PDA

View Full Version : Honda Deauville Vs ΟΛΩΝ



Σελίδες : [1] 2 3

dimdoc
17/12/2010, 09:27
Παντα ειχα απορια ποιοι το αγοραζουν αυτο. Προκειται για επιταφιο μεταμφιεσμενο σε μηχανη που δινει τετοιο ενθουσιασμο στην οδηγηση οσο το ανοιγμα μιας ζεστης Pepsi zero.

dimdoc
17/12/2010, 09:30
Τωρα πως πηγε το μηνυμα μου πρωτο πανω πανω δεν ξερω, μαλλον το συστημα εχει αυξημενη αισθηση του χιουμορ:lol:

dimdoc
17/12/2010, 09:30
???????

nikos_abel
17/12/2010, 10:18
Καθώς όπως αναφέρω συχνά πυκνά το ζαχαρώνω εδώ και καιρό,
άντε να τα βάλω με όλους σας εδώ για να έχω να λέω.

Παρακαλώ να διατηρήσετε στα ποστ σας ιδιαίτερα υψηλά στανταρ όπως πάντα.

θα απαντώ μόνο σε σοβαρές απόψεις και θα χλευάζω τις ασόβαρες (λέμε τώρα).

Το σπαμ επιτρέπεται (αλλιώς πως θα γελάμε) αλλά να μη το ξεφτιλίσουμε.

---edit---
Διόρθωσις φωτό.


2ντ έντιτ

Φτού, πως ξαναβάζω φωτό;

super_toto
17/12/2010, 10:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Καθώς όπως αναφέρω συχνά πυκνά το ζαχαρώνω εδώ και καιρό,
άντε να τα βάλω με όλους σας εδώ για να έχω να λέω.

Παρακαλώ να διατηρήσετε στα ποστ σας ιδιαίτερα υψηλά στανταρ όπως πάντα.

θα απαντώ μόνο σε σοβαρές απόψεις και θα χλευάζω τις ασόβαρες (λέμε τώρα).

Το σπαμ επιτρέπεται (αλλιώς πως θα γελάμε) αλλά να μη το ξεφτιλίσουμε.

Ένα πιο street transalp, μια χαρά για ήρεμα ταξιδάκια.

el_hymador
17/12/2010, 10:27
Μια χαρα μηχανακι ειναι, πολυ ευκολο στην οδηγηση και εξαιρετικα ανετο. Ταξιδευει super, αλλα μη περιμενεις 200αρες, ουτε γλεντια στα στροφιλικια...με 140-150 γυρνας ολο το κοσμο, δικαβαλος και με αποσκευες τιγκα. Επισης μπορεις πολυ ευκολα να το χρησιμοποιεις και για καθημερινες μετακινησεις μεσα στην πολη, δεν προβληματιζει καθολου και ειναι απιστευτα πρακτικο με τις ενσωματωμενες βαλιτσες που εχει. Οι οποιες βαλιτσες επικοινωνουν μεταξυ τους, προσφεροντας τεραστιες μεταφορικες δυνατοτητες.

Γενικα το μηχανακι το κραζουν οι και καλα σκληροπυρηνικοι που πανε καφετερια - σπιτι - σπιτι καφετερια, αλλα δεν κανουν τα ρασα τον παπα. Αν κανεις συχνα χαλαρα ταξιδια ειναι μια πρωτης ταξεως επιλογη. :wave2:

hidefnick
17/12/2010, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Ένα πιο street transalp, μια χαρά για ήρεμα ταξιδάκια.

+749

(Αλλά δεν το πουλάς ούτε τζάμπα)

byron
17/12/2010, 10:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από hidefnick
+749

(Αλλά δεν το πουλάς ούτε τζάμπα)

Για την ακρίβεια σου ρίχνουν ρύζι και κουφέτα κατα τη μεταβίβαση. :lol:

Ζεύκας
17/12/2010, 10:44
Honda Deauvilee Vs ΟΛΩΝ

πλάκα μας κάνεις έτσι? :lol:



Υ.Γ. μ'αρέσει που βάζεις και δικούς σου κανόνες στις Διαμάχες :rotflmao:

reinmeister
17/12/2010, 10:52
αποδοση bros, με βαρος varadero κι εμφανιση υπερηλικου γκαστρωμενου βατραχου ...επισης, πουλιεται λιγο πιο δυσκολα ,απ'οτι παχυμετρο σε γκομενα...

χαπια παιρνεις?:eyepop:

transalpblack
17/12/2010, 10:56
Θα σου πω κι εγώ τη γνώμη μου.
Στην Ευρώπη είναι ένα πολύ διαδεδομένο μηχανάκι.
Όπως και πολλά άλλωστε αντικείμενα που δεν είναι γνωστά στην Ελλάδα (λόγω marketing) αλλά στην Ευρώπη πουλάνε κάργα.
Έχω κάνει ένα ταξίδι στις Ιταλικές Άλπεις και ένα στο Λουξεμβούργο με το ελληνικό Deauville club.
Είναι ένα πολύ αξιόπιστο μηχανάκι και πάρα πολύ εύχρηστο.
Μπες μέσα στο www.deauville.gr για να δεις ο,τι θες.
Σου στέλνω επίσης με p.m. το τηλέφωνο του... προέδρου μας για να μιλήσετε και να σε κατατοπίσει.
:wave2:

Επίσης, η φωτό που βάζεις είναι από το 650 και όχι το 700.

VALES
17/12/2010, 11:03
Μόνο μη το πάρεις σε κόκκινο... θα σε σταματάνε στο δρόμο τα χαλασμένα Ι.Χ. :smokin:

el_hymador
17/12/2010, 11:16
Ψαχνω-ψαχνω και δεν μου ερχεται κανενα αλλο μηχανακι σε αυτα τα κυβικα, με αυτον τον εξοπλισμο και με αυτα τα επιπεδα της ανεσης / προστασιας για δυο...

Οποτε γιατι τετοιο κραξιμο ρε σεις; :confused:

Οπως εγραψε και ο transalpblack, στην Ευρωπη, που ως γνωστον οι μοτοσικλετιστες ειναι ανωριμοι αγοραστικα, εχει γεμισει ο τοπος με "ξενερωτες" μοτοσικλετες που εδω δεν τις εχουμε ουτε για κλασιμο. Deauville, Bandit 1250 και αλλα παρεξηγημενα μηχανακια σπανε ταμεια οξω...αλλα τι ξερουν αυτοι μωρε...αλλωστε με τοσο κρυο δεν μπορεις να κατσεις εξω απο τη καφετερια για καφε και δεν θα σε βλεπουν... :lol:

nikos_abel
17/12/2010, 11:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Honda Deauvilee Vs ΟΛΩΝ

πλάκα μας κάνεις έτσι? :lol:



Υ.Γ. μ'αρέσει που βάζεις και δικούς σου κανόνες στις Διαμάχες :rotflmao:

Βρε σας βάζω κάτω όλους και σας πατάω (250 κιλά είναι αυτά...)

astrag
17/12/2010, 12:38
Είδατε τι κάνει το marketing και πόσο είμαστε κατευθυνόμενοι στις επιλογές μας ανάλογα τα κέφια των κουστουμάκιδων.
Ναι η Deauville είναι βαριά για την ισχύ της όπως και το Varadero η Paneuropean, αλλά who gives a shit όταν μπορώ να ταξιδεύω διπλός με 160 στο Ελληνικό πατινάζ, να μαυρίζω όλο το πίσω λάστιχο στις Αλπεις, να μεταφέρω ότι άχρηστο σκεφτώ αλλά και το μισό SuperMarket μαζί χωρίς να με δυσκολεόυν μέσα στην Αλεξάνδρας.

Ολα αυτά χωρίς να με νοιάζει αν θα πάρει μπροστά μετά από 2 βδομάδες μέσα στο κρύο, και να μην έχω αλλάξει λάδια κανά χρόνο. Οσο για τα φρένα τι να πω άγκυρες με καταπληκτικό ABS. ΝΑΙ θα ήθελα μια έκτη και 10 άλογα ακόμα αλλά ποτέ δεν είμαστε ευχαριστημένοι, δείτε τα κ5, κ6, κ7, κ10, κ11 πλασάρουν κάθε χρόνο νέο μοντέλο και αν το ψάξετε μόνο τα γραφικά αλλάζουν σε κάποια εργοστάσια.

Διάβαζα στο moto το τεστ του νέου ZX10R, τρομερή μηχανή με full tech και και...αλλά που να τα χρησιμοποιήσω όλα αυτά όταν μπορώ να έχω μόνο μια μηχανή.

Ναι όποιοι την αγοράσουν πιθανώς θα την παντρευτούν στην Ελλάδα αλλά προσωπικά δεν έχω πρόβλημα γιατί έχω μετανιώσει που έδιωξα την RZ250R και την Dominator650 που είχα και δε μπορούσα να τις κρατήσω μαζί με την 700άρα μου.

Για αυτό αρκετοί δε μπορούν να καταλάβουν ή δεχθούν την απλότητα της Deauville και γιατί ήταν 3η σε πωλήσεις πριν δύο χρόνια στη Γερμανία. Απλά διαβάστε test Ελληνικού περιοδικού με συγκριτικό RT1200+Deauville+KTM

αντε να μαζεούμε κανά φράγκο γιατί θα βγει με σειριακό το 2011!!!!!

Nostradamus
17/12/2010, 12:56
Απορια τοσο για τα 650 cc οσο και για το νέο 700 cc... Τι καταναλωση έχουν στα 150-160 χιλ/h με δευτερο ατομο και φορτωμενα και τα 2? Πραγματικα μπορουν να τα ξιδευουν ετσι η δουλευον στο οριο τους σε αυτα τα χιλιομετρα?

dimdoc
17/12/2010, 13:01
Τι κατευθυνομενοι βρε παλικαρι μου. Η μοτο ειναι το ιδιο αργη με ενα οικογενειακο μεσαιο σενταν και με αισθητικη γοτθικου καθεδρικου ναου. Λυπαμαι, αλλα αλλα πραγματα εχουμε στο μυαλο μας οταν μιλαμε για μοτοσυκλετα.

H.A.Balafoutre
17/12/2010, 13:23
Αυτό δεν είναι το φθηνιάρικο DN-01...που το πουλάνε 10.000ευρώ φούλ τεκνόλοτζι...?

Άλλα πλαστικά, άλλη τεχνολογία?

astrag
17/12/2010, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από (Mostra)damoS
Απορια τοσο για τα 650 cc οσο και για το νέο 700 cc... Τι καταναλωση έχουν στα 150-160 χιλ/h με δευτερο ατομο και φορτωμενα και τα 2? Πραγματικα μπορουν να τα ξιδευουν ετσι η δουλευον στο οριο τους σε αυτα τα χιλιομετρα?

5,9 l/100 χλμ damoS, καλό εεεεεεεεεε

Nostradamus
17/12/2010, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από astrag
5,9 l/100 χλμ damoS, καλό εεεεεεεεεε

:eyepop: :eyepop:
Και το 650 και το 700 με 150-160 δικαβαλο και φορτωμενα???? 6 λιτρα στα 100???? οκ :a19: :a19: :a19:

astrag
17/12/2010, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimdoc
Τι κατευθυνομενοι βρε παλικαρι μου. Η μοτο ειναι το ιδιο αργη με ενα οικογενειακο μεσαιο σενταν και με αισθητικη γοτθικου καθεδρικου ναου. Λυπαμαι, αλλα αλλα πραγματα εχουμε στο μυαλο μας οταν μιλαμε για μοτοσυκλετα.


ξέρετε κάποιο μεσαίο οικογενιακό αυτοκίνητο να έχει 0-100 6,5 sec ?????? εκτός και αν εννοείται "μεσαίο οικογενιακό αυτοκίνητο" το EVO.....

DrEvil
17/12/2010, 13:47
Άκυρο το που πάει η συζήτηση.
Ούτε οι τελικές, ούτε οι εκκινήσεις, ούτε το πουλ-μουρ και οτιδήποτε άλλο είναι προορισμός της μηχανής αυτής.
Προορισμός της είναι να σε πηγαίνει από το Α στο Β, τίγκα φορτωμένο, ήρεμα, άνετα, με ασφάλεια και οικονομικά.

Το παντρέυεσαι, ναι. Αλλα γιατί να μην παντρευτεί κάποιος μια κυρία που τα κάνει ΟΛΑ; Με κάποιους συμβιβασμούς, αλλά ΟΛΑ;

astrag
17/12/2010, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrEvil
Άκυρο το που πάει η συζήτηση.
Ούτε οι τελικές, ούτε οι εκκινήσεις, ούτε το πουλ-μουρ και οτιδήποτε άλλο είναι προορισμός της μηχανής αυτής.
Προορισμός της είναι να σε πηγαίνει από το Α στο Β, τίγκα φορτωμένο, ήρεμα, άνετα, με ασφάλεια και οικονομικά.

Το παντρέυεσαι, ναι. Αλλα γιατί να μην παντρευτεί κάποιος μια κυρία που τα κάνει ΟΛΑ; Με κάποιους συμβιβασμούς, αλλά ΟΛΑ;




Κυρία όπως το λες !!!! με τις καμπύλες, με τα όλα της.....χιχιχιχιχιχ

sapila racing
17/12/2010, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrEvil
Άκυρο το που πάει η συζήτηση.
Ούτε οι τελικές, ούτε οι εκκινήσεις, ούτε το πουλ-μουρ και οτιδήποτε άλλο είναι προορισμός της μηχανής αυτής.
Προορισμός της είναι να σε πηγαίνει από το Α στο Β, τίγκα φορτωμένο, ήρεμα, άνετα, με ασφάλεια και οικονομικά.

Το παντρέυεσαι, ναι. Αλλα γιατί να μην παντρευτεί κάποιος μια κυρία που τα κάνει ΟΛΑ; Με κάποιους συμβιβασμούς, αλλά ΟΛΑ;

Παντρέψου την αμα θέλεις, αλλά υπάρχουν κι άλλες που τα κάνουν όλα και καλύτερα. :wave2:

Το Transalp πχ είναι καλύτερο. :winka:

DrEvil
17/12/2010, 13:57
Μα καθένας ότι θέλει παίρνει.
Δεν γίνεται εγώ τώρα να κρίνω την αγορά του άλλου με τα δικά μου δεδομένα.
Προσωπικά, ούτε το ένα ούτε το άλλο θ'αγόραζα. Θέλω άλλα πράγματα από ένα μηχανάκι.
Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι η απαξίωση.

Allst@rf
17/12/2010, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Παντρέψου την αμα θέλεις, αλλά υπάρχουν κι άλλες που τα κάνουν όλα και καλύτερα. :wave2:

Το Transalp πχ είναι καλύτερο. :winka:



:a10:

el_hymador
17/12/2010, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Παντρέψου την αμα θέλεις, αλλά υπάρχουν κι άλλες που τα κάνουν όλα και καλύτερα. :wave2:

Το Transalp πχ είναι καλύτερο. :winka:

Το Transalp δεν ταξιδευει σε καμια περιπτωση σαν το Deauville, ουτε εχει αυτο το επιπεδο ανεσης. Σαφως το Transapl εχει πιο πολυμορφικο χαρακτηρα και σε παει και ενα χωμα ανετα, αλλα σε οτι αφορα σε touring χρηση και ανεση, το Deauville απλα δεν εχει αντιπαλο. Οι περισσοτεροι το κραζουν χωρις καν να το εχουν οδηγησει, μονο και μονο γιατι ειναι Honda και στερειτε extreme χαρακτηρα. Κατα την αποψη μου ειναι μια πολυ τιμια μοτοσικλετα, που δεν ταζει πραγματα χωρις να μπορει να τα εκπληρωσει...

notakos600
17/12/2010, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Ένα πιο street transalp, μια χαρά για ήρεμα ταξιδάκια.


Με καλύπτει απόλυτα αυτή η άποψη. :beer:

byron
17/12/2010, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Κατα την αποψη μου ειναι μια πολυ τιμια μοτοσικλετα, που δεν ταζει πραγματα χωρις να μπορει να τα εκπληρωσει...

Φαντάσου την άποψη που έχει για αυτήν ακόμα και το marketing της Honda που δεν μπαίνει ούτε στον κόπο να σε παραμυθιάσει. :lol:

p@nos
17/12/2010, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από astrag
...


ναι αλλα ολα αυτα που λες τα κανει ενα φειζερ, ενα χορνετ, ενα μπαντιτ, ενα cbr600f...και πολλες αλλες μηχανες, και μαλιστα σε ΟΛΑ καλυτερες...

Krokodilos001
17/12/2010, 14:48
Ευτηχως υπαρχει η kawasaki. :lol:

BLACKGAS
17/12/2010, 15:16
Ωραίο θρεντ!
Σήμερα μαθαίνουμε:
α. Υπάρχει χειρότερο μηχανάκι από το Transalp!:lol:

β. Το Deauvilee είναι κυρία και το παντρεύεσαι.
Γιατί οι παντρεμένοι δεν έχουν ψυχή? Και αφού έκανα 1 φορά τη μ@λ@κί@, να την ξανακάνω? Το δις εξαμαρτήν:lol: :lol:

γ. Το Deauvilee έχει προορισμό να σε πηγαίνει από το Α στο Β, τίγκα φορτωμένο, ήρεμα, άνετα, με ασφάλεια και οικονομικά με μόλις 5,9 λίτρα/100 χλμ.
Εγώ νόμιζα πως ο θείος μου ονόμασε το καίκι του "ΜΑΡΙΓΟΥΛΑ" και αυτός το έβγαλε Deauvilee. (Μάλλον άνοιξε off shore ο φούστης και κλέβει την εφορία)
Εναλλακτικά η προσέγγιση ταιριάζει σε:
Συρόμενο από συμπαθή όνο, κάρο.
Τρακτέρι για πολλά στρέμματα βαμβάκι (και μπλόκα αμαλάκι να 'ούμ).
ΚΤΕΛ
Τάνκερ.
Οι έχοντες λοιπόν απωθημένο να γίνουν ψαράδες, πρωταγωνιστές σε ταινία της Βουγιουκλάκη, οδηγοί και μούτσοι είναι έτοιμοι να προστρέξουν στις εκθέσεις!!!
:lol: :lol: :lol:

PS
αντε να μαζεούμε κανά φράγκο γιατί θα βγει με σειριακό το 2011!!!!!

Φίλε τόσο μεγάλο γκαράζ έχεις?:wave2:

nikos_abel
17/12/2010, 15:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimdoc
Τωρα πως πηγε το μηνυμα μου πρωτο πανω πανω δεν ξερω, μαλλον το συστημα εχει αυξημενη αισθηση του χιουμορ:lol:

ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΙ ΑΝΟΗΣΙΕΣ ΛΕΣ!!!!

Εγώ να δεις που το είδα και έπαθα σοκ.

Τι χαζομάρα (λέω στον εαυτό μου) έκανα!!!!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

0ldb0y
17/12/2010, 15:34
Σε αυτή την κατηγορία θα πρότεινα αυτό BMW F800 ST (http://www.cityauto.gr/moto/article.citymoto.gr?aid=952)

Καλύτερο κατά τη γνώμη μου!:smilea:


219775

el_hymador
17/12/2010, 15:35
Και τωρα κυριες και κυριοι.....τατααααα!!!!

Η κρισιμη ερωτηση!

Ποιοι απο του συμμετεχοντες σε αυτη τη συζητηση εχουν οδηγησει Deauville;

1) Παρακαλω ειλικρινια

2) Απαντησεις του τυπου "δεν χρειαζεται να το οδηγησω, φαινεται απο μονο του ποσο *δελο ειναι" - "ντρεπομαι να με δουν πανω του" απορριπτονται λογω εμπαθειας...

BLACKGAS
17/12/2010, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Και τωρα κυριες και κυριοι.....τατααααα!!!!

Η κρισιμη ερωτηση!

Ποιοι απο του συμμετεχοντες σε αυτη τη συζητηση εχουν οδηγησει Deauville;

1) Παρακαλω ειλικρινια

2) Απαντησεις του τυπου "δεν χρειαζεται να το οδηγησω, φαινεται απο μονο του ποσο *δελο ειναι" - "ντρεπομαι να με δουν πανω του" απορριπτονται λογω εμπαθειας...

Για να καταλάβω ότι κάτι είναι κάρο πρέπει να ζεύσω και το γάιδαρο? Εκτός κι αν ο λύκος φοράει προβιά! Και δεν του τό είχα!!:lol:

dimdoc
17/12/2010, 15:50
Η συζητηση ειναι στις αντιπαραθεσεις και εχει τιτλο "επιταφιος vs all"

Αρα νομιζω εχει το δικαιωμα να γραψει καποιος τη γνωμη του για τη συγκεκριμενη μοτοσυκλετα. Και ναι την εχω οδηγησει για κοντινη αποσταση. Δε χρειαστηκε παραπανω...
Εκτος αν ειναι υποθρεντ κατοχων εδω, οποτε δε θα εμπαινα στο κοπο ν αγραψω.




@εξωγηινος...καλα ησουν εκει με τον ΕΤ, ξαναπιασε συνομιλια μαζι του:rotflmao:

nikos_abel
17/12/2010, 16:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από 0ldb0y
Σε αυτή την κατηγορία θα πρότεινα αυτό BMW F800 ST (http://www.cityauto.gr/moto/article.citymoto.gr?aid=952)

Καλύτερο κατά τη γνώμη μου!:smilea:

Σόρρυ, αλλά αν και η ντοβίλ δεν είναι η Μπο Ντέρεκ των μοτοσυκλετών από εμφάνιση (προς Μαρία
η άσχημα μετά το φέισλιφτ μάλλον πάει), η Μπέμπα φέρνει προς Βασιλειάδου μεριά.

(Λέμε και καμιά λαλακία να περάσει η ώρα).

Σοβαρά τώρα, σαφώς πιο όμορφη, δεν αντιλέγω αλλά το κόστος συντήρησης μιας μπέμπας κάνει την
διαφορά.

Όμως είναι στα ίδια λεφτά, χωρίς ABS, χωρίς CBS, χωρίς κεντρικό σταντ, χωρίς βαλίτσες (καλό βέβαια
που δεν είναι φιξ) αλλά 210 κιλά φούλ υγρά χωρίς αυτές που (τη θεωρώ μικρή διαφορά από τα 250)

Όσο για αξιοπιστία... (από γειτονικό φόρουμ -> http://www.bmwbikers.org/forum/showthread.php?t=11306)

Εχετλαίος
17/12/2010, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimdoc
Η συζητηση ειναι στις αντιπαραθεσεις και εχει τιτλο "επιταφιος vs all"

:bawl: :bawl: :cry: :cry:

el_hymador
17/12/2010, 16:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLACKGAS
Για να καταλάβω ότι κάτι είναι κάρο πρέπει να ζεύσω και το γάιδαρο? Εκτός κι αν ο λύκος φοράει προβιά! Και δεν του τό είχα!!:lol:

Πρωτα απ ολα το Deauville δεν πλασαρεται ως λυκος, ουτε κρυφα, ουτε φανερα, ειναι 100% αρνι :lol:

Κατα δευτερον ο προορισμος τους ειναι συγκεκριμενος και θα πρεπει να κρινεται βαση της αποδοσης του σε αυτο το πεδιο.

Τριτον, πριν το οδηγησω ειχα ακριβως τις ιδιες αποψεις με εσας, οτι ειναι σαν τζακουζι με ροδες και τετοια...anyway, με πηγε και με εφερε σε ενα ταξιδακι 750 χιλιομετρων μεσα σε 24 ωρες. Συμπερασμα; Καλυτερα να οδηγας παρα να μιλας, ειπα στον εαυτο μου. Οι μοτοσικλετες που θα με κρατουσαν στον ιδιο βαθμο ξεκουραστο και χαλαρο σε παρομοιες συνθηκες, κοστιζουν πολυ παραπανω, μερικες φορες σχεδον τα διπλα...

Μπορει να φαινεται σαν η επιτομη του μετριου, μπορει η αυρα που εκπεμπει να ξενερωνει, αλλα οταν φθανεις στο προορισμο σου εχοντας διανυσει εκατονταδες χιλιομετρα και εισαι ετοιμος να κανεις αλλα τοσα, ε, δε μπορεις παρα να του το αναγνωρισεις...

nikos_abel
17/12/2010, 16:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimdoc
Η συζητηση ειναι στις αντιπαραθεσεις και εχει τιτλο "επιταφιος vs all"

Αρα νομιζω εχει το δικαιωμα να γραψει καποιος τη γνωμη του για τη συγκεκριμενη μοτοσυκλετα. Και ναι την εχω οδηγησει για κοντινη αποσταση. Δε χρειαστηκε παραπανω...
Εκτος αν ειναι υποθρεντ κατοχων εδω, οποτε δε θα εμπαινα στο κοπο ν αγραψω.




@εξωγηινος...καλα ησουν εκει με τον ΕΤ, ξαναπιασε συνομιλια μαζι του:rotflmao:

Πρεσάισλι! Είναι εξωγήινη μοτοσυκλέτα και για αυτό τη γουστάρω!


219777

SVX
17/12/2010, 16:07
Το μηχανακι ειναι ενα εργαλειο.....οπως το δουλεψει ο μαστορας που το αποκτα , τετοιες εμπειριες θα προσφερει...

Υπαρχουν Deauville στην ΕΥρωπη που εχουν γραψει χιλιομετρα και εχουν "δει" ομορφιες που δεν τα εχουν δει ΟΥΤΕ Varadero ουτε BMW GS1200....

Υπαρχουν μηχανακια για ατομα που δε θα πανε με το "ρευμα" , την μοδα και δε θα αγορασουν το στυλ μηχανης που εχει η υπολοιπη παρεα...

Θα παρουν αυτο που γουσταρουν...ειτε για να το παιξουν μοναχικοι καβαλαρηδες, ειτε για να φορτωσουν το ετερο ημισυ και τα μπαγαζια για να "ξεφυγουν"



ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΤΟΥ ΕΝΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΗΣΑΥΡΟΣ ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΛΛΟΥ.... :beer:

nikos_abel
17/12/2010, 16:07
Και η ανάλογη φωτό...


219778

SVX
17/12/2010, 16:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Και η ανάλογη φωτό...

μια χαρα ειναι το μηχανακι ..... ειναι σα να κοιμηθηκε ενα CBF με μια Goldwing.... :D

dimdoc
17/12/2010, 16:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
μια χαρα ειναι το μηχανακι ..... ειναι σα να κοιμηθηκε ενα CBF με μια Goldwing.... :D

Πρεπει να βγαλανε τρελα γουστα σε κεινο το πηδημα τα δυο τους...καηκαν τα καρβουνα:rotflmao:

p@nos
17/12/2010, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Πρωτα απ ολα το Deauville δεν πλασαρεται ως λυκος, ουτε κρυφα, ουτε φανερα, ειναι 100% αρνι :lol:

Κατα δευτερον ο προορισμος τους ειναι συγκεκριμενος και θα πρεπει να κρινεται βαση της αποδοσης του σε αυτο το πεδιο.

Τριτον, πριν το οδηγησω ειχα ακριβως τις ιδιες αποψεις με εσας, οτι ειναι σαν τζακουζι με ροδες και τετοια...anyway, με πηγε και με εφερε σε ενα ταξιδακι 750 χιλιομετρων μεσα σε 24 ωρες. Συμπερασμα; Καλυτερα να οδηγας παρα να μιλας, ειπα στον εαυτο μου. Οι μοτοσικλετες που θα με κρατουσαν στον ιδιο βαθμο ξεκουραστο και χαλαρο σε παρομοιες συνθηκες, κοστιζουν πολυ παραπανω, μερικες φορες σχεδον τα διπλα...

Μπορει να φαινεται σαν η επιτομη του μετριου, μπορει η αυρα που εκπεμπει να ξενερωνει, αλλα οταν φθανεις στο προορισμο σου εχοντας διανυσει εκατονταδες χιλιομετρα και εισαι ετοιμος να κανεις αλλα τοσα, ε, δε μπορεις παρα να του το αναγνωρισεις...




που να δοκιμασεις να την κανεις και με αμαξι τη διαδρομη που λες...

reinmeister
17/12/2010, 16:50
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


εχετε πλακα...ναι...το εχω οδηγησει απο την εποχη του 650...και μαλιστα απορουσα απο τοτε πως ειναι δυνατον να μπορει να κατασκευασει καποιος ενα τοσο αθλιο μηχανακι...

συμφωνοι...ειναι το ονειρο καθε φτωχου,φιλεα φογκ wannabe , που επειδη δεν μπορει να παρει pan european παιρνει αυτη την μαλακια...

ενα transalp που το εχουν φορτωσει αλλα 100 κιλα πλαστικα κανοντας καποιον να σιχαθει ενα κατα τ'αλλα γαματο μοτερακι...

μου θυμιζει to 90 που επαιρναν τα απλα εσκορτ και τα εκαναν εξωτερικα cossworth κι εβλεπες την 17αρα πισω με το 5ποντο ταμπουρο...:yuck:

και οχι δεν ειναι φθηνο...ειναι γελοιοδως ακριβο γι αυτα που προσφερει...

αν ειναι καθε μετριο παπιομοτερ και σκελετο να τα ντυνουμε μα εναν τονο πλαστικοβαλιτσα και να τα λεμε touring μοτοσυκλεττα,τοτε ναι,εχετε δικιο...τα σπαει...

Africaptan
17/12/2010, 16:51
Ρε παιδια, το μηχανακι απευθυνεται (βαση της Ελληνικης νοοτροπιας τουλαχιστον) σ ενα κοινο που αφηνει την corolla 1300 το Μαη και καβαλαει το μηχανακι μεχρι τον Οκτωβρη, και μετα ξανακαθεται στην corolla.
Καμια σχεση με μηχανοβιους, με δερματα, με dainese, με arai, με sidi κτλ. Θα πανε στη δουλεια τους, τη γυναικα για ψωνια, για ταβλι με κανα φιλο, και καμια χαλαρη βολτα.
Κι ο πιο σημαντικος λογος να διαλεξεις το deuvile αντι το transalp (επειδη ειπωθηκε οτι ειναι ενα πιο street transalp, και συμφωνω) ειναι το υψος, (το υψος του αναβατη εννοω) η εμπειρια, και τα "θελω" του εκαστοτε αναβατη.
Απορω και μου κανει εντυπωση πως υπαρχουν τοσα σχολια για το συγκεκριμενο μηχανακι στο εν λογο forum.

hidefnick
17/12/2010, 17:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
.....Όσο για αξιοπιστία... (από γειτονικό φόρουμ -> http://www.bmwbikers.org/forum/showthread.php?t=11306)

Οι απαντήσεις όλα τα λεφτά λέμε.... Ειδικα το πόσο τυχερος πρέπει να νιώθεις που δεν έχεις suzuki γιατί αν σου χάλαγε συνέχεια και εκτός εγγύησης δεν θα στο έφτιαχναν με επιμερισμό κόστους, πάει χαλαρά στα ανέκδοτα....

H.A.Balafoutre
17/12/2010, 18:07
Το ξαναγράφω κι εδώ, ένας φίλος στα 40+, που το είχε, ήθελε να το αλλάξει πήγε σε ένα μαγαζί...δέχθηκε την αλλαγή αλλά του λέει το εξής.

" Ήξερα τους 9 μαλάκες που το είχαν, τώρα γνώρισα και τον 10ο...."

Τα 125 της χονδα είναι καλύτερα....δηλαδή ακόμη και στα χονδα υπάρχει ένα όριο για το τι αξίζει και τι παει πίσω την εξέλιξη του ανθώπινου είδους....:bigcry:

Acacius
17/12/2010, 22:14
Deauville δεν έχω οδηγήσει και δεν πρόκειται να αγοράσω και ποτέ διότι όντως σου δίνει την αίσθηση ότι είναι πιο βαρετό από replay πομπής Επιτάφιου σε αργή κίνηση, αλλά πιστεύω ότι έχει λόγο ύπαρξης. Τέλειο δεν είναι, αλλά αυτό για το οποίο κατασκευάστηκε το κάνει πολύ καλά. Για εμένα είναι το μοτοσυκλετιστικό αντίστοιχο των station wagon/πολυμορφικών: ελαφρώς ξενέρα, αλλά πολύ χρηστική ξενέρα.

Δεν είναι τυχαίο ότι είναι δημοφιλές στους Γερμανούς, οι οποίοι έχουν ως κύριο γνώμονα το πρακτικό του πράγματος. Ειλικρινά αυτοί οι άνθρωποι όταν πάνε να ξενοπ*δήξουν αντί να κοιτάνε τον κ@λο της κοπέλας, παίζει να ρωτάνε αν ξέρει να συμπληρώνει φορολογική δήλωση.

irinia
18/12/2010, 02:51
ΠΕΡΙ ΟΡΕΞΕΩΣ....???




Τό θέμα όμως είναι ότι ..........άπλά είναι ένας ΚΟΥΒΑΣ.......!!!
Κάποτε τό δοκίμασα κι αύτό,δοκίμασα καί τήν άκριβή του βερσιόν τό Πανγιουρόπιαν....!!!
10 χιλιάρικα τό ένα 16 τό άλλο.
ΟΧΙ ΚΥΡΙΟΙ...........ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΗΧΑΝΑΚΙ....!!!
ΕΝΑΣ ΚΟΥΒΑΣ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ............ΥΠΕΡΒΑΡΟΣ ΕΙΝΑΙ.....!!!
Άν κάποιος νομίζει ότι τού προσφέρει τόση πολλή άνεση σέ βάρος όλων
τών άλλων ΑΣ ΠΑΕΙ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ............έχει καί κλιματισμό.....!!!!
Μηχανάκι λέμε ένα πράμμα πού πάει μέ 2 τροχούς καί φρενάρει στρίβει
καί ταξιδεύει στοιχειωδώς μέ άσφάλεια.
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ..............πού κάνουν αύτή τή δουλειά
χωρίς νάναι κουβάδες...
Καί έπειδή λόγω ήλικίας πλέον άρχισα νά τά ψάχνω γιά τή μαύρη στιγμή πού
θά κατεβώ άπό τό Χαγιαμπούζα μου έκεί γύρω στά 65 τό υπολογίζω
άμα ζώ μέχρι τότε..........μετά άπό πολύ κόπο καί σκέψη κατέληξα
πώς τό καλύτερο γιαυτόν πού θέλει νά ταξιδεύει τόσο πολύ είναι
τό ΓΙΑΜΑΧΑ FJR 1300.
Tώρα θεωρίες τού τύπου τό Ντωβίλ είναι πανάλαφρο καί πάει μιά χαρά στήν πόλη
μέ τά 250 κιλά του καί φάρδος όσο τό πεντακοσαράκι Φίατ....??
Έκανα καί γώ τή μαλακία καί άλλαξα 2 βαραντέρο παρακαλώ γιά νά
πηγαίνω γιά τσιγάρα.
Άποτέλεσμα ....??
Δύο πτώσεις καί μιά τράκα σέ ένα χρόνο.....!!!
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΥΡΙΟΙ Η ΧΟΝΤΑ ΠΟΥ ΞΕΡΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΑ.....!!!!
Φτιάχνει άεροπλάνα...??? ,φτιάχνει πυραύλους...??
Πάντως μέ τά μηχανάκια............πάει πλέον μέ κεκτημμένη ταχύτητα.....!!!
Γέμισε τόν κόσμο έργοστάσια καί έχασε τήν άξιοπιστία της....
Λύσεις πρόχειρες,βασισμένες στό παρελθόν καί στά στόκ ύλικά πού μάς
περισσεύουν στά έργοστάσια.....!!!
ΔΙΑΚΟΠΤΗΣ ΣΤΟ ΒΑΡΑΝΤΕΡΟ 2010 ON-OFF ..........άπό transalp 1995.....!!!!!
Τό τί πουλάει στή Γερμανία ό κουβάς Ντωβίλ μέ άφήνει άδιάφορο διότι τά πρέπει
καί τά θέλω ένός λαού πού βούλιαξε δύο φορές τήν άνθρωπότητα στή δίνη
δύο παγκοσμίων πολέμων καί έτοιμάζει τόν τρίτο μέ διαφορετική χροιά πλέον,
ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΚΡΙΤΗΡΙΟ γιά μένα ή τόν κάθε Έλληνα μέ τίς κλιματολογικές
συνθήκες τής χώρας μας καί τήν ίδιοσυγκρασία πού διαθέτουμε.
ΝΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΕΣ πού τήν έβγαλαν τρίτη σέ πωλήσεις.....!!!!
Άκούστε κάτι πού συνέβη μπροστά στά μάτια μου......
Καλοκαίρι ,είμαστε σέ κάποιο νησί καί έρχεται τό γκρούπ τών Γερμανών
νά μπεί σέ κάποιο καικάκι γιά βόλτα.
Όπως τά ζώα ήταν στή σειρά τό ένα πίσω άπό τό άλλο σάν τά μοσχάρια
πού τά πάνε στό σφαγείο ,άρχίζουν καί μπαίνουν στή βάρκα.
Δύο σειρές μέ κουρελούδες στρωμμένη ή βάρκα άριστερά - δεξιά στά πλάγια.
Ε........όλα τά βόδια μπαίνουν τό ένα πίσω άπό τό άλλο καί πάνε νά γεμίσουν τή μία
πλευρά...........
Ό βαρκάρης όμως πού βλέπει τή βάρκα νά πάει νά μπατάρει φωνάζει μέ άπόγνωση
ΚΙ ΑΠΟ ΔΩ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ..................!!!!
Θά βούλιαζαν τό βαρκάκι γιά νά γεμίσουν τή μία σειρά καί μετά νά πάνε στήν άλλη
άπέναντι.............ΘΛΙΒΕΡΟΣ ΛΑΟΣ....!!!
Μή μού τόν φέρνετε γιά παράδειγμα λοιπόν......τής πρωτιάς τού κουβά.....!!!
Έξάλλου άλλες οί άνάγκες αύτονών πού παίρνουν ένα μηχανάκι νά γράψουν
χιλιόμετρα γιά ένα μήνα καί μετά γκαράζ .........καί τά ξαναλέμε μόλις φύγουν
τά χιόνια...!!!!

Έπειτα άν θέλει κάποιος κουβά,ύπάρχουν καί τά BMW ........
ΚΟΥΒΑΔΕΣ ΜΕ ΣΤΥΛ......!!!!


Θέλετε ταξίδι.....??

ΠΑΡΤΕ ΕΝΑ ΒΕΣΤΡΟΜΑΚΙ.........JAPAN ΒΑΛΤΕ ΔΥΟ ΒΑΛΙΤΣΕΣ..........ΟΛΑ ΜΑΖΙ 8500 ΧΙΛ.

ΚΑΙ ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΓΥΡΟ ΤΗΣ ΓΗΣ............!!!!!



Κί όταν γυρίσετε καί τό βάλετε γιά πούλημα μέ 5000-5500 χιλιαρικάκια, τήν άλλη μέρα
θάχετε τά λεφτά στήν τσέπη σας.......!!!!!


Άκου deauville.........σάν Γαλλική άποικία στόν Καναδά άκούγεται....:rotflmao: :rotflmao:








:wave2:

DrBig
18/12/2010, 02:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
ΠΕΡΙ ΟΡΕΞΕΩΣ....???




Τό θέμα όμως είναι ότι ..........άπλά είναι ένας ΚΟΥΒΑΣ.......!!!
Κάποτε τό δοκίμασα κι αύτό,δοκίμασα καί τήν άκριβή του βερσιόν τό Πανγιουρόπιαν....!!!
10 χιλιάρικα τό ένα 16 τό άλλο.
ΟΧΙ ΚΥΡΙΟΙ...........ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΗΧΑΝΑΚΙ....!!!
ΕΝΑΣ ΚΟΥΒΑΣ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ............ΥΠΕΡΒΑΡΟΣ ΕΙΝΑΙ.....!!!
Άν κάποιος νομίζει ότι τού προσφέρει τόση πολλή άνεση σέ βάρος όλων
τών άλλων ΑΣ ΠΑΕΙ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ............έχει καί κλιματισμό.....!!!!
Μηχανάκι λέμε ένα πράμμα πού πάει μέ 2 τροχούς καί φρενάρει στρίβει
καί ταξιδεύει στοιχειωδώς μέ άσφάλεια.
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ..............πού κάνουν αύτή τή δουλειά
χωρίς νάναι κουβάδες...
Καί έπειδή λόγω ήλικίας πλέον άρχισα νά τά ψάχνω γιά τή μαύρη στιγμή πού
θά κατεβώ άπό τό Χαγιαμπούζα μου έκεί γύρω στά 65 τό υπολογίζω
άμα ζώ μέχρι τότε..........μετά άπό πολύ κόπο καί σκέψη κατέληξα
πώς τό καλύτερο γιαυτόν πού θέλει νά ταξιδεύει τόσο πολύ είναι
τό ΓΙΑΜΑΧΑ FJR 1300.
Tώρα θεωρίες τού τύπου τό Ντωβίλ είναι πανάλαφρο καί πάει μιά χαρά στήν πόλη
μέ τά 250 κιλά του καί φάρδος όσο τό πεντακοσαράκι Φίατ....??
Έκανα καί γώ τή μαλακία καί άλλαξα 2 βαραντέρο παρακαλώ γιά νά
πηγαίνω γιά τσιγάρα.
Άποτέλεσμα ....??
Δύο πτώσεις καί μιά τράκα σέ ένα χρόνο.....!!!
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΥΡΙΟΙ Η ΧΟΝΤΑ ΠΟΥ ΞΕΡΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΑ.....!!!!
Φτιάχνει άεροπλάνα...??? ,φτιάχνει πυραύλους...??
Πάντως μέ τά μηχανάκια............πάει πλέον μέ κεκτημμένη ταχύτητα.....!!!
Γέμισε τόν κόσμο έργοστάσια καί έχασε τήν άξιοπιστία της....
Λύσεις πρόχειρες,βασισμένες στό παρελθόν καί στά στόκ ύλικά πού μάς
περισσεύουν στά έργοστάσια.....!!!
ΔΙΑΚΟΠΤΗΣ ΣΤΟ ΒΑΡΑΝΤΕΡΟ 2010 ON-OFF ..........άπό transalp 1995.....!!!!!
Τό τί πουλάει στή Γερμανία ό κουβάς Ντωβίλ μέ άφήνει άδιάφορο διότι τά πρέπει
καί τά θέλω ένός λαού πού βούλιαξε δύο φορές τήν άνθρωπότητα στή δίνη
δύο παγκοσμίων πολέμων καί έτοιμάζει τόν τρίτο μέ διαφορετική χροιά πλέον,
ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΚΡΙΤΗΡΙΟ γιά μένα ή τόν κάθε Έλληνα μέ τίς κλιματολογικές
συνθήκες τής χώρας μας καί τήν ίδιοσυγκρασία πού διαθέτουμε.
ΝΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΕΣ πού τήν έβγαλαν τρίτη σέ πωλήσεις.....!!!!
Άκούστε κάτι πού συνέβη μπροστά στά μάτια μου......
Καλοκαίρι ,είμαστε σέ κάποιο νησί καί έρχεται τό γκρούπ τών Γερμανών
νά μπεί σέ κάποιο καικάκι γιά βόλτα.
Όπως τά ζώα ήταν στή σειρά τό ένα πίσω άπό τό άλλο σάν τά μοσχάρια
πού τά πάνε στό σφαγείο ,άρχίζουν καί μπαίνουν στή βάρκα.
Δύο σειρές μέ κουρελούδες στρωμμένη ή βάρκα άριστερά - δεξιά στά πλάγια.
Ε........όλα τά βόδια μπαίνουν τό ένα πίσω άπό τό άλλο καί πάνε νά γεμίσουν τή μία
πλευρά...........
Ό βαρκάρης όμως πού βλέπει τή βάρκα νά πάει νά μπατάρει φωνάζει μέ άπόγνωση
ΚΙ ΑΠΟ ΔΩ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ..................!!!!
Θά βούλιαζαν τό βαρκάκι γιά νά γεμίσουν τή μία σειρά καί μετά νά πάνε στήν άλλη
άπέναντι.............ΘΛΙΒΕΡΟΣ ΛΑΟΣ....!!!
Μή μού τόν φέρνετε γιά παράδειγμα λοιπόν......τής πρωτιάς τού κουβά.....!!!
Έξάλλου άλλες οί άνάγκες αύτονών πού παίρνουν ένα μηχανάκι νά γράψουν
χιλιόμετρα γιά ένα μήνα καί μετά γκαράζ .........καί τά ξαναλέμε μόλις φύγουν
τά χιόνια...!!!!

Έπειτα άν θέλει κάποιος κουβά,ύπάρχουν καί τά BMW ........
ΚΟΥΒΑΔΕΣ ΜΕ ΣΤΥΛ......!!!!


Θέλετε ταξίδι.....??

ΠΑΡΤΕ ΕΝΑ ΒΕΣΤΡΟΜΑΚΙ.........JAPAN ΒΑΛΤΕ ΔΥΟ ΒΑΛΙΤΣΕΣ..........ΟΛΑ ΜΑΖΙ 8500 ΧΙΛ.

ΚΑΙ ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΓΥΡΟ ΤΗΣ ΓΗΣ............!!!!!



Κί όταν γυρίσετε καί τό βάλετε γιά πούλημα μέ 5000-5500 χιλιαρικάκια, τήν άλλη μέρα
θάχετε τά λεφτά στήν τσέπη σας.......!!!!!


Άκου deauville.........σάν Γαλλική άποικία στόν Καναδά άκούγεται....:rotflmao: :rotflmao:








:wave2:


Αυτο-αναιρεθηκες τη στιγμη που αντιπροτεινες το στρωμα. Κριμα, γιατι ειχε πλακα το ποστ σου :p

irinia
18/12/2010, 03:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Αυτο-αναιρεθηκες τη στιγμη που αντιπροτεινες το στρωμα. Κριμα, γιατι ειχε πλακα το ποστ σου :p




ΕΠΕΙΔΗ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΤΑ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ..........






Τό δέ στρώμμα τό είχα 10 μήνες..........ΕΙΝΑΙ ΜΗΧΑΝΗ.....!!!

Τό Ντωβίλ είναι..........ΚΟΥΒΑΣ.....!!!


ΕΓΩ.............ΕΧΩ ΧΑΓΙΑΜΠΟΥΖΑ ΑΠΟ ΤΟ 2004......!!!


Πρίν είχα BLACKBIRD............


Tά όποία και δέ θεωρώ τουριστάδικες μηχανές....!!


ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΤΟ FJR - 1300 ΓΙΑΜΑΧΑ καί δέν τό πρόσεξες......!!!!


Άπλά άν θές κάτι νά στά κάνει όλα καί πολύ καλά πάρε v-strom.....!!!
ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ..........άμα ξέρεις,καί στρίβει,καί φρενάρει,
καί στήν πόλη πάει ,καί σουζάρει καί ΤΑΞΙΔΕΥΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ....!!


EINAI MHXANAKI..................OXI KOYBAΣ



Οί πωλήσεις του στήν χώρα μας τό άποδεικνύουν.......!!!




ΥΓ. Νά ξέρεις πώς οί μεγαλύτερες άλήθειες,μέ αύτόν τόν τρόπο λέγονται
ΜΕ ΠΛΑΚΑ....!!!
Έσύ μέ τό Άγκούστα κάνεις τουρισμό ή μέ τό 1198.....??

:wave2:

kkaragiannis
18/12/2010, 03:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Το ξαναγράφω κι εδώ, ένας φίλος στα 40+, που το είχε, ήθελε να το αλλάξει πήγε σε ένα μαγαζί...δέχθηκε την αλλαγή αλλά του λέει το εξής.

" Ήξερα τους 9 μαλάκες που το είχαν, τώρα γνώρισα και τον 10ο...."


Καλημέρα σε όλους,

είμαι ο 11ος

στο παρακάτω link http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=107692&perpage=15&pagenumber=1 ένα παλικάρι ενδιαφερόταν για τον επιτάφιο

Παρακάτω είναι κάποια από αυτά που του είχα πει

Θα αρχίσω με τα αρνητικά της:
Ασχετα με το ποια είναι η τελική της, πάνω από 140-150 km/h αρχίζει να σου περνάει πολλούς κραδασμούς στο σώμα. Ακόμα η ζελατίνα σηκωμένη εντελώς παίζει σε αυτές τις ταχύτητες και ίσως να είναι λίγο ενοχλητικό στο μάτι. Εμένα δεν με πειράζει πάντως μιας και συνήθως πηγαίνω βάση του ορίου ταχύτητας στην εθνική.
Το βάρος της στην οδήγηση θα σε ενοχλήσει μόνο σε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ κλειστές και ανηφορικές στροφές όπου με δύο άτομα και φορτωμένοι θα χρειάζεται κάποιες φορές να κατεβάζεις σε 1η.
Μέσα στην πόλη λίγο προσοχή στην αρχή στα S ανάμεσα στα σταματημένα αυτοκίνητα μέχρι να μάθεις μέχρι που σε παίρνει λόγο των πλαινών βαλιτσών (οι οποίες όμως δεν εξέχουν όσο μπορεί να νομίζει κάποιος).
Σε μποντιλιάρισμα παίρνει συχνά μπροστά το βεντιλατέρ και σου πετάει ζεστό αέρα στα πόδια. Το καλοκαίρι είναι λίγο ενοχλητικό αυτό αλλά δεν είναι η μοναδική μηχανή που τα κάνει αυτό.
Αν την δεις από πίσω μοιαζει με mega scooter.
Δεν είναι φτηνή για να την αγοράσεις και δεν πουλιέται εύκολα αν εισαι τυπος που αλλάζει συχνά μηχανές.

Αρνητικά τέλος.

Μερικά από τα καλά της:
Καταπληκτικά άνετη για οδηγό - συνεπιβάτη.
Απίστευτα ευκολη στην οδήγηση. Βούτυρο μιλάμε!!!
Ο τρόπος που φρενάρει είναι τέλειος.
Χαμηλή κατανάλωση και τέρας αξιοπιστίας όπως λένε όσοι την έχουν χρόνια.
Απίθανο να ψάχνεις ποια από όλες τις παρκαρισμένες ειναι η δικιά σου.

Να σταθω ακόμα στο γεγονός ότι με έχει βολέψει η δυνατότητα μεταφοράς των πάντων ακόμα και σε καθημερινή χρήση.
Πχ από φθινόπωρο μέχρι άνοιξη στην μια πλαϊνή βαλίτσα έχω 2 πλήρη σετ από αδιάβροχα ενώ το καλοκαίρι βάζω την κουκούλα της μηχανής.
Στην άλλη βαλίτσα πηγαίνοντας στην δουλειά βάζω ενα μικρό λαπτοπ, το τσαντάκι της κοπελιά μου και το φαγητό μας.
Στην μπαγαζιέρα βάζω τα 2 κράνη και στον γυρισμό αν πάμε από κανένα σουπερ μάρκετ τα ψώνια.
Στο ενα ντουλαπάκι μπροστά στο τιμόνι που κλειδώνει έχω φακό - πολυεργαλειο - ιμάντα κλπ
Στο αλλο ότι έχω στις τσέπες μου και με ενοχλεί στην οδήγηση.

Αυτά φίλε μου.

Οσον αφορά το ερώτημα τώρα αν αξίζει ή όχι τα λεφτά της, αν εξετάσουμε το ερώτημα με βάσει τους αριθμούς και μόνο, τότε ΟΧΙ δεν αξίζει τα λεφτά της. Υπάρχουν naked μηχανες που κοστίζουν 2000 χιλιάρικα λιγότερα (πχ fazer) και έχουν καλύτερες επιδόσεις στα test.
Όμως όποιος αγοράσει αυτή την μηχανή δεν την αγοράζει για τις επιδόσεις της, οπότε θα ήταν άδικο για εκείνη να την συγκρίνουμε με τις συγκεκριμένες μηχανές. Την αγοράζει κάποιος για την άνετη θέση οδηγού-συνεπιβάτη, την ευκολία στην οδήγηση της, την πρακτικότητα στην καθημερινή της χρήση, την αξιοπιστία της κ.α. Αυτούς τους λόγους δεν μπορείς να τους κάνεις αριθμούς και να εξάγεις από αυτούς δείκτες και συμπεράσματα για το αν αξίζει ή οχι τα λεφτά της.

Για αυτό έχω την αίσθηση οτι η απάντηση που θα πάρεις είναι ΝΑΙ ΤΑ ΑΞΙΖΕΙ από αυτούς που την έχουν και ΟΧΙ ΔΕΝ ΤΑ ΑΞΙΖΕΙ από αυτούς που δεν την έχουν.

Παρακάτω είναι το σχόλιο που έκανε το παιδί όταν την πήρε

Με το ζορι κρατιεμαι να παρω την μηχανη και να εξαφανιστω μαζευοντας χιλιομετρα!βελουδινα χειριστηρια!αθορυβος κινητηρας!φοβερα φρενα!σηκωνεται στο κεντρικο σταντ με ελαχιστη δυναμη!καθε ωρα που περναω οδηγωντας ειναι υπεροχη!σελα!!!τι να σας πω!αυτοι που κατεχουν ξερουν γιατι δεν την αλλαζουν!!





Αντε καλές γιορτές να έχουμε

τα λεμε

nikos_abel
18/12/2010, 03:57
Μα τέτοια έχθρα...

Όσο μου λέτε τα "αρνητικά" τόσο ψήνομαι...

DrBig
18/12/2010, 04:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
Οί πωλήσεις του στήν χώρα μας τό άποδεικνύουν.......!!!


Ειναι οι ιδιοι που ψηφιζουν Πασοκ και ΝΔ μια ζωη. Ε με τετοια μυαλα στρωμα θα παρουν και θα το θεωρουν και διασκεδαστικη μηχανη.
Την πολυχρηστικοτητα του δε την αμφισβητω για να εξηγουμαστε.

Και μια και ρωτησες, αν ηθελα μια απλη και φτηνη μηχανη για καθημερινο/τουριστικη χρηση, versys θα επερνα. Και λιγοτερο καει και εξ'ισου αξιοπιστο ειναι, και 15 κιλα ελαφρυτερο, και εξ'ισου δυνατο, και πιο σπιρτοζικο, και εξ'ισου ανετο, και ο μπροστινος τροχος στριβει μαζι με το τιμονι.

One man's bike is another man's κουβας....


:beer:

DrBig
18/12/2010, 04:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Μα τέτοια έχθρα...

Όσο μου λέτε τα "αρνητικά" τόσο ψήνομαι...

Ωραιος!!!!

Οπως ειπε και ο Oscar Wilde 'whenever I find myself in agreement with people, its time to reform'

irinia
18/12/2010, 04:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Μα τέτοια έχθρα...

Όσο μου λέτε τα "αρνητικά" τόσο ψήνομαι...





ΕΙΠΑΜΕ..................ΠΕΡΙ ΟΡΕΞΕΩΣ......??




Άμα σ'άρέσει πάρτηνε καί άσε έμάς νά λέμε.........








:wave2:

irinia
18/12/2010, 04:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Ειναι οι ιδιοι που ψηφιζουν Πασοκ και ΝΔ μια ζωη. Ε με τετοια μυαλα στρωμα θα παρουν και θα το θεωρουν και διασκεδαστικη μηχανη.
Την πολυχρηστικοτητα του δε την αμφισβητω για να εξηγουμαστε.

Και μια και ρωτησες, αν ηθελα μια απλη και φτηνη μηχανη για καθημερινο/τουριστικη χρηση, versys θα επερνα. Και λιγοτερο καει και εξ'ισου αξιοπιστο ειναι, και 15 κιλα ελαφρυτερο, και εξ'ισου δυνατο, και πιο σπιρτοζικο, και εξ'ισου ανετο, και ο μπροστινος τροχος στριβει μαζι με το τιμονι.

One man's bike is another man's κουβας....


:beer:




ΜΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΥΒΕΝΤΙΑΖΟΥΜΕ...........





Έπειδή αύτές τίς μέρες ξαναπαίρνω μηχανή,πήγα καί είδα τά Βέρσυς,
Μπάντιτ,Νταιβέρσιον,τρανσάλπ,βεστρόμ,cbf...........ψάχνοντα ς μιά μηχανή
γιά όλες τίς δουλειές πού λέμε.
Πάλι στό Βεστρόμ κατέληξα παρά τά 7800 μέ δεύτερη έπιλογή τό Νταιβέρσιον
μέ 6000 εύρώ χωρίς ΑΒS............
Τό Βέρσυς δυστυχώς ύστερεί σέ άνεση,είδικά γιά τόν πίσω,δέ φορτώνεται εύκολα
καί καλά,τό τιμόνι του είναι κεκκαμένο πρός τά μέσα μέ λίγο παράξενη θέση
όδήγησης,τά μαρσπιέ σού κοπανάνε τή γάμπα όταν είσαι σταματημένος,
ή ποιότητα κατασκευής δέν είναι έφάμιλλη τού Βεστρόμ,δέν έχει
ίμμομπιλάιζερ πράμμα πολίτιμο γιά τήν κλοπή....!!!
Στρίβει καλύτερα,φρενάρει καλύτερα......
Τιμή 7900 ,ίδια μέ Βεστρόμ.
ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ................καί άρκετά χειρότερο στό ταξίδι
είδικά γιά τουρισμό καί 2 άτομα....!!!
Τρίτο λοιπόν έρχεται στίς δικές μου έπιλογές...
Ύπάρχει καί το παλιό μέ 6900....
Πιό εύχρηστο μηχανάκι,πιό παιχνιδιάρικο ,άλλά ύστερεί πολύ στό θέμα
τουριστική χρήση.....!!!




υγ. ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΔΕΞΙΑ......!!!!





:wave2:

reinmeister
18/12/2010, 06:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από kkaragiannis
[B
Καταπληκτικά άνετη για οδηγό - συνεπιβάτη.
Απίστευτα ευκολη στην οδήγηση. Βούτυρο μιλάμε!!!
Ο τρόπος που φρενάρει είναι τέλειος.
Χαμηλή κατανάλωση και τέρας αξιοπιστίας όπως λένε όσοι την έχουν χρόνια.
Απίθανο να ψάχνεις ποια από όλες τις παρκαρισμένες ειναι η δικιά σου.

Να σταθω ακόμα στο γεγονός ότι με έχει βολέψει η δυνατότητα μεταφοράς των πάντων ακόμα και σε καθημερινή χρήση.
Πχ από φθινόπωρο μέχρι άνοιξη στην μια πλαϊνή βαλίτσα έχω 2 πλήρη σετ από αδιάβροχα ενώ το καλοκαίρι βάζω την κουκούλα της μηχανής.
Στην άλλη βαλίτσα πηγαίνοντας στην δουλειά βάζω ενα μικρό λαπτοπ, το τσαντάκι της κοπελιά μου και το φαγητό μας.
Στην μπαγαζιέρα βάζω τα 2 κράνη και στον γυρισμό αν πάμε από κανένα σουπερ μάρκετ τα ψώνια.
Στο ενα ντουλαπάκι μπροστά στο τιμόνι που κλειδώνει έχω φακό - πολυεργαλειο - ιμάντα κλπ
Στο αλλο ότι έχω στις τσέπες μου και με ενοχλεί στην οδήγηση.

[/B]

αυτο το κειμενο ανετοτατα εμπαινε διαφημιστικο σε οποιοδηποτε suv...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

γιατι δεν λετε ξεκαθαρα οτι το ονειρο σας ειναι ενα χιουνται πολυμορφικο? δεν ειναι κακο...κι εγω με αμαξι κυκλοφορω οταν θελω να παρω ολο το βιος μου μαζι...

astrag
18/12/2010, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
ΠΕΡΙ ΟΡΕΞΕΩΣ....???




Τό θέμα όμως είναι ότι ..........άπλά είναι ένας ΚΟΥΒΑΣ.......!!!
Κάποτε τό δοκίμασα κι αύτό,δοκίμασα καί τήν άκριβή του βερσιόν τό Πανγιουρόπιαν....!!!
10 χιλιάρικα τό ένα 16 τό άλλο.
ΟΧΙ ΚΥΡΙΟΙ...........ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΗΧΑΝΑΚΙ....!!!
ΕΝΑΣ ΚΟΥΒΑΣ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ............ΥΠΕΡΒΑΡΟΣ ΕΙΝΑΙ.....!!!
Άν κάποιος νομίζει ότι τού προσφέρει τόση πολλή άνεση σέ βάρος όλων
τών άλλων ΑΣ ΠΑΕΙ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ............έχει καί κλιματισμό.....!!!!
Μηχανάκι λέμε ένα πράμμα πού πάει μέ 2 τροχούς καί φρενάρει στρίβει
καί ταξιδεύει στοιχειωδώς μέ άσφάλεια.
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ..............πού κάνουν αύτή τή δουλειά
χωρίς νάναι κουβάδες...
Καί έπειδή λόγω ήλικίας πλέον άρχισα νά τά ψάχνω γιά τή μαύρη στιγμή πού
θά κατεβώ άπό τό Χαγιαμπούζα μου έκεί γύρω στά 65 τό υπολογίζω
άμα ζώ μέχρι τότε..........μετά άπό πολύ κόπο καί σκέψη κατέληξα
πώς τό καλύτερο γιαυτόν πού θέλει νά ταξιδεύει τόσο πολύ είναι
τό ΓΙΑΜΑΧΑ FJR 1300.
Tώρα θεωρίες τού τύπου τό Ντωβίλ είναι πανάλαφρο καί πάει μιά χαρά στήν πόλη
μέ τά 250 κιλά του καί φάρδος όσο τό πεντακοσαράκι Φίατ....??
Έκανα καί γώ τή μαλακία καί άλλαξα 2 βαραντέρο παρακαλώ γιά νά
πηγαίνω γιά τσιγάρα.
Άποτέλεσμα ....??
Δύο πτώσεις καί μιά τράκα σέ ένα χρόνο.....!!!
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΥΡΙΟΙ Η ΧΟΝΤΑ ΠΟΥ ΞΕΡΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΑ.....!!!!
Φτιάχνει άεροπλάνα...??? ,φτιάχνει πυραύλους...??
Πάντως μέ τά μηχανάκια............πάει πλέον μέ κεκτημμένη ταχύτητα.....!!!
Γέμισε τόν κόσμο έργοστάσια καί έχασε τήν άξιοπιστία της....
Λύσεις πρόχειρες,βασισμένες στό παρελθόν καί στά στόκ ύλικά πού μάς
περισσεύουν στά έργοστάσια.....!!!
ΔΙΑΚΟΠΤΗΣ ΣΤΟ ΒΑΡΑΝΤΕΡΟ 2010 ON-OFF ..........άπό transalp 1995.....!!!!!
Τό τί πουλάει στή Γερμανία ό κουβάς Ντωβίλ μέ άφήνει άδιάφορο διότι τά πρέπει
καί τά θέλω ένός λαού πού βούλιαξε δύο φορές τήν άνθρωπότητα στή δίνη
δύο παγκοσμίων πολέμων καί έτοιμάζει τόν τρίτο μέ διαφορετική χροιά πλέον,
ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΚΡΙΤΗΡΙΟ γιά μένα ή τόν κάθε Έλληνα μέ τίς κλιματολογικές
συνθήκες τής χώρας μας καί τήν ίδιοσυγκρασία πού διαθέτουμε.
ΝΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΕΣ πού τήν έβγαλαν τρίτη σέ πωλήσεις.....!!!!
Άκούστε κάτι πού συνέβη μπροστά στά μάτια μου......
Καλοκαίρι ,είμαστε σέ κάποιο νησί καί έρχεται τό γκρούπ τών Γερμανών
νά μπεί σέ κάποιο καικάκι γιά βόλτα.
Όπως τά ζώα ήταν στή σειρά τό ένα πίσω άπό τό άλλο σάν τά μοσχάρια
πού τά πάνε στό σφαγείο ,άρχίζουν καί μπαίνουν στή βάρκα.
Δύο σειρές μέ κουρελούδες στρωμμένη ή βάρκα άριστερά - δεξιά στά πλάγια.
Ε........όλα τά βόδια μπαίνουν τό ένα πίσω άπό τό άλλο καί πάνε νά γεμίσουν τή μία
πλευρά...........
Ό βαρκάρης όμως πού βλέπει τή βάρκα νά πάει νά μπατάρει φωνάζει μέ άπόγνωση
ΚΙ ΑΠΟ ΔΩ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ..................!!!!
Θά βούλιαζαν τό βαρκάκι γιά νά γεμίσουν τή μία σειρά καί μετά νά πάνε στήν άλλη
άπέναντι.............ΘΛΙΒΕΡΟΣ ΛΑΟΣ....!!!
Μή μού τόν φέρνετε γιά παράδειγμα λοιπόν......τής πρωτιάς τού κουβά.....!!!
Έξάλλου άλλες οί άνάγκες αύτονών πού παίρνουν ένα μηχανάκι νά γράψουν
χιλιόμετρα γιά ένα μήνα καί μετά γκαράζ .........καί τά ξαναλέμε μόλις φύγουν
τά χιόνια...!!!!

Έπειτα άν θέλει κάποιος κουβά,ύπάρχουν καί τά BMW ........
ΚΟΥΒΑΔΕΣ ΜΕ ΣΤΥΛ......!!!!


Θέλετε ταξίδι.....??

ΠΑΡΤΕ ΕΝΑ ΒΕΣΤΡΟΜΑΚΙ.........JAPAN ΒΑΛΤΕ ΔΥΟ ΒΑΛΙΤΣΕΣ..........ΟΛΑ ΜΑΖΙ 8500 ΧΙΛ.

ΚΑΙ ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΓΥΡΟ ΤΗΣ ΓΗΣ............!!!!!



Κί όταν γυρίσετε καί τό βάλετε γιά πούλημα μέ 5000-5500 χιλιαρικάκια, τήν άλλη μέρα
θάχετε τά λεφτά στήν τσέπη σας.......!!!!!


Άκου deauville.........σάν Γαλλική άποικία στόν Καναδά άκούγεται....:rotflmao: :rotflmao:




Σίγουρα Terens οι Γερμανοί είναι εντελώς διαφορετικοί από εμας και σκεφτόμαστε μέσω χαοτικών εξισώσεων (αν έχεις ακούσει) και τους έχουμε τρελάνει τους Πανεπιστήμονες.
Την έφεαν τρίτη στις πωλήσεις επειδή ΑΚΡΙΒΩΣ μπορούσαν να κάνουν τα πάντα βάση της λογικής πως μου αρέσει να γυρνάω με τη μοτο αλλά θέλω και να γυρίσω πίσω στην οικογένεια μου.

Το Varadero καμμιά σχέση με το άριστο ζύγισμα της deauville. Εχω τη δεύτερη και έχω τρομάξει με το πρώτο.

Μια ιστορία : με τη παλιά Deauville έχω χαθεί μέσα στη Ζαρούχλα καλοκαίρι σε χωματόδρομους που μόνο unimog περνούσε (με τρίτη σε κάποιες φλαταδούρες και πολύ σιγά στα δύσκολα), λόγω τεράστιου αποθηκευτικού χώρου έβγαλα πολλές φοτο με το τρίποδα + τη κάμερα+ φακούς που είχα πάρει μαζί μου, έπειτα με έπιασαν καρεκλοπόδαρα προς Τρίπολη, συνέχισα αμερόληπτος λόγω καλής προστασίας από αχρηστα πλαστικά που αναφέρεις και εφτασα στην Αθηνα ταξιδεύοντας με 150 στην εθνική.

Αυτή είναι η Deauville





:wave2:

astrag
18/12/2010, 09:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLACKGAS
Ωραίο θρεντ!
Σήμερα μαθαίνουμε:
α. Υπάρχει χειρότερο μηχανάκι από το Transalp!:lol:

β. Το Deauvilee είναι κυρία και το παντρεύεσαι.
Γιατί οι παντρεμένοι δεν έχουν ψυχή? Και αφού έκανα 1 φορά τη μ@λ@κί@, να την ξανακάνω? Το δις εξαμαρτήν:lol: :lol:

γ. Το Deauvilee έχει προορισμό να σε πηγαίνει από το Α στο Β, τίγκα φορτωμένο, ήρεμα, άνετα, με ασφάλεια και οικονομικά με μόλις 5,9 λίτρα/100 χλμ.
Εγώ νόμιζα πως ο θείος μου ονόμασε το καίκι του "ΜΑΡΙΓΟΥΛΑ" και αυτός το έβγαλε Deauvilee. (Μάλλον άνοιξε off shore ο φούστης και κλέβει την εφορία)
Εναλλακτικά η προσέγγιση ταιριάζει σε:
Συρόμενο από συμπαθή όνο, κάρο.
Τρακτέρι για πολλά στρέμματα βαμβάκι (και μπλόκα αμαλάκι να 'ούμ).
ΚΤΕΛ
Τάνκερ.
Οι έχοντες λοιπόν απωθημένο να γίνουν ψαράδες, πρωταγωνιστές σε ταινία της Βουγιουκλάκη, οδηγοί και μούτσοι είναι έτοιμοι να προστρέξουν στις εκθέσεις!!!
:lol: :lol: :lol:

PS

Φίλε τόσο μεγάλο γκαράζ έχεις?:wave2:

Ναι έχω μεγάλο γκαράζ που γέμιζε και άδειαζε από το 1991 και μετά, το μαρούλι είναι το πρόβλημα

BLACKGAS
18/12/2010, 09:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από astrag
Ναι έχω μεγάλο γκαράζ που γέμιζε και άδειαζε από το 1991 και μετά, το μαρούλι είναι το πρόβλημα

+1. Δυστηχώς.:(

devil's animal
18/12/2010, 09:30
Ντο...τι???:confused: :confused:


τελικα καποιοι εχουν πολυ γελιο..
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nikos_abel
18/12/2010, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Μια χαρα μηχανακι ειναι, ....

....Γενικα το μηχανακι το κραζουν οι και καλα σκληροπυρηνικοι που πανε καφετερια - σπιτι - σπιτι καφετερια, αλλα δεν κανουν τα ρασα τον παπα. Αν κανεις συχνα χαλαρα ταξιδια ειναι μια πρωτης ταξεως επιλογη. :wave2:

I rest my case....

nikos_abel
18/12/2010, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
αποδοση bros, με βαρος varadero κι εμφανιση υπερηλικου γκαστρωμενου βατραχου ...επισης, πουλιεται λιγο πιο δυσκολα ,απ'οτι παχυμετρο σε γκομενα...

χαπια παιρνεις?:eyepop:

Και εσύ Techno Βρούτε;

nikos_abel
18/12/2010, 14:43
Άντε, να το πάρω αλλιώς.

Πόσοι εδώ μέσα έχετε Deauville τελικά;

Μοντέλο (650 ή 700)

Έτος απόκτησης

Έτος πώλησης

Το πουλάτε σε μένα (τώρα όμως!)

Ναι (λόγος) Όχι (λόγος)


Πάμε λοιπόν!

irinia
18/12/2010, 17:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από astrag





ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑΜΟΥΝ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ ΜΕ ΤΗ ΛΕΞΗ ΚΟΥΒΑΣ..............




Άφού σού άρέσει καί κάνεις αύτά πού θέλεις ώστε νά νοιώθεις
εύτυχισμένος,μή δίνεις καί πολλή σημασία σέ μάς.....
Δέν έκανα τόσα χιλιόμετρα μέ Ντωβίλ ...........
Τό ότι θεωρείς τό Βαραντέρο έπικίνδυνο καί τό Ντωβίλ πολύ καλό
σέ όδική συμπεριφορά μέ κάνει νά πιστεύω ότι τό κατέχεις τό θέμα.
Όμως μέ τά 240 κιλά της ούτε είναι εύχρηστη γιά τήν πόλη
ούτε τόσο εύκολοδήγητη.
Τό ότι μπορείς καί τή φορτώνεις τόσο πολύ μέ τά άγαπημένα σου
πράγματα είναι πολύ όμορφο.
Μιά μέρα πάνω στά όρεινά τής Τρίπολης ήμουν σέ ένα βενζινάδικο
σταματημένος καί άπολάμβανα τή φύση.
Ξαφνικά άκούω ήχο μηχανής καί περνάει ένας τρελλαμένος
μέ μιά τεράστια BMW καί μέ τό ραδιόφωνο τέρμα νά παίζει....!!!
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ.....??
Ή μηχανή είναι τρόπος ζωής είτε είναι κουβάς ,είτε SS, είτε ότιδήποτε...!!!
Κάνε λοιπόν αύτό πού άγαπάς ...........μέ όποιοδήποτε μηχανάκι
κι άσε τούς άλλους νά λένε.
Έτσι κι άλλιώς κατά πώς είπε κι ό προηγούμενος ό δικός μου κουβάς μπορεί
νάναι ΤΟ μηχανάκι γιά σένα καί άντιθέτως.....







:wave2: :beer:

Naxame
18/12/2010, 18:49
Η Κρουέλα τι σχέση έχει μ όλα αυτά ; :alien:

nikos_abel
19/12/2010, 06:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Naxame
Η Κρουέλα τι σχέση έχει μ όλα αυτά ; :alien:

ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!! Καλό. :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Πάντως για ενημέρωση, Ντωβίλ είναι πόλη της Γαλλίας.

http://en.wikipedia.org/wiki/Deauville

George_M.
19/12/2010, 10:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Παντρέψου την αμα θέλεις, αλλά υπάρχουν κι άλλες που τα κάνουν όλα και καλύτερα. :wave2:

Το Transalp πχ είναι καλύτερο. :winka:

ως ευτηχης κατοχος ΤΑ 650 θα διαφωνησω διοτι το ΤΑ ειναι καλυτερο ΜΟΝΟ στο χωμα,κ στην υπαρξη καρμπυρατερ!!!
...μετα απο 40000 χιλ με το ΤΑ εκ των οποιων τα 10000 ειναι σε 3 ταξιδια δικαβαλος στο εξωτερικο ευκολα θα αγοραζα το Deuaville.
αποτελει μια αριστη επιλογη για οσους θελουν να ταξιδευουν με 120-130 χαλαροι,χωρις να τεντωνουν/λιπαινουν αλυσιδες,με φρεναρες κ μοτερ ασπαστο!!
οκ ειναι ακριβο αλλα ξαναλεω οτι, δεν κανει για τους καφετεριακηδες κ για οσους θεωρουν την Επιδαυρο ταξιδι...

αυτα τα ολιγα απο μενα,συνεχιστε την φαγωμαρα τωρα...:beer:

(ωστε το 2011 θα βγει με σειριακο ε???:a18:

nikos_abel
19/12/2010, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
Μόνο μη το πάρεις σε κόκκινο... θα σε σταματάνε στο δρόμο τα χαλασμένα Ι.Χ. :smokin:

Να σου πω...κόκκινο όντως....


Βρε άντε από δω, η σεχπρες έχει άλλο μοντέλο!

nikos_abel
19/12/2010, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από manianisg


(ωστε το 2011 θα βγει με σειριακο ε???:a18:

Που το διαβάσατε αυτό ρε παιδιά; Είναι ενδιαφέρον, για πείτε...

nikos_abel
19/12/2010, 12:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimdoc
Τωρα πως πηγε το μηνυμα μου πρωτο πανω πανω δεν ξερω, μαλλον το συστημα εχει αυξημενη αισθηση του χιουμορ:lol:

Όχι τίποτα άλλο, φαίνεται να είσαι και ο δημιουργός του θρεντ.

http://www.moto.gr/forums/search.php?s=&action=showresults&searchid=5380286&sortby=lastpost&sortorder=descending

Μήπως πρέπει να το σκεφτείς καλύτερα;

:eyepop: :eyepop: :eek:

nikos_abel
19/12/2010, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Africaptan
Ρε παιδια, το μηχανακι απευθυνεται (βαση της Ελληνικης νοοτροπιας τουλαχιστον) σ ενα κοινο που αφηνει την corolla 1300 το Μαη και καβαλαει το μηχανακι μεχρι τον Οκτωβρη, και μετα ξανακαθεται στην corolla.
Καμια σχεση με μηχανοβιους, με δερματα, με dainese, με arai, με sidi κτλ. Θα πανε στη δουλεια τους, τη γυναικα για ψωνια, για ταβλι με κανα φιλο, και καμια χαλαρη βολτα.
Κι ο πιο σημαντικος λογος να διαλεξεις το deuvile αντι το transalp (επειδη ειπωθηκε οτι ειναι ενα πιο street transalp, και συμφωνω) ειναι το υψος, (το υψος του αναβατη εννοω) η εμπειρια, και τα "θελω" του εκαστοτε αναβατη.
Απορω και μου κανει εντυπωση πως υπαρχουν τοσα σχολια για το συγκεκριμενο μηχανακι στο εν λογο forum.

Πάντως φιλαράκι, εγώ που τη θέλω, τη θέλω για να την πηγαίνω ΟΛΟ το χρόνο, όπως πάω και τώρα
με το σκούτερ μου, σε διαδρομή 50χλμ τη μέρα, βρέξει-χιονίσει-παγώσει.

Χωρίς να χρειάζεται σέρβις κάθε μέρα, αλυσίδες, λάδια κλπ.

Οι χαλαρές βόλτες που λες είναι μαστ και είναι πάλι όλο το χρόνο.

Τώρα τα δέρματα, τα αράγια, και τα σίντια δε ξέρω κατά πόσο είναι αυτά που χαρακτηρίζουν
το μηχανόβιο.

Εκτός και μηχανόβιος σημαίνει ταλαιπωρημένος επί μονίμου βάσεως.

nikos_abel
19/12/2010, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από hidefnick
Οι απαντήσεις όλα τα λεφτά λέμε.... Ειδικα το πόσο τυχερος πρέπει να νιώθεις που δεν έχεις suzuki γιατί αν σου χάλαγε συνέχεια και εκτός εγγύησης δεν θα στο έφτιαχναν με επιμερισμό κόστους, πάει χαλαρά στα ανέκδοτα....

Ρε παιδιά, είπα πουθενά εγώ ότι τα σουζούκι χαλάνε;

nikos_abel
19/12/2010, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
ΠΕΡΙ ΟΡΕΞΕΩΣ....???


Μή μού τόν φέρνετε γιά παράδειγμα λοιπόν......τής πρωτιάς τού κουβά.....!!!
Έξάλλου άλλες οί άνάγκες αύτονών πού παίρνουν ένα μηχανάκι νά γράψουν
χιλιόμετρα γιά ένα μήνα καί μετά γκαράζ .........καί τά ξαναλέμε μόλις φύγουν
τά χιόνια...!!!!


:wave2:

Νομίζω ότι απάντησα πιο πάνω για το κάθε πότε θα βγαίνει έξω.

Το κάθε μέρα όλο το χρόνο σου κάνει;

reinmeister
19/12/2010, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από manianisg
ως ευτηχης κατοχος ΤΑ 650 θα διαφωνησω διοτι το ΤΑ ειναι καλυτερο ΜΟΝΟ στο χωμα,κ στην υπαρξη καρμπυρατερ!!!
...μετα απο 40000 χιλ με το ΤΑ εκ των οποιων τα 10000 ειναι σε 3 ταξιδια δικαβαλος στο εξωτερικο ευκολα θα αγοραζα το Deuaville.
αποτελει μια αριστη επιλογη για οσους θελουν να ταξιδευουν με 120-130 χαλαροι,χωρις να τεντωνουν/λιπαινουν αλυσιδες,με φρεναρες κ μοτερ ασπαστο!!
οκ ειναι ακριβο αλλα ξαναλεω οτι, δεν κανει για τους καφετεριακηδες κ για οσους θεωρουν την Επιδαυρο ταξιδι...

αυτα τα ολιγα απο μενα,συνεχιστε την φαγωμαρα τωρα...:beer:

(ωστε το 2011 θα βγει με σειριακο ε???:a18:

δεν κανει καν γι αυτους που θεωρουν το αθηνα-πειραια ταξιδι...

ειναι 260 κιλα γεματο στο χαλαρο,με 50 τιποτα αλογα τροχο,ροπη αστεια και τις αναρτησεις του bros που ηταν 100 κιλα ελαφρυτερο...α...ειναι και πανακριβο...μισο...ξεχασα οτι ρυθμιζεται η προφορτιση στην πισω αναρτηση...

γαμω τα ταξιδιαρικα μηχανακια ειναι...ειδικα στον τομεα ενεργητικης ασφαλειας ειναι θεεικο...μετα τα 100,απλως απαγορευεται να προσπερασεις...και μεγιστη ταχυτητα ταξιδιου 140...

ειναι ενα αχρηστο ρημαδι που μονο για τα σκουπιδια κανει...:yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck:

SVX
19/12/2010, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
δεν κανει καν γι αυτους που θεωρουν το αθηνα-πειραια ταξιδι...

ειναι 260 κιλα γεματο στο χαλαρο,με 50 τιποτα αλογα τροχο,ροπη αστεια και τις αναρτησεις του bros που ηταν 100 κιλα ελαφρυτερο...α...ειναι και πανακριβο...

γαμω τα ταξιδιαρικα μηχανακια ειναι...ειδικα στον τομεα ενεργητικης ασφαλειας ειναι θεεικο...μετα τα 100,απλως απαγορευεται να προσπερασεις...και μεγιστη ταχυτητα ταξιδιου 140...

ειναι ενα αχρηστο ρημαδι που μονο για τα σκουπιδια κανει...


εσενα φιλαρακι ο Σαρακακης πρεπει να σ'εβαλε....κοβω το μπ***ο μου... :wacko:

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

nikos_abel
19/12/2010, 12:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
δεν κανει καν γι αυτους που θεωρουν το αθηνα-πειραια ταξιδι...

ειναι 260 κιλα γεματο στο χαλαρο,με 50 τιποτα αλογα τροχο,ροπη αστεια και τις αναρτησεις του bros που ηταν 100 κιλα ελαφρυτερο...α...ειναι και πανακριβο...μισο...ξεχασα οτι ρυθμιζεται η προφορτιση στην πισω αναρτηση...

γαμω τα ταξιδιαρικα μηχανακια ειναι...ειδικα στον τομεα ενεργητικης ασφαλειας ειναι θεεικο...μετα τα 100,απλως απαγορευεται να προσπερασεις...και μεγιστη ταχυτητα ταξιδιου 140...

ειναι ενα αχρηστο ρημαδι που μονο για τα σκουπιδια κανει...:yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck:

Έλα ρε ξεκόλλα...

Πάντως παιδιά σας ευχαριστώ όλους. τελικά πείστηκα. Θα πάρω βεστρομ :eyepop: :eyepop:

reinmeister
19/12/2010, 12:52
ρε ουστ ρε με το μπουρδελο...που στο τελος θα μου το βγαλετε και μηχανακι της 10ετιας μη χεσω...:yuck: :yuck: :yuck:

lagman
19/12/2010, 13:10
παρε ενα v-strom να γιανεις (οχι το 1000, αν κ μονο μεταχ/νο το βρισκεις ή εισαγωγης)...εξαλλου εχει χιλιοειπωθει: ειναι το μόνο βασισμενο στα δεδομενα της κβαντομηχανικης...:wacko:

kkaragiannis
19/12/2010, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
ρε ουστ ρε με το μπουρδελο...που στο τελος θα μου το βγαλετε και μηχανακι της 10ετιας μη χεσω...:yuck: :yuck: :yuck:

τίποτα δεν στο βγάλαμε, αλλά που κολλάς δεν μας είπες.

Σε τελευταία ανάλυση άσε εμάς τους μαλάκες με το μπουρδέλο που νομίζουμε για μηχανή να γράφουμε χιλιόμετρα χειμώνα καλοκαίρι και εσύ που είσαι ξύπνιος δες σε ποιο τελικό θα ξοδέψεις 2 μηνιάτικα για να παρεις 4,72 άλογακια παραπάνω

kkaragiannis
19/12/2010, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Africaptan
Ρε παιδια, το μηχανακι απευθυνεται (βαση της Ελληνικης νοοτροπιας τουλαχιστον) σ ενα κοινο που αφηνει την corolla 1300 το Μαη και καβαλαει το μηχανακι μεχρι τον Οκτωβρη, και μετα ξανακαθεται στην corolla.

Αδερφέ καμία σχέση. Στο deaville εγραψα σε 1,5 χρόνο 26.000 km. Στο 5άρι ΚLE που είχα πάνω από 10 χρόνια πρέπει να έγραψα κοντά στα 200.000.
Αυτά τα νουμερα δεν βγαίνουν με χρήση 6 μήνες τον χρόνο


Αρχικά δημιουργήθηκε από Africaptan
Καμια σχεση με μηχανοβιους, με δερματα, με dainese, με arai, με sidi κτλ. Θα πανε στη δουλεια τους, τη γυναικα για ψωνια, για ταβλι με κανα φιλο, και καμια χαλαρη βολτα.
Και arai έχω, και sidi και από όλα.
Δηλαδή ρε αδερφέ τι κάνουν οι κανονικοί μηχανόβιοι? Το πρωί σπρώχνουν ταληράκια και το βράδυ παίζουν τις άδειες στα λιμανάκια? Ελεος, λες και είμαστε σε ταινία του Γαρδέλη.



Εγώ δεν θέλω μεροκάματο,
θέλω 1000άρα μηχανή και θάνατο:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

reinmeister
19/12/2010, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από kkaragiannis
τίποτα δεν στο βγάλαμε, αλλά που κολλάς δεν μας είπες.

Σε τελευταία ανάλυση άσε εμάς τους μαλάκες με το μπουρδέλο που νομίζουμε για μηχανή να γράφουμε χιλιόμετρα χειμώνα καλοκαίρι και εσύ που είσαι ξύπνιος δες σε ποιο τελικό θα ξοδέψεις 2 μηνιάτικα για να παρεις 4,72 άλογακια παραπάνω

μαλιστα...οσοι δηλαδη δεν θεωρουμε το ρημαδι αξιο να φερει τον χαρακτηρισμο "μοτοσυκλεττα",ειμαστε καγκουρες...

εκπληκτικο επιχειρημα...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

George_M.
19/12/2010, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
μαλιστα...οσοι δηλαδη δεν θεωρουμε το ρημαδι αξιο να φερει τον χαρακτηρισμο "μοτοσυκλεττα",ειμαστε καγκουρες...

εκπληκτικο επιχειρημα...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

δλδ ποια ειναι τα χαρακτηριστηκα που βαφτιζουν ενα δικυκλο ως μοτοσυκλετα?
οι 200 ιπποι?
η μοστρα στην καφετερια?
τα γιοσιμουρια τελικα?

θα θελα να ακουσω 2-3 ετσι για ξεκαρφωμα...

George_M.
19/12/2010, 14:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από kkaragiannis
τίποτα δεν στο βγάλαμε, αλλά που κολλάς δεν μας είπες.

Σε τελευταία ανάλυση άσε εμάς τους μαλάκες με το μπουρδέλο που νομίζουμε για μηχανή να γράφουμε χιλιόμετρα χειμώνα καλοκαίρι και εσύ που είσαι ξύπνιος δες σε ποιο τελικό θα ξοδέψεις 2 μηνιάτικα για να παρεις 4,72 άλογακια παραπάνω


+V52:beer:

reinmeister
19/12/2010, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
δεν κανει καν γι αυτους που θεωρουν το αθηνα-πειραια ταξιδι...

ειναι 260 κιλα γεματο στο χαλαρο,με 50 τιποτα αλογα τροχο,ροπη αστεια και τις αναρτησεις του bros που ηταν 100 κιλα ελαφρυτερο...α...ειναι και πανακριβο...μισο...ξεχασα οτι ρυθμιζεται η προφορτιση στην πισω αναρτηση...

γαμω τα ταξιδιαρικα μηχανακια ειναι...ειδικα στον τομεα ενεργητικης ασφαλειας ειναι θεεικο...μετα τα 100,απλως απαγορευεται να προσπερασεις...και μεγιστη ταχυτητα ταξιδιου 140...

ειναι ενα αχρηστο ρημαδι που μονο για τα σκουπιδια κανει...:yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck:

οποιοδηποτε δεν πληροι τα παραπανω χαρακτηριστικα...για να μην μακρυγορουμε δηλαδη,ενα οποιοδηποτε αλλο...:lol: :lol: :lol:

George_M.
19/12/2010, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
οποιοδηποτε δεν πληροι τα παραπανω χαρακτηριστικα...για να μην μακρυγορουμε δηλαδη,ενα οποιοδηποτε αλλο...:lol: :lol: :lol:


δεν μπορω να πω...εχεις επιχειρηματα!!!!:wave2:

panavour
19/12/2010, 14:53
Mολις τωρα μπηκα στο σπιτι ,μετα απο μια μεγαλη εξπρες βολτιτσα Αθηνα -βιλλια-ερυθρες,-θηβα-χαλκιδα-αθηνα,ετσι γιατι μου γουσταρε να βολταρω την παλιο DEAUVILLE την 650 που εχω στην κατοχη μου.Η βολτα ηταν απο παλιες εθνικες και περιφεριακους δρομους και οχι απο εθνικη.
Αντε να ειδα καμμια δεκαρια μηχανακια ολα κι ολα ,και απ αυτα τα περισσοτερα απο τοπικους,αναβατες,με μηχανες κυριως μικρου κυβισμου εως 250 cc.
Φαινεται οτι ολοι ,οι ΗAHABUSAIO-BMWΔΟ-VESTROMAIO-FJRAIOI και λοιποι σκληροπυρηνικοι,δερματοπετσοι,και ARAI-DAINESOφορετοι,σουπερ-ντουπερ ,ματσο-rabo και Τσακ νορις, ειτε ταξιδευουν απο Εθνικη οδο μερια και ετσι δεν τους ειδα,ειτε ολη την ημερα προτιμησαν να κατσουν στην ζεστασια του υπολογιστη και να γραφουν ,το ποσο κακο και ασχημο μηχανακι ειναι το DEAUVILLE.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :

Stabak
19/12/2010, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από panavour
Mολις τωρα μπηκα στο σπιτι ,μετα απο μια μεγαλη εξπρες βολτιτσα Αθηνα -βιλλια-ερυθρες,-θηβα-χαλκιδα-αθηνα,ετσι γιατι μου γουσταρε να βολταρω την παλιο DEAUVILLE την 650 που εχω στην κατοχη μου.Η βολτα ηταν απο παλιες εθνικες και περιφεριακους δρομους και οχι απο εθνικη.
Αντε να ειδα καμμια δεκαρια μηχανακια ολα κι ολα ,και απ αυτα τα περισσοτερα απο τοπικους,αναβατες,με μηχανες κυριως μικρου κυβισμου εως 250 cc.
Φαινεται οτι ολοι ,οι ΗAHABUSAIO-BMWΔΟ-VESTROMAIO-FJRAIOI και λοιποι σκληροπυρηνικοι,δερματοπετσοι,και ARAI-DAINESOφορετοι,σουπερ-ντουπερ ,ματσο-rabo και Τσακ νορις, ειται ταξιδευουν απο Εθνικη οδο μερια και ετσι δεν τους ειδα,ειται ολη την ημερα προτιμησαν να κατσουν στην ζεστασια του υπολογιστη και να γραφουν ,το ποσο κακο και ασχημο μηχανακι ειναι το DEAUVILLE.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :


περιμενουμε το ταξιδιωτικο με ανυπομονησια :ZZZ:

lagman
19/12/2010, 15:23
αυτο ειναι βολτα εξπρες:confused: :look:

με μια hayabusa θα 'ταν..... λεω εγω τωρα.. :wave2:

road spirit
19/12/2010, 15:32
δε θα το πάω σε άλλες μάρκες, δε θα το πάω μακριά...

αλλά...

με 1000 ευρω λιγότερα παίρνεις CBF600 το οποίο είναι κλάσεις ανώτερο μηχανάκι ....

sorry guys...that's the way it is...


όχι και vs all :lol: ήμαρτον :lol:

Ζεύκας
19/12/2010, 15:32
κάτι τέτοια θρεντ υπάρχουν και κάποιοι χαίρονται και λένε: v-strom και πάλι v-strom... :rolleyes:

astrag
19/12/2010, 15:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑΜΟΥΝ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ ΜΕ ΤΗ ΛΕΞΗ ΚΟΥΒΑΣ..............




Άφού σού άρέσει καί κάνεις αύτά πού θέλεις ώστε νά νοιώθεις
εύτυχισμένος,μή δίνεις καί πολλή σημασία σέ μάς.....
Δέν έκανα τόσα χιλιόμετρα μέ Ντωβίλ ...........
Τό ότι θεωρείς τό Βαραντέρο έπικίνδυνο καί τό Ντωβίλ πολύ καλό
σέ όδική συμπεριφορά μέ κάνει νά πιστεύω ότι τό κατέχεις τό θέμα.
Όμως μέ τά 240 κιλά της ούτε είναι εύχρηστη γιά τήν πόλη
ούτε τόσο εύκολοδήγητη.
Τό ότι μπορείς καί τή φορτώνεις τόσο πολύ μέ τά άγαπημένα σου
πράγματα είναι πολύ όμορφο.
Μιά μέρα πάνω στά όρεινά τής Τρίπολης ήμουν σέ ένα βενζινάδικο
σταματημένος καί άπολάμβανα τή φύση.
Ξαφνικά άκούω ήχο μηχανής καί περνάει ένας τρελλαμένος
μέ μιά τεράστια BMW καί μέ τό ραδιόφωνο τέρμα νά παίζει....!!!
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ.....??
Ή μηχανή είναι τρόπος ζωής είτε είναι κουβάς ,είτε SS, είτε ότιδήποτε...!!!
Κάνε λοιπόν αύτό πού άγαπάς ...........μέ όποιοδήποτε μηχανάκι
κι άσε τούς άλλους νά λένε.
Έτσι κι άλλιώς κατά πώς είπε κι ό προηγούμενος ό δικός μου κουβάς μπορεί
νάναι ΤΟ μηχανάκι γιά σένα καί άντιθέτως.....



:wave2: :beer:

ετσι μάλιστα "εμεις οι βλάχοι όπως λάχει"

reinmeister
19/12/2010, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από manianisg
δεν μπορω να πω...εχεις επιχειρηματα!!!!:wave2:

οκ...δεν κοβει ουτε βουτυρο ε...δεν πειραζει...:wave2:

reinmeister
19/12/2010, 16:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από panavour
Mολις τωρα μπηκα στο σπιτι ,μετα απο μια μεγαλη εξπρες βολτιτσα Αθηνα -βιλλια-ερυθρες,-θηβα-χαλκιδα-αθηνα,ετσι γιατι μου γουσταρε να βολταρω την παλιο DEAUVILLE την 650 που εχω στην κατοχη μου.Η βολτα ηταν απο παλιες εθνικες και περιφεριακους δρομους και οχι απο εθνικη.
Αντε να ειδα καμμια δεκαρια μηχανακια ολα κι ολα ,και απ αυτα τα περισσοτερα απο τοπικους,αναβατες,με μηχανες κυριως μικρου κυβισμου εως 250 cc.
Φαινεται οτι ολοι ,οι ΗAHABUSAIO-BMWΔΟ-VESTROMAIO-FJRAIOI και λοιποι σκληροπυρηνικοι,δερματοπετσοι,και ARAI-DAINESOφορετοι,σουπερ-ντουπερ ,ματσο-rabo και Τσακ νορις, ειται ταξιδευουν απο Εθνικη οδο μερια και ετσι δεν τους ειδα,ειται ολη την ημερα προτιμησαν να κατσουν στην ζεστασια του υπολογιστη και να γραφουν ,το ποσο κακο και ασχημο μηχανακι ειναι το DEAUVILLE.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :

μες τον δεκεμβρη ξεκινησες το paris-dakar που μολις περιεγραψες?

panavour
19/12/2010, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από lagman
αυτο ειναι βολτα εξπρες:confused: :look:

με μια hayabusa θα 'ταν..... λεω εγω τωρα.. :wave2:



Χα-χα γελασαμε.Φυσικα και δεν εννουσα γρηγορη.Απλως για το DEAUVILLE μια βολτα 200 χλμ ,ειναι -χιλιομετρικα- εξπρες.
Βεβαιως το νοημα του προηγουμενου post αν ηθελες να το καταλαβεις ,δεν ηταν για το ποσο γρηγορα - η οχι - παει το DEAUVILLE,που προφανως δεν ΠΑΕΙ σαν το ΗΑΗΑPUTSA,αλλα για το - αν τελικα ολοι αυτοι που ποσταρουν επι παντος επιστητου,και εχουν γνωμη για ολους τους αλλους, και για ποιες μηχανες καβαλλανε π.χ. ντωβιλ,- εχουν καθολου ειδικα χειμωνιατικα,σηκωσει τον κωλ@ρ@κο τους απο την καφετερια,η τον υπολογιστη,και εχουν κανει καμμια βολτιτσα, η απλως αναλωνονται στο ποσα αλογα εχουν ,και ποσο γερνουν στην στροφη- απο το σπιτι τους μεχρι την καφετερια- βεβαιως.
Οπως σοφα λενε οι φιλοι μας οι Αμερικανοι,για να δεις αν η πουτινγκα ειναι καλη πρεπει να την φας. :wave2: :wave2: :wave2:

ΥΓ.
Ειναι αληθεια οτι ολα αυτα τα super -duper μηχανακια εχουν-εκτος των αλλων- και καλυτερο κρατημα απ το DEAUVILLE. Ειδικα οταν ειναι ΑΚΙΝΗΤΑ εξω απο την καφετερια.:lol: :lol:

lagman
19/12/2010, 16:12
oses fores exw dei odigous tis deauvilee itan kapoioi anw twn 40+ k forousan typou jet-krani... :confused:

mallon oi idioktites tis tin sigkatalegoun stis taksis twn scooter h' custom....:p