PDA

View Full Version : aftermarket ταχύμετρο???



Lupo
01/08/2005, 09:36
Επειδή σκέφτομαι να custom-ιάσω και να αναστηλώσω την "γριά", μια και έμεινα μόνο μ'αυτήν τελευταία, και το κοντέρ της είχε σπάσει σε κάποιες παλιότερες καλές στιγμές,
σκέφτηκα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς για aftermarket ηλεκτρονικό.

:confused: :confused:
:wave2:




Υ.Γ. Keleytis , περιμένω απάντηση! :D

AFTER
01/08/2005, 09:41
Ελα ρε lupo,πουλησε ενα εργοστασιο πρεζας και εβγαλες καινουργιο μηχανακι(ωπ εδω εν ειμαστε στο thecrims :cry: )

Ειχα βαλει εγω ενα ταχυμετρο με ψηφιακες ενδειξεις στο bandit μου!

Κοιτα στο μοναστηρακι,εχουν γυρω στα 100€,και το δικο μου ειχε επιπλεον χιλιομετρητη και στροφομετρο(εδειχνε στροφες π.χ. 4560rpm,δουλευε ομως μονο στα μονο/δικυλινδρα)

KeLeYTiS
01/08/2005, 09:41
http://www.akyriakopoulos.gr/shop/index.php?cPath=22_36&osCsid=d6d09feedc3e49d7e3de31f2db6ecf0a

Αυτο που σου ελεγα ειναι της COSO εχει 2 ποιοτητες και εξωτερικα ειναι ολοιδια απλα το ακριβο εχει εξτρα λειτουργιες....

n1k3man
01/08/2005, 09:42
lupo μπορεις να βαλεις ενα απο αυτα των ποδηλατων. ειναι πολυ ακριβη, ρυθμιζομενα και φτηνα! τα χρησιμοποιουν συχνα και σε mx. εμενα μου εχει ξεμεινει ενα της cateye απο τοτε που εκανα ποδηλασια και σκεφτομαι να το βαλω πανω στο CB1. το μονο προβλημα ειναι πως θα στερεωσεις το μαγνητακι του πανω σε τριμπρατση ζαντα.. ειναι σχεδιασμενο να εχει καποια συγκεκριμενη αποσταση σε mm απο τον σενσορα του που προσαρμοζεται καπου στο καλαμι..

AFTER
01/08/2005, 09:45
Εγω αυτο που ειχα ηταν στρογγυλο νικελωμενο με ψηφιακες ομως ενδειξεις και μπλε φωτισμο(μαμαγε)

Το καλο ειναι οτι επαιρνε πληροφορια ταχυμετρου απο την ιδια ντιζα(οχι καλωδιο)

:beer:

Julius
01/08/2005, 09:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Επειδή σκέφτομαι να custom-ιάσω και να αναστηλώσω την "γριά", μια και έμεινα μόνο μ'αυτήν τελευταία, και το κοντέρ της είχε σπάσει σε κάποιες παλιότερες καλές στιγμές,
σκέφτηκα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς για aftermarket ηλεκτρονικό.

:confused: :confused:
:wave2:




Υ.Γ. Keleytis , περιμένω απάντηση! :D



Δές αυτό (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=1230&perpage=15&highlight=julius&pagenumber=1) μια και το θέμα έχει συζητηθεί

:wave2:

Lupo
01/08/2005, 10:20
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παίδες!
Πολύτιμη η βοήθεια.

Sorry κι όλας , Julius.
Δεν το πρόσεξα το άλλο πόστ.

Julius
01/08/2005, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παίδες!
Πολύτιμη η βοήθεια.

Sorry κι όλας , Julius.
Δεν το πρόσεξα το άλλο πόστ.

Είναι καλή και δοκιμασμένη λύση το κοντεράκι αυτό πάντως


:wave2: :wave2: :ninja:

rizofis
11/08/2005, 06:28
Κοιταξε στο www.redracingparts.com
Το κοντερακι να ξερεις οτι σε supersport μηχανακι μετραει μονο μεχρι τα 230 περιπου λογω συχνοτητας που μετραει.