PDA

View Full Version : Ερωτηση για 950-990 Adventure



byron
03/12/2010, 22:02
Αν μπορεί κάποιος συμφορουμίτης να βοηθήσει.

1. Διάμετρος δισκόφρενων εμπρός
2. Κόστος κέντρου μπροστινού τροχού
3. Aftermarket κέντρο μπροστινού. Ξερω οτι έχει η Talon αλλά υποθέτω ότι θα είναι τσουχτερή η τιμή τους.
4. Διάμετρος άξονα


Βασικά ψάχνω για κέντρο τροχού με ακτίνες που να φοράει 2 δισκόφρενα. Μια φθηνή λύση είναι από ΧΤΖ 750 Super tenere αλλά τα δισκόφρενα που φοράει είναι μόνο 245mm, και δεν ξέρω αν μπορούν να μπουν μεγαλύτερα στις ίδιες τρύπες.

Tnx προκαταβολικά. :beer:

sapila racing
03/12/2010, 22:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Αν μπορεί κάποιος συμφορουμίτης να βοηθήσει.

1. Διάμετρος δισκόφρενων εμπρός
2. Κόστος κέντρου μπροστινού τροχού
3. Aftermarket κέντρο μπροστινού. Ξερω οτι έχει η Talon αλλά υποθέτω ότι θα είναι τσουχτερή η τιμή τους.
4. Διάμετρος άξονα


Βασικά ψάχνω για κέντρο τροχού με ακτίνες που να φοράει 2 δισκόφρενα. Μια φθηνή λύση είναι από ΧΤΖ 750 Super tenere αλλά τα δισκόφρενα που φοράει είναι μόνο 245mm, και δεν ξέρω αν μπορούν να μπουν μεγαλύτερα στις ίδιες τρύπες.

Tnx προκαταβολικά. :beer:

Bυρωνα για το SRX το θές? Μπορώ να μάθω αύριο για κέντρα για ΚΤΜ και να σου πω.
Eπίσης το SR500 με ακτίνες και δίσκο, σαν αυτό της φωτό παίρνει και δεύτερο δίσκο κι είναι 260mm.
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Yamaha_SR500_side.jpg

byron
03/12/2010, 22:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Bυρωνα για το SRX το θές? Μπορώ να μάθω αύριο για κέντρα για ΚΤΜ και να σου πω.
Eπίσης το SR500 με ακτίνες και δίσκο, σαν αυτό της φωτό παίρνει και δεύτερο δίσκο κι είναι 260mm.
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Yamaha_SR500_side.jpg

Nai για το srx ψάχνομαι. Θα το ΄χω υπ΄όψη το αποπάν, αν και πάλι είναι σχετικά μικροί. Οι δίσκοι του TZR που φοράω είναι 285 για να πάρεις μια ιδέα.
Αν μάθεις κάτι για το ΚΤΜ και δεν έχει απαντήσει κάποιος άλλος, ρίξτο. :beer:

akamarinos
07/12/2010, 18:20
1. 300
2. κανα 250
3. είχε φτιάξει φίλος μπροστινή για 950 με Talon και νομίζω πως ηταν παραπλήσια ή ποιο φτηνό από το μαμα
4. δεν το γνωρίζω, αμα σε καίει να κατέβω να το μετρήσω

byron
08/12/2010, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από akamarinos
1. 300
2. κανα 250
3. είχε φτιάξει φίλος μπροστινή για 950 με Talon και νομίζω πως ηταν παραπλήσια ή ποιο φτηνό από το μαμα
4. δεν το γνωρίζω, αμα σε καίει να κατέβω να το μετρήσω

Αστο φίλε μου γιατί ο άξονας του 950 είναι μεγαλύτερης διαμέτρου απ΄ότι είναι η μπότα του TZR :lol:

Ψάχνω από κάτι άλλο πλέον. Triumph, Africa twin :sick: , Transalp :a53: :a53: ή ΧΤΖ750.

:beer:

sapila racing
08/12/2010, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Αστο φίλε μου γιατί ο άξονας του 950 είναι μεγαλύτερης διαμέτρου απ΄ότι είναι η μπότα του TZR :lol:

Ψάχνω από κάτι άλλο πλέον. Triumph, Africa twin :sick: , Transalp :a53: :a53: ή ΧΤΖ750.

:beer:

Αφού είπαμε Triumph! :wave2:

Τούμπανο!!!


218977

byron
08/12/2010, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Αφού είπαμε Triumph! :wave2:

Τούμπανο!!!

Ναι ρε μαν. Τούμπανο είναι, αλλά 2Χ320mm σε 157 κιλά σημαίνει κουτρουβάλες. Το μόνο που θα σώσει την κατάσταση θα είναι να βάλω σετ τρόμπα-δαγκάνα-δισκόπλακες της Triumph οπότε θα έχει σκατά φρένα. :p

sapila racing
08/12/2010, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ναι ρε μαν. Τούμπανο είναι, αλλά 2Χ320mm σε 157 κιλά σημαίνει κουτρουβάλες. Το μόνο που θα σώσει την κατάσταση θα είναι να βάλω σετ τρόμπα-δαγκάνα-δισκόπλακες της Triumph οπότε θα έχει σκατά φρένα. :p

Θα το κάνουμε να δουλευει το ένα μόνο, το αλλο θα εχει δαγκάνα, σωληνάκι κλπ κλπ αλλά θα είναι για μούρη μόνο. :rotflmao: :lol:

p@nos
08/12/2010, 14:25
καλα με τις διπιστονες δε θα ειναι τοσο τραγικα τα πραματα:D


τωρα τι φρενα φοραει?

byron
08/12/2010, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
καλα με τις διπιστονες δε θα ειναι τοσο τραγικα τα πραματα:D


τωρα τι φρενα φοραει?

2Χ285 με 4πίστονες από το TZR250 3XV :winka:

p@nos
08/12/2010, 14:47
ασχετο με το θρεντ σου αλλα σχετικο με το ψαξιμο σου...


2 δισκοφρενα τα θες για αισθητικους λογους η για δυναμη?

γιατι με εναν 320αρι δισκο και μια καλη τετραπιστονη(lc4 πχ τις δινουν φτηνα αυτες τις δαγκανες πλεον) θα εχεις ενα παρα πολυ καλο φρενο για το χαρακτηρα και τις δυνατοτητες του srx

βεβαια αμα θες 2 δισκοφρενα για πιο ''τουμπανο'' μπροστινο, η λυση αυτη παει για βρουβες:lol: :lol: :lol:

DUKASII
08/12/2010, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
2Χ285 με 4πίστονες από το TZR250 3XV :winka: ego byron exo odigisei duke ιι me 2X320 kai den ekane koytroyvales poy les.
mia xara tha ne.

sapila racing
08/12/2010, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ego byron exo odigisei duke ιι me 2X320 kai den ekane koytroyvales poy les.
mia xara tha ne.

Α μπράβο , πεστου τα!
Αντί να κοιτάξει να το δυναμώσει λίγο να αξιοποιήσει και τα φρένα και να τα χρειάζεται, μας λεει οτι είναι too much...

byron
08/12/2010, 14:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ego byron exo odigisei duke ιι me 2X320 kai den ekane koytroyvales poy les.
mia xara tha ne.

Είδωμεν...

Πηγαίνω προς αυτό που είχες γράψει προ 4ετίας :lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ωραια πραματα..

εγω θα του βαζα..ζαντες excel ακτινωτες..

μαυρες bad


με την διαφορά ότι η τιμόνα έδωσε την θέση της σε clipons κάτω απ΄τη πλάκα. :winka:


πανο, το προτιμώ με 2. Αφού υπάρχουν ας τραβηχτώ με αυτά. :wave2:

sniper
08/12/2010, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Α μπράβο , πεστου τα!
Αντί να κοιτάξει να το δυναμώσει λίγο να αξιοποιήσει και τα φρένα και να τα χρειάζεται, μας λεει οτι είναι too much...

Ο Βύρωνας, αντίθετα με εσάς, γνωρίζει ότι τα φρένα είναι για τους gay....

:smokin:

byron
08/12/2010, 15:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Α μπράβο , πεστου τα!
Αντί να κοιτάξει να το δυναμώσει λίγο να αξιοποιήσει και τα φρένα και να τα χρειάζεται, μας λεει οτι είναι too much...


Φιλαράκι, όταν μιλάω για 2Χ320 έχω στο μυαλό μου τα 2Χ320 του Tuono που φεύγεις από πάνω. Αν μιλας για 2X320 στυλ αυτά που φοράει το πόρνετ, πάω πάσο...:smokin:

Που να καταλάβεις. :D

sapila racing
08/12/2010, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Φιλαράκι, όταν μιλάω για 2Χ320 έχω στο μυαλό μου τα 2Χ320 του Tuono που φεύγεις από πάνω. Αν μιλας για 2X320 στυλ αυτά που φοράει το πόρνετ, πάω πάσο...:smokin:

Που να καταλάβεις. :D

Αμα φευγεις απο πάνω σφίξε τα μπούτια σου ρε! :smokin:

Και το Hornet να ξέρεις δεν εχει 320, δεν του χρειάζεται γιατί εχει Nissin αγκυρες κι οχι τις δευτεράτζες brembo που τα παίρνει η praprilia από τους καδους ανακύκλωσης της Ducati. Παντως απο φρένα δεν πασχει με τίποτα, αλλά που να ξερεις εσυ απο Honda την κεφαλή σου βρόντα.
Ξερεις μονο απο Yamaha τα λεφτα μου ναχα και Πραπρίλια που τον Δεκεμβριο δεν βγαίνουν εξω μην κρυωσουν και περιμένουν πως και πως τον Απρίλιο.

:smokin:

p@nos
08/12/2010, 15:18
ξυλο ξυλο σαπιλα βαρα αλυπητα :lol: :lol: :lol:



λοιπον βυρωνα αφου θες ζουπερ φρενα, υπαρχουν τετρατακες μπρεμπο χρυσες, τζαμι με τακακια καινουρια και μεταλικα σωληνακια πακετο 300?...


θα τις επερνα εγω αλλα το ταμειο ειναι μειον...αν ενδιαφερεσε πες :a13:

DUKASII
08/12/2010, 15:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ο Βύρωνας, αντίθετα με εσάς, γνωρίζει ότι τα φρένα είναι για τους gay....

:smokin: eipe "o ematha na frenaro me to kilo.." kai me ta moytra stin asfalto...


:lol: :bawl: :rotflmao: :lol:

sniper
08/12/2010, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
eipe "o ematha na frenaro me to kilo.." kai me ta moytra stin asfalto...


:lol: :bawl: :rotflmao: :lol:

Δικαιώνομαι.... :lol: