PDA

View Full Version : Ας κρατήσει τ' όνειρο όσο γίνεται



Σελίδες : [1] 2

vangelis 64
03/12/2010, 05:31
Είχαν περάσει 4 χρόνια που είχα πουλήσει το vstrom,4 χρόνια αμηχανίας,4 χρόνια που μού φάνηκαν 54.Πάλι καλά που έγραψα μόνο 5 εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=109000&highlight=%F0%DE%E3%E1%E9%ED%E1)
Το περασμένο καλοκαίρι λοιπόν,κι ενώ στη ζωή μου είχε μπει πριν 3 χρόνια και αυτοκίνητο,κι ενώ σκεπτόμουν πως ήθελα να πυροβολώ κόσμο,
πότε εγκλωβισμένος στην κίνηση τής Αθήνας,πότε στην καλοκαιρινή χάβρα τού Πόρου.Συνέβη τον περασμένο Αύγουστο το εξής.

Παίρνω το αυτοκίνητο να πάω στην Αθήνα και,μερικά χιλιόμετρα έξω από το Γαλατά,υπάρχει ένας γνωστός που πουλάει μηχανάκια,παπιά συνήθως,αλλά και αυτοκίνητα τελευταίως.

Στάση και μπουκάρω."Ρε Παναγιώτη,ανταλλαγή αυτοκίνητο με μηχανή κάνεις;" "Ναι αλά!Κι έχω και δύο που θέλω να τα δώσω,γιατί εδώ δεν τα ζητάνε,προτιμούν τα παπάκια".

"Το οποίον;" "Το οποίον...ένα CB 1300..."
"Αυτό!!!" "...κι ένα ducati"....

Με θυμάμαι να ρίχνω μια ματιά σ' ένα κόκκινο ducati,που υπήρχε στο μαγαζί και ν' αποστρέφω αμέσως το βλέμμα,εστιάζοντας στο σεμπέ που όμως δεν ήταν εκεί
αλλά στο σπίτι τού κατόχου του,ο οποίος το είχε αγοράσει από τον φίλτατο Παναγιώτη και δεν το πλήρωνε(είχαν κάνει γραμμάτια μεταξύ τους,χωρίς τράπεζες)

Ο τύπος δεν το κυκλοφορούσε και το μηχανάκι έμενε σε αχρησία.Δεν το έδινε και πίσω όμως,με το πρόσχημα τής απουσίας-φορτηγατζής γαρ,κι έτσι ο Παναγιώτης
είχε πληρώσει ένα μηχανάκι που δεν το είχε και που τον συνέφερε η ανταλλαγή με αυτοκίνητο,το οποίο θα πωλείτο και πολύ πιο εύκολα,αρκεί να πετύχαινε τον φορτηγατζή.

Περνούσαν οι μέρες,πέφταν τα τηλέφωνα συνέχεια,τον είχα πρήξει τον Παναγιώτη,δεν τον έβρισκε τον άλλονα,μες στη φρίκη εγώ...Αύγουστος με το φιέστα στον Πόρο λέμε!!

Ώσπου μια μέρα περνάω απέναντι με το αυτοκίνητο,με σκοπό να επιστρέψω στο νησί με μηχανάκι,πώς!
Φτάνω,ακόμα ένα τηλέφωνο στον φορτηγατζή...πουθενά."Αυτό το ντουκάτι...πού είναι ρε φίλε;"...είπα όχι και τόσο σίγουρος
"Είναι στον ηλεκτρολόγο για να τού βγάλει(ο ιδιοκτήτης)το συναγερμό,να τον φορέσει στο παπί που αγόρασε.Άντε δες το κάν'το καμμιά βόλτα...μια χαρά είναι."

Μού'πε κι άλλα για το μηχανάκι.Μοντέλο τού 03,λίγα χιλιόμετρα,προσεγμένο και τα σχετικά.
Κααααλά,λέω,καμμιά κουρούτα θά'ναι που κάποιος κατάλαβε τη μαλακία που έκανε και θέλει να το ξεφορτωθεί.
Πάω στον ηλεκτρολόγο,νάτο σε μια γωνιά.Το κοιτάω από δω,το κοιτάω από κει...τα πίσω τακάκια λιωμένα,τα μπροστινά καινούργια,οι δίσκοι μπροστά ανέπαφοι,
τα λάστιχα τετράγωνα(μαμά)το μοτέρ πεντακάθαρο,όλα μοιάζαν απάνω του καινούργια.
Το κοντέρ έγραφε 9100,η πίσω ζάντα είχε κάτι λεκέδες από λαδομπογιά βεραμάν...

Από τη μία σκεπτόμουν ότι πράγματι είναι καινούργιο,από την άλλη 6 χρόνια αχρησίας και αφροντισιάς μού έφερναν θλίψη.Α! Φορούσε και τερμινιόνι τελικά.
Τηλέφωνο στον Κώστα."πάρε το φέρι κι έλα στο Γαλατά,να πάμε να δούμε ένα μηχανάκι." Είπαμε...αυτοκίνητο τέλος!!

Έρχεται ο ο Κώστας,το βλέπει,το βρίσκει μια χαρά,φορτίζουμε την κατακαημένη τη μπαταρία και το παίρνω για βόλτα.
Από ντουκάτι δεν ήξερα τίποτα,εκτός από μια ωραία βόλτα στην Επίδαυρο που είχα κάνει με το 999 τού Νίκου-καλή του ώρα- και που πιο πολύ άγχος μού προξένησε παρά ευχαρίστηση.
Πολύ στενό,πολύ επιθετικό,πολύ...απόλυτο ρε παιδί μου!Και δεν είναι να χαλαρώνεις καβαλώντας ξένο μηχανάκι που κάνει μια περιουσία,με τα άφτερ μάρκετ που τού είχε ρίξει ο Νικόλας.τελος πάντων...

Άντε και το βάζουμε μπρος.Ώπα!Ήχος θαυμάσιος,το μοτέρ δούλευε άψογα...ρε λες;...Ανεβαίνω πάνω.Κλασσικό SS,πιο κάτω,πιο σκυφτό και πιο απόλυτο απ' το GSXR,
όμορφα όργανα και λιτά,γενικά όλο του το παρουσιαστικό μια ομορφιά...κουκλί.

Προφανώς η εμφάνισή του ήταν αυτή που έκανε τον προηγούμενο-και πρώτο-κάτοχο να το
αγοράσει και τίποτ' άλλο.Πρέπει να ήταν τού παπιού,εξ ού και τα τελικά,τα απάτητα στο πλάι λάστιχα,τα λιωμένα πίσω τακάκια κλπ.
Φαντάζομαι κάπου θα την άνοιξε,φρέναρε,τού δίπλωσε ο κώλος και λέει άσ'το δεν...ξέρω γω;

Ξεκινάω το λοιπό την αναγνωριστική βόλτα πλήρως παρασυρμένος από το αίσθημα να την πάρω.Ποιά αναγνωριστική τώρα...Ευχόμουν μην αισθανθώ τίποτα στραβό και ξανασαμαρωθώ το κάρο.
Τόσο πολύ το ευχόμουν που ούτε τα κατάξερα ρουλεμάν τού λαιμού κατάλαβα ούτε 20 psi που λείπαν απ' το κάθε λάστιχο.Μιλάμε για τρέλλα τώρα.
Τα λάστιχα βέβαια τα είδε ο Κώστας και τότε κατάλαβα γιατί ήθελε τόση δύναμη να στρίψει:bigcry:
Το πήρα κι έφυγα....κάρο τέλος!

Από τότε πέρασαν πάνω από τρεις μήνες,αλλάξαμε λάστιχα,λάδια,φίλτρα,ρουλεμάν,ιμάντες,αλυσίδα,γρανάζι α,Ο Δημήτρης ο Μπίνης,που φρόντισε γι' αυτά,ρύθμισε και τίς αναρτήσεις με ένα τηλεφώνημα τού Παπ :D και το μηχανάκι έγινε...μηχανάκι!
Σιγά σιγά το μαθαίνω-είναι άλλωστε πολύ εύκολο και προβλέψιμο.
Φρενάρει και στρίβει κάτι παραπάνω από υποδειγματικά,στίς στροφές γατζώνεται με λύσσα στην άσφαλτο,ο ήχος του ψηλά γίνεται αιτία απανωτών οργασμών,εν ολίγοις δηλώνω κατενθουσιασμένος και δαγκωμένος με τίς λαμαρίνες του,μετά από 4.000 χλμ.
(Πώς με ανέχεται αυτή η γυναίκα δεν έχω καταλάβει ακόμα.) :look:
Σα να μην έφταναν όλ' αυτά ήρθε και δουλειά στα Λουτρά Ελένης όπου αναγκάζομαι και περνάω την Επίδαυρο κάθε Σαββατοκύριακο.Ένα δράμα....:p

Ρε πώς τα φέρνει!Εγώ ήθελα ή νόμιζα πως ήθελα ένα μεγάλο και ξεκούραστο μηχανάκι για άνετα δικάβαλα ταξίδια,για χαλαρότητα,για άνεση...και μού ήρθε τούτο δω.Τώρα ξέρω ότι,αν δεν το έπαιρνα,κάτι θα μού΄λειπε.


Και να μην ξεχάσω....προς όλους τούς κακεντρεχείς,είναι αερόψυκτο και δεν έχει κάψει σταγόνα λάδι....Α!











...ακόμα!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Κουκλάρα μου να σε χαίρομαι όσο αντέχω.Αυτά!:sun:


218825

andgeo
03/12/2010, 05:57
αυτά είναι ... Βαγγέλη να τη χαίρεσαι , κούκλα είναι και με λίγη προσοχή δεν θα σε απογοητεύσει !!

miscelano
03/12/2010, 06:02
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

lspiros
03/12/2010, 07:00
καλοριζικη και παντα ορθιος:beer:

filipp0s
03/12/2010, 07:21
:beer: :beer: :beer: :beer:

jimtarasxt660x
03/12/2010, 07:30
Να σου προσφέρει πάντα χαρές ρε φίλε!!!!!!!!



:beer: :beer: :beer: :beer:

byron
03/12/2010, 07:43
Eλα μωρε τώρα με το κουκουνάρι...:D



:beer: :beer: :beer: :beer:

manhunter
03/12/2010, 07:49
:beer: :beer: :beer: :beer:
Kαλόστριφτο Βαγγέλη!

soter3gm
03/12/2010, 08:03
Να τη χαίρεσαι τη κουκλάρα
Καλόστριφτη και απροβλημάτιστη

Sapadak
03/12/2010, 08:09
:beer: :beer:

Ωραια πραγματαα

the who
03/12/2010, 08:21
Ευαγγελεεεεεε :wave2:

man iii
03/12/2010, 08:33
πάντως..... κάνεις λάθος, είναι πολύ όμορφο μηχανάκι !!!


καλοτάξιδο !!!

el_hymador
03/12/2010, 08:36
Αφου ρε συ Βανζελ εχεις εκπαιδευμενο αυτι, ηταν δυνατον να μη σου αρεσουν τα Termignoniα;

:D

:beer: :beer: :beer: :beer: :sun:

Να το χαιρεσαι!

Gandalf dr685sm
03/12/2010, 08:46
άμα σου κάνει κλικ κάτι... δεν πά να είναι και Ιταλο-ντενεκές... θα το καβαλήσεις και θα το πάρεις.

Πάντα όρθιος φίλε.

golis
03/12/2010, 08:49
Καλώς ματάρθες :wave2:

SVX
03/12/2010, 08:57
ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ!!! :beer: :beer:

ΠΑΝΤΑ ΟΜΟΡΦΙΕΣ ! :cool:


218826

DimChios
03/12/2010, 09:04
ΗΡΩΑΣ!!!

ΗΡΩΑΣ!!!


:cool:






Για τη γυναικα σου λεω! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Βαγγελη, αμα εσυ γουσταρεις... :winka:

:beer: :beer: :beer: :beer:

alexxxcbr
03/12/2010, 09:08
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

gianhs8
03/12/2010, 10:03
ωραιος καλους δρομους να εχεις

:beer:

LOUKILOUK
03/12/2010, 10:23
κούκλα...:sun:
:beer: :wave2:

TROOPER
03/12/2010, 10:40
βιτσια ειναι αυτα...σου το πα και στο τηλεφωνο :winka:

:beer: :beer: :beer:

blackbusa
03/12/2010, 13:31
αφου εμαθες επιτελους να λες ποιο μοντελο πηρες...:lol:

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

vaska
03/12/2010, 13:52
Έυχομαι να κρατήσει όσο περισσότερο φίλε. Τελικά τα όνειρα είναι που μας στιχοιώνουν. Αν γίνουνε πραγματικότητα (πράγμα σπάνιο) περνάνε σε άλλη διάσταση. Και πάλι καλορίζικο.
:beer: :beer:

notakos600
03/12/2010, 14:00
Βαγγέλη, τα καλύτερα εύχομαι.
The real feeling.... :beer: :beer: :beer: :beer:

Dodok edessa
03/12/2010, 14:13
:sun: καλοταξιδο βαγγελη :sun:


218838

danaos75
03/12/2010, 14:21
την ευχαριστηθηκα την περιγραφή σου

καλα χιλιομετρα

:beer:

sober
03/12/2010, 15:03
καλοριζικη Βαγγελη!!!! ομορφες βολτες και καλα χλμ!!!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :sun: :wave2:

Ζεύκας
03/12/2010, 15:23
Εγώ βλέπω ότι το σεμπέ λιγουρεύοσουνα και επειδή δεν σου έκατσε
βολεύτηκες με τη κουρκούτα!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

VALES
03/12/2010, 15:36
Kαλοτάξιδο και πάντα όρθιοι κι οι δυο σας. :beer: :beer:

webassasin
03/12/2010, 15:48
το CB θα το παρεις η θα μεινεις με τη μακαρονου?
διαβαζοντας ομως το κειμενακι μοιραστηκα τη χαρα σου..

devil's animal
03/12/2010, 16:10
ξαναμανα καλοταξιδη και καλοστριφτη Βανζελ!!
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

vangelis 64
03/12/2010, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Εγώ βλέπω ότι το σεμπέ λιγουρεύοσουνα και επειδή δεν σου έκατσε
βολεύτηκες με τη κουρκούτα!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Να σού πω...κι εγώ έτσι νόμιζα στην αρχή.:p

STOYBI
03/12/2010, 16:28
:beer: :beer:


Και ωραιο χρωμα.... Το σωστο !!!! :D


:beer: :beer:

vangelis 64
03/12/2010, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από webassasin
το CB θα το παρεις η θα μεινεις με τη μακαρονου?
διαβαζοντας ομως το κειμενακι μοιραστηκα τη χαρα σου.. Ποιό σεμπεδάκι τώρα....αυτά είναι για γέρους.:rotflmao:

vangelis 64
03/12/2010, 16:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
:beer: :beer:


Και ωραιο χρωμα.... Το σωστο !!!! :D


:beer: :beer: Αμάν ρε παιδί μου εσύ με το χρώμα!:a22: :a22:

p@nos
03/12/2010, 16:57
σαδομαζωχισμος λεμε


:lol: :lol: :lol:

kalesin
03/12/2010, 17:15
κοιτα ρε τι παραμυθα πουλανε μερικοι ανθρωποι για να πεισουν κ τον εαυτο ακομα τους για τα κατσαρολια που πανε κ αγοραζουνε.


εκτος αν μου τη δωσεις για βολτα*.. οποτε ειναι το καλυτερο μηχανακι που υπαρχει στον πλανητη (για να μην πω γαλαξια ετσι οπως γιναμε τελευταια)


αλλα αν δε την δωσεις... ασε μας μωρε με το τριμπουρδελο που πηγες κ αγορασες.. που ουτε λαδι δεν ειναι αξιο να καψει






*copyright by Gcrook καποιες παλιες καλες εποχες



:beer:

harris_x
03/12/2010, 17:52
Βαγγέλη, να 'σαι καλά να το χαίρεσαι και καλούς δρόμους!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

webassasin
08/12/2010, 20:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Ποιό σεμπεδάκι τώρα....αυτά είναι για γέρους.:rotflmao:
εγω ειμαι 26..

Allst@rf
08/12/2010, 20:15
καλόριζικη φιλαράκι...τρελα γούστα,μπράβο...


Στα Λουτρα ,που δουλεύεις ,αν επιτρέπεται;


:wave2:

ERRIKA
08/12/2010, 20:23
Ωραία τα είπες... και ωραία η κούκλα σου!
Καλορίζικη..... καλοτάξιδη...

:beer: :beer: :beer:

imitrelos
08/12/2010, 21:16
Καλορίζικο το duc και καλοτάξιδο :D ωραία αφήγηση νομίζω όλοι έχουμε ζήσει κάτι ανάλογο γενικά επειδή η μηχανή είναι πάθος .....δέν είσαι πιστεύω ο μόνος εγώ άμα δέν γινόταν μια στραβή και χάλαγε το deal με το 750 θα ήμουνα τι που τα λάστιχα όταν το έκανα βόλτα
δέν είχαν αέρα δέν με ένοιαζε.....τι ότι με άφησε απο βενζίνη πάλι δέν με πείραξε γενικά είναι ένα μηχανάκι που άμα ήταν άνθρωπος θα ήταν κάτι τέτοιο ....

http://www.youtube.com/watch?v=RVVGKiYZ0SM

vangelis 64
09/12/2010, 03:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από webassasin
εγω ειμαι 26.. Κι εγώ 46.:p

vangelis 64
09/12/2010, 03:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
καλόριζικη φιλαράκι...τρελα γούστα,μπράβο...


Στα Λουτρα ,που δουλεύεις ,αν επιτρέπεται;


:wave2: Στο Ενάλιο και μακάρι να την παλέψουνε σωστά οι αφεντικοί γιατί η περιοχή είναι δύσκολη για χειμώνα.:beer:

vangelis 64
09/12/2010, 03:55
Αφού σάς ευχαριστήσω ξανά για τίς ευχές σας,να πω δυο λογάκια που ήθελα,να πάρουμε τα πράγματα απ' την αρχή.

Ήτουνε λοιπόν ένα Πάσχα,2-3 χρόνια πρίν-και καταφθάνουν στο νησί κάποια εκλεκτά μέλη τού φόρουμ,μεταξύ τών οποίων κι αυτός...


219017

vangelis 64
09/12/2010, 03:57
Ο οποίος είχε την καλή διάθεση να μού φέρει τη λαμπάδα μου,όπερ και ονομάστηκε νονός και έκτοτε τού φιλώ το χέρι,όποτε τον συναντώ.

Η λαμπάδα...


219018

vangelis 64
09/12/2010, 04:24
Νταξ,δεν βρήκε τίποτε σε μπούσα(ή τού έπεσε πολύ ακριβή τού τσίπη)και βολεύτηκε μ' ένα ταπεινό 1000άρι SS.:D SS και κόκκινο.Κάτι όνειρο είχε δει ο μπαγάσας ο νονός
Τα πρόβατα στη μπλούζα του δεν τα μέτραγε σωστά φαίνεται:smokin:

τέλος πάντων...πρίν ένάμιση χρόνο ο Άκης μού πήρε ένα δώρο στη γιορτη μου-μπορεί και γενέθλια δεν θυμάμαι,έχω κι εκείνη την γκοργκοντσόλα στο κεφάλι:wacko:

Ο οποίος Άκης αποδείχτηκε ενορατικός και καλά θα κάνει να βάλει στο συνεργείο μια ταμπέλα "Χειρομαντεία-Ταρώ-Διάβασμα ντελβέ"..γιαπωνέζικα έχει άλλωστε:rotflmao:
Και για τού λόγου το αληθές-όσο κι αν το δικό μου δεν μοιάζει με ντεσμοσέντιτσι
Το δώρο του(α ρε γκαντέμη δε θα σε πετύχω; ):beer: :beer: :beer:

παρακαλώ δεν θέλω σχόλια για το μπακγκράουντ τής φωτο,μη χεστούμε

Γκοντφάδερ,μόλις αρχίσουν τα καλά τα κρύα,θα σού έρθω να την κάνεις βόλτα ρε κιαρατά!:a07:


219019

sapila racing
09/12/2010, 10:21
Βαγγέλη ηξερα για το μηχανάκι, μου το είχε πει κι ο Δημητρης οταν το είχες για service, αλλά δεν είχα δεί το πόστ.

Καλά χιλιόμετρα με την Ιταλίδα κούκλα σου! :beer: :beer:

Tpap
09/12/2010, 11:02
Με το καλό ρε Βάγγυ...

Δεν ξέρω αν έκανες καλλίτερα που πήρες το ιταλικό αντί του χοντακίου αλλά -εν τέλη- αυτό που μετράει είναι το χαμόγελο...

Και εσύ το βρήκες. :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

vangelis 64
09/12/2010, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap

Δεν ξέρω αν έκανες καλλίτερα που πήρες το ιταλικό αντί του χοντακίου αλλά -εν τέλη- αυτό που μετράει είναι το χαμόγελο...
Γι' αυτόν ακριβώς το λόγο άνοιξα αυτό το θρεντ.Θα πούμε πολλά και σώψυχα.:beer: :beer: :wave2:

sniper
09/12/2010, 11:41
Τομ & Τζέρυ ρε μλκ;;;; :lol: :bawl: :lol: :bigcry: :lol: :bawl: :lol:

vangelis 64
09/12/2010, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Τομ & Τζέρυ ρε μλκ;;;; :lol: :bawl: :lol: :bigcry: :lol: :bawl: :lol: αδυναμίες :blush:

blackbusa
09/12/2010, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Τομ & Τζέρυ ρε μλκ;;;; :lol: :bawl: :lol: :bigcry: :lol: :bawl: :lol:

δηλαδη στην μπροστινη ροδα...αυτο το κατι απο ''Λαιδη και Αλητης'' σε αρεσει???:wacko:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

vangelis 64
26/01/2011, 01:42
Έτσι που λες...κάθε Σαββατοκύριακο στα όπλα και 200 χιλιόμετρα πήγαιν' έλα στο Κιάτο.Ωραίο πράμμα.Εκπαίδευση σε γνωστή διαδρομή να ξαναθυμηθώ την οδήγηση,
να μάθω τη μηχανή να με μάθει κι αυτή και μέχρι τώρα όλα καλά.Το μηχανάκι ήθελε-και θέλει ακόμα-τα μαζεματάκια του,κουσούρια απ' την ακινησία τόσα χρόνια.

Είχαμε ξεχάσει τα υγρά τού συμπλέκτη,ας πούμε,αλλά φρόντισε να μ' αφήσει όταν έβγαινα απ' το φέρι για να πάω σπίτι μου.
"Την κουφάλα,λέω,δε με άφησε σε καμμιά ερημιά ή σε καμμιά περίεργη στροφή,να κάνω κανα κατέβασμα με καρφωτή και να καρφωθώ πουθενά...με πήγε σπίτι,μ' αγάπησε"
Άντε να σού αλλάξω καθρέφτες και φλας,που είναι χάλια,να σού βάψω και το ρεζερβουάρ που έχει κάτι μικρούς τσαμπουκάδες να σ' ευχαριστήσω,να σε κάνω πάλι λουλουδικό πρώτης"
Βρήκα και μια ωραία φόρμα(όποιος δεν βάλει ολόσωμη χάνει)ο καιρός μια χαρά,αν εξαιρέσεις 2-3 διήμερα που είχε υγρασίες και το λειρί ξεπρόβαλε απ' το κράνος...τέλος πάντων,όλα ζάχαρη.

Το προπερασμένο ΣΚ η διαδρομή είχε και Αθήνα,έτσι για να μην ξεχνάω τί όμορφα περνούσα σαν κάτοικός της.Η εθνική μια βαρεμάρα,η Αθήνα τα γνωστά...
Δευτέρα μεσημέρι θα ερχόταν η κόρη σπίτι."Έρχομαι να σε πάρω"καθόσον τα μουμουέ απεργούσαν,το λυπήθηκα το κακόμοιρο.
Το παπί χάρβαλο,παίρνω το ντουκάτι κι ένα κράνος παραπάνω και τσουπ,νά'μαι στού Ζωγράφου.Κατηφορίζουμε,πηγαίνουμε με καμμιά 30αριά μάξιμουμ ώσπου μια κυριούλα αποφασίζει να ξεπαρκάρει-είχε μούρη στο δρόμο-
πρόλαβα να φωνάξω,να κάνω λίγο δεξιά προσπαθώντας να την αποφύγω,δεν γινότανε,τσαρουχώνω τα φρένα,μπλοκάρει το μπροστινό,διπλώνει...κάτω!
Το κοριτσάκι πετάχτηκε σβέλτα,δεν έπαθε το παραμικρό.Δεν θα πάθαινα κι εγώ αν η μηχανή δεν έπεφτε πάνω στο πόδι μου.(Όποιος δεν φοράει μπότες,επίσης χάνει)
Με θυμάμαι να φωνάζω "πάρτε τη μηχανή" και να προσπαθεί το καημένο να τη σηκώσει!Τι να σηκώσεις ρε ματάκια μου,που τα κιλά σου φτάνουν δεν φτάνουν την ηλικία μου..
Πήρε τρομάρα το κοριτσάκι,βλέποντάς με έτσι,μπόρεσα και το ησύχασα γρήγορα...'μπάsh περιπτώsh,που λένε και στην Αρκαδία,κληρονόμησα μερικές βιδούλες στη σπασμένη μου περόνη,κοντά στον αστράγαλο,θα περάσει.Και θα περάσει μαζί με τον χειμώνα.

Η μηχανή εν τω μεταξύ δεν είχε σβήσει ακόμα κι έτσι όπως είμασταν ξαπλωμένοι αντικρυστά,δεν κατάλαβα αν μού ζήταγε συγγνώμη ή αν μ' έβριζε.
Έσπασε ο καθρέφτης και το φλας από δεξιά και κονόμησε μερικές γρατζουνιές ακόμα στο ντεπόζιτο!νταξ ρε κούκλα,θα σ'τα φτιάξω είπαμε.
Όποιος αγαπάει πονάει λένε,μόνο που εμένα με πόνεσε λίγο παραπάνω:lol: Όσο για τ' όνειρο,δεν σταμάτησε,αλλάζει παραστάσεις για την άνοιξη.

vagelis24
26/01/2011, 01:56
Oπως το ειπες, οποιος αγαπαει ποναει

Περαστικα βαγγελη
:beer:

dmf
26/01/2011, 01:56
περαστικα κι αγυριστα :winka:

VALES
26/01/2011, 02:43
Περαστικά σου και γρήγορα όρθιος και πάλι. :beer: :beer:

trigger
26/01/2011, 02:59
Περαστικά Βαγγέλη και γρήγορα!!! :beer: :beer: :beer:

takis-kk
26/01/2011, 03:22
Αφου η κόρη σου είναι εντάξει...
Εχω κι εγώ μια κόρη σαν τη δική σου (με κιλά πιο λίγα απο τα χρόνια μου) και σε καταλαβαίνω απόλυτα.
Βέβαια θα μου πείς, οι βίδες στο πόδι...
Ε τι να κάνουμε ? και μή χειρότερα.
Περαστικά κι αγύριστα .

:wave2: :wave2:

filipp0s
26/01/2011, 07:24
Περαστικα ρε Βαγγο! :sick:

:wave2: :wave2:

Tpap
26/01/2011, 09:13
Όρθιος και γρήγορα, ρεεεε...!!!

:beer: :beer:

golis
26/01/2011, 09:26
Περαστικά,κουράγιο και υπομονή !

DimChios
26/01/2011, 09:27
Ρε Βαγγο....

sorry ρε φιλε!

:sad:

andgeo
26/01/2011, 09:30
:sad:

CIRUS
26/01/2011, 09:37
περαστικά ρε Βάγγο και αγύριστα

έχω και γω βιδούλες στο ίδιο σημείο


δες το από την καλή πλευρά


θα καταλαβαίνεις την αλλαγή καιρού πιο γρήγορα από τους άλλους:lol: :lol:

αφού είσαι εσύ καλά και η κορούλα σου όλα τα άλλα γίνονται:beer: :beer:

John Steed
26/01/2011, 09:41
Βρε το χρυσούλι, προσπαθούσε να σηκώσει τη μηχανή....

Τα παιδιά είναι ευλογία, να χαίρεσαι το δικό σου και με λίγη υπομονή θα φτιάξει και το πόδι.


Περαστικά και ποτέ ξανά! :wave2:

harris_x
26/01/2011, 09:44
Περαστικά και αγύριστα Βαγγέλη!

:beer: :beer: :beer:

Gandalf dr685sm
26/01/2011, 09:48
οχι ρε φίλε... περαστικά... και ούτε να το σκεφτώ να είμαι στην θέση σου φίλε , να με έχουν ρίξει και να έχει πέσει και το παιδί μου , μαζί.

Ειλικρινά και μόνο που το σκέφτομαι , μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι με τους κάφρους εκεί έξω!

Περαστικά , ανώδυνα ... και το παιδί σου , καλύτερα με κανά Ι.Χ. τουλάχιστον μέχρι να είναι ενήλικο και να μπορεί μόνο του να καβαλήσει ή οχι μηχανή.



πωπω.. και μόνο που το σκέφτομαι φίλε.. σύγκρυο...

sapila racing
26/01/2011, 09:49
Βαγγέλη περαστικά, και όσο πιο γρήγορα γίνεται να ξανακαβαλήσεις. :wave2:

KaTaNaS
26/01/2011, 09:50
φιλαρακι γρηγορα ξανα όρθιος πανω στην κοκκινη μοτοσυκλετα σου να γουσταρεις να τσουλάς!


καθε εμπόδιο για καλό! Ποτε δε ξερεις γιατι επρεπε να ακονητοποιηθεις για μερικους μηνες... :sun: :wave2:

Cpt. Haddock
26/01/2011, 09:55
:sick: :sick: :sick: :sick:

Περαστικά :beer:

spyro
26/01/2011, 10:08
περαστικά και αγύριστα Βαγγέλη

:sick:

Dodok edessa
26/01/2011, 10:16
ευτυχως ολα καλα!!:beer:

vaska
26/01/2011, 10:17
Περαστικά κι αγύριστα κι από μένα. Αφού είσατε καλά τότε όλα καλά.

:beer: :beer:

TROOPER
26/01/2011, 10:45
ζεις μωρη λουμπινα?:lol: :lol:

sober
26/01/2011, 10:55
Περαστικα και γρηγορη αναρρωση Βαγγελη..

:wave2:

STOYBI
26/01/2011, 10:59
Περαστικα Βαγγελη..... :beer: :beer:

:wave2:

alexxxcbr
26/01/2011, 11:06
Oχι βρε φιλε.Περαστικα και καλη αναρρωση.



:wave2:

blackbusa
26/01/2011, 11:19
και κουλαδι και κουτσαδι...:lol: :lol: :lol:

αιντε μαλακα...:beer: :beer: :beer:

vangelis 64
26/01/2011, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Ρε Βαγγο....

sorry ρε φιλε!

:sad: Που δούλευες;:p :beer:
Αρχικά δημιουργήθηκε από CIRUS

θα καταλαβαίνεις την αλλαγή καιρού πιο γρήγορα από τους άλλους:lol:

αφού είσαι εσύ καλά και η κορούλα σου όλα τα άλλα γίνονται:beer: :beer: Έκανα ήδη αίτηση στην ΕΜΥ:bigcry:
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Βαγγέλη περαστικά, και όσο πιο γρήγορα γίνεται να ξανακαβαλήσεις. :wave2: Ακριβώς.:wave2:
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
φιλαρακι γρηγορα ξανα όρθιος πανω στην κοκκινη μοτοσυκλετα σου να γουσταρεις να τσουλάς!


καθε εμπόδιο για καλό! Ποτε δε ξερεις γιατι επρεπε να ακονητοποιηθεις για μερικους μηνες... :sun: :wave2: Ακριβέστατα! ;)


Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ζεις μωρη λουμπινα?:lol: :lol: Αλοίμονο ναι.Μούτσας γκρασιας παρα τόδο σενιόρ!
Λοιπόν ευχαριστώ όλους για τίς ευχές,Πάνο γ@μιέσαι,πάντα όρθιοι!!

nio1981
26/01/2011, 11:25
perastika filaraki.....:wave2:

TROOPER
26/01/2011, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Αλοίμονο ναι.Μούτσας γκρασιας παρα τόδο σενιόρ!

πα ντε κουα μουσιε :winka: :wave2:

Manalishi
26/01/2011, 12:46
Περαστικά Βαγγέλη, καλή και γρήγορη ανάρρωση!!

castoras
26/01/2011, 13:12
Καλή ανάρρωση!!
Μάλλον ήταν η εκδίκηση της Αθήνας που την παράτησες κι επέστρεψες να δεις τι κάνει!!
Περαστικά!!
:beer: :beer: :beer: :beer:

zephyr1
26/01/2011, 13:17
Περαστικα και ποτε ξανα.:wave2:

makis206
26/01/2011, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Περαστικα και ποτε ξανα.:wave2:

Το αυτό Βάγγο, σύντομα πάλι γερός να πίνεις διπλό ελληνικό απ'το μπρίκι...:lol:

Ποτέ ξανά φίλε :beer:

DimChios
26/01/2011, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Που δούλευες;:p


στο κεφαλι μαλλον χτυπησε!

:sad:

devil's animal
26/01/2011, 16:45
Βαγγο περαστικα ρε φιλε...:sick:

γρηγορα πανω στην κουκλα σου ευχομαι...καλη αναρρωση...
:beer: :beer: :beer:

MikeG
26/01/2011, 16:47
Εύχομαι σύντομα περαστικά & ποτέ ξανά. :wave2:

LOUKILOUK
27/01/2011, 16:16
Περαστικά και γρήγορα καλά και ποτέ ξανά:wave2:

GIXXERAKIAS
27/01/2011, 16:28
Περαστικα φιλε Βαγγελη και ποτε ξανα!!Περαστικα στην μηχανη σου και γρηγορα ορθιος να την βολταρεις οπως πριν!:beer: :beer:

McGyver
27/01/2011, 17:04
Περαστικά κι αγύριστα ρε Βαγγέλη...

kalesin
27/01/2011, 18:14
οταν σου εδινα το σουτζουκι μωρη λουκια υπηρχε λογος...

Ελεγα κ εγω.. που θα παει.. θα κοψει πλαισιο.. δε θα μπορει να ανεβει πανω κ κωλογερος να σκορπισει πουθενα...

οχι εσυ.. ηθελες τη λαδιερα...

δε λες παλι καλα που οπως σκορπισες δε σε λαδωσε πατοκορφα κιολας


ουστου να μου χαθεις


ΥΓ 1. Να γιατι μποξερ :lol: :lol:
ΥΓ 2. Ολοι στα χερια του Γιωργου θα καταληξουμε...



σηκωσε το τλφ.. σε παιρνω

TROOPER
28/01/2011, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
.......
ΥΓ 2. Ολοι στα χερια του Γιωργου θα καταληξουμε...


ατακα παπ στο τηλεφωνο: ''ελα ρε τι εγινε?ανοιξαν οι δουλειες???'':lol: :bigcry: :lol: :bigcry:

VANDA
28/01/2011, 12:08
Περαστικά Βαγγέλη, ποτέ ξανά στραβή.. :wave2:

sniper
28/01/2011, 12:12
:beer:

DimChios
28/01/2011, 12:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Περαστικά Βαγγέλη, ποτέ ξανά στραβή.. :wave2:


Βλεπει κανονικα ρε η Κικη!

:look:

KaTaNaS
28/01/2011, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Βλεπει κανονικα ρε η Κικη!

:look:

:lol: :lol: :bawl: :bawl: :lol: :lol:

Gi_4ce
28/01/2011, 12:25
Βαγγέλη περαστικα!

Επισης το μηχανακι που πηρες, καποια στιγμη το ζαχαρωνα. Τεφαρικι απο τα λιγα.

Συντομα θα το ξαναδεις να βολταρει φιλε! Και τοτε θα σου πουμε ξανα καλοταξιδο!

sergiosm
28/01/2011, 12:34
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΓΥΡΙΣΤΑ Βαγγέλη

τσάκο και μερικές



:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: