PDA

View Full Version : αφαιρεση tank pad



lanzaman
07/01/2011, 15:24
παιδια ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ σε ολους
μια ερωτησουλα εχω...
πως βγαζω το tank pad?? δε θελω να αφησω σημαδια
και μετα θελω να το ξανακολλησω..
απλα εχει κολλησει στραβα απο τον προηγουμενο ιδιοκτητη.
αν το βγαλω ξανακολλαει??

ευχαριστω

McGyver
07/01/2011, 15:29
Δοκίμασε σιγά σιγά με πιστολάκι για τα μαλλιά.

Αν και δε νομίζω να κολλήσει ξανά...

lanzaman
08/01/2011, 02:05
καταλαβα...
καλα τοτε
το πεταω και περνω αλλο...
θενκ κιου μακγκαίβερ:wave2:

ares_tz
08/01/2011, 05:20
Παίδες χρειάζεται να βάψω ρεζερβουάρ και μου ειπαν αν ξεκολλήσει το tankpad, δεν ξανακολλάει..οποτε 30ευρώ καινουργιο απο Suzuki...


:confused:

zefos1100xx
08/01/2011, 05:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Δοκίμασε σιγά σιγά με πιστολάκι για τα μαλλιά.

Αν και δε νομίζω να κολλήσει ξανά...

ακριβως ετσι ξεκολαει...σωστος!


Για να κολλησει παλι μετα χρειαζεσαι αυτο:


220430

zefos1100xx
08/01/2011, 05:37
Το υλικο στην φωτο ειναι ενα φυλο κολλας διπλης οψεως.

....ξεκολλας την μια οψη της ζελατινας , την κολλας στο Tank pad , μετα αφου κολλησει στην μια επιφανεια ξεκολλας και την αλλη οψη και μενει ενα πολυ ψιλο παφυλακι κολλητικης ζελατινης (χωρις φορεα) , ευθυγραμιζεις σωστα το pad και κολλας στο ντεποζιτο...

...μονο μην εχεις περασει καμια αλοιφη γιατι δεν θα πιασει τιποτα πανω μετα.

Αυτο το υλικο ειναι τοσο λεπτο που κανει ακομα και για να κολλησεις ενα μαμισιο αυτοκολλητο (αν ''σηκωθηκε'' καμια γωνια του κλπ)....

Το βρισκεις σε αυτοκολληταδες αυτοκινητων και επιγραφων , αν δεν βρεις στειλε πμ να σου δωσω εγω λιγο να κανεις δουλεια σου.

lanzaman
08/01/2011, 06:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
Το υλικο στην φωτο ειναι ενα φυλο κολλας διπλης οψεως.

....ξεκολλας την μια οψη της ζελατινας , την κολλας στο Tank pad , μετα αφου κολλησει στην μια επιφανεια ξεκολλας και την αλλη οψη και μενει ενα πολυ ψιλο παφυλακι κολλητικης ζελατινης (χωρις φορεα) , ευθυγραμιζεις σωστα το pad και κολλας στο ντεποζιτο...

...μονο μην εχεις περασει καμια αλοιφη γιατι δεν θα πιασει τιποτα πανω μετα.

Αυτο το υλικο ειναι τοσο λεπτο που κανει ακομα και για να κολλησεις ενα μαμισιο αυτοκολλητο (αν ''σηκωθηκε'' καμια γωνια του κλπ)....

Τ ο βρισκεις σε αυτοκολληταδες αυτοκινητων και επιγραφων , αν δεν βρεις στειλε πμ να σου δωσω εγω λιγο να κανεις δουλεια σου.

ΩΡΑΙΟΣ ο ζεφος!!!:beer: :beer: :beer:
εχω γνωστο μου αυτοκολλητα θα παω να μου δωσει λιγο..
θενκ γιου του!!!
:D

ares_tz
17/01/2011, 14:37
Tα αυτοκολλητα μου τελικά ξεκόλλησαν με θερμοπίστολο και απο οτι φανταζομαι θα ξανακολλησουν με κολλα διπλής όψεως...

:wave2:

zefos1100xx
17/01/2011, 15:03
οχι διπλης οψεως αυτην την ''αρφωδη'' που ειναι γενικης χρησης!...θα αρχισει γρηγορα να ''σηκωνεται'' στις ακρες.

θα χρειστεις μια κολλα σαν αυτη που εδειξα στην φωτο!.......ειναι πολυ πιο ισχυρη και δεν αφηνει κενο ουτε χιλιοστο για να μαγκωσει σε καποιο ρουχο και να ξεκολλησει.

Allst@rf
17/01/2011, 16:00
αν θες να το κολλήσεις και να μην ξανάασχοληθείς πότε,βαλε του βενζινοκόλλα.