PDA

View Full Version : Χωρις δώρο τα ΤΑΞΙ φέτος



Lioulios
16/12/2010, 09:25
Το είπε στον ΣΚΑΙ πριν λίγο .

Χωρις δώρο Χριστουγέννων τα ΤΑΞΙ φέτος .

K5_N
16/12/2010, 09:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
Το είπε στον ΣΚΑΙ πριν λίγο .

Χωρις δώρο Χριστουγέννων τα ΤΑΞΙ φέτος . ενταξει να μην ορκιζονται κιολας. τους πιστεψαμε.

Lioulios
16/12/2010, 09:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από K5_N
ενταξει να μην ορκιζονται κιολας. τους πιστεψαμε. Πάντως το είπανε και αν λέει σας ζητήσει κανείς , να επικαλεστείτε την απόφαση της ομοσπονδίας .
Είχε κάποιον εκεί που τα έλεγε .

alex14
16/12/2010, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
Το είπε στον ΣΚΑΙ πριν λίγο .

Χωρις δώρο Χριστουγέννων τα ΤΑΞΙ φέτος .

Μιας και θελω να παω για κουρεμα, ειπαν τιποτα για τα κουρεια ?

:confused:






:beer:
:wave2:

sergiosm
16/12/2010, 09:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
Το είπε στον ΣΚΑΙ πριν λίγο .

Χωρις δώρο Χριστουγέννων τα ΤΑΞΙ φέτος .

Προσωπικά πάντως πάντα το είχα απορία:


ΓΙΑΤΙ;;; πρέπει να δίνω δώρο στο ταξί κάθε χριστούγεννα;;;;

sniper
16/12/2010, 10:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Προσωπικά πάντως πάντα το είχα απορία:


ΓΙΑΤΙ;;; πρέπει να δίνω δώρο στο ταξί κάθε χριστούγεννα;;;;

Για τον ίδιο λόγο που κλείνουν τα δικαστήρια τον Αύγουστο μάλλον...

VALES
16/12/2010, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Προσωπικά πάντως πάντα το είχα απορία:


ΓΙΑΤΙ;;; πρέπει να δίνω δώρο στο ταξί κάθε χριστούγεννα;;;;







Για τον ίδιο λόγο που παίρνεις κι εσύ.


@ alex14: Πήγαινε εσύ, και θα σε Ξουρίσουν κανονικά. :lol:

camen
16/12/2010, 10:28
Yπαρχει καπου επισιμη ανακοινωση?!:look: Αν και αφου το ειπαν λογικα θα ισχυει...

ΥΓ: Ο Alstarf μπορει να μας διαφωτισει πιστευω μιας και ειναι του επαγγελματος...:winka:



:beer: :wave2:

Lioulios
16/12/2010, 10:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Yπαρχει καπου επισιμη ανακοινωση?!:look: Αν και αφου το ειπαν λογικα θα ισχυει.

http://prezatv.blogspot.com/2010/12/blog-post_4074.html

:wacko:

alex14
16/12/2010, 10:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Yπαρχει καπου επισιμη ανακοινωση?!:look: Αν και αφου το ειπαν λογικα θα ισχυει...

ΥΓ: Ο Alstarf μπορει να μας διαφωτισει πιστευω μιας και ειναι του επαγγελματος...:winka:



:beer: :wave2:


Κουρέας ειναι ???






































:rotflmao: :rotflmao:

notakos600
16/12/2010, 10:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
Κουρέας ειναι ???
:rotflmao: :rotflmao:


Κομμωτής.... που οδηγεί ταξί....

sniper
16/12/2010, 10:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
Για τον ίδιο λόγο που παίρνεις κι εσύ.


@ alex14: Πήγαινε εσύ, και θα σε Ξουρίσουν κανονικά. :lol:

Παίρνουν οι δικηγόροι δώρο χριστουγέννων;;; :confused:

:lol: :lol: :lol: :lol:

alex14
16/12/2010, 10:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Παίρνουν οι δικηγόροι δώρο χριστουγέννων;;; :confused:

:lol: :lol: :lol: :lol:


Ναι αμε, απο τον Αγιο Βασίλη


:lol:

VALES
16/12/2010, 10:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Yπαρχει καπου επισιμη ανακοινωση?!:look: Αν και αφου το ειπαν λογικα θα ισχυει...

ΥΓ: Ο Alstarf μπορει να μας διαφωτισει πιστευω μιας και ειναι του επαγγελματος...:winka:



:beer: :wave2:






Τι έγινε ρε? Πήρες το Ιταλικό για να κυκλοφορείς με ταξί?:o

taxidriver109
16/12/2010, 10:37
Σιγουρα δεν θα υπαρξει και φετος δωρο οπως ειχαμε κανει και το πασχα.Αυτο υπηρχε απο παντα σαν σκεψη στα σωματεια αλλα δεν γινοταν γιατι εχουμε υπαλληλους και επρεπε αυτοι να περνουν δωρο οπως και ολοι οι αλλοι εργαζομενοι.Τωρα με την κριση ειναι ενας λογος να καταργηθει γενικως το δωρο,το κρατος παντος το δινει σαν αποφαση επειδη ειναι νομος αλλα υπαρχει συμφωνια μεταξυ αυτου και τον σωματειων να μην ισχυει

VALES
16/12/2010, 10:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Παίρνουν οι δικηγόροι δώρο χριστουγέννων;;; :confused:

:lol: :lol: :lol: :lol:









Δικηγόρος είναι? :look:

Τότε παίρνει δώρο όλο το χρόνο. :p

sergiosm
16/12/2010, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
Για τον ίδιο λόγο που παίρνεις κι εσύ.


Δεν παίρνω γιατί είμαι ελεύθερος επαγγελματίας

όπως και οι ιδιοκτήτες και οι ενοικιαστές των ταξί.

Οι οδηγοί των ταξί είναι υπάλληλοι των ιδιοκτητών.
Το δώρο όμως είναι υποχρέωση του εργοδότη. Οχι του πελάτη

:wave2:

sergiosm
16/12/2010, 10:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Για τον ίδιο λόγο που κλείνουν τα δικαστήρια τον Αύγουστο μάλλον...

Ναι αλλά τον Αύγουστο, δεν με πληρώνει κανείς ...

Amplified
16/12/2010, 10:50
Χωρίς πλάκα και τα κομμωτήρια δεν έχουν δώρο φέτος.

sniper
16/12/2010, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Ναι αλλά τον Αύγουστο, δεν με πληρώνει κανείς ...

Δεν κάνει καλή δουλειά ο ΔΣΑ :lol:

devil's animal
16/12/2010, 10:54
σαν να βλεπω ενα φως πολυυυυυ μακρια στην ακρη του κατασκοτεινου τουνελ...:look: :look:

αντε να δουμε...
:beer: :beer: :beer: :beer:

VALES
16/12/2010, 10:55
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm






Αϊ καλά... για τους κουρείς τι άποψη έχεις? Την ίδια?

sergiosm
16/12/2010, 11:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm


Αϊ καλά... για τους κουρείς τι άποψη έχεις? Την ίδια?


Την ίδια ακριβώς.

Δεν λέω να μην πάρουν δώρο οι κουρείς.
Από εμένα γιατί να το πάρουν;;

Εσένα θα σου άρεσε να σου πω ότι επειδή δικάσαμε 23 Δεκεμβρίου θα επιβαρυνθείς με δώρο;

Δηλαδή γιατί επιλεκτικά διαλέγουμε μερικά επαγγέλματα (ελεύθερους επαγγελματίες) και επιβαρύνουμε τους ΠΕΛΑΤΕΣ τους με το δώρο;

Δεν βλέπω τη λογική με καταλαβαίνεις;

alex14
16/12/2010, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Την ίδια ακριβώς.

Δεν λέω να μην πάρουν δώρο οι κουρείς.
Από εμένα γιατί να το πάρουν;;




Γιατι εαν δεν το παρουν σε βλεπω να φευγεις με ενα αυτι :lol:





Περα απο την πλακα συμφωνω με οσα γραφεις

:wave2:

VALES
16/12/2010, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Την ίδια ακριβώς.

Δεν λέω να μην πάρουν δώρο οι κουρείς.
Από εμένα γιατί να το πάρουν;;

Εσένα θα σου άρεσε να σου πω ότι επειδή δικάσαμε 23 Δεκεμβρίου θα επιβαρυνθείς με δώρο;

Δηλαδή γιατί επιλεκτικά διαλέγουμε μερικά επαγγέλματα (ελεύθερους επαγγελματίες) και επιβαρύνουμε τους ΠΕΛΑΤΕΣ τους με το δώρο;

Δεν βλέπω τη λογική με καταλαβαίνεις;









Οι οδηγοί ταξί δεν έχουν εργοδότες. Απλά ενοικιάζουν μία επιχείρηση (με ρόδες) καταβάλλοντας ένα αντίτιμο στον ιδιοκτήτη αυτής.
Είναι σαν να λέμε πως και οι κουρείς θα έπρεπε να παίρνουν το δώρο τους από τον ιδιοκτήτη του ακινήτου που στεγάζουν το κουρείο τους.

sapila racing
16/12/2010, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
Οι οδηγοί ταξί δεν έχουν εργοδότες. Απλά ενοικιάζουν μία επιχείρηση (με ρόδες) καταβάλλοντας ένα αντίτιμο στον ιδιοκτήτη αυτής.
Είναι σαν να λέμε πως και οι κουρείς θα έπρεπε να παίρνουν το δώρο τους από τον ιδιοκτήτη του ακινήτου που στεγάζουν το κουρείο τους.

Κανένας ελεύθερος επαγγελματίας δεν παίρνει δώρο, επίδομα αδείας κλπ. Γιατί να παίρνουν οι ταξιτζήδες? :confused:
Μπορείς να το αιτιολογήσεις?

Cpt. Haddock
16/12/2010, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
Οι οδηγοί ταξί δεν έχουν εργοδότες. Απλά ενοικιάζουν μία επιχείρηση (με ρόδες) καταβάλλοντας ένα αντίτιμο στον ιδιοκτήτη αυτής.
Είναι σαν να λέμε πως και οι κουρείς θα έπρεπε να παίρνουν το δώρο τους από τον ιδιοκτήτη του ακινήτου που στεγάζουν το κουρείο τους.

Aυτό που λέει ο Σεργιος και ειναι σωστό ειναι το "επιλεκτικο" εθιμικο δίκαιο. Πίεσαν καποιες ομαδες και πέτυχαν να εισπράττουν υπεραξια καποιες εποχες του χρονου...

Για ποιο λογο; Δηλαδή με την ίδια λογική θα έπρεπε και τα ρουχα να ειναι πιο ακριβα τις μερες των χριστουγέννων....

Βλέπετε δε, οτι το δωρο στα ταξι ειναι ενα νταβατζιλικι που το κράτος τους παραχώρησε το δικαίωμα να εισπράττουν. Γι' αυτο και μονομερώς το καταργουν χωρις να ανοιξει ρουθουνι. Για σκεφτείτε να εβγαινε μια τραπεζα και να έλεγε στους εργαζομενους της οτι δε θα παρουν δωρο. Να δεις τοτε απεργίες, δηλώσεις, συριζα, κκε, παμε κλπ κλπ...

sergiosm
16/12/2010, 12:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
Οι οδηγοί ταξί δεν έχουν εργοδότες. Απλά ενοικιάζουν μία επιχείρηση (με ρόδες) καταβάλλοντας ένα αντίτιμο στον ιδιοκτήτη αυτής.
Είναι σαν να λέμε πως και οι κουρείς θα έπρεπε να παίρνουν το δώρο τους από τον ιδιοκτήτη του ακινήτου που στεγάζουν το κουρείο τους.


Άρα τί είναι;;;

ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ

Το δώρο Πάσχα ή Χριστουγέννων είναι για τον ΜΙΣΘΩΤΟ, τον ΥΠΑΛΛΗΛΟ.

Γιατί λοιπόν να του δωθεί και μάλιστα από τον πελάτη;

alex14
16/12/2010, 12:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm

Το δώρο Πάσχα ή Χριστουγέννων είναι για τον ΜΙΣΘΩΤΟ, τον ΥΠΑΛΛΗΛΟ.



ΗΤΑΝ

:wave2:

Cpt. Haddock
16/12/2010, 12:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
ΗΤΑΝ

:wave2:

Ειναι :wave2:

sniper
16/12/2010, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ειναι :wave2:

Ευτυχώς.....

alex14
16/12/2010, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ειναι :wave2:

Κουτσουρεμενο :D

και σε λιγο καιρο εξαφανισμενο :wave2:

taxidriver109
16/12/2010, 12:33
το δωρο το ειχε δωσει το κρατος με νομο σε καποιους ελευθερους επαγγελματιες μαλλον λογο τις ιδιαιτεροτητας του επαγγελματος εμεις οπως γραφω και παραπανω εδω και αρκετο καιρο δεν το θελαμε αλλα με τοσα σωματεια και με αυτα των οδηγων δεν μπορουσε να βρεθει μια λυση οποτε τωρα που και καλα θα κανει το κρατος να τα κοψει τα δωρα απο ολους γιατι το ιδιο ισχυει και σε ολοι την ευρωπη,που φαγωθηκατε να γινουμε,να δουμε με τι θα εχετε να μαλωνετε

Cpt. Haddock
16/12/2010, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
Κουτσουρεμενο :D
και σε λιγο καιρο εξαφανισμενο :wave2:

Ξέρεις, δεν ειναι ολοι οι μισθωτοι στο δημόσιο. :wave2:

alex14
16/12/2010, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ξέρεις, δεν ειναι ολοι οι μισθωτοι στο δημόσιο. :wave2:

Το ξερω ρε συ Ηλια. Ουτε εγω ειμαι στο δημοσιο και πιστευω οτι το φετινο δωρο Χριστουγεννων θα ειναι και το τελευταιο :(

:wave2:

Cpt. Haddock
16/12/2010, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
Το ξερω ρε συ Ηλια. Ουτε εγω ειμαι στο δημοσιο και πιστευω οτι το φετινο δωρο Χριστουγεννων θα ειναι και το τελευταιο :(
:wave2:

Ναι, απλα θα ενσωματωθεί στο μισθό. Ετσι θα γινει σε εμας (εαν περάσει η διαταξη), μια και έτσι κι αλλιως η συμβάσεις μας ειναι με ετήσιες αποδοχές.

:winka:

taxidriver109
16/12/2010, 12:45
Φιλε μου δεν χρειαζεται να ειναι στο δημοσιο σε λιγο κανεις δεν θα παιρνει δωρο,τι νομιζεις θα το κοψουν απο αυτους και δεν θα αντιδρασουν, θα λενε στον ιδιωτικο γιατι ισχυει να το κοψετε και σε αυτους ενα πραμα οπως αυτο που γινετε εδω πιο πανω δηλαδη,γιατι να παιρνουν τα ταξι δωρο γιατι οι αγροτες επιδοτησεις γιατι το δημοσιο να δουλευει μονο πρωι και οχι και απογευμα οπως ολα τα "μαγαζια" δεν κοιταει ο καθε ενας την καταντια του αλλα πως θα κανει πουστια στον αλλον αυτοι ειμαστε οι ελληναρες και μας γαμαν μια ζωη τωρα,ουτε οπως λες θα ενσωματωθει στον μισθο σιγα μην σε δωσει ο εργοδοτης κιαλλα φραγκα εδω σε λιγο θα παρακαλαει ο λαος να τον παρουν στην δουλεια με 500ευρεους και θα λεει και ευχαριστω .ειδες σε αλλο τοπικ εδω ποσα παιδια ψαχνουν δουλεια

alex14
16/12/2010, 12:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ναι, απλα θα ενσωματωθεί στο μισθό. Ετσι θα γινει σε εμας (εαν περάσει η διαταξη), μια και έτσι κι αλλιως η συμβάσεις μας ειναι με ετήσιες αποδοχές.

:winka:

Μακαρι να γινει ετσι

:beer:

:wave2:

sergiosm
16/12/2010, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxidriver109
το δωρο το ειχε δωσει το κρατος με νομο σε καποιους ελευθερους επαγγελματιες μαλλον λογο τις ιδιαιτεροτητας του επαγγελματος εμεις οπως γραφω και παραπανω εδω και αρκετο καιρο δεν το θελαμε αλλα με τοσα σωματεια και με αυτα των οδηγων δεν μπορουσε να βρεθει μια λυση οποτε τωρα που και καλα θα κανει το κρατος να τα κοψει τα δωρα απο ολους γιατι το ιδιο ισχυει και σε ολοι την ευρωπη,που φαγωθηκατε να γινουμε,να δουμε με τι θα εχετε να μαλωνετε


Δεν είπα ότι είναι παράΝομο,
είπα ότι είναι παράΛογο

:wave2:

gianhs8
16/12/2010, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
Το είπε στον ΣΚΑΙ πριν λίγο .

Χωρις δώρο Χριστουγέννων τα ΤΑΞΙ φέτος .


δλδ και να μην παρουν δωρο τι εγηνε; εμενα δςν ηρθε ποτες κανεις στο μαγαζι μου να μου δωσει δωρο, αυτοι απο που και ως που το δικαιουντε; μας κανουν χαρη;

Allst@rf
16/12/2010, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Δεν είπα ότι είναι παράΝομο,
είπα ότι είναι παράΛογο

:wave2:


το μονο παραλογο στο ελληνικο κρατος...:rolleyes:

K5_N
16/12/2010, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxidriver109
το δωρο το ειχε δωσει το κρατος με νομο σε καποιους ελευθερους επαγγελματιες μαλλον λογο τις ιδιαιτεροτητας του επαγγελματος εμεις οπως γραφω και παραπανω εδω και αρκετο καιρο δεν το θελαμε το δωρο το εχετε βαλει ηδη στο κομιστρο και θα σου πω αμεσως πως. απο λιμανι πειραια μεχρι ατικο πληρωσα 18 ευρω. και απο ατικο μεχρι αεροδρομιο 43 εγω και 6 ενας αλλος που τον πηρε ο ταριφας για να γεμισει το ταξι. τι αλλο δωρο να ζητησετε δηλαδη.

taxidriver109
16/12/2010, 13:21
αυτη τη λογικη ειναι δηλαδη επειδη εσενα δεν σου εδωσε κανεις δωρο στο μαγαζι πρεπει να μην παρουν και οι αλλοι,τι μικροαστικες μαλακιες ειναι αυτες εαν εσυ δηλαδη εισαι ηλιθιος πρεπει να ειναι και οι αλλοι για να σου μοιαζουν,ποσα κιλα μαλάκες ειστε δηλαδη δεν μπορειτε να ξεκολησετε απο αυτο το ΕΓΩ

sniper
16/12/2010, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxidriver109
αυτη τη λογικη ειναι δηλαδη επειδη εσενα δεν σου εδωσε κανεις δωρο στο μαγαζι πρεπει να μην παρουν και οι αλλοι,τι μικροαστικες μαλακιες ειναι αυτες εαν εσυ δηλαδη εισαι ηλιθιος πρεπει να ειναι και οι αλλοι για να σου μοιαζουν,ποσα κιλα μαλάκες ειστε δηλαδη δεν μπορειτε να ξεκολησετε απο αυτο το ΕΓΩ

Αν μπορείς να πεις κάτι με επιχειρήματα καλώς.

Αν ξαναρχίσεις να μας λες μαλακες θα στεναχωρηθώ...

taxidriver109
16/12/2010, 13:33
τι επιχειρηματα να πει καποιος για το αυτονοητο,εαν δεν ξεκολαει ο αλλος απο τον εαυτουλη του και νομιζει οτι ολα πρεπει να κινουντε γυρω απο αυτον τι να πεις.ειναι νομος το δωρο στο ταξι οπως ειναι νομος και το δωρο στους εργαζομενους ,τερμα, εδω ζουμε αυτοι ειναι οι νομοι δεν μπορει κανεις να κανει τιποτε,αλλιως παμε σε αλλη χωρα που νομιζουμε οτι θα ειναι καλυτερα.και δεν βριζω κανεναν ετσι ειναι αυτη η λεξη παει με ολα σαν την κοκα κολα

sniper
16/12/2010, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxidriver109
τι επιχειρηματα να πει καποιος για το αυτονοητο,εαν δεν ξεκολαει ο αλλος απο τον εαυτουλη του και νομιζει οτι ολα πρεπει να κινουντε γυρω απο αυτον τι να πεις.ειναι νομος το δωρο στο ταξι οπως ειναι νομος και το δωρο στους εργαζομενους ,τερμα, εδω ζουμε αυτοι ειναι οι νομοι δεν μπορει κανεις να κανει τιποτε,αλλιως παμε σε αλλη χωρα που νομιζουμε οτι θα ειναι καλυτερα.και δεν βριζω κανεναν ετσι ειναι αυτη η λεξη παει με ολα σαν την κοκα κολα

1. Το ηλίθιος και μαλάκας μεταξύ φίλων έχει εντελως διαφορετική σημασία αν το λες σε μένα που δεν με ξέρεις.
2. Ο Νόμος που λες, και δίκιο έχεις, θα έπρεπε να ισχύει κι όταν δεν επιτρεπόταν η διπλή, τριπλή μίσθωση....

Αλλά εσείς μέχρι και στο πορτ παγκάζ τους βάζατε.....

Χαλαρουίτα... δεν γεννηθήκαμε χθες... κι εχουμε και συγγενείς ταρίφες και όλο και κάτι μας έχουν πει.

sergiosm
16/12/2010, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxidriver109
τι επιχειρηματα να πει καποιος για το αυτονοητο,εαν δεν ξεκολαει ο αλλος απο τον εαυτουλη του και νομιζει οτι ολα πρεπει να κινουντε γυρω απο αυτον τι να πεις.ειναι νομος το δωρο στο ταξι οπως ειναι νομος και το δωρο στους εργαζομενους ,τερμα, εδω ζουμε αυτοι ειναι οι νομοι δεν μπορει κανεις να κανει τιποτε,αλλιως παμε σε αλλη χωρα που νομιζουμε οτι θα ειναι καλυτερα.και δεν βριζω κανεναν ετσι ειναι αυτη η λεξη παει με ολα σαν την κοκα κολα


Μπορούμε όμως να ζητήσουμε να ΑΛΛΑΞΟΥΝ οι νόμοι.

Απλά και δημοκρατικά ...

Και επίσης μπορούμε απλά να σταματήσουμε να χρησιμοποιούμε την υπηρεσία (ο θεός να την κάνει έτσι όπως φέρονται οι περισσότεροι από εσάς) που παρέχετε.


Εγώ πάντως από την εμπειρία που έχω από τα ταξί, μπορώ να πω ότι οι μόνοι ευγενικοί και σωστοί ήταν αυτοί που ΤΥΧΑΙΑ έγιναν ταξιτζήδες. Οι "επαγγελματίες", μόνο επαγγελματιές δεν είναι ...

taxidriver109
16/12/2010, 14:02
Συμφωνω και γω να αλλαξουν οι νομοι οπως και εμεις το θελαμε αλλα και το δωρο τον υπαλληλων με νομο το εχουν δεν ειδα να λες να αλλαξει και αυτο

Allst@rf
16/12/2010, 14:06
επιδομα εγκαιρης προσελευσης...:lol:


επιδομα computer...:rotflmao: :rotflmao:


επιδομα τα @@ μου τα δυο...:bigcry: :bigcry:


ζητω τα παραλογα,ζητω η ελλας...

camen
16/12/2010, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
επιδομα εγκαιρης προσελευσης...:lol:


επιδομα computer...:rotflmao: :rotflmao:


επιδομα τα @@ μου τα δυο...:bigcry: :bigcry:


ζητω τα παραλογα,ζητω η ελλας...

Ρε αστα αυτα και λεγε,παιρνεται ή οχι δωρο Χριστουγεννων φετος?!:look:

Hornet_08
16/12/2010, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Amplified
Χωρίς πλάκα και τα κομμωτήρια δεν έχουν δώρο φέτος.


Γιατι ειχαν τα κομμωτηρια δωρο ?

sergiosm
16/12/2010, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxidriver109
Συμφωνω και γω να αλλαξουν οι νομοι οπως και εμεις το θελαμε αλλα και το δωρο τον υπαλληλων με νομο το εχουν δεν ειδα να λες να αλλαξει και αυτο


ΔΕΝ είναι το ίδιο

αν θες το καταλαβαίνεις, αν όχι δεν το καταλαβαίνεις

taxidriver109
16/12/2010, 14:21
φυσικα και δεν ειναι το ιδιο το ενα αφορα Εσενα και το αλλο τους αλλους.Οσο για τον φιλο με την τρελλα των ktm οχι δεν εχει δωρο

Cpt. Haddock
16/12/2010, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxidriver109
φυσικα και δεν ειναι το ιδιο το ενα αφορα Εσενα και το αλλο τους αλλους

:look:

alex14
16/12/2010, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hornet_08
Γιατι ειχαν τα κομμωτηρια δωρο ?

Με το συμπαθειο , καραφλος εισαι ??

:lol:











:beer: :wave2:

camen
16/12/2010, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxidriver109
Οσο για τον φιλο με την τρελλα των ktm

Υou talking to me?!:look:

webassasin
16/12/2010, 14:24
δηλαδη να παω για κουρεμα ?

Hornet_08
16/12/2010, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
Με το συμπαθειο , καραφλος εισαι ??

:lol:











:beer: :wave2:

Οχι, μπλεκω συχνα με κομμωτριες :lol: :lol: :lol: :lol:

camen
16/12/2010, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hornet_08
Οχι, μπλεκω συχνα με κομμωτριες :lol: :lol: :lol: :lol:

:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

Allst@rf
16/12/2010, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Ρε αστα αυτα και λεγε,παιρνεται ή οχι δωρο Χριστουγεννων φετος?!:look:

δε ξερω δε με ενδιαφερει...

μικρη ιστοριουλα...

ειχα παρει κουρσα μια φορα απο το καζινο το δικο μας για το καζινο το δικο σας,εναν κυριο ο οποιος ηταν οικονομικος συμβουλος της ελληνικης κυβερνησης στην ΕΚΤ...χριστουγεννα ηταν...

αναποφευκτα ,πιασαμε κουβεντα ,μιας και ειχαμε διαδρομη μπροστα μας και σιγα σιγα επικεντρωθηκε στα οικονομικα...

για να μην σας κουραζω ,οταν η κουβεντα κατεληξε στα του ταξι και του δωρου ,μου ειπε ...

"το δωρο που ζητατε ,ειναι σαν ελεημοσυνη...":rolleyes:

περσυ τα χριστουγεννα ,που ειχαμε δωρο,εγω προσωπικα δεν πηρα απο κανεναν δωρο...μονο απο αυτους που πηγαιναν και εφευγαν απο το καζινο...:D

γενικα οτι κερατιατικο εχουμε,που εμενα προσωπικα μου φαινεται παραλογο,το εχω κοψει εδω και αρκετο καιρο...
και αυτο επειδη ημουν και γω καποτε πελατης των ταξι...:wave2:

alex14
16/12/2010, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hornet_08
Οχι, μπλεκω συχνα με κομμωτριες :lol: :lol: :lol: :lol:

Καταλαβα, εσυ πληρωνεις δωρο στο κουρεμα ολο το χρονο, οχι μονο Χριστουγεννα

:rotflmao: :rotflmao:








:beer:

:wave2:

sergiosm
16/12/2010, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxidriver109
φυσικα και δεν ειναι το ιδιο το ενα αφορα Εσενα και το αλλο τους αλλους.Οσο για τον φιλο με την τρελλα των ktm οχι δεν εχει δωρο

:confused: :confused: :confused:

ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω ούτε το συλλογισμό σου, ούτε τι λες.

taxidriver109
16/12/2010, 14:34
ναι camen για σενα λεω για το δωρο

camen
16/12/2010, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf

και αυτο επειδη ημουν και γω καποτε πελατης των ταξι...:wave2:

Ρε εγω απο περιεργεια ρωταω...Ετσι κι αλλιως δεν χρησιμοποιω ταξι...
Αλλα μπραβο για την συμπεριφορα σου,μακαρι να ηταν ολοι ετσι...:beer: :beer: :beer: :beer:

Allst@rf
16/12/2010, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Ρε εγω απο περιεργεια ρωταω...Ετσι κι αλλιως δεν χρησιμοποιω ταξι...
Αλλα μπραβο για την συμπεριφορα σου,μακαρι να ηταν ολοι ετσι...:beer: :beer: :beer: :beer:

δε το κανω για να μου πειτε μπραβο ρε φιλε...

το κανω γιατι ντρεπομαι να παιρνω λεφτα απο τον αλλο που ειναι κοπανιστος αερας...ακριβως οπως το ειπε ο κυριος πελατης μου...ελευμοσυνη

και οπως καταλαβαινεις ,εχω μεγαλο προβλημα με την πλειοψηφια των συναδελφων μου...

guzzistas
16/12/2010, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf


και οπως καταλαβαινεις ,εχω μεγαλο προβλημα με την πλειοψηφια των συναδελφων μου...

Aυτό το έχεις λόγω... μηχανής.......

:lol: :lol:

:beer: :beer:

Allst@rf
16/12/2010, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από guzzistas
Aυτό το έχεις λόγω... μηχανής.......

:lol: :lol:

:beer: :beer:


:lol:

νομίζω ,κατάλαβες τι θέλω να πω...

guzzistas
16/12/2010, 15:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
:lol:

νομίζω ,κατάλαβες τι θέλω να πω...

Βεβαίως και κατάλαβα. το είχαμε συζητήσει και στον τελευταίο καφέ.

Είσαι σωστός επαγγελματίας επειδή σκέφτεσαι σαν πελάτης... άσχετα αν αυτό είναι αντιστρόφως ανάλογο των εισπράξεων :lol:

:beer:

Allst@rf
16/12/2010, 16:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από guzzistas
Βεβαίως και κατάλαβα. το είχαμε συζητήσει και στον τελευταίο καφέ.

Είσαι σωστός επαγγελματίας επειδή σκέφτεσαι σαν πελάτης... άσχετα αν αυτό είναι αντιστρόφως ανάλογο των εισπράξεων :lol:

:beer:



:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Hornet_08
16/12/2010, 16:09
Μια που το εφερε η κουβεντα για τα ταξι (πως εγινε αυτο αληθεια ! :hypnotize :hypnotize )

Να πω οτι απορω τι δουλεια κανουν την ημερα αυτοι οι ταριφες, πλεον εχει γινει ειδος πολυτελειας, για να σε παει 5 χιλιομετρα παραπερα σου τσιμπαει 3-4 ευρω, ελεος.


Αν δεν πεσουν οι τιμες δεν εχουν μελλον οι ταριφες

VALES
16/12/2010, 19:34
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Hornet_08
[B]Μια που το εφερε η κουβεντα για τα ταξι (πως εγινε αυτο αληθεια ! :hypnotize :hypnotize )





:uplate:

Είδες!!!! Ανοίχτηκε ένα θρεντ με θέμα το δώρο των Χριστουγέννων στα ταξί, και το γυρίσαμε στα ταξί.

Τον τίτλο του θρεντ τον έχεις δει:lol:

Hornet_08
16/12/2010, 20:42
αυτο ειναι το περιεργο... :hypnotize

gianhs8
16/12/2010, 21:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxidriver109
αυτη τη λογικη ειναι δηλαδη επειδη εσενα δεν σου εδωσε κανεις δωρο στο μαγαζι πρεπει να μην παρουν και οι αλλοι,τι μικροαστικες μαλακιες ειναι αυτες εαν εσυ δηλαδη εισαι ηλιθιος πρεπει να ειναι και οι αλλοι για να σου μοιαζουν,ποσα κιλα μαλάκες ειστε δηλαδη δεν μπορειτε να ξεκολησετε απο αυτο το ΕΓΩ

ενας υπαλληλος παιρνει δωρο δεν ειναι ελευθερος επαγγελματιας οπως εισαι εσυ και καλα κανει και το παιρνει καθως οι υποχρεωσεις αυτη την περιοδο ειναι αυξημενες εσυ ομως γιατι το δικαιουσε ενω καποιος αλλος ελευθερος επαγγελματιας οπως καποιος εμπορος π.χ. δεν το δικαιουται? το οτι ειναι νομος δεν σημαινει οτι ειναι και σωστο, εσυ δλδ ακολουθεις πιστα τον νομο στην δουλεια σου? δεν παιρνεις διπλες διαδρομες? δεν διαλεγεις κουρσες?

αν ναι συγνωμη και μπραβο σου

taxidriver109
16/12/2010, 23:13
μια χαρα τα λες και συμφωνω να παιρνει δωρο ο εργαζομενος αλλα δεν ειδα να λες αφου παιρνετε εσεις και ειναι αδικο για τους υπολοιπους επαγγελματιες να παιρνουν και αυτοι απο τα ταμεια τους.τα ιδια λεφτα δεν πληρωνω εγω για ασφαλιση οπως και ενας εργαζομενος?δεν παιρνω ομως ουτε επιδομα αδειας ουτε χριστουγεννα ουτε πασχα εαν αρρωστησω ποιος με δινει το μεροκαματο που εχασα?

notakos600
16/12/2010, 23:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxidriver109
μια χαρα τα λες και συμφωνω να παιρνει δωρο ο εργαζομενος αλλα δεν ειδα να λες αφου παιρνετε εσεις και ειναι αδικο για τους υπολοιπους επαγγελματιες να παιρνουν και αυτοι απο τα ταμεια τους.τα ιδια λεφτα δεν πληρωνω εγω για ασφαλιση οπως και ενας εργαζομενος?δεν παιρνω ομως ουτε επιδομα αδειας ουτε χριστουγεννα ουτε πασχα εαν αρρωστησω ποιος με δινει το μεροκαματο που εχασα?



Κάτσε γιατί θα με πάρουν τα ζουμιά.
Μα καλά τόση αδικία πως την αντέχετε εσείς οι ταξιτζήδες;
Εκτός αν το κάνετε για να σας έρθει πιο ελαφριά η απελευθέρωση.

binzis
17/12/2010, 10:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxidriver109
μια χαρα τα λες και συμφωνω να παιρνει δωρο ο εργαζομενος αλλα δεν ειδα να λες αφου παιρνετε εσεις και ειναι αδικο για τους υπολοιπους επαγγελματιες να παιρνουν και αυτοι απο τα ταμεια τους.τα ιδια λεφτα δεν πληρωνω εγω για ασφαλιση οπως και ενας εργαζομενος?δεν παιρνω ομως ουτε επιδομα αδειας ουτε χριστουγεννα ουτε πασχα εαν αρρωστησω ποιος με δινει το μεροκαματο που εχασα?

Να κάνω ερωτήσεις...
Τί εισφορές πληρώνει κάθε μήνα ένας ταξιτζής στο ταμείο του;
Είναι σταθερές ή δίνει περισσότερα αν αυξηθούν οι αποδοχές του;
Πιό είναι το ποσοστό-αναλογία μεταξύ κερδών-εισφορών;

Για να μην τα ισοπεδώνουμε όλα...

Hornet_08
17/12/2010, 11:43
"τεκμαρτο" δε λεγεται ?

Σταθερο δινουν αλλα... Αυτο θα αλλαξει αν δεν αλλαξε ακομα