PDA

View Full Version : Εξακρίβωση στοιχείων - ΔΙΑΣ



ares_tz
16/12/2010, 12:44
Καλημέρα παιδες,

σήμερα πριν καμιά ώρα ενώ μιλούσα σταματημένος στο κινητό με το κράνος στο αριστερό χέρι και το μοτόρι στο ρελαντί, ήρθαν απο πίσω δυο της ομάδας Δ.ΙΑ.Σ και μου ζήτησαν τα στοιχεία μου!
ευτυχώς τα είχα ολα μαζί..αδεια,διπλωμα,πληρωμένα τέλη κυκλοφορίας.

Με εξέπληξε το γεγονός ότι ηθελαν να δουν και τι κρυβω στην τσάντα μου:smilea:
Ομως χίλια μπράβο ότι ήταν ευγενικοί και πρόθυμοι για συνεργασία..

Η αστυνομία δίπλα στον πολίτη, όχι απέναντι!

GABBER
16/12/2010, 12:46
Που είπαμε ότι ήσουνα???

ares_tz
16/12/2010, 12:59
Εδώ Μελίσσια..

Αλλά γιατι εχει σχεση το μέρος που εισαι?
:nono:

GABBER
16/12/2010, 13:02
Έλεγα μην ήσουν σε κάνα κέντρο...Είναι πονηρές οι μέρες :wave2:

Gandalf dr685sm
16/12/2010, 13:04
Οι περισσότεροι είναι νεαροί και έχουν άλλη οπτική των πραγμάτων. Δεν έχουν αλλοιωθεί ακόμα απο τον τρόπο λειτουργίας των παλαιότερων. Δεν λέω.. υπάρχουν και κάποιοι που είναι "κάφροι" αλλά δεν μπορούν να αμαυρώσουν το σύνολο.

Προσωπικά ξέρω 2-3 πληρώματα στην περιοχή των Β.Προαστείων που είναι παληκάρια σαν και εμάς. Με τις ίδιες ανησυχίες και σκεπτόμενοι πρώτα ανθρώπινα (όσο τους αφήνει το καθήκον τους) και μετά ώς τηρητές του νόμου επιβάλλοντας τάξη.

bonepeeler
16/12/2010, 13:05
Κι εμένα με σταμάτησαν ένα βράδυ γιατί δεν είχα πινακίδα.
Βέβαια δεν είχα ούτε άλλα χαρτιά πάνω μου εκτός από διαβατήριο(τα έχασα).
Κοιτάξανε τον αριθμό πλαισίου και κάνανε σύγκριση με το όνομα μου,τον αριθμό πλαισίου και τον αριθμό πινακίδας που είχα.
Τους τα είπα,τα ελέγξανε και τελειώσαμε.
Με τον έναν έπιασα κουβέντα για τις αναρτήσεις.:lol:

VANDA
16/12/2010, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από ares_tz
Εδώ Μελίσσια..



Αααα είναι ωραίοι αυτοί, πρωτότυποι. :lol: Μου ρθαν και μένα μια μέρα τη στιγμή που πάρκαρα έξω από τη δουλειά.

- Καλημέρα σας.
- Καλημέρα.
(μου δείχνει το ΤΑ μου)
- Εεε... αυτή η μηχανή.. εε.. είναι κάθε μέρα εδώ;
- Συνήθως, ναι.
- Α, μάλιστα. Ευχαριστούμε. (και προς τους δικούς του: ) ΝΤΑΞΕΙ ΠΑΙΔΙΑ, ΠΑΜΕ!!

:wacko:

Stabak
16/12/2010, 13:09
Το κακό ειναι οτι ΟΛΟΙ οι κατοχοι μηχανων θεωρουνται αυτοματα και "υποπτοι"... δεν εχω δει ποτε να σταματανε κανα αυτοκινητο διχως ενδειξη και υποψια... απεναντιας οτι και διτροχο να ναι... ειναι υποπτο και ελέγχεται...

sniper
16/12/2010, 13:09
Ποτέ, μέχρι σήμερα, όσες φορές κι αν με έχουν σταματήσει, ΔΙΑΣ, Ζ, Τροχαία κλπ δεν μου έχουν φερθει απρεπώς.

Ακόμα και τότε που χωρίς πινακίδα περικυκλώθηκα από 7-8 Ζδες :lol:

sniper
16/12/2010, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
Το κακό ειναι οτι ΟΛΟΙ οι κατοχοι μηχανων θεωρουνται αυτοματα και "υποπτοι"... δεν εχω δει ποτε να σταματανε κανα αυτοκινητο διχως ενδειξη και υποψια... απεναντιας οτι και διτροχο να ναι... ειναι υποπτο και ελέγχεται...

Μέχρι ένα βαθμό δικαιολογημένα.... :rolleyes:

devil's animal
16/12/2010, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Αααα είναι ωραίοι αυτοί, πρωτότυποι. :lol: Μου ρθαν και μένα μια μέρα τη στιγμή που πάρκαρα έξω από τη δουλειά.

- Καλημέρα σας.
- Καλημέρα.
(μου δείχνει το ΤΑ μου)
- Εεε... αυτή η μηχανή.. εε.. είναι κάθε μέρα εδώ;
- Συνήθως, ναι.
- Α, μάλιστα. Ευχαριστούμε. (και προς τους δικούς του: ) ΝΤΑΞΕΙ ΠΑΙΔΙΑ, ΠΑΜΕ!!

:wacko:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

o teos
16/12/2010, 13:20
Με σταματησαν στο ρεντη επειδη δε φαινοταν η πινακιδα μου ευγενικοτατοι την ειδαν ειδαν τα χαρτια μου τα ειπαμε πολυ ομορφα καληνυχτα σας και εφυγαν...με σταματησαν και κοντα στο σπιτι μου κερατσινι και μου το πεζανε σεριφηδες οι δυο ''παλιοι'' και καλα ''ψαρωμα''λες και ειμαι 16χρονων με το παπι και τη σεμπρινκ επανω.. ενω οι πιτσιρικαδες τους κοιταγαν καλα καλα οταν ειδαν ολα τα χαρτια κομπλε και την πινακιδα μου κανει να τη φτιαξεις την επομενη φορα θα σου δωσω κληση..παιδια με τρομοκρατησε τοσο που εχασα τον υπνο μου...:bawl: :bawl: το θεμα ειναι οτι ενω υπαρχουν πολυ ωραιοι αναμεσα τους υπαρχουν και τετοιες εξερεσεις που τους χαλανε την εικονα..:look:

Εχετλαίος
16/12/2010, 13:22
Αληθινό περιστατικό, πριν μερικούς μήνες.
Μου κάνουν νεύμα να σταματήσω με το αμάξι.
Σταματάω λίγο πιο μπροστά από το όργανο.
Έρχεται αργά στο τζάμι μου, το κατεβάζω. Καλημέρα του λέγω.
Δεν μου απαντά αλλά με το δεξί του χέρι και συγκεκριμένα με το δείκτη κάνει το σήμα του "πες τα όλα", ή όπως κάνει το μαγκάνι στο πηγάδι που ρολάρει.
Άδεια και δίπλωμα ; τον ρωτάω. Γνέφει καταφατικά. Τα βρίσκω, τα δίδω.
Τα παίρνει και χωρίς να τα κοιτάξει αρχίζει αργά να στρέφει το κεφάλι προς το βουνό. Και εκεί μένει.
Περνάνε 10'', περνάει μισό λεπτό.
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα; τον ρωτάω.
Δε με κοιτάζει, αρχίζει να βηματίζει εμπρός ενώ πάντα κρατάει τα έντυπα στο χέρι που απλά κρέμεται στο πλάι του!
Ίντα ναι; σκέφτομαι; Candid Camera;
Γυρίζει προς τα εμένα, προσπερνάει τα τζάμι μου και σταματάει στο πίσω μέρος του αυτοκινήτου.
Τονε ξάνοιγα από τον καθρέπτη, αυτός κοιτούσε στον ουρανό!
Παίζω μια και βγαίνω από το αμάξι. Τονε σιμώνω.
Είστε καλά; τονε ρωτάω.
Αυτός κοιτάζει το πορμπαγκάζ και με το δείκτη πάλι μου κάνει το σήμα του "πες τα όλα".
Να το ανοίξω; τον ρωτάω
Δεν απαντάει, κοιτάζει το βουνό και δείχνει με τρόπο point-point-point-point με το δείκτη το πορμπαγκαζ.
Ίντα να κάμω το άνοιξα. Δεν κοίταξε μέσα, έκανε μεταβολή και πήγε 10 μέτρα πιο κάτω. Σταμάτησε και κοίταζε το δρόμο.
Μαλάκ@ λέω, σίγουρα κάπου έχουνε στημένη καμιά candid camera, δεν γίνεται!
Τονε ξαναπλησιάζω και ρωτάω με φωνή γεμμάτη λουλούδια: όλα καλά; να πηγαίνω;
Αρχίζει πάλι να περπατάει προς το αμάξι. Σταματάει στην μπροστά ρόδα. Κάνει μεταβολή. Κοιτάζει το λάστιχο.
Έχω μείνει ΤΕΛΕΙΩΣ μαλ@κας...
Μου απλώνει το χέρι με τα χαρτιά και δε με κοιτάζει.
Τα παίρνω απαλάααα από το χέρι του και μπαίνω επίσης απαλάαα μέσα στο αμάξι. Ακόμη πιο απαλάαα έφυγα. Μέχρι να απομακρυνθώ τον ξάνοιγα από τον καθρέπτη και αυτός πάλι είχε γυρίσει και κοίταζε το βουνό.
Μυστήριο η ψυχή του ανθρώπου...

:confused:

VANDA
16/12/2010, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
.....



:rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

sniper
16/12/2010, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
....

:confused:


Εκεί στο βουνό.... δεν παιζει καμιά φυτεία ε;

Stabak
16/12/2010, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Μέχρι ένα βαθμό δικαιολογημένα.... :rolleyes:

σιγουρα,

αλλα αυτος ο ρατσισμος οταν βλεπω τα αισχη μεσα σε κουτακηδες και θεώρατα τζηπ που καβαλανε πεζοδρομια με φιμε τζαμια και γενικοτερα κανουν οτι γουσταρουν και και και , ειναι πλεον εκνευριστικος...

απεναντιας εγω ειμαι υποψηφιος ελεγχου που απλα παω στην δουλεια μου δικυκλος...

GABBER
16/12/2010, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Αληθινό περιστατικό, πριν μερικούς μήνες.
Μου κάνουν νεύμα να σταματήσω με το αμάξι.
Σταματάω λίγο πιο μπροστά από το όργανο.
Έρχεται αργά στο τζάμι μου, το κατεβάζω. Καλημέρα του λέγω.
Δεν μου απαντά αλλά με το δεξί του χέρι και συγκεκριμένα με το δείκτη κάνει το σήμα του "πες τα όλα", ή όπως κάνει το μαγκάνι στο πηγάδι που ρολάρει.
Άδεια και δίπλωμα ; τον ρωτάω. Γνέφει καταφατικά. Τα βρίσκω, τα δίδω.
Τα παίρνει και χωρίς να τα κοιτάξει αρχίζει αργά να στρέφει το κεφάλι προς το βουνό. Και εκεί μένει.
Περνάνε 10'', περνάει μισό λεπτό.
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα; τον ρωτάω.
Δε με κοιτάζει, αρχίζει να βηματίζει εμπρός ενώ πάντα κρατάει τα έντυπα στο χέρι που απλά κρέμεται στο πλάι του!
Ίντα ναι; σκέφτομαι; Candid Camera;
Γυρίζει προς τα εμένα, προσπερνάει τα τζάμι μου και σταματάει στο πίσω μέρος του αυτοκινήτου.
Τονε ξάνοιγα από τον καθρέπτη, αυτός κοιτούσε στον ουρανό!
Παίζω μια και βγαίνω από το αμάξι. Τονε σιμώνω.
Είστε καλά; τονε ρωτάω.
Αυτός κοιτάζει το πορμπαγκάζ και με το δείκτη πάλι μου κάνει το σήμα του "πες τα όλα".
Να το ανοίξω; τον ρωτάω
Δεν απαντάει, κοιτάζει το βουνό και δείχνει με τρόπο point-point-point-point με το δείκτη το πορμπαγκαζ.
Ίντα να κάμω το άνοιξα. Δεν κοίταξε μέσα, έκανε μεταβολή και πήγε 10 μέτρα πιο κάτω. Σταμάτησε και κοίταζε το δρόμο.
Μαλάκ@ λέω, σίγουρα κάπου έχουνε στημένη καμιά candid camera, δεν γίνεται!
Τονε ξαναπλησιάζω και ρωτάω με φωνή γεμμάτη λουλούδια: όλα καλά; να πηγαίνω;
Αρχίζει πάλι να περπατάει προς το αμάξι. Σταματάει στην μπροστά ρόδα. Κάνει μεταβολή. Κοιτάζει το λάστιχο.
Έχω μείνει ΤΕΛΕΙΩΣ μαλ@κας...
Μου απλώνει το χέρι με τα χαρτιά και δε με κοιτάζει.
Τα παίρνω απαλάααα από το χέρι του και μπαίνω επίσης απαλάαα μέσα στο αμάξι. Ακόμη πιο απαλάαα έφυγα. Μέχρι να απομακρυνθώ τον ξάνοιγα από τον καθρέπτη και αυτός πάλι είχε γυρίσει και κοίταζε το βουνό.
Μυστήριο η ψυχή του ανθρώπου...

:confused:

"Μέρα Ομορφηηηη ...Τις πάπιες ...Ταΐσαμε...Σινεμά ...και σπιτάκι μετααααα...."

Και ανατριχιαζεις!!!!!

Gandalf dr685sm
16/12/2010, 13:30
χαχαχαχαχα... ρε Στέλιο.. έχεις τελικά τον μαλακο-μαγνήτη ρε αδερφέ.. όλα τα παράξενα σε σένα ρε γμτ.!!!

harris_x
16/12/2010, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος

:rotflmao: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

reinmeister
16/12/2010, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
.......................

:lol: :lol: :lol:

εχει περασει απο το μυαλο σου το οψιον να μην υπαρχεις,ουτε εσυ ουτε το αυτοκινητο σου στην ιστορια που υπαρχει στο μυαλο του αστυνομικου και απλως να προβληματιζοταν με χαρτια που βρεθηκαν απο το υπερπεραν στα χερια του?

υ.γ. καλη κινηση η ησυχη απομακρυνση...

PortisHead
16/12/2010, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
Το κακό ειναι οτι ΟΛΟΙ οι κατοχοι μηχανων θεωρουνται αυτοματα και "υποπτοι"... δεν εχω δει ποτε να σταματανε κανα αυτοκινητο διχως ενδειξη και υποψια... απεναντιας οτι και διτροχο να ναι... ειναι υποπτο και ελέγχεται...

Ε ναι.
Συνηθως μετα απο ληστειες ΔΕΝ ακουμε :
"....και διεφυγαν με αυτοκινητο μεγαλου κυβισμου στα στενα της περιοχης...."

:lol:
:beer:



Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Αααα είναι ωραίοι αυτοί, πρωτότυποι. :lol: Μου ρθαν και μένα μια μέρα τη στιγμή που πάρκαρα έξω από τη δουλειά.

- Καλημέρα σας.
- Καλημέρα.
(μου δείχνει το ΤΑ μου)
- Εεε... αυτή η μηχανή.. εε.. είναι κάθε μέρα εδώ;
- Συνήθως, ναι.
- Α, μάλιστα. Ευχαριστούμε. (και προς τους δικούς του: ) ΝΤΑΞΕΙ ΠΑΙΔΙΑ, ΠΑΜΕ!!

:wacko:

Ελα τωρα.....τι κανει νιαου νιαου στα κεραμυδια ?
:lol:

sniper
16/12/2010, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
.....

Ελα τωρα.....τι κανει νιαου νιαου στα κεραμυδια ?
:lol:


:lol: :bigcry: :lol: :bigcry: :lol:

Εχετλαίος
16/12/2010, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Εκεί στο βουνό.... δεν παιζει καμιά φυτεία ε;

Πάνω στη Μαλάξα; Μπα, κα-δυο ταβερνεία έχει.

Panos1313
16/12/2010, 13:48
Λογω της εμφανισης της παπιας μου (βγαλμενα πλαστικα/φωτα) με σταματανε συχνα (αν και σχεδον παντα ειμαι δικαβαλοσ οταν συμβαινει αυτο). Παντα σχετικα ευγενικοι και δεν με πρηζουν πολυ αν δεν εχω διπλωμα/ταυτοτητα μαζι μου.Το περιεργο ειναι οταν με σταματανε τοσο εγω οσο και ο συνεπιβατης _ΠΑΝΤΑ_ φοραμε κρανος και συχνα κιαλλο εξοπλισμο...οποτε απορω καπως~~~

Μεχρι το προηγοθμενο ΣΚ που επεσα σε μαλακεσ (την μοναδικη φορα που ειχα ταυτοτητα μαζι μου)...
Ή μαλλον ο ενας ηταν μαλακασ... Το μηχανακι ειναι χρυσαφι και η αδεια γραφει ("κιτρινο") και αυτος με ρωτησε 10 φορες σε φαση "κανουμε πλακα χαχαχα "ΜΑ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙ ΚΙΤΡΙΝΟ ΕΔΩ???

Μεσα στις τσαντες που εψαξαν βρηκαν κασκολ ομαδας και ο ιδιος εξυπνακιας ειπε "φιλαρακι αμα δεν εχεις καπνογονα δεν κανεις τιποτα" σε ειρωνικο στυλακι.

Το να ειναι μαλακας ενας απο αυτους (που μαλιστα ηταν και σχετικα πιτσιρικας) το θεωρησα λογικο, αυτο που μου εκανε ασχημη εντυπωση ηταν οτι ο αρχηγος τους δεν εκανε τιποτα για αυτο (μια παρατηρηση, ενα εντονο βλεμμα, κατι)

GABBER
16/12/2010, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panos1313
Λογω της εμφανισης της παπιας μου (βγαλμενα πλαστικα/φωτα) με σταματανε συχνα (αν και σχεδον παντα ειμαι δικαβαλοσ οταν συμβαινει αυτο). Παντα σχετικα ευγενικοι και δεν με πρηζουν πολυ αν δεν εχω διπλωμα/ταυτοτητα μαζι μου.Το περιεργο ειναι οταν με σταματανε τοσο εγω οσο και ο συνεπιβατης _ΠΑΝΤΑ_ φοραμε κρανος και συχνα κιαλλο εξοπλισμο...οποτε απορω καπως~~~

Μεχρι το προηγοθμενο ΣΚ που επεσα σε μαλακεσ (την μοναδικη φορα που ειχα ταυτοτητα μαζι μου)...
Ή μαλλον ο ενας ηταν μαλακασ... Το μηχανακι ειναι χρυσαφι και η αδεια γραφει ("κιτρινο") και αυτος με ρωτησε 10 φορες σε φαση "κανουμε πλακα χαχαχα "ΜΑ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙ ΚΙΤΡΙΝΟ ΕΔΩ???

Μεσα στις τσαντες που εψαξαν βρηκαν κασκολ ομαδας και ο ιδιος εξυπνακιας ειπε "φιλαρακι αμα δεν εχεις καπνογονα δεν κανεις τιποτα" σε ειρωνικο στυλακι.

Το να ειναι μαλακας ενας απο αυτους (που μαλιστα ηταν και σχετικα πιτσιρικας) το θεωρησα λογικο, αυτο που μου εκανε ασχημη εντυπωση ηταν οτι ο αρχηγος τους δεν εκανε τιποτα για αυτο (μια παρατηρηση, ενα εντονο βλεμμα, κατι)

Panos1313 , τι ομάδα είσαι???:lol: :lol: :lol:

Ζεύκας
16/12/2010, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από GABBER
"Μέρα Ομορφηηηη ...Τις πάπιες ...Ταΐσαμε...Σινεμά ...και σπιτάκι μετααααα...."

Και ανατριχιαζεις!!!!!

:nono:

http://www.youtube.com/watch?v=XWfNGXbTPQ0

GABBER
16/12/2010, 13:56
για πες ρε Ζευκα γιατί είναι μπλοκαρισμένο το utube?

Ζεύκας
16/12/2010, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από GABBER
για πες ρε Ζευκα γιατί είναι μπλοκαρισμένο το utube?

?

δν ξέρω μαν

GABBER
16/12/2010, 14:03
Δεν κατάλαβες... Είναι κλειδωμένο το utube εννοούσα, στη δουλεια!!! Θα το δω σπίτι, άσε.:wave2:

Ζεύκας
16/12/2010, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από GABBER
Δεν κατάλαβες... Είναι κλειδωμένο το utube εννοούσα, στη δουλεια!!! Θα το δω σπίτι, άσε.:wave2:


αααααα χαχαχαχαχ

είναι το σκετσάκι με τον Πανούση ρε...πρέζα όμορφη....λαλαλαλαλαλα

GABBER
16/12/2010, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
αααααα χαχαχαχαχ

είναι το σκετσάκι με τον Πανούση ρε...πρέζα όμορφη....λαλαλαλαλαλα
Απο το " Με Λενε Ποπη" ε?

"Ρε αντε γραμισου!!!"

:lol: :lol: :lol:
:wave2:

Ζεύκας
16/12/2010, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από GABBER
Απο το " Με Λενε Ποπη" ε?

"Ρε αντε γραμισου!!!"

:lol: :lol: :lol:
:wave2:

yeap :smilea:

webassasin
16/12/2010, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
Το κακό ειναι οτι ΟΛΟΙ οι κατοχοι μηχανων θεωρουνται αυτοματα και "υποπτοι"... δεν εχω δει ποτε να σταματανε κανα αυτοκινητο διχως ενδειξη και υποψια... απεναντιας οτι και διτροχο να ναι... ειναι υποπτο και ελέγχεται...
Καλως η κακως,οι πιο συχνες διακινησεις γινονται με μηχανη.
Γενικως οι βρωμοδουλειες γινονται με μηχανη,για να μπορεσουν να ξεφυγουν..
οποτε εαν το δεις ετσι,καλα κανουν κ σταματανε μηχανες..
αλλα δεν ξερω αυτοι αν το βλεπουν ετσι,απλα τη γνωμη μου λεω..

Kotsis23
16/12/2010, 14:17
Και μενα ολοι μα ολοι που με εχουν σταματησει ηταν ευγενεστατοι ειτε με το αμαξι ειτε με την μηχανη.
Μια φορα με εναν διας αρχισαμε να μιλαμε για την μηχανη μου(ninja250r) και αρχσε να μου λεει
ΠωΠω πως τις φτιαχνουν ετσι πια..σαν 600αρα ειναι..εγω οταν ημουνα μικρος,αρχισε ελεγε,ειχα παει μια 600αρα ξαφνικα σπιτι μου και η μανα μου λιποθημησε και δεν φαινοταν και ετσι θεριο..που να της πηγαινα κανα τετοιο ..χαχαχαχαχαχα
και οταν ημουν νεος ακομα τελειως στο αμαξι πριν κανα 3 χρονια και δεν ηξερα πως ειναι η αδεια(φαντασου) με σταματησαν για ελεγχο και ανοιξα το ντουλαπακι και του εδωσα εναν πακο χαρτια να την βρει ..παλι καλα που δεν με εβρισε..χαχα παντως ηταν ευγενεστατα παιδια ολοι :D

Allst@rf
16/12/2010, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Ε ναι.




Ελα τωρα.....τι κανει νιαου νιαου στα κεραμυδια ?
:lol:


ναι αλλα "ο" βαντας ξηγηθηκε...


219706

webassasin
16/12/2010, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Αληθινό περιστατικό, πριν μερικούς μήνες.


:confused:
Τσεκαρες ειδησεις τις επομενες ημερες ?
Μην τον βρηκαν σε κανα χαντακι?
μην εριξε καμια μπαλωθια για παρτη του..

gasto
16/12/2010, 15:18
Nα ρωτησω και εγω κι οποιος ξερει απανταει.Αν σε σταματησουν ΔΙΑΣ κατα τον ελεγχο που σου κανουν εχουν δικαιωμα να σου ανοιξουν δεμα ή φακελο κλειστο που κουβαλας?

blackbusa
16/12/2010, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Αληθινό περιστατικό, πριν μερικούς μήνες.
Μου κάνουν νεύμα να σταματήσω με το αμάξι.
Σταματάω λίγο πιο μπροστά από το όργανο.
Έρχεται αργά στο τζάμι μου, το κατεβάζω. Καλημέρα του λέγω.
Δεν μου απαντά αλλά με το δεξί του χέρι και συγκεκριμένα με το δείκτη κάνει το σήμα του "πες τα όλα", ή όπως κάνει το μαγκάνι στο πηγάδι που ρολάρει.
Άδεια και δίπλωμα ; τον ρωτάω. Γνέφει καταφατικά. Τα βρίσκω, τα δίδω.
Τα παίρνει και χωρίς να τα κοιτάξει αρχίζει αργά να στρέφει το κεφάλι προς το βουνό. Και εκεί μένει.
Περνάνε 10'', περνάει μισό λεπτό.
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα; τον ρωτάω.
Δε με κοιτάζει, αρχίζει να βηματίζει εμπρός ενώ πάντα κρατάει τα έντυπα στο χέρι που απλά κρέμεται στο πλάι του!
Ίντα ναι; σκέφτομαι; Candid Camera;
Γυρίζει προς τα εμένα, προσπερνάει τα τζάμι μου και σταματάει στο πίσω μέρος του αυτοκινήτου.
Τονε ξάνοιγα από τον καθρέπτη, αυτός κοιτούσε στον ουρανό!
Παίζω μια και βγαίνω από το αμάξι. Τονε σιμώνω.
Είστε καλά; τονε ρωτάω.
Αυτός κοιτάζει το πορμπαγκάζ και με το δείκτη πάλι μου κάνει το σήμα του "πες τα όλα".
Να το ανοίξω; τον ρωτάω
Δεν απαντάει, κοιτάζει το βουνό και δείχνει με τρόπο point-point-point-point με το δείκτη το πορμπαγκαζ.
Ίντα να κάμω το άνοιξα. Δεν κοίταξε μέσα, έκανε μεταβολή και πήγε 10 μέτρα πιο κάτω. Σταμάτησε και κοίταζε το δρόμο.
Μαλάκ@ λέω, σίγουρα κάπου έχουνε στημένη καμιά candid camera, δεν γίνεται!
Τονε ξαναπλησιάζω και ρωτάω με φωνή γεμμάτη λουλούδια: όλα καλά; να πηγαίνω;
Αρχίζει πάλι να περπατάει προς το αμάξι. Σταματάει στην μπροστά ρόδα. Κάνει μεταβολή. Κοιτάζει το λάστιχο.
Έχω μείνει ΤΕΛΕΙΩΣ μαλ@κας...
Μου απλώνει το χέρι με τα χαρτιά και δε με κοιτάζει.
Τα παίρνω απαλάααα από το χέρι του και μπαίνω επίσης απαλάαα μέσα στο αμάξι. Ακόμη πιο απαλάαα έφυγα. Μέχρι να απομακρυνθώ τον ξάνοιγα από τον καθρέπτη και αυτός πάλι είχε γυρίσει και κοίταζε το βουνό.
Μυστήριο η ψυχή του ανθρώπου...

:confused:

βρε λες???

http://www.youtube.com/watch?v=Ty1-G5tCC6Y
:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

sniper
16/12/2010, 15:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από gasto
Nα ρωτησω και εγω κι οποιος ξερει απανταει.Αν σε σταματησουν ΔΙΑΣ κατα τον ελεγχο που σου κανουν εχουν δικαιωμα να σου ανοιξουν δεμα ή φακελο κλειστο που κουβαλας?


Εχουν το δικαίωμα να σου πουνε να το ανοίξεις ΕΣΥ. Δεν εχουν δικαίωμα να βάλουν τα χερια τους μέσα να ψάξουν εκτός αν έουν ένταλμα ερεύνης....

Όχι σαν την ανόητη σε έλεγχο αποσκευών σε κάποιος αεροδρόμιό μας που εχωσε τα κουλά της μέσα σε σακίδιό μου.... ακόμα πρέπει να τρέμει...

blackbusa
16/12/2010, 15:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Εχουν το δικαίωμα να σου πουνε να το ανοίξεις ΕΣΥ. Δεν εχουν δικαίωμα να βάλουν τα χερια τους μέσα να ψάξουν εκτός αν έουν ένταλμα ερεύνης....

Όχι σαν την ανόητη σε έλεγχο αποσκευών σε κάποιος αεροδρόμιό μας που εχωσε τα κουλά της μέσα σε σακίδιό μου.... ακόμα πρέπει να τρέμει...

αλλα αν θελουν να σου κανουν καζουρα σε τραβανε στο αστυνομικο τμημα και περιμενουν εισαγγελεα να σου ψαξουν οτι θελουν...

ERRIKA
16/12/2010, 15:27
Εμένα με σταμάτησαν σε (καθιερωμένο) μπλόκο προχθές. Καλησπέρα σας. ("Καλησπέρα"). Τα χαρτιά της μηχανής τα έχετε μαζί σας? ("Βεβαίως" - παρόλο που τα είχα ξεχάσει). Να πάτε στο καλό. Έβαλα μπρος - έφυγα. Τώρα εσάς τι σας ζητάνε δεν καταλαβαίνω...:lol: :lol: :lol:

sniper
16/12/2010, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
αλλα αν θελουν να σου κανουν καζουρα σε τραβανε στο αστυνομικο τμημα και περιμενουν εισαγγελεα να σου ψαξουν οτι θελουν...

Ναι

sniper
16/12/2010, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Εμένα με σταμάτησαν σε (καθιερωμένο) μπλόκο προχθές. Καλησπέρα σας. ("Καλησπέρα"). Τα χαρτιά της μηχανής τα έχετε μαζί σας? ("Βεβαίως" - παρόλο που τα είχα ξεχάσει). Να πάτε στο καλό. Έβαλα μπρος - έφυγα. Τώρα εσάς τι σας ζητάνε δεν καταλαβαίνω...:lol: :lol: :lol:

Ρε παλικάρι... εσύ κι ο Βάντας σε γκέη στρουμφ πέφτετε συνέχεια!!!!

Cpt. Haddock
16/12/2010, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
[...]Τώρα εσάς τι σας ζητάνε δεν καταλαβαίνω...:lol: :lol: :lol:

Το τηλέφωνό μας (χάλασε ο κόσμος)


Βέβαια όλοι δινουμε του sniper :D

sniper
16/12/2010, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Το τηλέφωνό μας (χάλασε ο κόσμος)


Βέβαια όλοι δινουμε του sniper :D

:bawl:

sapila racing
16/12/2010, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Το τηλέφωνό μας (χάλασε ο κόσμος)


Βέβαια όλοι δινουμε του sniper :D

Μου το δίνεις κι εμένα ρε φίλε? :lol:

ERRIKA
16/12/2010, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Μου το δίνεις κι εμένα ρε φίλε? :lol:

Ναι, δώστο μου κι εμένα. Δεν ξέρεις ποτέ, μπορεί να πέσω σε κανέναν straight. :bigcry: :lol:

Cpt. Haddock
16/12/2010, 15:43
εχετε πμ :lol:

nikos_abel
16/12/2010, 15:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Αληθινό περιστατικό, πριν μερικούς μήνες.
.
.
.
.
Μυστήριο η ψυχή του ανθρώπου...

:confused:

Κόλλησε με το Hybrid...

pilotos_xtreme
16/12/2010, 15:50
μπραβο στα παιδια του διας παλι επιασαν κακοποιο :rotflmao:

για το μονο πραμα που τους παραδεχομαι εν μεροι ειναι οτι κυκλοφορουν κ με βροχη εξω ,οχι σαν τους ζηταδες που στη πρωτη βροχα πηγαινανε για καφεδουμπα.

δε παν να βρουν κ κανα κλεμενο μηχανακι μας, που μας εχουν ρημαξει?

sniper
16/12/2010, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
εχετε πμ :lol:

Αν με καλέσετε κι ακούσετε "Καλέσατε την Ατίθαση Πάμελα", σας έστειλε το τηλ του Ολδμαν :lol:

Tigas
16/12/2010, 16:14
Η Ελληνική αστυνομία πάντα στο πλευρό σας (http://www.youtube.com/watch?v=xDvjooxsFzI) :smokin:

devil's animal
16/12/2010, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
Η Ελληνική αστυνομία πάντα στο πλευρό σας (http://www.youtube.com/watch?v=xDvjooxsFzI) :smokin:



:lol: :bawl: :lol: :bawl: :lol: :bawl:

Στελιο, επισης...:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

7gibernau
16/12/2010, 16:50
παιζει να μαι ο μονος που σταματησα σε μπλοκο και αντι να πανε εμενα στο τμημα πηγα εγω εναν μπατσο που το επαιζε καουμποις!!!

idomeneas
16/12/2010, 17:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
..............

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

argy_kap
16/12/2010, 17:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
παιζει να μαι ο μονος που σταματησα σε μπλοκο και αντι να πανε εμενα στο τμημα πηγα εγω εναν μπατσο που το επαιζε καουμποις!!!

Για πες....:a014:

Gandalf dr685sm
16/12/2010, 17:45
Μια παρατήρηση μόνο...

Η ΔΙ.ΑΣ δεν ελέγχει για θέματα ΚΟΚ.. συνήθως θα μας σταματήσουν για έλεγχο σαν "υποπτο άτομο/όχημα". Κλήση δεν κόβουν αν και μπορούν να καλέσουν απο ασύρματο περιπολικό της Άμεσης Δράσης και να παραδοθεί το μπιλιετάκι που θα είναι και "βαρβάτο".

Γενικά σταματάνε για έλεγχο αν δουν κάτι ύποπτο ή αν υπάρχει οδηγία απο το κέντρο τους για συγκεκριμένα πράγματα.

Απο εκεί και πέρα , όπως πάντα είναι που θα πέσεις. Αν και τα ποσοστά όπως έχουμε πεί για την ΔΙ.ΑΣ τουλάχιστον είναι καλά όσον αφορά την συμπεριφορά τους. Έχει όμως και κάτι στραβόξυλα που πραγματικά νομίζουν οτι είναι "σερίφηδες". Πάντα υπάρχουν σάπια μήλα.

Ζεύκας
16/12/2010, 17:53
καλοκαίρι,βράδυ είχα πάρει ένα φίλο από Παγκράτι, φορτώσαμε σε μια τσάντα ναργιλέδες, λουλάδες και καπνά και κατεβήκαμε Γλυφάδα να τους ανάψουμε σε καμια παραλία

στη πάροδο της Παραλιακής μας σταματάνε ΔΙΑΣ και μας λένε να ανοίξουμε τη τσάντα....

Πρώτη ερώτηση: Από που είστε?

Απάντηση: Από τον Πύργο.



θέτε και συνέχεια? :bawl: :rotflmao: :rotflmao:

Ichigo
16/12/2010, 18:11
Δυο φορές έλεγχος μέχρι στιγμής στο ίδιο ακριβώς σημείο μεσα στο Ψυχικό η μία μάλιστα αρχές αυτής της εβδομάδας όπου η ΔΙΑΣ είχε πυκνώσει όλες τις περιπολίες παντού (πριν τα επεισόδια ;) ). Ευγενέστατοι και τυπικοί και τις δύο φορές. Άψογος κι εγώ απεναντί τους. Και τις δυο φορές σταματούσαν μόνο μηχανάκια.

nio1981
16/12/2010, 18:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
καλοκαίρι,βράδυ είχα πάρει ένα φίλο από Παγκράτι, φορτώσαμε σε μια τσάντα ναργιλέδες, λουλάδες και καπνά και κατεβήκαμε Γλυφάδα να τους ανάψουμε σε καμια παραλία

στη πάροδο της Παραλιακής μας σταματάνε ΔΙΑΣ και μας λένε να ανοίξουμε τη τσάντα....

Πρώτη ερώτηση: Από που είστε?

Απάντηση: Από τον Πύργο.



θέτε και συνέχεια? :bawl: :rotflmao: :rotflmao:




wwwwww nai.........:a014:

John Steed
16/12/2010, 18:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Αληθινό περιστατικό, πριν μερικούς μήνες.
Τα παίρνει και χωρίς να τα κοιτάξει αρχίζει αργά να στρέφει το κεφάλι προς το βουνό. Και εκεί μένει.
Περνάνε 10'', περνάει μισό λεπτό.
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα; τον ρωτάω.
Δε με κοιτάζει, αρχίζει να βηματίζει εμπρός ενώ πάντα κρατάει τα έντυπα στο χέρι που απλά κρέμεται στο πλάι του!
Γυρίζει προς τα εμένα, προσπερνάει τα τζάμι μου και σταματάει στο πίσω μέρος του αυτοκινήτου.
Τονε ξάνοιγα από τον καθρέπτη, αυτός κοιτούσε στον ουρανό!
Δεν απαντάει, κοιτάζει το βουνό και δείχνει με τρόπο point-point-point-point με το δείκτη το πορμπαγκαζ.
Ίντα να κάμω το άνοιξα. Δεν κοίταξε μέσα, έκανε μεταβολή και πήγε 10 μέτρα πιο κάτω. Σταμάτησε και κοίταζε το δρόμο.
Τονε ξαναπλησιάζω και ρωτάω με φωνή γεμμάτη λουλούδια: όλα καλά; να πηγαίνω;
Αρχίζει πάλι να περπατάει προς το αμάξι. Σταματάει στην μπροστά ρόδα. Κάνει μεταβολή. Κοιτάζει το λάστιχο.
Έχω μείνει ΤΕΛΕΙΩΣ μαλ@κας...
Μου απλώνει το χέρι με τα χαρτιά και δε με κοιτάζει.
Τα παίρνω απαλάααα από το χέρι του και μπαίνω επίσης απαλάαα μέσα στο αμάξι. Ακόμη πιο απαλάαα έφυγα. Μέχρι να απομακρυνθώ τον ξάνοιγα από τον καθρέπτη και αυτός πάλι είχε γυρίσει και κοίταζε το βουνό.
Μυστήριο η ψυχή του ανθρώπου...

:confused:



....The colors dude.............................

................................Look at the colors ......



:bawl: :bawl: :lol: :lol:

nikos_abel
16/12/2010, 20:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
καλοκαίρι,βράδυ είχα πάρει ένα φίλο από Παγκράτι, φορτώσαμε σε μια τσάντα ναργιλέδες, λουλάδες και καπνά και κατεβήκαμε Γλυφάδα να τους ανάψουμε σε καμια παραλία

στη πάροδο της Παραλιακής μας σταματάνε ΔΙΑΣ και μας λένε να ανοίξουμε τη τσάντα....

Πρώτη ερώτηση: Από που είστε?

Απάντηση: Από τον Πύργο.



θέτε και συνέχεια? :bawl: :rotflmao: :rotflmao:

Οου μάι γκοντ!

Εχετλαίος
16/12/2010, 20:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
καλοκαίρι,βράδυ είχα πάρει ένα φίλο από Παγκράτι, φορτώσαμε σε μια τσάντα ναργιλέδες, λουλάδες και καπνά και κατεβήκαμε Γλυφάδα να τους ανάψουμε σε καμια παραλία

στη πάροδο της Παραλιακής μας σταματάνε ΔΙΑΣ και μας λένε να ανοίξουμε τη τσάντα....

Πρώτη ερώτηση: Από που είστε?

Απάντηση: Από τον Πύργο.



θέτε και συνέχεια? :bawl: :rotflmao: :rotflmao:

:cry: :cry: :cry:

BLACKGAS
16/12/2010, 21:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από ares_tz
Εδώ Μελίσσια..

Αλλά γιατι εχει σχεση το μέρος που εισαι?
:nono:

Ανεβαίνοντας την Πεντέλης δεξιά?

gianhs8
16/12/2010, 21:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Δεν απαντάει, κοιτάζει το βουνό.

:confused:

δεν αντεχε το παληκαρι τον πλακονε το βουνο :lol:

gasto
17/12/2010, 00:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Εχουν το δικαίωμα να σου πουνε να το ανοίξεις ΕΣΥ. Δεν εχουν δικαίωμα να βάλουν τα χερια τους μέσα να ψάξουν εκτός αν έουν ένταλμα ερεύνης....

Όχι σαν την ανόητη σε έλεγχο αποσκευών σε κάποιος αεροδρόμιό μας που εχωσε τα κουλά της μέσα σε σακίδιό μου.... ακόμα πρέπει να τρέμει...
Κατι ακομα επι αυτου.Πες μου οτι ουτε τσαντα εχουν δικαιωμα να ψαξουν απο μονοι τους ,γιατι τοτε πρεπει να επεσα σε νταβατζηδες?

blackbusa
17/12/2010, 00:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από gasto
Κατι ακομα επι αυτου.Πες μου οτι ουτε τσαντα εχουν δικαιωμα να ψαξουν απο μονοι τους ,γιατι τοτε πρεπει να επεσα σε νταβατζηδες?

ειπαμε οχι...αλλα για να μην μπλεκεις με τμηματα κλπ του ανοιγεις την τσαντα και τους δειχνεις μονος σου το περιεχομενο να τελειωνεις...

blackbusa
17/12/2010, 00:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ναι

δεν ηταν ερωτηση ρε...συμπληρωσα την διαδικασια...



:lol: :lol: :lol:

kiloMeater
17/12/2010, 06:28
Με στανατανε ~11 το βράδυ ενώ σερνόμουνα στη δεξιά με το τουτού,,,
σταματαω, δεν κατεβαζω καν το παραθυρο, τους δειχνω πισω το μπεμπη που κοιμοτανε (τον ειχα βγαλει βολτα να κοιμηθεί), μου κάνουν νόημα και φεύγω... ;-)

7gibernau
17/12/2010, 09:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από argy_kap
Για πες....:a014:
εγω η γυναικα και ενα ακομα φιλικο ζευγαρι μες σ'ταμαξι και με σταματαν σε μπλοκο μπροστα στο Α.Τ της περιοχης μου..

ανοιγω παραθυρο και λεω "καλησπερα"
απαντηση..κατεβα κατω ρε να σου κανω αλκοτεστ και φερε και τα χαρτια σου...

οριστε,λεω?πως μιλατε ετσι κυριος??

δε θα μου υποδειξεις εσυ ρε πως να μιλαω...

τοπο στην οργη λεω,καθαρος ειμαι ουτε γουλια αλκοολ και εχω και ολα τα χαρτια μαζι μου..

μπουρου μπουρου,φυσα και ξαναφυσα πιο δυνατα ρε και κατι τετοια..

εγω με το σεις και με το σας και ο καουμποις με το ρε..γελεγα συνεχεια αλλα ανεβαζα και πιεση..

το κερασακι????

αφου τελειωνουμε και παω να φυγω λεω μια καληνυχτα και περιμενω απαντηση...

καληνυχτα σας..
σιωπη..
καληνυχτα σας κυριοι...
απαντηση...
φυγε ρε μεγαλε και παρε και το αμαξι απο κει γιατι εμποδιζει...
πεταξα καπακια..καλα του λεω εσεις με σταματησατε σε αυτο το σημειο..
μυτη με μυτη με το οργανο μες τη μεση του δρομου...

ε η συνεχεια στο τμημ για να μου ζητησει συγνωμη μπροστα στον αξιωματικο επερεσιας!!!

mats8282
17/12/2010, 12:26
2 χρόνια που είχα TTR μόνο πυροσβέστες δεν με σταμάταγαν..4.5 χρόνια με το GSR δεν θυμάμαι να με έχουν σταματήσει ποτέ..


Τόσο φλώρικο μηχανάκι πήρα ρε γμτ;


:sad:

Allst@rf
17/12/2010, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
2 χρόνια που είχα TTR μόνο πυροσβέστες δεν με σταμάταγαν..4.5 χρόνια με το GSR δεν θυμάμαι να με έχουν σταματήσει ποτέ..


Τόσο φλώρικο μηχανάκι πήρα ρε γμτ;


:sad:


ε,κανε μια ληστεία ,να δεις για πότε θα σκάσουν όλοι η λεβέντες μαζεμένοι να σου δώσουν συχαρίκια...

Gandalf dr685sm
18/12/2010, 03:14
7gibernau

+10000000000000... και λίγα του έκανες του ΜΑΛΑΚΑ!

Κάτι τέτοιοι είναι που θέλουν κλωτσιές και έξω απο το σώμα με συνοπτικές διαδικασίες.

BLACKGAS
18/12/2010, 09:44
Για να επισημαίνουμε και τα σωστά

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=56389&catid=6

Άντε μπας και δούμε άσπρη μέρα:)

DimChios
21/12/2010, 07:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Αληθινό περιστατικό, πριν μερικούς μήνες.
Μου κάνουν νεύμα να σταματήσω με το αμάξι.
Σταματάω λίγο πιο μπροστά από το όργανο.
Έρχεται αργά στο τζάμι μου, το κατεβάζω. Καλημέρα του λέγω.
Δεν μου απαντά αλλά με το δεξί του χέρι και συγκεκριμένα με το δείκτη κάνει το σήμα του "πες τα όλα", ή όπως κάνει το μαγκάνι στο πηγάδι που ρολάρει.
Άδεια και δίπλωμα ; τον ρωτάω. Γνέφει καταφατικά. Τα βρίσκω, τα δίδω.
Τα παίρνει και χωρίς να τα κοιτάξει αρχίζει αργά να στρέφει το κεφάλι προς το βουνό. Και εκεί μένει.
Περνάνε 10'', περνάει μισό λεπτό.
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα; τον ρωτάω.
Δε με κοιτάζει, αρχίζει να βηματίζει εμπρός ενώ πάντα κρατάει τα έντυπα στο χέρι που απλά κρέμεται στο πλάι του!
Ίντα ναι; σκέφτομαι; Candid Camera;
Γυρίζει προς τα εμένα, προσπερνάει τα τζάμι μου και σταματάει στο πίσω μέρος του αυτοκινήτου.
Τονε ξάνοιγα από τον καθρέπτη, αυτός κοιτούσε στον ουρανό!
Παίζω μια και βγαίνω από το αμάξι. Τονε σιμώνω.
Είστε καλά; τονε ρωτάω.
Αυτός κοιτάζει το πορμπαγκάζ και με το δείκτη πάλι μου κάνει το σήμα του "πες τα όλα".
Να το ανοίξω; τον ρωτάω
Δεν απαντάει, κοιτάζει το βουνό και δείχνει με τρόπο point-point-point-point με το δείκτη το πορμπαγκαζ.
Ίντα να κάμω το άνοιξα. Δεν κοίταξε μέσα, έκανε μεταβολή και πήγε 10 μέτρα πιο κάτω. Σταμάτησε και κοίταζε το δρόμο.
Μαλάκ@ λέω, σίγουρα κάπου έχουνε στημένη καμιά candid camera, δεν γίνεται!
Τονε ξαναπλησιάζω και ρωτάω με φωνή γεμμάτη λουλούδια: όλα καλά; να πηγαίνω;
Αρχίζει πάλι να περπατάει προς το αμάξι. Σταματάει στην μπροστά ρόδα. Κάνει μεταβολή. Κοιτάζει το λάστιχο.
Έχω μείνει ΤΕΛΕΙΩΣ μαλ@κας...
Μου απλώνει το χέρι με τα χαρτιά και δε με κοιτάζει.
Τα παίρνω απαλάααα από το χέρι του και μπαίνω επίσης απαλάαα μέσα στο αμάξι. Ακόμη πιο απαλάαα έφυγα. Μέχρι να απομακρυνθώ τον ξάνοιγα από τον καθρέπτη και αυτός πάλι είχε γυρίσει και κοίταζε το βουνό.
Μυστήριο η ψυχή του ανθρώπου...

:confused:




:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

DimChios
21/12/2010, 07:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από GABBER
"Μέρα Ομορφηηηη ...Τις πάπιες ...Ταΐσαμε...Σινεμά ...και σπιτάκι μετααααα...."

Και ανατριχιαζεις!!!!!



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΠΑΝΟΥΣΗ ΘΕΕ!!!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DimChios
21/12/2010, 07:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
εγω η γυναικα και ενα ακομα φιλικο ζευγαρι μες σ'ταμαξι και με σταματαν σε μπλοκο μπροστα στο Α.Τ της περιοχης μου..

ανοιγω παραθυρο και λεω "καλησπερα"
απαντηση..κατεβα κατω ρε να σου κανω αλκοτεστ και φερε και τα χαρτια σου...

οριστε,λεω?πως μιλατε ετσι κυριος??

δε θα μου υποδειξεις εσυ ρε πως να μιλαω...

τοπο στην οργη λεω,καθαρος ειμαι ουτε γουλια αλκοολ και εχω και ολα τα χαρτια μαζι μου..

μπουρου μπουρου,φυσα και ξαναφυσα πιο δυνατα ρε και κατι τετοια..

εγω με το σεις και με το σας και ο καουμποις με το ρε..γελεγα συνεχεια αλλα ανεβαζα και πιεση..

το κερασακι????

αφου τελειωνουμε και παω να φυγω λεω μια καληνυχτα και περιμενω απαντηση...

καληνυχτα σας..
σιωπη..
καληνυχτα σας κυριοι...
απαντηση...
φυγε ρε μεγαλε και παρε και το αμαξι απο κει γιατι εμποδιζει...
πεταξα καπακια..καλα του λεω εσεις με σταματησατε σε αυτο το σημειο..
μυτη με μυτη με το οργανο μες τη μεση του δρομου...

ε η συνεχεια στο τμημ για να μου ζητησει συγνωμη μπροστα στον αξιωματικο επερεσιας!!!


Το εσφαξες ολο το χωριο τελικα?

7gibernau
21/12/2010, 07:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Το εσφαξες ολο το χωριο τελικα?

αν δεν κοψεις κατι απο τα μυνηματα σου(Μηνύματα: 26284) θα το σφαξω ολο..

με τρια ατομα να εχουν ακουσει τα παντα και τον συναδελφο του να μη μιλαει καθολου το εκανα.τοσο περιεργο το βλεπεις?

the who
21/12/2010, 07:46
Πριν δυο μερες εχω μεινει βραδυ με το τριμπουρδελο φιλου.Του εχω παει το δικο μου τριμπουρδελο για επισκευη και μουδωσε το δικο του για να κινουμαι.Σβηνει λοιπον και μουλαρωνει.Προσπαθω να το βαλω μπροστα αλλα αρνειται.Ειναι και μανιβελατο ...
Αφου εχω γινει παπι σκαει περιπολικο.
-Τι εγινε κυριε,πεσατε?Πως μπορω να σας βοηθησω?:eyepop:

Δεν μπορεις γιατι εχει μουλαρωσει.

-Ειναι δικο σας το μηχανακι?

Οχι του λεω και του εξηγω.

-Χαρτια εχετε?

Με ζωνουν τα φιδια του Αμαζονιου μαζι με τα σκουληκια του Χαριλαου.Τριπλαρω ατσαλα.Απο το δικο μου εχω απο αυτο οχι.:D

-Πως λεγεται ο ιδιοκτητης?

Δεν θυμαμαι λεω και το μυαλο μου παει σε εξωτικα στενα και ανηλιαγα ξενοδοχεια.

Με τα πολλα αφου ελεγξε οτι δεν απασχολει το μηχανακι,ειδε ταυτοτητα και διπλωμα με αφησε να φυγω.Μου ειπε κιολας οτι επρεπε να ελεγξει γιατι μπορει να το ειχα κλεψει.

Υπαρχουν και αυτοι οι αστυνομικοι κι οχι μπατσοι.:wave2:

the who
21/12/2010, 07:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
αν δεν κοψεις κατι απο τα μυνηματα σου(Μηνύματα: 26284) θα το σφαξω ολο..

με τρια ατομα να εχουν ακουσει τα παντα και τον συναδελφο του να μη μιλαει καθολου το εκανα.τοσο περιεργο το βλεπεις?

Μη δινεις σημασια,ειναι "αμηχανος" καιρο κι εχει ξεχασει.:lol:

DimChios
21/12/2010, 07:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
αν δεν κοψεις κατι απο τα μυνηματα σου(Μηνύματα: 26284) θα το σφαξω ολο..

με τρια ατομα να εχουν ακουσει τα παντα και τον συναδελφο του να μη μιλαει καθολου το εκανα.τοσο περιεργο το βλεπεις?



:lol: :lol: :lol:


220013

7gibernau
21/12/2010, 08:05
.


220014

Εχετλαίος
21/12/2010, 08:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
.

"Σαπουνάς" καρχαρίας, μη επικίνδυνος για τον άνθρωπο
:p

7gibernau
21/12/2010, 08:18
1
κατι εκανα λαθος!!:beer: