PDA

View Full Version : Πορεία 15/12/10 ξύλο στον Χατζηδάκη !!!!!!!!!!!!!!!!!



Σελίδες : [1] 2 3 4

g.kounoupis
15/12/2010, 21:00
Τι έγινε ρε παιδιά ο κόσμος ξύπνησε και κοπανάει βουλευτές ?


http://www.youtube.com/watch?v=0-wSMxLzVco

Η δράση αρχίζει στο 52΄΄

webassasin
15/12/2010, 21:05
μακαρι.
κανονιστε κανα καλο κ ανεβαινω!

FZMAN
15/12/2010, 21:07
Άντε να δούμε πότε θα έχουν σειρά οι υπόλοιποι.:a26:

AUFGEBRACHT
15/12/2010, 21:09
Να μια παρήγορη εικόνα...καλά του κάνανε του πούστη!!! Να φοβούνται οι καργιόληδες να βγουν από το σπίτι τους...Και αυτό που μ αρέσει είναι ότι αυτοί που τον βαράνε δεν είναι οι περίφημοι γνωστοί άγνωστοι,αλλά απλός κόσμος,μπράβο στον παππού που του αφήνει πεσκέσι το χερούλι από την ομπρέλλα στο κεφάλι. Του κόπηκε το γέλιο του πούστη...όσο είμαστε κυβέρνηση μόκο και αντιπολίτευση πάω με καμάρι με το λαό στο πεζοδρόμιο...ΟΥΣΤ!!!!!!!!!!!!

Cpt. Haddock
15/12/2010, 21:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από webassasin
κανονιστε κανα καλο κ ανεβαινω!

Ι 'll be right behind you (http://www.youtube.com/watch?v=IDQ1ljlnSjU&feature=fvsr)

:rotflmao:

NikosKK
15/12/2010, 21:15
Άρχισε να αγριεύει ο κόσμος,καιρός ήταν...

Εχετλαίος
15/12/2010, 21:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosKK
Άρχισε να αγριεύει ο κόσμος,καιρός ήταν...

:winka:

AUFGEBRACHT
15/12/2010, 21:18
Πόσο ωραία ακούγεται στα αυτιά...ΤΟ ΝΕΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ...και να ακολουθεί κι η διαφημιστική φωτό...


219636

perastikos
15/12/2010, 21:22
Καλά ο τύπος πρέπει να είναι τελείως αφελής για να κατέβει στην πορεία!

Όσο για το ξύλο:
Μη χτυπάτε τους πολιτικούς!
Αφορμή ψάχνουν για να κατατάξουν το "λειτούργημά" τους στα βαρέα και ανθυγιεινά!!!

:lol:

Λευκάδιος
15/12/2010, 21:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Να μια παρήγορη εικόνα...καλά του κάνανε του πούστη!!! Να φοβούνται οι καργιόληδες να βγουν από το σπίτι τους...Και αυτό που μ αρέσει είναι ότι αυτοί που τον βαράνε δεν είναι οι περίφημοι γνωστοί άγνωστοι,αλλά απλός κόσμος,μπράβο στον παππού που του αφήνει πεσκέσι το χερούλι από την ομπρέλλα στο κεφάλι. Του κόπηκε το γέλιο του πούστη...όσο είμαστε κυβέρνηση μόκο και αντιπολίτευση πάω με καμάρι με το λαό στο πεζοδρόμιο...ΟΥΣΤ!!!!!!!!!!!! τί απλός κοσμος,πρασινοφρουροί ήταν δεν ειδες τεχνικές κλασικου τραμπουκισμου?:rotflmao::wave2:

Lioulios
15/12/2010, 21:22
Ωραίες εικόνες ...Μαγικές στιγμές !

Μράβο στα κοπέλια (για το βουλευτή λέω)

AUFGEBRACHT
15/12/2010, 21:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos76
τί απλός κοσμος,πρασινοφρουροί ήταν δεν ειδες τεχνικές κλασικου τραμπουκισμου?:rotflmao::wave2:

Ναι ε;;; Εγώ πάλι τους πέρασα για οργανωμένους ΠΑΟΚτζήδες της θύρας 4...

el_hymador
15/12/2010, 21:26
οκ, απαραδεκτες τετοιου τυπου ενεργειες, λιγο σεβασμος δεν βλαπτει.......


























....το χαψατε ε; :lol:

Χωστε πραμα λεμε, να φοβουντε να βγουν απο τα σπιτια τους τα καθικια!!! :a015: :a016: :a021:

gianhs8
15/12/2010, 21:27
μπα δεν γινεται τηποτα ειναι και τριακοσιοι παναθεμα τους...............


η μονη λυση εινα ωταν του χρονου με το καλο ερθει η μερα ψηφοφοριας της αυξησης της βουλευτικης αποζημιωσης που θα ειναι ολοι μαζεμενοι βαζουμε μια καλη φωτια και καθαριζουμε με την μια, το μονο που με ανησιχει ομως ειναι οτι αν δεν καουν γρηγορα μπωρει να ψηφησουν και κανα καινουργιο επηδομα τυπου "καμενος βουλευτης" "προσελευσης σε πυρκαγια" "αυξησης της θερμοκρασιας"

el_hymador
15/12/2010, 21:28
Αυτο το τρομο θελω να βλεπω στα προσωπα τους! :D


219637

Λευκάδιος
15/12/2010, 21:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Αυτο το τρομο θελω να βλεπω στα προσωπα τους! :D η ομπρελα εχει κολλησει στο κεφαλι ή κανω λαθος?

Εχετλαίος
15/12/2010, 21:32
http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=222128&cid=6

:a31: :a31: :a31:

AUFGEBRACHT
15/12/2010, 21:33
Να και μια φορά που έχουμε αποδείξεις και φωτογραφικά ντοκουμέντα ότι οι βουλευτές ματώνουν για χάρη του ελληνικού λαού...

Λευκάδιος
15/12/2010, 21:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=222128&cid=6

:a31: :a31: :a31: ''Φαίνεται πως το γεγονός ότι η Νέα Δημοκρατία έχει πρωτοστατήσει στον αγώνα κατά της οικονομικής πολιτικής της κυβέρνησης και έχει καταγγείλει ότι το πρόσφατο νομοθέτημά της οδηγεί σε «εργασιακό Μεσαίωνα», έχει ενοχλήσει πολλούς.''
:cry: οχι αλλο καρβουνοοοοο

John Steed
15/12/2010, 21:35
Να πω ότι δεν το ευχαριστήθηκα.....?




















:winka:

AUFGEBRACHT
15/12/2010, 21:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=222128&cid=6

:a31: :a31: :a31:

Γιατί ρε φίλε κοροιδεύεις την ανακοίνωση;;; Είδα με τα μάτια μου το Σαμαρά με σημαία με το σφυροδρέπανο και τον Αβραμόπουλο να βάφει με σπρέι το σήμα της αναρχίας σε τράπεζες...

NikosKK
15/12/2010, 21:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Αυτο το τρομο θελω να βλεπω στα προσωπα τους! :D


θέλει φούσκα σα comic απο πάνω και να γράφει : "What the fuck,this was not part of the plan" :rotflmao:

AUFGEBRACHT
15/12/2010, 21:37
Παλιά έβλεπες άνθρωπο να κρατά ομπρέλλα και σκεφτόσουν πως μάλλον θα βρέξει...πλέον θα σκέφτεσαι πως κάπου κοντά κυκλοφορεί βουλευτής...

webassasin
15/12/2010, 21:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από gianhs8
μπα δεν γινεται τηποτα ειναι και τριακοσιοι παναθεμα τους...............


κανα καινουργιο επηδομα τυπου "καμενος βουλευτης" "προσελευσης σε πυρκαγια" "αυξησης της θερμοκρασιας"
πεθανα!!!!
τελειο!

Εχετλαίος
15/12/2010, 21:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosKK
θέλει φούσκα σα comic απο πάνω και να γράφει : "What the fuck,this was not part of the plan" :rotflmao:

Το καλύτερο Post ever!
:a23: :a23: :a23:

webassasin
15/12/2010, 21:40
αμα το φτιαξετε ανετα το βαζω φωτο προφιλ στο φβ!

g.kounoupis
15/12/2010, 21:44
Την ομπρέλα την κρατάει ο μπάτσος για να μην βραχεί αλλά από αύριο θα του κρατάει κράνος :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

webassasin
15/12/2010, 21:46
απο αυριο δουλεια απο το σπιτι,σκουρα τα πραματα..
ετσι κ αλλιως τι κανω κ που παω στο μαγαζι,μονο κινδυνευω..

Allst@rf
15/12/2010, 21:49
:rolleyes:

gcrook
15/12/2010, 21:51
:bigcry: :bigcry:


219643

Cpt. Haddock
15/12/2010, 21:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
:bigcry: :bigcry:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

el_hymador
15/12/2010, 21:57
:)


219646

el_hymador
15/12/2010, 21:59
:D


219648

ggs
15/12/2010, 21:59
μπα...σε ζαρντινιέρα θα χτύπησε....

el_hymador
15/12/2010, 22:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
μπα...σε ζαρντινιέρα θα χτύπησε....

ναι, η αυτο, η εξοστρακιστηκε μπουκετο σε καμια βεραντα...

aakkuan
15/12/2010, 22:05
οτι και να ταν

ήταν η κακιά στιγμή,

δεν χαρακτηρίζει το σύνολο τον διαδηλωτών

....και θα διενεργηθεί έρευνα για να αποδωθούν ευθύνες!

:D :smokin: :smokin:

webassasin
15/12/2010, 22:07
σε εμας η σε αυτους?

aakkuan
15/12/2010, 22:20
αι χοουπ γιου γκοτ δε τζοουκ....

:)

webassasin
15/12/2010, 22:23
ναι,απλα ηθελα να πω κ εγω τη μ***α μου..

aakkuan
15/12/2010, 22:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από webassasin
ναι,απλα ηθελα να πω κ εγω τη μ***α μου..


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

οκ!

dimdoc
15/12/2010, 22:30
Nταξ, το λυσαμε το προβλημα και σημερα...ή τουλαχιστον κατι εγινε, προχωρησαμε πιο κοντα στη λυση:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Gallos
15/12/2010, 22:32
Τι να κλασουν δυο μπουνιδια που έφαγε αυτός. Τώρα θα λέει, καλά κάνω και τα τρώω(φράγκα), βάζω την ζωή μου σε κίνδυνο, όποτε τα δικαιούμαι... Καριοληδες, με κάνουν και βρίζω βραδιάτικο... Κάτι τέτοιες στιγμές είναι που εύχομαι να υπάρχει θεία δίκη, για να πηζετε στον αιώνα τον άπαντα, σε καζάνια μέσα...

johndoe
15/12/2010, 22:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Αυτο το τρομο θελω να βλεπω στα προσωπα τους! :D


:beer: :beer:

Stabak
15/12/2010, 22:37
Ρε μπας και προκειται για παρεξηγηση;

webassasin
15/12/2010, 22:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gallos
Τώρα θα λέει, καλά κάνω και τα τρώω(φράγκα), βάζω την ζωή μου σε κίνδυνο, όποτε τα δικαιούμαι...
Μο**α ετσι εισαστε?
Θα σας δειξω εγω.

SVX
15/12/2010, 22:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Αυτο το τρομο θελω να βλεπω στα προσωπα τους! :D

δε μπορει ρε φιλε ....σα να ειδε τον Παγκαλο με στολη μπαλαρινας ειναι...
:bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

antsoar
15/12/2010, 22:51
Μου φτιάξατε το βράδυ :evil: :evil: :evil:

Zid
15/12/2010, 22:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
:D :lol: :lol: :beer:

hidefnick
15/12/2010, 23:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimdoc
Nταξ, το λυσαμε το προβλημα και σημερα...ή τουλαχιστον κατι εγινε, προχωρησαμε πιο κοντα στη λυση:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

+οσα θες......

BLACKGAS
15/12/2010, 23:11
Το σημαντικό είναι να συνηδειτοποιήσουν οι κοινοβουλευτικοί μας άρχοντες ότι δεν είναι ασύδοτοι. Όταν αρχίσουν να σκέφτονται και τις συνέπειες των ενεργειών τους θα βελτιωθούν (όσο δύνανται γιατί μερικοί απλώς δεν..)

Πάντως βρέθηκε να τις φάει ένας από τους πιο μπούληδες της παρέας! Που να το έχει δει το έργο στη γυάλα του κολλεγίου για να ξέρει πως είναι το σπορ!!:D

notakos600
15/12/2010, 23:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLACKGAS
Πάντως βρέθηκε να τις φάει ένας από τους πιο μπούληδες της παρέας! Που να το έχει δει το έργο στη γυάλα του κολλεγίου για να ξέρει πως είναι το σπορ!!:D


+1000

Και να δεις που θα έχει πιάσει καμιά γωνιά και θα κλαίει ακόμα στο σπίτι του.

BLACKGAS
15/12/2010, 23:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
+1000

Και να δεις που θα έχει πιάσει καμιά γωνιά και θα κλαίει ακόμα στο σπίτι του.

:nono: θα έχει πάρει τον ψυχολόγο συνεδρία για να του πει πως τον έκοψε απότομα η μάνα του από το γάλα και του έχει μείνει στερητικό!:lol:

Αμφίσημος
15/12/2010, 23:29
Δεν τρέχει τίποτα..όλοι ματώνουμε καθημερινά με τον ενα ή τον άλλο τρόπο.
Αισθάνομαι ικανοποίηση που τον βλέπω πρησμένο το πούστη και ταυτόχρονα εκνευρίζομαι που ανακαλύπτω τέτοιες πτυχές του χαρακτήρα μου.
Ας παραδειγματιστεί όλοι η παρεούλα του, δεν τρέχει τίποτα. Αλλά μωρέ ο καψερός ήταν κι απο τους πιο μπούληδες...αλλά κι απο τους πιο γλίτσες!
Βέβαια θα προτιμούσα τον Παναγιωτόπουλο στη θέση του να σας πω την αλήθεια..
Εσείς;

super_toto
15/12/2010, 23:33
Πάντως νομίζω ότι ο διαιτητής έπρεπε να διακόψει τον αγώνα από τη στιγμή που έσκασε η ομπρέλα στο κεφάλι. Δεν έπρεπε να περιμένει να έχουμε διπλη αιμοραγία από φρύδι και μύτη για να δώσει τεχνικό νοκ άουτ.

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Καλά ειναι. Ας ελπίσουμε την επόμενη φορά να υπάρχουν και μη αναστρέψιμες βλάβες.

perastikos
15/12/2010, 23:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Αμφίσημος
Βέβαια θα προτιμούσα τον Παναγιωτόπουλο στη θέση του να σας πω την αλήθεια..
Εσείς;

Άκη Τσοχατζόπουλο FTW :a08:

pilotos_xtreme
15/12/2010, 23:44
μακαρι να τους σαπισουν και τους 300 τοσο πολυ στο ξυλο, ωστε να μη μπορουν ουτε να σηκωθουν απο κατω.

Λευκάδιος
15/12/2010, 23:44
.


219651

junkier6
15/12/2010, 23:44
παγκαλο by far...

nic mor
16/12/2010, 00:01
viva la revolution!!!!


219652

blackrose
16/12/2010, 00:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=222128&cid=6

:a31: :a31: :a31:



χαχαχα......:bawl:

ηρωα τον κανανε τον λουστη τον κουμπαρο.

http://www.youtube.com/watch?v=5zPbT-lz2t4

Hornet_08
16/12/2010, 00:25
Κοιτα φατσα... ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ.

Ποτε θα καταλαβετε οτι πρεπει να βγαλετε ενα εισιτηριο για εξωτερικο ΧΩΡΙΣ επιστροφη ? ε?ΕεΕ?ε?εε?Ε?Ε?ε?ΕΕ??Ε?Ε

blackrose
16/12/2010, 00:26
Η δήλωση του Γ. Πεταλωτή έχει ως εξής:

«Η κυβέρνηση καταδικάζει απερίφραστα την επίθεση εναντίον του Βουλευτή της Ν.Δ. Κωστή Χατζηδάκη.Τέτοιου είδους ενέργειες δεν εκφράζουν την κοινωνία και τους πολίτες, οι οποίοι στέκονται απέναντι σε τέτοιου είδους φαινόμενα. Η δημοκρατία ούτε φιμώνεται, ούτε τρομοκρατείται».

http://www.newsbeast.gr/politiki/arthro/91299/i-dimokratia-oute-fimonetai-oute-tromokrateitai/



και η απαντηση που μου εφτιαξε την βραδια απο αλλο σαιτ.



Κύριε πεταλωτή και εμείς καταδικάζουμε απερίφραστα την επίθεση εναντίον του αξιότιμου βουλευτή. Θα διενεργήσουμε άμεσα ΕΔΕ για να διερευνήσουμε τυχόν ευθύνες των διαδηλωτών. Εκφράζουμε την θλίψη μας για το συμβάν και θέλουμε να τονίσουμε ότι πρόκειται περί μεμονωμένου περιστατικού.....


Η ΕΔΕ ολοκληρώθηκε. Ο κύριος Χατζηγάκης κατηγορείται για τρομοκρατία καθώς ξεκάθαρα φαίνεται στο βίντεο ότι ο ίδιος ρίχνει τη μύτη του, το κεφάλι του και το μάγουλο του στα δάχτυλα των διαδηλωτών. Ντροπή κύριε Χατζηγάκη, ντροπή!

Case solved, ο επόμενος ...





:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :smokin:

Hornet_08
16/12/2010, 00:43
Καλη απαντηση...

vaska
16/12/2010, 05:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hornet_08
Κοιτα φατσα... ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ.

Ποτε θα καταλαβετε οτι πρεπει να βγαλετε ενα εισιτηριο για εξωτερικο ΧΩΡΙΣ επιστροφη ? ε?ΕεΕ?ε?εε?Ε?Ε?ε?ΕΕ??Ε?Ε


Κοίτα που θα συμφωνήσω μαζί σου, πάει χάλασε ο κόσμος.


:rotflmao: :rotflmao:

takis-kk
16/12/2010, 06:23
Καλά ρε..
Ολοι στην Ολυμπιακή δουλεύετε?

takis-kk
16/12/2010, 06:46
Ενας μετριοπαθής πολιτικός που κατα την γνώμη μου δεν υπήρξε ποτέ αναντίστοιχος με τα "πιστεύω" του. Υπήρξε πάντα υπέρμαχος της Ευρωπαικής ολοκλήρωσης και δεν το έκρυψε ποτέ.

Το να διαφωνούν κάποιοι το καταλαβαίνω, ας μας περιγράψουν όμως τον "παράδεισο" που ονειρεύονται και αν μας πείσουν, να είναι σίγουροι ότι θα βρεθούν πολλοι να τους ακολουθήσουν.

Επίσης δεν τον άκουσα ποτέ να κραυγάζει ή να χαιδεύει αυτιά σε αντίθεση μέ άλλους....

Παρακάτω οι απόψεις του ...


Κωστης Χατζηδάκης.
Τετάρτη, 8 Δεκεμβρίου 2010
Ολίγον έγκυος και ολίγον Ευρώπη

"Χθες και προχθές ήμουν στις Βρυξέλλες, σε μια συνάντηση του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος με εκπροσώπους εθνικών κοινοβουλίων. Βασικά θέματα ήταν η χρηματοδότηση των πολιτικών της ΕΕ και η οικονομική διακυβέρνηση. Κοινός παρανομαστής η οικονομική κρίση, της οποίας ένα από τα επίκεντρα είναι η Ελλάδα. Ο πρόεδρος της κοινοβουλευτικής ομάδας του ΕΛΚ, αφού σημείωσε την πανευρωπαϊκή διάσταση της κρίσης, υπογράμμισε ότι στην Ευρώπη μάς έχουν προλάβει οι εξελίξεις και «τρέχουμε πίσω από τις αγορές».

Όταν έχεις κοινή αγορά, ή ακόμα περισσότερο κοινό νόμισμα, οι ασθένειες εξαπλώνονται ευκολότερα. Το ζήτημα είναι ότι δεν έχει βρεθεί ένα πανευρωπαϊκό φάρμακο. Ορισμένοι απορούν πώς είναι δυνατόν χώρες του ευρώ, το οποίο είναι ένα πολύ ισχυρό νόμισμα, να υφίστανται τέτοιους κλυδωνισμούς. Κάποιοι απαντούν με το επιχείρημα της κερδοσκοπίας. Άλλοι θεωρούν ότι το ευρώ φτιάχτηκε με έναν ιδιότυπο τρόπο και οι αγορές δεν το καταλαβαίνουν. Κάποιοι άλλοι επικεντρώνονται στα δομικά προβλήματα των εθνικών οικονομιών (Ελλάδα) ή των τραπεζών (Ιρλανδία). Πιθανότατα όλα αυτά είναι σωστά. Ωστόσο, ένα είναι βέβαιο: Το ευρώ είναι το κοινό νόμισμα της ευρωζώνης, το πρόβλημα είναι, επομένως, κοινό και η λύση οφείλει να είναι ευρωπαϊκή. Σε μεγάλο βαθμό, μέχρι τώρα, ο καθένας δείχνει με το δάχτυλό του τον απέναντι. Οι πλούσιοι επισημαίνουν τις ευθύνες των ασθενών. Και οι αδύνατοι την έλλειψη αλληλεγγύης από τους ισχυρότερους, ιδιαίτερα τους Γερμανούς. Η αλήθεια είναι πως, τόσο οι μεν όσο και οι δε, έχουν δίκιο. Αλλά τι να το κάνουμε το δίκιο; Σημασία έχουν οι λύσεις. Λύση δεν είναι ούτε οι έριδες, ούτε η λιγότερη Ευρώπη. Λύση είναι η περισσότερη Ευρώπη.

Κάναμε κοινή νομισματική πολιτική, χωρίς κοινή δημοσιονομική πολιτική και χωρίς κοινές φορολογικές αρχές. Η έλλειψή τους υπονομεύει το κοινό νόμισμα. Οι ευρωσκεπτικιστές μπορεί να πουν: Μα να δοθούν και άλλες εξουσίες στις Βρυξέλλες; Να δοθούν! Όπως είναι σωστό να υπάρχουν ευρωομόλογα που δεν τα θέλουν οι Γερμανοί, άλλο τόσο σωστό είναι να υπάρχει συντονισμός και εκ των προτέρων έλεγχος των εθνικών προϋπολογισμών από την Ευρωπαϊκή Επιτροπή και το ECOFIN. Μέχρι τώρα οι Ευρωπαίοι έχουμε βάλει πολιτικές σκοπιμότητες μπροστά απ’ το κοινό συμφέρον. Και γι’ αυτό βάλαμε το κάρο μπροστά απ’ το άλογο. Κάναμε, δηλαδή, το ευρώ χωρίς να το θωρακίσουμε επαρκώς. Ολίγον έγκυος και ολίγον Ευρώπη δε γίνονται. "

bulmont
16/12/2010, 07:11
Eλα ομως που ποτε δεν συμβαδιζουν τα λογια των πολιτικων με τα εργα τους

the who
16/12/2010, 07:25
Καπως ετσι μπορει να ξεκινησει μια γνησια λαικη εξεγερση η να πνιγει στα σπαργανα της.Καταλαβαινω οτι χαιρεστε γιατι βλεπετε καποιους απο τους δυναστες μας να "πληρωνουν".Ακομα κι αν καποιος δολοφονουσε χτες τον Χατζηδακη το συστημα εχει ολοκληρες εφεδρειες για να αναπληρωσει το τυχον κενο.
Τους θεσμους πρεπει να καταργησουμε κι οχι τα προσωπα.Over and out.:smokin:

DIM.K30
16/12/2010, 07:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Αμφίσημος
Δεν τρέχει τίποτα..όλοι ματώνουμε καθημερινά με τον ενα ή τον άλλο τρόπο.
Αισθάνομαι ικανοποίηση που τον βλέπω πρησμένο το πούστη και ταυτόχρονα εκνευρίζομαι που ανακαλύπτω τέτοιες πτυχές του χαρακτήρα μου.
δυστυχως το ιδιο νιωθω και γω και μεγαλη μεριδα του κοσμου:(

faraway
16/12/2010, 07:54
Αυτά είναι μπράβο να αγιάσουν τα χέρια τους , άντε να πέρνουν και άλλοι σειρά ,
και σκληρότερες σκηνές να βλέπουμε ( μην μένουμε δλδ σε 2-3 μπουνιές ) .....:smokin:

vaska
16/12/2010, 08:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από takis-kk
Καλά ρε..
Ολοι στην Ολυμπιακή δουλεύετε?


Φίλε μου θα προσπαθήσω να σε βοηθήσω να καταλάβεις το γιατί τις μάζεψε χθες ο κύριος, γιατί μου ακούγεσαι λίγο "χρωματισμένος".

Τις μάζεψε λοιπόν κατά τη γνώμη μου όχι γι' αυτό που είναι (άλλωστε δεν είναι τπτ, μηδέν από μηδέν, μηδέν που λέει κι ο πατέρας μου κι έχει απόλυτο δίκιο), αλλά γι' αυτό που εκπροσωπεί, τους πολιτικούς της έρμης αυτής χώρας που έκαναν την Ελλάδα υποχείριο της διεθνούς αληταρίας. Ανήκει στην φάρα των προδοτών και καλά του έκαναν και καλά θα κάνουν και στους υπόλοιπους δοσίλογους να τους πρήξουν τα μούτρα. Και όχι αντίθετα με τους πολίτικαλ κορέκτ δεν είμαι ενάντια στην βία όταν αυτή προάγει το γενικότερο συμφέρον. Η φάρα των άεργων κατ' επάγγελμα πολιτικάντηδων βιάζει εμένα και την οικογένειά μου καθημερινά, τα φιλαράκια τους και τσιράκια των μεγαλοαφεντάδων με σκοτίζουν καθημερινά θυμίζοντάς μου ότι χρωστάω και απειλώντας με νόμους κομμένους και ραμμένους στα μέτρα τους, φροντίζοντας να μην ξεχνώ ότι είμαι ανίκανος και ανίσχυρος απέναντι στην παντοδυναμία τους, υπονόμευσαν το μέλλον μου και των παιδιών μου, καταδικάζοντάς μας να είμαστε μοριονέτες στη δικιά τους σκακιέρα με κανόνες που αυτοί επινόησαν με γνώμονα αυστηρά και μόνο το δικό τους συμφέρον.

Και θα υπάρξει και συνέχεια και στους δρόμους θα είναι όλες οι ηλικίες, άνθρωποι που καθημερινά καταπατούνται θα βρουν διέξοδο στις μπουνιές και στις ομπρελιές και δεν τους σώζουν 1000 διμοιρίες ΜΑΤ.


Αυτά τα ολίγα, πρέπει ν' ανοίξω το μαγαζί μου να υποδεχτώ τους ανύπαρκτους πελάτες μου, στην πιό μελαγχολική Χριστουγεννιάτικη αγορά των τελευταίων χρόνων.

dimdoc
16/12/2010, 08:02
Αφου εκτονωθηκατε με την Χατζηγακη (που δεν εχει ψηφισει κανενα απο τα μετρα, ουτε το μνημονιο), περαστε απο το ταμειο να πληρωθειτε τα 720 ευρω και μετα απο το γκισε να πληρωσετε τελη κυκλοφοριας και περαιωση...

sergiosm
16/12/2010, 08:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Τους θεσμους πρεπει να καταργησουμε

Το πρόβλημα όμως είναι ότι κανείς δεν λέει με τι σκοπεύει να τους αντικαταστήσει...

:wave2:



Υ.Γ. όσο για τον Χατζηγάκη, ήταν απλά αναμενώμενο ότι κάποια στιγμή θα γινόταν

vaska
16/12/2010, 08:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimdoc
Αφου εκτονωθηκατε με την Χατζηγακη (που δεν εχει ψηφισει κανενα απο τα μετρα, ουτε το μνημονιο), περαστε απο το ταμειο να πληρωθειτε τα 720 ευρω και μετα απο το γκισε να πληρωσετε τελη κυκλοφοριας και περαιωση...


Ποιος μίλησε για εκτόνωση????

:confused: :confused:

Marshal
16/12/2010, 08:26
Εργατικό ατύχημα...

vaska
16/12/2010, 08:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Marshal
Εργατικό ατύχημα...

Ναι ο φουκαράς, καθώς πήγαινε ήσυχα ήσυχα στη δουλειά του σκόνταψε κι έπεσε σε κάτι μπουνιές και πάνω σε ομπρελιές.

Πιθανά υπήρχε και μία ζαρντινιέρα εκεί που έπεσε και ματώθηκε.
:rotflmao: :rotflmao:

the who
16/12/2010, 08:38
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
[B]Το πρόβλημα όμως είναι ότι κανείς δεν λέει με τι σκοπεύει να τους αντικαταστήσει...

:wave2:

1789 :wave2:

Cpt. Haddock
16/12/2010, 08:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
[...]1789 :wave2:

1812 :sick:

Zid
16/12/2010, 08:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από takis-kk
Ενας μετριοπαθής πολιτικός που κατα την γνώμη μου δεν υπήρξε ποτέ αναντίστοιχος με τα "πιστεύω" του. Υπήρξε πάντα υπέρμαχος της Ευρωπαικής ολοκλήρωσης και δεν το έκρυψε ποτέ.



" :alien:

sergiosm
16/12/2010, 08:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
[B]1789 :wave2:

Γαλλική Επανάσταση λοιπόν.


Μα η Γαλλική Επανάσταση δεν είχε ως σκοπό τη ... δημοκρατία;

Δηλαδή τον ίδιο θεσμό που έχουμε και σήμερα;

Και αν τελικά κάποιοι έχουν *%*%$(% κάποιον θεσμό, γιατί να αλλάξει ο θεσμός και όχι αυτοί;



:wave2:

GABBER
16/12/2010, 08:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Φίλε μου θα προσπαθήσω να σε βοηθήσω να καταλάβεις το γιατί τις μάζεψε χθες ο κύριος, γιατί μου ακούγεσαι λίγο "χρωματισμένος".

Τις μάζεψε λοιπόν κατά τη γνώμη μου όχι γι' αυτό που είναι (άλλωστε δεν είναι τπτ, μηδέν από μηδέν, μηδέν που λέει κι ο πατέρας μου κι έχει απόλυτο δίκιο), αλλά γι' αυτό που εκπροσωπεί, τους πολιτικούς της έρμης αυτής χώρας που έκαναν την Ελλάδα υποχείριο της διεθνούς αληταρίας. Ανήκει στην φάρα των προδοτών και καλά του έκαναν και καλά θα κάνουν και στους υπόλοιπους δοσίλογους να τους πρήξουν τα μούτρα. Και όχι αντίθετα με τους πολίτικαλ κορέκτ δεν είμαι ενάντια στην βία όταν αυτή προάγει το γενικότερο συμφέρον. Η φάρα των άεργων κατ' επάγγελμα πολιτικάντηδων βιάζει εμένα και την οικογένειά μου καθημερινά, τα φιλαράκια τους και τσιράκια των μεγαλοαφεντάδων με σκοτίζουν καθημερινά θυμίζοντάς μου ότι χρωστάω και απειλώντας με νόμους κομμένους και ραμμένους στα μέτρα τους, φροντίζοντας να μην ξεχνώ ότι είμαι ανίκανος και ανίσχυρος απέναντι στην παντοδυναμία τους, υπονόμευσαν το μέλλον μου και των παιδιών μου, καταδικάζοντάς μας να είμαστε μοριονέτες στη δικιά τους σκακιέρα με κανόνες που αυτοί επινόησαν με γνώμονα αυστηρά και μόνο το δικό τους συμφέρον.

Και θα υπάρξει και συνέχεια και στους δρόμους θα είναι όλες οι ηλικίες, άνθρωποι που καθημερινά καταπατούνται θα βρουν διέξοδο στις μπουνιές και στις ομπρελιές και δεν τους σώζουν 1000 διμοιρίες ΜΑΤ.


Αυτά τα ολίγα, πρέπει ν' ανοίξω το μαγαζί μου να υποδεχτώ τους ανύπαρκτους πελάτες μου, στην πιό μελαγχολική Χριστουγεννιάτικη αγορά των τελευταίων χρόνων.

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο...

Δυστυχώς...

Κάποια στιγμή το ποτήρι ξεχειλίζει...Απλά .-

the who
16/12/2010, 08:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Γαλλική Επανάσταση λοιπόν.


Μα η Γαλλική Επανάσταση δεν είχε ως σκοπό τη ... δημοκρατία;

Δηλαδή τον ίδιο θεσμό που έχουμε και σήμερα;

Και αν τελικά κάποιοι έχουν *%*%$(% κάποιον θεσμό, γιατί να αλλάξει ο θεσμός και όχι αυτοί;



:wave2:

Αν νομιζεις οτι αυτο που ζουμε στην Ελλαδα ειναι δημοκρατια παω πασο.ΠΟΤΕ δεν ειχαμε δημοκρατια.Οικογενειοκρατια ναι.

jimmis5
16/12/2010, 08:49
Πως στήθηκε το επεισόδιο με τον Χατζηδάκη
http://www.antinews.gr/?p=76285

FIMOTRO
Γλύτωσε στο παραπέντε και αυτός το ξύλο. Λίγο το γνωρίζουν και ακόμα πιο λίγοι τον εντόπισαν. 30--40 μέτρα πιο πάνω (προς το Σύνταγμα) από το σημείο που έγινε το επεισόδιο με τον Χατζηδάκη, περνούσε ο Γιάννης Αμοιρίδης. Ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ, όπως...
και άλλοι, μένει σε ξενοδοχείο του πεζοδρόμου της Βαλαωρίτου και κατά τη διάρκεια του συλλαλητηρίου κατευθυνόταν προς την Μεγάλη Βρετανία. για να συναντήσει κάποιον εκ των συνεργατών του. Την ώρα του επεισοδίου, κάποιοι εκ των νεαρών που τα έκαναν γης μαδιάμ έξω από το γνωστό ξενοδοχείο τον αναγνώρισαν και προσπάθησαν να τον κυνηγήσουν. Ήταν όμως πολύ κοντά στην είσοδο της Μεγάλης Βρετανίας και πρόλαβε να μπει γρήγορα μέσα! Εάν τον έπιαναν τα πράγματα θα ήταν πολύ χειρότερα από τον Χατζηδάκη. Και αυτό γιατί στον γαλάζιο βουλευτή επιτέθηκαν πολίτες με ακάλυπτα πρόσωπα. Στον Αμοιρίδη θα την έπεφταν νεαροί κουκουλοφόροι! Την γλύτωσε στο

Cpt. Haddock
16/12/2010, 08:50
Ο Χατζηδακης δεν εφαγε το ξυλο σαν Χατζηδακης, αλλα σαν βουλευτης του υπαρχοντος πολιτικου συστηματος. Κακα τα ψεματα, απο τους 300, λιγοι θα τη γλυτωναν σε αναλογη φαση. Ο Ψαριανος γιατι ειναι αλλη φαση και η Παπαρηγα γιατι εχει στρατο γυρω της.

Στο θεμα των μεταφορών, η θητεία του Χατζηδακη είχε μια επιτυχια και μια αποτυχια.

Επιτυχία ειναι οτι ξεοφορτώθηκε τη Βασιλειαδου των αιθέρων, την ΟΑ

Αποτυχία ειναι το προγραμμα εξυγιανσης του ΟΣΕ το οποίο είχε τρομερές παλινωδίες, συγχνωνεύσεις/αποσκιρτήσεις εταιριών και μετα παλι τα ίδια, λαθη στρατηγικα, λαθη σχεδιασμου, ασχετες παραδοχές και ειχε σαν αποτέλεσμα ουτε εξυγίανση να πετυχει (προλαβε να βολέψει μερικα golden girls - μιλαω συγκεκριμενα) στα ΔΣ της Τραινοσε και των παραφυάδων και γιγάντωσε και άλλο το ήδη τεραστιο έλλειμα.

Στα υπολοιπα ΜΜΜ, απέτυχε να κανει οτιδηποτε βελτιωτικο στα τρόλεϋ, στην ΕΘΕΛ, ανανέωσε το στόλο, εκανε όμως και λανθασμένες αγορές: Τα διώροφα τουριστικα τα οποία θα κυκλοφορούσαν στη γραμμη 400 που καταργήθηκε. Τα οχηματα ήρθαν και καθονται. Στο τραμ απετυχε να προχωρησει την επεκταση προς Πειραιά γιατι το λόμπι που την απέκρουε ήταν του τότε κυβερνώντος κόμματος, για τον ίδιο λόγο δεν μπορεσε να επιβάλει στον Σουφλια το πρασινο κυμα σε Ν.Σμυρνη...

Συνολικη αποτίμηση θητείας: Αρνητική αν και ξεκίνησε με καλές προϋποθέσεις, ειδικα για τα ΜΜΜ...

Cpt. Haddock
16/12/2010, 08:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
Πως στήθηκε το επεισόδιο με τον Χατζηδάκη
http://www.antinews.gr/?p=76285

Προσέξτε ενα σχόλιο για να καταλάβετε τί κίνδυνοι υπαρχουν (παει και στο 1789 που είπε ο Χρηστος πιο πάνω)


loretta είπε:
16/12/2010 στις 1:52 am
Μπροστα στον ΓΑΠ και στον ΠΑΓΚΑΛΟ ο ντεγκρετσια φανταζει κυριος !!

Απάντηση


Ο ντεγκρέτσια ειναι ο Κωνσταντινος (ο τέως).... :sick:

Hornet_08
16/12/2010, 08:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
Πως στήθηκε το επεισόδιο με τον Χατζηδάκη
http://www.antinews.gr/?p=76285


Ναι... εθεαθησαν κ αυτοκινητα της αμερικανικης πρεσβειας που εφεραν τους "δραστες" :a31:

iosif
16/12/2010, 08:58
ελπιζω τα χθεσινα να μην δουλεψουν σαν "αποσιμπιεση"

κατα τα αλλα καλη αρχη ελπιζω και σε καλυτερα.

οσο για τους μπατσους (διας, ζητα, δ, λιτες κλπ) εχει ερθει η ωρα να αποφασισουν εαν ειναι τα σκυλια των αφεντικων ή "προστατες" του λαου

να διαλυονται και οι αυταπατες σιγα σιγα

και για να μην με πρηξετε, εχω φιλους μπατσους. αλλα σε ασφαλιτη και ματα εχω κοψει την καλημερα εδω και χρονια.

και κατι για να τελειωνουμε. η μονη δημοκρατια ειναι η αμεση-αδιαμεσολαβητη δημοκρατια.

αποφασιστε. καταθλιψη και φτωχεια ή δραση και αλληλεγγυη.

.-

takis-kk
16/12/2010, 09:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Φίλε μου θα προσπαθήσω να σε βοηθήσω να καταλάβεις το γιατί τις μάζεψε χθες ο κύριος, γιατί μου ακούγεσαι λίγο "χρωματισμένος".

Τις μάζεψε λοιπόν κατά τη γνώμη μου όχι γι' αυτό που είναι (άλλωστε δεν είναι τπτ, μηδέν από μηδέν, μηδέν που λέει κι ο πατέρας μου κι έχει απόλυτο δίκιο), αλλά γι' αυτό που εκπροσωπεί, τους πολιτικούς της έρμης αυτής χώρας που έκαναν την Ελλάδα υποχείριο της διεθνούς αληταρίας. Ανήκει στην φάρα των προδοτών και καλά του έκαναν και καλά θα κάνουν και στους υπόλοιπους δοσίλογους να τους πρήξουν τα μούτρα. Και όχι αντίθετα με τους πολίτικαλ κορέκτ δεν είμαι ενάντια στην βία όταν αυτή προάγει το γενικότερο συμφέρον. Η φάρα των άεργων κατ' επάγγελμα πολιτικάντηδων βιάζει εμένα και την οικογένειά μου καθημερινά, τα φιλαράκια τους και τσιράκια των μεγαλοαφεντάδων με σκοτίζουν καθημερινά θυμίζοντάς μου ότι χρωστάω και απειλώντας με νόμους κομμένους και ραμμένους στα μέτρα τους, φροντίζοντας να μην ξεχνώ ότι είμαι ανίκανος και ανίσχυρος απέναντι στην παντοδυναμία τους, υπονόμευσαν το μέλλον μου και των παιδιών μου, καταδικάζοντάς μας να είμαστε μοριονέτες στη δικιά τους σκακιέρα με κανόνες που αυτοί επινόησαν με γνώμονα αυστηρά και μόνο το δικό τους συμφέρον.

Και θα υπάρξει και συνέχεια και στους δρόμους θα είναι όλες οι ηλικίες, άνθρωποι που καθημερινά καταπατούνται θα βρουν διέξοδο στις μπουνιές και στις ομπρελιές και δεν τους σώζουν 1000 διμοιρίες ΜΑΤ.


Αυτά τα ολίγα, πρέπει ν' ανοίξω το μαγαζί μου να υποδεχτώ τους ανύπαρκτους πελάτες μου, στην πιό μελαγχολική Χριστουγεννιάτικη αγορά των τελευταίων χρόνων.




Λοιπόν, αγαπητέ, τώρα εγώ...
Πρέπει να αποδείξω πως δεν είμαι "χρωματισμένος".
Μόνο που δεν έχω πρόχειρο το "πιστοποιητικό φρονημάτων" που χρειάζεσαι για να πεισθείς.
Η απλούστευση του "όλοι να καούν στην πυρά" δεν με βρίσκει συμφωνο.
Εκτιμώ και μερικούς ακόμη πολιτικούς , τον Αλέκο Παπαδόπουλο πχ. απο το ΠΑΣΟΚ, (έτσι θά έχεις την ευκαιρία να μου ρίξεις λίγο διαφορετικό "χρώμα" ακόμα).
Οι πολιτικοί που έχουμε δεν κατέβηκαν απο τον Αρη.. Εχουμε συνευθύνη κι εμείς οι ψηφοφόροι τους.
Η αναρχοκατάσταση που (πάνω στην οργή σου φαντάζομαι) προτείνεις , αφ`ενός θα επιτρέψει στα "λαμόγια" να κρυφτούν αφ`ετέρου θα καταστρέψει οικογένειες σαν την δική σου, και τη δική μου αλλά και μαγαζιά , σαν το δικό σου και το δικό μου.
Η λύση πρέπει να βρεθεί μέσα στους θεσμούς της αστικής δημοκρατίας που έχουμε συμφωνήσει (οι περισσότεροι) να έχουμε.
Να καταδικασθούν οι φαύλοι (και να πληρώσουν ακριβά) και να αναδειχθούν οι συνεπείς και άξιοι παράλληλα με την εμφάνιση νέων.
Μπορεί να ακούγεται ουτοπικό άλλα είναι , κατα τη γνώμη μου, η μοναδική ελπίδα εξόδου απο την κρίση.

Αν έχεις να προτείνεις άλλη λύση , ευχαρίστως να την ακούσουμε...

Εύχομαι Υγεία και καλή διάθεση σε σένα και την οικογένεια σου.
:wave2:

the who
16/12/2010, 09:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από iosif
ελπιζω τα χθεσινα να μην δουλεψουν σαν "αποσιμπιεση"

κατα τα αλλα καλη αρχη ελπιζω και σε καλυτερα.

οσο για τους μπατσους (διας, ζητα, δ, λιτες κλπ) εχει ερθει η ωρα να αποφασισουν εαν ειναι τα σκυλια των αφεντικων ή "προστατες" του λαου

να διαλυονται και οι αυταπατες σιγα σιγα

και για να μην με πρηξετε, εχω φιλους μπατσους. αλλα σε ασφαλιτη και ματα εχω κοψει την καλημερα εδω και χρονια.

και κατι για να τελειωνουμε. η μονη δημοκρατια ειναι η αμεση-αδιαμεσολαβητη δημοκρατια.

αποφασιστε. καταθλιψη και φτωχεια ή δραση και αλληλεγγυη.

.-

Για αλλη μια φορα :a10:

hidefnick
16/12/2010, 09:24
Για άλλη μια φορά, ανάλωση σε θαυμασμό για πράξεις άλλων που δεν τιμούν ΚΑΝΕΝΑΝ. Οπως δεν τίμησαν κανέναν κάποιοι θάνατοι πριν όχι και τόσο πολύ καιρό. Με τα ΖΩΑ απέξω απο την τράπεζα να καίνε ζωντανούς ανθρώπους και να έχουν στήσει χορό.

Τις παπαρολογικές επαναστατικές ιδέες τις εκφράσατε. Μήπως να δίνατε και καμία ιδέα για το πως θα έπρεπε να "δράσουμε" για να απαλαγούμε από όλους αυτούς που ψηφίζουμε? Γιατί το να τα σπάσουμε όλα είναι μια ιδέα. Η οποία όμως δεν έχει καμία συνέχεια.... Και κάπως έτσι, λόγο έλειψης συνέχειας, πέθαναν πολύ σοβαρότερες "επαναστάσεις" απο αυτές του καναπέ. Γιατί τέτοια κάνετε οι περισότεροι, είτε το πιστεύετε είτε όχι. (και για να σας προλάβω, εγώ δεν κάνω καμία επανάσταση - ο καθένας για τον κωλο του - και όσοι με ξέρουν προσωπικά, ας με κρίνουν)

Δημοκρατία δεν είχαμε ποτέ σε αυτή τη χώρα. Αλλά όχι λόγο οικογενοιοκρατίας. Λόγο του ότι μια ζωή είμασταν τεμπέληδες και βολεψάκιδες. Και μας βολεύει πολύ να γκινιάζουμε για αποφάσεις άλλων που μας αφορούν. Οταν σοβαρευτούμε και πάρουμε μόνοι μας καμία απόφαση για ΕΜΑΣ, ίσως αρχίζει να γυρίζει αλλιώς ο κόσμος μας, και ο κόσμος γύρω μας.

Μέχρι τότε, αγοράστε καινούργια μηχανάκια, ντιζαινάτα dainese made in china, και κράνη των 800ευρώ και κατηγορήστε τους ΑΛΛΟΥΣ για το εξωτερικό έλλειμα. Αλλωστε όλοι παράγουμε τόσο πολύ σε αυτή τη χώρα που δεν φταίμε..... Την ισοσκελίζουμε την κατανάλωση μας με αυτά που παράγουμε....

Α και που 'στε, ξέρω ότι το ΚΚΕ είναι μπουρδέλο, και δεν μιλάτε για αυτούς όταν λέτε για επαναστάσεις, αλλά ας πεί κάποιος στην Κανέλλη να βγάλει το μεγάλο σήμα της Mercedes από το Smart. Είναι φαιδρό. Οσο και αυτή, όσο και αυτοί που την ψηφίζουν.

Και τέλος, και στα @ρχίδια μου δηλαδή μιάς και άλλος πληρώνει, εδώ είναι ενα φόρα για μηχανάκια. Για αλήτες, τσαντάκιδες και ίσως και μερικούς ταξιδιάρηδες και ονειροπόλους. Το φόρα της επανάστασης είναι αλλού.

Φιλλία

Υπογραφή: Ο φασίστας της διπλανής πόρτας
(έχει και η διπλανή πόρτα φασίστες βρε. Οχι μόνο η δικιά σας)

vaska
16/12/2010, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από hidefnick
Για άλλη μια φορά, .................


...........................
Και τέλος, και στα @ρχίδια μου δηλαδή μιάς και άλλος πληρώνει, εδώ είναι ενα φόρα για μηχανάκια. Για αλήτες, τσαντάκιδες και ίσως και μερικούς ταξιδιάρηδες και ονειροπόλους. Το φόρα της επανάστασης είναι αλλού.

Φιλλία

Υπογραφή: Ο φασίστας της διπλανής πόρτας
(έχει και η διπλανή πόρτα φασίστες βρε. Οχι μόνο η δικιά σας)


Οι επαναστάσεις από αλήτες ξεπλένηδες πεινασμένους βρωμιάρηδες ξεκίνησαν.

Ίσως τελικά κι εδώ να είναι το φόρουμ της επανάστασης.


Ο Υπερήλικος Επαναστάτης

vaska

Hornet_08
16/12/2010, 09:36
:hypnotize :hypnotize :hypnotize

sergiosm
16/12/2010, 09:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Αν νομιζεις οτι αυτο που ζουμε στην Ελλαδα ειναι δημοκρατια παω πασο.ΠΟΤΕ δεν ειχαμε δημοκρατια.Οικογενειοκρατια ναι.

Άλλο λέω.
Εσύ είπες ότι


Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Τους θεσμους πρεπει να καταργησουμε κι οχι τα προσωπα.Over and out.:smokin:

Αν όμως ο θεσμός που θέλουμε είναι η δημοκρατία τότε δεν φταίει ο θεσμός, φταίνε τα άτομα που τον έχουν κάνει όπως τον έχουν κάνει.

Γιατί ακόμα και αυτό που έχουμε σήμερα, αν το προσέξεις μια χαρά τα λέει για τα δικαιώματα των πολιτών, τις ελευθερίες τους κλπ.
Το πρόβλημα είναι στην πράξη.

:wave2:

Cpt. Haddock
16/12/2010, 09:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Ίσως τελικά κι εδώ να είναι το φόρουμ της επανάστασης.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

να 'σαι καλα ρε πρωι πρωι :bigcry:

vaska
16/12/2010, 09:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

να 'σαι καλα ρε πρωι πρωι :bigcry:

Κι εσύ να είσαι καλά επαναστάτη Ποπολάρε.

:bigcry: :bigcry:

jimmis5
16/12/2010, 09:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από hidefnick

Υπογραφή: Ο φασίστας της διπλανής πόρτας
(έχει και η διπλανή πόρτα φασίστες βρε. Οχι μόνο η δικιά σας)

+500 Εισαι Ωραιος

και μιας και ειπες για φασιστες..αναφτε κανα κερι..
http://www.youtube.com/watch?v=wDQW1ojbXxc&feature=player_embedded

notakos600
16/12/2010, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Οι επαναστάσεις από αλήτες ξεπλένηδες πεινασμένους βρωμιάρηδες ξεκίνησαν.

Ίσως τελικά κι εδώ να είναι το φόρουμ της επανάστασης.


Ο Υπερήλικος Επαναστάτης

vaska


Βάλε κι εμένα (στους υπερήλικες όχι στους ξεπλένηδες). ;)

Hornet_08
16/12/2010, 09:49
Παω να αναψω ενα κερι :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

Hornet_08
16/12/2010, 09:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Βάλε κι εμένα (στους υπερήλικες όχι στους ξεπλένηδες). ;)

Ποτε εκανες μπανιο τελευταια φορα... ?

hidefnick
16/12/2010, 09:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Οι επαναστάσεις από αλήτες ξεπλένηδες πεινασμένους βρωμιάρηδες ξεκίνησαν.

Ίσως τελικά κι εδώ να είναι το φόρουμ της επανάστασης.
Ο Υπερήλικος Επαναστάτης
vaska

Οι οποίοι έχουν νετ για να επαναστατουν και μηχανάκια, τα περισότερα ακριβά, για να ξεδίνουν? Γιατί εξαθλειομένους, σαν αυτούς που ξεσηκώθηκαν αλλού, δεν έχω δει πολλούς, τουλάχιστον εδώ μέσα.

Και μην μου πεις τώρα ότι προσπαθούν όλοι για να μην φτάσουμε πάτο.... Εδώ δεν προσπαθούν για άλλα πολύ σημαντικότερα που έχουν άμεση επίδραση στη ζωή τους...

Και όχι, εδώ είναι φόρα για μηχανάκια. Το αν ο όρος μηχανόβιος περιλαμβάνει την αμφισβήτηση και την επανάσταση είναι ένα θέμα. Τον κανιβαλισμό όμως δεν τον περιλαμβάνει. Και δεν είναι δυνατόν να στήνουμε χορό με το αίμα ενός ανθρώπου. Και μάλιστα κάποιου τόσο ανούσιου....

(και δεν εχουμε και τόοοοοοοοση διαφορά ηλικίας :wave2: )