PDA

View Full Version : Επισκευή ταμπούρου......γίνεται ??



kostakisK
08/12/2010, 09:15
Επισκευάζεται φθαρμένο ταμπούρο ?? ( είναι πολύ φθαρμένο και σκεφτόμουνα μήπως ''γεμίζει'' με κόληση και μετά τορνίρεται από την αρχή )

Ευχαριστώ - Κώστας

jimmis5
08/12/2010, 14:35
Αν και δεν σε συμφερει τορναρισμα μονο και παχυτερο ψωμι στις σιαγωνες ειναι η λυση σου:beer: :wave2:

sapila racing
08/12/2010, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
Αν και δεν σε συμφερει τορναρισμα μονο και παχυτερο ψωμι στις σιαγωνες ειναι η λυση σου:beer: :wave2:

Δεν είναι λύση αυτή εφ όσον η διαμετρος εχει υπερβεί τα όρια. Θα ζεσταίνεται με τη μία και δεν θα δουλευει.

Καλύτερα να παρει ενα μεταχειρισμένο τροχό. :wave2:

jimmis5
08/12/2010, 16:53
Δεν διαφωνω αλλα μια προσωρινη λυση δεν ειναι ασχημη εκτος και μπορει να βρει φθηνα μια ζαντα πραγμα δυσκολο:)

OldMan
09/12/2010, 10:55
Ρε αφήστε τις μαμουνιές με τα ταμπούρα γιατί θα βρεθείτε σε κάποια φάση με σπασμένη "κιθάρα" και θα κλαίτε άσχημα (αν προλάβετε...) :winka:

Lazio
09/12/2010, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostakisK
Επισκευάζεται φθαρμένο ταμπούρο ?? ( είναι πολύ φθαρμένο και σκεφτόμουνα μήπως ''γεμίζει'' με κόληση και μετά τορνίρεται από την αρχή )

Ευχαριστώ - Κώστας


Ακομη και να γινεται....... το κοστος θα ειναι πολυ μεγαλυτερο απο το να βεις ενα μεταχειρο τροχο :wave2:

kostakisK
11/12/2010, 19:18
Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας . Μεταχειρισμένο τροχο μάλλον είναι δυσκολο να βρω ...καλύτερο απο τον δικό μου !! ( μοντελο 1985 ). Μάλλον στις υπάρχουσες σιαγώνες θα κολήσω παχύτερο θερμουιτ και όσο αντέξει.

Γνωριζει κανείς που γινεται αυτη η δουλεια στη Θεσσαλονικη ??

Ευχαριστώ - Κώστας

tifoso4ever
12/12/2010, 12:12
Για ποιο μοντελο προκειται? Μην προδικαζεις οτι ΔΕΝ θα βρεις καλυτερο μεταχειρισμενο...Υπαρχει και το ebay...

Παντως, ΣΩΣΤΗ επισκευη ταμπουρου γινεται με χιτωνιο...ΝΑΙ, οπως σε κυλινδρο, αλλα και παλι με επιφυλαξη για το αποτελεσμα, και πολυ λιγοι θα το αναλαβουν...παλια ειχαμε φτιαξει δυο - τρεις περιπτωσεις με επιτυχια, αλλα το συγκεκριμενο μηχανουργειο, εχει κλεισει εδω και δεκα χρονια...:wave2:

alexis_d
15/12/2010, 14:54
+1000 tif,κάποτε γινότανε άλλα καλά καλά χάθηκαν τα χιτώνια ποσο μαλλον τα μηχνουργεία...Καλύτερα μεταχείρα βρίσκεις και στο internet και σε μεταχειρισμένα στην Αθήνα που στέλνουν αντικαταβολή νομίζω δεν ειμαί σιγουρος αν ψαχτεις μπορει να ταιριάζει και κανένα κέντρο απο κινέζο..

binzis
15/12/2010, 16:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoso4ever
Για ποιο μοντελο προκειται? Μην προδικαζεις οτι ΔΕΝ θα βρεις καλυτερο μεταχειρισμενο...Υπαρχει και το ebay...

Παντως, ΣΩΣΤΗ επισκευη ταμπουρου γινεται με χιτωνιο...ΝΑΙ, οπως σε κυλινδρο, αλλα και παλι με επιφυλαξη για το αποτελεσμα, και πολυ λιγοι θα το αναλαβουν...παλια ειχαμε φτιαξει δυο - τρεις περιπτωσεις με επιτυχια, αλλα το συγκεκριμενο μηχανουργειο, εχει κλεισει εδω και δεκα χρονια...:wave2:

Άμα ανοίξω ένα, θα με προτιμάς;:D

tifoso4ever
15/12/2010, 17:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από binzis
Άμα ανοίξω ένα, θα με προτιμάς;:D

Ωχ, αρχισαμεεεεε...Μην ταζεις, θα σε βαλω να μου φτιαξεις και για το bultaco! :lol: :lol: :lol:

Αμα δε βρει ο ενδιαφερομενος μεταχ και θελει να ασχοληθει, εγω δεν εχω καμμια δουλεια να μπω αναμεσα σας...:bawl:

:beer: :beer: :beer:

tifoso4ever
15/12/2010, 17:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostakisK
Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας . Μεταχειρισμένο τροχο μάλλον είναι δυσκολο να βρω ...καλύτερο απο τον δικό μου !! ( μοντελο 1985 ). Μάλλον στις υπάρχουσες σιαγώνες θα κολήσω παχύτερο θερμουιτ και όσο αντέξει.

Γνωριζει κανείς που γινεται αυτη η δουλεια στη Θεσσαλονικη ??

Ευχαριστώ - Κώστας

Εγω δεν εχω καταλαβει ακομα για ΠΟΙΟ μηχανακι μιλας...

kostakisK
15/12/2010, 18:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoso4ever
Εγω δεν εχω καταλαβει ακομα για ΠΟΙΟ μηχανακι μιλας...

Το μηχανακι φιλε μου ειναι yamaha xt 250 , το τετραβάλβιδο ( δισκος μπροστα , ταμπουρο πισω ) εισαγωγη απο Ιαπωνία και μοντελο 84 ?? 85 ?? , κάπου εκεί τέλος πάντων.