PDA

View Full Version : Τι απεγιναν οι Κρητικοι;



Africaptan
11/12/2010, 13:16
Παιδια, πολυ ησυχια δεν υπαρχει απο μας; Ολοι στις ελιες ειστε;...

Shaolin Monk
11/12/2010, 13:26
Καιρος να αραξουμε λιγο, δε νομιζεις;

Ενα διαλειμμα ειναι οτι πρεπει... Γεραματα.... :lol:

MikeG
11/12/2010, 13:27
Με τέτοιο καιρό, μόνο να ψαχνόμαστε στο Internet μπορούμε, να σχεδιάζουμε διαδρομές & ταξίδια, εργασίες συντήρησης στο garage & τα σχετικά. :winka:

alogistos xj6
11/12/2010, 13:31
ελιες, γυναικες, αλκοολ παρτυ με γκομενακια, φωτογραφιες με τον αγιο βασιλη, οτι κανει ο συνηθισμένος ανθρωπος μηχανοβιος :cool:

Shaolin Monk
11/12/2010, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από alogistos xj6
ελιες, γυναικες, αλκοολ παρτυ με γκομενακια, φωτογραφιες με τον αγιο βασιλη, οτι κανει ο συνηθισμένος ανθρωπος μηχανοβιος :cool:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Africaptan
11/12/2010, 14:35
Αν με καλουσατε ολοι σας για παρεα, εγω να το ξερετε, θα πηγαινα στου αλογιστου.
Χωρις παρεξηγηση παιδια ε;...

Lioulios
11/12/2010, 15:09
Στην Ζάκρο δεν ήρθες που λέγαμε την άλλη φορά (στο θρέντ με το ισοθερμικό), ούτε εσύ , ούτε ο άλλος και πήγα μόνος μου ...
Και φωτό πάνω στη μηχανή με έβγαλαν τα ΕΚΑΜ :bigcry: :bigcry:

Όταν θα φτιάξει ο καιρός θα κάνουμε μια καλή ...φαγωποσία :lol:

Shaolin Monk
11/12/2010, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
Στην Ζάκρο δεν ήρθες που λέγαμε την άλλη φορά (στο θρέντ με το ισοθερμικό), ούτε εσύ , ούτε ο άλλος και πήγα μόνος μου ...
Και φωτό πάνω στη μηχανή με έβγαλαν τα ΕΚΑΜ :bigcry: :bigcry:

Όταν θα φτιάξει ο καιρός θα κάνουμε μια καλή ...φαγωποσία :lol:

Ρεεεεεε, οποτε πηγαινεις στο χωριο σου να μαζεψεις ελιες, θα πρεπει ολοι να τρεχουμε; :lol: :lol: :lol:


Τζαμπα εργατικα χερια δεν εχει... Τουλαχιστον κρασι και μεζες θα πρεπει να πεσει... :smokin:

Africaptan
11/12/2010, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Shaolin Monk
Ρεεεεεε, οποτε πηγαινεις στο χωριο σου να μαζεψεις ελιες, θα πρεπει ολοι να τρεχουμε; :lol: :lol: :lol:


Τζαμπα εργατικα χερια δεν εχει... Τουλαχιστον κρασι και μεζες θα πρεπει να πεσει... :smokin:
Μωρε ας μην επεφτε το forum και να πηγαιναμε, και θα σου ελεγα εγω τι ελιες θα μαζευαμε.
Ποιος ψηνεται να ξεκινησουμε σε μιση ωρα να παμε να διανυκτερευσουμε;...:D :D :D :D :D

MikeG
11/12/2010, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Africaptan
Μωρε ας μην επεφτε το forum και να πηγαιναμε, και θα σου ελεγα εγω τι ελιες θα μαζευαμε.
Ποιος ψηνεται να ξεκινησουμε σε μιση ωρα να παμε να διανυκτερευσουμε;...:D :D :D :D :D


Που?

Africaptan
11/12/2010, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
Στην Ζάκρο δεν ήρθες που λέγαμε την άλλη φορά (στο θρέντ με το ισοθερμικό), ούτε εσύ , ούτε ο άλλος και πήγα μόνος μου ...
Και φωτό πάνω στη μηχανή με έβγαλαν τα ΕΚΑΜ :bigcry: :bigcry:

Όταν θα φτιάξει ο καιρός θα κάνουμε μια καλή ...φαγωποσία :lol:


Αυτα τα ξαναπαμε. Κατι με "πεσμενα" forum, κατι με χαμενα pm, τελικα συναντηση δεν εγινε. Ουτε η πρωτη, ουτε η τελευταια. Ορεξη να χουμε...

Africaptan
11/12/2010, 16:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Που?

Ε δε μπορει, αμα μαζευτουμε δυο τρεις (αντε τεσσερις. Οχι παραπανω), ολο και καποιο μερος θα εχει καποιος να προτεινει. Ορεξη να υπαρχει...

Africaptan
11/12/2010, 16:27
Γελατε ακομα με την προταση, η περιμενετε να περασει το μισαωρο;:a13: :a13: :a13:

MikeG
11/12/2010, 16:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Africaptan
Γελατε ακομα με την προταση, η περιμενετε να περασει το μισαωρο;:a13: :a13: :a13:



Όπως βλέπεις όλοι κοτεύουν. Έπρεπε να το είχαμε κανονίσει να ανεβαίναμε στο καταφύγιο στο Ζαρό.

Shaolin Monk
11/12/2010, 16:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Όπως βλέπεις όλοι κοτεύουν. Έπρεπε να το είχαμε κανονίσει να ανεβαίναμε στο καταφύγιο στο Ζαρό.

Ντεν εκει ον οφ ο Σαολις... :sad:

Africaptan
11/12/2010, 16:36
Εγω ξεκινω και τωρα για νοτια, αλλα το σπιτι εκει δεν ειναι για τοσο κρυο. Ειναι καινουριο και δεν εχει κανενος ειδους θερμανση.
Δε λεει να κοιμηθουμε αγκαλια...

Africaptan
11/12/2010, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Shaolin Monk
Ντεν εκει ον οφ ο Σαολις... :sad:
Παει και το busa...

MikeG
11/12/2010, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Africaptan
Εγω ξεκινω και τωρα για νοτια, αλλα το σπιτι εκει δεν ειναι για τοσο κρυο. Ειναι καινουριο και δεν εχει κανενος ειδους θερμανση.
Δε λεει να κοιμηθουμε αγκαλια...


Ε φτιάξε ένα τζάκι & ξύλα στείλε μου πμ

sonik
11/12/2010, 16:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Όπως βλέπεις όλοι κοτεύουν. Έπρεπε να το είχαμε κανονίσει να ανεβαίναμε στο καταφύγιο στο Ζαρό.


Τι έγινε ρε παιδιά???
Εκανε λίγο χειμώνα και την είδαμε survivor???:smokin:

:D

Africaptan
11/12/2010, 16:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonik
Τι έγινε ρε παιδιά???
Εκανε λίγο χειμώνα και την είδαμε survivor???:smokin:

:D
Παντα ειμασταν. Και παραμενουμε παρα την ηλικια ορισμενων...:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

Africaptan
11/12/2010, 16:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Ε φτιάξε ένα τζάκι & ξύλα στείλε μου πμ

Θα περιμενεις να κανω τζακι (που δεν υπαρχει περιπτωση. Αντε να βαλω καμια ξυλοσομπα το πολυ) για να σου στειλω pm;
Σιγουρα θα στειλω νωριτερα.

MikeG
11/12/2010, 16:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonik
Τι έγινε ρε παιδιά???
Εκανε λίγο χειμώνα και την είδαμε survivor???:smokin:

:D


Να ένας ευχαριστημένος αγοραστής ξύλων.. Για πες.. Καίνε..?:lol: :lol:

sonik
11/12/2010, 16:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Να ένας ευχαριστημένος αγοραστής ξύλων.. Για πες.. Καίνε..?:lol: :lol:


super...
πως και πως περιμενα για ενα testdrive!!!:cool:

Africaptan
11/12/2010, 16:59
Εγω, ψαχνωντας για παρεα, με καλεσαν (γνωριζοντας την αγαπη μου για το ψαρι) για μια ζεστη ψαροσουπα...
Ενα καφεδακι κι εφυγα.

MikeG
11/12/2010, 16:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonik
super...
πως και πως περιμενα για ενα testdrive!!!:cool:


Στα έδωσε όλα όμως τώρα να το φουλάρεις να ανέβουν οι θερμοκρασίες. Άντε καίγε να πάμε και για άλλα :lol: :lol: :lol:

Africaptan
11/12/2010, 17:34
Ετιμαζομαι να φυγω. Αμα αποφασιστε κατι για αυριο, το λετε και απαντω αργοτερα.

Africaptan
12/12/2010, 09:03
Καλημερα μας. Ουτε σημερα βολτιτσα;

crockh2010
12/12/2010, 09:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Africaptan
Καλημερα μας. Ουτε σημερα βολτιτσα;
Αφου βρεχει βρε φιλε...

Africaptan
12/12/2010, 10:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από crockh2010
Αφου βρεχει βρε φιλε...
Μα δεν ειπε κανεις να παμε γυμνοι...:

vaska
12/12/2010, 19:56
Καλησπέρα σύντεκνοι, θέλω την πολύτιμη βοήθειά σας. Γυναίκα και και παιδί down από την απότομη αλλαγή του καιρού (ο vaska ο γερόλυκος κρατάει γερά). Μου είπαν για ρακόμελο γιατρικό, αλλά δεν μου είπαν τη συνταγή. Ποιος από εσάς ως γνήσιο τέκνο της Κρήτης θα βοηθήσει???

Να τις γιατρέψουμε παιδιά μην τις κάνουμε κουρούμπελο και δεν έχω που να δώσω απολογία.


:winka: :winka:

DrIoannis
12/12/2010, 20:01
Τι να κάνουμε και εμείς που από 27 βαθμούς σε 1-2 ημέρες κατέβηκε στους 4C.Πήγα λέει σήμερα γιατί είχε λιακάδα και είχε προς Ρέθυμνο ΧΙΟΝΙΑ στην άκρη της εθνικής οδού:eek: :eek: :eek: .Δεν το είχα ξαναδεί ποτέ αυτό!

Africaptan
12/12/2010, 20:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Καλησπέρα σύντεκνοι, θέλω την πολύτιμη βοήθειά σας. Γυναίκα και και παιδί down από την απότομη αλλαγή του καιρού (ο vaska ο γερόλυκος κρατάει γερά). Μου είπαν για ρακόμελο γιατρικό, αλλά δεν μου είπαν τη συνταγή. Ποιος από εσάς ως γνήσιο τέκνο της Κρήτης θα βοηθήσει???

Να τις γιατρέψουμε παιδιά μην τις κάνουμε κουρούμπελο και δεν έχω που να δώσω απολογία.


:winka: :winka:
Βλεπω οτι δεν σου απανταει καποιος, αρα ας απαντησω εγω κι ας μην τα ξερω και καλα.
Τα παντα ειναι απλα, χονδρικως. Οι λεπτομερειες κανουν τη διαφορα κι εκει δεν μπορω να βοηθησω. Χονδρικα ομως, βραζεις ρακη σ ενα μπρικι, και προσθετεις μελι. Τωρα ποσο μελι βαζεις σε ποση ρακη, δεν ξερω. Το θεμα ειναι πως θα πιουν γυναικα και παιδι αυτο το πραμα...
Περαστικα τους και κρατα γερα.

vaska
12/12/2010, 20:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Africaptan
Βλεπω οτι δεν σου απανταει καποιος, αρα ας απαντησω εγω κι ας μην τα ξερω και καλα.
Τα παντα ειναι απλα, χονδρικως. Οι λεπτομερειες κανουν τη διαφορα κι εκει δεν μπορω να βοηθησω. Χονδρικα ομως, βραζεις ρακη σ ενα μπρικι, και προσθετεις μελι. Τωρα ποσο μελι βαζεις σε ποση ρακη, δεν ξερω. Το θεμα ειναι πως θα πιουν γυναικα και παιδι αυτο το πραμα...
Περαστικα τους και κρατα γερα.


ΜΟΝΟΡΟΥΦΙ.....

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

MikeG
12/12/2010, 20:34
Ωπ, δε το είδα για το ρακόμελο..
Άκου το μάστορα και πράξε :

Ένα μεγάλο μπρίκι, γεμίζεις ρακή, δεν την αφήνεις να χοχλακά, προσθέτεις 2 κουταλιές της σούπας μέλι, ανακατεύεις συνέχεια, ρίχνεις αν θες και κανέλλα ή γαρύφαλλο. Δε το αφήνεις ποτέ να φουσκώσει.

:wave2:

vaska
12/12/2010, 20:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Ωπ, δε το είδα για το ρακόμελο..
Άκου το μάστορα και πράξε :

Ένα μεγάλο μπρίκι, γεμίζεις ρακή, δεν την αφήνεις να χοχλακά, προσθέτεις 2 κουταλιές της σούπας μέλι, ανακατεύεις συνέχεια, ρίχνεις αν θες και κανέλλα ή γαρύφαλλο. Δε το αφήνεις ποτέ να φουσκώσει.

:wave2:


Ρακόμελο σχεδόν έτοιμο, μάνα και κόρη έπιασαν από μιά γωνία και δεν με πλησιάζουν, κάνω πως το μυρίζω για να ψήσω τη μικρή ότι όλα καλά και τα μάτια μου δακρύζουν. Η μικρή τρέχει στη μάνα της και της λέει " Πάμε να φύγουμε σου λέω, ο μπαμπάς το μύρισε κι έκλαψε". "Μπαμπά εγώ αυτό δεν το πίνω, αν σου αρέσει τόσο πολύ, πιες το μόνος σου".

:bawl: :bawl:

Lioulios
12/12/2010, 20:51
:beer:

virus
12/12/2010, 21:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
" Πάμε να φύγουμε σου λέω, ο μπαμπάς το μύρισε κι έκλαψε". "Μπαμπά εγώ αυτό δεν το πίνω, αν σου αρέσει τόσο πολύ, πιες το μόνος σου".

:bawl: :bawl:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

να υποθεσουμε οτι το ηπιες μονορουφι ολο μοναχος σου;

vaska
12/12/2010, 21:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από virus72
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

να υποθεσουμε οτι το ηπιες μονορουφι ολο μοναχος σου;


:nono: :nono: :nono: :nono:

Εγώ δεν είμαι ούτε τρελός ούτε άρρωστος ...
:rotflmao: :rotflmao:

virus
12/12/2010, 22:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
:nono: :nono: :nono: :nono:

Εγώ δεν είμαι ούτε τρελός ούτε άρρωστος ...
:rotflmao: :rotflmao:

μαρεσε που ηθελες κιολας να τις υποβαλεις στο μαρτυριο του ρακομελου

αλλα πουυυυυυυυ

σε ειδανε κλαμενο και τρεξανε μακρυα σου :rotflmao: :rotflmao:

Africaptan
13/12/2010, 07:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
:nono: :nono: :nono: :nono:

Εγώ δεν είμαι ούτε τρελός ούτε άρρωστος ...
:rotflmao: :rotflmao:

Κι εμεις που το πινουμε χωρις λογο; Τρελλοι ειμαστε η αρρωστοι; Συνηθεια ειναι. Μη μασας.
Και τελικα το ηπιαν η οχι; Ουτε η μεγαλη;

vaska
13/12/2010, 08:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Africaptan
Κι εμεις που το πινουμε χωρις λογο; Τρελλοι ειμαστε η αρρωστοι; Συνηθεια ειναι. Μη μασας.
Και τελικα το ηπιαν η οχι; Ουτε η μεγαλη;


Το ήπιαν και ζήτησαν κι άλλο. Βέβαια μετά από καμιά ώρα χαχάνιζαν και οι δύο χωρίς λόγο, αλλά σήμερα η μικρή σχολείο κανονικά και η μεγάλη θα έρθει σε λίγο στο μαγαζί. Όλα καλά λοιπόν.

:wave2: :wave2:

camen
13/12/2010, 08:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Το ήπιαν και ζήτησαν κι άλλο. Βέβαια μετά από καμιά ώρα χαχάνιζαν και οι δύο χωρίς λόγο, αλλά σήμερα η μικρή σχολείο κανονικά και η μεγάλη θα έρθει σε λίγο στο μαγαζί. Όλα καλά λοιπόν.

:wave2: :wave2:

Και για δεν παιρνεις ενα τΕλεφωνο να με πεις το φαρμακο που ειμαι τοσες μερες σε μαυρα χαλια ρε π@π@ρ@?!!!:mad: :mad: :mad:

Που σκατα θα βρω ρακι τωρα?!:look: :look: :look:

Africaptan
27/11/2022, 07:38
https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fwww.tsekouras.gr%2Fproduct%2Ferpystrioforos-ekskafeas-r-938-litronic%2F&psig=AOvVaw1iCsyVCiWDsM3TsBHhx1fx&ust=1669617402928000&source=images&cd=vfe&ved=0CBAQjRxqFwoTCOi8967gzfsCFQAAAAAdAAAAABAD

sanctusan
27/11/2022, 17:50
Ψάχνεις για τσάπα;

doctoras
27/11/2022, 18:14
Ψάχνεις για τσάπα;

Έκανε ανασκαφή.

Στο ερώτημα, έφυγαν εκείνοι ήρθαν άλλοι

Lioulios
27/11/2022, 21:22
Evives

Acacius
27/11/2022, 22:42
*γκούχου* :wave2:

Tsber
28/11/2022, 09:37
*γκούχου* :wave2:

...γκούχου...γκούχου...γκούχου






(Αν μετράνε οι Κρητικοί που δεν πατάν στην Κρήτη :( )

Africaptan
28/11/2022, 11:26
Ενταξει, η αληθεια ειναι οτι δεν περιμενα τοση ανταποκριση (καθολου θα ελεγα) σε ενα θεμα που ηταν ανενεργο 12 χρονια....