PDA

View Full Version : ΦΩΤΙΑ ΣΕ 2-ΤΡΟΧΟ



bmour
30/07/2005, 11:02
Σιγουρα ΔΕΝ ειναι καθολου ευχαριστη
:(
αυτη μου η αναφορα και σκεψη αλλα ΕΙΝΑΙ μια πραγματικοτητα

Δυο φορες, και μαλιστα σε χετικα μικρο διαστημα, βρεθηκα "μαρτυρας" σε μια σκηνη οπου καποιο 2-τροχο εχει παρει φωτια ....

στην 1 περιπτωση μπορεσα να βοηθησω γιατι ημουν με το αυτοκινητο και ειχα τον πυροσβεστηρα οπου και τον χρησιμοποιησα ... (μα καλα τοσοι αλλοι ΔΕΝ ειχαν πυροσβετηρα...)


:nono:

με αποτελεσμα οι ζημιες τουλαχιστον οπτικα να ειναι μικρες ...

στη 2η περιπτωση ημουν με τη μηχανη :(

με αποτελεσμα να ειμαι απλος θεατης ...

και να δω ενα "ομορφο" πυροτεχνημα .... εδω τειθεται ενα ερωτημα που ισως (λογο επαγγελματος) μονο ο ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ μπορει να βοηθησει ...
ΔΕΝ υπαρχει μικρος (μεγεθος οπως το μπουκαλι του FAST) πυροσβεστηρας? που να μπορει να "βολευτει" καπου στη μηχανη? (αλλα να ειναι και αποτελεσματικος) για .... δυσκολες περιπτωσεις ?

:sick:


ισως Ο ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ να ξερει ...

adam_tsouk
30/07/2005, 11:09
Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι κανείς δεν σταματά να βοηθήσει!

Έχω δει φωτιά σε αυτοκίνητο μέσα σε βενζινάδικο (το βενζινάδικο ήταν κλειστό) μέσα στη Μεσογείων και κανείς δεν σταμάταγε να βοηθήσει.
Αναγκάστηκα να σταματήσω στην αριστερή λωρίδα για να πάω να βοηθήσω.
ΑΕκείνη τη στιγμή κατάλαβα ότι οι πυροσβεστήρες που βάζουμε στα αυτοκίνητα είναι για κλάματα!

Πόσο μάλλον ένας σε μέγεθος φαστ........

powerphot
30/07/2005, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από bmour
.... εδω τειθεται ενα ερωτημα που ισως (λογο επαγγελματος) μονο ο ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ μπορει να βοηθησει ...


ΔΕΝ υπαρχει μικρος (μεγεθος οπως το μπουκαλι του FAST) πυροσβεστηρας? που να μπορει να "βολευτει" καπου στη μηχανη? (αλλα να ειναι και αποτελεσματικος) για .... δυσκολες περιπτωσεις ?

:sick:


ισως Ο ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ να ξερει ...

Bill, νομίζω ότι μάλλον έδωσες μια πολύ καλή ιδέα στον.......
....ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ:winka: :lol: