισης να ανφερω οτι φοραω yoshimura ξεταπωτη, και το αντιστοιχο προγραμμα.


ΥΓ Ναι , εχω αυτοκινητιστικο παρελθον. Γουσταρω καθε ειδους μηχανοκινητο τροχοφορο που φερνει συγκινηση ;) Απλα στη μηχανη η αδρεναλινη ερχεται πιο ευκολα (οπως και η τουμπα). Προχθες ξαναμπηκα σε ενα bmw M3 . Δε μπορω να αφησω και τα αμαξια, ειανι αγαπη..

dim40
27/04/2012, 22:40
τελικα μια χαρα ταξιδακι κανει και το 650

http://www.youtube.com/watch?v=tGOvknzcJMw

μια απορια. γιατι εσβησες το κινητηρα στα διοδια? δε ειναι καλυτερα να δουλευει σε σταση μετα απο τετοια χρηση?

παντως εμενα μια μπαρα μου κανει με το ζορι 50 χλμ και με χρηση καμια σχεση με τη δικη σου .......

yes-u
27/04/2012, 22:47
παντως εμενα μια μπαρα μου κανει με το ζορι 50 χλμ και με χρηση καμια σχεση με τη δικη σου .......

Αυτή χοντρικά είναι η κατανάλωση του 650..

dimzan
28/04/2012, 02:47
μια απορια. γιατι εσβησες το κινητηρα στα διοδια? δε ειναι καλυτερα να δουλευει σε σταση μετα απο τετοια χρηση?

παντως εμενα μια μπαρα μου κανει με το ζορι 50 χλμ και με χρηση καμια σχεση με τη δικη σου .......

εχεις δικιο δεν επρεπε να τον σβησω για να μην πεσουν αποτομα τα λαδια. Στα προηγουμενα διοδια δε τον εσβησα αλλα εκει δε μπορουσα να ακουσω.

Στο 650 η καταναλωση ειναι πολυ καλη τελικα αμα το τρεχεις γιατι δουλευει μεσα στη ροπη του. Αμα το πας αργα δεν καις αναλογικα λιγοτερο , ειδικα στην πολη. Εκτος πολης ομως εγραψα 4,8 λ/100 με τα χυητες 120-140 και ελαχιστα πατηματα. Οχι οπως στο βιντεο που παρολο που εχω μεση ταχυτητα 160-170 παιζουν συνεχεια πατηματα μεχρι 220-240

olaeinai_dromos
28/04/2012, 09:59
με αρεσε..............

DrEvil
29/06/2012, 14:43
Τελικα ο SfakAttack και η τιμολογιακη του πολιτικη εχει πολυ μεγαλη πλακα.
Ηρθε η ωρα ν' αλλαξω καθρεπτες [ναι καταφερα και τους εσπασα και τους 2].
Παιρνω λοιπον τηλ. να μαθω τιμες και ενημερωθηκα οτι οι καθρεπτες του Κ7-Κ8 ειναι κατα 9€/τεμ πιο ακριβοι απο τους ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΟΥΣ που φοραει το Κ5-Κ6. Η αλλη πλακα ειναι οτι ο δεξιος με τον αριστερο εχουν επισης μια διαφορα 3-4€ μεταξυ τους.
Προφανως και επελεξα τους δευτερους.
Τωρα θα μου πει καποιος γιατι δεν πηρα ιμιτασιον κτλ-κλπ, ας μεινουμε στα οτι ειναι προσωπικα μου κολληματα.

yes-u
29/06/2012, 14:48
Να υποθέσω ότι μιλάς για το παλιό ατύχημα που μου είχε πει ο Γιάννης, στη Ριτσώνα? Με ψυγείο είχες πρόβλημα και αν ναι, πώς το έλυσες?

DrEvil
29/06/2012, 14:53
Σε αυτο αναφερομαι.
Με το ψυγειο δεν θα προχωρησω σε επισκευη ακομα μιας και ειναι ανεπαισθητο το θεματακι και δεν εχω διαρροες.
Η αληθεια ειναι οτι ειχα "κολλησει" να το φτιαξω, μα 1ον δεν ειχα δει ψυχραιμος και προσεκτικα το τι συνεβαινε και 2ον με το βγαλε-βαλε τα πλαστικα, πατησαν σωστα και δεν ακουμπα το φεριγκ πανω του.
Με εχει ενημερωσει ο Γιαννης για τον ψυγειατζη, θα τον επισκεφθω μελλοντικα, απλα για να μου φυγει το "σκαλωμα" μιας και δεν υπαρχει λειτουργικο θεμα, οπως προειπα.

PortisHead
29/06/2012, 14:54
Τελικα ο SfakAttack και η τιμολογιακη του πολιτικη εχει πολυ μεγαλη πλακα.
Ηρθε η ωρα ν' αλλαξω καθρεπτες [ναι καταφερα και τους εσπασα και τους 2].
Παιρνω λοιπον τηλ. να μαθω τιμες και ενημερωθηκα οτι οι καθρεπτες του Κ7-Κ8 ειναι κατα 9€/τεμ πιο ακριβοι απο τους ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΟΥΣ που φοραει το Κ5-Κ6. Η αλλη πλακα ειναι οτι ο δεξιος με τον αριστερο εχουν επισης μια διαφορα 3-4€ μεταξυ τους.
Προφανως και επελεξα τους δευτερους.
Τωρα θα μου πει καποιος γιατι δεν πηρα ιμιτασιον κτλ-κλπ, ας μεινουμε στα οτι ειναι προσωπικα μου κολληματα.

Οπως και να το κανουμε ντοκτορα , "δεξιοι" κι "αριστεροι" εχουν μια ειδοποιο διαφορα....mirrors included :D

DrEvil
29/06/2012, 14:56
ΛΟΛ
Απο την αλλη και οι δυο "ακραιοι" ειναι!

yes-u
29/06/2012, 15:05
Σε αυτο αναφερομαι.
Με το ψυγειο δεν θα προχωρησω σε επισκευη ακομα μιας και ειναι ανεπαισθητο το θεματακι και δεν εχω διαρροες.
Η αληθεια ειναι οτι ειχα "κολλησει" να το φτιαξω, μα 1ον δεν ειχα δει ψυχραιμος και προσεκτικα το τι συνεβαινε και 2ον με το βγαλε-βαλε τα πλαστικα, πατησαν σωστα και δεν ακουμπα το φεριγκ πανω του.
Με εχει ενημερωσει ο Γιαννης για τον ψυγειατζη, θα τον επισκεφθω μελλοντικα, απλα για να μου φυγει το "σκαλωμα" μιας και δεν υπαρχει λειτουργικο θεμα, οπως προειπα.
Αυτό που πρέπει να τσεκάρεις για να μην έχεις μελλοντικό πρόβλημα είναι να μην ακουμπά το πλαίσιο της φτερωτής ή και η ίδια η φτερωτή όταν λειτουργεί επάνω στις κυψέλες. Αν κάτι βρίσκει, με τους κραδασμούς και τη χρήση θα επηρεάσει τις λεπτές κυψέλες που και με το νύχι μπορεί να τους κάνεις ζημιά (τρύπα)

DrEvil
29/06/2012, 15:12
Αυτό που πρέπει να τσεκάρεις για να μην έχεις μελλοντικό πρόβλημα είναι να μην ακουμπά το πλαίσιο της φτερωτής ή και η ίδια η φτερωτή όταν λειτουργεί επάνω στις κυψέλες. Αν κάτι βρίσκει, με τους κραδασμούς και τη χρήση θα επηρεάσει τις λεπτές κυψέλες που και με το νύχι μπορεί να τους κάνεις ζημιά (τρύπα)

:a013:

Ichigo
29/06/2012, 22:51
Και με τις μανέτες η ίδια ιστορία. Ακόμα και οι ίδιοι σου προτείνουν να πάρεις για V-Strom που είναι φθηνότερες και έχουν την ίδια μανετόβιδα! Εγώ τη βόλεψα από το ebay 35$ και οι δύο άσε που είναι ποιο βολικές και έχω καλύτερη αίσθηση! Επίσης καθρέπτες 45-50$ το ζευγάρι όχι όμως και τόσο καλή ποιότητα κατασκευης αλλά τη δουλειά τους την κάνουν μια χαρα!

kosmas2111
16/05/2013, 15:23
Γεια σας ληστες! Υπαρχει καποιο αλλο θεμα για το bandit γιατι αυτο μοιαζει ανενεργο

harris_x
16/05/2013, 15:35
Γεια σας ληστες! Υπαρχει καποιο αλλο θεμα για το bandit γιατι αυτο μοιαζει ανενεργο
τι ακριβώς χρειάζεσαι;

δεν υπάρχουν ανενεργά θέματα.

amyroukai
17/05/2013, 10:16
Σε γενικες γραμμες, απο τοτε που αποκτησαμε κατηγορια και εληφθησαν μετρα περιορισμου σπαμ, δεν πολυσυζηταμε εδω μεσα οπως παλαιοτερα.
Αν ψαχνεις κατι συγκεκριμενο και δεν βρισκεις απαντηση αλλου, ρωτα.

harris_x
17/05/2013, 12:15
Σε γενικες γραμμες, απο τοτε που αποκτησαμε κατηγορια και εληφθησαν μετρα περιορισμου σπαμ, δεν πολυσυζηταμε εδω μεσα οπως παλαιοτερα.
Αν ψαχνεις κατι συγκεκριμενο και δεν βρισκεις απαντηση αλλου, ρωτα.
Για κουβεντούλα κλπ υπάρχουν οι ομάδες (http://www.moto.gr/forums/group.php?cat=1) :winka:

για το bandit συγκεκριμένα, εδω! (http://www.moto.gr/forums/group.php?discussionid=21&do=discuss)

amyroukai
20/05/2013, 12:44
ΛΟΛ καλά τα λες, ούτε καν το είχα δει. Βάλατε και λάικ; Ε ρε γλέντια... :)

ze elias
09/01/2014, 12:06
Μια ερωτηση.Τι κατανάλωση βγάζει το bandit 650 S?

dimzan
09/01/2014, 16:21
Μια ερωτηση.Τι κατανάλωση βγάζει το bandit 650 S?


ψαξε λιγο εδω να δεις, γραφουμε και για το 540
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=65344&page=3


Γενικα απο 4 εως 8 ειναι η καταναλωση. Το 4 υπερβολικα οικονομικη οδηγιση σε επαρχιακο-εθνικη και το 8 σε killer mode με ανοιγματα 1η-2α σε καθε φαναρι.

Αρα ενα 5-6,5 ειναι μαλλον πιο ρεαλιστικη προσεγγιση για νορμαλ χρηση σε εθνικη και πολη αντιστοιχα.

Pan (dvs)
09/01/2014, 20:30
Περιπου 6 λιτρα στα 100 χλμ,με μεσαιες ταχυτητες (εως 150) σε μικτο δρομο.Σε ταξιδι τα 23 λιτρα του τεποζιτου περιπου 350 χλμ.