PDA

View Full Version : Ευχαριστώ Καπετάνιο!



John Steed
08/01/2011, 06:23
Ίσως κάποιοι να μην γνωρίζετε πως πρίν από 2-3 χρόνια είχα αγοράσει ένα παντελόνι για μηχανή, αλλά μου ήταν αρκετά στενό.

Μέσα στην απελπισία μου, πόσταρα το πρόβλημά μου στο μοτο.γρ και για καλή μου τύχη βρέθηκε ένας καλός άνθρωπος που με λυπήθηκε (Cpt. Haddock) και προσφέρθηκε να το φορέσει μέχρι να ανοίξει....


Μετά από αμέτρητα χιλιόμετρα και ταξίδια, ακόμη και μέχρι το βορειότερο άκρο της ευρώπης, ο καπετάνιος επιτέλους με διαβεβαίωσε πως τώρα θα μου κάνει γάντι...


Και έτσι έγινε....




Ευχαριστώ Καπετάνιε που μου προσέφερες την επιπλέον ασφάλεια στις βόλτες μου...

Επίσης, θα ήθελα να παροτρύνω κι άλλους που έχουν εξοπλισμό που πλέον δεν χρειάζονται, να τον χαρίζουν, όσο παλιός και φθαρμένος μπορεί να είναι. Υπάρχουν πολλοί που ίσως να διανύουν μία περίοδο οικονομικής στενότητας και να σωθούν από μια τέτοια κίνηση....



:beer: :beer: :beer: :beer:


220431

John Steed
08/01/2011, 06:40
Και για του λόγου το αληθές.....


220433

dmf
08/01/2011, 06:42
οχι δεν ειναι photoshop :p

vaska
08/01/2011, 06:43
Τι χαζός που είσαι....


Αν μου το έδινες εμένα να στο ΑΝΟΙΞΩ, τώρα θα χωράγατε κι εσύ και η κοπελιά σου μέσα


χαχαχαχα

δύο σε ένα που λέμε

:rotflmao: :rotflmao:

John Steed
08/01/2011, 06:43
:a22: :a22: :a13:

Ichigo
08/01/2011, 06:44
Κανεις που κάνεις τη φωτοσοπία, βάλε τουλάχιστον και σωστή γραμματοσειρά :smokin:

John Steed
08/01/2011, 06:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Τι χαζός που είσαι....


Αν μου το έδινες εμένα να στο ΑΝΟΙΞΩ, τώρα θα χωράγατε κι εσύ και η κοπελιά σου μέσα


χαχαχαχα

δύο σε ένα που λέμε

:rotflmao: :rotflmao:

Δεν είχες προσφερθεί....

Τι να σου κάνω...

Πάντως θα σε έχω στα υπόψη μου....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

John Steed
08/01/2011, 06:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ingenius
Κανεις που κάνεις τη φωτοσοπία, βάλε τουλάχιστον και σωστή γραμματοσειρά :smokin:

Η Arial δεν είναι....?

Cpt. Haddock
08/01/2011, 09:04
Ρεεεεεεε.... :blush:

devil's animal
08/01/2011, 09:37
συγνωμη δλδ αλλα....εδωσες εσυ το παντελονι σου και το φορεσε ο καπετανιος για τοσα χλμ...και του λες και ευχαριστω??

πηρες εσυ ενα καινουργιο παντελονι και ο αλλος το χαρηκε...ΕΦΑΓΕ ΤΟΣΕΣ ΒΡΟΧΕΣ...το μετετρεψε σε μεταχειρισμενο...βασικα το δανειστηκε...και παιρνει και ΕΥΣΗΜΑ???:eek: :eyepop: :sick:




αμα ειναι ετσι...
ρε μαγκες, εγω προτιθεμαι να παιρνω τις ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ σας μοτοσυκλετες...να τις στρωνω, να τους δουλεψω τον κινητηρα στο τερμα για να πατησουν τα μεταλα, να στρωσουν τα φρενα...θα τους κανω και την πρωτη αλλαγη λαδιων...και μετα θα σας τις δινω...και θελω να μου στησετε και ανδριαντα εδω μεσα στην κεντρικη σελιδα που να λεει με μεγαλα γραμματα "Ο ΕΥΕΡΓΕΤΗΣ DEVIL'S ANIMAL"!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DAYMAN
08/01/2011, 09:37
Καλαποδι για να ανοιξει το παπουτσι.Αυτη η διαδικασια (δανεισε παντελονι για να ανοιξει) πως λεγεται;;)

Cpt. Haddock
08/01/2011, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
συγνωμη δλδ αλλα....εδωσες εσυ το παντελονι σου και το φορεσε ο καπετανιος για τοσα χλμ...και του λες και ευχαριστω??

οχι ρε χαλια... :wave2:

notakos600
08/01/2011, 09:44
Long live the pactain. :rotflmao: :rotflmao:


220445

devil's animal
08/01/2011, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
οχι ρε χαλια... :wave2:


ε,τοτε??:confused:

Allst@rf
08/01/2011, 09:52
α ρε Steed...

μόνο εσυ θα μπορούσες να ανοίξεις τέτοιο θρέντ...

Μη πας με το σταυρό στο χέρι φιλαράκι...οι εποχές είναι δύσκολες!

Cpt. Haddock
08/01/2011, 09:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ε,τοτε??:confused:

Δικο μου ηταν το παντελονι και το χαρισα με αγγελια.

:wave2:

notakos600
08/01/2011, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
α ρε Steed...

μόνο εσυ θα μπορούσες να ανοίξεις τέτοιο θρέντ...

Μη πας με το σταυρό στο χέρι φιλαράκι...οι εποχές είναι δύσκολες!


Δε παίζεσαι ρε μάγκα, ειλικρινά. :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

devil's animal
08/01/2011, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Δικο μου ηταν το παντελονι και το χαρισα με αγγελια.

:wave2:

:a012: τοτε
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

notakos600
08/01/2011, 09:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Δικο μου ηταν το παντελονι και το χαρισα με αγγελια.

:wave2:



:a012: :a012: :a012:

Allst@rf
08/01/2011, 10:01
:confused: :confused:

notakos600
08/01/2011, 10:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
:confused: :confused:


:wave2: :rotflmao: :rotflmao:

Cpt. Haddock
08/01/2011, 10:19
Μοντς, ας το φαει καποιος αυτο το θρεντ πλζ

:wave2:

notakos600
08/01/2011, 10:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Μοντς, ας το φαει καποιος αυτο το θρεντ πλζ

:wave2:


Πάντως, κάπως έτσι ξεκίνησε ο κατήφορος και η εξαφάνιση του sniper...

Allst@rf
08/01/2011, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Μοντς, ας το φαει καποιος αυτο το θρεντ πλζ

:wave2:

έχεις ξεφύγει τελείως εσυ λέμε...

Αμ σου ζητάν ευχαριστω,αμ να το "φάει" το θρέντ κάποιος...

Και μετά νότακο γελάς με αυτό που ποσταρα παραπάνω...

notakos600
08/01/2011, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
έχεις ξεφύγει τελείως εσυ λέμε...

Αμ σου ζητάν ευχαριστω,αμ να το "φάει" το θρέντ κάποιος...

Και μετά νότακο γελάς με αυτό που ποσταρα παραπάνω...


Γι αυτό ακριβώς γέλασα.
Στο καλάθι δε χωρά, στο κοφίνι περισσεύει.

Cpt. Haddock
08/01/2011, 10:36
Μαγκες.

1) Αφου το θρεντ με αφορα, μπορω να ζητησω να φυγει

2) Δε χρειάζονται ευχαριστω ουτε ρισπεκτ, ουτε τιποτα. Ενα μεταχειρσμένο παντελονι ειχα και το χαρισα. Το θεωρω αυτονόητη πραξη και χαιρομαι που φανηκε χρησιμο σε καποιον. Και θα το ξανακανα ευχαριστως, οπως το εχω κανει με ενα κρανος που χαρισα παλιοτερα.

Απλα το θρεντ αφ' ενος με κανει να νιωθω αμηχανα, αφ' ετερου προκαλει ανουσια ποστακια σαν τα δικα σας.

@John Steed, χαιρομαι που σε βολεψε το παντελονι και να το χαρεις οσο μπορεις :beer: :beer: :beer:

TROOPER
08/01/2011, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Μαγκες.

...

ελα μωρε ηλια.πολλα λες.

πες ενα ''παρακαλω ρε αδελφε,να σαι καλα'' και βαλε και ενα εμοτικον με το ροζ μαγουλακι που σου παει πολυ και αστο.αμαν.θεμα απο κει που δεν υπαρχει δημιουργεις.

:wave2:

DrEvil
08/01/2011, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
2) Δε χρειάζονται ευχαριστω ουτε ρισπεκτ, ουτε τιποτα. Ενα μεταχειρσμένο παντελονι ειχα και το χαρισα. Το θεωρω αυτονόητη πραξη και χαιρομαι που φανηκε χρησιμο σε καποιον. Και θα το ξανακανα ευχαριστως, οπως το εχω κανει με ενα κρανος που χαρισα παλιοτερα.



Εκεί νομίζω είναι η ουσία, το επισήμανε και ο Στηντ.

Δεν είναι αυτονόητο για όλους.
Μια προτροπή με παράδειγμα είναι αυτό το θρεντάκι.;)

Shaolin Monk
08/01/2011, 10:54
:a19:


Kaπ, μηπως σου περισευει τιποτα σε τιγρε σωβρακοφανελα 1050 νουμερο που θα μου κανει γαντι; :confused:

SVX
08/01/2011, 11:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Ίσως κάποιοι να μην γνωρίζετε πως πρίν από 2-3 χρόνια είχα αγοράσει ένα παντελόνι για μηχανή, αλλά μου ήταν αρκετά στενό.

Μέσα στην απελπισία μου, πόσταρα το πρόβλημά μου στο μοτο.γρ και για καλή μου τύχη βρέθηκε ένας καλός άνθρωπος που με λυπήθηκε (Cpt. Haddock) και προσφέρθηκε να το φορέσει μέχρι να ανοίξει....



δε ξερω ποιος ειναι αυτος ΔΕΞΙΑ στη ΦΩΤο....αλλα πες του φαινεται πολυ χλωμος...
























:cry: :cry: :cry:

dmf
08/01/2011, 11:55
και να επισκεφτει αμεσα ορθοδοντικο :bigcry:

spyro
08/01/2011, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ελα μωρε ηλια.πολλα λες.

πες ενα ''παρακαλω ρε αδελφε,να σαι καλα'' και βαλε και ενα εμοτικον με το ροζ μαγουλακι που σου παει πολυ και αστο.αμαν.θεμα απο κει που δεν υπαρχει δημιουργεις.

:wave2:

:a01:

Allst@rf
08/01/2011, 14:54
έλα λεγε τώρα ,ποιο από όλα τα ποστ σε πείραξε και θες να σβηστεί το θρέντ;

στο κάτω κάτω δε το άνοιξες εσυ το θρέντ.άλλος το άνοιξε και αφορά εσένα.

Τι στο καλό ,οποίο θρέντ σε αφορά ,υπόκεινται σε πνευματικα δικαιώματα, και κρίνεις αν θα μείνει ή θα σβηστεί;

John Steed
09/01/2011, 06:34
@Devil's Animal: Τι να σου κάνω που κι εσένα δεν σε ήξερα νωρίτερα... Δεν υπάρχει τίποτα πιό βαρετό από το να στρώνεις παπάκι (max40km)!

Στη μηχανή που θα πάρω θα σε χρειαστώ να μου πατήσεις τα μέταλλα λιγουλάκι....


@Allst@rf: Σε ευχαριστώ για τη συμβουλή, αλλά μην ανησυχείς. Έχω φάει αρκετά σκ@τ@ μέχρι τώρα και δεν είμαι τόσο αφελής όσο μπορεί να φαντάζω.... Απλά θέλω να ζήσω ένα καλύτερο αύριο.... Με περισσότερη αλληλεγγύη....

@Cpt. Haddock: Αυτό το thread εξυπηρετεί δύο σκοπούς. Αφ'ενός να σε ευχαριστήσω και να δεις το παντελόνι σου φορεμένο να χαρείς και αφ'ετέρου ως παράδειγμα προς μίμηση.

Όλοι έχουμε πράγματα που δεν χρειαζόμαστε. Γιατί να μην τα χαρίσουμε? Είναι η καλύτερη κίνηση και η ηθική ικανοποίηση είναι η καλύτερη ανταμοιβή!


Ο φίλος στα δεξιά είναι ο xtzman, ο οποίος ανέλαβε χρέη δασκάλου....


@Shaolin Monk: Αυτή σου κάνει? Να την γδάρω????


220471

Lioulios
09/01/2011, 06:59
:lol: :lol: :lol:

Allst@rf
09/01/2011, 07:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
@Devil's Animal: Τι να σου κάνω που κι εσένα δεν σε ήξερα νωρίτερα... Δεν υπάρχει τίποτα πιό βαρετό από το να στρώνεις παπάκι (max40km)!

Στη μηχανή που θα πάρω θα σε χρειαστώ να μου πατήσεις τα μέταλλα λιγουλάκι....


@Allst@rf: Σε ευχαριστώ για τη συμβουλή, αλλά μην ανησυχείς. Έχω φάει αρκετά σκ@τ@ μέχρι τώρα και δεν είμαι τόσο αφελής όσο μπορεί να φαντάζω.... Απλά θέλω να ζήσω ένα καλύτερο αύριο.... Με περισσότερη αλληλεγγύη....

@Cpt. Haddock: Αυτό το thread εξυπηρετεί δύο σκοπούς. Αφ'ενός να σε ευχαριστήσω και να δεις το παντελόνι σου φορεμένο να χαρείς και αφ'ετέρου ως παράδειγμα προς μίμηση.

Όλοι έχουμε πράγματα που δεν χρειαζόμαστε. Γιατί να μην τα χαρίσουμε? Είναι η καλύτερη κίνηση και η ηθική ικανοποίηση είναι η καλύτερη ανταμοιβή!


Ο φίλος στα αριστερά είναι ο xtzman, ο οποίος ανέλαβε χρέη δασκάλου....


@Shaolin Monk: Αυτή σου κάνει? Να την γδάρω????


οχι ,μην το βλεπεις σαν συμβουλη...

αυτο που κανεις ειναι ωραιο και αξιοσεβαστο...

απλα ,με τοσα που εχουμε δει και ακουσει μας μοιαζει λιγο περιεργο που υπαρχουν ανθρωποι που δεν ντρεπονται να πουν δημοσια ευχαριστω...

στη τελικη ,μεταξυ αστειου και σοβαρου το ειπα...

Lioulios
09/01/2011, 12:22
Παιδιά χωρίς πλάκα και σοβαρά τώρα ...

Χθές πήγα σε ένα γάμο και με έκοψαν τα σκαρπίνια (καινούρια).

Αν υπάρχει κάποιος με 42 νούμερο πόδι και με μικρό κουτεπιέ , (μην κοπεί και αυτός) ας το πει αν τα θέλει να του τα δόσω να μου τα στρώσει .

Πρόκειτε για φοβερό κομάτι .Τραβάει τα βλέματα . Όλα τα γκομενάκια εμένα γάζωναν . Εγγύηση !

:winka: :winka:

John Steed
09/01/2011, 17:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
Παιδιά χωρίς πλάκα και σοβαρά τώρα ...

Χθές πήγα σε ένα γάμο και με έκοψαν τα σκαρπίνια (καινούρια).

Αν υπάρχει κάποιος με 42 νούμερο πόδι και με μικρό κουτεπιέ , (μην κοπεί και αυτός) ας το πει αν τα θέλει να του τα δόσω να μου τα στρώσει .

Πρόκειτε για φοβερό κομάτι .Τραβάει τα βλέματα . Όλα τα γκομενάκια εμένα γάζωναν . Εγγύηση !

:winka: :winka:

Τί το περάσατε εδώ κύριε??? :mad:

Εδώ είναι σοβαρό μοτοσυκλετιστικό φόρουμ!

Αν είχατε κανένα ζευγάρι μπότες τουριστάδικες, ευχαρίστως να σας βοηθούσαμε....














Για τα μπουζούκια κάνουν? Έχω κι έναν γάμο τον άλλο μήνα. Να περάσω αύριο να τα πάρω? :look:

BLACKGAS
09/01/2011, 17:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
Παιδιά χωρίς πλάκα και σοβαρά τώρα ...

Χθές πήγα σε ένα γάμο και με έκοψαν τα σκαρπίνια (καινούρια).

Αν υπάρχει κάποιος με 42 νούμερο πόδι και με μικρό κουτεπιέ , (μην κοπεί και αυτός) ας το πει αν τα θέλει να του τα δόσω να μου τα στρώσει .

Πρόκειτε για φοβερό κομάτι .Τραβάει τα βλέματα . Όλα τα γκομενάκια εμένα γάζωναν . Εγγύηση !

:winka: :winka:

Αφού θέλεις να σου στρώσουν τα σκαρπίνια και όχι τη νύφη (ξέρεις έχω νύφη που μου πάτησε τον κάλο, 1.75 και 68 κιλά, ξανθιά με πράσινα μάτια, όποιος θέλει να τη στρώσει) όλα καλά bro!


:D

sniper
09/01/2011, 17:31
Ποιος είπε ότι εξαφανίστηκα; :nono:


Κάπτεν, ένα ευχαριστώ ρε σου είπε ο άνθρωπος...


Άσχετα αν κάποιοι για να το καταλάβουν πρέπει να διαβάσουν Νίτσε :lol: :lol: :lol:

dmf
09/01/2011, 17:32
γεια σου sniper :wave2:

notakos600
09/01/2011, 17:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ποιος είπε ότι εξαφανίστηκα; :nono:


Κάπτεν, ένα ευχαριστώ ρε σου είπε ο άνθρωπος...


Άσχετα αν κάποιοι για να το καταλάβουν πρέπει να διαβάσουν Νίτσε :lol: :lol: :lol:


Ωχχχ...


220530

Allst@rf
09/01/2011, 17:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ποιος είπε ότι εξαφανίστηκα; :nono:


Κάπτεν, ένα ευχαριστώ ρε σου είπε ο άνθρωπος...


Άσχετα αν κάποιοι για να το καταλάβουν πρέπει να διαβάσουν Νίτσε :lol: :lol: :lol:

εμείς φταίμε δηλαδή που παλεύουμε κάθε μέρα με τέρατα και έχουμε γίνει και οι ίδιοι τέρατα;

John Steed
09/01/2011, 17:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
εμείς φταίμε δηλαδή που παλεύουμε κάθε μέρα με τέρατα και έχουμε γίνει και οι ίδιοι τέρατα;


:a23: :a23:


Θα έβαζα την αληθινή πηγή, αλλά θα βάλω αυτή που μου ταιριάζει καλύτερα: Baldur's Gate:beer: :beer:


...και παραθέτω: And when you gaze long into an abyss the abyss also gazes into you.....

Allst@rf
09/01/2011, 17:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
:a23: :a23:


Θα έβαζα την αληθινή πηγή, αλλά θα βάλω αυτή που μου ταιριάζει καλύτερα: Baldur's Gate:beer: :beer:


:winka:

daz
09/01/2011, 18:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
εμείς φταίμε δηλαδή που παλεύουμε κάθε μέρα με τέρατα και έχουμε γίνει και οι ίδιοι τέρατα;



Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
:a23: :a23:

Θα έβαζα την αληθινή πηγή, αλλά θα βάλω αυτή που μου ταιριάζει καλύτερα: Baldur's Gate:beer: :beer:

...και παραθέτω: And when you gaze long into an abyss the abyss also gazes into you.....

Υπάρχει εξήγηση. :wacko:
"Ο άνθρωπος είναι ένα σκοινί τεντωμένο ανάμεσα στο ζώο και τον υπεράνθρωπο, ένα σκοινί πάνω από την άβυσσο"