PDA

View Full Version : Δάσκαλος της προκοπής.



byron
03/12/2010, 09:06
Φίλος καλός θέλει μοτό και δίπλωμα. Απ΄ότι ρώτησε δεν αναλαμβάνουν να κάνουν μάθημα στον δρόμο αλλά μόνο στην αλάνα που δίνουν εξετάσεις πριν το δίπλωμα.

Ισχύει αυτό? Εγώ νόμιζα οτι είναι υποχρεωτικό να κάνον και κάποια μαθήματα μέσα στην κίνηση.

Τεσπα, αν γνωρίζει κάποιος συμφορουμίτης δάσκαλο/σχολή οδηγών που να μαθαίνουν κατι επιπλέον των 8αριών, ας γράψει εδώ ή ας στείλει πμ. Αν είναι και προς βόρεια προάστια ακόμα καλύτερα.


:beer: :beer: :beer:

ares_tz
03/12/2010, 12:43
Γεια,

Ειχα κάνει αρκετά μαθήματα στην πάρκινγκ των εξετάσεων όταν το υπουργείο μεταφορών ήταν στον Σταυρό Αγ.Παρασκευής το 2008..Αν και κοπηκα 3φορές ξαναέδινα εξετάσεις ώσπου το πήρα το γ@@@@μενο διπλωμα μοτό απεριορίστων κυβικών..

Αλλά εκτός από οχτάρια, κάναμε ευθεία πορεία με 1η ταχύτητα εντός 15δευτερολέπτων και βγήκα εκτός πάρκινγκ κοντά σε δρόμο με STOP για να δουν εάν δίνω προτεραιότητα..

:smilea: :smilea:

Δεν ξέρω από τότε τι αλλαγές έχουν γίνει αλλά προσωπικά παιδεύτηκα πολύ μέχρι να τις περάσω τις εξετάσεις...

byron
03/12/2010, 17:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από ares_tz
Αλλά εκτός από οχτάρια, κάναμε ευθεία πορεία με 1η ταχύτητα εντός 15δευτερολέπτων και βγήκα εκτός πάρκινγκ κοντά σε δρόμο με STOP για να δουν εάν δίνω προτεραιότητα..


Πολύ εντύπωση μου κάνει, γιατί είμαι σίγουρος ότι έχω δει στον δρόμο δικάβαλλα σχολής οδηγών και απ΄τον τρόπο που οδηγούσε ο οδηγός ήταν σίγουρα νέος.

hidefnick
03/12/2010, 22:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Πολύ εντύπωση μου κάνει, γιατί είμαι σίγουρος ότι έχω δει στον δρόμο δικάβαλλα σχολής οδηγών και απ΄τον τρόπο που οδηγούσε ο οδηγός ήταν σίγουρα νέος.

Δικάβαλλο δεν παίζει. Και στις εξετάσεις είναι σε αυτοκίνητο με τους εξεταστές και δίνουν οδηγίες μέσω ασυρμάτου.... Και αν βαριούντε, τους βγάζουν όλους στον δρόμο και δίνουν οδηγίες στον πρώτο, με τους άλλους απλώς να ακολουθούν..... Χρόοοοοοοονια μπροστά λεμε....

nic mor
03/12/2010, 23:03
κατ'αρχην δεν κανουν σωστα τη δουλεια τους οι δασκαλοι
στα διπλωματα αυτοκινητου,που ειναι μεσα καθ'ολη τη διαρκεια
της εκπαιδευσης,θα κανουν σωστα τα μαθηματα των μηχανων;

απο την αλλη οντως δικαβαλο δεν παιζει και οχι αδικα,για φαντασου
τον κακομοιρη τον δασκαλο να ανεβαινει στο καθε ταγαρι,
που νομιζει οτι εγινε easy rider, η την καθε κοπελιτσα που δεν
φτανει καλα καλα να πατησει κατω και θελει και μηχανη!!

δικαβαλο παιζει μονο στην δοκιμασια της "γρηγορης ευθειας"
και τελος,το ρεζουμε ειναι οτι ο καθενας πρεπει να παλεψει μονος
του και να μαθει οτι μπορει πρωτα στο παρκινγκ και μετα στο δρομο!

gianhs8
08/12/2010, 17:46
εγω απο οτι θυμαμαι εκανα πρωτα στον χορο της εξετασης και ωταν ειδε οτι ημουν ετοιμος βγηκαμε στον δρομο, στην αρχη δικαβαλο και μετα με την ενδοεποικηνωνια οπως γινεται και κατα την εξεταση. Αφου στην εξεταση κανεις και πορεια αυτος θα βγει πρωτη φορα μεσα στην κινηση κατα την διαρκεια της εξετασης? περιεργα πραγματα