PDA

View Full Version : Help Κλοπή Xr600 !!! -- ΒΡΕΘΗΚΕ



howwww
15/12/2010, 17:34
Εκλάπη σήμερα από την περιοχή Γκύζη μηχανή τύπου HONDA XR600r υπ αριθμόν ******* κατά πάσα πιθανότητα τις πρώτες πρωινές ώρες.


Αν έχει παρατηρήσει κανείς κάτι ας επικοινωνήσει μαζί μου στο email howteam@gmail.com




Ευχαριστώ,


PS: Προσοχη παιδιά μεγάλη.. Στο τμημα που πηγα και την δηλωσα ηταν αλλοι δυο απο την περιοχη μου που ειχαν και αυτοι κλοπη απο την περιοχη του Γκυζη.

howwww
18/12/2010, 17:38
Παιδία βρέθηκε 3 στενα πιο πανω απο το σπιτι μου ξεκλειδωτο με βγαλμενα ολα τα καλωδια... Επισης δεν βρηκα να εχει γραψει χιλιομετρα το κοντερ... πως εξηγειται αυτο? Εχω την εντυπωση οτι προσπαθουσαν να το βαλουν μπροστα και δεν τα καταφερναν.. Η μονη λογικη εξηγηση που μπορω να δωσω.. Η αλλη εξηγηση ειναι να εκαναν καποια βολτα η καμια "τσαντια" εκει γυρω και να την παρατησαν. Η μηχανη παντως περαν των καλωδιων ηταν αθικτη (πιστευα οτι θα την βρω σακατεμενη αν την εβρισκα ποτε). Επισης ρωτησα εναν που ειχε παρκαρει διπλα της και μου ειπε οτι ειναι απο την πεμπτη το πρωι εκει... την μερα δηλαδη που κλαπηκε. Του εκανε μαλιστα εντυπωση γιατι ηταν ξεκλειδωτη και παρατημενη 3 μερες εκει και δεν ειχε κανεις παρομοια μηχανη στην γειτονια του. 3 μερες γυρναγα με το αυτοκινητο εξαρχεια γκυζι κυψελη γαλατσι και εντελως τυχαια οπως γυριζα σημερα περασα απο ενα στενο που δεν εχω ξαναπερασει και ουτε υπηρχε περιπτωση να περασω ποτε και βλεπω το φτερο του να προεξεχει λιγο απο τα παρκαρισμενα... πλησιαζοντας βλεπω και τα γραμματα "600r" στην σελα... Η λαχταρα μεγαλωνε οσο εφτανα πιο κοντα και τελικα φτανω διπλα και βλεπω την πινακιδα μου.. Δεν μπορειτε να φανταστειτε πως ειναι να βρισκεις κατι που εχεις απο το 2004 και τελικα στο κλεβουν. Φωναξα λοιπον την αστυνομια ηρθε ενα περιπολικο και με πηγε συνοδεια στο τμημα κυψελης οπου δηλωσα οτι βρεθηκε.

Οπως και να εχουν τα πραγματα ειμαι απο τους πολυ τυχερους αφου δεν πηγε για ανταλακτικα το μηχανακι μου και η ειρωνια της υποθεσης ειναι οτι πρεπει να το βαζω σε γκαραζ το XR του 1998 διοτι δυστηχως τα τρωνε ακομα και αυτα.


Αυριο λοιπον για να γιορτασω το γεγονος της ευρεσης, βαρυμποπη motocross παρτυ στο φυσικο του περιβαλλον :D :D :D :D :beer:


Ευχαριστω για την φιλοξενια του ποστ!


PS1: Ασφαλειστε παραπανω τις μηχανες σας απο οσο νομιζετε. Ημουν ενας απο αυτους που ελεγα "ελα μωρε.. σε μενα θα τυχει?"...

PS2: βρηκα και τον τροπο που διερηξαν την ABUS κουλουρα μου. Θα ποσταρω φωτογραφια μολις βρω λιγο χρονο.

suzukimaniac
18/12/2010, 18:10
PS2: βρηκα και τον τροπο που διερηξαν την ABUS κουλουρα μου. Θα ποσταρω φωτογραφια μολις βρω λιγο χρονο.


Δωσε μας πληροφοριες.....αμεσα...

Shaolin Monk
18/12/2010, 18:20
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

howwww
18/12/2010, 18:36
Οριστε, στην διάθεσή σας. Ο παλιος παραδοσιακος τροπος. Συρμα. Μαλιστα το ειχαν φτιαξει σαν κλειδι. Το ABUS λοιπον (κουλουρα) των 50ΕΥΡΩ ανοιγει με ενα απλο συρμα. Αυτο βρηκα εκει που ειχα παρκαρει την μηχανη μου. Δεν μπορει να ειναι κατι αλλο. Αυριο θα ψαξω μπας και βρω και την κουλουρα εκει κοντα πεταμενη να το κανω και τεστ μονος μου.

http://img580.imageshack.us/img580/5403/img7917g.jpg

lc8ergr1
20/12/2010, 05:27
φιλε

εισαι πολυ τυχερος!!

προσεχε ομως απο εδω και περα αυτο που σου συνεβει ειναι ΣΗΜΑΔΙ



οσο για το συρμα .... πολυ θα ηθελα να επιανα ενα τετοιο καθαρμα και με το συρμα που επινοησε να του βασανιζα την κολοτρυπιδα 24 ωρες ΝΟΝ ΣΤΟΠ

ΕΤΣΙ ΘΕΛΟΥΝ ΤΑ ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ να μην προλαβουν να φτασουν στο αστυνομικο τμημα

Loudovikos
20/12/2010, 07:45
Δυστηχώς ανοιγουν πανεύκολα. Στο youtube υπάρχουν και μαθήματα.. :(