PDA

View Full Version : εικόνα-οδηγός πως να κάνουμε ρυθμίσεις να να μπαίνει στο moto.gr



nikosm1993
04/01/2011, 21:54
γεια σας...

το moto.gr δεν μου έμπαινε και κάποιος μου είπε ότι άμα γράψω την IP μέσα στο αρχείο host έτσι θα μπορώ να μπω στο σίτε !!! έτσι κι έγινε !!!

είπα να φτιάξω εικόνες-οδηγοί για να μπορούμε όλοι να το κάνουμε... αυτές της εικόνες ( μια από τις 3 ) θα μπορούμε να της postάρουμε και αλλού και να βλέπουν και οι άλλοι τον οδηγό και θα μπορούνε να μπούνε μέσα στο σίτε :)


62.1.205.62 www.moto.gr


Εικόνα 1 (http://img202.imageshack.us/img202/8085/motogr.png)


Εικόνα 2 (http://img341.imageshack.us/img341/6470/motogr2.png)

Εικόνα 3 (http://img257.imageshack.us/img257/1687/motogr3.png)

fournas
05/01/2011, 01:50
και εγω ετσι μπηκα

αλλα εδω, νομιζω φιλε μου, οτι αυτοι που το χρειαζονται δεν θα το δουν...

στειλε το σε email (εαν εχεις απο καποιους που δεν μπορουν να μπουν )ή βαλτο στο προφιλ σου στο φατσα μπουκ (εαν εχεις ).

:beer:

nikosm1993
05/01/2011, 15:22
όποιος θέλει μπορεί να πάρει το link απο μια εικόνα και να το post-άρει όπου θέλει !!! εγώ δεν έχω γνωστούς που να μπαίνουν στο moto.gr ...

desklit
05/01/2011, 15:33
παιδιά προσωρινή είναι η κατάσταση απ'ότι έχουμε καταλάβει, θα φτιάξει μάλλον...

οι καμμένοι έχουν ψάξει και βρήκαν άκρη για να μπουν!μην αγχωνόμαστε κιόλας :beer:

DrEvil
05/01/2011, 16:18
Προσωρινή και να είναι έτσι 30 στις 45 ημέρες δεν το λες...

Αν είναι να πάει άπατο, ας πάει.
Αν είναι να σωθεί, ας σωθεί.

desklit
05/01/2011, 17:20
φαντάζεσαι όμως να πεις στον άσχετο φίλο για το τούμπανο dax που είδες στο moto.gr αλλά για να μπει να το δει, θα πρέπει να πειράξει το host γιατί δεν κάνει resolve o dns κλπ..

απλώς λέω ότι αν δε λυθεί το θεματάκι δεν έχει νόημα όλο αυτό γιατί θα μπαίνουμε έμεις οι 20!

camen
05/01/2011, 18:04
Καλα παιδια μην τρελαινομαστε κιολας. Η διαδικασια ειναι πολυ απλη,μην κανουμε την τριχα τριχια...:sick: 4-5 φακελους ανοιγεις στην σειρα και γραφεις μια γραμμουλα,το σωζεις και ειναι οκ...

Αντε στα 7αρια/vista να ειναι ελαχιστα πιο δυσκολο...

Τελος παντων,σεβαστο καποιος να μην θελει να ασχοληθει και απολυτα κατανοητον...:beer:

ggs
05/01/2011, 18:30
Εντάξει …. Η εγγραφή στο host είναι «μια κάποια λύσις…» αλλά –κατά την γνώμη μου- μάταιη για τοσο μεγάλο χρονικό διάστημα…

-Πολλοί δεν θα το μάθουν για να το κάνουν
-Πολλοί και να το μάθουν , δεν θα ασχοληθούν
-Πολλοί θα το μάθουν και θα ασχοληθούν αλλά οι Η/Υ που χρησιμοποιούν στην δουλειά τους δεν θα έχουν την δυνατότητα (λόγο security) να πάρουν αλλαγή στο host…
Φυσικά , δεν το συζητάω να βρει το moto.gr επισκέπτης…..

Άλλωστε και μέλη του forum που πριν έγραφαν καθημερινά δεκάδες ποστ, από τότε που «χάλασε» εξαφανιστήκαν… όπως και η πλειοψηφία των admins/mods…. Ούτε χρόνια πολλά…

Οπότε , άμα συνεχίσει κι άλλο , κι αυτοί οι δέκα που μπαίνουμε, θα το βαρεθούμε…

imitrelos
05/01/2011, 18:55
Μωρε 1000 δίκια έχεις αλλά δέν είναι στο χέρι μας να κάνουμε κάτι
(άν έχω καταλάβει σωστά εκτός που προβλήματος υγείας μάλλον δέν υπάρχει η διάθεση απο τα παιδία που το έχουν να ασχοληθούν αλλά και ούτε να δεχτούν βοήθεια..... ), απλά μάλλον το sait πάει για θάνατο και είναι κρίμα , γιατί το moto είναι τα μέλοι του και δυστηχώς κάποιες λάθος συμπεριφορές (σκόπιμες ή μη ) τώρα πιά διώχνουν κόσμο :look:

*άμα το sait δέν ήταν σε τσαμπο-σερβερ (godaddy.com ) πολλά θα μπορούσαν να γίνουν και να το κάναμε τρομερό .......δέν θα πώ άλλη κακία για απόψε :look:

nikosm1993
05/01/2011, 19:06
εσείς ( όσοι γράψατε στο θέμα αυτό ) πως καταφέρατε και μπήκατε στο site ??? εγώ όπως έγραψα χρειάστηκε να γράψω μια διεύθυνση στο hosts... εσείς? για πείτε !!!

επίσης μπορεί να μου πει κάποιος τι έχει γίνει και αναφέρθηκε κάτι για "υγεία"??? τράκαρε κάποιος???

imitrelos
05/01/2011, 20:19
To ίδιο κάναμε όλοι .......απλά ,γιαυτο ανέβασα και στο facebook τόν οδηγό και έχουν ανεβεί και εδώ απο άλλους

Ενα πρόβλημα υγείας που ταλαιπωρη εδω και αρκετο καιρο τον webmaster

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

idomeneas
06/01/2011, 09:05
έχει κάποιος κάποιο ιμέιλ ή τηλέφωνο από τους ιδιοκτήτες-ιδιοκτήτη?
αν ναι ας μου το στείλει με ένα πμ.
ευχαριστώ...

BLACKGAS
06/01/2011, 09:22
Έχεις πμ!
:wave2:

balakia
06/01/2011, 11:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLACKGAS
Έχεις πμ!
:wave2: συγνωμη ρε παιδια που ρωταω και χωρις καμια ειρωνια,υπαρχη κανενας εδω μεσα που να μην εχει πμ,γιατι συνεχεια ρωτανε

BLACKGAS
06/01/2011, 11:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από balakia
συγνωμη ρε παιδια που ρωταω και χωρις καμια ειρωνια,υπαρχη κανενας εδω μεσα που να μην εχει πμ,γιατι συνεχεια ρωτανε

Άμα στείλεις πμ σε κάποιον εμφανίζεται σαν pop up παράθυρο. Αν έχει "σοβαρό" firewall πιθανότατα δεν θα το πάρει χαμπάρι εκτός αν τσεκάρει τα προσωπικά του μηνύματα! Εξού και η ενημέρωση!
:wave2:

balakia
06/01/2011, 12:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLACKGAS
Άμα στείλεις πμ σε κάποιον εμφανίζεται σαν pop up παράθυρο. Αν έχει "σοβαρό" firewall πιθανότατα δεν θα το πάρει χαμπάρι εκτός αν τσεκάρει τα προσωπικά του μηνύματα! Εξού και η ενημέρωση!
:wave2: :) :) :)

nikosm1993
06/01/2011, 13:36
στείλτε μου και εμένα το τηλέφωνο αυτουνού που έχει το σίτε :)

πως τράκαρε??? :(

daz
06/01/2011, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikosm1993
στείλτε μου και εμένα το τηλέφωνο αυτουνού που έχει το σίτε :)

πως τράκαρε??? :(

Ρε τι είναι αυτά? Από που έβγαλες αυτό το συμπέρασμα?

Κανείς δεν τράκαρε. :nono:

nikosm1993
06/01/2011, 16:50
ok sorry... εγώ νόμιζα ότι τράκαρε....

ΤΙ ΕΠΑΘΕ ????

BLACKGAS
06/01/2011, 17:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikosm1993
ok sorry... εγώ νόμιζα ότι τράκαρε....

ΤΙ ΕΠΑΘΕ ????

Το ότι αντιμετωπίζει ένα σοβαρό πρόβλημα υγείας δεν αρκεί?
:confused:

imitrelos
06/01/2011, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikosm1993
ok sorry... εγώ νόμιζα ότι τράκαρε....

ΤΙ ΕΠΑΘΕ ????

Είναι προσωπικο του παιδιού και καλήτερα να μήνει εκεί απλά ....

Να είναι καλά το παιδί και άμα μιλήσει κανένας μαζί του να του μεταβιβάσει τής ευχές μας και μέρα που είναι ας κάνουμε μια ευχή να γίνει καλά και να είναι δυνατός

όλα τα άλλα είναι κουτσομπολιό

John Steed
07/01/2011, 13:37
Done!

ThanX!!!:sun: :sun: :sun: