PDA

View Full Version : Νεκρό το κοριτσάκι που παρασύρθηκε από μοτοσυκλετιστή της ΔΙΑΣ



Ichigo
05/01/2011, 12:15
Νεκρό το κοριτσάκι που παρασύρθηκε από μοτοσυκλετιστή της ΔΙΑΣ

Τελευταία ενημέρωση: 16:09 Τετάρτη 5 Ιανουαρίου 2011

Ένταση επικρατεί στο Μενίδι μετά το θάνατο 6χρονου κοριτσιού που παρασύρθηκε από μηχανή της ομάδας ΔΙΑΣ της αστυνομίας, λίγο μετά τις 12 το μεσημέρι.
Το παιδί χτυπήθηκε από τη μηχανή έξω από τον καταυλισμό των Ρομά, στην οδό Κύπρου. Μεταφέρθηκε στο ΚΑΤ, όπου οι γιατροί επιχείρησαν, χωρίς επιτυχία, να το επαναφέρουν στη ζωή.

Δεκάδες Ρομά συγκεντρώθηκαν κοντά στο σταθμό του τρένου στο Μενίδι και, σύμφωνα με πληροφορίες, ορισμένοι πέταξαν πέτρες προς την αμαξοστοιχία 502 που εκείνη τη στιγμή βρίσκονταν στο σημείο. Σύμφωνα με την ΤΡΑΙΝΟΣΕ προκλήθηκαν ελαφρές φθορές, ενώ δεν σημειώθηκαν τραυματισμοί και η αμαξοστοιχία συνέχισε την πορεία της. Ακολούθως, οι συγκεντρωμένοι απέκλεισαν τη σιδηροδρομική γραμμή από όπου τους απώθησαν δυνάμεις της Αστυνομίας, οι οποίες και παραμένουν στην περιοχή.

Ρομά συγκεντρώθηκαν και στον τόπο του περιστατικού, αλλά και στο ΚΑΤ.

Σύμφωνα με την Αστυνομία ο 22χρονος μοτοσυκλετιστής πήγαινε να αναλάβει όταν χτύπησε το κοριτσάκι που ήταν στο δρόμο. Ο αστυνομικός συνελήφθη και κρατείται στο τμήμα τροχαίας Νέας Ιωνίας.

http://www.enet.gr/?i=news.el.ellada&id=238530

Ελπίζω να την πληρώσει για τα καλά!!

:mad:

Και φυσικά δε μπορούσε να μην την πληρώσει και το τρένο το οποίο οι εν λόγω "κύριοι" κάτοικοι Μενιδίου&περιχώρων το έχουν ήδη ξεσκίσει στις κλοπές ηλεκτροφόρων καλωδίων χαλκού :mad: :mad:

nihristo
05/01/2011, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ingenius
Νεκρό το κοριτσάκι που παρασύρθηκε από μοτοσυκλετιστή της ΔΙΑΣ
Ελπίζω να την πληρώσει για τα καλά!!




Θεωρείς ότι το έκανε σκόπιμα δηλαδή; Μακάρι ποτέ να μην βρεθείς σε αντίστοιχη θέση!

:mad:

vaska
05/01/2011, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από nihristo
Θεωρείς ότι το έκανε σκόπιμα δηλαδή; Μακάρι ποτέ να μην βρεθείς σε αντίστοιχη θέση!

:mad:

+1000

Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από το να πηγαίνεις στη δουλειά σου και να βρίσκεσαι να έχεις σκοτώσει άνθρωπο.

Θα μπορούσε να έχει συμβεί στον καθένα μας ρε παιδιά, δεν είναι ωραίο ν' ακούγονται τέτοια λόγια.

Δεν ήμουνα μπροστά αλλά δεν νομίζω να ξυπνάει κανείς και να φεύγει από το σπίτι του λέγοντας "σήμερα θα καθαρίσω ένα πιτσιρίκι για το καλημέρα"

Ichigo
05/01/2011, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από nihristo
Θεωρείς ότι το έκανε σκόπιμα δηλαδή; Μακάρι ποτέ να μην βρεθείς σε αντίστοιχη θέση!

:mad:

Αν το έκανε σκόπιμα; Δεν μπορώ να το ξέρω αυτό. Δεν ξεχνώ όμως παρόμοια περιστατικά στα οποία οι συγκεκριμένοι κύριοι την βγάζουν ή προσπαθούν να τη βγάλουν λάδι :mad:

ggs
05/01/2011, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
+1000

Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από το να πηγαίνεις στη δουλειά σου και να βρίσκεσαι να έχεις σκοτώσει άνθρωπο.



Νομίζω , ότι χειρότερο απ αυτό (και απ όλα) είναι να σου σκοτώσουν το παιδί…

Κρίμα το παιδάκι….

Manalishi
05/01/2011, 12:43
Κρίμα και για τους δύο.. το ένα χάθηκε, και ο άλλος παέι χαμένος..

nihristo
05/01/2011, 12:44
Φυσικά είναι τραγικότερο όλων να χάνεις το παιδί σου, χωράει εδώ κουβέντα;

Αλλά σε τέτοιες περιπτώσεις ούτε το μίσος χωράει. Το παιδί χάθηκε, να χαθεί και το άλλο "παιδί" 22 χρονών; Να εφαρμοστεί η δικαιοσύνη, σύμφωνοι. Αλλά το οτι είναι μπάτσος δίνει πάντα περιθώριο για κακίες. Θα μπορούσε να είναι οποιοσδήποτε από μας και έτσι καλό θα είναι να μην προτρέχουμε.

Κρίμα όπως και να χει!

vaska
05/01/2011, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Νομίζω , ότι χειρότερο απ αυτό (και απ όλα) είναι να σου σκοτώσουν το παιδί…

Κρίμα το παιδάκι….

Ναι ρε σίγουρα, δεν το συζητάω, τι λες τώρα, εγώ τρέμω στην ιδέα ότι μπορεί κάποιος να πειράξει το δικό μου. Αλλά και από την μεριά του μοτοσικλετιστή τα πράγματα δεν είναι καθόλου ρόδινα.

ziggΥ
05/01/2011, 12:50
6χρονο κοριτσάκι στο δρόμο μόνο του..
νομίζω μέσα σ'όλα φταίει και κάποιος άλλος που είχε περισσότερη ευθύνη :sad: :mad:

ggs
05/01/2011, 12:55
Προφανώς και δεν έχουμε να κάνουμε με περίπτωση Κορκονεα… (φόνος εκ προμελέτης)
Προφανώς και είναι ατύχημα…
Προφανώς και σε κάθε ατύχημα υπάρχει κάποιος που φταίει…
Προφανώς και πρέπει να διερευνηθούν οι συνθήκες του ατυχήματος για να δουνε ποιος φταίει…
Και ερχόμαστε στην διερεύνηση….
Αυτόπτες μάρτυρες (τσιγγάνοι) VS όργανο(α) τάξης …
Η μέχρι τώρα προϊστορία των “ομάδων” λέει ότι :
Ο άσσος δίνει …100, το Χ δινει….99 και το διπλό…. 1,00001…..

BLACKGAS
05/01/2011, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Προφανώς και δεν έχουμε να κάνουμε με περίπτωση Κορκονεα… (φόνος εκ προμελέτης)
Προφανώς και είναι ατύχημα…
Προφανώς και σε κάθε ατύχημα υπάρχει κάποιος που φταίει…
Προφανώς και πρέπει να διερευνηθούν οι συνθήκες του ατυχήματος για να δουνε ποιος φταίει…
Και ερχόμαστε στην διερεύνηση….
Αυτόπτες μάρτυρες (τσιγγάνοι) VS όργανο(α) τάξης …
Η μέχρι τώρα προϊστορία των “ομάδων” λέει ότι :
Ο άσσος δίνει …100, το Χ δινει….99 και το διπλό…. 1,00001…..

Δηλαδή θυμάσαι πολλά τέτοια ματσάκια (στην Ελλάδα) που έληξαν με διπλό?
:confused:

ermiss
05/01/2011, 13:43
Κρίμα το παιδάκι,
δεν παύει να είναι απλά ένα τροχαίο ΔΥΣΤΥΧΗΜΑ
δεν παύει να είναι ένας κάγκουρας, ένστολος ή μη, ήταν ένας κάγκουρας που έτρεχε


Μέχρι εκεί. Θα ξεσπάσουν οι τσιγγάνοι για λίγο, θα πούνε και άλλοι 100 την βλακεία τους, αλλά το γεγονός παραμένει ότι είναι ε΄να τροχαίο και τίποτα παραπάνω...

vaska
05/01/2011, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss
Κρίμα το παιδάκι,
δεν παύει να είναι απλά ένα τροχαίο ΔΥΣΤΥΧΗΜΑ
δεν παύει να είναι ένας κάγκουρας, ένστολος ή μη, ήταν ένας κάγκουρας που έτρεχε


Μέχρι εκεί. Θα ξεσπάσουν οι τσιγγάνοι για λίγο, θα πούνε και άλλοι 100 την βλακεία τους, αλλά το γεγονός παραμένει ότι είναι ε΄να τροχαίο και τίποτα παραπάνω...


Είναι σίγουρο ότι έτρεχε???? Δεν το διάβασα πουθενά.

Απλά ερώτηση κάνω χωρίς ίχνος ειρωνείας.

:confused: :confused:

ziggΥ
05/01/2011, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Είναι σίγουρο ότι έτρεχε???? Δεν το διάβασα πουθενά.

Απλά ερώτηση κάνω χωρίς ίχνος ειρωνείας.

:confused: :confused:
πήγε να προσπεράσει ένα φορτηγάκι που ήταν μπροστά (το οποίο έκανε ελιγμό για να μη χτυπήσει το κοριτσάκι).. άρα μάλλον έτρεχε και σίγουρα δεν μπορούσε να κάνει ελιγμό

jimmis5
05/01/2011, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από lettas
6χρονο κοριτσάκι στο δρόμο μόνο του..
νομίζω μέσα σ'όλα φταίει και κάποιος άλλος που είχε περισσότερη ευθύνη :sad: :mad:

Ακριβως αυτο που λες..
Κριμα ειναι να χασει την ζωη του ενα μωρο ,αλλα πιος εχει την ευθυνη αυτου του μωρου??Εγω θα ελεγα η μητερα του, οποια και αν ειναι αυτη. Ευτυχως απο μια μερια που συνεβη σε αστυνομικο..εχω δει συμβαν που το τσιγγανοπουλο το πεταξε η ιδια η μανα του στις ροδες αυτοκινητου για να παρει λεφτα σε διακαστηριο και εκτος αυτου ο ταλαιπωρος που διαλεξε να το κανει εφαγε ενα τουλουμι ξυλο απο τους υπολοιπους τσιγγανειρος χωρις να ειναι υπευθυνος ουσιαστικα.Ισως καποιος με πει προκατειλημενο ή και ρατσιστη αλλα μου κανει εντυπωση πως μερικοι ανθρωποι λογω τις ιδιοτητας (αστυνομικος γιατρος τσιγγανος) ειναι πανω και περα απο καθε νομο.

Stabak
05/01/2011, 14:02
ρε παιδες, ως ποτε θα πρεπει να αναλυουμε και τα αυτονοητα....;

ξερετε ολοι ποσο ευκολο ειναι να μας τυχει τετοια συμφορα και απο τις 2 πλευρες... ε ας ειμαστε λιγο επιφυλακτικοι στη κριτικη μας..

οχι τιποτε αλλο αλλα οταν θα "πρεπει" να γινει η αυστηροτατη κριτικη δεν θα μας παιρνουν στα σοβαρα...

vaska
05/01/2011, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από lettas
πήγε να προσπεράσει ένα φορτηγάκι που ήταν μπροστά (το οποίο έκανε ελιγμό για να μη χτυπήσει το κοριτσάκι).. άρα μάλλον έτρεχε και σίγουρα δεν μπορούσε να κάνει ελιγμό


Το ίδιο κείμενο διαβάσαμε και καταλάβαμε διαφορετικά πράγματα. Είναι τελικά απίστευτο τοπως γίνονται παρανοήσεις.

Το λοιπόν λέω τι κατάλαβα και αν κάνω κάπου λάθος διορθώστε με.

Προπορεύεται φορτηγάκι και ο αστυνομικός από πίσω δεν έχει ορατότητα στο τι συμβαίνει μπροστά από το φορτηγό. Ξαφνικά πετάγεται το πιτσιρίκι που είχε βγει να πει τα κάλαντα και το φορτηγάκι κάνει ελιγμό και το αποφεύγει, ο δε αστυνομικός (που δεν είχε ορατότητα) κάνει ελιγμό από την αντίθετη πλευρά και το παρασέρνει.

Που λέει ότι έτρεχε??? Και μη μου πείτε ότι αν πήγαινε αργά θα το γλίτωνε, διότι σήμερα στο κέντρο της Πάτρας, ήμουνα με το παπί, είχα δεν είχα 20 χλμ στο κοντέρ και στο δευτερόλεπτο ένας πιτσιρικάς ξέφυγε από το χέρι της μάνας του για να τρέξει στο απέναντι πεζοδρόμιο που ήταν ο πατέρας του. Ήμουν ένα μέτρο από το πεζοδρόμιο. Το παιδί στην άκρη του πεζοδρομίου και μακρυά από τον μπροστινό μου τροχό ούτε 2 μέτρα. Έπιασα ενστικτωδώς το μπροστινό, ευτυχώς λόγω κάποιων αγώνων που γίνονται με καρτ στο κέντρο της πόλης έχουν ρίξει τάπητα που κρατάει, αλλά και πάλι το παιδί το ακούμπησα. Άφησα μια μαυρίλα στο μπουφάν του κι ένα σημάδι από την παλάμη μου στο μάγουλό του. Έφτασε η καρδιά μου στην κωλότσεπη. Και ρωτάω αν πήγαινα λίγο πιό γρήγορα ή αν δεν αντιδρούσα όπως αντέδρασα κι έριχνα τον πιτσιρικά κάτω και άνοιγε κανένα κεφάλι, θα έφταιγα????

Δεν σας λέω τι άκουσε η μάνα του αλλά και ο πατέρας του που έτρεξε με μαγκιά να μου την πει. Για καλή μου τύχη δεν έγινε το παραμικρό.

vaska
05/01/2011, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
ρε παιδες, ως ποτε θα πρεπει να αναλυουμε και τα αυτονοητα....;

ξερετε ολοι ποσο ευκολο ειναι να μας τυχει τετοια συμφορα και απο τις 2 πλευρες... ε ας ειμαστε λιγο επιφυλακτικοι στη κριτικη μας..

οχι τιποτε αλλο αλλα οταν θα "πρεπει" να γινει η αυστηροτατη κριτικη δεν θα μας παιρνουν στα σοβαρα...


+100

BLACKGAS
05/01/2011, 14:12
Και πέρα του αυτονόητου ότι δεν αφήνεις το 6χρονο να τριγυρίζει μόνο του, άρθρο για μια από τις τελευταίες αποφάσεις του ΣτΕ για σχετικό θέμα:


Άρθρο (http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=58693&catid=3)

Έτσι για ενημέρωση!

ziggΥ
05/01/2011, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Το ίδιο κείμενο διαβάσαμε και καταλάβαμε διαφορετικά πράγματα. Είναι τελικά απίστευτο τοπως γίνονται παρανοήσεις.

Το λοιπόν λέω τι κατάλαβα και αν κάνω κάπου λάθος διορθώστε με.

Προπορεύεται φορτηγάκι και ο αστυνομικός από πίσω δεν έχει ορατότητα στο τι συμβαίνει μπροστά από το φορτηγό. Ξαφνικά πετάγεται το πιτσιρίκι που είχε βγει να πει τα κάλαντα και το φορτηγάκι κάνει ελιγμό και το αποφεύγει, ο δε αστυνομικός (που δεν είχε ορατότητα) κάνει ελιγμό από την αντίθετη πλευρά και το παρασέρνει.

Που λέει ότι έτρεχε??? Και μη μου πείτε ότι αν πήγαινε αργά θα το γλίτωνε, διότι σήμερα στο κέντρο της Πάτρας, ήμουνα με το παπί, είχα δεν είχα 20 χλμ στο κοντέρ και στο δευτερόλεπτο ένας πιτσιρικάς ξέφυγε από το χέρι της μάνας του για να τρέξει στο απέναντι πεζοδρόμιο που ήταν ο πατέρας του. Ήμουν ένα μέτρο από το πεζοδρόμιο. Το παιδί στην άκρη του πεζοδρομίου και μακρυά από τον μπροστινό μου τροχό ούτε 2 μέτρα. Έπιασα ενστικτωδώς το μπροστινό, ευτυχώς λόγω κάποιων αγώνων που γίνονται με καρτ στο κέντρο της πόλης έχουν ρίξει τάπητα που κρατάει, αλλά και πάλι το παιδί το ακούμπησα. Άφησα μια μαυρίλα στο μπουφάν του κι ένα σημάδι από την παλάμη μου στο μάγουλό του. Έφτασε η καρδιά μου στην κωλότσεπη. Και ρωτάω αν πήγαινα λίγο πιό γρήγορα ή αν δεν αντιδρούσα όπως αντέδρασα κι έριχνα τον πιτσιρικά κάτω και άνοιγε κανένα κεφάλι, θα έφταιγα????

Δεν σας λέω τι άκουσε η μάνα του αλλά και ο πατέρας του που έτρεξε με μαγκιά να μου την πει. Για καλή μου τύχη δεν έγινε το παραμικρό.
μην παρεξηγηθούμε.. δεν είπα οτι έφταιγε.. ούτε θα το πω αν δε μάθω ακριβώς τι έγινε.. άλλος είπα πως έχει την κύρια ευθύνη.. το αν έτρεχε απλά το υπέθεσα με τη λογική της προσπέρασης

vaska
05/01/2011, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από lettas
μην παρεξηγηθούμε.. δεν είπα οτι έφταιγε.. ούτε θα το πω αν δε μάθω ακριβώς τι έγινε.. άλλος είπα πως έχει την κύρια ευθύνη.. το αν έτρεχε απλά το υπέθεσα με τη λογική της προσπέρασης


Μα δεν έκανε προσπέραση. Ελιγμό λέει το κείμενο έκανε.

Παραθέτω ακριβώς
"Όπως ανακοίνωσε η ΕΛ.ΑΣ., ο αστυνομικός πήγαινε να αναλάβει υπηρεσία. Προπορευόταν της μηχανής του ένα φορτηγό όχημα (βαν), το οποίο έκανε έναν επικίνδυνο ελιγμό προς τα δεξιά, για να αποφύγει τα παιδιά, που ξαφνικά πετάχτηκαν στον δρόμο.

Ο αστυνομικός, στην προσπάθειά του να αποφύγει τη σύγκρουση με το βαν, έκανε επίσης ελιγμό με τη μοτοσικλέτα του προς την αριστερή πλευρά, χωρίς να έχει αντιληφθεί την παρουσία των παιδιών, τα οποία έκρυβε το φορτηγάκι. Όμως δεν πρόλαβε να φρενάρει, με αποτέλεσμα να παρασύρει το ανήλικο κοριτσάκι."

ziggΥ
05/01/2011, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Μα δεν έκανε προσπέραση. Ελιγμό λέει το κείμενο έκανε.

Παραθέτω ακριβώς
"Όπως ανακοίνωσε η ΕΛ.ΑΣ., ο αστυνομικός πήγαινε να αναλάβει υπηρεσία. Προπορευόταν της μηχανής του ένα φορτηγό όχημα (βαν), το οποίο έκανε έναν επικίνδυνο ελιγμό προς τα δεξιά, για να αποφύγει τα παιδιά, που ξαφνικά πετάχτηκαν στον δρόμο.

Ο αστυνομικός, στην προσπάθειά του να αποφύγει τη σύγκρουση με το βαν, έκανε επίσης ελιγμό με τη μοτοσικλέτα του προς την αριστερή πλευρά, χωρίς να έχει αντιληφθεί την παρουσία των παιδιών, τα οποία έκρυβε το φορτηγάκι. Όμως δεν πρόλαβε να φρενάρει, με αποτέλεσμα να παρασύρει το ανήλικο κοριτσάκι."
δεν ξέρω.. ο καθένας ότι θέλει γράφει.. εγώ για προσπέραση διάβασα.. αλλού δεν αναφέρει καν το βανάκι..

ermiss
05/01/2011, 14:33
Vaska έχεις δίκιο, η έκφραση "κάγκουρας που έτρεχε" δεν είναι για να τον καταδικάσω για υπερβολική ταχύτητα, αλλά για να εστιάσω στην ανθρώπινη αδυναμία-αστοχία ενός οδηγού δικύκλου και να απομονώσω το γεγονός ότι ήταν ένστολος.

Όπως και να έχει ήταν πίσω απο προπορευόμενο όχημα, θεωρητικά και βάση του ΚΟΚ θα πρέπει να έχει την ανάλογη απόσταση ώστε να φρενάρει-αποφύγει-ακινητοποιηθεί όταν υπάρχει κίνδυνος. Ειδικά για μοτοσυκλετιστές, όταν ο μπροστά στρίβει απότομα ή θέλει να στρίψει (χωρίς προειδοποίηση φλάς) ή προσπαθεί να αποφύγει κάποιο εμπόδιο. Για την ασφάλεια μας, πρώτα απο όλα, θεωρούμε σωστό το δεύτερο. Σκέψου απλά τι θα είχε συμβεί αν ήταν κάποιο εμπόδιο (πέτρα, τρύπα κλπ). Τώρα όσων αφορά την ταχύτητα, δεν χρειάζεται να τρέχεις με 100 σε κατοικημένη περιοχή για να γίνει ατύχημα, αρκούν και τα 50 που είναι εντός ορίων...

spyro
05/01/2011, 20:11
πριν απο 3 χρονια παραλίγο να μου τύχει και μένα. απο θαυμα τη γλύτωσε ένας πιτσιρικας (δεν θα ταν 10) όταν την ώρα που προσπερνούσα εγώ ένα Πούλμαν αυτό θέλησε να τρέξει να περάσει απέναντι το δρόμο!!!


....


είναι να μη σου τύχει


όλα τα άλλα είναι για να χουμε να λέμε (ειδικά τώρα που μείναμε λίγοι)

imitrelos
05/01/2011, 20:31
Δέν ήμουν μπροστά στο περιστατικο άρα δέν ξέρω τι έγινε άρα δέν θα κρίνω το παιδακι ή τον ΔΙΑΣ , αλλά σιγουρα φταινε

1) οι γονεις του
2)αυτοι που άφησαν τους ΔΙΑΣ χωρις εκπαιδευση , σωστο εξοπλισμό και νοοτροπία

ερώτηση ήταν λάθος που είπα ένα ΔΙΑΣ που...ν@ς γιο που έπαιζε μπάντες με το pegaso μεσα σε πάρκο ????? η ανιψια μου επαιζε λίγο πιο κατώ και μεσα στο πάρκο έχει και καφε με αρκετο κόσμο (ευτυχως δηλαδή γιατι σταμάτισε να μου τήν πει και να με τραβίξει στο τμήμα και τα άκουσε χοντρά απο τους γύρο :bigcry:

Zid
06/01/2011, 01:20
Στο συγκεκριμένο σημείο μου έχουν πεταχτεί γυφτάκια αρκετές φορές και γενικά δε πρέπει να είναι η 1η φορα που γίνεται ατύχημα εκει.
δεξια αριστερά του δρόμου υπάρχουν χαμόσπιτα οπου κατοικουν μόνο γυφτοι απέξω τρεχουν παιδάκια ολη τη μέρα μονίμως ριχνουν νερά και σαπουνάδες οι μανάδες τους γιατι πλένουν στο δρόμο... με σκάφες..

Μια κατάσταση μπουρδέλο με ναρκωτικα και οτι άλλο μπορεί κανεις να σκεφτεί...

τώρα αν φταίει ο μοτοσυκλετιστής ΔΙΑΣ η δε φταίει αυτό το ξέρουν μονο οι μάρτυρες του περιστατικού...

Shaolin Monk
06/01/2011, 04:27
Ανεξαρτητα απο το θλιβερο γεγονος, πραγματικα θα ηθελα να εβλεπα πως θα ηταν η ιδια περιγραφη του συμβαντος απο την αστυνομια αν ηταν ενας απλος πολιτης. Κατι μου λεει οτι θα γινοταν ανοφορα σε αποσταση ασφαλειας και ταχυτητα κτλ. Κατι που επιμελως εδω δεν αναφερεται.

vaska
06/01/2011, 04:41
Κάπου διάβασα (δεν θυμάμαι που) ότι στη συγκεκριμένη περιοχή συνηθίζουν οι γονείς να πετάνε τα παιδιά στις ρόδες διερχόμενων αυτοκινήτων των και μετά ζητούν λεφτά για να μην πάνε δικαστικά. Δεν λέω ότι συμβαίνει αυτό στην συγκεκριμένη περίπτωση αλλά δείχνει την νοοτροπία.

Σε κάθε περίπτωση ο θάνατος από μόνος του είναι τραγικό περιστατικό πολλώ μάλλον αν είναι και θάνατος παιδιού.


Πολλές οι λεπτομέρειες που δεν γνωρίζουμε και σίγουρα η αστυνομία θα προσπαθήσει να καλύψει το γεγονός, από την άλλη όμως δεν θα ήθελα σε καμία των περιπτώσεων να είμαι ο εμπλεκόμενος.

:wave2:

fournas
06/01/2011, 06:17
φονικος ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ

γυφτακια που πανε παντα οπως να ναι στους δρομους vs 22 χρονο ΔΙΑΣ που με την απειρια του και

λιγο το : ειμαι ο αρχοντας των δρομων (βλεπε οργανο της ταξης) οι πιθανοτητες ηταν με

το μερος του ατυχηματος...


καθε μερα κανω καμια 30 χλμ εδω και 7 χρονια με το κουτι της δουλειας στο μενιδι,δεν πατησα (ακομα) κανενα....

αλλα ρε παιδια ειληκρινα, ειδικα τις ημερες που ειχαν βγει ΟΛΑ τα παιδια* να πουν τα καλαντα ...ηταν πολυ δυσκολη μερα και επρεπε να εισαι ποοολυ τυχερος για να μην σου συμβει το κακο...


*απορουσα καθε χλμ που εκανα , αν ποτε οι γονεις τους , τους εχουν μιλησει για το πως να περπατανε στον δρομο.........(μιλαω για ολες τις "φαρες")

sergiosm
07/01/2011, 15:36
ρε παιδιά

αν στη θέση του ... "οργάνου" ήταν ένας τσιγγάνος (κάτι που θα μπορούσε κάλλιστα να συμβεί) θα λέγατε τα ίδια;;;;

ή μήπως απλά και μόνο το γεγονός ότι ήταν μπάτσος απλά ήταν μια ωραιότατη αφορμή;;;


Έχουμε ένα τροχαίο ατύχημα για το οποίο ακόμα δεν ξέρουμε τί ακριβώς έγινε

Έχουμε το γεγονός ότι το παιδάκι ήταν ΜΟΝΟ του ΧΩΡΙΣ την εποπτεία ενηλίκου.
Άρα είναι πολύ πιθανό να έκανε και αυτό κάποιο λάθος. Παιδάκι ήταν, είναι πολύ λογικό.
Έχουμε ένα φορτηγό που κόβει την ορατότητα.
Έχουμε κάποιον που σύμφωνα με τη μία εκδοχή κάνει προσπέραση και σύμφωνα με άλλη προσπαθεί να αποφύγει το παιδάκι που πετάχτηκε (λέει η μία εκδοχή) στο δρόμο.

Τί ακριβώς έγινε δεν το ξέρουμε.
Το μόνο που ξέρουμε είναι ότι ήταν ΑΤΥΧΗΜΑ. Τραγικό μεν, πλην όμως ατύχημα.

Είναι αυτός λόγος να καούν τα πάντα; Να επιτεθούν στο ... τρένο;;

ggs
07/01/2011, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από fournas


καθε μερα κανω καμια 30 χλμ εδω και 7 χρονια με το κουτι της δουλειας στο μενιδι,δεν πατησα (ακομα) κανενα....



Φίλε , μιας και έχεις φάει την περιοχή με το κουτάλι όλα αυτά τα χρόνια , πες μου σε παρακαλώ…
είδες κανέναν να ΠΕΤΑΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΣΤΙΣ ΡΟΔΕΣ ΣΟΥ ?

Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Κάπου διάβασα (δεν θυμάμαι που) ότι στη συγκεκριμένη περιοχή συνηθίζουν οι γονείς να πετάνε τα παιδιά στις ρόδες διερχόμενων αυτοκινήτων των και μετά ζητούν λεφτά για να μην πάνε δικαστικά. Δεν λέω ότι συμβαίνει αυτό στην συγκεκριμένη περίπτωση αλλά δείχνει την νοοτροπία.


Το ότι επικρατεί ένα μπάχαλο και μια άναρχη κατάσταση στην περιοχή είναι γνωστό… το ότι οι περιοχές αυτές μπορεί και να είναι λίγο – πολύ γκέτο και να υποθάλπουν και παρανομίες είναι κι αυτό γνωστό…
Αλλά το να λέμε ότι σ αυτές τις περιοχές οι άνθρωποι που ζουν εκεί ΠΕΤΑΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΣΤΙΣ ΡΟΔΕΣ ΤΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ …..εεεεεε….

Εχετλαίος
07/01/2011, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
.... είναι να μη σου τύχει

αυτό

κρίμας το παιδάκι
:sad:

kawasaki ZX-12
07/01/2011, 18:57
παιδες εγω μενω στην κυπρου το ατυχημα εγινε 30 μετρα απο το σπιτι μου!!!!!

απ οτι λεει φιλος που ηταν μπροστα λογω μαγαζιου που εχει εκει και ηταν εξω το παληκαρι ετρεχε
οταν λεμε ετρεχε καμια 80αρα το παιδι δεν πεταχτηκε ηταν στην διαχωριστικη δεν εχει αλλα
λεμε!!!!σιγουρα δεν το ηθελε αλλα στον συγκεκριμενο δρομο θελεθ πολυ προσοχη!!!
μενω εδω 2 χρονια και στο σημειο που μενουν οι τσιγγανοι παμε σαν τις κοτες γιατι τα πιτσιρικια πεταγονται μεσα απο τα παρκαρισμενα!!!!!!

το σημειο που χτυπησε ο μπατσος το παιδι ειναι περιπου 700 μετρα απο κει που μενουνκαι εχει μια μικρη κατηφορα απο εκει που ερχοταν και με φορτηγακι μπροστα του δεν ειχε καθολου ορατοτητα ουτε αυτος ουτε και το φορτηγακι εκοψε το φορτηγο ξαφνικα οποτε καταλαβαινετε την συνεχεια!!!!

αυτο που θελω να πω εγω ειναι οτι αν ο αστυνομικος κυκλοφορουσε σε αυτα τα μερη αν ανηκε στις απο δω περιοχες στο τμημα θα επρεπε να γνωριζει τι παιζει στον συγκεκριμενο δρομο!!!!και να εκοβε για 500 μετρα!!!!

σημερα κανανε και πορεια εδω στην μνημη του μικρου κοριτσιου οι κατοικοι τον γυρω σπιτιων!!!

kawasaki ZX-12
07/01/2011, 19:07
α και κατι αλλο ακουσα στα καναλια να λενε οτι ο μπατσος μετα το ατυχημα εφυγε και τετοια!!!!!ο φιλος μου ειπε οτι το παληκαρι ηταν εκει μεχρι που ηρθε το ασθενοφορο !!!!!ηταν γονατιστος πανω απο το παιδι και κιτρινος σαν το λεμονι!!!!!!απλα ολοι του ειπαν φυγει την ωρα που αρχισαν να σκανε οι τσιγγανοι γιατι επεζε και να τον σκοτωσουν αμα τον πιανανε!!!!!!

παντως ξαναλεω αν γνωριζε την περιοχη και πηγαινε πιο σιγα δεν θα ειχε γινει τιποτα

GIXXERAKIAS
07/01/2011, 19:34
Κρίμα και για τα δύο παιδιά....το ένα που έφυγε σε ένα τροχαίο και το άλλο που σε μία στιγμή όλα συνομοτησαν εναντίον του αφαίρεσε μία ζωούλα και θα το έχει στην συνείδηση του για όλη του την ζωη....

ΌσΌσοι λέτε ότι έπρεπε να είναι νόμιμος με αποστάσεις, ταχύτητα και κτλ σκεφθείτε μόνο όσες φορές την μέρα κάνετε παρανομίες με το μηχανάκι η την μηχανή που σας φαίνονται αθώες...όπως το να κολλάτε πίσω από φορτηγό..και έστω και για λίγο να χάνετε ορατότητα..άπλα το παλικάρι ήταν άτυχο...τέλος.

fournas
08/01/2011, 02:37
Φίλε , μιας και έχεις φάει την περιοχή με το κουτάλι όλα αυτά τα χρόνια , πες μου σε παρακαλώ… είδες κανέναν να ΠΕΤΑΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΣΤΙΣ ΡΟΔΕΣ ΣΟΥ ?


ΟΧΙ.

και ?

το οτι δεν μου ετυχε ακομα ειναι και απο τυχη και οτι προσεχω μαλλον λιγο παραπανω ...

αν διαβασες το πρωτο μου ποστ ,γραφω κατι για ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ....

μην πιανεις σε παρακαλω την μια πλευρα...

sergiosm
08/01/2011, 05:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από kawasaki ZX-12
το φορτηγο ξαφνικα οποτε καταλαβαινετε την συνεχεια!!!!

άρα προφανώς ο οδηγός του φορτηγού είδε ξαφνικά το παιδί στη μέση του δρόμου και αυτός πρόλαβε και το απέφυγε.

Ενώ ο ΔΙΑΣ όχι, το πιο πιθανό γιατί έτρεχε.

Ξέρετε τί έκρινε πρόσφατα ο Άρειος Πάγος σε μια τέτοια περίπτωση;;

Συνυπαιτιότητα 30% πεζού και 70% του οδηγού (που μάλιστα δεν είχε και δίπλωμα)

Και στην περίπτωση αυτή, στη θέση του "πεζού" βάλτε "γονείς".

Οι συγκεκριμένοι όμως "γονείς" και οι δικοί τους (όπως δυστυχώς οι περισσότεροι μας) κατηγορούν όλους τους άλλους και δεν κοιτούν την δική τους ευθύνη.

Δείτε και το σχετικό δημοσίευμα
Άρειος Πάγος: Συνυπαίτιος ο πεζός σε περίπτωση τροχαίου
04/01/2011

Ο πεζός ο οποίος διασχίσει κάθετα οδικό άξονα εκτός διαβάσεως είναι συνυπαίτιος σε περίπτωση τροχαίου ατυχήματος, σύμφωνα με την υπ’ αριθμ. 1360/2010 απόφαση του Αρείου Πάγου. Στην προκειμένη περίπτωση η ευθύνη οδηγού μοτοποδηλάτου που οδηγούσε χωρίς άδεια, ο οποίος τραυμάτισε 83χρονη πεζή η οποία επιχείρησε να διασχίσει κάθετα, εκτός διάβασης, οδικό άξονα ανέρχεται στο 70% και η ευθύνη της πεζής η οποία τραυματίστηκε και εν συνεχεία απεβίωσε ανέρχεται στο 30%.

Αναλυτικότερα, το Μάιο του 2003 στις 9,45 μ.μ. οδηγός μοτοποδηλάτου ο οποίος δεν είχε άδεια οδήγησης σε κεντρικό δρόμο της Αλεξανδρούπολης, πλάτους 7-8 μέτρων, όπου δεξιά και αριστερά του «δρόμου υπήρχαν σταθμευμένα αυτοκίνητα τα οποία περιόριζαν την ορατότητα, από έλλειψη προσοχής που όφειλε και μπορούσε κατά τις περιστάσεις να καταβάλει, ως μέσος συνετός οδηγός, δεν ρύθμισε την ταχύτητα του μοτοποδηλάτου ανάλογα με τις επικρατούσες συνθήκες» με αποτέλεσμα να τραυματίσει γυναίκα, ηλικίας 83 ετών η οποία διέσχισε κάθετα το δρόμο κινούμενη ανάμεσα από σταθμευμένα αυτοκίνητα.

Ο οδηγός αντιλαμβανόμενος την πεζή η οποία ήταν σε απόσταση δέκα μέτρων, ελάττωσε την ταχύτητα του μοτοποδηλάτου κάνοντας παράλληλα μικρό ελιγμό για να αποφύγει την 83χρονη, αλλά παρ’ όλα αυτά την τραυμάτισε τη στιγμή που προσέγγισε το πεζοδρόμιο, στη δεξιά πλευρά του σώματός της, με αποτέλεσμα να πέσει στο οδόστρωμα με την αριστερή πλευρά.

...

Σύμφωνα με τη δικαστική απόφαση το ατύχημα οφείλεται σε υπαιτιότητα του οδηγού «ο οποίος από αμέλειά του, δηλαδή από έλλειψη της προσοχής την οποία όφειλε και μπορούσε να καταβάλει στη συγκεκριμένη περίπτωση, στερούμενος της απαιτούμενης άδειας ικανότητας οδηγήσεως, δεν οδηγούσε με διαρκώς τεταμένη την προσοχή του, ούτε ασκούσε τον απαραίτητο έλεγχο και εποπτεία στο όχημά του, ώστε να είναι ικανός ανά πάσα στιγμή να εκτελέσει τους κατάλληλους χειρισμούς προς αποφυγή οποιοδήποτε δυναμένου να προβλεφθεί ορατού εμποδίου και δεν ρύθμισε την ταχύτητα του οχήματός του, ανάλογα με τις συνθήκες (νύκτα, σταθμευμένα αυτοκίνητα, πυκνή κυκλοφορία οχημάτων), αλλά κινούνταν σε κατοικημένη περιοχή με ταχύτητα που υπερέβαινε το ανώτατο επιτρεπόμενο όριο ταχύτητας (50 χιλ/ώρα), με αποτέλεσμα λόγω της απειρίας του στην οδήγηση να εκτιμήσει εσφαλμένα τις συνθήκες, να μην αντιληφθεί έγκαιρα την πεζή, η οποία κινούνταν αργά λόγω της ηλικίας της και να αντιδράσει με καθυστέρηση, ενεργώντας δε με τον προαναφερόμενο τρόπο παραβίασε τον Κώδικα Οδικής Κυκλοφορίας».

Συνυπαίτια, όμως, του ατυχήματος «κατά ποσοστό 30% είναι και η πεζή η οποία, ενώ όφειλε, προκειμένου να διασχίσει με ασφάλεια το οδόστρωμα να χρησιμοποιήσει διαβάσεις πεζών, κινήθηκε ανέλεγκτα και εκτός διαβάσεων εκτιμώντας εσφαλμένα ότι προλαβαίνει να περάσει απέναντι».

http://www.neakriti.gr/?page=newsdetail&DocID=790307&srv=94

John Steed
08/01/2011, 05:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Κρίμα και για τα δύο παιδιά....το ένα που έφυγε σε ένα τροχαίο και το άλλο που σε μία στιγμή όλα συνομοτησαν εναντίον του αφαίρεσε μία ζωούλα και θα το έχει στην συνείδηση του για όλη του την ζωη....

ΌσΌσοι λέτε ότι έπρεπε να είναι νόμιμος με αποστάσεις, ταχύτητα και κτλ σκεφθείτε μόνο όσες φορές την μέρα κάνετε παρανομίες με το μηχανάκι η την μηχανή που σας φαίνονται αθώες...όπως το να κολλάτε πίσω από φορτηγό..και έστω και για λίγο να χάνετε ορατότητα..άπλα το παλικάρι ήταν άτυχο...τέλος.


Αυτό.

izzy
08/01/2011, 15:56
κρίμα!!!!

ermiss
08/01/2011, 16:09
Αν

Αν το κοριτσάκι δεν είχε παρασυρθεί από αστυνομικό, οι Ρομά δεν θα αντιδρούσαν, κανείς δεν θα συζητούσε σήμερα για την κακή εκπαίδευση της ομάδας Δέλτα.

Αν το κοριτσάκι δεν ήταν Ρομά, δεν θα είχαν σημειωθεί επεισόδια με τα ΜΑΤ αλλά τα ΜΜΕ θα είχαν ασχοληθεί περισσότερο.

Αν το τροχαίο είχε συμβεί στην Πλατεία Εξαρχείων κι όχι στο Μενίδι, ουδείς μπορεί να γνωρίζει τι θα μπορούσα να έχει ακολουθήσει.

Αν ένα κοριτσάκι Ρομά είχε παρασυρθεί από έναν τυχαίο οδηγό οπουδήποτε αλλού, η είδηση θα ήταν απλά μια σημείωση στο αστυνομικό δελτίο.


http://www.parapolitiki.com/2011/01/blog-post_5055.html

webassasin
08/01/2011, 18:26
κατα τον συγγραφεα αυτου του θρεντ,
ειναι μπατσος και μακαρι να τον σκισουν..
καλως..

DAYMAN
08/01/2011, 18:39
Αν ο οδηγος δεν ηταν μπάτσος και ηταν μανάβης ας πουμε θα περνούσε αυτο το λαικο δικαστήριο;Με τις αποφάσεις ας τον σκίσουν,έτρεχε ανεκπαίδευτος της ΔΙΑΣ,κτλ; Αν ηταν ενας απο εδω μεσα;αν τυχει αυριο σε εναν απο εδω;
Κοιτάξτε τον καθρέπτη οταν κρίνετε και ειδικά πίσω απο το pc.

g_m900
08/01/2011, 19:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΗΛΙΑΣΚΤΜ
Αν ο οδηγος δεν ηταν μπάτσος και ηταν μανάβης ας πουμε θα περνούσε αυτο το λαικο δικαστήριο;Με τις αποφάσεις ας τον σκίσουν,έτρεχε ανεκπαίδευτος της ΔΙΑΣ,κτλ; Αν ηταν ενας απο εδω μεσα;αν τυχει αυριο σε εναν απο εδω;
Κοιτάξτε τον καθρέπτη οταν κρίνετε και ειδικά πίσω απο το pc.

ακριβως!
μη βιαζεστε να καταδικασετε και πρωτα κοιταξτε το δικο σας κοντερ οταν οδηγειτε.

απο κει και μετα παει το κοριτσακι χαμενο και τι να τους πεις τωρα τους γυφτους που ειναι χυμα σε ολα στη ζωη τους?
εμενα στο χωριο μου στην Καρδιτσα κατασκηνωνανε διπλα απο τον κεντρικο δρομο που παει για Τρικαλα και καποια στιγμη ενα αγορακι στην ηλικια απο το εδω συμβαν παρασυρθηκε απο οδηγο αγροτικου. τα ιδια κανανε και εκει ! να λιντσαρουν τον οδηγο κι ας φταιγανε οι γονεις του μικρου παιδιου!

οποιος δεν ητανε εκει να δει ας μην προτρεχει...

οποιος απλα θελει να καταφερθει κατα των αστυνομικων ας βρει αλλο ποστ καλυτερα πιο επικαιρο...

σημειωτεον οτι σε τετοιες περιπτωσεις ατυχηματων εφοσον ο οδηγος δεν ειναι μεθυσμενος τοτε ειναι "εξ αμελειας" βαση νομου και οχι επειδη ειναι αστυνομικος απλα θα την γλυτωσει.

ισως μεχρι την προανακριση να μπει σε διαθεσιμοτητα αλλα μεχρι εκει.

για να μην παρεξηγηθω αυτο ισχυει για ολους ...πολιτες και αστυνομικους. τετοιο πραγμα δεν κουκουλωνεται ρε μαγκες! μην ειστε υπερβολικοι...!!!

blackrose
08/01/2011, 20:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από g_m900


οποιος απλα θελει να καταφερθει κατα των αστυνομικων ας βρει αλλο ποστ καλυτερα πιο επικαιρο...

σημειωτεον οτι σε τετοιες περιπτωσεις ατυχηματων εφοσον ο οδηγος δεν ειναι μεθυσμενος τοτε ειναι "εξ αμελειας" βαση νομου και οχι επειδη ειναι αστυνομικος απλα θα την γλυτωσει.

ισως μεχρι την προανακριση να μπει σε διαθεσιμοτητα αλλα μεχρι εκει.

για να μην παρεξηγηθω αυτο ισχυει για ολους ...πολιτες και αστυνομικους. τετοιο πραγμα δεν κουκουλωνεται ρε μαγκες! μην ειστε υπερβολικοι...!!!




+1000.............................:sad: :sad: :sad:

benny
08/01/2011, 21:03
πως συναιβει το γεγονος δεν μπορω να ξερω, αυτο που ξερω ειναι οτι ανηλικο 7 χρονων στο δρομο δεν θε επρεπε να βρισκεται μονο του. το ποσο αποδομημενες και αυγχρονιστες ,σε σχεση με τον υπολοιπο κοσμο, ειναι οι οικογενειακες σχεσεις αναμεσα στους γυφτους εναι κατι κοινως αποδεκτο ελπιζω.

η αδιαφορια και η εκμεταλλευση των ανηλικων ρομ θα επρεπε να ειναι σημαντικοτερο για τους ευαισθητους κοινωνικα απ οτι η καταδικη ενος μοτοσυκλετιστη.ισοβια να παει αυριο ο μπατσος οι γυφτοι γυφτοι θα παραμεινουν και καθε νεο παιδακι που γεννιεται απο γυφτους θα παραμεινει καταδικασμενο.

προσωπικα αντιπαθω οποιοδηποτε επιλεγει τον παρασιτισμο ως τροπο ζωης και ειδικοτερα οποιον επικαλουμενος μια διαμορφωμενη κουλτουρα παιρνει μαζι του στην κυριολεκτικη λασπη και την αμορφωσια νεα παιδια.

το οτι μιλαμε για αστυνομικο μηχανοβιο ειναι συμπτωματικο, το οτι μιλαμε για γυφτακι δυστυχως δεν ειναι.

αντε και καλη τυχη και μην σας κατσει ουτε ατυχημα με οποιοδηποτε αλλα ουτε και καμια μαζικη μετατοπιση πληθυσμου ρομ κοντα στο σπιτικο σας. και τα δυο γμσια ειναι.

Gandalf dr685sm
09/01/2011, 04:48
λοιπόν...

1. Ο αναβάτης της ΔΙ.ΑΣ δεν έτρεχε! Αντίθετα πήγαινε πίσω απο το φορτηγό ... ίσως να μην κρατούσε απόσταση ασφαλείας και για αυτό να μην πρόλαβε να κάνει πολλά.

2. Το βανάκι έκανε αποφυγή/ελιγμό διότι το άτυχο παιδάκι (ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΕΠΟΠΤΕΙΑ ΕΝΗΛΙΚΟΥ) πετάχτηκε στον δρόμο! Το βανάκι έκανε κίνηση δεξιά και ο μοτοσυκλετιστής έκανε αυτό που κάνουμε όλοι!!!!.. πήγε αριστερά για να μην πέσει πάνω στο φορτηγάκι καθώς δεν είχε χώρο για φρενάρισμα. Στην πορεία είδε το πιτσιρίκι και ανοίχτηκε ακόμα περισσότερο , χωρίς όμως να αποφύγει να το χτυπήσει!! (ΟΧΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ .. ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΡΕΣΥΡΕ.. έλεος δηλαδή.. πως μπορεί να παρασύρει μια μηχανή εναν πεζό;;; ). Ο αναβάτης έπεσε αλλά οχι άσχημα.

3. ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΕΛΕΙΨΕ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ.. κάλεσε ΕΚΑΒ και πληρώματα της ΕΛ.ΑΣ απο τον ασύρματο! Ο ίδιος ήταν σε κατάσταση σοκ, όπως ήταν λογικό. Δυστυχώς το παιδάκι δεν άντεξε και πέθανε στο νοσοκομείο (και οχι επιτόπου που γράφουν διάφοροι!!! ).

Τώρα....κύριοι δικαστές και προπαίτες που μαζευτήκατε εδώ...

Ποιός απο εσάς θα γλύτωνε το παραπάνω; Ποιός είναι σίγουρο για αυτό; Ξέρετε τι θα παθαίνατε εσείς αν το κάνατε αυτό στην συγκεκριμένη περιοχή απο τους γύφτους περίγυρα που παρατάνε τα παιδιά τους λες και είναι αμπέλι ο δρόμος;

Οι ευθύνες βαραίνουν τον αναβάτη σαφώς αφού πάντα στην θεωρία θα μπορούσε να πήγαινε με 20... αλλά είναι Δύστύχημα!! Σαν αυτά που έχουμε όλοι μας με μοτό και καρφωνόμαστε σαν τα κριάρια σε Ι.Χ. , κολώνες κτλ... το ίδιο είναι και για τον αναβάτη της ΔΙ.ΑΣ!

Οι μεγαλύτερες ευθύνες ανήκουν στον γονιό που παράτησε το παιδί του (6 ετών θυμίζω) στον δρόμο για να πάει να πεί τα κάλαντα. Εννοείται οτι δεν το πέταξε κανείς στον δρόμο για να πάρει χρήματα αλλά έχει γίνει και αυτό σε κάποιες περιπτώσεις... όπου συνήθως είναι θύματα courier που έχουν καταλήξει στα Α.Τ. της περιοχής χωρίς παπούτσια καν και αφού τους έχουν κλέψει τα πάντα (ρωτήστε στα κατά τόπους Α.Τ. να σας πούν).

Οπότε συνοπτικά... ατύχημα ήταν και η διαφορά του όλου συμβάντος είναι πως έγινε απο ένστολο και φυσικά βρήκαν όλοι οι ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΙ σε ΜΜΕ αλλά και σε άλλα πεδία να βγάλουν τα απωθημένα τους. Σκεφτείτε λοιπόν πως θα ήσασταν εσείς ΣΚΟΤΩΝΟΝΤΑΣ εξ αμελείας ενα παιδάκι 6 ετών και μετά αν έχετε μυαλό ακόμα , το ξανασυζητάμε...

vaska
09/01/2011, 04:56
@ benny & Gandalf

+1000

Hellspawn
09/01/2011, 07:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
λοιπόν...

1. Ο αναβάτης της ΔΙ.ΑΣ δεν έτρεχε! Αντίθετα πήγαινε πίσω απο το φορτηγό ... ίσως να μην κρατούσε απόσταση ασφαλείας και για αυτό να μην πρόλαβε να κάνει πολλά.

2. Το βανάκι έκανε αποφυγή/ελιγμό διότι το άτυχο παιδάκι (ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΕΠΟΠΤΕΙΑ ΕΝΗΛΙΚΟΥ) πετάχτηκε στον δρόμο! Το βανάκι έκανε κίνηση δεξιά και ο μοτοσυκλετιστής έκανε αυτό που κάνουμε όλοι!!!!.. πήγε αριστερά για να μην πέσει πάνω στο φορτηγάκι καθώς δεν είχε χώρο για φρενάρισμα. Στην πορεία είδε το πιτσιρίκι και ανοίχτηκε ακόμα περισσότερο , χωρίς όμως να αποφύγει να το χτυπήσει!! (ΟΧΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ .. ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΡΕΣΥΡΕ.. έλεος δηλαδή.. πως μπορεί να παρασύρει μια μηχανή εναν πεζό;;; ). Ο αναβάτης έπεσε αλλά οχι άσχημα.

3. ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΕΛΕΙΨΕ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ.. κάλεσε ΕΚΑΒ και πληρώματα της ΕΛ.ΑΣ απο τον ασύρματο! Ο ίδιος ήταν σε κατάσταση σοκ, όπως ήταν λογικό. Δυστυχώς το παιδάκι δεν άντεξε και πέθανε στο νοσοκομείο (και οχι επιτόπου που γράφουν διάφοροι!!! ).

Τώρα....κύριοι δικαστές και προπαίτες που μαζευτήκατε εδώ...

Ποιός απο εσάς θα γλύτωνε το παραπάνω; Ποιός είναι σίγουρο για αυτό; Ξέρετε τι θα παθαίνατε εσείς αν το κάνατε αυτό στην συγκεκριμένη περιοχή απο τους γύφτους περίγυρα που παρατάνε τα παιδιά τους λες και είναι αμπέλι ο δρόμος;

Οι ευθύνες βαραίνουν τον αναβάτη σαφώς αφού πάντα στην θεωρία θα μπορούσε να πήγαινε με 20... αλλά είναι Δύστύχημα!! Σαν αυτά που έχουμε όλοι μας με μοτό και καρφωνόμαστε σαν τα κριάρια σε Ι.Χ. , κολώνες κτλ... το ίδιο είναι και για τον αναβάτη της ΔΙ.ΑΣ!

Οι μεγαλύτερες ευθύνες ανήκουν στον γονιό που παράτησε το παιδί του (6 ετών θυμίζω) στον δρόμο για να πάει να πεί τα κάλαντα. Εννοείται οτι δεν το πέταξε κανείς στον δρόμο για να πάρει χρήματα αλλά έχει γίνει και αυτό σε κάποιες περιπτώσεις... όπου συνήθως είναι θύματα courier που έχουν καταλήξει στα Α.Τ. της περιοχής χωρίς παπούτσια καν και αφού τους έχουν κλέψει τα πάντα (ρωτήστε στα κατά τόπους Α.Τ. να σας πούν).

Οπότε συνοπτικά... ατύχημα ήταν και η διαφορά του όλου συμβάντος είναι πως έγινε απο ένστολο και φυσικά βρήκαν όλοι οι ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΙ σε ΜΜΕ αλλά και σε άλλα πεδία να βγάλουν τα απωθημένα τους. Σκεφτείτε λοιπόν πως θα ήσασταν εσείς ΣΚΟΤΩΝΟΝΤΑΣ εξ αμελείας ενα παιδάκι 6 ετών και μετά αν έχετε μυαλό ακόμα , το ξανασυζητάμε...


:a10: :a23: :a23: :a23:
Δεν νομίζω ότι μπορεί να ειπωθεί κάτι άλλο...

Hornet_08
09/01/2011, 07:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
λοιπόν...


Τώρα....κύριοι δικαστές και προπαίτες που μαζευτήκατε εδώ...

Ποιός απο εσάς θα γλύτωνε το παραπάνω; Ποιός είναι σίγουρο για αυτό; Ξέρετε τι θα παθαίνατε εσείς αν το κάνατε αυτό στην συγκεκριμένη περιοχή απο τους γύφτους περίγυρα που παρατάνε τα παιδιά τους λες και είναι αμπέλι ο δρόμος;




Εγω γιατι κραταω αποστασεις ασφαλειας παντα.

Σε αυτην την περιπτωση ετσι κ αλλιως δεν φταιει ο αναβατης, τα υπολοιπα ειναι σαλια.

ego_o_idios
09/01/2011, 07:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από nihristo
Θεωρείς ότι το έκανε σκόπιμα δηλαδή; Μακάρι ποτέ να μην βρεθείς σε αντίστοιχη θέση!

:mad:

to na anevazoune anideous stis mixanes ke na tous vgazoune ston dromo na pezoun tous serifides den exi kapia skopimotita? min ta vlepete ola me to di8en dikeo iparxoun ef8ines ke prepi na apodo8oun ke koloi prepi na kopoun ke otan pe8eni ena pedi kalitera na kanete isixia
i poles kouventes ine adikia xa8ike zoi edo pera den patise ntomata...

ke an iparxi 8eos aftoi i diades prepi na pane spiti tous arketa mas ta priksane

Hellspawn
09/01/2011, 08:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios

ke an iparxi 8eos aftoi i diades prepi na pane spiti tous arketa mas ta priksane

Εδώ θα διαφωνίσω...να μείνουν και να εκπαιδευτούν θα έλεγα εγώ

ego_o_idios
09/01/2011, 08:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Night_Rider
Εδώ θα διαφωνίσω...να μείνουν και να εκπαιδευτούν θα έλεγα εγώ

den mas niazi ti les esi
merikoi den goustaroume tosous polous vlakes stous dromous
anegkefalous apotiximenous spoudastes pou tous dosane osa xalame gia tsigara ton mina gia mis8o tous anevasane se mixanes tous anevasane to i8iko ke tous vgalane ston dromo mpouloukia di8en na sosoune ton kosmos ke exoune gini ispraktores ton dromon ke tous exo di poles fores sto para ligo na fane ta moutra tous ke xalane ke tin ikona tis omorfis polis mas me tis kolo stoles tous

milame gia klotses ine ta atoma
pitsirikades anegkefali ke otan mazeftoun ena karo atopimata ke apo daftous 8a tous mazepsoun ke aftous ke 8a apologounte gia tis elipsis stin astinomia

ena karo malakies diladi


elada ine edo parte to xampari
i xora tis kseftilas

Hellspawn
09/01/2011, 08:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
den mas niazi ti les esi
merikoi den goustaroume tosous polous vlakes stous dromous
anegkefalous apotiximenous spoudastes pou tous dosane osa xalame gia tsigara ton mina gia mis8o tous anevasane se mixanes tous anevasane to i8iko ke tous vgalane ston dromo mpouloukia di8en na sosoune ton kosmos ke exoune gini ispraktores ton dromon ke tous exo di poles fores sto para ligo na fane ta moutra tous ke xalane ke tin ikona tis omorfis polis mas me tis kolo stoles tous

milame gia klotses ine ta atoma
pitsirikades anegkefali ke otan mazeftoun ena karo atopimata ke apo daftous 8a tous mazepsoun ke aftous ke 8a apologounte gia tis elipsis stin astinomia

ena karo malakies diladi


elada ine edo parte to xampari
i xora tis kseftilas

Αν δεν θέλεις να ακούς γνώμες άλλων φτιάξε ένα blog και γράφε εκεί....κράζεις τους Διας που στην τελική κάνουν την δουλειά που αν και έπρεπε δεν κάνανε ποτέ οι Ζητάδες. Ναι μπήκανε με βύσμα, ναι δεν εκπαιδεύτικαν σωστά αλλά κάνουν τις περιπολίες που δεν έκαναν οι ζηταδες και τις σκοπιές που δεν έκαναν ποτέ οι ειδικοί φρουροί...

g_m900
09/01/2011, 08:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
den mas niazi ti les esi
merikoi den goustaroume tosous polous vlakes stous dromous
anegkefalous apotiximenous spoudastes pou tous dosane osa xalame gia tsigara ton mina gia mis8o tous anevasane se mixanes tous anevasane to i8iko ke tous vgalane ston dromo mpouloukia di8en na sosoune ton kosmos ke exoune gini ispraktores ton dromon ke tous exo di poles fores sto para ligo na fane ta moutra tous ke xalane ke tin ikona tis omorfis polis mas me tis kolo stoles tous

milame gia klotses ine ta atoma
pitsirikades anegkefali ke otan mazeftoun ena karo atopimata ke apo daftous 8a tous mazepsoun ke aftous ke 8a apologounte gia tis elipsis stin astinomia

ena karo malakies diladi


elada ine edo parte to xampari
i xora tis kseftilas

ασχετο!
εδω μιλαμε για ενα δυστηχημα και εσυ απλα βρηκες αφορμη να πεις για την αστυνομια!

το μοναδικο τμημα της αστυνομιας που αποδεδειγμενα δουλευει αυτην την περιοδο (δεν κοβουν κλησεις οποτε το εισπρακτορες ειναι απλα κομπλεξισμος) απλα εσυ δεν θες να το βλεπεις στον δρομο επειδη θεωρεις οτι κατεχεις την τεχνη της οδηγησης καλυτερα απο τον καθενα...οποτε ...που να σταθουν μπροστα σου ολοι αυτοι οι ασχετοι...

ego_o_idios
09/01/2011, 08:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Night_Rider
Αν δεν θέλεις να ακούς γνώμες άλλων φτιάξε ένα blog και γράφε εκεί....κράζεις τους Διας που στην τελική κάνουν την δουλειά που αν και έπρεπε δεν κάνανε ποτέ οι Ζητάδες. Ναι μπήκανε με βύσμα, ναι δεν εκπαιδεύτικαν σωστά αλλά κάνουν τις περιπολίες που δεν έκαναν οι ζηταδες και τις σκοπιές που δεν έκαναν ποτέ οι ειδικοί φρουροί...

sta arxid@@ mas

to 8ema ine oti aftoi pou apokaloume giftous prepi na vgoun me tin karampina ke na ksekanoun kana dio diades na telionoume

ta pola logia ine ftoxia

an itane diko mou to pedi 8a ksekana mia ntouzina apo daftous

ke kofte tin propaganda gia tous mpatsous edo mesa min fortoso

g_m900
09/01/2011, 08:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Night_Rider
. Ναι μπήκανε με βύσμα, ναι δεν εκπαιδεύτικαν σωστά αλλά κάνουν τις περιπολίες που δεν έκαναν οι ζηταδες και τις σκοπιές που δεν έκαναν ποτέ οι ειδικοί φρουροί...

βυσμα? εξηγησε μου τι εννοεις βυσμα?

και για ποιες σκοπιες μιλας τις οποιες κανουν μονο ειδικοι φρουροι και δοκιμοι αστυφυλακες?

g_m900
09/01/2011, 08:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios


an itane diko mou to pedi 8a ksekana mia ntouzina apo daftous

ke kofte tin propaganda gia tous mpatsous edo mesa min fortoso

αν η γιαγια μου ειχε ροδες θα ηταν Ferrari.

ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΚΑΡΓΑ ΛΕΜΕ! κομμα της ΕΛ.ΑΣ θα ιδρυσουμε για να στη σπασουμε!

notakos600
09/01/2011, 08:25
Ρε σεις καλόπαιδα, χάθηκε ένα παιδί, νομίζετε πως έχουμε διάθεση να διαβάζουμε τις παπ@ριές σας;

ego_o_idios
09/01/2011, 08:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από g_m900
αν η γιαγια μου ειχε ροδες θα ηταν Ferrari.

ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΚΑΡΓΑ ΛΕΜΕ! κομμα της ΕΛ.ΑΣ θα ιδρυσουμε για να στη σπασουμε!

an ixes pio poli mialo 8a se epiane ponokefalos
8a sou pieze to kranio
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ke 8a mou klasete te parte fora

Hellspawn
09/01/2011, 08:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από g_m900
βυσμα? εξηγησε μου τι εννοεις βυσμα?

και για ποιες σκοπιες μιλας τις οποιες κανουν μονο ειδικοι φρουροι και δοκιμοι αστυφυλακες?

μια μεγάλη πλειοψηφία μπήκανε με μέσον και αρκετοί που είχανε μπει ήδη με μέσον σαν ειδικοί φρουροί μεταπήδησαν σε Διας.Με το να κάνουν οι δόκιμοι σκοπιές είμαι κάθετα αντίθετος αφού γι αυτό προσλήφθηκαν οι ειδικοί φρουροί...Πριν τους Δίας είχε γεμίσει η αθήνα ειδικούς φρουρούς να κάνουν τις περιπολίες που υποτίθεται ότι θα έκαναν οι δόκιμοι

οσον αφορά τοπαραπάνω post του ego_o_idios δεν έχω καμια ορεξη να κάθομαι να βρίζομαι σε ένα μοτοσυκλετιστικό forum για τα οποια προβλήματα έχεις εσύ με την αστυνομία(γιατί προς τα εκεί πάει...) οπότε το κόβω εδώ

vaska
09/01/2011, 08:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
sta arxid@@ mas

to 8ema ine oti aftoi pou apokaloume giftous prepi na vgoun me tin karampina ke na ksekanoun kana dio diades na telionoume

ta pola logia ine ftoxia

an itane diko mou to pedi 8a ksekana mia ntouzina apo daftous

ke kofte tin propaganda gia tous mpatsous edo mesa min fortoso

Επέστρεψε το μοτο επέστρεψε και ο άφρο με τις παπαρόλες του. Σταμάτα ρε τις βλακείες, κλείσε τον υπολογιστή και ξεκίνα πλέξιμο. Μία όψη μία ανάποδη. Σε 3 - 4 ώρες θα σου έχουν φύγει τα νεύρα και δεν θα θες να σκοτώσεις κανέναν, αααα και θα σου μείνουν και οι κάλτσες που θα πλέξεις


Παπάρα

:bigcry: :bigcry:

g_m900
09/01/2011, 08:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Night_Rider
μια μεγάλη πλειοψηφία μπήκανε με μέσον και αρκετοί που είχανε μπει ήδη με μέσον σαν ειδικοί φρουροί μεταπήδησαν σε Διας.Με το να κάνουν οι δόκιμοι σκοπιές είμαι κάθετα αντίθετος αφού γι αυτό προσλήφθηκαν οι ειδικοί φρουροί...Πριν τους Δίας είχε γεμίσει η αθήνα ειδικούς φρουρούς να κάνουν τις περιπολίες που υποτίθεται ότι θα έκαναν οι δόκιμοι

οσον αφορά τοπαραπάνω post του ego_o_idios δεν έχω καμια ορεξη να κάθομαι να βρίζομαι σε ένα μοτοσυκλετιστικό forum για τα οποια προβλήματα έχεις εσύ με την αστυνομία(γιατί προς τα εκεί πάει...) οπότε το κόβω εδώ

φιλε μου βυσμα δεν παιζει!
μονο στις εξετασεις και καλα τις ψυχοτεχνικες η στα αθληματα.
στα μορια δεν μπορει κανεις να βαλει παραπανω και οσοι το κανανε με πλαστα πτυχια και αλλαγμενα απολυτηρια απλα εχουν πιαστει μετα απο μεγαλη ερευνα! δεν παιζει κανεις το κεφαλι του ετσι ωστε να βολεψει καποιον στο δημοσιο. ειδικα σε διαδικασια που οτι κι αν κανεις διασταυρωνεται και αποδεικνυεται!

οσο για τον παλικαρο που απλα βγαζει χολη...δεν πειραζει! προβλημα του

ego_o_idios
09/01/2011, 08:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Night_Rider
μια μεγάλη πλειοψηφία μπήκανε με μέσον και αρκετοί που είχανε μπει ήδη με μέσον σαν ειδικοί φρουροί μεταπήδησαν σε Διας.Με το να κάνουν οι δόκιμοι σκοπιές είμαι κάθετα αντίθετος αφού γι αυτό προσλήφθηκαν οι ειδικοί φρουροί...Πριν τους Δίας είχε γεμίσει η αθήνα ειδικούς φρουρούς να κάνουν τις περιπολίες που υποτίθεται ότι θα έκαναν οι δόκιμοι

οσον αφορά τοπαραπάνω post του ego_o_idios δεν έχω καμια ορεξη να κάθομαι να βρίζομαι σε ένα μοτοσυκλετιστικό forum για τα οποια προβλήματα έχεις εσύ με την αστυνομία(γιατί προς τα εκεί πάει...) οπότε το κόβω εδώ

provlimata me tin astinomia aftin ka8 aftin den exoume me tous tropous tis exoume
afto to peristatiko me to koritsaki ine ena posa den exoun vgi stin fora?

ine pote dinaton na vgazoun ena karo pedakia pou gia logous anergias ke mourlas me tis mixanes vrikan stin astinomefsi tis xoras mou tropo na ektonononte stin ousia


tsampa mixanes tsampa kafsimo tsampa ola, xalia ekpedefsi ke mia ef8ini pou mpori na apovi mirea


ine dinaton i kavla gia kagkouries na ine arketi gia na vgis ston dromo na odigas san epagkelma?


me pia empiria tous empistevonte mixanes meta apo papakia emena me exi kopsi krios idrotas arketes fores me tis vlakies pou kanoun stous dromous

ke oloi aftoi vgenoun stous dromous ke den kanoun peripolia vlakies kanoun ke mazevonte san tis katines opou vroun ke milane gia mixanes ke onirevonte kontres ke super spor mixanakia

foveri omada

i den tous ixa mia ora pano apo tin mixani mou na tin 8avmazoun ke na me rotane pos ekino ke pos aftos ke na goustaroun ke oute elenxo oute tipota foeri astinomia kavlomeni kontrakides sta onira tous
ti na leme tora...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ego_o_idios
09/01/2011, 08:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Επέστρεψε το μοτο επέστρεψε και ο άφρο με τις παπαρόλες του. Σταμάτα ρε τις βλακείες, κλείσε τον υπολογιστή και ξεκίνα πλέξιμο. Μία όψη μία ανάποδη. Σε 3 - 4 ώρες θα σου έχουν φύγει τα νεύρα και δεν θα θες να σκοτώσεις κανέναν, αααα και θα σου μείνουν και οι κάλτσες που θα πλέξεις


Παπάρα

:bigcry: :bigcry:

re si gia kane mou to liana afto me tin anapodi opsi den mou vgeni
pos diladi na girizo to plexto apo tin anapodi?
me exis mperdepsi leme kana manual exis?:lol:

zefos1100xx
09/01/2011, 08:46
παιδια εχω ακουσει για το συμβαν , εδω διαβασα τις 3 πρωτες σελιδες και μετα ''χαθηκα''....


..οτι φταινε αποκλειστικα και ΜΟΝΟ οι γονεις το ειπε κανεις η ειμαι ο πρωτος που το λεει?


....γιατι μονο οι γονεις του κοριτσιου φταινε , δεν ξερω κατα ποσο γινομαι κατανοητος.....


Κριμα για το παιδακι.......
ενα γ@μοτροχαιο ηταν και τιποτα παραπανω , ευκαιρια για τους τσιγγανους να κανουν ξεσηκωμο....(κατι που με βαζει σε εντονες σκεψεις οτι οι γιουφτοι αδραξαν ευκαιρια για χρημα και λοιπες διεκεδικησεις...)


ενας οποιοσδηποτε αλλος γονιος αν χτυπαγε το παιδι του καποιο αυτοκινητο η μοτοσυκλετα θα ειχε πεθανει απο τις τυψεις του επειδη δεν το ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΡΙ.....

........Τωρα και εμεις να λεμε μ@λακιες επειδη ειμαστε αναρχοκομουνιστοεπαναστατες και δεν χωνευουμε τους μπατσους παραπαει.......

Hellspawn
09/01/2011, 08:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από g_m900
φιλε μου βυσμα δεν παιζει!
μονο στις εξετασεις και καλα τις ψυχοτεχνικες η στα αθληματα.
στα μορια δεν μπορει κανεις να βαλει παραπανω και οσοι το κανανε με πλαστα πτυχια και αλλαγμενα απολυτηρια απλα εχουν πιαστει μετα απο μεγαλη ερευνα! δεν παιζει κανεις το κεφαλι του ετσι ωστε να βολεψει καποιον στο δημοσιο. ειδικα σε διαδικασια που οτι κι αν κανεις διασταυρωνεται και αποδεικνυεται!

οσο για τον παλικαρο που απλα βγαζει χολη...δεν πειραζει! προβλημα του

Βύσμα ανέκαθεν έπαιζε και παντού!Τώρα αν έχουν αλλάξει τα πράγματα δεν το ξέρω οπότε δεκτή η αποψή σου αν και με κάποιες αμφιβολιές(στην ελλάδα ζούμε!!:rolleyes: )

ego_o_idios
09/01/2011, 08:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
παιδια εχω ακουσει για το συμβαν , εδω διαβασα τις 3 πρωτες σελιδες και μετα ''χαθηκα''....


..οτι φταινε αποκλειστικα και ΜΟΝΟ οι γονεις το ειπε κανεις η ειμαι ο πρωτος που το λεει?


....γιατι μονο οι γονεις του κοριτσιου φταινε , δεν ξερω κατα ποσο γινομαι κατανοητος.....


Κριμα για το παιδακι.......
ενα γ@μοτροχαιο ηταν και τιποτα παραπανω , ευκαιρια για τους τσιγγανους να κανουν ξεσηκωμο....(κατι που με βαζει σε εντονες σκεψεις οτι οι γιουφτοι αδραξαν ευκαιρια για χρημα και λοιπες διεκεδικησεις...)


ενας οποιοσδηποτε αλλος γονιος αν χτυπαγε το παιδι του καποιο αυτοκινητο η μοτοσυκλετα θα ειχε πεθανει απο τις τυψεις του επειδη δεν το ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΡΙ.....

........Τωρα και εμεις να λεμε μ@λακιες επειδη ειμαστε αναρχοκομουνιστοεπαναστατες και δεν χωνευουμε τους μπατσους παραπαει.......

afto ine ena simperasma pou evgales me to opio skeptiko exis
ama itane diko sou to pedi 8a mas tragoudages alo tragoudi

ase ama itane kori tou pagkalou 8a pigene oloi i omada dias gia kima ston xasapi...
ola exoun piotites posotites ke mpla mpla

kanis den edose se kanenan dia to dikeoma na odigai anekselenkta mesa se polis

gia na min prolavenis na stamatisis pas xoris oratotita ke me pola parapano apo oti prepi min parami8iazeste

g_m900
09/01/2011, 08:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
provlimata me tin astinomia aftin ka8 aftin den exoume me tous tropous tis exoume
afto to peristatiko me to koritsaki ine ena posa den exoun vgi stin fora?

ine pote dinaton na vgazoun ena karo pedakia pou gia logous anergias ke mourlas me tis mixanes vrikan stin astinomefsi tis xoras mou tropo na ektonononte stin ousia


tsampa mixanes tsampa kafsimo tsampa ola, xalia ekpedefsi ke mia ef8ini pou mpori na apovi
mirea


ine dinaton i kavla gia kagkouries na ine arketi gia na vgis ston dromo na odigas san epagkelma?


me pia empiria tous empistevonte mixanes meta apo papakia emena me exi kopsi krios idrotas arketes fores me tis vlakies pou kanoun stous dromous

ke oloi aftoi vgenoun stous dromous ke den kanoun peripolia vlakies kanoun ke mazevonte san tis katines opou vroun ke milane gia mixanes ke onirevonte kontres ke super spor mixanakia

foveri omada

i den tous ixa mia ora pano apo tin mixani mou na tin 8avmazoun ke na me rotane pos ekino ke pos aftos ke na goustaroun ke oute elenxo oute tipota foeri astinomia kavlomeni kontrakides sta onira tous
ti na leme tora...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ανεβασε ποστ παλικαρι μου! εδω υπαρχει και ενας σεβασμος προς το κοριτσακι!

ξεκολλα πια!

ανεβασε ενα ποστ στις αντιπαραθεσεις και τελειωνει εκει το πραγμα...η μαλλον αρχιζει

ego_o_idios
09/01/2011, 08:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από g_m900
ανεβασε ποστ παλικαρι μου! εδω υπαρχει και ενας σεβασμος προς το κοριτσακι!

ξεκολλα πια!

ανεβασε ενα ποστ στις αντιπαραθεσεις και τελειωνει εκει το πραγμα...η μαλλον αρχιζει

den exo na po tipota alo i diades ine gia klotses
ke sta 5 koritsakia ke 7 agorakia tipota giagioules kana papou 8a imaste edo ke 8a leme xazomares gia mia omadas vlakias

ke ante gia

zefos1100xx
09/01/2011, 09:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
afto ine ena simperasma pou evgales me to opio skeptiko exis
ama itane diko sou to pedi 8a mas tragoudages alo tragoudi

ase ama itane kori tou pagkalou 8a pigene oloi i omada dias gia kima ston xasapi...
ola exoun piotites posotites ke mpla mpla

kanis den edose se kanenan dia to dikeoma na odigai anekselenkta mesa se polis

gia na min prolavenis na stamatisis pas xoris oratotita ke me pola parapano apo oti prepi min parami8iazeste

δεν σε διαβαζω ρε φιλε.....πατησα quote να στο πω να το ξερεις.
...μπορει να εχεις δικιο , μπορει και οχι...αν ηξερα τι εγραψες θα σου ελεγα με βεβαιοτητα....

Hellspawn
09/01/2011, 09:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
den exo na po tipota alo i diades ine gia klotses
ke sta 5 koritsakia ke 7 agorakia tipota giagioules kana papou 8a imaste edo ke 8a leme xazomares gia mia omadas vlakias

ke ante gia

Οι γενικεύσεις δεν ισχύουν πουθενά και σε κάμία περίπτωση...Σε όποια δουλειά και να κοιτάξεις υπάρχουν κάποιοι που κάνουν την δουλειά τους και κάποιοι που δεν την κάνουν! Τώρα στο δημόσιο δυστυχώς, το ποσοστό αυτών που δεν κάνουν την δουλειά τους είναι πολύ μεγαλύτερο...

Βέβαια θα συμφωνήσω με το παραπάνω post σου ότιείμαστε έξω απ' το χορό και τα λέμε όλοι καλά αλλά θα ήταν άλλες οι αντιδράσεις μας αν ήταν το δικό μας παιδί

airpanos
09/01/2011, 09:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
to na anevazoune anideous stis mixanes ke na tous vgazoune ston dromo na pezoun tous serifides den exi kapia skopimotita? min ta vlepete ola me to di8en dikeo iparxoun ef8ines ke prepi na apodo8oun ke koloi prepi na kopoun ke otan pe8eni ena pedi kalitera na kanete isixia
i poles kouventes ine adikia xa8ike zoi edo pera den patise ntomata...

ke an iparxi 8eos aftoi i diades prepi na pane spiti tous arketa mas ta priksane




+οσα θες,να πανε σπιτι τους τα παλιοβλαχαδερα καθε μερα βαζουν κοντρες εξω απο το σπιτι μου με τα βαρκαντερο,ερε τι πληρωνουμε ελεος:bigcry:

vaska
09/01/2011, 09:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
re si gia kane mou to liana afto me tin anapodi opsi den mou vgeni
pos diladi na girizo to plexto apo tin anapodi?
me exis mperdepsi leme kana manual exis?:lol:


Όταν πλέκεις λαιμόκοψη ή γιακαδάκι ή φτέρνα στην κάλτσα, στο κλείσιμο και για μερικές σειρές (ανάλογα το μήκος που θες) πιάνεις έναν πόντο όψη τον επόμενο ανάποδη, μετά έναν πόντο όψη, τον επόμενο ανάποδη και ούτω καθ' εξής μέχρι να τελειώσεις. Θα σου στείλω με π.μ. φωτό αν δεν κατάλαβες. Έχω και σχεδιάκια, ζακάρ κλπ. Ότι θες πες μου, τι διάολο φόρουμ είμαστε.


:D :D :D

Hellspawn
09/01/2011, 09:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Όταν πλέκεις λαιμόκοψη ή γιακαδάκι ή φτέρνα στην κάλτσα, στο κλείσιμο και για μερικές σειρές (ανάλογα το μήκος που θες) πιάνεις έναν πόντο όψη τον επόμενο ανάποδη, μετά έναν πόντο όψη, τον επόμενο ανάποδη και ούτω καθ' εξής μέχρι να τελειώσεις. Θα σου στείλω με π.μ. φωτό αν δεν κατάλαβες. Έχω και σχεδιάκια, ζακάρ κλπ. Ότι θες πες μου, τι διάολο φόρουμ είμαστε.


:D :D :D


:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: Χριστός κι απόστολος!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

vaska
09/01/2011, 09:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Night_Rider
:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: Χριστός κι απόστολος!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Τι γελά ρε?????


Μάθε τέχνη κι άστηνε λέγανε οι παλιοί και είχανε δικιο. Τώρα στις δύσκολες μέρες του ΔΝΤ όταν δεν έχω δουλειά σαν πληροφορικάριος, θα βουτάω τις βελόνες και το κουβάρι και θα πλέκω κατά παραγγελία. Κουτσά στραβά ένα μεροκαματάκι (μαύρο) θα το βγάζω. Έτσι λοιπόν κι επειδή το πλέξιμο είναι χαλαρωτικό, συμβούλεψα και τον άφρο για να του φύγουν τα πολλά νεύρα.

Τσογλάνια ρε πστμ, δεν καταλαβαίνουν τπτ.

:rotflmao: :rotflmao:

Πάρτε και βίντεο.
http://www.ftiaxto.gr/content/view/128/

Hellspawn
09/01/2011, 09:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Τι γελά ρε?????


Μάθε τέχνη κι άστηνε λέγανε οι παλιοί και είχανε δικιο. Τώρα στις δύσκολες μέρες του ΔΝΤ όταν δεν έχω δουλειά σαν πληροφορικάριος, θα βουτάω τις βελόνες και το κουβάρι και θα πλέκω κατά παραγγελία. Κουτσά στραβά ένα μεροκαματάκι (μαύρο) θα το βγάζω. Έτσι λοιπόν κι επειδή το πλέξιμο είναι χαλαρωτικό, συμβούλεψα και τον άφρο για να του φύγουν τα πολλά νεύρα.

Τσογλάνια ρε πστμ, δεν καταλαβαίνουν τπτ.

:rotflmao: :rotflmao:

Πάρτε και βίντεο.
http://www.ftiaxto.gr/content/view/128/

ωχ, μιας και προς αυτόν τον τομέα κινούμαι κι εγώ λες να μάθω κανένα βελονάκι? Έχει και η γιαγιά μου μια ραπτομηχανή(κανονική όχι με ρόδες:rotflmao: :rotflmao: ) λες να την τσιμπήσω και να πιάσω δουλειά?:lol: :lol: :lol:

vaska
09/01/2011, 09:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Night_Rider
ωχ, μιας και προς αυτόν τον τομέα κινούμαι κι εγώ λες να μάθω κανένα βελονάκι? Έχει και η γιαγιά μου μια ραπτομηχανή(κανονική όχι με ρόδες:rotflmao: :rotflmao: ) λες να την τσιμπήσω και να πιάσω δουλειά?:lol: :lol: :lol:


δεν είναι κακό κι έχουν και καλές τιμές στην αγορά λόγω χειροποίητου τα πλεχτά σήμερα.

Εγώ κεντάω κι όλας, τσεβρεδάκια, σεμενάκια, Λευκαδίτικο, φουσκωτό, σταυροβελονιά, κομποβελονιά. Αμέ



:bigcry: :bigcry:

Εχετλαίος
09/01/2011, 10:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Όταν πλέκεις λαιμόκοψη ή γιακαδάκι ή φτέρνα στην κάλτσα, στο κλείσιμο και για μερικές σειρές (ανάλογα το μήκος που θες) πιάνεις έναν πόντο όψη τον επόμενο ανάποδη, μετά έναν πόντο όψη, τον επόμενο ανάποδη και ούτω καθ' εξής μέχρι να τελειώσεις. Θα σου στείλω με π.μ. φωτό αν δεν κατάλαβες. Έχω και σχεδιάκια, ζακάρ κλπ. Ότι θες πες μου, τι διάολο φόρουμ είμαστε.

:eyepop:
Έχεις αρχίσει να με τρομάζεις ρε μάγκα!

gs 500 f
09/01/2011, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
sta arxid@@ mas

to 8ema ine oti aftoi pou apokaloume giftous prepi na vgoun me tin karampina ke na ksekanoun kana dio diades na telionoume

ta pola logia ine ftoxia

an itane diko mou to pedi 8a ksekana mia ntouzina apo daftous

ke kofte tin propaganda gia tous mpatsous edo mesa min fortoso

κανoνισε να τα πατησεις και να πονας!!!
αν αφηνες καθε μερα το παιδακι σου στο δρομο με κινδυνο να το πατησει κανα αυτοκινητο εγω αν ημουν εισαγγελεας θα σε ειχα μπακγλαρωσει για εκθεση ανηλικου σε κινδυνο!!!
αραγε ποσες φορες θα την ειχε γλυτωσει το παιδακι απο τα αυτοκινητα ???
οσο το αλλο που λες δεν πρεπει να στεκεις καλα μου φενετε που λες οτι αν ησουν γυφτος θα ειχες καθαρισει κανα δυο ΔΙΑ...δηλαδη αν ηταν υδραυλικος ο οδηγος τι θα ειχες καθαρισει?αυτα που λες απο την λεκανη?

κριμα το κοριτσακι!!!!! κριμα......

gs 500 f
09/01/2011, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
an ixes pio poli mialo 8a se epiane ponokefalos
8a sou pieze to kranio
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ke 8a mou klasete te parte fora


προσεχε ρε παιδακι μου ,μπορει να διαβαζει ο πατερας σου εδω μεσα και να γραφει μην τον βριζεις!!!

gs 500 f
09/01/2011, 10:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από ego_o_idios
provlimata me tin astinomia aftin ka8 aftin den exoume me tous tropous tis exoume
afto to peristatiko me to koritsaki ine ena posa den exoun vgi stin fora?

ine pote dinaton na vgazoun ena karo pedakia pou gia logous anergias ke mourlas me tis mixanes vrikan stin astinomefsi tis xoras mou tropo na ektonononte stin ousia


tsampa mixanes tsampa kafsimo tsampa ola, xalia ekpedefsi ke mia ef8ini pou mpori na apovi mirea


ine dinaton i kavla gia kagkouries na ine arketi gia na vgis ston dromo na odigas san epagkelma?


me pia empiria tous empistevonte mixanes meta apo papakia emena me exi kopsi krios idrotas arketes fores me tis vlakies pou kanoun stous dromous

ke oloi aftoi vgenoun stous dromous ke den kanoun peripolia vlakies kanoun ke mazevonte san tis katines opou vroun ke milane gia mixanes ke onirevonte kontres ke super spor mixanakia

foveri omada

i den tous ixa mia ora pano apo tin mixani mou na tin 8avmazoun ke na me rotane pos ekino ke pos aftos ke na goustaroun ke oute elenxo oute tipota foeri astinomia kavlomeni kontrakides sta onira tous
ti na leme tora...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

βρε συ μαθε να γραφεις ελληνικα,εστω και με ορθογραφικα και εγω κανω γιατι ο δασκαλος μου ειχε βγαλει μονο το σχολαρχειο και δεν μουμαθε περισσοτερα αλλα τουλαχιστον δεν θα κουραζομαι να σε αποκρυπτογραφω!!!!

alex k8
09/01/2011, 15:28
-μο μιμη το παιδι μας επεσε στον υπονομο!
-μο δεν πειραζει θα κανουμε αλλο!

κριμα,κριμα το κοριτσακι:(

alex k8
09/01/2011, 15:36
παιδια ας το σταματησουμε εδω και ας συμφωνησουμε οτι ακομα κ στον ροσι μπορει να συμβει κατι αναλογο
ολοι κυκλοφορουμε στον δρομο,πρεπει να εχουμε ολοι το νου μας ειτε καβαλαμε μηχανη,αυτοκινητο ειτε ημαστε με τα ποδια

airpanos
09/01/2011, 19:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex k8
παιδια ας το σταματησουμε εδω και ας συμφωνησουμε οτι ακομα κ στον ροσι μπορει να συμβει κατι αναλογο
ολοι κυκλοφορουμε στον δρομο,πρεπει να εχουμε ολοι το νου μας ειτε καβαλαμε μηχανη,αυτοκινητο ειτε ημαστε με τα ποδια



ο ροσσι κυκλοφορει με σκουτερ:smokin:

webassasin
09/01/2011, 21:33
αφηστε τον,μην του μιλατε.
στραβωθηκα μεχρι να αποκρυπτογραφησω τα κειμενα του κ τελικα νευριασα με τον τροπο και τη λογικη του.

sniper
10/01/2011, 04:27
Η υπομονή μου έχει όρια.....

supermotard13
19/01/2011, 19:49
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΝ ΓΙΑ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟ, ΦΟΡΟΥΝ ΤΙΣ ΠΑΡΩΠΙΔΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΜΕΧΡΙ Κ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΝΑ ΣΤΗΝΟΥΝ ΛΑΙΚΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ:a018: ΕΧΟΥΝ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΥΦΤΟΥΣ Κ ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΠΟΣΟ ΕΚΤΕΘΕΙΜΕΝΑ ΑΦΗΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟΥΣ ΟΔΙΚΟΥΣ Η ΜΗ? ΗΤΑΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ Κ ΕΙΔΑΝ ΤΙ ΣΥΝΕΒΗ? Η ΕΚΠΑΙΔΕΥΟΥΝ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΤΟΥΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥΣ ΤΗΣ ΔΙΑΣ Κ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΚΠΑΙΔΕΥΤΟΙ?? ΠΟΣΟ ΚΟΜΠΛΕΞ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΑΥΡΙΟ Ν ΑΝΑΓΚΑΣΤΟΥΝ, (ΠΟΥ ΤΟ ΑΠΕΥΧΟΜΑΙ) ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΒΟΗΘΕΙΑ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΛΕΜΕΝΗ ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥΣ, ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΒΡΙΖΟΥΝ:confused: