PDA

View Full Version : Συνεργείο για scooter



sakt
14/12/2010, 16:52
Ξέρει κανένας στην περιοχή Ν.Σμύρνης, Καλλιθέας, Νέο Κόσμο συνεργείο που να ασχολείται με σκουτεράκια?
Η κοπέλα μου έχει ένα 50cc (Baotian cheetah) και ψάχνω ένα σε αυτές τις περιοχές.
Αυτά που ήδη ξέρω δεν πρόκειται καν να ασχοληθούν με ένα 50αρι..

webassasin
14/12/2010, 17:15
κινεζικο δεν ειναι αυτο?
αμα χαλασε,παρε ενα καινουργιο..

Operater
14/12/2010, 17:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από webassasin
κινεζικο δεν ειναι αυτο?
αμα χαλασε,παρε ενα καινουργιο..

τι λε' ρε αρχοντα χουβαρντα...

sakt
14/12/2010, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από webassasin
κινεζικο δεν ειναι αυτο?
αμα χαλασε,παρε ενα καινουργιο..


Της το λέω εγώ αλλα που.........


Έχω αρχίσει να ζαχαρώνω ένα 150 για την πόλη..........:D :D :D

gcrook
14/12/2010, 17:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakt

Αυτά που ήδη ξέρω δεν πρόκειται καν να ασχοληθούν με ένα 50αρι..

Ναι οντως.
Αυτες τις μερες οι Ελληνες μηχανικοι αν το μηχανακι του πελατη δεν εχει οβαλ πιστονια,και ηλεκτρονικα επιπεδου παγκοσμιου σνομπαρουν και να το κοιταξουν...

Δεν ξερω συνεργειο δομικασμενο απο μενα στις περιοχες που ζητας,αλλα μια ερωτηση απλα,εκει που το πηρε η κοπελα σου το σκουτερακι δεν κανουν αυτοι σερβις; Ρωτησες αν υπαρχει καποιο εξουσιοδοτημενο καταστημα η καποιο που απλα να συνεργαζεται μαζι τους;

sakt
14/12/2010, 17:38
......... μια ερωτηση απλα,εκει που το πηρε η κοπελα σου το σκουτερακι............

Alex Pack........:lol: :lol: :lol:

Μου έιπαν να το πάω σε ένα συνεργείο Ηλιούπολη.
Απλά φοβάμαι ότι θα μου μείνει στο δρόμο μέχρι να φτάσω....
Και άντε και το παω...και μου λέει έλα αύριο να το πάρεις (χλωμό βέβαια γιατί θέλει κάτι ανταλλακτικά), σιγά μην πληρώνω 2 φορές ταξί.....

p@nos
14/12/2010, 18:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ναι οντως.
Αυτες τις μερες οι Ελληνες μηχανικοι αν το μηχανακι του πελατη δεν εχει οβαλ πιστονια,και ηλεκτρονικα επιπεδου παγκοσμιου σνομπαρουν και να το κοιταξουν...



ρε μαστορα εχεις ασχοληθει με τετοιο μπουρδελακι ποτε?

λογικο και δε θελουν οι μαστορες να μπλεξουν με αυτους τους χαρους...ενα πραγμα πας να φτιαξεις, και 5 χαλανε, λογω της ελλεινης ποιοτητας κατασκευης...φυσικα οτι πας να ξεβιδωσεις, συνηθως σπαει και δε ξαναμπαινει...

λοιπον, το να μη θελει καποιος μαστορας να ασχοληθει, δεν ειναι θεμα ουτε κομπλεξ, ουτε ανωτεροτητας, ουτε απο σνομπαρια...ειναι επειδη πολυ απλα θελει να γλιτωσει απο μπελαδες...

gcrook
14/12/2010, 19:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
ρε μαστορα εχεις ασχοληθει με τετοιο μπουρδελακι ποτε?

λογικο και δε θελουν οι μαστορες να μπλεξουν με αυτους τους χαρους...ενα πραγμα πας να φτιαξεις, και 5 χαλανε, λογω της ελλεινης ποιοτητας κατασκευης...φυσικα οτι πας να ξεβιδωσεις, συνηθως σπαει και δε ξαναμπαινει...

λοιπον, το να μη θελει καποιος μαστορας να ασχοληθει, δεν ειναι θεμα ουτε κομπλεξ, ουτε ανωτεροτητας, ουτε απο σνομπαρια...ειναι επειδη πολυ απλα θελει να γλιτωσει απο μπελαδες...


:rotflmao: :rotflmao:

Και ποιος σου ειπε ρε μαστορα εσενα οτι ο μηχανικος που θελει να γλιτωσει απο μπελαδες
θα σου κανει καλη δουλεια στο υπερτουμπανο με την απιστευτη ποιοτητα κατασκευης οταν θα του το πας και θα του πεις μου κανει τουτο και το αλλο;

Οτι να'ναι μαστορα.

p@nos
14/12/2010, 19:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
:rotflmao: :rotflmao:

Και ποιος σου ειπε ρε μαστορα εσενα οτι ο μηχανικος που θελει να γλιτωσει απο μπελαδες
θα σου κανει καλη δουλεια στο υπερτουμπανο με την απιστευτη ποιοτητα κατασκευης οταν θα του το πας και θα του πεις μου κανει τουτο και το αλλο;

Οτι να'ναι μαστορα.


δε καταλαβαινεις τι σου λεω

:wave2:

p@nos
14/12/2010, 19:43
οκ καλες οι αποψεις, και ολοι ξερουμε σαν τι ειναι...αλλα απο το να εκφερεις μια αποψη, μεχρι το να ειρωνευεσαι, καθως και να λες ''οτι να ναι'' σε αυτα που σου λενε, εχοντας πληρη αγνοια στο θεμα, διαφερει...ειδικα απο τη στιγμη που δεν καταλαβαινεις αυτα που γραφουν καποιοι...


οποτε, τα ''οτι να ναι'', η κρατα τα για τον εαυτο σου, η τεκμηριωσε τα και μετα το συζηταμε το θεμα...

gcrook
14/12/2010, 22:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
οκ καλες οι αποψεις, και ολοι ξερουμε σαν τι ειναι...αλλα απο το να εκφερεις μια αποψη, μεχρι το να ειρωνευεσαι, καθως και να λες ''οτι να ναι'' σε αυτα που σου λενε, εχοντας πληρη αγνοια στο θεμα, διαφερει...ειδικα απο τη στιγμη που δεν καταλαβαινεις αυτα που γραφουν καποιοι...


οποτε, τα ''οτι να ναι'', η κρατα τα για τον εαυτο σου, η τεκμηριωσε τα και μετα το συζηταμε το θεμα...

Να μην ξεκινας επιθετικα κατα πρωτον και κατα δευτερον μια χαρα καταλαβα τι εγραψες.

Και σε τι ακριβως πανω θελεις να τεκμηριωσω;
Σε μια κοντοφθαλμη και εντελως ωχαδελφιστικη προσωπικη σου εκτιμηση;

p@nos
14/12/2010, 22:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Να μην ξεκινας επιθετικα κατα πρωτον και κατα δευτερον μια χαρα καταλαβα τι εγραψες.

Και σε τι ακριβως πανω θελεις να τεκμηριωσω;
Σε μια κοντοφθαλμη και εντελως ωχαδελφιστικη προσωπικη σου εκτιμηση;


τα κοντοφθαλμα και ωχαδερφιστικα που λες δε τα καταλαβαινω...


τεσπα, σου εκανα μια ερωτηση...εχεις ασχοληθει ποτε με τετοιο μπουρδελακι?
και δεν απαντησες...

αμα εχεις ασχοληθει...το συνεχιζουμε το θεμα...και μου δικαιολογεις τα κοντοφθαλμα που λες...
αμα δεν εχεις ασχοληθει, το τελειωνουμε εδω γιατι δεν εχει νοημα η κουβεντα...γιατι οπως σου εγραψα...προφανως δε καταλαβες τι εγραψα...εσυ το θεωρησες επιθεση γιατι σε εθιξε...

sakt
14/12/2010, 23:52
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Πάλι αλλού κατέληξε, άλλη μια συζήτηση στο forum.
Τι ήθελα και ρώτησα..


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

cafe110cc
14/12/2010, 23:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakt
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Πάλι αλλού κατέληξε, άλλη μια συζήτηση στο forum.
Τι ήθελα και ρώτησα..


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Όπως κατάλαβες, ώρα να το πετάξεις στη θάλασσα, ακριβότερα θα πάει το ταξί από το να πάρεις άλλο.

airpanos
15/12/2010, 00:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakt
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Πάλι αλλού κατέληξε, άλλη μια συζήτηση στο forum.
Τι ήθελα και ρώτησα..


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Αμα ειναι διχρονακι το φτιαχνεις και μονος σου:beer:

kon3stam
11/12/2014, 13:37
Για καλό συνεργείο και οικονομικό να μου πει και εμένα. 4 χρόνια κάτοχος piazzio beverly 300ie, με όλα τα προβλήματα που μπορεί να σου βγαλει εχω γυρίσει τα μισά συνεργεία της Αθήνας. Πέτσας, Παπαλεξανδράκης, Τσαντεριδης. Όλοι για σέρβις σε γλύφουν πατόκορφα. Αν είναι για μικρή βλάβη σου λένε ότι βλακεία μπορείς να ακούσεις ώστε να τους αδειάσεις τη γωνία. Μέχρι την κλίση του εδάφους κ το βαρομετρικό μου ανέλυσε κάποιος από τους παραπανω για να μην λύσει το μηχανάκι κ μου αλλάξει τους σφιγκτήρες. Άμα έχεις δουλειά αυτά είναι ψιλολόγια. Το πας λοιπόν στον Παπαγιαννόπουλος στη Συγγρού Κ σου παίρνει 100ευρώ παρακαλώ για να αλλάξει 6 σφυγκτήρες παρακαλώ ξανά, κ να σου πει ότι και λίγα σου παίρνει!!!!! Αυτά. Αν είμαι παράλογος να μου το πείτε.

McGyver
11/12/2014, 13:43
Αν είμαι παράλογος να μου το πείτε.

Το να ξεθάβεις όποιο θέμα βρίσκεις μπροστά σου που έχει τις λέξεις "συνεργείο" και "scooter" και να γράφεις τα ίδια και τα ίδια χωρίς ιδιαίτερο λόγο σου φαίνεται λογικό;

Σου έχω σβήσει ήδη τα δύο προηγούμενα ως άσχετα πλέον σε θέματα του 2006 και του 2008.

Αυτό σ' το αφήνω για να το δεις...