PDA

View Full Version : Αττική Οδός - Περιπολικό



McGyver
02/08/2005, 20:47
Μετά από πάρα πολλά χιλιόμετρα στις δύο ρόδες (260 και κάτι :D ), ήρθε η ώρα μου να διηγηθώ την πρώτη μου ιστορία...

Γυρνάω πριν από καμιά ώρα από τη δουλειά μέσω Αττικής Οδού.

Περνώντας την έξοδο της Παιανίας και όντας στη δεξιά λωρίδα (τελικιασμένος στα 110 km/h :D) βλέπω ένα περιπολικό να είναι έτοιμο να μπει στο δρόμο...

Κορνάρω διακριτικά μπας και δε με έχει δει και συνεχίζω την πορεία μου.
Το περιπολικό βγαίνει πίσω μου, επιταχύνει μπαίνει στη μεσαία και με προσπερνά.

Μετά από περίπου 500 μέτρα, ξαναμπαίνει στη δεξιά, μετά στη λωρίδα έκτακτης ανάγκης και φρενάρει.
Εγώ ακάθεκτος το προσπερνάω, οπότε το περιπολικό επιταχύνει και πάλι, βγαίνει στη μεσαία και έρχεται δίπλα μου...

Βλέπω τον οδηγό και το συνοδηγό να κοιτούν απορημένοι το Varaderάκι σα να λένε:
"Μα καλά, αφού γράφει Varadero γιατί φορά όλο του τον εξοπλισμό και δεν πάει με 200;;;;; :confused: "...

Να 'στε πάντα καλά παιδιά και να μας προσέχετε!

ΥΓ: Χωρίς καμιά πρόθεση να θίξω τους συνειδητοποιημένους Varaderιστές. Να εξηγιόμαστε, να μην παρεξηγιόμαστε...

Xlitos
03/08/2005, 00:32
χεχε..σε μένα έτυχε 2 φορές.Μια στα διόδια και μια σε βενζινάδικο.

Έχω δει όμως αμέτρητες γκριμάτσες με την απάντηση μου στην ερώτηση ''Πόσα κυβικά είναι;''
Ρε άλλος σήκωνε το φρύδι,άλλος γούρλωνε τα μάτια άλλος με το στόμα ανοιχτό! :lol: Πολύ γέλιο λέμε! :lol:

Βέβαια μια φορά στα φανάρια ήταν κάτι κουραδοφαναράκηδες με παπάκια(ξέρεις απ'αυτούς που έχουν βγάλει την εξάτμιση από το παπί,σκουλαρικάκι,καρφάκια και πάνω-κάτω,πάνω-κάτω,πάνω-κάτω την λεωφόρο και χαίρονται) και γελάγανε και κάνανε σχόλια ''μ@λ@κ@ είναι χελώνα σου λεω'' και τέτοια.Κρίμα που δεν τους πέτυχα σε κανένα στροφιλίκι να δουν ότι ακόμα και η πιο αργή μοτοσυκλέτα παραγωγής είναι πολύ καλύτερη από παπί. ;)

AFTER
03/08/2005, 01:50
Εγω παντως Αττικη οδο δεν προκειται να σταματησω σε μπλοκο,και οχι επειδη ειμαι κακος/αλητης/μηχανοβιος, αλλα επειδη ειναι επικινδυνο θανατηφορα!

Ας μου παρουν και πινακιδα,κακο του κεφαλιου τους!
Θα κινησω γη-ουρανο και βυσματα να τους κλεισω το σπιτι!!!!!

:mad:

McGyver
03/08/2005, 07:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Εγω παντως Αττικη οδο δεν προκειται να σταματησω σε μπλοκο,και οχι επειδη ειμαι κακος/αλητης/μηχανοβιος, αλλα επειδη ειναι επικινδυνο θανατηφορα!

Ας μου παρουν και πινακιδα,κακο του κεφαλιου τους!
Θα κινησω γη-ουρανο και βυσματα να τους κλεισω το σπιτι!!!!!

:mad:

Απ' ότι βλέπω τους τελευταίους δυο τρεις μήνες, έχουν σταματήσει τα μπλόκα επί της Αττικής Οδού. Νομίζω πως είχε γραφεί παλιότερα πως έχουν καταλάβει πόσο επικίνδυνο είναι και το κόψανε για να μην τους κυνηγήσει κανένας.

Όσο για την πινακίδα... δεν έχω (αφού δεν είχε το υπουργείο)!

AFTER
03/08/2005, 08:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Απ' ότι βλέπω τους τελευταίους δυο τρεις μήνες, έχουν σταματήσει τα μπλόκα επί της Αττικής Οδού. Νομίζω πως είχε γραφεί παλιότερα πως έχουν καταλάβει πόσο επικίνδυνο είναι και το κόψανε για να μην τους κυνηγήσει κανένας.

Όσο για την πινακίδα... δεν έχω (αφού δεν είχε το υπουργείο)!

Εγω ειχα γραψει οτι δεν βλεπω πια μπλοκα επι της Αττικης οδου,για το παραπανω λογο!
Ομως αυτο δεν αποτρεπει να κανουν στις εξοδους :mad: :mad:

free rider
03/08/2005, 09:03
αφήστε καλύτερα τους παληκαρισμούς και τα φευγιά απο τα μπλόκα...

ανήκουν σε άλλες εποχές..

AFTER
03/08/2005, 09:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
αφήστε καλύτερα τους παληκαρισμούς και τα φευγιά απο τα μπλόκα...

ανήκουν σε άλλες εποχές..

Χρηστο δεν καταλαβες τι θελω να πω!

Δεν εχω προβλημα να σταματησω για μπλοκο,μιας και ειμαι υπερνομιμος,δεν μπορουν να βρουνε ΑΠΟΛΥΤΩΣ τιποτα για να με γραψουνε,ειμαι υπερ-ΠΡΟΒΛΕΠΟΜΕΝΟΣ!

Εδω μιλαμε ομως για ενα μπλοκο που μπορει να σε σκοτωσει!

Δεν ξερω αν ειχες διαβασει το ποστ απο ενα παιδι που πηγαινε στην μεσαια λωριδα και ξαφνικα τον κλεινει ενα αμαξι απο την αριστερη για να σταματησει στο σημα του μαλακοαστυνομικου(φυσικα επεσε...)

Οχι φρενο δεν θα παταω,αλλα γκαζι δειχνοντας το αριστερο μερος του κρανιου(εισαι τρελοοοοοοοοοος???)

McGyver
03/08/2005, 09:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
αφήστε καλύτερα τους παληκαρισμούς και τα φευγιά απο τα μπλόκα...

ανήκουν σε άλλες εποχές..

Μα εγώ γουστάρω να με σταματάνε στα μπλόκα...
Είτε με το κουτί είτε με τη μηχανή (καλά, καλά... μηχανάκι :D ).
Δεν μπορούν να μου πουν τίποτα και ενίοτε βλέπεις και κάτι ωραίες αστυνομικίνες!

free rider
03/08/2005, 09:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Μα εγώ γουστάρω να με σταματάνε στα μπλόκα...
Είτε με το κουτί είτε με τη μηχανή (καλά, καλά... μηχανάκι :D ).
Δεν μπορούν να μου πουν τίποτα και ενίοτε βλέπεις και κάτι ωραίες αστυνομικίνες!

α εντάξει...

αν ειναι έτσι οκεικ...

:wave2: :wave2:

:beer: :beer:

McGyver
03/08/2005, 09:29
Σωστόστ ζαμπόν τυρί!

:beer:

McGyver
03/08/2005, 09:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από HotDog
Έχω δει όμως αμέτρητες γκριμάτσες με την απάντηση μου στην ερώτηση ''Πόσα κυβικά είναι;''


Το Σάββατο είχα πάει μια βόλτα στο θείο ενός φίλου μου...
- "Μήπως είναι πολλά τα χίλια κυβικά για πρώτο μηχανάκι;"
- "Μα... δεν είναι χιλιάρι, 125 είναι!"
- "Άντε ρε! Varadero και 125;"
- "Μα ναι... Ορίστε και η άδεια..."
- "Δε σε πιστεύω. Πάω να δω το κοντέρ. Ωχ! Όντως είναι μικρό!"

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: