PDA

View Full Version : Kamikazi αυτοκτονιας



jimmis5
20/12/2010, 02:49
Τι αλλο θα δουν τα ματια μου...αλλα οχι να κινδυνευουμε και απο συναδερφους...

Εχω παρει την παπια να παω στην δουλεια ειμαι σταματημενος στο κοκκινο φαναρι στην Κανελλοπουλου & ΝΕΟ καποια στιγμη αναβει το πρασινο ξεχασμενος δεν εχω βαλει ταχυτητα και απλα γκαζωνω να ξεκινησε πισω κορναρουν οι γρηγοροι ΙΧηδες, ψιλοτσαμπουκαλευομε..του τυπου (Τι θες ρεεε)

Ξεκινω και ριχνω οπως παντα μια ματια πριν διασχησο τους καθετους δρομους,αλλωστε εχω εμπειρια http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=90835&highlight=%F6%E1%ED%E1%F1%E9+%F0%F1%EF%F3%EF%F7%E7
Με την ακρη του ματιου μου βλεπω μια κοκκινη μοτοσυκλετα να περνα στεγνα το κοκκινο με τουλαχιστον 130+ χιλιομετρα αφου λεω απο μεσα μου (Το ποσο αυνανας ειναι... ) κανω το σταυρο μου που την σκατζαρα... στα 50μ και ενω εχω μπει και εγω στην ιδια κατευθυνση με την μοτοσυκλετα...μενω αναβδος ειναι σαν εκεινες τις ταινιες δρασης και εγω μεσα απο το κρανος σαν παρακολουθω τηλεοραση.. τα ματια γουρλομενα βλεπω ενα clio να εχει περασει καθετα τον δρομο και ενω εχει μπει σχεδον μεσα στο στενο ο γρηγορος συναδερφος που πριν λιγα δευτερα ειχε περασει το καραμπαμ κοκκινο πηγε εσκασε επανω γκαζωτος (Δεν φρεναρε ουτε αλλαξε εστω λιγο την πορεια του).

Δυο τουμπες στον αερα το μηχανακι και 3ης το παλικαρι...πραγματικα ειναι εκπληκτικο το ποσο ελαστικο φαινεται το σωμα απο την αδρανεια. Εσκασε κατω ειμαι ακριβως πισω του,σταματω με την παπια και παω αμεσως στο παλικαρι. Σε πρωτη φαση και για 2 λεπτα ενω του μιλουσα δεν απαντουσε ουτε εκανε καποιο ηχο που να δειχνει οτι εχει τις αισθησεις του, σε λιγο αρχισε να κινηται του ειπα να κατσει στην θεση (αισθανθηκα ανικανος μιας και δεν εχω καθολου γνωσεις πρωτων βοηθειων (καλεσαμε το 166) .Προσπαθησα να ειδοποιησω τους πισω ιδιος τους δικυκλους να μην πατησουν τα λαδια που χυθηκαν κατω.Στο αυτοκινητο η κυρια με το 2 παιδακια της πραγματικα σοκαρισμενα ,τα μικρουλια εκλεγαν ασταματητα ευτυχως ηταν ολοι καλα.

Το ερωτημα ειναι εκτος του οτι πηγε να χασει αδικα την ζωη του ο συναδερφος (σημειωνω οτι φορουσε γαντια οχι μοτοσυκλετιστικα οποτε τραυματιστηκαν αρκετα τα χερια του αλλα ευτυχως φορουσε κρανος που του εσωσε στην κυριολεξια την ζωη) βασανισε και την κυρια με τα παιδακια της οπου παροτι περνουσε καθετα τον δρομο νομιζω κατα την δικη μου αποψη δεν φερει καμια ευθυνη.

Εχω βγαλει και μια φωτο με το ατυχημα (οχι τον συναδερφο) αλλα δεν ξερω αν πρεπει να την ποσταρω το μηχανακι ηταν ενα ducati monster.

Stergios69
20/12/2010, 03:11
Τι να λέμε...
:sad:

Gandalf dr685sm
20/12/2010, 03:13
Τα περισσότερα ατυχήματα γίνονται απο δική μας μαλακία. Το παληκάρι ελπίζω να είναι καλά ... μπορεί να ήταν αφηρημένος, κουρασμένος --- χίλια δύο πράγματα.

Αυτό που έκανες ήταν υπεραρκετό.

Τώρα όσον αφορά το τι γίνεται κάθε μέρα στους δρόμους. Ειδικά τώρα που το μυαλό όλων είναι μουδιασμένο για χίλιους λόγους... άστο καλύτερα. Ελπίζω να γίνει καλά!

vaska
20/12/2010, 03:16
:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Stergios69
20/12/2010, 03:21
Κουρασμένος-αφηρημένος και πάει με 130; ...

Gandalf dr685sm
20/12/2010, 03:29
ναι... αλλά το κυριότερο.. σε αυτή την κατάσταση δεν αντιδράς όταν έχεις δεί το κόκκινο φανάρι .. το έχεις δεί αλλά είναι σαν να μην το έχεις δεί, διότι το μυαλό απλά δεν είναι εκεί.

zoropatra
20/12/2010, 04:11
ολων μας το μυαλο καποια στιγμη κολαει........και εγω εχω περασει με το τουτου φαναρι κατακοκκινο.........το θεμα ειναι να μην γινει η χοντρη μαλακια.........

εκτος και το παλικαρι εκανε προπονηση για καμικαζι αυτοκτονιας για το πως θα πεσει στην βουλη ζωσμενος εκρηκτικα........

konsttanttinos
20/12/2010, 05:57
Ο καθενας μας εχει διαφορα στο μυαλο του οταν οδηγαει....μπορει να εμινε χωρις δουλεια, μπορει να μαλωσε με το αφεντικο του, μπορει να σκεφτεται πως θα ταισει τα παιδια του, μπορει να χωρισε με την κυρα του, μπορει να ηπιε για να ξεχασει...οτιδηποτε.
Καπου εκει ερχεται το τιμονι, που με το μυαλο κολλημενο ειναι ειναι σιγουρη η καταληξη.

Εγω οταν βλεπω ανθρωπους με αυτοκτονικες διαθεσεις, απλα παραμεριζω, ωστε να μην βρεθω στον δρομο τους..
Δυστυχως εκεινη την στιγμη ειναι παρεα μονο με την τυχη τους.

Στο συγκεκριμμενο περιστατικο, ο συναδελφος ''ειχε κλεισει τα ματια'' και ηταν θεμα χρονου η συγκρουση.
Η κυρια ομως θα επρεπε να κοιταξει στο πισω καθισμα πριν κλεισει τον δρομο.:winka:

LsKostas
20/12/2010, 06:07
μπορει να εμινε χωρις δουλεια, μπορει να μαλωσε με το αφεντικο του, μπορει να σκεφτεται πως θα ταισει τα παιδια του, μπορει να χωρισε με την κυρα του, μπορει να ηπιε για να ξεχασει...οτιδηποτε.

130 και κοκκινο ???

Οχι φιλε μου , κανενας με τετοιες εννοιες δεν κανει ΤΕΤΟΙΑ ΜΑΛΑΚΙΑ ...

LiakosVstrom
20/12/2010, 07:44
με τη μαλακία που μας βαράει σα λαό...
για να πουλάει μόστρα με το ντουκάτι.. δεν αποκλείεται να έχει να αλλάξει τακάκια από τον καιρό του Νώε...
γι αυτό δε σταματάει καν. σου λέει πέρνα κι ότι γίνει.

Εχετλαίος
20/12/2010, 07:53
Με πέρασε σήμερα νεκροφόρα που πήγαινε με 150! (γκάζωσα για λίγο και τον ακολούθησα απλά για να δω με πόσα πήγαινε...)
Τι να λέμε...

Orfeus
20/12/2010, 08:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5


Δυο τουμπες στον αερα το μηχανακι και 3ης το παλικαρι...πραγματικα ειναι εκπληκτικο το ποσο ελαστικο φαινεται το σωμα απο την αδρανεια.
εχω δει ζωντανα ατυχημα στη Συγγρου και αναβατης με μοτο απογειωθηκαν σαν σακι πατατες για την πλακα.Εχεις τοσο δικιο!

Vagelis Gar
20/12/2010, 09:03
Προφανώς αν το αρχικό post του φίλου σταμάταγε στην φράση ".....την σκάτζαρα" θα έμπαινε στα "Σε είδα" και οι χαρακτηρισμοί "παλικάρι" & "συνάδερφος" θα είχαν αντικατασταθεί από λέξεις όπως "@ρχίδι, κωλοπαιδαράς" και 1002 άλλες.

Το γεγονός ότι το post ολοκληρώνεται με την εμπειρία του συμφορουμίτη που βλέπει όλο το περιστατικό στο οποίο ο τύπος σκάει πάνω στο αυτοκίνητο αυτόματα στο μυαλό μου έρχεται η σκέψη πως ΕΥΤΥΧΩΣ που η μητέρα και τα 2 πιτσιρίκια βγήκαν αγρατζούνιστα.

ΔΕΝ δέχομαι τον συγκεκριμένο άνθρωπο ως συνάδερφο μοτοσυκλετιστή.
Συνεχίζω να τον χαρακτηρίζω όπως θα τον χαρακτήριζα αν έβλεπα το post στο "Σε είδα".

Πολύ πιθανό είναι να έχει κάνει την καγκουριά και άλλες φορές, απλά τώρα του 'κατσε η στραβή και να ευχαριστεί που δεν σκότωσε κάποιον συνάνθρωπό του.

devil's animal
20/12/2010, 09:27
:sick: :sick: :sick: :sick:

Vstrommer71
20/12/2010, 10:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Roufianos
Προφανώς αν το αρχικό post του φίλου σταμάταγε στην φράση ".....την σκάτζαρα" θα έμπαινε στα "Σε είδα" και οι χαρακτηρισμοί "παλικάρι" & "συνάδερφος" θα είχαν αντικατασταθεί από λέξεις όπως "@ρχίδι, κωλοπαιδαράς" και 1002 άλλες.

Το γεγονός ότι το post ολοκληρώνεται με την εμπειρία του συμφορουμίτη που βλέπει όλο το περιστατικό στο οποίο ο τύπος σκάει πάνω στο αυτοκίνητο αυτόματα στο μυαλό μου έρχεται η σκέψη πως ΕΥΤΥΧΩΣ που η μητέρα και τα 2 πιτσιρίκια βγήκαν αγρατζούνιστα.

ΔΕΝ δέχομαι τον συγκεκριμένο άνθρωπο ως συνάδερφο μοτοσυκλετιστή.
Συνεχίζω να τον χαρακτηρίζω όπως θα τον χαρακτήριζα αν έβλεπα το post στο "Σε είδα".

Πολύ πιθανό είναι να έχει κάνει την καγκουριά και άλλες φορές, απλά τώρα του 'κατσε η στραβή και να ευχαριστεί που δεν σκότωσε κάποιον συνάνθρωπό του.
+690
Ο μαλακας ειτε οδηγει αυτοκινητο,μοτοσυκλετα,αεροπλανο ειτε παει με τα ποδια σαν το βοδι,ειναι το ιδιο πραγμα
Επειδη-συνηθως δυστυχως- αυτος που κανει την παπαρια την γλυτωνει και την παταει καποιος αμοιρος που βρεθηκε στον δρομο του,ευτυχως που δεν σκοτωσε και καναν ανθρωπο:mad:
Για μενα ο καθε τρελλος που κανει παπαριες ανεβαινοντας σε ενα μηχανακι,μονο συναδελφο δεν τον θεωρω.Μακρια κι αγαπημενοι:mad:

konsttanttinos
20/12/2010, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
130 και κοκκινο ???

Οχι φιλε μου , κανενας με τετοιες εννοιες δεν κανει ΤΕΤΟΙΑ ΜΑΛΑΚΙΑ ...

Μεγαλη μουκια φαε....

benny
20/12/2010, 11:22
σαλαγατε τα λιγο μαγκες...

πολλοι εχουν περασει υπο συνθηκες κοκκινο ή εχουν κανει πραγματα που θα μπορουσαν να ειναι θανατηφορα ή τελος παντων επικινδυνα για τους υπολοιπους οδηγους.

το αν θα περασουν χωρις να συμβει τιποτα κι ολα καλα ή χαιρετας περνοντας παρεα και καναν αλλο , ειναι ζητημα ΤΥΧΗΣ.

δεν σημαινει οτι οποιος περασει για παραδειγμα ενα κοκκινο αξιζει να πεθανει ή να μεινει αναπηρος, επειδη κινδυνεψαν οι υπολοιποι οδηγοι. δεν ειναι ουτε ολοι μεθυσμενοι , ουτε ολοι μαλακες.
συμβαινουν απο ανακοπες, εμφραγματα, λιποθυμιες πανω στο τιμονι μεχρι μια απλη ζαλαδα και τελος παντων οτι ασταθμητο μπορεις να φανταστεις...ειτε στον αναβατη ειτε στη ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ.

ξεκολλατε γιατι σε οσους δεν εχει συμβει κατι παρομοιο ειναι απλα τυχαιο.

απ το συγκεκριμενο γεγονος δεν μπορουμε να ξερουμε υπο ποιες συνθηκες συναιβει οτι συναιβει, οποτε τις μεγαλες κουβεντες αφηστε τες γι αλλη φορα...

BLACKGAS
20/12/2010, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Με πέρασε σήμερα νεκροφόρα που πήγαινε με 150! (γκάζωσα για λίγο και τον ακολούθησα απλά για να δω με πόσα πήγαινε...)
Τι να λέμε...

Μπορεί να βιαζότανε μην κλείσει το μαγαζί παραλαβής προιόντων! Δεν άκουσες για τις απεργίες? Έχουν κι αυτοί τα ζόρια τους.

Hornet_08
20/12/2010, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5


Εχω βγαλει και μια φωτο με το ατυχημα (οχι τον συναδερφο) αλλα δεν ξερω αν πρεπει να την ποσταρω το μηχανακι ηταν ενα ducati monster.

Ποσταρε την για να μαθαινουμε, εχουν μπει κ χειροτερες


πχ http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=108594&highlight=%F0%EF%EB%F5%E3%F5%F1%EF%F2

p@nos
20/12/2010, 12:56
λοιπον παιδια, δε περασε με κοκκινο...ουτε με 130...τα χλμ ηταν λιγοτερα...μπορει να επεσε σε πορτοκαλι βαθυ...το συγκεκριμενο φαναρι ετσι κι αλλιως σου δινει περιθωρια να περασεις...


το παλικαρι το ξερω, φιλος μου καλος,πριν λιγο γυρισα απο το νοσοκομειο(2η φορα σημερα, πηγα για μια γιατρινα τουμπανι που τη σταμπαρα το πρωι οταν τον ειχαν για εξετασεις :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ) ...ευτυχως δεν επαθε τιποτα...και τη γλιτωσε με σπασμενη κλειδα...εξωτερικα δεν εχει παθει απολυτως τιποτα...

το ατυχημα εγινε γιατι η κυρια που οδηγουσε περασε ΚΑΘΕΤΑ την εθνικη χωρις να κοιταξει...και γι αυτο καρφωθηκε πανω της...και φυσικα θα πληρωσει...ευτυχως μονο σιδερα ειναι ουσιαστικα η ζημια...αλλα και παλι η ζημια δεν ειναι και τοσο μεγαλη...
εφυγε απο το νοσοκομειο γυναικα, και γυρισε ο αντρας της...ευγενεστατοι, και δε πηγαν να πουν μα μου σου του...φταιγαν, τελος καλο ολα καλα, και οι ασφαλειες θα τα βρουν μεταξυ τους...


τζιμη θελω τη φωτο, μη την ανεβασεις ομως εδω...
:wave2:

Gandalf dr685sm
20/12/2010, 13:18
για αυτό είπαμε να μην βιαζόμαστε σε συμπεράσματα. Το ευτυχές ήταν οτι δεν υπήρξε σοβαρότατος τραυματισμός. Θα μπορούσαν τα πράγματα να είναι χειρότερα. Οτι είπα πάντως για τον αναβάτη σχετικά με το "ξεχάστηκε/κοιμήθηκε/μούδιασε" κτλ... ισχύουν και για την οδηγό του Ι.Χ.

Σε κάθε περίπτωση κανέναν δεν κρίνω γιατί έχω κάνει και ο ίδιος κάτι μαλακίες χωρίς να το καταλάβω , χωρίς σκέψη... Και όποιος πεί οτι δεν έχει κάνει... ψέμματα θα πεί! Απλά ήμασταν τυχεροί και την γλυτώσαμε.

Περαστικά στο παλικάρι...

υ.γ. Τούμπανο η γιατρός ε;;;.... κάνε πως σε έπιασε ζαλάδα ρε P@nos.. και ζήτα βοήθεια μόλις εμφανιστεί!

p@nos
20/12/2010, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm

υ.γ. Τούμπανο η γιατρός ε;;;.... κάνε πως σε έπιασε ζαλάδα ρε P@nos.. και ζήτα βοήθεια μόλις εμφανιστεί!



σκεφτομουν να πεσω απο καμια σκαλα....να φαω καμια σαβουρα με το ποδηλατο...κατι τελος παντων:a13: :a13: :a13:

p@nos
20/12/2010, 13:27
τελος παντων...περα απο την πλακα που μπορουμε να κανουμε λογω του οτι δεν υπηρξε τραυματισμος...το φταιξιμο πεφτει και στους δυο μαλλον...και στο παιδι που ανοιξε το μηχανακι...και στη γυναικα που διεσχισε καθετα το δρομο χωρις να κοιταξει καλα...

αν δεν περναγε, το παιδι δε θα χτυπαγε...αν το παιδι δεν ανοιγε...ισως να μη γινοταν το ατυχημα...
οπως λεει και ο τζιμης, δηλαδη ουτε φρενα ουτε αλλαγη πορειας, δειχνουν target fixation...

νομιζω ομως πως δεν εχει νοημα ποιος φταιει και ποιος οχι...αυτα ας τα βρουν οι ασφαλειες μεταξυ τους...αν και αποτι δειχνουν ολα η γυναικα θα πληρωσει...


τουλαχιστον η υποθεση εχει αισιο τελος, χωρις παρατραγουδα...

Buenaventura
20/12/2010, 13:30
Σε ποιο νοσοκομειο ειναι P@nos να παμε για τα περαστικα....??????:bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:


Περαστικα στον φιλο σου και καλα ξεμπερδεματα...:beer:

benny
20/12/2010, 13:39
ειδατε κουφαλες αν εχεις monster....

σκας σε αμαξι με 130;;; , δεν παθαινεις τιποτα, πληρωνει ο αλλος ενω εχεις περασει κοκκινο;;; και φυσικα σε βαζουν σε νοσοκομειο με μ@@ναρα νοσοκομα...



ρει ξυπνατε ducati λεμε!!!:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

benny
20/12/2010, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από benny
ειδατε κουφαλες αν εχεις monster....

σκας σε αμαξι με 130;;; , δεν παθαινεις τιποτα, πληρωνει ο αλλος ενω εχεις περασει κοκκινο;;; και φυσικα σε βαζουν σε νοσοκομειο με μ@@ναρα νοσοκομα...



ρει ξυπνατε ducati λεμε!!!:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

camen
20/12/2010, 13:50
Καταρχας ,τελος καλο ολα καλα,ευτυχως:beer: Πανο ειναι αυτος που νομιζω?!:look: Ο "Θ" ?


Εχω μια απορια ομως...Αφου ο Τζιμης ειχε πρασινο πως γινεται το αλλο φαναρι να ειχε πρασινο ή εστω βαθυ πορτοκαλι?! :rolleyes:

Acacius
20/12/2010, 15:09
Αν δεν παρανόησα την περιγραφή του jimmis5, άνοιξε γκάζι με νεκρά, έβαλε ταχύτητα, κοίταξε και μετά ξεκίνησε και τότε πέρασε ο άλλος σφαίρα. Με αυτά τα δεδομένα βαθύ πορτοκαλί δεν παίζει να ήταν με την καμία όταν πέρασε ο Ντούκατος, απλά ο αναβάτης ίσως έκρινε ότι δεν προλάβαινε να φρενάρει και ότι θα ήταν ασφαλέστερο να περάσει γρήγορα (η καλοπροαίρετη εκδοχή).

Δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβα σωστά αλλά η παράβαση του σηματοδότη δε φαίνεται να έχει σχέση με το ατύχημα (μετά το φανάρι, θα μπορούσε να ήταν και νόμιμα διερχόμενο όχημα στη θέση της μηχανής).

Hornet_08
20/12/2010, 15:15
Εγω γιατι καταλαβα οτι ο ενας ειχε πορτοκαλι (η οτι αλλο...) κ η αλλη ειχε απλως στοπ ? Μονο σε αυτην την περιπτωση θα πλερωσει το αμαξι...

p@nos
20/12/2010, 16:57
ναι θωμα ο θοδωρης ειναι...


παιδια δε ξερω ακομα ακριβως τι και πως...μπορει να περασε και με κοκκινο/βαθυ πορτοκαλι...οπως ειπα, το συγκεκριμενο φαναρι δινει περιθωρια...και καθως επισης στο σημειο αυτο παντα εχεις ταχυτητα...μιας και ο δρομος ειναι φαρδυς...το ατυχημα δεν εγινε λογω του φαναριου ομως...αλλα πιο κατω που εχει ενα στενο, απ'οπου βγηκε η γυναικα με το αμαξι χωρις να κοιταξει καλα...
οπως ειπαμε, σημασια δεν εχει τι και πως...ακρη δε βγαινει, μιας και μιλησα και με τον αντρα της γυναικας με το αμαξι, με το παιδι που τρακαρε, με τον αυτοπτη μαρτυρα
:lol: :lol: :lol:
το τι και πως ειναι αλλη υποθεση και ποτε δε ξερεις...


απλα μια σημειωση...το ατυχημα που ειχε το παιδι...εγινε 30μ προτου σταματησει για τη δουλεια του(!)

σε 30μ θα σταματαγε...για να παει να μιλησει με πελατη...αυτο για να θυμομαστε οτι ποτε δε ξερουμε απο που θα μας ερθει...και που θα μας γινει η στραβη...ακομα και εξω απο το σπιτι μας...

p@nos
20/12/2010, 16:58
παιδια το φαναρι δεν εχει σχεση με το ατυχημα...


γιατι τωρα που τα ξαναδιαβαζω εχετε κολλησει εκει...το συμβαν εγινε αρκετα μετα το φαναρι...

απλα το φαναρι κολλαει στην παρατηρηση του τζιμη, οτι δηλαδη ειδε εναν καγκουρα που πηγαινε αεροπορεια...

jimmis5
20/12/2010, 17:15
Πως καταφερνουμε ολες τις φορες να ειμαστε ολοι αυτοπτες μαρτυρες δεν το καταλαβαινω..
Ουτε ηθελα να παρεβρισκομαι στο γεγονος, η περιγραφη που εκανε δεν ειχε ιχνος σαλτσας δεν χρειαζοταν αλλωστε.Σκοπος μου δεν ηταν να πω ουτε για τον αναβατη ουτε για την οδηγο αυτοκινητου.
Σκοπος μου ηταν να δειξω μεσα απο αυτο που ειδα εμπρος στα ματια μου πως ενα συνανθρωπος θα μπορουσε να παει αδιαβαστος χωρις ουσιαστικο λογο 30μετρα απο την δουλεια το.
Ουτε τροχαιος ειμαι ουτε δικαστης για να δικασω εγω στο κατω κατω τις γραφης αν σκοτωθει ή με σκοτωσει καποιος λιγο με ενδιαφερει ποιος φταιει ολα αυτα με εχουν κανει να εχω κατι ματια σαν κουκουβαγια και εβαλα εδω την εμπειρια μου προς παραδειγματισμο.Εφοσον λοιπον εχετε το γκαζι χωστε τα κανονικα και οποιος επιζησει τα λεμε στα δικαστηρια :wave2:

p@nos
20/12/2010, 17:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
Πως καταφερνουμε ολες τις φορες να ειμαστε ολοι αυτοπτες μαρτυρες δεν το καταλαβαινω..
Ουτε ηθελα να παρεβρισκομε στο γεγονος η περιγραφη που εκανε δεν ειχε ιχνος σαλτας δεν χρειαζοταν αλλωστε.Σκοπος μου δεν ηταν να πω ουτε για τον αναβατη ουτε για την οδηγο αυτοκινητου.
Σκοπος μου ηταν να δειξω μεσα απο αυτο ειδα εμπρος στα ματια μου πως ενα συνανθρωπος θα μπορουσε να παει αδιαβαστος χωρις ουσιαστικο λογο 30μετρα απο την δουλεια το.
Ουτε τροχαιος ειμαι ουτε δικαστης για να δικασω εγω στο κατω κατω τις γραφης αν σκοτωθει ή με σκοτωσει καποιος λιγο με ενδιαφερει ποιος φταιει ολα αυτα με εχουν κανει να εχω κατι ματια σαν κουκουβαγια και εβαλα εδω την εμπειρια μου προς παραδειγματισμο.Εφοσον λοιπον εχετε το γκαζι χωστε τα κανονικα και οποιος επιζησει τα λεμε στα δικαστηρια :wave2:



ακριβως οπως τα λεει ο τζιμης


:beer: :beer: :beer: :beer:

camen
20/12/2010, 17:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
ναι θωμα ο θοδωρης ειναι...


Μετεφερε του τα περαστικα μου για γρηγορη αναρωση,ριχτου μια γερη φαπα και να παει να αναψει μια λαμπαδα πες του,γτ αν τραυματιζε/σκοτωνε κανεναν στο αμαξι,εφταιγε δεν εφταιγε αυτος θα την πληρωνε την νυφη,διοτι δυστυχως το αν κοιταξε ή οχι η οδηγος πολυ δυσκολο να αποδειχθει, ενω η πανεμορφη καμερουλα(αν δουλευει...) που εχει ακριβως στην γωνια εκει στο BP ψηλα στον στυλο και ελεγχει ολη την διασταυρωση,θα τον εδειχνε( αν η μαρτυρια του Τζιμη ειναι ορθη...) φατσα καρτα να περνα καρα κοκκινο και με χιλιομετρα... Παααααρα πολυ τυχερος μεσα στην ατυχια του ηταν...:beer: :beer: :beer: