PDA

View Full Version : Ε είπαμε.. αλλά οχι και έτσι ρε παιδιά..χαχαχαχα..



Gandalf dr685sm
15/12/2010, 09:44
Σκηνικό:

Τύπος με εξοπλισμό μηχανής, κράνος, γάντια, μπουφάν με προστασίες και μποτάκι χαμηλό, κόβει απο την γωνία και έρχεται τρέχοντας πάνω στην γρήγορη λωρίδα πεζών .. εκεί κάπου τολμάει να μπεί άλλος πεζός απο την λωρίδα των αργών στην δική του και βγάζει ενα κλάξον παλιό.

ΑΟΥΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!

Ο αργός ίσα που προλαβαίνει να φύγει καθώς ο άλλος περνάει βολίδα απο δίπλα του. 50 μέτρα παρακάτω τον σταματούν για υπερβολική ταχύτητα άνω των 6ΚΜ/hrs που πρέπει να έχει σε αυτή την λωρίδα και του κόβουν πρόστιμο και για "επικίνδυνο βάδειν" καθώς κόντραρε ενα άλλο πεζό που πήγαινε και αυτός γρήγορα στην ίδια λωρίδα....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Γιατί τα λέω;... διαβάστε το παρακάτω..το βρήκα μετά απο ενα ντοκυμανταίρ που είδα στην ΝΕΤ χθες και είχα πραγματικά πρώτον σκάσει στα γελια και μετά προβληματιστεί για το άγχος και την πίεση που μας έχουν επιβάλλει στην αστική ζωή μας.

http://marketplace.publicradio.org/display/web/2010/11/05/pm-slow-and-fast-lanes-for-pedestrians-of-oxford-street/
http://www.thisislondon.co.uk/standard/article-23859833-divided-pavements-would-put-the-tourists-into-slow-lanes.do

Τι να πείς τώρα;... μόνο να γελάσεις/μειδιάσεις μπορείς!

nickmonstro
15/12/2010, 09:52
Δεν σου εχει τυχει ποτε να κινησε πεζος,να βιαζεσαι,να εχεις μπλοκαριστει απο παντου γιατι εχει πολυ κοσμο και μπροστα σου να πηγαινει γιαγια που εχει πεθανει και δεν της το εχουνε πει ακομα???

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Gandalf dr685sm
15/12/2010, 09:57
κάνεις υπομονή ρε φίλε... όσο και αν βιάζεσαι , τίποτα δεν είναι τόσο σημαντικό για να αρχίσεις τις υστερίες ΠΕΡΠΑΤΩΝΤΑΣ!!!

Hornet_08
15/12/2010, 09:59
το διπλωμα του το πηραν ? Τωρα μας κοβουν κλησεις κ περπατωντας :lol: :lol: :lol:

sergiosm
15/12/2010, 10:20
Εγώ πάλι πιστεύω όταν λείπει ο στοιχειώδης σεβασμός στoν δίπλα μας τότε αυτά γίνονται.

Ο καθένας οφείλει να καταλαβαίνει ότι οι ΚΟΙΝΟΧΡΗΣΤΟΙ χώροι είναι αυτό που λέει η λέξη: ΚΟΙΝΟΧΡΗΣΤΟΙ

Άρα έχουμε φυσικά δικαίωμα να τους χρησιμοποιούμε αλλά παράλληλα οφείλουμε (κατά το δυνατόν) να μην παρεμποδίζουμε την χρήση τους από τους άλλους.

'Οταν λοιπόν ο καθένας κάνει ό,τι θέλει αυτά είναι τα αποτελέσματα...

Θα έρθει η ώρα που κάποια "αρχή" θα μας "επιβάλλει" αυτό που θα έπρεπε να κάνουμε από μόνοι μας χωρίς την ανάγκη ... "χωροφύλακα"

:wave2:

sergiosm
15/12/2010, 10:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickmonstro
Δεν σου εχει τυχει ποτε να κινησε πεζος,να βιαζεσαι,να εχεις μπλοκαριστει απο παντου γιατι εχει πολυ κοσμο και μπροστα σου να πηγαινει γιαγια που εχει πεθανει και δεν της το εχουνε πει ακομα???

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

αυτή δικαιολογείται

δεν είναι το ίδιο με αυτό που π.χ. αποφάσισε να σταματήσει στη μέση του πεζοδρομίου για να τα πει με τον φίλο του που πέτυχε τυχαία και δεν κάνει τον "κόπο" να κάνει ένα βήμα και να πάει στην άκρη.

Hornet_08
15/12/2010, 10:22
Κ αν στεκοταν κ κοιτουσε το κινητο του στην μεση του πεζοδρομιου θα του κοβαν κληση για... παρανομο παρκαρισμα ? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

alres
15/12/2010, 10:59
μόνο αστείο δεν είναι

webassasin
15/12/2010, 11:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm


Θα έρθει η ώρα που κάποια "αρχή" θα μας "επιβάλλει" αυτό που θα έπρεπε να κάνουμε από μόνοι μας χωρίς την ανάγκη ... "χωροφύλακα"

:wave2:
για τους ελληνες μιλαμε τωρα?

sergiosm
15/12/2010, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από webassasin
για τους ελληνες μιλαμε τωρα?

γενικότερα

LOUKILOUK
15/12/2010, 12:30
Παίδες στη Γηραιά Αλβιώνα κάτι τέτοιο δεν φαντάζει καθόλου περίεργο... Δεν ξέρω αν έχεται βρεθεί ποτέ στις κυλιόμενες σκάλες του underground του Λονδίνου αλλά αν τύχει και πάτε προσέχτε που θα σταθείτε... Υπάρχει ο άγραφος νόμος της γρήγορης λωρίδας όπου όλοι κινούνται για να πάνε γρήγορα στον προορισμό τους και δεν τους σταματάει τίποτα...Η αλήθεια είναι ότι σε περιπτώσεις βιασύνης είναι πολύ χρήσιμο και εξυπηρετικό και δεν είναι και τίποτε δύσκολο αν το γνωρίζεις...:winka:
Τώρα βέβαια για τους δρόμους ακούγετε κάπως... αλλά άλλα ήθη, άλλα έθιμα...
:beer: :wave2:

sergiosm
15/12/2010, 13:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
Παίδες στη Γηραιά Αλβιώνα κάτι τέτοιο δεν φαντάζει καθόλου περίεργο... Δεν ξέρω αν έχεται βρεθεί ποτέ στις κυλιόμενες σκάλες του underground του Λονδίνου αλλά αν τύχει και πάτε προσέχτε που θα σταθείτε... Υπάρχει ο άγραφος νόμος της γρήγορης λωρίδας όπου όλοι κινούνται για να πάνε γρήγορα στον προορισμό τους και δεν τους σταματάει τίποτα...Η αλήθεια είναι ότι σε περιπτώσεις βιασύνης είναι πολύ χρήσιμο και εξυπηρετικό και δεν είναι και τίποτε δύσκολο αν το γνωρίζεις...:winka:
Τώρα βέβαια για τους δρόμους ακούγετε κάπως... αλλά άλλα ήθη, άλλα έθιμα...
:beer: :wave2:


Δεν είναι άγραφος νόμος.
Είναι ο κανόνας Και δεν είναι καθόλου περίεργο. το ΣΩΣΤΟ είναι

Και ισχύει παντού.σε όλες τι κυλιόμενες (σκάλες ή διαδρόμους) παντού (σε μετρό, αεροδρόμια και όπου αλλού έχει)
Και φυσικά ισχύει και στην Ελλάδα.

Τώρα βέβαια αν την πεις σε ελληνάρα στο μετρό για κάτι τέτοιο κινδυνεύεις να φας και ξύλο
αλλά τί να λέμε τώρα ...

sniper
15/12/2010, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
.... για κάτι τέτοιο κινδυνεύεις να φας και ξύλο
.....


Ριξε κι εσύ.... και παρε τηλ την ΕRRIKA μετά :lol: :lol: :lol:

LOUKILOUK
15/12/2010, 13:40
QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Δεν είναι άγραφος νόμος.
Είναι ο κανόνας Και δεν είναι καθόλου περίεργο. το ΣΩΣΤΟ είναι

Και ισχύει παντού.σε όλες τι κυλιόμενες (σκάλες ή διαδρόμους) παντού (σε μετρό, αεροδρόμια και όπου αλλού έχει)
Και φυσικά ισχύει και στην Ελλάδα.

Τώρα βέβαια αν την πεις σε ελληνάρα στο μετρό για κάτι τέτοιο κινδυνεύεις να φας και ξύλο
αλλά τί να λέμε τώρα ... [/QUOTE]

Στην Ελλάδα δεν συμβαίνει σίγουρα στην πράξη, αλλά δεν νομίζω να είναι και κανόνας εδώ κάτι τέτοιο. Δεν έχω δει καμία ταμπέλα ή κάπου αλλού να το γράφει... διαφωτισέ μας αν γνωρίζεις κάτι...
Σε άλλα πάλι μετρό ανά τον κόσμο που έχω βρεθεί το έχω δει το φαινόμενο, αλλά όχι στον βαθμό του Λονδίνου και σίγουρα δεν φάνηκε να είναι κανονισμός αλλά συνήθεια-καθημερινή πρακτική... Όυτε εκεί θυμάμε να το είδα πουθενά γραμμένο αλλά το θεωρώ πιθανό να έιναι κανονισμός...
Σίγουρα πάντως είναι σωστό και πολύ χρήσιμο... πρόλαβα αεροπλάνα ουκ ολίγες φορές... :lol:
:wave2:

TROOPER
15/12/2010, 13:50
δεν συμβαινει μονο στο λονδινο αυτο.

και δεν υπαρχουν κανονες η νομοι.

απλη κοινη λογικη οπως εδω περιμενεις πρωτα να κατεβει ο κοσμος απο το βαγονι,λεωφορειο κλπ πριν μπουκαρεις.

LOUKILOUK
15/12/2010, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
δεν συμβαινει μονο στο λονδινο αυτο.

και δεν υπαρχουν κανονες η νομοι.

απλη κοινη λογικη οπως εδω περιμενεις πρωτα να κατεβει ο κοσμος απο το βαγονι,λεωφορειο κλπ πριν μπουκαρεις.

Συμβαίνει αλλά με διαφορετική ένταση και ευλάβεια... δες Βαρκελώνη, Μασαλλία, και άλλα...

Κατά τα άλλα... έτσι ακριβώς:sad:
:beer: :wave2:

Cpt. Haddock
15/12/2010, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
[...]Στην Ελλάδα δεν συμβαίνει σίγουρα στην πράξη, αλλά δεν νομίζω να είναι και κανόνας εδώ κάτι τέτοιο. Δεν έχω δει καμία ταμπέλα ή κάπου αλλού να το γράφει... διαφωτισέ μας αν γνωρίζεις κάτι...
Σε άλλα πάλι μετρό ανά τον κόσμο που έχω βρεθεί το έχω δει το φαινόμενο, αλλά όχι στον βαθμό του Λονδίνου και σίγουρα δεν φάνηκε να είναι κανονισμός αλλά συνήθεια-καθημερινή πρακτική... Όυτε εκεί θυμάμε να το είδα πουθενά γραμμένο αλλά το θεωρώ πιθανό να έιναι κανονισμός...
Σίγουρα πάντως είναι σωστό και πολύ χρήσιμο... πρόλαβα αεροπλάνα ουκ ολίγες φορές... :lol:
:wave2:

Στο underground υπαρχουν ταμπελες που το λενε και στο καθ' ημας μετρό το λένε στις ηχητικες ανακοινωσεις σε τακτα διαστηματα

:wave2:

LOUKILOUK
15/12/2010, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Στο underground υπαρχουν ταμπελες που το λενε και στο καθ' ημας μετρό το λένε στις ηχητικες ανακοινωσεις σε τακτα διαστηματα

:wave2:

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω μιας και στο μεν undeground έχω να πάω πάνω από 10 χρόνια και δεν θυμάμε λεπτομέρειες, ενώ στο καθ'ημας μπαίνω σπανιότατα μιας και δεν κατοικοεδρεύω πλέον στην πρωτεύουσα...
Πάντως στην ουσία μιλάμε για απλούς λογικούς κανόνες που διευκολύνουν όλους... μόνο εδώ στη Ελλάδα μας κακοφαίνετε... :bigcry: :confused:. Φυσικά δεν είναι το μόνο παράλογο ή το ποιο σοβαρό εδώ στο Τζιμπουντί... :bawl:

υ.γ. Τελικά τα ποδήλατα επιτράπηκαν στον ηλεκτρικό;

sergiosm
15/12/2010, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Δεν είναι άγραφος νόμος.
Είναι ο κανόνας Και δεν είναι καθόλου περίεργο. το ΣΩΣΤΟ είναι

Και ισχύει παντού.σε όλες τι κυλιόμενες (σκάλες ή διαδρόμους) παντού (σε μετρό, αεροδρόμια και όπου αλλού έχει)
Και φυσικά ισχύει και στην Ελλάδα.

Τώρα βέβαια αν την πεις σε ελληνάρα στο μετρό για κάτι τέτοιο κινδυνεύεις να φας και ξύλο
αλλά τί να λέμε τώρα ...

Στην Ελλάδα δεν συμβαίνει σίγουρα στην πράξη, αλλά δεν νομίζω να είναι και κανόνας εδώ κάτι τέτοιο. Δεν έχω δει καμία ταμπέλα ή κάπου αλλού να το γράφει... διαφωτισέ μας αν γνωρίζεις κάτι...
Σε άλλα πάλι μετρό ανά τον κόσμο που έχω βρεθεί το έχω δει το φαινόμενο, αλλά όχι στον βαθμό του Λονδίνου και σίγουρα δεν φάνηκε να είναι κανονισμός αλλά συνήθεια-καθημερινή πρακτική... Όυτε εκεί θυμάμε να το είδα πουθενά γραμμένο αλλά το θεωρώ πιθανό να έιναι κανονισμός...
Σίγουρα πάντως είναι σωστό και πολύ χρήσιμο... πρόλαβα αεροπλάνα ουκ ολίγες φορές... :lol:
:wave2: [/QUOTE]

Έχω πολύ καιρό να μπω στο μετρό
Δεν θυμάμαι αν υπάχουν ταμπέλες,
Θυμάμαι όμως ότι γίνονταν συνεχώς αναγγελίες από τα μεγάφωνα

sergiosm
15/12/2010, 14:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
υ.γ. Τελικά τα ποδήλατα επιτράπηκαν στον ηλεκτρικό;

Στον ηλεκτρικό ναι

στο μετρό νομίζω οχι ακόμα

alres
15/12/2010, 14:34
Επίσης πρέπει να δηλώνει ο καθένας τον προορισμό του πριν φύγει από το σπίτι.

Επίσης σε αλλαγή προορισμού να το δηλώνει την ίδια στιγμή.

Επίσης σε δημόσιο χώρο η ταχύτητα περπατήματος ορίζεται στα 5-6 χλμ/ ώρα.

Όσοι την υπερβαίνουν θα δέχονται ελαφρύ ηλεκτροσοκ από το βραχιολάκι που υποχρεωτικά θα φοράνε και η έντασή του θα ποικίλει ανάλογα με την υπερβαση του ορίου.

Όσοι κοιτάνε κάπου εκτός βιτρίνας, κινητού τηλεφώνου, διάβασης, θα δέχονται προειδοποιητικό ηχητικό μήνυμα από την πιο κοντινή κάμερα με μεγάφωνο.

Τα βήματα θα μετριούνται, όπως και ο συνολικός χρόνος. Σε περίπτωση που υπάρχει καθημερινή απόκλιση πάνω από 10%, ο ύποπτος θα τίθεται σε διακριτική επιτήρηση για να διακριβωθεί η αιτία της απόκλισης.

Καμία άλλη ιδέα; Όλοι μαζί μπορούμε για το καλό όλων μας

:yuck:

Cpt. Haddock
15/12/2010, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από alres
[...]Καμία άλλη ιδέα; [...]

Πολλές, αλλα σε καθε μια τα ίδια θα γραφεις.

TROOPER
15/12/2010, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
...
Πάντως στην ουσία μιλάμε για απλούς λογικούς κανόνες που διευκολύνουν όλους... μόνο εδώ στη Ελλάδα μας κακοφαίνετε... :bigcry: :confused:...

αυτο που μας κακοφαινεται ειναι αλλο και πολυ λογικο να μας κακοφαινεται.η επιβολη!

και ειναι λογικο γιατι δε μπορει κανεις να επιβαλει νομους στη ζουγκλα!το μονο που θα καταφερει ειναι να εξαγριωσει οποιον και οτι ζει εκει.

:winka:

LOUKILOUK
15/12/2010, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
αυτο που μας κακοφαινεται ειναι αλλο και πολυ λογικο να μας κακοφαινεται.η επιβολη!

και ειναι λογικο γιατι δε μπορει κανεις να επιβαλει νομους στη ζουγκλα!το μονο που θα καταφερει ειναι να εξαγριωσει οποιον και οτι ζει εκει.

:winka:

Κάτι προσπαθείς να μας πεις αλλά δεν σε πιάνω και σε γράφω... πάω τώρα να δω κανα μεσημεριανάδικο γιατί άκουσα πως ο Ταρζάν με την Τζέιν χωρίζουνε...

:winka: :wave2:

sergiosm
15/12/2010, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
αυτο που μας κακοφαινεται ειναι αλλο και πολυ λογικο να μας κακοφαινεται.η επιβολη!

και ειναι λογικο γιατι δε μπορει κανεις να επιβαλει νομους στη ζουγκλα!το μονο που θα καταφερει ειναι να εξαγριωσει οποιον και οτι ζει εκει.

:winka:

άρα να μείνουμε μια ζωή ... ζώα της ζούγκλας και να μην γίνουμε άνθρωποι ποτέ ...

Hornet_08
15/12/2010, 15:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm


Τώρα βέβαια αν την πεις σε ελληνάρα στο μετρό για κάτι τέτοιο κινδυνεύεις να φας και ξύλο
αλλά τί να λέμε τώρα ...

Μου φαινεται τελειως βλακεια να τρεχουν στις κυλιομενες σκαλες, αν γουσταρετε να τρεξετε να πατε απο τις κανονικες &
Ειμαι προθυμοτατος να ριξω φαπα οποιον με σπρωξει ενω περιμενω να φτασει η σκαλα στο τερμα.

(Αν κ συνηθως προτιμω τις παραδοσιακες, καλο σου κανουν)

sniper
15/12/2010, 15:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hornet_08
Μου φαινεται τελειως βλακεια να τρεχουν στις κυλιομενες σκαλες, αν γουσταρετε να τρεξετε να πατε απο τις κανονικες &
Ειμαι προθυμοτατος να ριξω φαπα οποιον με σπρωξει ενω περιμενω να φτασει η σκαλα στο τερμα.

(Αν κ συνηθως προτιμω τις παραδοσιακες, καλο σου κανουν)


Δεν είναι καθόλου βλακεία.... Δουλεύει μια χαρά στο εξωτερικό το σύστημα.

Αν σε σπρώξω ρίξε μου μια φάπα όμως.... Πολύ θα το χαρείς...

:smokin:

Hornet_08
15/12/2010, 15:56
Ειμαι σιγουρος οτι θα το χαρω μικρε :)

sergiosm
15/12/2010, 16:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hornet_08
Μου φαινεται τελειως βλακεια να τρεχουν στις κυλιομενες σκαλες, αν γουσταρετε να τρεξετε να πατε απο τις κανονικες &
Ειμαι προθυμοτατος να ριξω φαπα οποιον με σπρωξει ενω περιμενω να φτασει η σκαλα στο τερμα.

(Αν κ συνηθως προτιμω τις παραδοσιακες, καλο σου κανουν)


Λες ε;;

προφανώς παίρνεις το μετρό μόνο για βόλτα και όχι για δουλειά ή απλά δεν το παίρνεις καθόλου

Γιατό όταν βιάζεσαι να προλάβεις π.χ. το λεωφορείο δεν φαίνεται και τόσο βλακεία.



:wave2:

sniper
15/12/2010, 16:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Λες ε;;

προφανώς παίρνεις το μετρό μόνο για βόλτα και όχι για δουλειά ή απλά δεν το παίρνεις καθόλου

Γιατό όταν βιάζεσαι να προλάβεις π.χ. το λεωφορείο δεν φαίνεται και τόσο βλακεία.



:wave2:

Σεργιο;

Αμα μου ρίξει φάπα και τον γεμίσω 15-16 9ρες λες να καταδικαστώ για χρήση υπερβολικής βίας; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sergiosm
15/12/2010, 16:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Σεργιο;

Αμα μου ρίξει φάπα και τον γεμίσω 15-16 9ρες λες να καταδικαστώ για χρήση υπερβολικής βίας; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ε και εσύ 15 - 16 πολλές είναι

να πάνε χαμένες και οι σφαίρες, με 1-2 κάνεις τη δουλεία σου



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
15/12/2010, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
ε και εσύ 15 - 16 πολλές είναι ;;;

να πάνε χαμένες και οι σφαίρες, με 1-2 κάνεις τη δουλεία σου



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Τι σφαίρες ρε συ;;;; Για 9ρες πρόκες έλεγα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sergiosm
15/12/2010, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Τι σφαίρες ρε συ;;;; Για 9ρες πρόκες έλεγα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:eyepop: :eyepop: :eyepop:

είπες 9 και πήγε το μυαλό μου σε ... χιλιοστά

που να φανταστώ ο άνθρωπας ...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Hornet_08
15/12/2010, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Λες ε;;



Γιατό όταν βιάζεσαι να προλάβεις π.χ. το λεωφορείο δεν φαίνεται και τόσο βλακεία.



:wave2:


Ειναι βλακεια γιατι μεχρι να φτασει η σκαλα πανω προλαβαινεις να ανεβεις αντε 5 σκαλοπατια, σε ποσο χρονο αναλογει αληθεια ? 5 δευτερολεπτα ?



Sniper αντι να αναρωτιεσαι ρε φιλε, ελα απο το ηρακλειο να κανουμε πιστη αναπαρασταση, εσυ θα ερθεις να με σπρωξεις κ εγω θα σε κανω ασηκωτο :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sergiosm
15/12/2010, 16:37
άσε που με τέτοιο .... nick


αλλού πάει το μυαλό


:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

sniper
15/12/2010, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
:eyepop: :eyepop: :eyepop:

είπες 9 και πήγε το μυαλό μου σε ... χιλιοστά

που να φανταστώ ο άνθρωπας ...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Occupational hazzard I pressume....

μπα, με 45ρι κατεβαίνω σε αγώνες τώρα (μην σπαμμάρεις!!! :D )

sergiosm
15/12/2010, 16:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hornet_08
Ειναι βλακεια γιατι μεχρι να φτασει η σκαλα πανω προλαβαινεις να ανεβεις αντε 5 σκαλοπατια, σε ποσο χρονο αναλογει αληθεια ? 5 δευτερολεπτα ?

Δεν έχεις χάσει ποτέ λεωφορείο για 5 δευτερόλεπτα ;;

Γιατί εγώ πάντως έχω χάσει.
Και νομίζω ότι σχεδόν όλοι όσοι χρησιμοποιούν (ή χρησιμοποιούσαν όπως εγώ πριν τη μηχανή) ΜΜΜ έχουν χάσει.


:wave2:

sergiosm
15/12/2010, 16:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
(μην σπαμμάρεις!!! :D )

εγώωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω;;;;;;;;;;;;;


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
15/12/2010, 16:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hornet_08
....

Sniper αντι να αναρωτιεσαι ρε φιλε, ελα απο το ηρακλειο να κανουμε πιστη αναπαρασταση, εσυ θα ερθεις να με σπρωξεις κ εγω θα σε κανω ασηκωτο :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Ειλικρινά προσπαθώ να καταλάβω αν αυτά που λες τα σκέφτεσαι ή κάποια δύναμη σε κυριεύει όταν καθεσε στον υπολογιστή σου....

Ηράκλειο Κρήτης ή Αττικής; Να φέρω και κυλιόμενες μαζί; :lol:

sniper
15/12/2010, 16:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
εγώωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω;;;;;;;;;;;;;


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Σε μενα μίλαγα :sad:

Hornet_08
15/12/2010, 16:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ειλικρινά προσπαθώ να καταλάβω αν αυτά που λες τα σκέφτεσαι ή κάποια δύναμη σε κυριεύει όταν καθεσε στον υπολογιστή σου....

Ηράκλειο Κρήτης ή Αττικής; Να φέρω και κυλιόμενες μαζί; :lol:

Αττικης ρε σκληρε :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
15/12/2010, 16:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hornet_08
Αττικης ρε σκληρε :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ε πάρε το Χόρνετ κι έλα μια μέρα στο Pulp να σε γνωρίσουμε.

sergiosm
15/12/2010, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Σε μενα μίλαγα :sad:


α οκ τότε






























συμφωνούμε

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:















τώρα σπαμμάρω εγώ

:lol:

Hornet_08
15/12/2010, 16:58
Για τις σκαλες... Φανταζομαι οτι εαν δεν το γραφει καποιος νομος δεν ειμαι υποχρεωμενος να το κανω... Ετσι δεν ειναι ?

sergiosm
15/12/2010, 17:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hornet_08
Για τις σκαλες... Φανταζομαι οτι εαν δεν το γραφει καποιος νομος δεν ειμαι υποχρεωμενος να το κανω... Ετσι δεν ειναι ?

θεωρητικά περιλαμβάνεται στους κανόνες χρήσης του μετρό (τους οποίους βέβαια κανείς ποτέ δεν έχει δει).

Συνέπεια δεν υπάρχει.

Εν τέλει είναι θέμα ανθρώπου αν θέλει να το κάνει ή όχι.

:wave2:

jimmis5
15/12/2010, 19:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
.....



ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ
DEALING WITH TIME
Γιατί χρειαζόμαστε το χρόνο; Το ντοκιμαντέρ ρίχνει μια νέα οπτική διάσταση σε αυτό το εντεινόμενο πρόβλημα της κοινωνίας. Με το ιδιόμορφο στυλ του, ο σκηνοθέτης σκαλίζει την ιστορία και εξερευνά πως έχει αλλάξει η αίσθηση του χρόνου με το πέρασμα του χρόνου.

Φιλε Gandalf το ειδα πραγματικα δειχνει τι φιλοσοφια το ποσο ειμαστε δεσμιοι με το χρονο..
Μου αρεσε το σημειο που ελεγε ενα τυπος για την εξελιξη των πολιτισμενων λαων και το οτι εμεις μπορει να ανακαλυψαμε τον ηλεκτρισμο ή τα γραναζια και τις μηχανες αλλα αλλοι λαοι που εμεις θεωρουμε κατωτερους να εχουν εξελιξη την φιλοσοφικη πλευρα του μυαλου τους.Και δειχνει για παραδειγμα ενα λαο ιθαγεννων απο την παπουα (αν θυμαμαι καλα) που εβλεπαν τους λευκους να τρεχουν συνεχως και να κοιταζουν το ρολοι τους χανοντας τις απιστευτες στιγμες της φυσης γυρω τους:wave2:

Αυτος ειναι ο τυπος που εχει κανει πραξη το ελληνικο σπευδε βραδεως Jimmy Wales

http://en.wikipedia.org/wiki/Slow_Movement
http://wikimediafoundation.org/w/index.php?title=WMFJA026/en/GR&utm_source=20101214_JA013A_EN&utm_medium=sitenotice&utm_campaign=20101214JA022&referrer=http%3A%2F%2Fen.wikipedia.org%2Fwiki%2FSlow_Movement

motomaniac
16/12/2010, 15:35
Σαλλλλονικη αθανατη... πηγα αθηνα και το ειδα οντως... με 5 δευτερα δε σωζεσαι... ας ξεκινουσες 1 λεπτο νωριτερα απο το να σπρωξεις τον συνανθρπο που ανεβαινει σωστα την κυλιομενη σκαλα και δεν τρεχει.. τωρα που θα εχει κι εδω μετρο θα γελλλλασουμε με κανεναν που θα βιαζεται ετσι... για χαλλλλλαρωστε...... ρομποτακια... το ξαναλεω. ας ξεκινουσατε νωριτερα...

Hornet_08
16/12/2010, 15:40
Ακριβως... Αν φοβασαι μη χασεις το λεωφορειο για 5 δευτερα... ας τα να πανε...

Ξυπνα 30 λεπτα νωριτερα να πας χαλαρος στην δουλιτσα σου, αν δεν εισαι ικανος να διαχειριστεις τον χρονο σου δε σου φταινε οι σκαλες

nickmonstro
16/12/2010, 19:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
κάνεις υπομονή ρε φίλε... όσο και αν βιάζεσαι , τίποτα δεν είναι τόσο σημαντικό για να αρχίσεις τις υστερίες ΠΕΡΠΑΤΩΝΤΑΣ!!!

Συμφωνω!

Μονο μην σου τυχει να βρισκεσαι σε φαση "MayDay,MayDay....αμοΛατα να γλυτωσεις"!!!:winka:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: