PDA

View Full Version : zell am zee kaprun?



LARISEOS
09/12/2010, 21:00
ξερει κανεις απο αυστρια???

ψαχνω κανενα chale για 8 ατομα!!! και δεν μπορω να βρω τπτ!

εχει κανεις καμια ιδεα η κανενα κονε?


thanks

Cpt. Haddock
09/12/2010, 21:01
Κριση :smokin:

LARISEOS
09/12/2010, 21:20
οχι φιλε μου απλα ειμαι ο ελληνας που χαλάω τα φράγκα για μενα και οχι για τους άλλους!

γιαυτο εχω κ το αφρικα!

;)

argy_kap
10/12/2010, 00:29
πότε ψάχνεις και σε τι λεφτα? είμαι συχνός πελάτης .....:smokin:

LARISEOS
10/12/2010, 07:49
19 feb και θα μηνουμε 7 βραδια περιπου!

....και ειναι ολα πιασμένα!

κανένα challet για 8 άτομα!!!

dukeandthecity
10/12/2010, 09:03
θα εχετε μεταφορικο μέσο ?

LARISEOS
10/12/2010, 10:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
θα εχετε μεταφορικο μέσο ?

nai me amaxi pame! 4x4 ,,,den exoume problhma...........anoigoume k dromous!
exexexexe

dukeandthecity
10/12/2010, 10:35
Λεπον απο τα καλυτερα τουρ που έχω κανει στην Αυστρία.

Μέναμε στο χωριο Neukirchen (am Grossvenediger) το οποιο είναι ανάμεσα στο καπρουν και το μαιερχοφεν. Εχει χιονοδρομικο και το ιδιο το χωριο. Μεναμε 6 ατομα σε ενα διαμερισμα με τρια δωματια (και ειχε την δυνατοτητα να φιλοξενησει αλλα 2 ατομα τουλαχιστον). Δυναμε ξεφτιλα λεφτα (αλλα το 2002 οποτε ψαξου μονος σου). Ειχε κουζίνα πληρως εξοπλισμένη και ήταν πεντακάθαρο. Την Andrea Sweinberger (Αντρεα Γουρουνο μπεργκερ!!!!) την έιδαμε την πρωτη μερα που φτάσαμε και την τελευταία που την πληρώσαμε αν και έμενε απο κάτω. Το χωριο το βράδυ είναι μονο για πρέζα και έχει 1 ή 2 εστιατόρια για καλο φαι. Είχε ενα μπαρ υποχθόνιο οπου ξαναμενες γκοθ τιρολέζες προσπαθουσαν να καρφώσουν ενα καρφι με την μια αλλα απο την λεπτη μερια του σφυριου. Οποιος δεν τα καταφερνε επινε ενα σφηνακι. Αχ τι μου θυμισες τωρα :bigcry: :bigcry:

argy_kap
10/12/2010, 10:39
θέλεις υποχρεωτικά challet? μήπως να κοιτάξεις και κανένα Garni? που είναι πιο μικρό ξενοδοχείο? επίσης θα πρότεινα αφου θα έχετε αμάξι να πάτε και απο την άλλη μεριά της λίμνης....επίσης προτείνω καλύτερα Kaprun μια που το χιονοδρομικό του παγετώνα είναι σαφώς καλύτερο απο του Zell am See.... και μια που θα είστε εκεί για εμένα κάντε και μια βόλτα απο Saalbach, είναι 30 λεπτά με το αυτοκίνητο....

Στο Zell am See δες το Pension Klothilde....έχει και ένα φανταστικό φαγάδικο στην γωνία (Restaurant Kupferkessel) απο κάτω....:beer: αλλά αφού θα έχετε το car δες και στα γύρω χωριά για πιο φτηνά....

dukeandthecity
10/12/2010, 10:41
ela leme http://www.schweinberger.at/index.php?option=com_content&view=article&id=48&Itemid=54

84 euro to 6 klino :bigcry: :bigcry:

dukeandthecity
10/12/2010, 10:45
poutana krishhhhhhhhhhhhh:lol: :lol: :lol:


219238

aris_n
10/12/2010, 10:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
poutana krishhhhhhhhhhhhh:lol: :lol: :lol:

Άστα ρε φίλε τι να πεις......το χαβιάρι μαύρο...η σαμπάνια παγωμένη....ο μπάτλερ φτωχός...ο σωφέρ φτωχός...τα σαλέ στην Αυστρία όλα τίγκα....:sad:






:lol: :lol: :lol:

Cpt. Haddock
10/12/2010, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από aris_n
...τα σαλέ στην Αυστρία όλα τίγκα....:sad:

... απο Ελληνες :evil:

nic mor
10/12/2010, 11:16
καλα κανουμε!!!:smokin:
η φωχεια θελει καλοπεραση!!:beer:

aris_n
10/12/2010, 11:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από nic mor
καλα κανουμε!!!:smokin:
η φωχεια θελει καλοπεραση!!:beer:

nic mor, εγώ που είμαι φτωχός γιατί δεν καλοπερνάω έτσι; Τι λάθος κάνω;:lol: :beer:

DrEvil
10/12/2010, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από aris_n
nic mor, εγώ που είμαι φτωχός γιατί δεν καλοπερνάω έτσι; Τι λάθος κάνω;:lol: :beer:
Είσαι σε λάθος χώρα βρε...
:lol: :lol: :lol:

LARISEOS
10/12/2010, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από argy_kap
θέλεις υποχρεωτικά challet? μήπως να κοιτάξεις και κανένα Garni? που είναι πιο μικρό ξενοδοχείο? επίσης θα πρότεινα αφου θα έχετε αμάξι να πάτε και απο την άλλη μεριά της λίμνης....επίσης προτείνω καλύτερα Kaprun μια που το χιονοδρομικό του παγετώνα είναι σαφώς καλύτερο απο του Zell am See.... και μια που θα είστε εκεί για εμένα κάντε και μια βόλτα απο Saalbach, είναι 30 λεπτά με το αυτοκίνητο....

Στο Zell am See δες το Pension Klothilde....έχει και ένα φανταστικό φαγάδικο στην γωνία (Restaurant Kupferkessel) απο κάτω....:beer: αλλά αφού θα έχετε το car δες και στα γύρω χωριά για πιο φτηνά....

βασικα ψαχνουμε να εχει κουζινα για να φτιαχνουμε μονοι μας φαγητό!

εχεις κανενα απο SAALBACH??

Εχω βρει ενα στο kaprun και ενα λιγο πιο κατω απο το zell am see......sto bruck.....κατι!

το klothilde δεν εχει!

LARISEOS
10/12/2010, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
ela leme http://www.schweinberger.at/index.php?option=com_content&view=article&id=48&Itemid=54

84 euro to 6 klino :bigcry: :bigcry:

έστειλα .....για να δουμε!

dukeandthecity
10/12/2010, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
έστειλα .....για να δουμε!

αν κατσει και θες εξτρα ινφο εδω ειμαστε. :D :D

SpineshankD
12/12/2010, 11:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από argy_kap
θέλεις υποχρεωτικά challet? μήπως να κοιτάξεις και κανένα Garni? που είναι πιο μικρό ξενοδοχείο? επίσης θα πρότεινα αφου θα έχετε αμάξι να πάτε και απο την άλλη μεριά της λίμνης....επίσης προτείνω καλύτερα Kaprun μια που το χιονοδρομικό του παγετώνα είναι σαφώς καλύτερο απο του Zell am See.... και μια που θα είστε εκεί για εμένα κάντε και μια βόλτα απο Saalbach, είναι 30 λεπτά με το αυτοκίνητο....

Στο Zell am See δες το Pension Klothilde....έχει και ένα φανταστικό φαγάδικο στην γωνία (Restaurant Kupferkessel) απο κάτω....:beer: αλλά αφού θα έχετε το car δες και στα γύρω χωριά για πιο φτηνά....


ααααααααααχχχχχ Zell am See...ειχα γκομενα Αυστριακιά και την παρατησα α μαλακας.....αααααααααααααχχχχχχχχ:cry:
:lol: :lol:

SpineshankD
12/12/2010, 11:28
χμ...ναι κανονικα θα επρεπε να ειχε και φωτο επισυναπτομενη στην προηγουμενη απαντηση αλλα.....


219400

s_gogos
12/12/2010, 12:28
Σου προτείνω το Ηοuse Αshling ! Είναι στο Zella Am See...Πήγα πέρσυ το καλοκαίρι με το Vespa Club και ήταν αξέχαστη εμπειρία!Η θέα που έχει απλά..δεν υπάρχει και οι κυρίες που το έχουν είναι πολύ παραπανω απο εξυπηρετικές!Είναι ενα σπιτι που μπορεί να φιλοξενήσει εως 10 άτομα αν θυμάμαι καλα...Κανε μια αναζητηση στο επίσημο σαιτ του Καπρούν και θα το βρείς.Εχει και σάιτ.

koukos
15/12/2010, 15:09
www.bergfex.com
Διαλεξε περιοχη και ημερομηνια.Μπορεις επισης να μπεις στα σαιτ των χωριων-χ/κ και να στειλεις στο τοπικο τουριστικο γραφειο την αναζητηση σου.Θα σου στειλουν και προσπεκτ με ολα τα καταλυματα της περιοχης τους. :beer:

LARISEOS
15/12/2010, 16:32
thanks all!

καταλήξαμε....τελικά στα μεσα της περιόδου και έκλεισα με 1200 ε για 8 άτομα, 7 βράδια....δλδ 21 ε το άτομο την ήμερα!!


χμμ,,,,,αυτα είναι!!!!


:beer: :beer: :beer: :beer:

argy_kap
16/12/2010, 09:45
που έκλεισες τελικά?

LARISEOS
16/12/2010, 13:38
στο zell am se στο smitchenhohe........δλδ επανω δεξια στης ραχες απο το βουνο!

karin appartments!

argy_kap
16/12/2010, 17:32
Καλά να περάσετε και να πάτε ΣΙΓΟΥΡΑ στο μαγαζί που σου είπα για φαι!

LARISEOS
16/12/2010, 20:15
ok man!!!!


να παμε κ να γυρίσουμε καλα...και χωρης ατυχηματα!

miscelano
17/12/2010, 08:57
ωραιος ο τασουηλ!!!μλκ αργησα να το δω το θρεντ....εχω φιλο στο isghl που μπορουσε να σε βολεψει μαλακια...


υγ. εγω 8-15 γεναρη ειμαι espase killy man!!!! :a25: :a25: :a25: :a25: :a25: :a25:
υγ2. τελικα εμεις οι αφρικανοι περναμε καλα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

LARISEOS
17/12/2010, 09:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από miscelano
ωραιος ο τασουηλ!!!μλκ αργησα να το δω το θρεντ....εχω φιλο στο isghl που μπορουσε να σε βολεψει μαλακια...


υγ. εγω 8-15 γεναρη ειμαι espase killy man!!!! :a25: :a25: :a25: :a25: :a25: :a25:
υγ2. τελικα εμεις οι αφρικανοι περναμε καλα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


εχεχεχε......ξερεις πριν κανα δυο τρια-χρονια ειχα γράψει οτι ο κοσμος θα παρακαλάει στην ελλαδα να εχει κ ενα αφρικα..........! εχεχεχεχεχ

δεν πειράζει ας περνάμε εμεις καλα με τα αφρικα μας και ασε τους αλλουν να κερνάνε τσαγακια!!!

μπου χαχαχαχα!

αντε ρε ....καιρο εχουμε για αντιπαραθέσεις......λουκι....που σαι ρε????

αλλα θα πεταχτεί η αλλη η τσου τσου τωρα κάτσε να δεις!!!!!


(ρε μιξελανο...δεν πλέρωσα ακομα τα δωμάτια....ήμαστε 8)!!! θέλουμε και τζάκι να βάλουμε την ψησταριά !!!!

:beer: :beer: :rotflmao: :rotflmao:

LARISEOS
17/12/2010, 09:19
ααα ξεχασα να σου πω....πρωτοχρονια θα ειμαι επανω βασιλο αλλα θα μενω σε ενα σπιτι στο πολυνερι....και τα φωρα παω 4 μερες borowetz!
θα ερθεις?

dukeandthecity
17/12/2010, 10:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
ααα ξεχασα να σου πω....πρωτοχρονια θα ειμαι επανω βασιλο αλλα θα μενω σε ενα σπιτι στο πολυνερι....και τα φωρα παω 4 μερες borowetz!
θα ερθεις?

Πουταααανννααααα κρισηηηηηηηηηηηη :lol: :lol: :lol: :wave2: :wave2:

να περασετε καλα

LARISEOS
17/12/2010, 10:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
Πουταααανννααααα κρισηηηηηηηηηηηη :lol: :lol: :lol: :wave2: :wave2:

να περασετε καλα


εχεχεχεχεχεχεχ

:winka:

miscelano
17/12/2010, 14:04
πρωτοχρονια κ εγω βασιλω θα ειμαι ρε....στη καλλονη που εχει μια φιλη σπιτι....θα τα σπασουμε στον μπαρμπα κ στον αχιλλεα χεχεχεχ
τα φωτα ρε μλκ σε ειπα θα παω γαλλια....val d isere:a25: :a25: :a25: :a25:

LARISEOS
17/12/2010, 14:13
καλααααααααααααα...............!

miscelano
17/12/2010, 14:39
αυτο το σκ θα πας πουθενα να τσουλησεις???γιατι απο δευτερα ερχονται νοτιαδες και θα μεινουν απ οτι φαινεται...εγω ψηνομαι για ελατοχωρι..:beer: :beer: :wave2: :wave2:

LARISEOS
17/12/2010, 17:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από miscelano
αυτο το σκ θα πας πουθενα να τσουλησεις???γιατι απο δευτερα ερχονται νοτιαδες και θα μεινουν απ οτι φαινεται...εγω ψηνομαι για ελατοχωρι..:beer: :beer: :wave2: :wave2:


οχι δουλευω και κυριακη ρε,,,,,και καλύτερα γιατι με πονάει λιγο ακομα το πόδι απο το enduro..... δεν περασε ακόμη!