PDA

View Full Version : Το γεφύρι στα Ζαγόρια



stefanos
07/02/2004, 21:33
έπεσε.Ενα γεφυράκι 8 μέτρα απο το 1600 κάτι έπεσε, το δείχνουν οι ειδήσεις κάπου στο τέλος εκεί που η τραγουδίστρια τάδε πήγε για καφέ με τον τρέχα γύρευε ηθοποιό.
Θα μου πείτε και τι έγινε, τίποτα, δεν περνάγαμε απο εκεί, αρχαιολόγοι δεν είμαστε άρα δεν μας νοιάζει.
Ισως να είναι που είναι της δουλειάς μου και με πειράζει, ίσως επειδή ξέρω την απίστευτη τεχνογνωσία που χρειάζεται για να φτιάξεις κάτι τέτοιο, μη γελιέστε δεν μπορούμε να φτιάξουμε πλέον κάτι τέτοιο με αυτό τον τρόπο.
Σκεύτομαι και την κατάντια ,σε προεκλογική περίοδο και ενώ οι μονομάχοι δίνουν σε όλο τον κόσμο, γκρεμίζεται ενα κομματάκι απο την κληρονομιά μας, που κανένας δεν σκεύτηκε να πληρώσει για να το σώσει.
Λές και φτιάχνουμε πολλά πράγματα στο Ελλάδα, λές και έχουμε πολιτισμό , λές και διαφυλλάξαμε την φυσική ομορφιά της χώρας, και δεν έχουμε ανάγκη απο τα μνημεία τα περασμένα.
Κάθε μέρα λέω δεν μπορεί να είναι τόσο ξεφτυλισμένος αυτός ο λαός, και κάθε μέρα κάτι γίνεται και η ξεφτίλα μεγαλώνει, και έχει γίνει τεράστια.
Αντε να δούμε αύριο τι θα γίνει.