PDA

View Full Version : Tuono ή CBR 929?



Dumah
19/12/2010, 08:43
Καλησπέρα άπαντες...
Θα δώσω την Transalp που έχω γιατί θέλω να πάρω ένα 1000αρι.
Το ξέρω ότι είναι οι καιροι δύσκολοι και το να έχεις ένα μηχανάκι που δε σου ζητάει και πολλά, είναι μεγάλο ατού...αλλά...έχω το μικρόβιο και ξέρω ότι μόνο οι φορείς πλέον μπορούν να καταλάβουν!

Μου έχουν ζητήσει ανταλλαγή με Tuono '03 53.000 χλμ. ή να την πουλήσω και να αγοράσω CBR 929 '02 35.000 (?) σε τιμή ευκαιρίας(?)...
Δύο μηχανικοί, μου έχουν πει να μη μπλέξω με Aprillia γιατί θα με σκήσει στα έξοδα (βγάζει συναίχεια προβλήματα στα ηλεκτρικά λένε...), από την άλλη η 929 είναι πιστάδικη (έχει κάνει λέει ο κάτοχος 5000 χλμ. μόνο, στην πίστα) και τη ψιλοφοβάμαι μη μου βγάλει καμιά χοντρή ζημιά και τρέχω και δε φτάνω...
Θα ήθελα τη σεβαστή σας γνώμη...είμαι όλος αυτιά...!

idomeneas
19/12/2010, 08:50
πόσα σου ζητάει για το 929?

imitrelos
19/12/2010, 09:51
Πάντος ο Rotax του Tuono είναι αξιόπιστος βασικά απο 04 και μετά είχαν λυθει και τα χαζοπροβλήματα που έβγαζε (λεγεμε φύσες -υγρασία )

:wave2: :wave2:

Μπές στο apriliabikers.gr για περισσότερα για το μοντέλο :wave2:

Dumah
19/12/2010, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από imitrelos
Πάντος ο Rotax του Tuono είναι αξιόπιστος βασικά απο 04 και μετά είχαν λυθει και τα χαζοπροβλήματα που έβγαζε (λεγεμε φύσες -υγρασία )

:wave2: :wave2:

Μπές στο apriliabikers.gr για περισσότερα για το μοντέλο :wave2:


Ναι αλλά αυτό είναι του 2003...

imitrelos
19/12/2010, 10:35
Για να μήν σου χαλάσω το post

δές εδώ http://www.apriliabikers.gr/portal/index.php?topic=10584.0

ότι είναι καλήτερο απο το 959 είναι αλλά ότι και να πάρεις ψάξε το

για να μήν τρέχεις μετά είτε είναι aprillia είτε honda :wave2:

Buenaventura
19/12/2010, 10:36
Φιλε τα προβληματα στα Τουονο ειναι πλεον γνωστα,και αν πας σε καποιον μηχανικο που γνωριζει,λυνονται σε μια μερα και με μηδενικο σχεδον κοστος (φυσα,ρελε μιζας κτλ).Απο κει και μετα,θα εχεις ενα μηχανακι 365 μερες τον χρονο...Ειναι ποιο ανετο μεσα στην πολη απο οποιοδηποτε ss,λογω καρατιμονας και θεσης οδηγησης,ειναι ροπατο λογω ν2 και το πρωτης γενειας με μια μεγαλυτερη ζελατινουλα,ταξιδευει αξιοπρεπως.Επισης ο Rotax δεν παθαινει τιποτα
Οπως ειπε και o imitrelos μπες στο apriliabikers.gr για περισσοτερες γνωμες εαν θες:wave2:

Buenaventura
19/12/2010, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από imitrelos
Για να μήν σου χαλάσω το post

δές εδώ http://www.apriliabikers.gr/portal/index.php?topic=10584.0



Σωστος ο imitrelos αλλα 9 στα 10 θεματα του λινκ εχουν να κανουν με το επομενο μοντελο 06+
Τυχαιο?Δεν το νομιζω...:winka: :wave2:

imitrelos
19/12/2010, 10:45
Για αυτο που σου είπαν πάντος οι μηχανικοι εγώ έχω τόν πήγασο του 01 47000 χλμ με καθημερινή χρήση και άν εξερέσεις το κομπλερ , εφτιαξα τα ηλεκτρικα και το μηχανάκι δεν έκανε ποτε κιχ

δέν ξέρω άν είμαι αντιπροσωπευτικο δειγμα αλλά είναι λάθος να λέμε ότι τα ευρωπαικά χαλάνε τα άλλα όχι

απλά ότι χρήση κάνεις πρέπει να κανβεις και ανάλογο service

imitrelos
19/12/2010, 10:51
όχι βεβαια δέν είναι τυχαιο το 1st generation ήταν άψογο πάντου

αλλά γενικά ακόμα και στα επόμενα είναι γελία προβλήματα (π.χ το ρελέ μιλάμε για κόστος 1,5-2 ευρω το πολυ και κανένα 30λεπτο χρόνο )

Οσοι έχουμε aprillia το ίδιο πράγμα αναρωτιόμαστε γιατι βρε βγάζεται το μηχανάκι να είναι τρομερό και στα ηλεκτρικα ψευτο δουλειές ( π.χ o πήγασος οι συνδέσεις είναι με τίς απλές κλέμες που βάζουμε και στα σπίτια , ναι τις ασπρες τις πλαστικες εκτεθειμένες λογικό να παθει κάπιο βραχυκυκλωμα με το νερό και το κόστος ενός θερμοσυστελόμενου μακαρονιου για να τίς καλύψεις 1-1,5 ευρώ)

faraway
19/12/2010, 10:53
Τuono απλά .

Άσε που θεωρώ σχεδόν αδύνατον να μην έχει λύσει ο προηγούμενος τα γνωστά θεματάκια .Οπότε το πιθανότερο είναι μόνο βενζίνη να χρειάζεται !!!!:wave2:

idomeneas
19/12/2010, 12:22
ναι όπως στα λένε τα παιδιά είναι...
πάρε παπρίλια και μόνο βενζίνη...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

asphyx
19/12/2010, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από idomeneas
ναι όπως στα λένε τα παιδιά είναι...
πάρε παπρίλια και μόνο βενζίνη...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

και μπουκάλι?????????:D :D :D :D :D :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :smokin:

DrEvil
19/12/2010, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από asphyx
και μπουκάλι?????????:D :D :D :D :D :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :smokin:
Θα πάρει και Τζούλια???

bros400pgm
19/12/2010, 15:01
Παρε το Honda φιλε........... Εγω εχω καει απο την παπριλια παρα πολλες φορες. Θα με θυμηθεις:smokin:

Dumah
20/12/2010, 02:44
Καλημέρα και πάλι...
...όσον αφορά το Honda, το σκέφτομαι γιατί ο τύπος μου είπε πως δεν το κινεί λόγω του ότι δεν έχει πληρώσει την ασφάλεια και ότι πρέπει να πάω εγώ με τον μηχανικό μου εκεί να το δούμε...δεν είναι λίγο ύποπτο να μην το φέρνει από Β.Προάστεια στο Αιγάλεω;
Το καλό βέβαια είναι ότι θα μου μήνει 1 χιλλιάρικο στην τσέπη...

byron
20/12/2010, 02:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dumah
Καλημέρα και πάλι...
...όσον αφορά το Honda, το σκέφτομαι γιατί ο τύπος μου είπε πως δεν το κινεί λόγω του ότι δεν έχει πληρώσει την ασφάλεια και ότι πρέπει να πάω εγώ με τον μηχανικό μου εκεί να το δούμε...δεν είναι λίγο ύποπτο να μην το φέρνει από Β.Προάστεια στο Αιγάλεω;
Το καλό βέβαια είναι ότι θα μου μήνει 1 χιλλιάρικο στην τσέπη...


Πάρε το 929. Με μόλις 5.000 χλμ που έχει κάνει σε πίστα, είναι πραγματική ευκαιρία.

Ασε που είναι και Honda. :winka:

p@nos
20/12/2010, 05:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Πάρε το 929. Με μόλις 5.000 χλμ που έχει κάνει σε πίστα, είναι πραγματική ευκαιρία.

Ασε που είναι και Honda. :winka:



35:D

Noela
20/12/2010, 12:32
Είχα Τουόνο 05, χωρίς το παραμικρό πρόβλημα, ever.
Στη κίνηση η καρατιμόνα είναι μεν πιο ξεκούραστη έναντι των κλιπον αλλά δε χωράς τόσο άνετα. Επίσης κόβει πολύ λίγο το τιμόνι, χειρότερα από ss.

z_armagedon
20/12/2010, 12:55
Ναι ναι τουονο παρε.....

:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

Αστο φιλε. Καλύτερα σπασμένο και χοντα παρα τον καμμένο το μουσολινι...
Σου μιλάω εκ πείρας...
Αν δε με πιστεύεις πάρε στα κεντρικα της ιντεραμερικαν και ρωτα για το σωτήρη...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

VALES
20/12/2010, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από z_armagedon
Ναι ναι τουονο παρε.....

:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

Αστο φιλε. Καλύτερα σπασμένο και χοντα παρα τον καμμένο το μουσολινι...
Σου μιλάω εκ πείρας...
Αν δε με πιστεύεις πάρε στα κεντρικα της ιντεραμερικαν και ρωτα για το σωτήρη...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:








Κι εμένα στις οδικές ο κ. Σοϊχίρο με σύστησε... τι πάει να πει αυτό.
Πες μας, Όταν δούλευε... άξιζε? :lol:

bros400pgm
20/12/2010, 15:20
Φιλε μου, μην με παρεξηγησεις, αλλα εχεις πραγματικα δει τουονο (απριλια δεν εχει σημασια) να δουλευει? και μαλιστα να κινειται?:eyepop: :eyepop:

Πραγματικα, τα περισσοτερα χλμ που γραφουν ειναι σπιτι-μαστορα-σπιτι, εν αντιθεση με τα γιαπωνεζικα (και μαλιστα τα ΗΟΝDA) που γραφουν χλμ σπιτι-καφετερια-σπιτι.

Εαν λοιπον ψηνεσαι να γινεις κολλητος με τον μαστρο-μητσο της απριλια και την κορη του Μαρια, τοτε παρε το τουονο.

SVX
20/12/2010, 15:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από teneres
Τuono απλά .
Οπότε το πιθανότερο είναι μόνο βενζίνη να χρειάζεται !!!!

θα εχει ομως σπιρτα το παληκαρι πανω του? Κι αμα δε καπνιζει συναμα? :cry: :smokin:

faraway
20/12/2010, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
θα εχει ομως σπιρτα το παληκαρι πανω του? Κι αμα δε καπνιζει συναμα? :cry: :smokin:

με χαλίκι από το δρόμο τρίβει το πλαίσιο μέχρι να κάνει σπίθα .....:D

benny
20/12/2010, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από bros400pgm
Φιλε μου, μην με παρεξηγησεις, αλλα εχεις πραγματικα δει τουονο (απριλια δεν εχει σημασια) να δουλευει? και μαλιστα να κινειται?:eyepop: :eyepop:

Πραγματικα, τα περισσοτερα χλμ που γραφουν ειναι σπιτι-μαστορα-σπιτι, εν αντιθεση με τα γιαπωνεζικα (και μαλιστα τα ΗΟΝDA) που γραφουν χλμ σπιτι-καφετερια-σπιτι.

Εαν λοιπον ψηνεσαι να γινεις κολλητος με τον μαστρο-μητσο της απριλια και την κορη του Μαρια , τοτε παρε το τουονο.


για πες...:smokin:

z_armagedon
20/12/2010, 16:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
Κι εμένα στις οδικές ο κ. Σοϊχίρο με σύστησε... τι πάει να πει αυτό.
Πες μας, Όταν δούλευε... άξιζε? :lol:


Οταν δουλευε Γ@ΜΟΥΣΕ!!!!

Αλλα η ολη φαση εμοιαζε με τον κοκορα που ειχε η γιαγια μου στο χωριο...
3 λεπτα πηδημα το πληρωνε με ενα μηνα επισκευες...

:lol:

Dumah
21/12/2010, 07:16
Δηλαδή τί προβλήματα μπορεί να μου βγάλει το Tuono ;

Είμαι άπηρος από ευρωπαϊκά και φένεται...:confused: :confused: :confused:

sapila racing
21/12/2010, 07:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από teneres
με χαλίκι από το δρόμο τρίβει το πλαίσιο μέχρι να κάνει σπίθα .....:D

:eek: :eek: ανατρίχιασα!

:rotflmao:

byron
21/12/2010, 07:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
35:D

35.000 συνολικά, αλλά μόνο....5.000 στην πίστα απ΄ότι έγραψε στο 1ο post. Ουτε κάν σε 24ωρο στο Le Man δεν έχει τρέξει.




Αρχικά δημιουργήθηκε από Dumah
Δηλαδή τί προβλήματα μπορεί να μου βγάλει το Tuono ;

Είμαι άπηρος από ευρωπαϊκά και φένεται...:confused: :confused: :confused:

Το πιθανότερο είναι να σου βγεί ένας κάγκουρας που δεν ήξερες ότι έχεις και να αρχίσεις τις σούζες και τα endo. Μακριά, άκου και τον z-armagedon.

andgeo
21/12/2010, 07:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από z_armagedon
Οταν δουλευε Γ@ΜΟΥΣΕ!!!!

Αλλα η ολη φαση εμοιαζε με τον κοκορα που ειχε η γιαγια μου στο χωριο...
3 λεπτα πηδημα το πληρωνε με ενα μηνα επισκευες...

:lol:
Εντάξει ο κόκορας μετά το σέρβις ;Ακριβή η επισκευή του. :evil:

imitrelos
21/12/2010, 08:48
Δέν ρωτάς καλήτερα αντι τι προβλήματα έχουν , αν έχουν tuono η aprillia ??:evil:

Απλα΄συμβουλή άμα είναι ξεσκισμένο το tuono είναι άλλο πράγμα

για να μου πούν οι έξυπνοι να συγρίνουμε τιμή σε aprillia και suzuki
My dear japan-friends :rotflmao:

δέν θα σου πω τι να πάρεις είναι θέμα γουστου (εγω tuono θα διάλεγα αλλά ΕΓΩ .....)

βασικά έχεις κάνει μια λίστα με τί σου αρέσει σε κάθε μηχανάκι και τι όχι ??? θα σε βοηθηση αρκετα

VALES
21/12/2010, 08:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από z_armagedon
Οταν δουλευε Γ@ΜΟΥΣΕ!!!!

Αλλα η ολη φαση εμοιαζε με τον κοκορα που ειχε η γιαγια μου στο χωριο...
3 λεπτα πηδημα το πληρωνε με ενα μηνα επισκευες...

:lol:









Eγώ πάλι όταν είχα το Ευρωπαϊκό, η γιαγιά μου είχε γαϊδούρια. Εκεί να δεις!!! Δυο ώρες χαμούρεμα...καμιά ωρίτσα να κεντράρει... και μετά... περίμενε πόοοοοτε θα ξεκαβαλήσουν!!!

:lol:


Πάντως κανά δυο φίλους που το έχουν, ικανοποιημένους τους βλέπω. :wave2:

Operater
21/12/2010, 09:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από imitrelos
Πάντος ο Rotax του Tuono είναι αξιόπιστος /// βασικά απο 04 και μετά είχαν λυθει και τα χαζοπροβλήματα που έβγαζε (λεγεμε φύσες -υγρασία )



Nαι /// όχι απαραίτητα

imitrelos
21/12/2010, 09:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Nαι /// όχι απαραίτητα

Καλά σίγουρα .....προχθές είδα Δ.Ι.Α.Σ Pegaso και είχε πάθει τα ίδια

:rotflmao:

Ζεύκας
21/12/2010, 09:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από z_armagedon
Οταν δουλευε Γ@ΜΟΥΣΕ!!!!

Αλλα η ολη φαση εμοιαζε με τον κοκορα που ειχε η γιαγια μου στο χωριο...
3 λεπτα πηδημα το πληρωνε με ενα μηνα επισκευες...

:lol:

να σου πω ρε φίλαι, έχω χάσει το pin.

με το puk κάνω δουλειά?

z_armagedon
21/12/2010, 10:14
Παιδια όταν το πήρα (ο τρούπερ το θυμάται το πολυ ωραιο σκηνικό στο δελεαρ...) είχα αποφασίσει να το παντρευτώ το μηχανάκι.

Πανέμορφο, παιχνιδιάρικο και όλα τα καλά που μπορεί να ζητήσει κάποιος...

Αλλα ρε πούστη δεν γίνεται να είσαι μια γελιο μια δάκρυ!

Χωρίς πλάκα με είχαν μάθει οι οδηγοί της ασφάλειας. Μεσα σε δυο χρόνια που το είχα το φόρτωσα γυρω στις 15 φορες.

Μιλάω πάντα για μένα γιατι σε μένα έτυχε ή πέτυχε δεν ξέρω. Αλλα πιο πολυ μου την έδωσε η μαμα εταιρεία όταν τους εστειλα εμπεριστατωμένη επιστολή με τις υπογραφές και των μηχανικών που το παρακολουθούσαν (γνωστοί και οι δυο) και με γραψανε εκει που δεν πιανει μελάνι...

Και να πεις οτι δεν το προσεχα! Τα λαδακια του κυρίως αλλα και οτι άλλο ήθελε στο μισό του προβλεπόμενου χρόνου.

Βύρωνα δεν το παίζω ειδικος αλλα το χρυσοπλήρωσα και με χρυσοπήδηξε το μοτόρι.
Οπότε τι περιμένετε να πω, πάρτε το ειναι διαμάντι?

Όταν δουλεύει είναι αλλά όταν δεν... Και αυτό το δεν ειναι που χαλάει το γλυκό.

Μιλάω πάντα για μένα. Σόρυ αν σας χαλάω την εικόνα ή τη γνώμη αλλά θα το λέω όσο πιο δυνατά μπορώ.

ΜΑΚΡΥΑΑΑΑΑΑ!!!!!

:wave2:

z_armagedon
21/12/2010, 10:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
να σου πω ρε φίλαι, έχω χάσει το pin.

με το puk κάνω δουλειά?


Που εισαι ρε kalgeorge να μας πεις?.......

Ακόμα τον θυμαμαι με δυσκολία να βάζει το σταντ στο ρ6 και μετα να χτυπιέται κάτω από τα γέλια μέσα στο δρόμο....

andgeo
21/12/2010, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από z_armagedon
Π

Μιλάω πάντα για μένα γιατι σε μένα έτυχε ή πέτυχε δεν ξέρω. Αλλα πιο πολυ μου την έδωσε η μαμα εταιρεία όταν τους εστειλα εμπεριστατωμένη επιστολή με τις υπογραφές και των μηχανικών που το παρακολουθούσαν (γνωστοί και οι δυο) και με γραψανε εκει που δεν πιανει μελάνι...


:wave2:
Πάντως με την PIAGGIO τα πράγματα είναι απείρως καλύτερα . Όσο για το πόσο συχνά έσπρωχνες , ακούγεται λίγο για πολύ ειδική περίπτωση ... Ούτε τα Ducati έτσι :D

Dumah
21/12/2010, 11:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από z_armagedon
Παιδια όταν το πήρα (ο τρούπερ το θυμάται το πολυ ωραιο σκηνικό στο δελεαρ...) είχα αποφασίσει να το παντρευτώ το μηχανάκι.





Aλήθεια...πουλιέται εύκολα αυτή η μηχανή;;; (ειδικά στις μέρες μας);;;

faraway
21/12/2010, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dumah
Aλήθεια...πουλιέται εύκολα αυτή η μηχανή;;; (ειδικά στις μέρες μας);;;

Ούτε με αίτηση , :D

οποιος το παίρνει το κάνει συνειδητά γνωρίζοντας τη δυσκολία του στη πώληση , που βέβαια σημαίνει και χαμηλή αξία αγοράς ως μεταχειρισμένο . :look:

Buenaventura
21/12/2010, 11:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dumah
Aλήθεια...πουλιέται εύκολα αυτή η μηχανή;;; (ειδικά στις μέρες μας);;;


ΟΧΙ ΦΙΛΕ ΔΕΝ ΠΟΥΛΙΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ...

Τα Beverly φευγουν πολυ ευκολα....:a013:

Παρε Beverly.

Buenaventura
21/12/2010, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από z_armagedon
Παιδια όταν το πήρα (ο τρούπερ το θυμάται το πολυ ωραιο σκηνικό στο δελεαρ...) είχα αποφασίσει να το παντρευτώ το μηχανάκι.

Πανέμορφο, παιχνιδιάρικο και όλα τα καλά που μπορεί να ζητήσει κάποιος...

Αλλα ρε πούστη δεν γίνεται να είσαι μια γελιο μια δάκρυ!

Χωρίς πλάκα με είχαν μάθει οι οδηγοί της ασφάλειας. Μεσα σε δυο χρόνια που το είχα το φόρτωσα γυρω στις 15 φορες.

Μιλάω πάντα για μένα γιατι σε μένα έτυχε ή πέτυχε δεν ξέρω. Αλλα πιο πολυ μου την έδωσε η μαμα εταιρεία όταν τους εστειλα εμπεριστατωμένη επιστολή με τις υπογραφές και των μηχανικών που το παρακολουθούσαν (γνωστοί και οι δυο) και με γραψανε εκει που δεν πιανει μελάνι...

Και να πεις οτι δεν το προσεχα! Τα λαδακια του κυρίως αλλα και οτι άλλο ήθελε στο μισό του προβλεπόμενου χρόνου.

Βύρωνα δεν το παίζω ειδικος αλλα το χρυσοπλήρωσα και με χρυσοπήδηξε το μοτόρι.
Οπότε τι περιμένετε να πω, πάρτε το ειναι διαμάντι?

Όταν δουλεύει είναι αλλά όταν δεν... Και αυτό το δεν ειναι που χαλάει το γλυκό.

Μιλάω πάντα για μένα. Σόρυ αν σας χαλάω την εικόνα ή τη γνώμη αλλά θα το λέω όσο πιο δυνατά μπορώ.

ΜΑΚΡΥΑΑΑΑΑΑ!!!!!

:wave2:


z_armagedon ποιο Τουονο ειχες εσυ φιλαρακι,το 06+ δεν ειχες η' κανω λαθος???

Dumah
21/12/2010, 12:18
Λοιπόν έχω νέα...
Την 929 το παλικάρι άλλαξε γνώμη ή βρήκε λεφτά, δε ξέρω αλλά δεν τη δίνει τελικά...η τιμή της ήταν 1800 Ε !!!

byron
21/12/2010, 12:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από z_armagedon
Μιλάω πάντα για μένα. Σόρυ αν σας χαλάω την εικόνα ή τη γνώμη αλλά θα το λέω όσο πιο δυνατά μπορώ.

ΜΑΚΡΥΑΑΑΑΑΑ!!!!!

:wave2:


Κατανοητή η αγανάκτηση σου, και δεν έχω λόγο να αμφισβητήσω ούτε λέξη.

Πειράζει που το δικό μου μετά από 4 χρόνια, δεν έχει κάνει κιχ? Επομένως τι να πω? Μην πάρετε γιατί ενός γνωστού του βγαλε τη ψυχή? Το δικό μου αλλά και πολλών φίλων δεν έχουν βγάλει τίποτα περισσότερο απ΄ότι ένα οποιοδήποτε μηχανάκι στα ίδια χιλιόμετρα.
Για να είμαι πιο συγκεκριμένος κάποια στιγμή μου έκαψε τον αισθητήρα της ρεζέρβας και έμεινα από βενζίνη αφού δεν το πήρα χαμπάρι. Γουάου....χέστηκε η φατμέ.

Του Ζεύκα με 40.000 χλμ μάλλον είναι τροπέτο και δεν το έχει καταλάβει. Αλλά αμα ρωτήσεις κάποιον για Tuono ή R6 πχ.... θα σου πει R6 γιατί είναι αξιόπιστα.
Και ρώτα τον kalgeorge πόσα R6 ξέρει με 45.000 που να έχουν ακόμα το ίδιο μοτέρ.

Τέσπα, μιλάω πάντα για μενα, και σορρυ αν σου χαλάω την άποψη που θέλει όλα τα ιταλικά μπουρδέλα. :wave2:

Ζεύκας
21/12/2010, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Του Ζεύκα με 40.000 χλμ

και οι βαλβίδες δεν χρειάστηκαν καν ρύθμιση ;)



και σε ταξίδι με καταιγίδα να μην καταλαβαίνει το Χριστό του λέμεεεε

7gibernau
21/12/2010, 12:53
το δικο μου εχει καψει και μια λαμπα το παλιο μπορδελο...ηθελα να του βαλω φωτια να το καψω οταν το καταλαβα γ@μω τα ιταλικα μεσα..

Buenaventura
21/12/2010, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
το δικο μου εχει καψει και μια λαμπα το παλιο μπορδελο...ηθελα να του βαλω φωτια να το καψω οταν το καταλαβα γ@μω τα ιταλικα μεσα..

:a5: :a5:

bros400pgm
21/12/2010, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
και οι βαλβίδες δεν χρειάστηκαν καν ρύθμιση ;)


Και ουτε προκειται να χρειαστουν. Το caponord, κλεινει αισιως τα 70 και ειναι οριακα καλες :beer:

7gibernau
21/12/2010, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από bros400pgm
Και ουτε προκειται να χρειαστουν. Το caponord, κλεινει αισιως τα 70 και ειναι οριακα καλες :beer:
για το μιλλε μοκο???σκορπισε????

TROOPER
21/12/2010, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από z_armagedon
Παιδια όταν το πήρα (ο τρούπερ το θυμάται το πολυ ωραιο σκηνικό στο δελεαρ...) είχα αποφασίσει να το παντρευτώ το μηχανάκι.
.....

μα ποσο γελασα εκεινο το βραδυ στο δελεαρ που ''προκλητικα'' μου ειπες ''τωρα?'' (τυπου τωρα μαγκα τη γαμησες,θα την πινεις απο δω μεχρι την αιωνιοτητα) και μου πεταξες το κλειδι.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

bros400pgm
21/12/2010, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
για το μιλλε μοκο???σκορπισε????


Tελικα ειστε κολλημενοι ολοι εσεις με τα παπριλια.......... Τοσο φανατικους οπαδους, μονο η ντουκατι και η μπεμπε εχουν.......
Δεν ασχολουμε φιλος και πολυ που καθησα και εγραψα εδω μεσα. Εγω παω να σωσω καποιον, οχι να τον κανω να ερθει στην παρεα μας να γινουμε πολλοι για να κλαιμε μετα ολοι μαζι:lol: :lol: :lol: :lol:


ps.Παντως δεν μπορω να καταλαβω τι σχεση εχει το sport-touring με το γυμνο-on offοειδες:wave2:

Dumah
21/12/2010, 15:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από z_armagedon
Παιδια όταν το πήρα (ο τρούπερ το θυμάται το πολυ ωραιο σκηνικό στο δελεαρ...) είχα αποφασίσει να το παντρευτώ το μηχανάκι.





Τελικά την πούλησες ή την έκανες ανταλλαγή με τη Gsxr?

Dumah
21/12/2010, 15:58
...

z_armagedon
21/12/2010, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
μα ποσο γελασα εκεινο το βραδυ στο δελεαρ που ''προκλητικα'' μου ειπες ''τωρα?'' (τυπου τωρα μαγκα τη γαμησες,θα την πινεις απο δω μεχρι την αιωνιοτητα) και μου πεταξες το κλειδι.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Καλά σοβαρά εκείνο το βράδυ σε όλη τη διαδρομή σκεφτόμουνα τη φατσα σου οταν σου πω για την ιταλιάνα και σε πετάξω "εκτός ανταγωνισμού" όπως μου έλεγες για το z...
Οταν μπήκα και σε ειδα να ξερένεσαι στα γέλια πραγματικά ήθελα έναν καθρέφτη για να δω τη δικιά μου φατσα- εσενα σε εβλεπα να ξερένεσαι στο γέλιο και είχα μείνει κάγκελο...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Βύρωνα, δε θεωρώ όλα τα ιταλικά μπουρδέλα ρε φίλε και πραγματικά ισως να ξαναέπερνα, ειδικά τουόνο. Αλλά αυτή τη φορά, όχι κουτα αλλά μεταχειρισμένο είτε από σένα ή καποιον που θα ήμουνα σίγουρος ότι δε θα μου βγάλει τον αδόξαστο ξανά από την αρχή. Η μηχανή σοβαρά μιλώντας τώρα, ΟΤΑΝ δουλευε, τα άξιζε τα λεφτά της και με το παραπάνω.

Μπάμπη και εγώ το γύρισα από βόλο κάποτε με φουλ βροχή σε όλη τη διαδρομή και δεν έκανε κιχ...
Την επόμενη όμως ξύπνησε στραβά και δεν κουνιότανε από το σπίτι ούτε με σφαίρες. Τέτοια συμπεριφορά έχω να λέω μόνο από το τουόνο και από τον πρώτο μου σκύλο που όταν τους κόλαγε κάτι στο μυαλό ο Θεός να κατέβαινε, δεν....
Το μηχανάκι είχε δικό του χαρακτήρα (και πάλι ο τρούπης θα θυμάται φάση γυρίζοντας από ετήσια στο φεναιό που έστριψε μόνο του 90 μοίρες σε ευθεία με το δρόμο γυαλί και δε με κάρφωσε σε μια ρένα...) αλλά όταν του τη βάραγε, σαν ιταλίδα μουν@ρα που ξέρει τι είναι και δεν το κουνάει χωρίς καινούρια γούνα έκανε....

Buenaventura το 06 είχα.

...Ωραίες εποχες... Πηγαίναμε γαμώ τις βόλτες... Μια με πήγαινε και μια το πήγαινα...


:lol: :lol: :lol:

z_armagedon
21/12/2010, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dumah
Τελικά την πούλησες ή την έκανες ανταλλαγή με τη Gsxr?

Την πούλησα.

Πρώτα αγόρασα το τζίξερ (μετά από βαρβάτη περιπέτεια με έναν παγκόσμιο μ@λ@κ@) και πάνω στις 2 εβδομάδες έφυγε και το τουονο.

Μέσα στην ατυχία μου τυχερός ήμουνα.

z_armagedon
21/12/2010, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dumah
Τί λέτε για αυτή τη μηχανή;


Κοιτα...

Οι λόγοι που σκέφτηκα να πάω στο τουονο ήταν δύο βασικά.

Πρώτον η μηχανη της αγγελίας, που την είχε ένας πολύ καλος φίλος και τη γούσταρα κι εγώ τρελά.
Δεύτερον ο φίλος μας ο παπ που είχε τότε το 06 και μου είχε πει καλά λόγια και επίσης θεωρούσε ότι το τουονο μου πήγαινε (ήξερε ότι για ss είμαι έτσι κι αλλιώς κουλός :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ...

Δεν το μετάνιωσα που την εζησα την εμπειρία ουτε τα λεφτα μου εκλαψα - η αποφασεις μου απο την αρχη μεχρι το τελος ήταν πληρως συνειδητες.

Απλά μαζί με τις ωραίες αναμνήσεις άφησε και στιγμές με πολλά νεύρα...

Ωραίο είναι το εργαλείο και (σημαντικό) αν τη βάλεις δίπλα στη 06 φαίνεται τεραστια - πολυ πιο ογκώδης.

TROOPER
21/12/2010, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από z_armagedon
.... (και πάλι ο τρούπης θα θυμάται φάση γυρίζοντας από ετήσια στο φεναιό που έστριψε μόνο του 90 μοίρες σε ευθεία με το δρόμο γυαλί και δε με κάρφωσε σε μια ρένα...)

θυμαται λεειιιι !!!!

μαλακα χλωμιασε ΚΑΙ το μηχανακι μου ετσι οπως πηγες να γινεις!!!

:wave2: