PDA

View Full Version : Για να μπορειτε να μπαινετε οταν φαινεται πεσμενο....



Σελίδες : [1] 2

camen
25/12/2010, 05:51
Πατε στον δισκο του λειτουργικου σας , ανοιγετε τον φακελο "WINDOWS" ,ανοιγετε τον φακελο "system32" ,ανοιγεται τον φακελο "drivers" ,ανοιγεται τον φακελο "etc" και βρισκεται το αρχειο "hosts" .

Δεξι κλικ στο "hosts" και ανοιγμα με notepad. Πατε στο τελος οσων γραφει και σε καινουργια γραμμη γραφεται:

"62.1.205.62 www.moto.gr" ΧΩΡΙΣ τα "" και κενο αναμεσα στην ip και την διευθυνση...




ΣΣ:Τα παραπανω ειναι για windowsXP,δεν ξερω αν το μονοπατι ειναι ιδιο για αλλα windows...

:beer: :beer: :beer: :wave2:

Ichigo
25/12/2010, 06:28
Επίσης σε mac ανοίγουμε terminal console και παίζουμε με τον Nano editor.
πληκτρολογούμε:

$ sudo nano /private/etc/hosts

Δίνουμε root password εισάγουμε την απαραίτητη γραμμή και σώζουμε με Ctrl-o. Ύστερα βγαίνουμε από τον Nano με Ctrl-x. με παρόμοιο τρόπο γίνεται το ίδιο και σε Linux.

ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΟΜΩΣ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΑΓΗ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΜΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ ΕΞΟΙΚΙΩΣΗ :wave2:

Operater
25/12/2010, 06:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ingenius
Επίσης σε mac ανοίγουμε terminal console και παίζουμε με τον Nano editor.
πληκτρολογούμε:

$ sudo nano /private/etc/hosts

Δίνουμε root password εισάγουμε την απαραίτητη γραμμή και σώζουμε με Ctrl-o. Ύστερα βγαίνουμε από τον Nano με Ctrl-x. με παρόμοιο τρόπο γίνεται το ίδιο και σε Linux.

ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΟΜΩΣ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΑΓΗ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΜΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ ΕΞΟΙΚΙΩΣΗ :wave2:


thanx!!! :beer: :beer: :beer:

DrEvil
25/12/2010, 06:33
Για όλες τις εκδόσεις Win είναι το ίδιο path (Tip: start-->run-->[type] drivers[enter]--> browse to etc-->edit hosts file [Note: Μην το σώσετε ως .txt, αλλά χωρίς επίθεμα].
Θεματάκι ενδέχεται να προκύψει με τα Win7, καθώς θέλει admin rights το edit.

daha
26/12/2010, 06:20
Για windows 7 & Vista:

Start > All Programs > Accessories > στο notepad (σημειωματάριο) δεξί κλικ και Run As Administrator (εκτέλεση ως διαχειριστής).

Αφού ανοίξει το notepad, πάμε file > open C:\Windows > System32 > drivers > etc > hosts.

Προσθέτουμε την γραμμή: 62.1.205.62 www.moto.gr κάτω απο όποιες εγγραφές μπορεί να υπάρχουν ήδη.

Και τέλος σώζουμε το αρχείο σαν hosts στον ίδιο φάκελο και στο μενού Save As Type (Αποθήκευση Ως) επιλέγουμε το All files (Όλα τα αρχεία).

BLACKGAS
27/12/2010, 05:08
Σοβαρή υποψηφιότητα για sticky αφού καθαριστεί.

harris_x
27/12/2010, 11:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Πατε στον δισκο του λειτουργικου σας , ανοιγετε τον φακελο "WINDOWS" ,ανοιγετε τον φακελο "system32" ,ανοιγεται τον φακελο "drivers" ,ανοιγεται τον φακελο "etc" και βρισκεται το αρχειο "hosts" .

Δεξι κλικ στο "hosts" και ανοιγμα με notepad. Πατε στο τελος οσων γραφει και σε καινουργια γραμμη γραφεται:

"62.1.205.62 www.moto.gr" ΧΩΡΙΣ τα "" και κενο αναμεσα στην ip και την διευθυνση...




ΣΣ:Τα παραπανω ειναι για windowsXP,δεν ξερω αν το μονοπατι ειναι ιδιο για αλλα windows...

:beer: :beer: :beer: :wave2:
Nice! :winka:

:beer: :beer: :beer:

harris_x
27/12/2010, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen


Αρχικά δημιουργήθηκε από Ingenius

Δε με λέτε ρε παλικάρια, γιατί δε το βάζετε και στη σελίδα του moto.gr στο fb μπας και ενδιαφέρει και καναν άλλον;
:wacko:

Shaolin Monk
27/12/2010, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Για να μπορειτε να μπαινετε οταν φαινεται πεσμενο....:


Με Βιαγκρα δεν γινεται τιποτα; :confused:

camen
27/12/2010, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από harris_x
Δε με λέτε ρε παλικάρια, γιατί δε το βάζετε και στη σελίδα του moto.gr στο fb μπας και ενδιαφέρει και καναν άλλον;
:wacko:


Δεν εχω facebook καρντια μου...:look: :look: :look:

harris_x
27/12/2010, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Δεν εχω facebook καρντια μου...:look: :look: :look:
το έβαλα εγώ!

sv9cvk
27/12/2010, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Shaolin Monk
Με Βιαγκρα δεν γινεται τιποτα; :confused:

To βιαγκρα θα κανει δουλεια αλλα πρεπει καποιος να ασχοληθει του το δωσει .....:blush:
:sad:

PanVas
28/12/2010, 04:34
ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΡΑΓΙΚΟ ΜΑΛΑΚΑ ΜΟΥ....

ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ....

Shaolin Monk
28/12/2010, 07:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΡΑΓΙΚΟ ΜΑΛΑΚΑ ΜΟΥ....

ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ....


Τραγικο ειναι που πηγαινουν τα πραματα χαλια για πολλους συνανθρωπους μας. Το οτι επεσε το ΜΟΤΟ ειναι απλα ατυχες γεγονος. Δεν ειναι και καμια τραγωδια ΠανΒας. :wave2:

Πιστευω οτι οπως ειμαστε εδω εμεις και κλαιμε τη μοιρα μας θα μπορουσαν να'ναι και αλλοι, απλα με ενα απλα "πειραγμα" στο πισι. Αλλα φευ... :sad:

Παντως ειμαι σιγουρος οτι πολλοι θα συμφωνουσαν να βοηθησουμε να βελτιωθει καπως η κατασταση με καποια χρηματα ετσι ωστε το φορουμ να μεταφερθει σε καποιο σερβερ που να ειναι καλυτερος ισως. Το λεω με καθε επιφυλαξη γιατι δεν γνωριζω προσωπα και καταστασεις. :(

klab
28/12/2010, 08:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από harris_x
το έβαλα εγώ!

Να είσαι καλά :) δεν μου κάνει καλό η αποτοξίνωση...

sv9cvk
28/12/2010, 08:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Shaolin Monk

Παντως ειμαι σιγουρος οτι πολλοι θα συμφωνουσαν να βοηθησουμε να βελτιωθει καπως η κατασταση με καποια χρηματα ετσι ωστε το φορουμ να μεταφερθει σε καποιο σερβερ που να ειναι καλυτερος ισως. Το λεω με καθε επιφυλαξη γιατι δεν γνωριζω προσωπα και καταστασεις. :(

Αν ειναι αυτο το προβλημα τοτε σιγουρα ΝΑΙ να βοηθησουμε !!!
Το θεμα ειναι ,οτι δεν υπαρχει καποια ενημερωση απο κανεναν ,εστω μια ανακοινωση βρε παιδι μου !!!
Και θα μου πειτε τωρα οτι δεν ειναι υποχρεωμενος καποιος να δωσει λογο του τι συμβαινει .......
και συμφωνω εν μερη ,αλλα .. τα μελη ειμαστε35000 ++ και αρκετοι απο αυτους μπαινουν καθημερινα και αισθανονται το μοτο σαν ενα κομματι της καθημερηνοτητας τους ,
καλο δεν θα ηταν να μαθουν τι συμβαινει, και αν μπορει καποιος να βοηθησει την κατασταση???
Δεν κρινω κανεναν (το γνωστο "εξω απο τον χορο")αλλα εχω συζητησει με αρκετους για το θεμα και σε γενικες γραμμες την ιδια απορια εχουμε ολοι ,και ξερω οτι υπαρχουν ατομα που εχουν την διαθεση (και προτασεις) να βοηθησουν οσο μπορουν για το καλυτερο (καθενας με τον τροπο του ) !!

:beer: :wave2:

PanVas
28/12/2010, 09:05
Είχα πει κάποια πράγματα και από κει και πέρα κάνουμε υπομονή.
Είναι λυπητερό να μπαίνεις να ευχηθείς και να βλέπεις αυτή την κατάσταση.
Αν δεν τα είχαν δει κάποια από τα παιδιά, εδώ είναι.

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=113604


Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
Το τραγικότερο ότι όλοι εδώ μέσα ουρλιάζουν για τον πρωτοποριακό και αναπτυξιακό τρόπο σκέψης τους...
Όλοι είναι ελεγκτές και τροχονόμοι στις ζωές των άλλων, αλλά κανένας δεν βλέπει τα χάλια του, στην προκειμένη περίπτωση τα χάλια του μοτό.



Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
Τα άτομα που θα μπορούσαν να πάρουν αυτή την απόφαση απλά (όπως το έχουν δηλώσει χρόνια τώρα) δεν τους ενδιαφέρει.
Υπάρχει το μοτό και επιβιώνει. Δικαίωμά τους βέβαια, όπως και δικό μου να γράψω τα πράγματα όπως τα βλέπω.

Το μοτό, θα μπορούσε να γίνει κάτι πολύ περισσότερο από ένα ακόμα φόρουμ.


Μόνο για μπανάκια είμαστε ικανοί.
ΤΡΑΓΙΚΟ ΛΕΜΕ!

Panos1313
28/12/2010, 09:40
Πολυ σωστος o PanVas. Τα σχετικα ποστς του σκεφτηκα οταν ειδα το moto.gr πεσμενο για τοσο μεγαλο χρονικο διαστημα (για ακομα μια φορα) γιορτινες μερες που ειναι

Gallos
28/12/2010, 11:27
Είναι μέχρι να γίνει συνήθεια και αυτό... Μετά θα μας φαίνεται λογικό... Άντε, καλές γιορτές σε όλα τα παιδάκια...

mikes
28/12/2010, 15:16
μου αρεσει που απορειτε ολοι τι γινεται και γιατι δεν υπαρχει καποια ενημερωση!
εγω γραφω σε τουτο το φορουμ ενα χρονο και κατι μερες! και παρολα αυτα παρατηρησα οτι το
τελευταιο εξαμηνο οι αντμινς εχουν αφησει το φορουμ ατην τυχη του και δεν ασχολουνται καν!
μαλιστα ειχαμε και αποχωρηση αντμιν! δεν υπαρχει πλεον ενδιαφερον απο τους δημιουργους!
το φορουμ ειναι καταδικασμενο, παρτε το χαμπαρι! τιποτα δεν προκειτε να διορθωθει! ακομα
και το γνωστο μελος που ανελαβε αντμιν προσφατα, περισσοτερο ασχολειται με το να σβηνει
θρεντ και να επιβαλει την ταξη, (οτι εχει να κανει με εξουσια δλδ) παρα με το να διορθωσει τα
προβληματα του φορουμ! και εσεις απορειτε τι γινετε??

road spirit
28/12/2010, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από mike.giann
μου αρεσει που απορειτε ολοι τι γινεται και γιατι δεν υπαρχει καποια ενημερωση!
εγω γραφω σε τουτο το φορουμ ενα χρονο και κατι μερες! και παρολα αυτα παρατηρησα οτι το
τελευταιο εξαμηνο οι αντμινς εχουν αφησει το φορουμ ατην τυχη του και δεν ασχολουνται καν!
μαλιστα ειχαμε και αποχωρηση αντμιν! δεν υπαρχει πλεον ενδιαφερον απο τους δημιουργους!
το φορουμ ειναι καταδικασμενο, παρτε το χαμπαρι! τιποτα δεν προκειτε να διορθωθει! ακομα
και το γνωστο μελος που ανελαβε αντμιν προσφατα, περισσοτερο ασχολειται με το να σβηνει
θρεντ και να επιβαλει την ταξη, (οτι εχει να κανει με εξουσια δλδ) παρα με το να διορθωσει τα
προβληματα του φορουμ! και εσεις απορειτε τι γινετε??

mike γράφεις ότι να'ναι ... :rolleyes:

δεν παίρνω το μέρους του νέου αντμιν, απλά αυτά που γράφεις δεν ισχύουν γιατι πολύ απλά δεν ξέρεις τι γίνεται ...

ότι να'ναι λέμε...

τις ακριβείς τεχνικές λεπτομέρειες που το φόρουμ είναι off δεν τις ξέρω... ναι, έχω ξενερώσει και εγώ απίστευτα, αλλά όπως έγραψα καιι στο άλλο θρεντ (στο λινκ που έβαλε ο πανβας) υπάρχει μόνο ένα άτομο που μπορεί να επέμβει τεχνικά, ο Σίμος για τον οποίο ίσως σας έχει ξεφύγει αυτό: http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=109744
:(

τα περί μπαν και εξουσίας τα βρίσκω απλά απαράδεκτα ...

vaska
28/12/2010, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από mike.giann
μου αρεσει που απορειτε ολοι τι γινεται και γιατι δεν υπαρχει καποια ενημερωση!
εγω γραφω σε τουτο το φορουμ ενα χρονο και κατι μερες! και παρολα αυτα παρατηρησα οτι το
τελευταιο εξαμηνο οι αντμινς εχουν αφησει το φορουμ ατην τυχη του και δεν ασχολουνται καν!
μαλιστα ειχαμε και αποχωρηση αντμιν! δεν υπαρχει πλεον ενδιαφερον απο τους δημιουργους!
το φορουμ ειναι καταδικασμενο, παρτε το χαμπαρι! τιποτα δεν προκειτε να διορθωθει! ακομα
και το γνωστο μελος που ανελαβε αντμιν προσφατα, περισσοτερο ασχολειται με το να σβηνει
θρεντ και να επιβαλει την ταξη, (οτι εχει να κανει με εξουσια δλδ) παρα με το να διορθωσει τα
προβληματα του φορουμ! και εσεις απορειτε τι γινετε??


Ρε Μικέ μήπως γίνεσαι λίγο άδικος??? Δε λέω ότι όλα είναι ρόδινα ούτε γνωρίζω τπτ περισσότερο από σένα, πιθανά από παρεΐστικο φόρουμ που ήταννα παραμεγάλωσε και αυτός να είναι ένας τρόπος να ξαναμαζευτεί το παρεάκι (δεν ξέρω επαναλαμβάνω) αλλά γενικά περνούσαμε όμορφα τα 3 χρόνια που γράφω, και τις βολτούλες μας κανονίζαμε και τους καφέδες μας και γενικά ξαλαφρώναμε από την πίεση της ημέρας, αλλά όλοι μας έχουμε και τις δουλειές μας και ίσως ο τεράστιος όγκος δουλειάς που έχουν οι αντμινς να κούρασε κάποιους. Επίσης υπάρχει και πρόβλημα υγείας όπως πιθανά γνωρίζεις. Βέβαια μέσα από το ίδιο το φόρουμ ένα email σε όλα τα μέλη θα ήταν ίσως καλύτερο από την άγνοια και το σκοτάδι. Τες πα. Ένα είναι σίγουρο από μέρους μου, ότι θα στεναχωρηθώ αν τελικά σπάσει το παρεάκι και σταματήσουν τα πειράγματα, αλλά κι από την άλλη καταλαβαίνω ότι ίσως υπάρχουν πολύ πιο σοβαρά πράγματα για πολλούς από το να κρατήσουν ζωντανό ένα χώρο για να περνάνε καλά κάποιοι άλλοι.

Ας ελπίσουμε ότι τουλαχιστον μιά ενημέρωση θα την έχουμε για το τι μέλλει γενέσθαι.


Καλό βράδυ σε όλους.

:wave2: :wave2:

road spirit
28/12/2010, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
... Βέβαια μέσα από το ίδιο το φόρουμ ένα email σε όλα τα μέλη θα ήταν ίσως καλύτερο από την άγνοια και το σκοτάδι. ..

Ας ελπίσουμε ότι τουλαχιστον μιά ενημέρωση θα την έχουμε για το τι μέλλει γενέσθαι.


Καλό βράδυ σε όλους.

:wave2: :wave2:

δεν δουλεύει η λειτουργία sendmail του φόρουμ, μεταξύ των άλλων τεχνικών προβλημάτων τα οποία συσσωρεύονται απο το καλοκαίρι μιας και το παλικάρι πάλευε για τη ζωή του και από ότι καταλαβαίνω δεν έχει ξεμπερδέψει ακόμα ...

vaska
28/12/2010, 16:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
δεν δουλεύει η λειτουργία sendmail του φόρουμ, μεταξύ των άλλων τεχνικών προβλημάτων τα οποία συσσωρεύονται απο το καλοκαίρι μιας και το παλικάρι πάλευε για τη ζωή του και από ότι καταλαβαίνω δεν έχει ξεμπερδέψει ακόμα ...

Ναι ρε Γιάννη δεν το συζητάω, ο άνθρωπος έχει πρόβλημα κι εμείς το χαβά της πούτσας μας, αλλά από κάποιους που γνωρίζουν έστω μια ανάρτηση στο φατσοβιβλίο δεν θ' άφηνε την εντύπωση του ξεχασμένου από τον Θεό φόρουμ.


Έπειτα έχουν γίνει από πολλούς (ακόμα κι από μένα) προτάσεις για βοήθεια όπου και όπως μπορούμε. Είναι κρίμα να πάει στράφι το φορουμάκι, είναι κρίμα επίσης να φορτώνεται όλη αυτή η δουλειά σε έναν δύο ανθρώπους πόσο μάλλον όταν υπάρχει και πρόβλημα υγείας.

:wave2: :wave2:

sv9cvk
28/12/2010, 16:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Ρε Μικέ μήπως γίνεσαι λίγο άδικος??? Δε λέω ότι όλα είναι ρόδινα ούτε γνωρίζω τπτ περισσότερο από σένα, πιθανά από παρεΐστικο φόρουμ που ήταννα παραμεγάλωσε και αυτός να είναι ένας τρόπος να ξαναμαζευτεί το παρεάκι (δεν ξέρω επαναλαμβάνω) αλλά γενικά περνούσαμε όμορφα τα 3 χρόνια που γράφω, και τις βολτούλες μας κανονίζαμε και τους καφέδες μας και γενικά ξαλαφρώναμε από την πίεση της ημέρας, αλλά όλοι μας έχουμε και τις δουλειές μας και ίσως ο τεράστιος όγκος δουλειάς που έχουν οι αντμινς να κούρασε κάποιους. Επίσης υπάρχει και πρόβλημα υγείας όπως πιθανά γνωρίζεις. Βέβαια μέσα από το ίδιο το φόρουμ ένα email σε όλα τα μέλη θα ήταν ίσως καλύτερο από την άγνοια και το σκοτάδι. Τες πα. Ένα είναι σίγουρο από μέρους μου, ότι θα στεναχωρηθώ αν τελικά σπάσει το παρεάκι και σταματήσουν τα πειράγματα, αλλά κι από την άλλη καταλαβαίνω ότι ίσως υπάρχουν πολύ πιο σοβαρά πράγματα για πολλούς από το να κρατήσουν ζωντανό ένα χώρο για να περνάνε καλά κάποιοι άλλοι.

Ας ελπίσουμε ότι τουλαχιστον μιά ενημέρωση θα την έχουμε για το τι μέλλει γενέσθαι.


Καλό βράδυ σε όλους.

:wave2: :wave2:




Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Ναι ρε Γιάννη δεν το συζητάω, ο άνθρωπος έχει πρόβλημα κι εμείς το χαβά της πούτσας μας, αλλά από κάποιους που γνωρίζουν έστω μια ανάρτηση στο φατσοβιβλίο δεν θ' άφηνε την εντύπωση του ξεχασμένου από τον Θεό φόρουμ.


Έπειτα έχουν γίνει από πολλούς (ακόμα κι από μένα) προτάσεις για βοήθεια όπου και όπως μπορούμε. Είναι κρίμα να πάει στράφι το φορουμάκι, είναι κρίμα επίσης να φορτώνεται όλη αυτή η δουλειά σε έναν δύο ανθρώπους πόσο μάλλον όταν υπάρχει και πρόβλημα υγείας.

:wave2: :wave2:

Ετσι ! Στις 2 παραπανω απαντησεις σου ειπες αυτο ακριβως που ηθελα να πω και εγω Βασιλη !!
Συμφωνω απολυτα!!!
+++

mikes
28/12/2010, 16:58
βασιλη χρηστο και γιαννη:
σαφως και γνωριζω οτι ο ενας εκ των αντμινς αντιμετωπιζει σοβαρο προβλημα υγειας! και μακαρι να γινει καλα το παιδι και ποτε ξανα να μην παθει ουτε κρυολογημα! αλλα δεν ειναι ο μοναδικος αντμιν του φορουμ! ειναι ακομα αλλοι δυο! ενας αποχωρησε και την θεση του ανελαβε ο σνιπερ! ειναι ακομα και ο σουπερ μοντ ο οποιος εχει εξουσιες αντμιν! εκτως του σνιπερ λοιπον (που απο τοτε που ανελαβε το φορουμ εχει πεσει 3 φορες :p ) που απ'οτι καταλαβα η δουλεια του ειναι να καθαριζει και να επιβαλει την ταξη, οι αλλοι τι κανουν? τιποτα απολυτως! αρα ποιο ειναι το ενδιαφερον τους? κανενα! αν κουραστηκαν γιατι δεν το λενε? να αναλαβουν αλλοι τα ηνια βρε αδερφε!

blackbusa
28/12/2010, 17:00
Ημαρτον...

road spirit
28/12/2010, 17:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από mike.giann
βασιλη χρηστο και γιαννη:
σαφως και γνωριζω οτι ο ενας εκ των αντμινς αντιμετωπιζει σοβαρο προβλημα υγειας! και μακαρι να γινει καλα το παιδι και ποτε ξανα να μην παθει ουτε κρυολογημα! αλλα δεν ειναι ο μοναδικος αντμιν του φορουμ! ειναι ακομα αλλοι δυο! ενας αποχωρησε και την θεση του ανελαβε ο σνιπερ! ειναι ακομα και ο σουπερ μοντ ο οποιος εχει εξουσιες αντμιν! εκτως του σνιπερ λοιπον (που απο τοτε που ανελαβε το φορουμ εχει πεσει 3 φορες :p ) που απ'οτι καταλαβα η δουλεια του ειναι να καθαριζει και να επιβαλει την ταξη, οι αλλοι τι κανουν? τιποτα απολυτως! αρα ποιο ειναι το ενδιαφερον τους? κανενα! αν κουραστηκαν γιατι δεν το λενε? να αναλαβουν αλλοι τα ηνια βρε αδερφε!

ντάξ άσ'το, από ότι φαίνεται γράφω κινέζικα και εσυ συνεχίζεις να παριστάνεις ότι ξέρεις τι συμβαίνει σε τεχνικό επίπεδο

καλό βράδυ

mikes
28/12/2010, 17:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
ντάξ άσ'το, από ότι φαίνεται γράφω κινέζικα και εσυ συνεχίζεις να παριστάνεις ότι ξέρεις τι συμβαίνει σε τεχνικό επίπεδο

καλό βράδυ μα ακριβως επειδη δεν ξερω τι συμβαινει ρωταω! το τεχνικο κομματι των υπολογιστων μου ειναι παντελως αγνωστο! αν ηξερα δεν θα εξεφραζα αποριες! λογικο δεν ειναι?

camen
28/12/2010, 17:52
Παιδακια εγω προτεινω να ηρεμησουν καπως τα πνευματα...:beer: :beer: :beer:

Ολοι ή οι περισσοτεροι το ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ το moto και αυτο δεν αλλαζει. Αλλα στην τελικη ειναι κατι ιδιωτικο και αν οι ιδιοκτητες θελουν να το "τελειωσουν" ας το τελειωσουν. Θα στεναχωρηθουμε πολυ(εγω προσωπικα παρα πολυ!!!) αλλα ολα τα καλα καποτε τελειωνουν ,λενε...:sad:
Αν ερθει εκεινη η στιγμη ,θα μεταναστευσουμε καπου αλλου.Καλυτερα/χειροτερα θα δειξει...

Απο εκει και περα,αν δεν επιθυμουν να το "τελειωσουν", ας κανουμε υπομονη μεχρι με καποιο τροπο-ποιος θα ειναι δεν ξερω!!!!- να λυθουν τα προβληματα και το φορουμακι στο οποιο εχουμε γελασει,εχουμε κλαψει,εχουμε μαλλιοτραβιχτει,εχουμε παει βολτες κλπ κλπ θα ειναι και παλι μαχιμο...

Αυτα απο εμενα,παραμενω εδω, εστω και με τον συγκεκριμενο τροπο που μπορω να μπαινω και θα συνεχισω να γραφω εστω και με 1-2 ατομα ...:beer: :beer: :beer: :wave2:

ggs
28/12/2010, 18:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska



Έπειτα έχουν γίνει από πολλούς (ακόμα κι από μένα) προτάσεις για βοήθεια όπου και όπως μπορούμε. Είναι κρίμα να πάει στράφι το φορουμάκι, είναι κρίμα επίσης να φορτώνεται όλη αυτή η δουλειά σε έναν δύο ανθρώπους πόσο μάλλον όταν υπάρχει και πρόβλημα υγείας.

:wave2: :wave2:

+36370 ...

Τις κουβέντα όμως αυτή την έχουμε ξανακάνει….. μπορεί τα μέλη να είναι 36370 αλλά οι αντμιν είναι…4…

προφανώς το παλληκάρι με το πρόβλημα στην υγεία του (έχει τις ευχές όλων μας) δεν μπορεί να ασχοληθεί… άρα μένουν …3….

Απ αυτούς τους τρεις , τον μόνο που βλέπω να γραφεί στο φόρουμ τα τελευταία χρόνια είναι ο …sniper ο οποίος έγινε και αντμιν πολύ πρόσφατα …. ετσι , υπάρχει ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ,και αυτός καινούργιος, ο οποίος φυσικά έχει και τις δουλειές του , την οικογένεια του κ.λ.π. και φυσικά δεν μπορεί να ασχολείται συνεχώς με το φόρουμ …

Αρα , συμφορουμιτες μου είμαστε 36370 σε ένα καράβι αλλά …καπετάνιος δεν υπάρχει (εκτός του καπτεν Χαντοκ…:lol: )

Έτσι , μόλις γίνει μια στραβή στο καράβι ,τα πράγματα δυσκολεύουν…

Μπορεί να κάνω και λάθος στον συλλογισμό μου , αλλά δυστυχώς τα γεγονότα δεν το διαψεύδουν

Είναι ξενέρωμα να βλέπεις το μεγαλύτερο μοτοσυκλετιστικο φόρουμ στην Ελλάδα να ψυχορραγεί έτσι…


(...Είναι κατανοητό και στους ΤΡΕΙΣ που είναι συνδεμένοι ?? :lol: :lol: )

sakisvolos
29/12/2010, 06:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Πατε στον δισκο του λειτουργικου σας , ανοιγετε τον φακελο "WINDOWS" ,ανοιγετε τον φακελο "system32" ,ανοιγεται τον φακελο "drivers" ,ανοιγεται τον φακελο "etc" και βρισκεται το αρχειο "hosts" .

Δεξι κλικ στο "hosts" και ανοιγμα με notepad. Πατε στο τελος οσων γραφει και σε καινουργια γραμμη γραφεται:

"62.1.205.62 www.moto.gr" ΧΩΡΙΣ τα "" και κενο αναμεσα στην ip και την διευθυνση...




ΣΣ:Τα παραπανω ειναι για windowsXP,δεν ξερω αν το μονοπατι ειναι ιδιο για αλλα windows...

:beer: :beer: :beer: :wave2:

Καλημέρα στα ΧΡ πρέπει να γραφτεί έτσι: 62.1.205.62 www.moto.gr με το κενό ανάμεσα στην ip και τη διεύθυνση...

Στα Windows 7 πρέπει η αλλαγή να γίνει μόνο σε safe mode μεταξύ της ip και της διεύθυνσης να μην υπάρχει το κενό
δηλαδή 62.1.205.62www.moto.gr
:winka:

daha
29/12/2010, 07:23
Καλησπέρα παιδιά,

Συγνώμη που επεμβαίνω αλλά εκτός του Σίμου, υπάρχει κάποιος άλλος τεχνικός υπεύθυνος για το domain και το forum; Το πρόβλημα είναι σχετικά απλό και θέλει μια απλή αλλαγούλα για να εμφανίζεται πάλι το forum.

paTman_the
29/12/2010, 08:48
Καλησπέρα και από μένα.

Τη λύση για να μπούμε στο site δεν μπορούσαμε να τη δούμε αφού την είχατε ποστάρει πάλι μέσα στο site. Τυχαία το βρήκα το fb ψάχνοντας στο google.

Από ότι κατάλαβα, τεχνικά, το forum δεν είναι τεχνικά down. Απλά υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το DNS του και είναι απροσπέλαστο.

Να συμπληρώσω επίσης για όσους δεν ξέρουν τι ακριβώς κάνει η αλλαγή που μας υποδείχτηκε, ότι αν για κάποιοι λόγο το κάνετε και μετά δεν σας ανοίγει καμία σελίδα, τότε απλά έχετε κάνει μ**ια στο copy paste στο αρχείο, ξανα κάντε το όπως ήταν και θα είναι κομπλέ. Το ίδιο ισχύει για όλα τα λειτουργικά (και για win και για osx/linux)

Δεν ξέρω που "στεγάζεται" το forum και ποιοι το συντηρούν και το δουλεύουν, αλλά αν θέλουν βοήθεια ας το πουν. Εγώ θα βοηθούσα αν με αφήναν/ζητούσαν. Πιστεύω ότι υπάρχουν και άλλοι πιθανόν καλύτεροι από μένα που θα κάναν το ίδιο.

vaska
29/12/2010, 08:56
Το τιπάκι μπήκε και σε διπλανά φόρα και στο φατσοβιβλίο.

:wave2: :wave2:

DrEvil
29/12/2010, 10:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Το τιπάκι μπήκε και σε διπλανά φόρα και στο φατσοβιβλίο.

:wave2: :wave2:

:a18:

konsttanttinos
29/12/2010, 13:11
Ζαλουρα, ζαλουρα, και παλι ζαλουρα.
Πρηξιμο στους ραγκοβυλιους αδενες θα ελεγα.

Ολοι μιλανε για βοηθεια, αλλα κανεις εκ των εκπροσωπων δεν εχει γραψει κατι επισημα.
Μηπως σκεφτηκε κανεις οτι δεν θελουν?
Μηπως επειδη ειναι και περιεργες οι μερες τα/σας εχουν ψιλογραψει στα @@ τους?

Το πολυ το κυριε ελεησον το βαριεται και ο θεος.

mikes
29/12/2010, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
ντάξ άσ'το, από ότι φαίνεται γράφω κινέζικα και εσυ συνεχίζεις να παριστάνεις ότι ξέρεις τι συμβαίνει σε τεχνικό επίπεδο

καλό βράδυ εχεις πμ!!
παρεξηγηση εγινε παιδια μην με αποπαιρνετε! δεν ειχα προσεξει το σχολιο απαντηση του road οταν εργαφα την δευτερη λογοδιαροια!

αλλα ρε γμτ! το αγαπαω τουτο το φορουμ! γιατι εκει που ειχα βαρεθει τα παντα και δεν ηξερα τι αλλο να κανω πλεον, βρηκα το φορουμ και απεκτησα νεο χομπι (μοτοσυκλετισμος) που πολυ το γουσταρω! μου εβγαλε στην επιφανεια ενα κομματι του εαυτου μου που δεν το φανταζομουν!! (ωχ! καμμενο ακουγεται αυτο!!:lol: )
και σαν να μην φτανει μονο αυτο.. εκτος απο την αγαπη για τις μηχανες, απο εδω μεσα εμαθα πολλα βασικα πραγματα οπως την σημασια του σωστου εξοπλισμου, πως πρεπει να σεβομαι το εργαλειο που καβαλαω για να μπορω να το ελεγχω, και αλλα πολλα! ειναι σχολειο για μενα το φορουμ!! και σε καμια περιπτωση δεν θελω να σβησει!!

camen
29/12/2010, 14:07
Ρε ειστε ολοι ΑΣΧΕΤΟΙ και ΚΑΛΟΠΙΣΤΟΙ...:yuck: :yuck: :yuck:

Θυμαται κανεις το banana hamock που ειχε γραψει κατι περι απατης με mail και οτι οι admins τρωνε λεφτα?!:rolleyes: Ε τωρα που τελειωσαν την απατη τα παλικαρια μας,φορτωσαν το χρημα,εριξαν το site και μην τους ειδατε...:lol: :lol: :lol:


Φυσικα αστειευομαι μιας και δεν μπορουμε να κανουμε τπτ αλλο...Ελπιζω ολα να διορθωθουν συντομα και να συνεχισουμε οπως πρωτα...:beer: :beer: :beer:

bulmont
30/12/2010, 08:19
Παρακολουθω το ΜΟΤΟ περιπου ενα χρονο (οσο καιρο ειμαι ανεργος ) και μολις πριν απο 20 περιπου μερες καταφερα να γραψω κατι με την βοηθεια του VASKA. Εχω απομακρυνθει απο τα δρωμενα της μοτοσυκλετας (λεσχες κλπ) πριν απο αρκετα χρονια.Ολο αυτο το διαστημα ''ζουσα'' τις μοτοσυκλετες μου μονος μου (εκδρομες - ταξιδια - βολτες κλπ) Θα μου λειψει πραγματικα ΚΑΤΙ αν αυτο το forum χαθει:a024: :a024: :a024:

Shaolin Monk
30/12/2010, 08:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από bulmont
Παρακολουθω το ΜΟΤΟ περιπου ενα χρονο (οσο καιρο ειμαι ανεργος ) και μολις πριν απο 20 περιπου μερες καταφερα να γραψω κατι με την βοηθεια του VASKA. Εχω απομακρυνθει απο τα δρωμενα της μοτοσυκλετας (λεσχες κλπ) πριν απο αρκετα χρονια.Ολο αυτο το διαστημα ''ζουσα'' τις μοτοσυκλετες μου μονος μου (εκδρομες - ταξιδια - βολτες κλπ) Θα μου λειψει πραγματικα ΚΑΤΙ αν αυτο το forum χαθει:a024: :a024: :a024:


Το φορουμ δεν νομιζω να χαθει. Ειναι απλα μια φαση και θα περασει. Αυτοι λιγοι που ειμαστε μεσα ας το χαβαλεδιασουμε λιγο και μακαρι ο υπευθυνος ή οι υπευθυνοι για το φορουμ να ειναι καλα. Ολα τα αλλα ειναι σε δευτερη μοιρα. :wave2:

vaska
30/12/2010, 08:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Shaolin Monk
Το φορουμ δεν νομιζω να χαθει. Ειναι απλα μια φαση και θα περασει. Αυτοι λιγοι που ειμαστε μεσα ας το χαβαλεδιασουμε λιγο και μακαρι ο υπευθυνος ή οι υπευθυνοι για το φορουμ να ειναι καλα. Ολα τα αλλα ειναι σε δευτερη μοιρα. :wave2:


+1

:beer: :beer:

vaska
01/01/2011, 02:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisvolos
Καλημέρα στα ΧΡ πρέπει να γραφτεί έτσι: 62.1.205.62 www.moto.gr με το κενό ανάμεσα στην ip και τη διεύθυνση...

Στα Windows 7 πρέπει η αλλαγή να γίνει μόνο σε safe mode μεταξύ της ip και της διεύθυνσης να μην υπάρχει το κενό
δηλαδή 62.1.205.62www.moto.gr
:winka:


Σε όλη τη γκάμα των windows η γραμμή που πρέπει να προστεθεί είναι ακριβώς η ίδια με την γραμμή που γράψαμε για τα xp. Απλά πρέπει να έχεις δικαιώματα admin για να καταχωρηθεί.

ip κενό www.moto.gr

Ζήτω η επανάσταση.

:rotflmao: :rotflmao:

Ichigo
01/01/2011, 05:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Σε όλη τη γκάμα των windows η γραμμή που πρέπει να προστεθεί είναι ακριβώς η ίδια με την γραμμή που γράψαμε για τα xp. Απλά πρέπει να έχεις δικαιώματα admin για να καταχωρηθεί.

ip κενό www.moto.gr

Ζήτω η επανάσταση.

:rotflmao: :rotflmao:

Όταν γκαρίζω να μην πειράζουν το hosts όσοι ΔΕΝ έχουν εξοικίωση...!! :rolleyes:

bonepeeler
01/01/2011, 08:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisvolos

Στα Windows 7 πρέπει η αλλαγή να γίνει μόνο σε safe mode μεταξύ της ip και της διεύθυνσης να μην υπάρχει το κενό
δηλαδή 62.1.205.62www.moto.gr
:winka:

Και κενό να υπάρχει δεν έχει πρόβλημα.
Τουλάχιστον εγώ, δεν είχα.

thalasinos
01/01/2011, 17:25
Αντε βρε παιδια, μιαμιση βδομαδα χωρις moto-gr!!!! ειπα και εγω.............:D

Να ΄σαι καλα Αρη!!!!!!!!!!

schumifer
02/01/2011, 01:23
Χεχε, τα κατάφερα!


220283

ernti
02/01/2011, 13:27
Η ανάκαμψη είναι αργή αλλά σταθερή..


220286

nihristo
02/01/2011, 14:01
η ανάκαμψη σταθερή είναι, στάσιμη όμως η ανακατασκευή του νταξ ! Δεν θα μας χαρίσεις καμιά νέα φωτο;
:beer: :wave2:

desklit
02/01/2011, 14:15
δώσε φώτο για το dax, θα το διαβάσούμε όλοι στανταρ!

και οι 9!:sun:

ernti
02/01/2011, 15:13
Περιμένω ρε σεις να πάρουμε πάλι τα πάνω μας!!
Μη βάζω φωτό και τις βλέπει 3 κι ο κουκος!
Έχω προχωρήσει πολύ.
Μόνο τώρα έχω κάτι ψιλοπροβληματάκια με το τούρμπο.
Μεταξύ 3,000 και 4,000 σαλ κάνει κάτι μπερδεματάκια.

sv9cvk
02/01/2011, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από ernti
Περιμένω ρε σεις να πάρουμε πάλι τα πάνω μας!!
Μη βάζω φωτό και τις βλέπει 3 κι ο κουκος!
Έχω προχωρήσει πολύ.
Μόνο τώρα έχω κάτι ψιλοπροβληματάκια με το τούρμπο.
Μεταξύ 3,000 και 4,000 σαλ κάνει κάτι μπερδεματάκια.

Nα του βαλεις ψεκασμο και δεν θα εχεις προβλημα ,
Με συμβατικα καρμπυρατερ θα σε ταλαιπωρησει:D :D

ernti
02/01/2011, 15:59
Αστειεύεσαι βέβαια με τον ψεκασμό.
Μάλλον με τη σκάστρα πρέπει να ψαχτώ.
Δημιουργεί πολύ υποπίεση και έχω ένα τεράαααστιο turbo lag

byron
02/01/2011, 16:58
χμμμμ...ακομα κάτω.

Μακαρι να μπορούσα εγώ, ή όποιοι έχουν περάσει απ΄το moderation team να βοηθήσουν. Όλοι λυπόμαστε για την κατάντια του φόρουμ αλλά δυστυχώς δεν μπορεί κανείς από εμας να κάνει κάτι. Ούτε και ο sniper που ως νέος admin έχει κάποιες παραπάνω αρμοδιότητες απ΄τους υπόλοιπους.

Ο λόγος είναι οτι τα τεχνικά κομμάτια και τα κλειδιά για εκεί, τα έχει πλέον μόνο ένας άνθρωπος που προφανώς έχει άλλα πράγματα πιο σημαντικά στο μυαλό του. Οι άλλοι δυο (Alkis & Μάρκελλος) έχουν χρόνια να μπουν. Ετσι απλά...

Δεν είναι θέμα χρημάτων παίδες. Αν ήταν αυτό, θα είχε λυθεί προ πολλού. Όπως φαίνεται, το φόρουμ είναι χαμηλά στις προτεραιότητες των ιδιοκτητών τους και προφανώς πεθαίνει.
Μακάρι η κατάσταση να είναι αναστρέψιμη, αλλά ο Αγιος Βασίλης περάσε για να του ζητησουμε αλλαγή του server ή DNS ή ότι χρειάζεται για να το βλέπουν οι χρήστες του.

Καλή χρονιά σε όλους. :beer:

BLACKGAS
02/01/2011, 17:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
........

Καλή χρονιά και χρόνια πολλά Βύρωνα!

Δεν μπορεί ο Sniper με κάποιο τρόπο να πάρει τους κωδικούς για τη ζώνη και να το διορθώσει?

Δεν είναι και τίποτα φοβερό. Αν δε μπορεί να ασχοληθεί ο administrator ας δώσει απλά δικαιώματα στο sniper ή σε κάποιον άλλο! Αφού δεν θέλουν/μπορούν να ασχοληθούν οι ιδιοκτήτες γιατί το θάβουν και δεν αφήνουν μια διάδοχη κατάσταση? Τσάμπα είναι!:confused:

mikes
02/01/2011, 17:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
χμμμμ...ακομα κάτω.



Ο λόγος είναι οτι τα τεχνικά κομμάτια και τα κλειδιά για εκεί, τα έχει πλέον μόνο ένας άνθρωπος που προφανώς έχει άλλα πράγματα πιο σημαντικά στο μυαλό του.
Όπως φαίνεται, το φόρουμ είναι χαμηλά στις προτεραιότητες των ιδιοκτητών τους και προφανώς πεθαίνει.
Μακάρι η κατάσταση να είναι αναστρέψιμη, αλλά ο Αγιος Βασίλης περάσε για να του ζητησουμε αλλαγή του server ή DNS ή ότι χρειάζεται για να το βλέπουν οι χρήστες του.

Καλή χρονιά σε όλους. :beer: ΑΓΑΠΗΤΕ ΒΥΡΩΝΑ:
βασισμενος στο πρωτο ποστ με το οποιο μου απαντησε ο road spirit (το οποιο δεν ειχα δει και εγραφα αλλα αντι αλλων μετα) εχω να πω το εξης: ας γινει καλα ο σιμος και ας παει στην ευχη του θεου το φορουμ! αυτο ειναι πιο σημαντικο απο πολλα αλλα!! αλλωστε ολα τα πλεον ενεργα μελη του φορουμ εχουμε μοιραστει σε 3 γκρουπ στο facebook και τα λεμε επο εκει! δεν χανομαστε! αν μια παρεα δεσει δεν διαλυεται ετσι ευκολα!

mikes
02/01/2011, 17:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLACKGAS
Καλή χρονιά και χρόνια πολλά Βύρωνα!

Δεν μπορεί ο Sniper με κάποιο τρόπο να πάρει τους κωδικούς για τη ζώνη και να το διορθώσει?

Δεν είναι και τίποτα φοβερό. Αν δε μπορεί να ασχοληθεί ο administrator ας δώσει απλά δικαιώματα στο sniper ή σε κάποιον άλλο! Αφού δεν θέλουν/μπορούν να ασχοληθούν οι ιδιοκτήτες γιατί το θάβουν και δεν αφήνουν μια διάδοχη κατάσταση? Τσάμπα είναι!:confused: ο μονος που μπορει να του τα δωσει ειναι ο κατοχος τους, που απο το καλοκαιρι αντιμετωπιζει σοβαρο προβλημα υγειας και μαλλον ακομα νοσηλευεται! τι μπορει να κανει ο σνιπερ σε αυτη τη περιπτωση?

Vstrommer71
03/01/2011, 09:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen



ΣΣ:Τα παραπανω ειναι για windowsXP,δεν ξερω αν το μονοπατι ειναι ιδιο για αλλα windows...


Win7 tested and working:smokin:

stratospr
04/01/2011, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Πατε στον δισκο του λειτουργικου σας , ανοιγετε τον φακελο "WINDOWS" ,ανοιγετε τον φακελο "system32" ,ανοιγεται τον φακελο "drivers" ,ανοιγεται τον φακελο "etc" και βρισκεται το αρχειο "hosts" .

Δεξι κλικ στο "hosts" και ανοιγμα με notepad. Πατε στο τελος οσων γραφει και σε καινουργια γραμμη γραφεται:

"62.1.205.62 www.moto.gr" ΧΩΡΙΣ τα "" και κενο αναμεσα στην ip και την διευθυνση...




ΣΣ:Τα παραπανω ειναι για windowsXP,δεν ξερω αν το μονοπατι ειναι ιδιο για αλλα windows...

:beer: :beer: :beer: :wave2:

Σε εμένα με win7 δεν δούλεψε το παραπάνω, αλλά δούλεψε η αλλαγή στις ip των DNS servers του modem. Από open dns (208.67.222.222 και 208.67.220.220) το ρύθμισα να παίρνει αυτόματα από τον isp (οτε 195.170.0.1 και 195.170.2.2) και παίζω πλέον μια χαρά!

edit: τελικά χρειάζεται και τα δυο για να δουλέψει σωστά. όταν έσβησα την καταχώρηση από το hosts πάλι δεν μπορούσα να μπω...

daz
04/01/2011, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από stratospr
Σε εμένα με win7 δεν δούλεψε το παραπάνω, αλλά δούλεψε η αλλαγή στις ip των DNS servers του modem. Από open dns (208.67.222.222 και 208.67.220.220) το ρύθμισα να παίρνει αυτόματα από τον isp (οτε 195.170.0.1 και 195.170.2.2) και παίζω πλέον μια χαρά!

edit: τελικά χρειάζεται και τα δυο για να δουλέψει σωστά. όταν έσβησα την καταχώρηση από το hosts πάλι δεν μπορούσα να μπω...


:beer: :beer: :beer:

fournas
05/01/2011, 02:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Σε όλη τη γκάμα των windows η γραμμή που πρέπει να προστεθεί είναι ακριβώς η ίδια με την γραμμή που γράψαμε για τα xp. Απλά πρέπει να έχεις δικαιώματα admin για να καταχωρηθεί.

ip κενό www.moto.gr

Ζήτω η επανάσταση.

:rotflmao: :rotflmao:



εγω δεν το "πολυεχω" να σκαλιζω το pc αλλα μαλλον με την λυσσα μου να μπω στο forum

βρηκα πως θα αποθηκευσω την παραπανω "γραμμη".

πριν ανοιξω τo αρχειο hosts εκανα δεξι κλικ - ιδιοτητες - ασφαλεια - επεξεργασια - user - κλικ στο κουτακι με το ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ - οκ .

τα υπολοιπα που κανουμε τα γραφουμε οπως λενε οι προηγουμενοι....

δεν βρησκει την σελιδα (σε μενα τουλαχιστον ) με "search" . θελει www......


υ.γ. ωωωωωχχχχχχ τι θα μου σουρει ο ingenius :alien:

spyro
05/01/2011, 03:58
επιτέλους τα κατάφερα και εγώ

dukeandthecity
05/01/2011, 04:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από harris_x
Δε με λέτε ρε παλικάρια, γιατί δε το βάζετε και στη σελίδα του moto.gr στο fb μπας και ενδιαφέρει και καναν άλλον;
:wacko:

πια ειναι η σελιδα του μοτο στο φμπουκ?

fournas
05/01/2011, 08:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
πια ειναι η σελιδα του μοτο στο φμπουκ?


MOTO (http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=27647390024)

:wave2:

Ichigo
05/01/2011, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από fournas


υ.γ. ωωωωωχχχχχχ τι θα μου σουρει ο ingenius :alien:

Δικό μου μήπως είναι το Pc? :look: :confused:
Ή μήπως εγώ θα ασχοληθώ να το φτιάξω αν του πετάξεις τα ματια έξω; :p :p

Manalishi
05/01/2011, 12:55
Εδώ και δυο μέρες τα κατάφερα και εγώ...

:beer:

fournas
06/01/2011, 06:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ingenius
Δικό μου μήπως είναι το Pc? :look: :confused:
Ή μήπως εγώ θα ασχοληθώ να το φτιάξω αν του πετάξεις τα ματια έξω; :p :p



καλαμπουρι κανω

γιατι πριν κανα 2 σελιδες εγραφες οποιος δεν ξερει μην το πειραξει...

καταλαβαινω οτι το εγραφες συμβουλευτικα και εκανα πλακιτσα...

:beer:

vaska
06/01/2011, 10:17
για όποιον φοβάται να πειράξει μόνος του το αρχείο, έφτιαξα ένα batch file που το κάνει αυτόματα. πείτε μου ποιος θέλει και θα του το στείλω. απλά το τρέχεις και μετα είναι όλα οκ.
:wave2:

BLACKGAS
06/01/2011, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
για όποιον φοβάται να πειράξει μόνος του το αρχείο, έφτιαξα ένα batch file που το κάνει αυτόματα. πείτε μου ποιος θέλει και θα του το στείλω. απλά το τρέχεις και μετα είναι όλα οκ.
:wave2:

Το βγάζεις και σε χάπι :hypnotize ή/και σε υπόθετο?:smokin:

camen
06/01/2011, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
για όποιον φοβάται να πειράξει μόνος του το αρχείο, έφτιαξα ένα batch file που το κάνει αυτόματα. πείτε μου ποιος θέλει και θα του το στείλω. απλά το τρέχεις και μετα είναι όλα οκ.
:wave2:

Eγω εγω κυριος ...:a2: :a2: :a2: :a2:

vaska
06/01/2011, 11:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLACKGAS
Το βγάζεις και σε χάπι :hypnotize ή/και σε υπόθετο?:smokin:

και για τους δυσκοίλιους σε σιροπάκι με γεύση φράουλα ή μέντα


:rotflmao:

sakisvolos
06/01/2011, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
και για τους δυσκοίλιους σε σιροπάκι με γεύση φράουλα ή μέντα


:rotflmao:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Shaolin Monk
06/01/2011, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
και για τους δυσκοίλιους σε σιροπάκι με γεύση φράουλα ή μέντα


:rotflmao:


220314

BLACKGAS
06/01/2011, 12:30
:rotflmao:

BLACKGAS
06/01/2011, 12:40
:rotflmao:

ΥΓ Πάντως αναρτήστετο στο φάτσαμπουκ:wave2:

vaska
06/01/2011, 16:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Eγω εγω κυριος ...:a2: :a2: :a2: :a2:

Εσύ ρε μλκ είσαι πληροφορικάριος να κάτσεις να ξεστραβωθείς να το φτιάξεις μόνος σου. Μια γραμμή είναι. Ρε δε θα κατέβεις Πάτρα θα σε λιώσω στη δουλειά και το καλοκαίρι θα είσαι ξεφτέρι.

:wave2: :wave2: :wave2:

Χωρίςπλάκα αν το θέλεις πραγματικά στο στέλνω με email

camen
06/01/2011, 17:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Εσύ ρε μλκ είσαι πληροφορικάριος να κάτσεις να ξεστραβωθείς να το φτιάξεις μόνος σου. Μια γραμμή είναι. Ρε δε θα κατέβεις Πάτρα θα σε λιώσω στη δουλειά και το καλοκαίρι θα είσαι ξεφτέρι.

:wave2: :wave2: :wave2:

Χωρίςπλάκα αν το θέλεις πραγματικά στο στέλνω με email

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Τι να το κανω ρε χαμενε... :look:

BLACKGAS
06/01/2011, 17:07
Άσχετο αλλά βρήκα τους ειδικούς:

Έχει δημιουργηθεί ένα αρχείο στο desktop μου από κατέβασμα mp3 το οποίο έχει 0ΚΒ μέγεθος και δεν με αφήνει να το διαγράψω, μετονομάσω, κουνήσω κλπ. Όταν δίνω εντολή μου λέει ότι δεν βρίσκει αυτό το αρχείο σε αυτή τη θέση. Δεν κάνανε δουλειά ούτε εκκαθαρίσεις δίσκου, ούτε ανασυγκροτήσεις, ούτε καθαριστικά registry ούτε ότι ήξερα και δεν ήξερα! Μέχρι και τη registry άνοιξα αλλά δεν το βρήκα με αναζήτηση! Όταν το κάνω search δεν το βρίσκει. Μόνο ultrex δεν έχω δοκιμάσει ακόμη. Καμιά ιδέα φοβεροί πληροφορικάριοι? :(

Ichigo
06/01/2011, 17:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLACKGAS
Άσχετο αλλά βρήκα τους ειδικούς:

Έχει δημιουργηθεί ένα αρχείο στο desktop μου από κατέβασμα mp3 το οποίο έχει 0ΚΒ μέγεθος και δεν με αφήνει να το διαγράψω, μετονομάσω, κουνήσω κλπ. Όταν δίνω εντολή μου λέει ότι δεν βρίσκει αυτό το αρχείο σε αυτή τη θέση. Δεν κάνανε δουλειά ούτε εκκαθαρίσεις δίσκου, ούτε ανασυγκροτήσεις, ούτε καθαριστικά registry ούτε ότι ήξερα και δεν ήξερα! Μέχρι και τη registry άνοιξα αλλά δεν το βρήκα με αναζήτηση! Όταν το κάνω search δεν το βρίσκει. Μόνο ultrex δεν έχω δοκιμάσει ακόμη. Καμιά ιδέα φοβεροί πληροφορικάριοι? :(

Δοκιμάζεις scan με κάποιο καλό antivirus αρχικά. Μετά καλό είναι να απευθυνθείς σε τεχνικό :winka:

daz
06/01/2011, 17:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLACKGAS
Άσχετο αλλά βρήκα τους ειδικούς:

Έχει δημιουργηθεί ένα αρχείο στο desktop μου από κατέβασμα mp3 το οποίο έχει 0ΚΒ μέγεθος και δεν με αφήνει να το διαγράψω, μετονομάσω, κουνήσω κλπ. Όταν δίνω εντολή μου λέει ότι δεν βρίσκει αυτό το αρχείο σε αυτή τη θέση. Δεν κάνανε δουλειά ούτε εκκαθαρίσεις δίσκου, ούτε ανασυγκροτήσεις, ούτε καθαριστικά registry ούτε ότι ήξερα και δεν ήξερα! Μέχρι και τη registry άνοιξα αλλά δεν το βρήκα με αναζήτηση! Όταν το κάνω search δεν το βρίσκει. Μόνο ultrex δεν έχω δοκιμάσει ακόμη. Καμιά ιδέα φοβεροί πληροφορικάριοι? :(

φ8 κατά την εκκίνηση, μπαίνεις σε safe mode και το στέλνεις κανονικά.

Με δεξί κλικ και ιδιότητες τι καρτέλες σου εμφανίζει? Τσέκαρες τα δικαιώματα?
Μήπως είναι τσεκαρισμένα τα hidden και read-only? (αν και δεν νομίζω να φταίει αυτό)

daz
06/01/2011, 17:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ingenius
Μετά καλό είναι να απευθυνθείς σε τεχνικό :winka:

Μα αυτό κάνει!

Vaskaaaaaaaaaaaaaa..

BLACKGAS
06/01/2011, 17:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ingenius
Δοκιμάζεις scan με κάποιο καλό antivirus αρχικά. Μετά καλό είναι να απευθυνθείς σε τεχνικό :winka:

+



φ8 κατά την εκκίνηση, μπαίνεις σε safe mode και το στέλνεις κανονικά. Με δεξί κλικ και ιδιότητες τι καρτέλες σου εμφανίζει? Τσέκαρες τα δικαιώματα? Μήπως είναι τσεκαρισμένα τα hidden και read-only? (αν και δεν νομίζω να φταίει αυτό)


Δεν καταλαβαίνει τίποτα! Είναι εκεί πεισματικά & μου λέει: Ούτε ένα αρχείο δεν μπορείς να σβήσεις άχρηστε!

Υγ Δεν νομίζω ότι είναι ιος αλλά λάθος εγγραφή "κάπου". Που όμως?:confused:

vaska
06/01/2011, 17:50
Αν δεν είναι γιός είναι κατάλοιπα από ημιτελές αρχείο πιθανά μουσικό. Πιθανότατα ούτε με F8και safe mode θα κάνεις κάτι γιατί ουσιαστικά το αρχείο δεν υπάρχει. Υπάρχει μόνο το ίχνος του. Ούτε registry cleaner θα κάνει κάτι γιατί δεν είναι καταχώρηση στο μητρώο.

Υπάρχουν κάποια προγράματα που σβήνουν αυτές τις μαλακίες, μερικά από αυτά βρίσκονται στο Hiren's Boot CD που σου συνιστώ να κατεβάσεις. Συνήθως είναι αρχεία με μηδενικό μέγεθος στο temporary internet files.

Εγώ τα αντιμετωπίζω με command prompt και την εντολή del.

camen
06/01/2011, 17:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLACKGAS

Δεν καταλαβαίνει τίποτα!

Λοιπον ακου τι θα κανεις...Ειναι απλο... Του τραβας ενα φορμαρισμα και εισαι αρχοντας...:wacko:
Σου εγγυωμαι οτι μετα το φορμαρισμα(οχι του κεικ ε:look: ) θα εχει εξαφανιστει...:smokin:


Περα απο την πλακα δοκιμασε να το αντιγραψεις στον ιδιο φακελο με το κανονικο αρχειο mp3 και δες αν μπορεις να τα σβησεις μαζι...:winka: Το ειχα παθει πιο παλια,ειχα κατεβασει καποια mp3 και ειχαν φτιαχτει και τα αντιστοιχα απο αυτα που λες. Εγω πηρα τα κανονικα αρχεια και τα εριξα σε εναν φακελο και τα αλλα τα αφησα για να τα σβησω... Αλλα δεν σβηνονταν!!! Δεν θυμαμαι τι σφαλμα εβγαζε αλλα σβηστηκαν μονο οταν εσβηνα και το αντιστοιχο κανονικο αρχειο...:sick:

BLACKGAS
06/01/2011, 17:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Αν δεν είναι γιός είναι κατάλοιπα από ημιτελές αρχείο πιθανά μουσικό. Πιθανότατα ούτε με F8και safe mode θα κάνεις κάτι γιατί ουσιαστικά το αρχείο δεν υπάρχει. Υπάρχει μόνο το ίχνος του. Ούτε registry cleaner θα κάνει κάτι γιατί δεν είναι καταχώρηση στο μητρώο.

Υπάρχουν κάποια προγράματα που σβήνουν αυτές τις μαλακίες, μερικά από αυτά βρίσκονται στο Hiren's Boot CD που σου συνιστώ να κατεβάσεις. Συνήθως είναι αρχεία με μηδενικό μέγεθος στο temporary internet files.

Εγώ τα αντιμετωπίζω με command prompt και την εντολή del.

Γραμμή εντολών δοκίμασα και εγώ αλλά μου (ξανά)έγραψε ότι δεν βρίσκει το αρχείο!

Θα δοκιμάσω να κατεβάσω κάτι από τ' άλλα. Thanks σε όλους :wave2:

camen
06/01/2011, 18:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLACKGAS
Γραμμή εντολών δοκίμασα και εγώ αλλά μου (ξανά)έγραψε ότι δεν βρίσκει το αρχείο!

Θα δοκιμάσω να κατεβάσω κάτι από τ' άλλα. Thanks σε όλους :wave2:

Για format ολοταχως πηγαινεις σΕ λεωωω...:lol: :lol: :lol:

Ααααα,σου εχω και αλλη λυση... Εκει που το δειχνει στην οθονη κολλα ενα κομματακι μονωτικη.
Ετσι δεν θα το ξαναδεις και θα συνεχισεις την ζωη σου ευτιχισμενος...:smokin:

ΥΓ:Ελπιζω να ειναι καλοδεχουμενη η πλακα ε...:beer:

daz
06/01/2011, 18:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLACKGAS
+





Δεν καταλαβαίνει τίποτα! Είναι εκεί πεισματικά & μου λέει: Ούτε ένα αρχείο δεν μπορείς να σβήσεις άχρηστε!

Υγ Δεν νομίζω ότι είναι ιος αλλά λάθος εγγραφή "κάπου". Που όμως?:confused:

Τι δεν πάει πουθενά ούτε με safe mode? :mad:

To command prompt δεν έβλαψε ποτέ κανέναν μόνο κάτι σπαστικά αρχειάκια. Θυμάσαι εντολές από ms dos εποχή? Γιατί σε λίγο ο camen θα σου πει να αλλάξεις δίσκο. :lol:

vaska
06/01/2011, 18:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Για format ολοταχως πηγαινεις σΕ λεωωω...:lol: :lol: :lol:


ceid ας του κώλου μου. Camen ο φορματάκιας θα σε λέω από δω και πέρα


:D :D

daz
06/01/2011, 18:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLACKGAS
Γραμμή εντολών δοκίμασα και εγώ αλλά μου (ξανά)έγραψε ότι δεν βρίσκει το αρχείο!

Θα δοκιμάσω να κατεβάσω κάτι από τ' άλλα. Thanks σε όλους :wave2:

Έκανες εκκίνηση σε command prompt?

camen
06/01/2011, 18:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
ceid ας του κώλου μου. Camen ο φορματάκιας θα σε λέω από δω και πέρα


:D :D

Κοιτα ρε εναν λουκουμα...:hypnotize :hypnotize :hypnotize
Στο μαγαζι μου λεει να λεω στους πελατες οσα περισσοτερα ψεματα μπορω για να τους τα περνουμε. Δλδ το παλικαρι αμα ερχονταν στο μαγαζι θα επρεπε να τον πεισω οτι ειναι για πεταμα και να παρει εναν καινουργιο...:sick:

Κ εδω μου το παιζεις οσια Παρθενοπη ε!?:evil: Θα σε φτιασω εγω καλααα:smokin:
Εσυ κανονικα επρεπε να του πεις του ανθρωπου να σου το στειλει κατω,και με 4-5 κατοσταρικακια θα του στειλεις ενα αλλο μηχανημα κομπλε χωρις αυτο το αρχειακι...

Αλλα πουυυυυυυυυυ μυαλο επιχειρηματικο,ποιος το εχασε για να το βρει o vaska...:look:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

BLACKGAS
06/01/2011, 18:30
Εντάξει παίδες το βρήκα: Έβαλα τη φάτσα της πεθεράς μου wallpaper και σβήστηκε μόνο του! Ήταν σκληρό το ξέρω αλλά έπρεπε να πάρω σκληρά μέτρα.

Προς camen: To blanco ψάχνω για να τελειώνουμε!!

Προς daz: Δεν έχω πρόβλημα σε δικαιώματα προσπέλασης. Δεν το βρίσκουν τα windows στη θέση που παρουσιάζεται! Comand ανοίγεις από τα βοηθήματα και ... ναι κάτι (λίγο) θυμάμαι από dos!!!

:wave2:

BLACKGAS
06/01/2011, 18:56
Unlocker 1.9.0 vs bug and we have a winner!!!

http://www.hiren.info/downloads/freeware-tools/2

Thanks Vaska!
:beer: :beer: :beer:

camen
06/01/2011, 18:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLACKGAS

Thanks Vaska!
:beer: :beer: :beer:

Αχαριστεεεεεεεεεεεεε...:yuck: :yuck: :yuck:

BLACKGAS
07/01/2011, 01:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Αχαριστεεεεεεεεεεεεε...:yuck: :yuck: :yuck:

Αχάριστος = Αχ + άριστος =

Αχ [επιφ. : 1.συνοδεύεται συνήθ. από επιφωνηματική φράση ή πρόταση· δηλώνει ποικίλα συναισθήματα ανάλογα με το νόημα του λόγου, τον τόνο και το χρωματισμό της φωνής: α. χαρά, ευχαρίστηση, θαυμασμό, ικανοποίηση β. έντονη ανακούφιση, ικανοποίηση γ. επιθυμία || επιθυμία ανεκπλήρωτη

+

Άριστος [αυτός που όταν συγκρίνεται με άλλους υπερέχει, που είναι ο καλύτερος στο είδος του (συχνά ως υπερθετικός βαθμός του καλός). α. (για πρόσ.) ιδιαίτερης ικανότητας ή επίδοσης· εξαίρετος, πρώτος].


Ευχαριστώ bro. :sun:

Tα παραλές (λίγο)! :sun: :sun:

Συνέχισε έτσι!!!! :sun: :sun: :sun:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:beer:

ermiss
08/01/2011, 14:47
Επειδή δείχνει να έχει ξεκολλήσει

/bump

+ sticky

για να το δουν και άλλοι

dmf
08/01/2011, 14:53
Οσο ηταν κατω το φορουμ ειδα ενα παρομοιο θρεντ στο mybike και παροτι ακολουθησα τα βηματα δεν δουλεψε..

Προχτες μπορεσα να μπω για πρωτη φορα. Πώς το εξηγειτε;

Επισης ποιο ειναι το προβλημα ακριβως;; Γιατι για να λυνεται με αυτο το "κολπακι" σημαινει οτι δεν εχει ληξει κανα domain ουτε καμια συνδρομη στους hosts οπως ακουστηκε :confused:

Gandalf dr685sm
09/01/2011, 04:33
δεν ξέρω αν αυτή είναι η ΙΡ που έχει δοθεί στο moto.gr πάντως τώρα που το δοκίμασα.. δεν παίζει!

Shaolin Monk
09/01/2011, 04:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
δεν ξέρω αν αυτή είναι η ΙΡ που έχει δοθεί στο moto.gr πάντως τώρα που το δοκίμασα.. δεν παίζει!

Εγω παντως το δοκιμασα και απο το γραφειο μου και απο το σπιτι και ολα ηταν μια χαρα, ολες αυτες τις ημερες.

vaska
09/01/2011, 04:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
δεν ξέρω αν αυτή είναι η ΙΡ που έχει δοθεί στο moto.gr πάντως τώρα που το δοκίμασα.. δεν παίζει!

Καλημέρα Gandalf

Η ΙΡ είναι 62.1.205.62 και είναι σωστή. Ο server που "κάθεται" το ΜΟΤΟ έχει πρόβλημα στο DNS RESOLVE γι' αυτό είπαμε όσοι θέλετε να μπαίνετε ανεξαρτήτως των κεφιών του server να βάλετε την ΙΡ και το όνομα (μοτο.γρ) στο hosts file των windows.

Εγώ για να διευκολύνω την κατάσταση έφτιαξα πατσάκι που προσθέτει την σωστή γραμμή στο hosts, αν θες στο στέλνω.


:wave2: :wave2:

Gandalf dr685sm
09/01/2011, 04:56
http://62.1.205.62/forums εκτός και αν είναι άλλη η ΙΡ του moto.gr

Vaska... βάζοντας το παραπάνω απλά δεν παίζει με τίποτα. Και δεν είμαι στο γραφείο να έχω κανά proxy.. και κάνοντας και flushdns.. πάλι τα ίδια. Εν πάση περιπτώση... το DNS παίζει κανονικά τώρα.