PDA

View Full Version : Aprilia Pegaso Strada 650



Newbas
01/08/2005, 15:56
Ημουνα αναμεσα στα fmx, xt και strada, με τα απο μπολικη αναγνωση και πολλες αλλαγες γνωμης φαινεται να σταθεροποιηθηκα στο strada.... γιατι ειναι δυνατο σε αντιθεση με το fmx που θα το επαιρνα και μετα απο 1 χρονο το πολυ δεν θα με καλυπτε -πιστευω- (σημειωτεων εχω ενα kaze-r οποτε και τα 33 αλογα του fmx πολλα θα μου φαινοταν στην αρχη), το xt δεν μου αρεσε εμφανησιακα οσο τα αλλα 2 και κατι διαβασα - ακουσα για οχι και τοσο καλη ποιοτητα κατασκευης....επισης με ενδιαφερουν και ταξιδακια οποτε το strada μετα απο ολα αυτα ειναι η προφανης λυση για μενα.....

ηθελα να ρωτησω τι παιζει με την ιστορια της αντιπροσωπειας γιατι κατα καιρος εχω διαβασει καποια πραγματα εδω και ψιλοπροβληματιζομαι....

ακομη αν υπαρχει καποιος που το εχει οδηγησει σε test ride η κατι τετοιο ας μοιραστει τις εντυπωσεις του.....και γενικοτερα σκεψεις και σχολια πανω στο μοντελο αυτο....

thnks

Newbas
01/08/2005, 16:00
επισης οτι πληροφοριες σχετικα με το μοντελο και την aprilia γενικοτερα που πιστευετε οτι θα ηταν καλο να ξερω πριν αδειασω τις τσεπες μου ειναι ευπροσδεκτες.....

thnks και παλι

Julius
01/08/2005, 16:16
Μην αποφασίσεις μόνο από αυτά που διαβάζεις , ψάξου για test drive όπως και να έχει γιατί εάν δεν σου κάθετε (για οποιαδήποτε λόγο) είναι καλύτερα να το ανακαλύψεις στο test drive παρά όταν το αγοράσεις



Πάντως η αντιπροσωπία έχει περάσει στα χέρια της μαμάς aprilia

Newbas
01/08/2005, 16:49
γεγονος πως θα το κυνηγησω για test ride απλα η πειρα μου ειναι μικρη οποτε θα ηθελα να ακουσω και την γνωμη καποιου με μεγαλυτερη εμπειρια.....

το οτι περασε στην aprilia φανταζομαι οτι ειναι καλο.........

powerphot
01/08/2005, 16:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Newbas
επισης οτι πληροφοριες σχετικα με το μοντελο και την aprilia γενικοτερα που πιστευετε οτι θα ηταν καλο να ξερω πριν αδειασω τις τσεπες μου ειναι ευπροσδεκτες.....

thnks και παλι

ApriliaClub (http://apriliaclub.tk/) :wave2:

magon
02/08/2005, 01:35
file mou k egw san esena etsi psaxnomoun ena mina k arostena. kanta ena test ride k ta tria k pare opio sou teriazei, egw pira fmx k den katebenw apo panw , einai poly fun k ta kanei ola. se dio xronia pou tha me 30 tha parw strada. mporei na exoun 10 aloga parapanw ala ta aloga tou fmx se agrieuoun kalitera. ti se niazoun oi antiprosopies. kainourgio to perneis , se tria xronia 8a se ksanadei i antiprosopeia.apla den pira strada giati to fmx mou 8imize to wr200 pou eixa k goustarw upside down , na enebainw eukola pezodromia k sti kinisi k eligmous na xw to kalitero. k afou fenesai paidi kalo pou den skizei mixanakia pare strada dagoto. an omws goustareis ena uperkibismeno papaki exeligmeno pou ta kanei ola k 8a se sunexeia kaulomenos pare fmx, milame gia poli fun 10 xronia neoteros egina.twra an 8es na pas patra k parapanw pare strada me ti selara tin wraia k na mpaineis stis strofes me poli poli eykolia k poli poli sta8erotita akoma k sta 170 klm. ento piges k pires kawasaki stin aprilia kolas.i pigio tin epopteBei mi kolas.

Newbas
02/08/2005, 14:50
σιγουρα θελω να κανω και τα ταξιδακια μου κτλ γι αυτο και καταληγω στο strada ,τωρα δεν ξερω αν σε 3 χρονια θα ειμαι σε θεση απο οικονομικης αποψεως να αγορασω μια νεα μηχανη γι αυτο και εκτος απο της σημερινες μου αναγκες κοιταω και αυριο.....

τωρα το kaze-r ειναι παπι και γενικα απο τεχνολογικης αποψεως αρκετα απλο απ'οτι φανταζομαι, και ουτως η αλλως του κανω καθε 1500 χλμ το service του και δεν μου εχει παρουσιασει κανενα προβλημα (τωρα που το σκεφτομαι ειναι πολυ σκυλι.....) οποτε δεν νομιζω οτι θα επρεπε να ανησυχω για την αντιπροσωπεια κλπ ενω για το strada μιλαμε για μια μεγαλη μηχανη οπου αργα η γρηγορα θα χρειαστω καποιο ανταλακτικο γι αυτο και ρωταω χωρις αυτο να παιζει μεγαλο ρολο στην επιλογη μου....

τωρα οσων αφορουν την fun πλευρα το strada δεν νομιζω να μην εχει (αναλογα βεβαια την εννοια που δινει ο καθενας μας)...

elli_summers
25/08/2005, 16:41
τελικα το πηρε κανεις το strada?ειμαι ετοιμη να το παρω (μολις πουλησα το παλιο μου) και θα ηθελα και μια 30η γνωμη!!!!χιχιχι.το λατρευω παντως το πηγα βολτα και ηταν σουπερ.το μονο που με απασχολει ειναι η μεταπωληση (που φαινεται να μην εχει σημαντικο προβλημα) και ανταλλακτικα.θα δειξει....

gian_nykt
30/08/2005, 14:13
Κι εμένα μου αρέσει το Strada σαν αγορά και μάλιστα αν προχωρίσω κάποια στιγμη σε αγορά SM θα είμαι μεταξύ Strada και XT-X Που έχουν ιδιο μοτερ απλά με προβληματίζει το σύμπλεγμα Aprilia-ηλεκτρικά-display οργάνων.Ίδωεν.Πάντως δεν έχει δώσει σημεία ζωής κανείς κάτοχoς Strada........ύποπτο.....!!!!!

elli_summers
02/09/2005, 20:58
δεν εμφανιζεται κανεις οντως...το θεμα ειναι οτι ειχανε προβλημα στην aprilia και δεν ειχαν φερει πολλα κομματια...δεν το περιμενανε το μπουμ!!συμφωνα με τις πληροφοριες μου συντομα θα κυκλοφορησουν πολλα περισσοτερα.ειδωμεν....εγω παντως αυτο θα παρω.το ΧΤ δεν το φτανω!!!:rolleyes: το δοκιμασα.ειμαι μινι.!!:D

dodos_1
05/09/2005, 17:08
Το έβγαλαν για να χτυπήσουν τα λοιπά 650 της αγοράς.Και το ότι πουλάει σαν τρελό κάτι θα σημαίνει...Και για ένα ακόμα μοντέλο της Aprilia...Value for money!

elli_summers
05/09/2005, 21:16
πουλαει οντως?????σιγουρα πραματα????εγω θα αφησω και το σεπτεμβριο μαλλον μεχρι να σιγουρευτω....(αν και ειμαι μια βδομαδα χωρις μηχανη και τα χω παιξει!!!)

jinks
20/09/2005, 16:45
ego exo ena kai den mou paei h kardia na katebo.eixa bebaia ola ta dilimata peri XT kai FMX ala kanontas to test ride kai prokatilimenos ligo apto periodika prira to strada.omorfo(mayro) apistefta eykolodigito, fovera frena,gernei os to terma,arketo gazi(to strono akomi) kai ena kadran san t.v.ayto poy theoro aparadekto sto XT kai se kathe sigxrono mianaki ine i elipsi strofometrou!!pou pas?toso poli stixizei?balto to rimadi. na simioso oti sto strada boris na rithmisis kofti kai kaysaeria kai entasi lambas kadran me joystik!!!!sketo pexnidi.a ta lastixa ine pirelli diablo!!!!


24280

powerphot
21/09/2005, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από jinks
ego exo ena kai den mou paei h kardia na katebo.

Για....πέρνα κι απο ΕΔΩ (http://apriliafun.freesuperhost.com/html/) να μας τα πεις ρε παληκάρι μια κι ενδιαφέρονται μερικοί μερικοί.:wave2:

gasotis
09/10/2005, 20:07
Δεν συγκρινωντε το μονο που υπερεχει το fmx ειναι τα κιλα αλλη κλαση το STRADA δεν ξερω τι σου εχουν πει αλλα τα aprilia ειναι πολυ ποιοτικα και αξιοποιστα το ξερω απο φιλο.Το μονο που θα προσεξειs ειναι το συνεργειο γιατι δεν ξερουν να ρυθμιζουν το κινιτηρα με ψεκασμο και θα σου σβηνει το μοτερ συνεχεια.Αυτο το προβλημα αντιμετοπησε φιλοs με τον προηγουμενο πηγασο αλλα το ελησε οριστικα αλλαζονταs μηχανικο και τωρα δεν κατεβαινει απο πανω του.Για drz 400 sm το εχειs σκευτει ειναι παναλαφρο και θα ευχαριστηθειs τα λεφτα που θα δωσειs δικαβαλα και εξορμησειs oμωs χλομο.:beer:

elli_summers
12/10/2005, 22:47
δε ξερω τι λετε εγω παντως το παραγγειλα!!!και συντομα θα ειναι κοντα μου να το κανω βολτιτσες!!!!

powerphot
13/10/2005, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από elli_summers
δε ξερω τι λετε εγω παντως το παραγγειλα!!!και συντομα θα ειναι κοντα μου να το κανω βολτιτσες!!!!

Μεγειές Μεγειές:D :wave2:

dodos_1
13/10/2005, 17:00
Καλοτάξιδο και ασφαλή χιλιόμετρα!!!...και που΄σαι....για πέρνα μια βολτα απο εδω...http://apriliafun.freesuperhost.com/html/

elli_summers
14/10/2005, 22:05
σας merci-ΑΡΩ πολυ!!!!οσο για το site εχω περασει πολλες φορες...τα λεμε εκει...