PDA

View Full Version : Απαγόρευση στάσης μπροστά από το Χρηματιστήριο



Dumah
21/12/2010, 08:03
Προχτές, καθώς περνούσα την Καβάλας προς Αιγάλεω, λίγο πριν το καινούριο Χρηματηστήριο, χτυπάει το κινητό μου...Σταματάω λοιπόν στην άκρη του δρόμου κάτω από το Χρηματιστηριο και αρχίζω και μιλάω...
...και λοιπόν έρχεται το Security και μου λέει ότι απαγορεύεται να κάθομαι εκεί !!!
Τον κοιτάω και του λέω, τι λες ρε μεγάλε; Με ποιό δικαίωμα με διώχνεις από το δρόμο και αρχίζω και χασκογελάω...:lol: :lol: :lol:
Τέλοςπάντων μόνο και μόνο για να μην τον φέρω σε δύσκολη θέση πήγα πιο πέρα...
Έλεος που θα καταντήσουμε, τί είναι αυτή η κυριαρχία και η ψευτοφοβία που έχει αρχίσει;;;

manhunter
21/12/2010, 08:14
Βασικά, σε οποιαδήποτε μεγάλη εταιρεία-οργανισμό μπροστά, αν πας , θα δεις οτι όλοι θα σου πουν το ίδιο. Απλά μερικοί, έχουν προμηθευτεί όπως προβλέπει ο νομος απαγορευτικές πινακίδες.
Μερικές απο αυτές βέβαια, είναι και αυτές παράνομες ,αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση.



:wave2:

Cpt. Haddock
21/12/2010, 08:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dumah
Προχτές, καθώς περνούσα την Καβάλας προς Αιγάλεω, λίγο πριν το καινούριο Χρηματηστήριο, χτυπάει το κινητό μου...Σταματάω λοιπόν στην άκρη του δρόμου κάτω από το Χρηματιστηριο και αρχίζω και μιλάω...
...και λοιπόν έρχεται το Security και μου λέει ότι απαγορεύεται να κάθομαι εκεί !!!
Τον κοιτάω και του λέω, τι λες ρε μεγάλε; Με ποιό δικαίωμα με διώχνεις από το δρόμο και αρχίζω και χασκογελάω...:lol: :lol: :lol:
Τέλοςπάντων μόνο και μόνο για να μην τον φέρω σε δύσκολη θέση πήγα πιο πέρα...
Έλεος που θα καταντήσουμε, τί είναι αυτή η κυριαρχία και η ψευτοφοβία που έχει αρχίσει;;;

Για τη βόμβα που έσκασε περισυ στο κτήριο άκουσες ή μπα; :lol:

Dumah
21/12/2010, 08:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Για τη βόμβα που έσκασε περισυ στο κτήριο άκουσες ή μπα; :lol:

:lol: :lol: :lol:

Μπα, είμαι από άλλον κόσμο... δεν έχω τηλεόραση...(σοβαρολογώ).

sniper
21/12/2010, 08:37
Το ότι εδώ και κάτι δεκαετίες έχει κλείσει ο δημόσιος δρόμος μπροστά απο την Εβραική συναγωγή δεν λέμε τίποτα;


:smokin:

imitrelos
21/12/2010, 08:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dumah
Προχτές, καθώς περνούσα την Καβάλας προς Αιγάλεω, λίγο πριν το καινούριο Χρηματηστήριο, χτυπάει το κινητό μου...Σταματάω λοιπόν στην άκρη του δρόμου κάτω από το Χρηματιστηριο και αρχίζω και μιλάω...
...και λοιπόν έρχεται το Security και μου λέει ότι απαγορεύεται να κάθομαι εκεί !!!
Τον κοιτάω και του λέω, τι λες ρε μεγάλε; Με ποιό δικαίωμα με διώχνεις από το δρόμο και αρχίζω και χασκογελάω...:lol: :lol: :lol:
Τέλοςπάντων μόνο και μόνο για να μην τον φέρω σε δύσκολη θέση πήγα πιο πέρα...
Έλεος που θα καταντήσουμε, τί είναι αυτή η κυριαρχία και η ψευτοφοβία που έχει αρχίσει;;;
Αμα ήταν και securitas επρεπε να του πεις ότι αυτός δεν επιτρέπεται να είναι εκεί .....securitas στόν δρόμο .....επρεπε να του ρίξεις και κανενα γαλλικό τους φουσκώνουν τα μυαλά οτι είναι αστυνομία και τέτοια άσε που μάλλον για σπάσιμο το έκανε ο κομπλεξικός

sniper
21/12/2010, 08:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από imitrelos
Αμα ήταν και securitas επρεπε να του πεις ότι αυτός δεν επιτρέπεται να είναι εκεί .....securitas στόν δρόμο .....επρεπε να του ρίξεις και κανενα γαλλικό τους φουσκώνουν τα μυαλά οτι είναι αστυνομία και τέτοια άσε που μάλλον για σπάσιμο το έκανε ο κομπλεξικός


Συνεχίζουμε την παράδοση του "γράφω γιατί μπορώ κι ας είναι ό,τι να ναι

Hornet_08
21/12/2010, 08:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από imitrelos
Αμα ήταν και securitas επρεπε να του πεις ότι αυτός δεν επιτρέπεται να είναι εκεί .....securitas στόν δρόμο .....επρεπε να του ρίξεις και κανενα γαλλικό τους φουσκώνουν τα μυαλά οτι είναι αστυνομία και τέτοια άσε που μάλλον για σπάσιμο το έκανε ο κομπλεξικός

Οτι να ναι...

Dumah
21/12/2010, 08:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από imitrelos
Αμα ήταν και securitas επρεπε να του πεις ότι αυτός δεν επιτρέπεται να είναι εκεί .....securitas στόν δρόμο .....επρεπε να του ρίξεις και κανενα γαλλικό τους φουσκώνουν τα μυαλά οτι είναι αστυνομία και τέτοια άσε που μάλλον για σπάσιμο το έκανε ο κομπλεξικός


Σπάσιμο;;; :lol: :lol: :lol:
Όχι φίλε, ίσα ίσα που ακουγότανε ο καϊμένος...

Vstrommer71
21/12/2010, 09:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Το ότι εδώ και κάτι δεκαετίες έχει κλείσει ο δημόσιος δρόμος μπροστά απο την Εβραική συναγωγή δεν λέμε τίποτα;


:smokin:
Το'χει πει κι ο ΛΑΟΣ,οι Εβραιοι φταινε για ολα:rotflmao:

toyar
21/12/2010, 09:00
εμένα έτσι πήγαν να με διώξουν στην κηφισίας έξω από το κτίριο των ολυμπιακων ακινήτων στους αμπελόκηπους. Φυσικά η κοπέλα σεκιουριτι δεν φταίει σε τίποτα.
Της είπα να έρθει να με διώξει ο προιστάμενός της για να του εξηγήσω αυτοπροσώπος ότι εγώ του πληρώνω την βενζίνη στο αυτοκίνητο που θέλει να παρκάρει εκεί.
φυσικά δεν υπήρχαν ταμπέλες στο σημειο για απαγόρευση στάσης-στάθμευσης:lol: :lol:

Cpt. Haddock
21/12/2010, 09:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Το ότι εδώ και κάτι δεκαετίες έχει κλείσει ο δημόσιος δρόμος μπροστά απο την Εβραική συναγωγή δεν λέμε τίποτα;


:smokin:

και μπροστα απο τη μητροπολη πεζόδρομος ειναι :smokin:

imitrelos
21/12/2010, 09:05
@ sniper & hornet 08

Για πείτε μου σας παρακαλώ γιατι γράφω ότι να΄ναι ?

το έχω απορια βρε παιδι μου :rotflmao:

Cpt. Haddock
21/12/2010, 09:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από imitrelos
@ sniper & hornet 08

Για πείτε μου σας παρακαλώ γιατι γράφω ότι να΄ναι ?

το έχω απορια βρε παιδι μου :rotflmao:


Αρχικά δημιουργήθηκε από imitrelos
Αμα ήταν και securitas επρεπε να του πεις ότι αυτός δεν επιτρέπεται να είναι εκεί .....securitas στόν δρόμο .....

:wave2:

Gandalf dr685sm
21/12/2010, 09:13
Αυτό που ειπώθηκε πριν...

Μπροστά απο μεγάλες εταιρίες και οργανισμούς, ειδικά σε κτίρια που θεωρούνται υψηλής σημασίας , υπάρχει αρκετή αντίδραση στο κατά πόσο μπορείς να κάτσεις εκεί , έστω και σαν στάση.

Παράνομο μεν... (μιας και είσαι στον δρόμο) αλλά ισχύει. Σκέψου αυτό που έκανες δηλαδή, να το έκανες μπροστά απο την πρεσβεία των ΗΠΑ, Ισραήλ, UK ... να σταματούσες μπροστά στην κεντρική είσοδο , πάνω στην μηχανή με το τηλέφωνο στο χέρι!

ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΟΥ και δεν αντιλέγω... αλλά είναι 110% σίγουρο οτι θα σε είχαν διώξει της Α.Δ. ή της ΔΙ.ΑΣ με συνοπτικότατες διαδικασίες.

sniper
21/12/2010, 09:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
και μπροστα απο τη μητροπολη πεζόδρομος ειναι :smokin:

Σαφώς αλλά είναι πλατεία.....

Το θέμα είναι ότι σε πιθανούς στόχους λαμβάνονται μέτρα προστασίας...

Την δικιά μας μητρόπολη ποιος να την χτυπήσει; Οι Ουνίτες; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:smokin:

imitrelos
21/12/2010, 09:15
Eκ νόμου σε δημόσια περιουσία (λεγεμε δρόμο ) δέν έχουν δικαιοδοσία απλά..... , να το κάνω λιανά .... Ακριβώς σε αυτό πάτησε και ο ΠΑΟ για τή τιμωρία που γλύτωσε τα security δένβ έχουν καμία δικαιοδοσία εκτός γηπέδου ....όπως στα αεροδρόμια τα security δέν έχουν δικαιοδοσία απλά διεκπαιρεώνουν και σε στραβή φωνάζουν τήν ασφάλεια του αεροδρομίου

:beer: :beer:

Cpt. Haddock
21/12/2010, 09:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Σαφώς αλλά είναι πλατεία.....

:nono:

Πλατεία ήταν το κατω μερος, ενω εκει ήταν δρομους που έτεμνε την Πανδρόσου (η οποία επίσης ήταν δρομος)

Πεζοδρομηθηκε και ενώθηκε με την πλατεία.

Εαν αμφιβάλεις ψαξε για φωτο απο τους βασιλικους γάμους Κωνσταντινου - Αννας Μαρίας :lol:

Cpt. Haddock
21/12/2010, 09:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από imitrelos
Eκ νόμου σε δημόσια περιουσία (λεγεμε δρόμο ) δέν έχουν δικαιοδοσία απλά..... , να το κάνω λιανά .... Ακριβώς σε αυτό πάτησε και ο ΠΑΟ για τή τιμωρία που γλύτωσε τα security δένβ έχουν καμία δικαιοδοσία εκτός γηπέδου ....όπως στα αεροδρόμια τα security δέν έχουν δικαιοδοσία απλά διεκπαιρεώνουν και σε στραβή φωνάζουν τήν ασφάλεια του αεροδρομίου

:beer: :beer:

:rolleyes:

Αντε παλι...

Αρα, αφου δεν είχε - οπως λες τυπικα - διακιοδοσία έπρεπε αντι να βγει και να του κανει τη σύσταση σύμφωνα με τις οδηγίες που έχει, να καλεσει την αστυνομια...

Ρε σεις, ακομα κι αν τα σκεφτεστε κατι τετοια, μην τα γραφετε :lol:

imitrelos
21/12/2010, 09:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:rolleyes:

Αντε παλι...

Αρα, αφου δεν είχε - οπως λες τυπικα - διακιοδοσία έπρεπε αντι να βγει και να του κανει τη σύσταση σύμφωνα με τις οδηγίες που έχει, να καλεσει την αστυνομια...

Ρε σεις, ακομα κι αν τα σκεφτεστε κατι τετοια, μην τα γραφετε :lol:

cap πρίν γράψεις δέ τι έχω γράψει στο 1ο post , Ο SECURITAS απο που και ως που έξω πλάκα κάνεις , γίνεται αλλά όχι ότι είναι νόμιμο

* α το ποιος δεν ξέρει τι γράφει.......:rotflmao:

toyar
21/12/2010, 14:57
τα πράγματα είναι απλά:
από δημόσιο μέρος μπορεί να με διώξει-ευγενικά-μόνο όργανο των σωμάτων ασφαλείας (αστυνομικός, πυροσβέστης, λιμενικός)
ο σεκιούριτι μπορεί να μου κάνει μόνο σύσταση όπως μπορώ κι εγώ να του κάνω

TROOPER
21/12/2010, 15:01
ρε σεις παλι επιτρεπετε στον ηλια να σας σπαει τα @@?:confused:

μα δε σας καταλαβαινω....αφου τον ξερετε.:a22:

nikos_abel
21/12/2010, 15:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Συνεχίζουμε την παράδοση του "γράφω γιατί μπορώ κι ας είναι ό,τι να ναι

Έλα μωρέ πάψε και συ πια.

Αφού βλέπεις ότι οι μισοί εδω μέσα μπαίνουμε για να γράφουμε και να διαβάζουμε άσχετα
και τελικά να διαφωνούμε σε όλα.

Δεν είμαστε λαός ρε φιλαράκι, δεν είμαστε λαός...

Hornet_08
21/12/2010, 16:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από toyar
τα πράγματα είναι απλά:
από δημόσιο μέρος μπορεί να με διώξει-ευγενικά-μόνο όργανο των σωμάτων ασφαλείας (αστυνομικός, πυροσβέστης, λιμενικός)
ο σεκιούριτι μπορεί να μου κάνει μόνο σύσταση όπως μπορώ κι εγώ να του κάνω

Μονο συσταση ?
Αν εισαι παρανομα σταθμευμενος μπορει κ τον γερανο να καλεσει. Εκει αμα γουσταρεις κανε μαγκιες να εχεις να πληρωσεις μια 300αρα μαζι με τα εξοδα γερανου..

Σε ανθρωπους που αναρωτιουνται "τι μπορει να μου κανει ο κωλοσεκιουριτας" αξιζει το χειροτερο κατα την γνωμη μου, καλυτερα να σε απασχολει τι καλυτερο μπορεις να κανεις εσυ.

toyar
21/12/2010, 16:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hornet_08
Μονο συσταση ?
Αν εισαι παρανομα σταθμευμενος μπορει κ τον γερανο να καλεσει. Εκει αμα γουσταρεις κανε μαγκιες να εχεις να πληρωσεις μια 300αρα μαζι με τα εξοδα γερανου..

Σε ανθρωπους που αναρωτιουνται "τι μπορει να μου κανει ο κωλοσεκιουριτας" αξιζει το χειροτερο κατα την γνωμη μου, καλυτερα να σε απασχολει τι καλυτερο μπορεις να κανεις εσυ.

1ον εγώ δεν είπα ποτέ τη λέξη <<κωλοσεκιουριτας>> ούτε καν την εννόησα
2ον αποφεύγω να παρκάρω παράνομα είτε υπάρχει σεκιουριτάς είτε όχι
3ον αν παρκάρω παράνομα ο οποιοσδήποτε έχει δικαίωμα να καλέσει γερανό και καλά θα κάνει
4ον τι πίνεις και δε μας δίνεις;

Hornet_08
21/12/2010, 17:17
Απλως αναλωνεσαι σε χαζομαρες.

toyar
21/12/2010, 17:41
απλα μη μου φορτώνεις πράγματα που δεν είπα:beer: :wave2:

paramedic
21/12/2010, 18:37
Εμένα μου την σπάνε οι τράπεζες που μπροστά απο το καταστημα έχουν βάλει οτι απαγορεύετε να παρκάρεις. Και δεν μιλάω για μια θέση που κομματια να γίνει την χρειάζονται για τις χρηματαποστολές αλλα για κάποιες τράπεζες που έχουν βάλει απαγορευτικό σε 3-4 θέσεις λες και τους ανήκει ο δρόμος. Είναι νόμιμες αυτες ρε γαμώτο? Αν ναι τότε πάλι κωλογλύφουμε τις τράπεζες ακόμα και σε αυτό???

Hornet_08
21/12/2010, 18:39
Συνηθως οταν μου λενε να παρω το αμαξι η την μηχανη δεν δινω σημασια, σαν να μην υπαρχουν (οπως στα διοδια ενα πραμα), μια φορα το εκανα κ στο αεροδρομιο κ φωναξαν τους μπατσους :rotflmao:

kalogeros
21/12/2010, 20:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Hornet_08
Μονο συσταση ?
Αν εισαι παρανομα σταθμευμενος μπορει κ τον γερανο να καλεσει. Εκει αμα γουσταρεις κανε μαγκιες να εχεις να πληρωσεις μια 300αρα μαζι με τα εξοδα γερανου..

Σε ανθρωπους που αναρωτιουνται "τι μπορει να μου κανει ο κωλοσεκιουριτας" αξιζει το χειροτερο κατα την γνωμη μου, καλυτερα να σε απασχολει τι καλυτερο μπορεις να κανεις εσυ.

:a31: :a13:

hidefnick
21/12/2010, 23:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
.....Εαν αμφιβάλεις ψαξε για φωτο απο τους βασιλικους γάμους Κωνσταντινου - Αννας Μαρίας :lol:

Δώσε link. Εϊναι πρωί..... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Πάω Μέγαρο προχτές να πάρω εισητήρια. Με μπιτσικλέτα φυσικά. Ωρα 6 παρά πέντε. (έξι έκλειναν να εκδοτήρια, και ψυχή στο χώρο, πλην του καουμπόυ, ο οποίος έχει ξεκινήσει να κλείνει πόρτες) Πάω να αφήσω το ποδήλατο στα κάγκελα, οπού ακούω το θεικό: "φιλαράκι, απαγορεύεται". Τώρα φιλαράκι με τον πιτσιρικά που ώς και γιός μου.... Μην τα πολυλογώ, τον γκάζωσα και το άφησα στις σκάλες, με τον τύπο να μου λέει το αμίμητο "δεν έχω όμως καμία ευθύνη αν σας το κλέψουν, και σας παρακαλώ κάντε γρήγορά" Τώρα πως θα μου το κλέψουν ΜΕΣΑ απο το Μέγαρο, με κλειστές τις πόρτες και τον καουμπόυ μπροστά, δεν ξέρω.

Η αγένεια όμως και το στυλάκι του τύπου, το μόνο που κάνουν είναι να προκαλούν. Ξέρω ότι παίρνουν ένα τίποτα. Ξέρω τις συνθήκες δουλειάς τους. Ξέρω ότι κάνουν συμβάσεις ενός χρόνου ανανεούμενες. Ξέρω και καταλαβαίνω ότι υποφέρουν.

Ομως όταν είσαι τόσο αγενής και κομπλεξικός, και όταν δεν μπορείς να ακολουθήσεις ούτε καν τις απλές οδηγίες που σου έχουν δώσει, ε, μια ζωή εκεί θα είσαι, και θα φυλάς τα κάγκελα.... Τα ίδια με τους καουμπόυδες στα τραίνα, τα ίδια και αλλού.

Cpt. Haddock
22/12/2010, 00:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από hidefnick
Δώσε link. Εϊναι πρωί..... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

http://www.greekroyalfamily.gr/el/index.cfm?get=archive&show=video&ItemID=190

Βιντεο, απο το 01:10 και μετα :rotflmao:

stavrogin
22/12/2010, 23:04
Απο μια παλια γελοιογραφεία του"βαβελ" Μια γκομενα με ανοιχτα τα πουδια και τη λεζάντα:

"Γιε μου να γίνεις μπάτσος"

Μπατσοι, σεκιουρητάδες , δημοτικοι, ολοι έχουν ένα βασικο κοινο χαρακτηριστικο. Τελούν υπο αρχές άλλων.

Xrated
22/12/2010, 23:19
Παω και εγω προχθες σε ενα μαγαζι με ενα φιλο μου με αυτοκινητο και φτανοντας απ εξω διπλα απο το μαγαζι βλεπουμε μια μεγαλη μαρκοστενη οικοδομη με σηματα Nο parking απ εξω.Παρολαυτα ηταν γεματη με παρκαρισμενα αυτοκινητα πανω στο πεζοδρομιο με τη μουρη στο δρομο(πουλ μουρ χαζοτζιπακια και πορσικα η πρωτη 10αδα).Οποτε μεσα σε αυτη την μεγαλη σειρα βλεπουμε μια κενη θεση,παμε να το βαλουμε και φωναζει απο μακρια ενας τυπος,περιμενουμε,πλησιαζει και μας κανει τελείως ειρωνικα "Πιστευω ειναι προφανες οτι εδω ειναι παρκινγκ του μαγαζιου ετσι?...Οποτε αν θελετε να το βαλετε εδω το αφηνετε σε μενα."..Απορησα με το οντας τοσο παρανομος μπορεις να εισαι και συναμα τοσο θρασυς.Ημουν ετοιμος να απαντησω αναλογα αλλα επειδη ηρθε απο την μερια της εισοδου ειπα να το αγνοησω και απλα να παμε αλλου,γιατι μας περιμεναν μεσα...Πραγματικα το μετανιωσα,καλυτερα πορτα και αξιοπρεπια....Ξενερωσα ασχημα.