PDA

View Full Version : Λάδι



imitrelos
09/12/2010, 20:15
Πρώτα απο όλα να με συνχωρέσουν mod γιατι δέν είμαι σίγουρος αν έπρεπε να μπεί εδώ

Λοιπόν στο θέμα ......

Αν και λογικά όλοι στήν ελλάδα έχουν δικές τους σοδιές , έβγαλα το λαδάκι γιατήν χρονιά και λέω αντί να πουλήσω το λάδι μου στήν ένωση να δώ μπάς και θέλει κανένας απο εδώ να κάνω και κανένα καλό (τρελένομαι όταν βλέπω τήν τιμή του ελαιολάδου στά σ/μ ) και λέω να δώσω το λάδι σε όποιον θέλει στήν ίδια τιμή που το πέρνει ο συνεταιρισμός , Το λάδι έχει πιστοποιηση ΠΟΠ και ολοκληρωμένης διαχείρησης (είναι βιολογικό αλλά τήν πιστοποιηση θα τήν πάρω του χρόνου ,γιατι θέλει 4 χρόνια για να βγεί ) , Στο προηγουμενο αλεσμα είχα 3 γραμμές (έξτρα παρθένο δηλαδή )

Αν θέλει κάποιος ας μου πει

:beer: :beer:

Lioulios
09/12/2010, 20:30
Τις μάζεψες κιόλας ρε ;

Μπράβο !! Εγώ έχω ακόμα μέλλον ....Φέτος ξεσκιστήκανε .

Ωραία κίνηση πάντως . Εμένα ο πατέρας μου κάθε χρόνο δίνει καμπόσο έτσι που λες σε κάποιους φίλους που παίρνουν για όλη τη σεζόν . Οι ξενομπάντηδες δεν καταναλώνουν τις ίδιες ποσότητες με΄μας .

Α και επειδή ρε συ ο κοσμος δεν ξέρει.

3 γραμμές = 0.3 οξέα . (Δεν υπάρχει πιο κάτω)
Στα σμ το πουλνε μαύρο χαβιάρι και στις συσκευασίες που γράφει ..." από 0.1-1 οξέα" Είναι πάντα Άσσος .

Ελπίζω να βοήθησα .

:wave2:

Ichigo
09/12/2010, 20:33
Ούτε τόπο εσοδείας μας λες, ούτε οξύτητα τστστστσ :smokin:

Δε μας θαμπώνουν τα ΠΟΠ ούτε οι πιστοποιήσεις ρε φιλαράκ!!! :p :lol:
Διότι σαν το καλαματιανό απλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟ ΟΜΟΙΟ ΤΟΥ :D

ΚΑΑΑΠΠΠ στο ΤΟΠ 5 λέμε :p

Lioulios
09/12/2010, 20:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ingenius

Διότι σαν το καλαματιανό απλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟ ΟΜΟΙΟ ΤΟΥ :D

http://www.youtube.com/watch?v=yU3Prt0zvvs :bawl:

Ichigo
09/12/2010, 20:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
http://www.youtube.com/watch?v=yU3Prt0zvvs :bawl: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :bawl:

imitrelos
09/12/2010, 21:22
χαχαχα με λιώσατε ρε :rotflmao:

λιγο έλειψα και αρχίσατε (ωραια το παλιό μοτο είναι κοντά μας )

κοιτα λαδι και εμμμ χορταρικα 2 μερη στήν ελλάδα βγάζουν.....κρήτη και καλαμάτα :p :smokin: (ας αναψουμε και ενα κανονικο μεσα στο φόρυμ
περιοχή που λέτε είναι αρχάνες που βγάζει σταφύλια και (λογοκρισία ) :rotflmao: :rotflmao:
βρε είπαμε 0.3

γιάννη ακόμα δέν τελίωσα έχω κάπου άλλες 600 ρίζες να ραβδίσω , ξέρεις πώς μου ήρθε να το κάνω ...όταν κατάλαβα σε μια παρέα που ήμουν ότι επειδη ποτέ δέν εχω πάρει λάδι εκτός απο το δικό μου δέν ήξερα τήν τιμη και έπαθα πλάκα με τήν τιμή του εμπορίου άσε που είναι και μαλακία λάδι

Lioulios
09/12/2010, 21:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από imitrelos
δέν ήξερα τήν τιμη και έπαθα πλάκα με τήν τιμή του εμπορίου άσε που είναι και μαλακία λάδι + 1

imitrelos
09/12/2010, 21:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
+ 1

εσυ μήν κάνεις τήν πάπια θέλουμε να δούμε triple :D , να δείς και του βασίλη πώς έγινε .....απλά δέν υπάρχει.....κουκλα

SVX
09/12/2010, 21:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από imitrelos
εσυ μήν κάνεις τήν πάπια θέλουμε να δούμε triple :D , να δείς και του βασίλη πώς έγινε .....απλά δέν υπάρχει.....κουκλα

μην αλλαζεις θεμα... θελουμε λαδι να μην ακουγεται η 1η ... :cool:

Africaptan
09/12/2010, 21:50
Τωρα το λετε που πουλησα το δικο μου;
Αλλα ξερω, περιμενατε να το πουλησω, για να μεινει μονο το δικο σας...:D :D :D :D

Lioulios
09/12/2010, 22:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από imitrelos
να δείς και του βασίλη πώς έγινε ..... Πούντο ;;;

Εμένα νάτοhttp://www.forumtriumph.gr/h-1i-bolta-ta-anatolika-tis-kritis-t2927.html (Africaptan ήταν τότε που δεν ήρθες ...που λέγαμε εδώ ) , αλλά είχε πέσει το μοτο και όσοι χτυπάνε κάρτα εδώ , το είχανε δει και αλλού .


....Στο θέμα μας ....Πόσο θα τους το δίνεις ;;

imitrelos
09/12/2010, 23:24
2,40-2,30 νομίζω είναι καλά νομίζώ

*βέβαια έλενχος απο πιστοποιημένο χημείο δεκτός και ευπρόσδεκτος (κατι σαν να λέμε έλενχος απο μηχανικό :D )

gs 500 f
10/12/2010, 07:53
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από imitrelos
2,40-2,30 νομίζω είναι καλά νομίζώ

*βέβαια έλενχος απο πιστοποιημένο χημείο δεκτός και ευπρόσδεκτος (κατι σαν να λέμε έλενχος απο μηχανικό :D ) [/QU


η τιμη σου πολλη καλη!!!

SVX
10/12/2010, 07:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από imitrelos
*βέβαια έλενχος απο πιστοποιημένο χημείο δεκτός και ευπρόσδεκτος (κατι σαν να λέμε έλενχος απο μηχανικό :D )

Ωραια... κατσε να μιλησω με Reinmeister.... :smokin:

















:rotflmao: :lol: :bigcry:

gs 500 f
10/12/2010, 07:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ingenius
Ούτε τόπο εσοδείας μας λες, ούτε οξύτητα τστστστσ :smokin:

Δε μας θαμπώνουν τα ΠΟΠ ούτε οι πιστοποιήσεις ρε φιλαράκ!!! :p :lol:
Διότι σαν το καλαματιανό απλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟ ΟΜΟΙΟ ΤΟΥ :D

ΚΑΑΑΠΠΠ στο ΤΟΠ 5 λέμε :p


και κυριως απο ορεινη τρυφιλλια το καλητερο λαδι!!!!!!!!

Lioulios
10/12/2010, 09:47
Λοιπόν παίδες για να μην το κουράζουμε , ένα καλό λάδι από παραγωγό σε γνωστό παίζει στα 3ευρώ χεράτη .

Αν ο Ημίτρελος έχει 0.3 οξέα σε στάδιο 1 χρόνο πριν το βιολογικό( βιολογικό άλλη φάση =άλλη τμή)
και το δίνει εκεί που λέει , αξίζει για κάποιον από σας να τσιμπήσει καμπόσα λίτρα , να χει να γουστάρεικαι δε θα χασει .

Με τις ποσότητες που βγάζουμε , δεν είναι ότι πάει να βγάλει φράγγα .Εξυπηρέτηση πάει να κάνει γιατί είναι αδύνατον να πουληθούν έτσι τόσοι τόνοι .


Καλή κίνηση για όποιον ενδιαφέρεται σίγουρα .


:wave2:

Allst@rf
10/12/2010, 09:51
600 ριζες??????????:sick: :sick:

και εχεις βγαλει ηδη το πρωτο?????:hypnotize :hypnotize


καλοφαγωτο...:rotflmao: :rotflmao:

jimmis5
10/12/2010, 10:42
Φιλε καλοπουλητο αλλα με 2,30 που ειναι τσαμπα..Εδω τσαμπα ειναι τα 3,0 του ελαιοτριβειου.Κριμα για τον κοπο σου και ειδικα φετος που δεν ειχε και αποδοση και ερχοταν απο 8-12%.

Λοιπον η επομενη εκδρομουλα πρεπει να κανονηστει για λουκουμαδες και τηγανιτες:beer: :beer: :wave2:

VANDA
10/12/2010, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από imitrelos
Πρώτα απο όλα να με συνχωρέσουν mod γιατι δέν είμαι σίγουρος αν έπρεπε να μπεί εδώ




Ήθελες να το ποστάρεις στα τεχνικά;

konsttanttinos
10/12/2010, 10:50
Μπραβο σου που εβγαλες λαδι με 3 χαρακια και το δινεις 2,40.
Εδω στο πηλιο δεν υπαρχει κατι κατω απο 5 γιουρια, γι'αυτο και αρκετοι wannabe εμποροι εχουν παρει τα @@ τους, αλλα προτιμανε να τα εχουν μεσα παρα να ριξουν τιμες..:sick:

Cpt. Haddock
10/12/2010, 10:51
Ρε πώς μου 'χε ξεφυγει τουτο 'δω;


Αρχικά δημιουργήθηκε από Ingenius
ΚΑΑΑΠΠΠ στο ΤΟΠ 5 λέμε :p

Ανετα νουμερο ενα μπαινει. :a08:

imitrelos
10/12/2010, 11:54
@Εννοιτε ξεφύγαμε Cap :rotflmao: :beer: thats the moto:smokin:

στα τεχνικά θα μπεί μετά σε σύγκριση με TORCO , MOTUL :rotflmao: :rotflmao:

Βασικά παιδιά να σας πώ ο συναιταιρισμός το κρατάει 2,30 είπα να βάλά και εγώ +10 λεπτά αλλά βέβαια το δοχείο θα δέν πάει η ντενέκα πάνω απο 2-3 ευρώ το περισσοτερο η 17 L

ρε λές να κάνω κανένα βολταράκι και να τα ανεβάσω μεχρι αθήνα ;)
αλλά δέν ξερώ τι λέτε τότε θέλω μπυρίτσα και βολταράκι :D

sniper
10/12/2010, 11:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ρε πώς μου 'χε ξεφυγει τουτο 'δω;



Ανετα νουμερο ενα μπαινει. :a08:

Μην σου πω και -1

vaska
10/12/2010, 12:20
ΟΚ λοιπόν πριν ποστάρουμε ένα θέμα θα το στέλνουμε στον cpt με πμ κι αυτός μέσω υπνομαντείας θα προσπαθεί να βρει τη θέση του θέματος στα charts. Αν είναι μέσα στην εικοσάδα τότε όλα καλά το θέμα θα βγει από την αφάνεια, αλλιώς στα τάρταρα πριν προλάβει καν να δει το φως της δημοσιότητας.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


@ imitrelos

Πολύ καλή τιμή και ειδικά στις μέρες τούτες με τον οικογενειακό κορβανά να έχει πιάσει πάτο πολύ καλή κίνηση.

Μπράβο.

:wave2: :wave2: