PDA

View Full Version : Μη δαγκασι κοπρους....



el_hymador
08/12/2010, 22:27
Αν τυχει και περνατε απο τη Λυρα στη Κηφισια και δειτε ενα μαυρο κοπρο νταβραντισμενο να τρεχει κατα πανω σας, μην εφαρμοσετε τη γνωστη τακτικη του να σταματησετε για να κολωσει, δεν πιανει...

Σημερα το πρωϊ μου εκανε τη δεξια γαμπα φιλετο και ποναει οχι τοσο στα τραυματα (εχω τρεις ωραιοτατες τρυπες απο τα δοντια του γουφη) αλλα γενικα λογω της πιεσης που δεχτηκε το ποδι απο το δαγκωμα.

Στην αρχη ειδα μονο ενα σκισιμο στο τζην και νομιζα οτι δεν εχω ζημια αλλα σε καποια φαση μετα απο λιγο εκανε κλουτς-κλουτς το πελμα απο τα αιματα, σταματω να δω πιο καλα και ειχε πλημυρισει ο τοπος...

Απολογισμος: τεσσερις τρυπες, οι τρεις απο τα δοντια του σκυλου στο ποδι και μια στον κωλο απο τον αντιτετανικο, ενα κατεστραμμενο τζιν, ενα παπουτσι bloodbath, μια augmentin 500mg, καμια εξαδα γιαουρτια για την αντιβιωση, γαζες, οξυζενε και betadin.

Οι δυο καλες τρυπες θελαν τα ραμματακια τους, αλλα ποτε σε δαγκωμα σκυλου δεν τις κλεινουν λεει για να αποφευχθει η μολυνση...

Tpap
08/12/2010, 22:30
Fawkin lame, m8. :(

SVX
08/12/2010, 22:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
μια augmentin 500mg, καμια εξαδα γιαουρτια για την αντιβιωση, γαζες, οξυζενε και betadin.


εσενα σου δωσαν τον Κεντερη κ την Θανου μαζι ρε!!! :eyepop:


Περαστικά.... και προσοχη γιατι εχουν αρχισει τα μουνπαν@ κι αμολανε Rotweiler και Pitbul επειδη δεν εχουν λεφτα να τα τα'ι'σουν :sick:

el_hymador
08/12/2010, 22:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
εσενα σου δωσαν τον Κεντερη κ την Θανου μαζι ρε!!! :eyepop:


Περαστικά.... και προσοχη γιατι εχουν αρχισει τα μουνπαν@ κι αμολανε Rotweiler και Pitbul επειδη δεν εχουν λεφτα να τα τα'ι'σουν :sick:

Αν ηταν Rottweiler η Pitbull μαλλον θα ειχε πολυυυυ μεγαλυτερο προβημα...κλασικος ελληνικος κοπρος ηταν, αλλα καλοζωϊσμενος ο φουστης... :(

byron
09/12/2010, 06:16
:sick: :sick: περαστικά ρε γαμωτ....

Gallos
09/12/2010, 07:58
Εγώ δεν εφαρμόζω την τακτική αυτή ποτέ, να σταματήσω...

Σηκώνω το πόδι από την ανάλογη μεριά και είμαι σε ετοιμότητα(Αυτό όταν δεν μου επιτρέπεται να γκαζώσω για να ξεφύγω)...

Βέβαια τις περισσότερες φόρες, καταλήγω με μια σούπερ κράμπα στο πόδι από αυτή την απότομη κίνηση....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

dond4le
09/12/2010, 08:17
Αδεσποτος ητανε?

Αν οχι..............................ψαξε για κανεναν ιδιοκτητη.:D

Κανε και καμια μυνισουλα. Τουλαχιστον να βγαλεις τα γιαουρτια και τα αβμεντιν!!!!!

alex14
09/12/2010, 08:56
Ρε παιδια ξερετε που ακριβως πρεπει να απευθυνομαστε για τα αδεσποτα ?
Εχθες και εμενα μου την επεσαν 3 μαζι αλλα το κολπο επιασε και τα εβαλα στο κυνηγι με τα ποδια. Ισως την επομενη φορα να μην ειμαι τοσο τυχερος.
Στην αστυνομια μπορω να κανω καταγγελια μιας και ξερω σε ποιο σπιτι "ανηκουν" ?

:wave2:

XJR_Billy
09/12/2010, 08:58
Περαστικά ρε φίλε...:sick:

Κοίτα να δεις... απ' το πουθενά...

sniper
09/12/2010, 08:59
Περαστικά και καλώς ήρθες στο club των δαγκωμένων....


2006, Δέλεαρ, μαύρος (τυχαίο; δεν νομίζω) σωματώδης σκύλος που γνωριζόμασταν αφου κυκλοφορούσε ανάμεσά μας... 6 δόντια, όχι ράματα, αντιτετανικό κι αντιβίωση όπως κι εσύ.

Θα σε πονάει περίπου 2-3 εβδομάδες....

TROOPER
09/12/2010, 09:39
περαστικα κωστα :wave2:

VANDA
09/12/2010, 09:42
Περαστικά σου. Παθούσα κι εγώ, αλλά σε μένα οι δοντάρες έπιασαν μπόλικη μπότα και μόνο ξώφαλτσα πόδι..

reinmeister
09/12/2010, 09:44
το σκυλι ειναι καλα?:p

el_hymador
09/12/2010, 09:51
Σας ευχαριστω ολους :wave2:

@rein: Φανταζομαι μια χαρα ειναι ο κοπρος θα διηγειτετην ιστορια στην αγελη του και θα γελανε ολα τα κοπροσκυλα μαζι...:lol: :lol: :lol:

reinmeister
09/12/2010, 09:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Σας ευχαριστω ολους :wave2:

@rein: Φανταζομαι μια χαρα ειναι ο κοπρος θα διηγειτετην ιστορια στην αγελη του και θα γελανε ολα τα κοπροσκυλα μαζι...:lol: :lol: :lol:

:lol: καπως ετσι...περαστικα για ποδι φιλε...:beer:

Εχετλαίος
09/12/2010, 09:59
.

Εχετλαίος
09/12/2010, 09:59
Αγέλη κόπροι την πέφτει με μοτοσυκλετιστή στην πλατεία δικαστηρίων στα Χανιά το καλοκαίρι που μας επέρασε, ο αναβάτης ξεκράνωτος, πέφτει και καταλήγει στην εντατική του νοσοκομείου Χανίων!
Μπορεί να συμβεί το πιο απίστευτο πράμα τελικά...

Περαστικά ρε Χυμ.
:wave2:

hidefnick
09/12/2010, 10:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
Ρε παιδια ξερετε που ακριβως πρεπει να απευθυνομαστε για τα αδεσποτα ?
Εχθες και εμενα μου την επεσαν 3 μαζι αλλα το κολπο επιασε και τα εβαλα στο κυνηγι με τα ποδια. Ισως την επομενη φορα να μην ειμαι τοσο τυχερος.
Στην αστυνομια μπορω να κανω καταγγελια μιας και ξερω σε ποιο σπιτι "ανηκουν" ?

:wave2:

Δεν βγάζεις άκρη και δεν τα μαζεύει κανείς, εκτός αν γίνει καταγγελία επανειλημένα ότι είναι επιθετικό. Ολες οι φιλοζωικές έχουν τιγκάρει.... Και εχεις και τους "φιλόζωους" που είναι ενάντια στην ευθανασία..... Για να μην πω για τους άλλους που τους χάλαγε που τα στέλνανε σε Ελβετίες κλπ επειδή και καλά δεν ήξεραν που θα καταλήξουν.... Οτι να ναι...

noble
09/12/2010, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Σας ευχαριστω ολους :wave2:

@rein: Φανταζομαι μια χαρα ειναι ο κοπρος θα διηγειτετην ιστορια στην αγελη του και θα γελανε ολα τα κοπροσκυλα μαζι...:lol: :lol: :lol:


Περαστικά!!!:beer:

Μου κάνει εντύπωση το πόσο "γλυκά"(δεν μου ερχόταν άλλη λέξη :blush: ) το αντιμετωπίζεις.Πολλές :beer: :beer: :beer: γι αυτό.

sniper
09/12/2010, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
Περαστικά!!!:beer:

Μου κάνει εντύπωση το πόσο "γλυκά"(δεν μου ερχόταν άλλη λέξη :blush: ) το αντιμετωπίζεις.Πολλές :beer: :beer: :beer: γι αυτό.

Πάλι ήταν στο τηλέφωνο ο παλιάνθρωπος; :lol: :lol:

blackbusa
09/12/2010, 12:17
παθων...θα σου μεινουν σημαδια σιγουρα...θα λες οτι ειναι απο σφαιρες....περαστικα...

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

DimChios
09/12/2010, 14:13
...ενω αν ειχες δουλεψει σε σκυλαδικο...

ΠαλιοκουλτουρΓιάρη!

:smokin:

filipp0s
09/12/2010, 15:45
Περαστικα ρε μαν! :wave2: :wave2:

alexxxcbr
09/12/2010, 16:12
Περαστικα

el_hymador
09/12/2010, 16:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
παθων...θα σου μεινουν σημαδια σιγουρα...θα λες οτι ειναι απο σφαιρες....περαστικα...

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Σημαδια; :uplate:

Σκατα θα δειχνω με το καλσον! :sad:

sapila racing
09/12/2010, 16:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Σημαδια; :uplate:

Σκατα θα δειχνω με το καλσον! :sad:

:rotflmao: :lol: είσαι όργιο! :lol:

Περαστικά σου. :wave2:

castoras
09/12/2010, 19:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Σημαδια; :uplate:

Σκατα θα δειχνω με το καλσον! :sad:

Περαστικά για το πόδι!!
Οσο για τις τρύπες,χώσε κανένα χρυσαφικό και πες πως έκανες πιρσινκ!!
:beer: :beer: :beer:

loylas
09/12/2010, 19:49
Περαστικα φιλος

:beer: :beer:

Με δικυκλα μονο μικρα εχω πετυχει!!!

Με αμαξι μια φορα, οπως μιλουσα στο τηλεφωνο σταματημενος αριστερα σε μονοδρομο, μου χωσε μεσα απο το παραθυρο την κεφαλα του ενας μολοσος.

Δεν μου εκανε τιποτα, ομως εμενα το αιμα μου εβρασε στο δευτερολεπτο κ χεστηκα επανω μου λεμεεεεεεεε:D :D :D

tai
09/12/2010, 19:53
το κακόμοιρο το σκυλάκι ....
θα τρόμαξε ρε συ
η θα του μυρισανε τα ποδια σου:lol:














περαστικα και υπομονή γιατι θα ποναει

nikos_abel
09/12/2010, 20:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
το σκυλι ειναι καλα?:p

Έχετε ξεφύγει τελείως πια....:confused:

DimChios
11/12/2010, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Έχετε ξεφύγει τελείως πια....:confused:


πες τα φιλε μου!

Ειδες, ειδες?

:mad:

Shaolin Monk
11/12/2010, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
πες τα φιλε μου!

Ειδες, ειδες?

:mad:


Σημερα ξεκινησε το σπαμ αργαμιση βλεπω.... :lol:

Μας εχουν πεθανει οι προβες; :look:

devil's animal
11/12/2010, 13:31
εγω ειμαι παντα σε ετοιμοτητα και ουκ ολιγες φορες εχω δωσει κλωτσια στην μουσουδα...
μετα απο σκηνικο που εγινε στην γειτονια μου που μου αρπαξε ποδι και παντζακι και μου εσκισε το παντελονι (μονο ευτυχως)..
οποτε βλεπω αγριεμενο να ερχεται προς το μερος μου, σηκωνω ποδι και οποιον παρει ο χαρος...


περαστικα Κωστη..
:beer: :beer: :beer:

DimChios
11/12/2010, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Shaolin Monk
Σημερα ξεκινησε το σπαμ αργαμιση βλεπω.... :lol:

Μας εχουν πεθανει οι προβες; :look:


ασ το Νικο.....

1 ωρα μαξ υπνος το 24ωρο

:uplate: :sad:

δουλεια, οκ αλλα...

:alien:

ERRIKA
11/12/2010, 17:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
εγω ειμαι παντα σε ετοιμοτητα και ουκ ολιγες φορες εχω δωσει κλωτσια στην μουσουδα...
μετα απο σκηνικο που εγινε στην γειτονια μου που μου αρπαξε ποδι και παντζακι και μου εσκισε το παντελονι (μονο ευτυχως)..
οποτε βλεπω αγριεμενο να ερχεται προς το μερος μου, σηκωνω ποδι και οποιον παρει ο χαρος...


+ 1000, εμένα ένας λύκος προ ετών με άρπαξε απ'το μπουφάν. Ευτυχώς έκοψε ένα κομάτι μόνο από το μπουφάν.. Έκτοτε, στα 100 μέτρα να δω σκύλο, είμαι πάντα σε ετοιμότητα, ακριβώς όπως περιγράφεις... :lol:

Περαστικά στο φίλο..... :wave2:

mizz
11/12/2010, 21:27
περαστικά!
και μένα τις προάλλες στα Βριλήσσια άρχισαν να μου γαυγίζουν 3 σκυλάκια, νταξ λέω απλά φασαρία κάνουν, ξαφνικά επιταχύνουν απότομα ερχόμενα προς εμένα, νταξ λέω τους πείραξε ο θόρυβος οπότε ας πάω πιο αργά
ξαφνικά ο μαύρος, ο νταής της παρέας, έρχεται προς το πόδι μου και δαγκώνει το blue jean
ε τον αλητήριο λέω, σταματάω μετά από λίγο και του πιασα τη κουβέντα αλλά κράτησε απόσταση αναπνοής :lol: θα τον έχει βαρέσει κανείς με μηχανή και έχει απωθημένα :sad:

AUFGEBRACHT
11/12/2010, 21:46
Τί γίνεται με τα γαμώσκυλα τώρα τελευταία;;; Κι εγώ πρίν λίγο καιρό τη γλύτωσα στο τσάκ από το σκυλί μαλακισμένου γείτονα ο οποίος κάθε τόσο το αμολάει και όποιον πάρει ο χάρος. Γενικά έχει παραγίνει το κακό με τα γ@μημένα και τους ηλίθιους που το παίζουν φιλόζωοι γ@μώ το σπίτι τους...Δεν ξέρετε πως είναι να είσαι το ένα από τα δύο σπίτια που δεν έχουν σκυλιά,σε γειτονιά με 10!!!!!! σκυλιά γύρω γύρω, τα οποία αλυχτάνε και ουρλιάζουν επί 24ώρου βάσεως, δε μπορείς να διαβάσεις, να κοιμηθείς, να δεις μια ταινία...τώρα που γράφω εδώ και 2 ώρες ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ,επαναλαμβάνω,ΣΥΝΕΧΩΣ ΕΠΙ 2 ΩΡΕΣ, γαβγίζουν 2 συγκεκριμένα σκυλιά...οι μπάτσοι και ο δικηγόρος που απευθύνθηκα ξέρετε τί μου είπαν;;; Φόλιασε τα και θα ησυχάσεις, εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι...Βάλτε τα μέσα ρε γ@μημένοι τα κωλόσκυλά σας!!!!!!!Ήμαρτον πιά!!!!!!!!!!!!!!!!

mizz
11/12/2010, 23:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
AUFGEBRACHT
ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ

αυτογνωσία :lol:
τα σκυλιά τι σου φταίνε; οι ιδιοκτήτες φταίνε
όπως του μάθεις κάνει αυτό

Xlitos
12/12/2010, 04:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Αν τυχει και περνατε απο τη Λυρα στη Κηφισια και δειτε ενα μαυρο κοπρο νταβραντισμενο να τρεχει κατα πανω σας, μην εφαρμοσετε τη γνωστη τακτικη του να σταματησετε για να κολωσει, δεν πιανει...



σταματησες τελειως και χωρις να κανεις τιποτα ηρθε κατευθειαν και σου πιασε το ποδι?ρωταω γιατι ειναι πολυ σπανιο ετσι στα καλα καθουμενα χωρις να δωσεις ''αφορμη''(τα γνωστα δηλαδη να πας να φυγεις ή να μαρσαρεις δυνατα κτλ).Μου χουν τυχει πολλες περιπτωσεις σε μια μαλιστα ειχα να κανω με σκυλι πιτμπουλοηδες σε φαση να μαι σταματημενος σε φαναρι κι αυτο ακινητο με βλεμα αρπακτικου να πλησιαζει αργα κοιτωντας το ποδι μου οπως κανουν τα λιονταρια στα ντοκιματερ. Αν σου πω οτι χρειαστηκα ενα πενταλεπτο διαπραγματευσεων αφου φυσικα ειχα ξεκαβαλησει κ σβησει τη μηχανη μεχρι να χασει το ενδιαεφερον του γιατι το σκηνικο δε θα τελειωνε καλά αν εκανα οτιδηποτε αλλο.Μερικα ειναι πολυ αδιστακτα,αμα ειναι και αγελη γ@μα τα το παιρνουν πολυ προσωπικά :bigcry:

http://www.youtube.com/watch?v=-P1erlGV5Jk&feature=channel