PDA

View Full Version : sovari kata8esi



afrotwin
02/08/2005, 23:42
se gamo ke klanis ke pedia den kanis....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
02/08/2005, 23:42
to mouni sas to tripio....:lol:

afrotwin
02/08/2005, 23:43
edo grafoun oles i poutsoskampiliasmenes tou foroum...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
02/08/2005, 23:44
otan leo parte ta arxidia mou min me pernate gia doriti somatos..
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
02/08/2005, 23:44
:a27: :a31: :a57: :a54:

afrotwin
02/08/2005, 23:46
:a57: :a48: :a029:

matmat
03/08/2005, 08:19
Α!!! ρε Λεωνίδα!!!
:beer: :beer:

Τί χρώματα ηταν αυτά ?
τί εικόνες μας έβαλες στο μυαλό...
Τουλάχιστον για εμάς που ζήσαμε αυτές
τις όμορφες εποχές , τις αλάνες , τίς γειτονειές , τον κάθε Τάκη και τον όποιον
Βασίλη, κάθε γειτονειά ειχε και τον δικό της
Μνήμες ... μνήμες που ξύπνησαν γεμάτες νοσταλγία!!


:sun: :wave2: :sun:

free rider
03/08/2005, 09:01
ωραίες περιγραφές, προσπάθησε να ξεκουράζεις τον αναγνώστη με χαλαρώματα και στη συνέχεια να ακολουθούν εντάσεις , για να του διμηουργείς το ενδιαφέρον και να τον τραβάς για να συνεχίσει ,μικρότερες προτάσεις αν μπορείς με χρήση σημείων στίξης οπως στο τρίτο κείμενο .
Κατα τα αλλα πολύ ωραίες περιγραφές ανάγλυφα και ζωντανές εικόνες...

μου άρεσε...

crs-k
03/08/2005, 09:17
Μνημες ... :rolleyes:

Τωρα καλο ειναι αυτο η κακο ? :(





:smokin: :beer: :wave2:

afrotwin
03/08/2005, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Μνημες ... :rolleyes:

Τωρα καλο ειναι αυτο η κακο ? :(





:smokin: :beer: :wave2:
ite kakokalo ine ite kalokako
i epilogi pai proti

:wave2:

afrotwin
03/08/2005, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
ωραίες περιγραφές, προσπάθησε να ξεκουράζεις τον αναγνώστη με χαλαρώματα και στη συνέχεια να ακολουθούν εντάσεις , για να του διμηουργείς το ενδιαφέρον και να τον τραβάς για να συνεχίσει ,μικρότερες προτάσεις αν μπορείς με χρήση σημείων στίξης οπως στο τρίτο κείμενο .
Κατα τα αλλα πολύ ωραίες περιγραφές ανάγλυφα και ζωντανές εικόνες...

μου άρεσε...

signomi pou den ime kalos ma8itis kirie ala otan ekana mia zavolia me vazate na mazevo prokes apo to proavlio
min zitate lipon na ime teliosstin sigrafoanagnosi efoson elipa otan paradidate ta ma8imata...

:rotflmao: :rotflmao:

free rider
03/08/2005, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
signomi pou den ime kalos ma8itis kirie ala otan ekana mia zavolia me vazate na mazevo prokes apo to proavlio
min zitate lipon na ime teliosstin sigrafoanagnosi efoson elipa otan paradidate ta ma8imata...

:rotflmao: :rotflmao:

κηηπ απ δε γκουντ τζομπ....

:beer: :beer: :beer:

nimbus
04/08/2005, 10:21
Λεωνίδα μου πολύ καλές οι περιγραφές σου:wave2:


αρχίζεις και μου μοιάζεις λιγουλάκι:lol: :lol:


θα χαρώ πολύ να διαβάσω το βιβλίο σου φίλε μου:wave2: :sun:

nimbus
04/08/2005, 10:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από matmat
Α!!! ρε Λεωνίδα!!!
:beer: :beer:

Τουλάχιστον για εμάς που ζήσαμε αυτές
τις όμορφες εποχές , τις αλάνες , τίς γειτονειές , τον κάθε Τάκη και


:sun: :wave2: :sun:



:lol: :lol: :lol: :lol:


(:p :D :winka: )

nimbus
04/08/2005, 10:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
signomi pou den ime kalos ma8itis kirie ala otan ekana mia zavolia me vazate na mazevo prokes apo to proavlio
min zitate lipon na ime teliosstin sigrafoanagnosi efoson elipa otan paradidate ta ma8imata...

:rotflmao: :rotflmao:



λεωνιδα, έχουμε τα ίδια κουσούρια:lol: :lol: :lol: :lol:
Μόνο που εμένα όταν μου έδιναν ωριαίες αποβολές, την έκανα ολοήμερη κοπάνα:lol: :lol: όταν τελείωσα εγώ το σχολείο, δεν είχες πρόκες:rotflmao: :rotflmao: εγώ πρόλαβα τσιμεντένιο πρόαύλιο, σε αντίθεση με σένα:lol: :lol: :lol:


μα καλά:D στην εποχή του Νώε μεγαλώσατε:confused: ?

adam_tsouk
04/08/2005, 11:25
εγώ πάλι (σόρυ κιόλας) θα το διαβάσω στον ανηψιό μου όταν δεν τρώει το φαί του και αυτό μόνο άμα μου το χαρίσεις γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να το αγοράσω!


:rotflmao: :rotflmao:


και μην τσαντίσεσαι! τουλάχιστον δεν γράφω "δήθεν" (το 'πιασές νομίζω, κράτα το καλά):winka:


Αλλά πρέπει το παραδεχτώ ότι ο συνειρμός σου σε αυτά που γράφεις με κάνουν να γελάω και είναι καλό αυτό ακόμα και για τον συγγραφέα!




:wave2: :wave2:

nimbus
04/08/2005, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
εγώ πάλι (σόρυ κιόλας) θα το διαβάσω στον ανηψιό μου όταν δεν τρώει το φαί του και αυτό μόνο άμα μου το χαρίσεις γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να το αγοράσω!


:rotflmao: :rotflmao:


και μην τσαντίσεσαι! τουλάχιστον δεν γράφω "δήθεν" (το 'πιασές νομίζω, κράτα το καλά):winka:


Αλλά πρέπει το παραδεχτώ ότι ο συνειρμός σου σε αυτά που γράφεις με κάνουν να γελάω και είναι καλό αυτό ακόμα και για τον συγγραφέα!




:wave2: :wave2:


ΩΡΕΣ-ΩΡΕΣ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΑΔΑΜΑΝΤΙΕ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΚΟΡΑΗΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ:yuck:
ΟΤΝ ΓΙΝΕΙΣ, ΙΣΩΣ ΤΟΤΕ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ:D
ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΟΜΩΣ, ΚΡΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΗΨΙΟ ΣΟΥ, ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΤΟ ΦΑΪ ΤΟΥ:lol: :lol: :lol:

nimbus
04/08/2005, 11:50
Καλέ μου φίλε Λεωνίδα:wave2:

ή ανάγνωση ενός βιβλίου, αποτελεί ένα εσωτερικό κυνηγητό με τον εαυτό μας...Είναι η προσπάθειά μας να αγγίξουμε τα συναισθήματα εκείνα, που ποτέ μας δεν συναντήσαμε...μα υπάρχουν τέτοια συναισθήματα??? Φυσικά!!! Αν σκεφτούμε ότι υπάρχουν παιδιά, που δεν προέρχονται από κάποιο χωριό και δεν έχουν δει ποτέ τους κότες, αγελάδες και....προπάντων δεν έχουν παίξει ποτέ με χώμα:winka:

Υπάρχουν οι συγγραφείς.
Υπάρχουν και οι αναγνώστες.
Οι συγγραφείς, είναι και αναγνώστες. Ενώ οι αναγνώστες, δεν μπορούν να γίνουν συγγραφείς....κομματάκι δύσκολο:winka: Λένε στο χωριό μου ότι αν δεν το έχει η κούτρα σου να κατεβάζει ψύρρες:lol: εξήγηση: αν δεν το έχεις μέσα σου....:wacko:

Ένας συγγραφέας, αναλλαμβάνει τον ρόλο αυτό για κάποιους λόγους. Αποσκοπεί να μεταφέρει προσωπικά του βιώματα και προπάντων να περάσει τα μηνύματα που θέλει. Για να μεταφέρει όλη αυτή την κοσμοσυρροή συναισθημάτων σε ένα χαρτί, θα πρέπει να χρησιμοποιήσει τις ανάλογες λέξεις...αν τις έχει μέσα του.
Αυτή η μεταφορά, είναι το πιό δύσκολο κομμάτι στο έργο ενός συγγραφέα.

Οι αναγνώστες, επιλέγουν να ταξιδέψουν μέσο ενός βιβλίου, για να αντικρήσουν τοποθεσίες, που το σώμα είναι αδύνατον ενίοτε να ακολουθήσει και προπάντων να αισθανθούν πρωτόγνωρες αλήθειες και "θέλω" μιας ολάκερης οικουμένης. Ή ακόμα να συναντήσουν στα κρυφά τον εαυτό τους και να χαμογελάσουν νοερά και συνομωτικά, δίχως άλλο...Το αρμένισμα των λέξεων, είναι μαγικό και συνάμα λυτρωτικό...

Το σινάφι των λέξεων, κρύβει όλα τα συναισθήματα που έχουμε συναντήσει, ή και που νομίζουμε ότι έχουμε...(βέβαια, υπάρχουν συναισθήματα που δεν γεννήθηκαν οι αντίστοιχες λέξεις για αυτά...) κι εκεί, έρχεται ο χρωματισμός των λέξεων, να δημιουργήσει την οίηση της αγάπης για την ζωή, για τον άνθρωπο, για την φύση, που αποτελεί έμπνευση για τους συγγραφείς και για τους ποιητές...όσοι χωρούν σε αυτή την υδρόγειο...


Η μόνη μου ένσταση, είναι να βάζεις κόμματα, τελείες και τα συναφή, καλέ μου Λεωνίδα, διότι και καθότι υποσεινήδητα, οδηγούν το ενδιαφέρον του αναγνώστη να διαβάσει ακόμα λίγο...
Οι περιγραφές σου, μοιάζουν με χρώματα που ίσως να μην αντάμωσα ακόμα, αλλά διαβάζοντας την αναδρομή σου σε ένα όμορφο παρελθόν, που σου ανήκει...γεύομαι ταξίδια που γίνονται αφορμή να χαμογελάω:sun: Τα συναισθηματα που μου εξωτερικεύει το απόσπασμα του βιβλίου σου, με πηγαίνουν στα χρώματα του ισπανού ζωγράφου βελασκεθ:sun:
Βλεποντάς τα, ο νους γινεται σύννεφο για να νιώσει ακόμα κάτι...θύμησες που φώλιασαν σε μια γωνιά και περιμένουν καρτερικά ένα βλέμμα...

Εύχομαι να διαβάσω σύντομα το βιβλίο σου:wave2: :sun:


nimbus ή Θεοδώρα:sun:

adam_tsouk
04/08/2005, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
ΩΡΕΣ-ΩΡΕΣ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΑΔΑΜΑΝΤΙΕ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΚΟΡΑΗΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ:yuck:
ΟΤΝ ΓΙΝΕΙΣ, ΙΣΩΣ ΤΟΤΕ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ:D
ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΟΜΩΣ, ΚΡΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΗΨΙΟ ΣΟΥ, ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΤΟ ΦΑΪ ΤΟΥ:lol: :lol: :lol:

Πες μου ότι κάνεις πλάκα γιατί έτοιμος είμαι να τις κόψω τις φλέβες μου......



:a018:

free rider
04/08/2005, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
Καλέ μου φίλε Λεωνίδα:wave2:

ή ανάγνωση ενός βιβλίου, αποτελεί ένα εσωτερικό κυνηγητό με τον εαυτό μας...Είναι η προσπάθειά μας να αγγίξουμε τα συναισθήματα εκείνα, που ποτέ μας δεν συναντήσαμε...μα υπάρχουν τέτοια συναισθήματα??? Φυσικά!!! Αν σκεφτούμε ότι υπάρχουν παιδιά, που δεν προέρχονται από κάποιο χωριό και δεν έχουν δει ποτέ τους κότες, αγελάδες και....προπάντων δεν έχουν παίξει ποτέ με χώμα:winka:

Υπάρχουν οι συγγραφείς.
Υπάρχουν και οι αναγνώστες.
Οι συγγραφείς, είναι και αναγνώστες. Ενώ οι αναγνώστες, δεν μπορούν να γίνουν συγγραφείς....κομματάκι δύσκολο:winka: Λένε στο χωριό μου ότι αν δεν το έχει η κούτρα σου να κατεβάζει ψύρρες:lol: εξήγηση: αν δεν το έχεις μέσα σου....:wacko:

Ένας συγγραφέας, αναλλαμβάνει τον ρόλο αυτό για κάποιους λόγους. Αποσκοπεί να μεταφέρει προσωπικά του βιώματα και προπάντων να περάσει τα μηνύματα που θέλει. Για να μεταφέρει όλη αυτή την κοσμοσυρροή συναισθημάτων σε ένα χαρτί, θα πρέπει να χρησιμοποιήσει τις ανάλογες λέξεις...αν τις έχει μέσα του.
Αυτή η μεταφορά, είναι το πιό δύσκολο κομμάτι στο έργο ενός συγγραφέα.

Οι αναγνώστες, επιλέγουν να ταξιδέψουν μέσο ενός βιβλίου, για να αντικρήσουν τοποθεσίες, που το σώμα είναι αδύνατον ενίοτε να ακολουθήσει και προπάντων να αισθανθούν πρωτόγνωρες αλήθειες και "θέλω" μιας ολάκερης οικουμένης. Ή ακόμα να συναντήσουν στα κρυφά τον εαυτό τους και να χαμογελάσουν νοερά και συνομωτικά, δίχως άλλο...Το αρμένισμα των λέξεων, είναι μαγικό και συνάμα λυτρωτικό...

Το σινάφι των λέξεων, κρύβει όλα τα συναισθήματα που έχουμε συναντήσει, ή και που νομίζουμε ότι έχουμε...(βέβαια, υπάρχουν συναισθήματα που δεν γεννήθηκαν οι αντίστοιχες λέξεις για αυτά...) κι εκεί, έρχεται ο χρωματισμός των λέξεων, να δημιουργήσει την οίηση της αγάπης για την ζωή, για τον άνθρωπο, για την φύση, που αποτελεί έμπνευση για τους συγγραφείς και για τους ποιητές...όσοι χωρούν σε αυτή την υδρόγειο...


Η μόνη μου ένσταση, είναι να βάζεις κόμματα, τελείες και τα συναφή, καλέ μου Λεωνίδα, διότι και καθότι υποσεινήδητα, οδηγούν το ενδιαφέρον του αναγνώστη να διαβάσει ακόμα λίγο...
Οι περιγραφές σου, μοιάζουν με χρώματα που ίσως να μην αντάμωσα ακόμα, αλλά διαβάζοντας την αναδρομή σου σε ένα όμορφο παρελθόν, που σου ανήκει...γεύομαι ταξίδια που γίνονται αφορμή να χαμογελάω:sun: Τα συναισθηματα που μου εξωτερικεύει το απόσπασμα του βιβλίου σου, με πηγαίνουν στα χρώματα του ισπανού ζωγράφου βελασκεθ:sun:
Βλεποντάς τα, ο νους γινεται σύννεφο για να νιώσει ακόμα κάτι...θύμησες που φώλιασαν σε μια γωνιά και περιμένουν καρτερικά ένα βλέμμα...

Εύχομαι να διαβάσω σύντομα το βιβλίο σου:wave2: :sun:


nimbus ή Θεοδώρα:sun:


υπάρχουν βιβλία που με τραβάνε με τις ατελείωτες εικόνες και τις ζωντανές περιγραφές τους σε σημείο που οσο διαβάζεις τοσο ταξειδεύεις,

Απο το λεωνίδα ομως δεν θα περίμενα να δω κάτι τόσο απλό πιστεύω οτι αν βγεί απο την λογική "γράφω βιβλίο " και μείνει στο απλά αφήνω το μυαλό ελεύθερο να αλωνήσει γύρω απο συγκεκριμένο θέμα θα παρουσιάσει τον σπινθιροβόλο γραπτο χαρακτήρα ...

για μένα ειναι λάθος να χάνεται τέτοιος γραπτός λόγος σε αναλυτικές περιγραφές δεν σημαίνει βέβαια οτι αν αυτό θέλει εκείνος πρέπει να το αλάξει...

ολοι παραδεχόμαστε το πηγαίο και χιουμοριστικό γρατπό λόγο του ...


απλα ας τον δουμε τι θα αποφασίσει...

Polifer
04/08/2005, 18:44
Sunexise ! Eimai periergos na do ti tha ginei :)

Polu oraies perigrafes :)

Stergios69
04/08/2005, 19:01
ΑΦΡΟ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΚΑΝΕΝΑΝ!!!
Και ο Ted Simon που έκανε τον γύρο του κόσμου και ο Piersig με το Ζεν έτσι έγραφαν.
Μόνο καμιά παράγραφο, κανα κόμμα, αύτα να προσέξεις ώστε να γίνεις πιο ευκολοδιάβαστος. :beer:

afrotwin
04/08/2005, 19:21
den nomizo oti ime kamia anasfalis gkomenitsa oute ke me endiaferi na ime telios exo diko mou stil ke xaraktira opos ixe ke kapia pou egrapse olokliro vivlio xoris ena koma i mia telia


afto pou kateuesa ine ena akatergasto komati tou vivliou mou
sigoura 8a perasi apo epeksergasia ke dior8osi ke 8a vgi kapos alios tipomeno exete lipon tin efkeria na diavasete ena xima telios komati apo to grapto ke afto to afino etsi xima gia tous filous mou
adam tsouk pigene alou na peksis to pouli sou
den kano plaka mexri ke to spiti sou keo ama sinexisis
filoi mou den sas efxaristo oute sas parakalo i gnomi sas kani kalo mono se esas tous idious

exete kales gnomes ala den iste ego oute ego ime esis
xerome pantos pou meriki vriskoun ke 8a vroun kati mesa stis grames mou

free den grafo mi8istorima oute erotiko drama
grafo ksera opos perpatas ston dromo ke akougonte i soles ton papoutsion sou

nobusaki mou
min zorizese den 8a ekpedefto pote giati den goustaro
8a ine afro afto pou diavazis oxi me vasi tis sintages magirikis vivlion

ta leme
adam den kano plaka
tzase....

illuminatios
04/08/2005, 20:38
Πολύ ωγαίο κομματι! Σας βάζω τγία!!

θα διαφωνήσω βεβαίως βεβαιώς με τους πολυγγαματιζούμενους επίκουγους πγολαλήσαντες κγιτικους τεχνης όσο αφογα τη χγηση των σημείων στίξης.....και θα τους παγαπέμψω να γίξουν μια ματια σε βιβλία όπως το 'Οι Αόγατοι' του Νάνι Μπαλεστγίνι.

Εκει λοιπόν αγαπητοι και στην απόπειγα του συγγγαφεα να μεταφεγει στο γγαπτο λόγο την αμεσοτητα του πγοφογικου , οδηγηθηκε(ο συγγγαφεας βεβαιως βεβαιως) στην ολικη καταγγηση των σημειων στιξης... Με αυτη την τεχνικη αποδ'ιδεται η αισθηση της συσσωγευσης των εμπειγιων και της ταχυτητας με την οποια αυτές διαδέχονται η μια την άλλη.

και συνεχίζω εγωτόντας αγαπητοι διαμαγτυγομενοι που καμια φογα διαβαζετε τις λεξεις αλλα όχι τα νοηματα,.... σε μια γγαπτη πεγιγγαφη όπου οι ηγωες γευονται εμπειγιες αλληλοδιαδεχόμενες η μια την άλλη... που χωγος για τελειες? Εγωτιματικα?Αφου ολοι οι νεοι ητω μια εγωτηση... εισαγωγικα?μια υπεκφυγη για τους επαγγελματίες γγαφιαδες που δε θέλουν να πουν τα πγαγματα με το ονομα τους... αποσιωπιτικά σε γγαπτο του κυγιου αφφο ,που δεν αποσιοπά τίποτα??


Σας χαιγετίζω όλους μα πεγισσότεγο εμας τους κγιτές σουλουπωτές!


Ευλόγησων:sun:

afrotwin
05/08/2005, 01:17
ke gamo....

:a5: :a19: :a20: :a028: :a44: :a46:

gcrook
05/08/2005, 01:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
den nomizo oti ime kamia anasfalis gkomenitsa oute ke me endiaferi na ime telios exo diko mou stil ke xaraktira opos ixe ke kapia pou egrapse olokliro vivlio xoris ena koma i mia telia


afto pou kateuesa ine ena akatergasto komati tou vivliou mou
sigoura 8a perasi apo epeksergasia ke dior8osi ke 8a vgi kapos alios tipomeno exete lipon tin efkeria na diavasete ena xima telios komati apo to grapto ke afto to afino etsi xima gia tous filous mou

exete kales gnomes ala den iste ego oute ego ime esis
xerome pantos pou meriki vriskoun ke 8a vroun kati mesa stis grames mou

free den grafo mi8istorima oute erotiko drama
grafo ksera opos perpatas ston dromo ke akougonte i soles ton papoutsion sou


ta leme


Μπορει να μην σε ενδιαφερει ουτε η δικη μου αποψη.
Παρ'ολα αυτα εγω θελω να πω οτι σχεδον συμφωνω με αυτα που γραφεις.
Και το κειμενο ετσι ακατεργαστο διαβαζεται πολυ ευχαριστα.
Παρόλα αυτα πες μου αν θα εβαζες αυτο το κειμενο σαν υπομνημα του συγγραφεα στο βιβλιο σου.
Γιατι τα βιβλια πρεπει να απευθυνονται και καπου. Και σιγουρα σε ενδιαφερει η γνωμη αυτων που θα το διαβασουν. Οπως και σε κεινους τους ενδιαφερει η γνωμη που εχεις για τον εαυτο σου και για αυτους.

Πραγματικα φιλικα.

afrotwin
05/08/2005, 02:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Μπορει να μην σε ενδιαφερει ουτε η δικη μου αποψη.
Παρ'ολα αυτα εγω θελω να πω οτι σχεδον συμφωνω με αυτα που γραφεις.
Και το κειμενο ετσι ακατεργαστο διαβαζεται πολυ ευχαριστα.
Παρόλα αυτα πες μου αν θα εβαζες αυτο το κειμενο σαν υπομνημα του συγγραφεα στο βιβλιο σου.
Γιατι τα βιβλια πρεπει να απευθυνονται και καπου. Και σιγουρα σε ενδιαφερει η γνωμη αυτων που θα το διαβασουν. Οπως και σε κεινους τους ενδιαφερει η γνωμη που εχεις για τον εαυτο σου και για αυτους.

Πραγματικα φιλικα.

prepi na katalavis oti den ime oute 8a gino pote singrafeas
:rotflmao:
oute 8a evaza tipota se tipota
episis afto pou kano ine mia kata8esi se filous pou kseroun pioi ine aftoi
episis to vivlio mou mexri stigmis ine apo afta pou se kseskizoun pou den mporis na to afisis ke na ksekourastis.....
se troi i agonia na dis ti ginete parakato:rotflmao:
afto lipon ine i gnomi pragmatika anixton mialon ke oxi pseftodianooumenon ala pragmatika oute ke aftonon i gnomi me endiaferi

etsi ke alios ola exoun dio opsis oti ine malakia gia sena ine aristourgima gia kapion alon
ti na ka8ome na asxoloume?:lol:
mia istoria sxedon ali8ini pou grafo giati mporo den antika8ista tipota
ine san na grafo reviews gia ena mixanaki
an diavazes lipon ta provlimata enos BSA ke ti antimetopisa sto taksidi me aftin tin mixani
ti 8a mou eleges?:lol:

Και σιγουρα σε ενδιαφερει η γνωμη αυτων που θα το διαβασουν. Οπως και σε κεινους τους ενδιαφερει η γνωμη που εχεις για τον εαυτο σου και για αυτους.


i an8ropoi den krinonte ke den singkrinonte apo mia praksi tou defteroleptou stin zoi tous

ti diaolo toso kolimenos ise i nomizis oti i an8ropoi ine toso kolimenoi?

mpori meta tin ekdosi tou na perasi keros ke na sto petakso sto kefali afto to kolo vivlio


ti nomizis oti 8a ine oli mou i ipolipi zoi idia?
ke i apopsis mou ke ta 8elo mou?

tote den kseris tipota gia ton eafto sou ke gia tous alous
ke apo to vivlio mou den 8a ma8is oute ke apo mena


ka8e vivlio stin vivlio8iki exi ke tin diarkia mias pordis stin zoi mas apo apopsi xoroxronou

edo afto pou simveni ine na piano merikous pou anti na ekfrasoun ti tous prokali afto to kimeno prospa8oun na tonosoun to ego tous dimosia me simvoules ke paratirisis....

:rotflmao: :rotflmao:

isos mou evazan ke va8imologia sto telos

:lol:

afti sxedon pote den ksefevgoun apo ton impresionismo
ala akoma ke afti 8a perasoun kala me to grapto mou ke as ine rages ston sidirodromo

pistevo na egina disnoitos arketa....:rotflmao:

gcrook
05/08/2005, 02:30
Βασικα δεν με ενδιαφερει να μαθω κατι παραπανω για σενα.
Εχω τις αποψεις μου που δεν σε αφορουν και βασικα δεν με ενδιαφερει αν σε ενδιαφερει που δεν με ενδιαφερει. :a55: :lol:

Το βιβλιο σου (αν τελικα κανεις κατι τετοιο), μπορει να ειναι καλο η κακο.
Ουτε αυτο με ενδιαφερει.
Και βασικα εγινες απολυτα κατανοητος.
Και στο κατω-κατω χεστηκαμε γενικως, για οτιδηποτε.
Και καπου εδω θα ηθελα να χρησιμοποιησω κατι ατακες των Monty Python, αλλα τις εχεις ξεσηκωσει εσυ πρωτος.:a01:

Και στην τελικη, πεταξες ενα γραπτο σε ενα φορουμ, και νομιζεις οτι μπορεις να εχεις το δικαιωμα να επιλεξεις σε ποιους θα αρεσει;

Σαν να πετας αγκιστρι στη θαλασσα, να μαζευονται εκατο ψαρια
και να θες να τσιμπησει το ενα που σου εκανε κλικ για τους δικους σου ακαταλαβιστικους λογους.
Ο εγωισμος και στο φορτε της μιλαμε.


Και οτι σου γραφω, το εννοω, ειμαι απολυτα ειλικρινης,ασχετα αν σε γουσταρω η οχι και δεν σε πατροναρω ουτε σε αγνοω προσποιητα σαν καποιους αλλους, που χαραξαν μια διαχωριστικη γραμμη χωρις συγκεκριμενο λογο και αιτια.

Και αν δεν εχω πιασει το νοημα, και ειμαι εκτος, ισως τελικα και να ειμαι κολλημενος, αλλα δεν θα αναλωθω στο να ριξω λασπη στα ματια του κοσμου. Ας με χαρακτηρισεις εσυ και οποιος αλλος οπως γουσταρετε.
Και για να εχεις αποψεις, δεν χρειαζεται να γραφεις συνεχεια στις αναζητησεις-σκεψεις-τα @@ μας κουνιοντουσαν.
Αρκει να ξερεις να ακους σε πρωτη φαση.
Εγω τουλαχιστον παραδεχομαι οτι σε αυτον τον τομεα ειμαι ακομα στην εκμαθηση.

free rider
05/08/2005, 09:14
ree den grafo mi8istorima oute erotiko drama
grafo ksera opos perpatas ston dromo ke akougonte i soles ton papoutsion sou



γι αυτο μου αρέσεις..
μην το αλάξεις παρ ολες τις μαλακίες που σου λέμε...
είπαμε η απόφαση ειναι δική σου...

:beer: :beer: :beer:

free rider
05/08/2005, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από illuminatios
Πολύ ωγαίο κομματι! Σας βάζω τγία!!

θα διαφωνήσω βεβαίως βεβαιώς με τους πολυγγαματιζούμενους επίκουγους πγολαλήσαντες κγιτικους τεχνης όσο αφογα τη χγηση των σημείων στίξης.....και θα τους παγαπέμψω να γίξουν μια ματια σε βιβλία όπως το 'Οι Αόγατοι' του Νάνι Μπαλεστγίνι.

Εκει λοιπόν αγαπητοι και στην απόπειγα του συγγγαφεα να μεταφεγει στο γγαπτο λόγο την αμεσοτητα του πγοφογικου , οδηγηθηκε(ο συγγγαφεας βεβαιως βεβαιως) στην ολικη καταγγηση των σημειων στιξης... Με αυτη την τεχνικη αποδ'ιδεται η αισθηση της συσσωγευσης των εμπειγιων και της ταχυτητας με την οποια αυτές διαδέχονται η μια την άλλη.

και συνεχίζω εγωτόντας αγαπητοι διαμαγτυγομενοι που καμια φογα διαβαζετε τις λεξεις αλλα όχι τα νοηματα,.... σε μια γγαπτη πεγιγγαφη όπου οι ηγωες γευονται εμπειγιες αλληλοδιαδεχόμενες η μια την άλλη... που χωγος για τελειες? Εγωτιματικα?Αφου ολοι οι νεοι ητω μια εγωτηση... εισαγωγικα?μια υπεκφυγη για τους επαγγελματίες γγαφιαδες που δε θέλουν να πουν τα πγαγματα με το ονομα τους... αποσιωπιτικά σε γγαπτο του κυγιου αφφο ,που δεν αποσιοπά τίποτα??


Σας χαιγετίζω όλους μα πεγισσότεγο εμας τους κγιτές σουλουπωτές!


Ευλόγησων:sun:


διαφωνώ ....τα μάλα...


κ. Μπουκόφσκι...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

adam_tsouk
05/08/2005, 11:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
apo tin stigmi pou to kata8eto edo fisika ke dexome tin kritiki sas ala den epitrepo se kanenan na vgali apo8imena i na ine kakoproeretos




Και μόνο αυτό μου δίνει την ελευθερία να γράψω ό,τι θέλω. (όπως και σε σένα και σε όλους)

Επίσης, από έναν άνθρωπο που έχει ισωπεδώσει τα πάντα στο φόρουμ (όσο αφορά τη σοβαρότητα εννοώ) δεν με ενδιαφέρει αν τον ενοχλεί η στάση μου.

Παρ'όλα αυτά επειδή προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με σένα ή με αυτά που γράφεις, δεν θα κάτσω να το αναλύσω παραπέρα.

Το αν θες να γράψεις βιβλίο ή εγκυκλοπαίδεια είναι δικό σου θέμα και μπράβο σου αν πραγματικά θες να το κάνεις.
ΑΛΛΑ:
Από τη στιγμή (και εδώ χρησιμοποιώ δικά σου "λόγια" από παλαιότερα μηνύματά σου) που το κάνεις ποστ μέσα στο φόρουμ, θα το διαβάσουν 500 και αποκλείεται να αρέσει σε όλους.
Εγώ δεν είπα ότι δεν μου άρεσε (επίσης δεν είπα ότι μου άρεσε).


οσο για το ότι η γνώμη μας κάνει καλό σε μας τους ίδιους...... εδώ πάλι θα διαφωνήσω μιας και το επίκεντρο του θέματος είσαι εσύ - κατ' επιλογή σου.

Τέλος, φυσικά και θα "τζάσω" (καλή λέξη χρησιμοποίησέ τη) μιας και δεν ανήκω στην υπεροπτική δήθεν κουκλτούρα που θέλουν να παρουσιάζουν κάποιοι.

Και ηλπιζα ότι τουλάχιστον εσύ θα είχες την ικανότητα να καταλάβεις κάτι παραπάνω.


:wave2:

afrotwin
05/08/2005, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Και μόνο αυτό μου δίνει την ελευθερία να γράψω ό,τι θέλω. (όπως και σε σένα και σε όλους)

Επίσης, από έναν άνθρωπο που έχει ισωπεδώσει τα πάντα στο φόρουμ (όσο αφορά τη σοβαρότητα εννοώ) δεν με ενδιαφέρει αν τον ενοχλεί η στάση μου.

:wave2:

i apopsis opos leei ke enas arxeos sofos ine san tis kolotripides oloi exoun apo mia...

ke ta oria edo ta vazo ego ke i elef8eria sou ine kati elenxomeno to diefkrinisa apo tin arxi edo den vgazi o ka8e malakas ta apo8imena tou

episis an me endiefere na ime sostos 8a imoun o estavromenos ke den skopevo na to kano gia mia xoufta ili8ious

empasi periptosi kakos ir8es edo na pis anousies malakies
ala malon afto ise enas anousios malakas

kalo lipon ine na asxolise me oti mikro mporis stin mikri zoi sou
den ine sosto na mpleksis ke na parakalas ourliazontas gia tin litrosi

na min to ksana po mikre ke asimante elef8ere politi...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
05/08/2005, 12:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
i apopsis opos leei ke enas arxeos sofos ine san tis kolotripides oloi exoun apo mia...

ke ta oria edo ta vazo ego ke i elef8eria sou ine kati elenxomeno to diefkrinisa apo tin arxi edo den vgazi o ka8e malakas ta apo8imena tou

episis an me endiefere na ime sostos 8a imoun o estavromenos ke den skopevo na to kano gia mia xoufta ili8ious

empasi periptosi kakos ir8es edo na pis anousies malakies
ala malon afto ise enas anousios malakas

kalo lipon ine na asxolise me oti mikro mporis stin mikri zoi sou
den ine sosto na mpleksis ke na parakalas ourliazontas gia tin litrosi

na min to ksana po mikre ke asimante elef8ere politi...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


(o arxeos sofos gia tin pliroforisi sou legotan anatolikoksilos):rotflmao: :rotflmao:

Tigas
05/08/2005, 13:43
ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΣΟΥ ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΚΟΥΡΑΣΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΙΣΟ ΠΡΩΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ.
ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΦΤΙΑΞΕΙΣ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΣΟΥ, ΟΠΟΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ VERSION ΟΛΟΚΛΗΡΟΜΕΝΗ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΑΣ:smokin:

adam_tsouk
05/08/2005, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
i apopsis opos leei ke enas arxeos sofos ine san tis kolotripides oloi exoun apo mia...

ke ta oria edo ta vazo ego ke i elef8eria sou ine kati elenxomeno to diefkrinisa apo tin arxi edo den vgazi o ka8e malakas ta apo8imena tou

episis an me endiefere na ime sostos 8a imoun o estavromenos ke den skopevo na to kano gia mia xoufta ili8ious

empasi periptosi kakos ir8es edo na pis anousies malakies
ala malon afto ise enas anousios malakas

kalo lipon ine na asxolise me oti mikro mporis stin mikri zoi sou
den ine sosto na mpleksis ke na parakalas ourliazontas gia tin litrosi

na min to ksana po mikre ke asimante elef8ere politi...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Αν νομίζεις πως θα κάτσω να ασχοληθώ μαζί σου κάνεις πολύ μεγάλο λάθος.

Κάτσε και μαλακίσου μόνος σου, γράψε και τη βίβλο από την αρχή άμα γουστάρεις.
Αλλά πρώτα μάθε γράμματα και μετά κάν'το.

OldMan
05/08/2005, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
....kalo lipon ine na asxolise me oti mikro mporis stin mikri zoi sou..
na min to ksana po mikre ke asimante elef8ere politi...
:

:uplate: :uplate: :uplate:

Τελικά καταφέρατε τα ΜΙΚΡΑ @ρχίδια μας να μας τα κάνετε ΜΕΓΑΛΑ (από το πρήξιμο).......

Η λύση των (όποιων) υπαρξιακών προβλημάτων ξεκινάει με ΣΤΑΔΙΑΚΟ συμβιβασμό και αποδοχή του εαυτού σου !!!

Πρώτα καταλαβαίνεις και αποδέχεσαι το ένα σου αυτί....

Μετά περνάς στο δεύτερο αυτί (αν έχεις...)

Συνεχίζεις με το ένα μάτι... κ.ο.κ.

ΟΧΙ ΟΛΑ ΜΑΖΙ γιατί υπάρχει μεγάλος κίνδυνος να καταντήσεις συγγραφέας ή ποιητής .....

:wave2: :wave2: :wave2:

afrotwin
05/08/2005, 16:26
re klaparxidia ante gami8ite leme
min sas vgalo ta antera apo to stoma eno sas ipoxreono na diavazete to vivlio mou
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

kanena vivlio den ine gia to ligda malagkio...
:rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
05/08/2005, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:uplate: :uplate: :uplate:

Τελικά καταφέρατε τα ΜΙΚΡΑ @ρχίδια μας να μας τα κάνετε ΜΕΓΑΛΑ (από το πρήξιμο).......

Η λύση των (όποιων) υπαρξιακών προβλημάτων ξεκινάει με ΣΤΑΔΙΑΚΟ συμβιβασμό και αποδοχή του εαυτού σου !!!

Πρώτα καταλαβαίνεις και αποδέχεσαι το ένα σου αυτί....

Μετά περνάς στο δεύτερο αυτί (αν έχεις...)

Συνεχίζεις με το ένα μάτι... κ.ο.κ.

ΟΧΙ ΟΛΑ ΜΑΖΙ γιατί υπάρχει μεγάλος κίνδυνος να καταντήσεις συγγραφέας ή ποιητής .....

:wave2: :wave2: :wave2:

ego mikre lalaki den exo iparksiaka provlimata
i iparksi ton alon ine to provlima mou

aftos o nomos peri an8ropoktonias mou exi spasi ta nevra
kanena mounaki den 8a tolmouse an iksere oti 8a pe8ani
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


den kseroune omos oti mporo na tous sakatapso ta gonata me mia bereta......
:rotflmao: :rotflmao:
ke meta 8a exoun olo ton xrono na metaniosoun pou asxoli8ikan ke kseperasan ton eafto tous
ala 8a ine arga...:lol:

noble
05/08/2005, 18:11
μενεις ακομα εκει που μεγαλωσες?
θα μ'αρεσε να ηταν απ'την αρχη ως το τελος για να μαθω κι αλλα πραγματα.
ισως αν το βγαλεις σε βιβλιο...
μεχρι τοτε:wave2:


αντε να ψαχνω παλι για αρλεκιν:blush:

idi
06/08/2005, 00:16
Λοιπον φροντισε να τυπωθει σε μαλακο χαρτι γιατι όταν βγει θα το χρησιμοποιήσω για σκατοχαρτο

afrotwin
06/08/2005, 00:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
Λοιπον φροντισε να τυπωθει σε μαλακο χαρτι γιατι όταν βγει θα το χρησιμοποιήσω για σκατοχαρτο

tora malista....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
agori mou esi den pianese
oti ke na les oti ke na kanis
den exi ipostasi
apla prepi na kanoume ipomoni mazi sou
pes ki ala ise grafikotatos...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

pos leme ti ki an ine xazo pedi mas ine na to skotosoume?
:lol: :lol: :lol:

nimbus
06/08/2005, 19:18
:a56:


το τσακίσατε βλέπω κι αυτό το θρεντ:a1: :a15:

Tigas
08/08/2005, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
:a56:


το τσακίσατε βλέπω κι αυτό το θρεντ:a1: :a15:

ΕΧΕΙ ΑΥΤΟΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΟ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟ :yuck:

Julius
08/08/2005, 10:44
Μεταφέρθηκε στις Διαμάχες (όπως καταλάβατε)


Το τσακίσατε το post με αρχηγό τον συγγραφέα, οπότε μεταφέρθηκε στις διαμάχες όπου μπορείτε να συνεχίσετε να βρίζεστε με την ησυχία σας

Επίσης όποιος δεν αντέχει να βρίζετε, απλά δεν μπλέκει με τα πίτουρα (από την γνωστή παροιμία)

adam_tsouk
08/08/2005, 19:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
Λοιπον φροντισε να τυπωθει σε μαλακο χαρτι γιατι όταν βγει θα το χρησιμοποιήσω για σκατοχαρτο



:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

tai
09/08/2005, 00:08
Αυθόρμητο, ειλικρινές και συναισθηματικό γράψιμο. Έτσι πρέπει να είναι οι περιγραφές για τους ανθρώπους που σημάδεψαν τα παιδικά σου χρόνια. Είναι τελικά ωραίο να θυμάσαι τους πρώτους σου







































εραστές.:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ποτέ δεν περίμενα δημόσια αναφορά στο πάθος σου.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
και θα το δημοσιεύσεις κιόλας?:lol: :lol: :lol:

afrotwin
09/08/2005, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
Αυθόρμητο, ειλικρινές και συναισθηματικό γράψιμο. Έτσι πρέπει να είναι οι περιγραφές για τους ανθρώπους που σημάδεψαν τα παιδικά σου χρόνια. Είναι τελικά ωραίο να θυμάσαι τους πρώτους σου
εραστές.:
Ποτέ δεν περίμενα δημόσια αναφορά στο πάθος σου.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
και θα το δημοσιεύσεις κιόλας:

ne ke i malakia kseris pia ine gia kapio logo opiodipote 8a pas ke 8a to paris ke 8a to mostraris stin vivlio8iki sou ke esi ke meriki aloi malakes..:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


lipon file mou giati anakatevese me tis kotes afou den sou aresoun ta pitoura?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
09/08/2005, 11:23
sas gamo olous me efxaristisi
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


entaksi oxi olous ke malon sxedon kanenan
vasika oute ton skilo mou den 8a afina na sas gamisi
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

8a tou lerosete to poulaki tou:lol: :lol: :lol:


agapiti mou filoi
ama geni8ikate malakes
malakes 8a pe8anete
ti na kanoume?
:a54: :a54: :a57:

powerphot
09/08/2005, 13:06
...εγώ λέω κάτσεις σε μια...
...καρέκλα και να περνάει όποιος
θέλει να λέει την....γνώμη του.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol::a013:


21566

afrotwin
09/08/2005, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
...εγώ λέω κάτσεις σε μια...
...καρέκλα και να περνάει όποιος
θέλει να λέει την....γνώμη του.
:

giati niklaki mou afto den ginete palikari mou?:lol:

erxete i ka8e koutsi maria pou tis tin exo pi sto parel8on na vgali ta apo8imena tis
:rotflmao: :rotflmao:

les ke ama poune kati exi ipostasi i 8a alaksi kati..:rotflmao:

pedia min zorizeste den ine o afro to provlima sas
to provlima sas ine alou....:rotflmao:

kitaxtite mia ston ka8repti ke 8a katalavete...:a54:

afrotwin
09/08/2005, 13:26
ante arketa sas kourasa
na sas afiso stin isixia sas
stin mizeria sas
stin kenotita sas
stin anegkefalitida sas
stin agamia sas
stin monaksia sas
stin aniparksia sas


ke sas efxome stin epomeni zoi na geni8ite ginekes mpas xrisimefsete se kati....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
09/08/2005, 13:34
Γιατί ασχολείσαι ρε Λεώ;

Ζηλεύουν :a30: :a30:

αλλά κατα βάθος.... σε αγαπούν :a53:

afrotwin
09/08/2005, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Γιατί ασχολείσαι ρε Λεώ;

Ζηλεύουν :a30: :a30:

αλλά κατα βάθος.... σε αγαπούν :a53:

ke ego tous agapo nikolaki mou olous
ala efoson iparxi sines8ima na lipi i erotiki praksi?
:rotflmao: :rotflmao:

re pedi mou pos kremas sto xristougeniatiko dendro ta stolidia?
den ta vazis ola opou nane..
etsi den ine?


e ke ego to idio kano ftiano mia spanakopita ke tin eksfentonizo sto apiro me varka tin elpida....:rotflmao:


den ksero an egina arketa disnoitos?

:rotflmao: :rotflmao:


to 8ema ine oti to vivlio mou 8a grafti 8a ine gemato motosikletes ke 8a ftani mexri tin neoteri istoria...
ke poli apo edo mesa 8a simetexoun stin istoria giati ena megalo komati 4 xronia peripou exi ekselix8i edo mesa ke exi megalo endiaferon

kseris lipon poses istories exoun gini copy paste ke 8a gelasi o kosmos me aftes.....:rotflmao:

Rezeguet
10/08/2005, 13:38
loipon prosperno oli tin suzitisi kai to idio to apospasma tou vivlou giati einai poly vareto na to diavaso olo ayto, kai opos kserete eimai polyasxolos kai perizititos kai den exo tin polyteleia na spatalao xrono me to na asxoli8o me tetoia pragmata apapa

:lol: :rotflmao: :lol:

to monadiko mou sxolio einai na min valeis tin fatsa sou sto eksofylo giati 8a xaseis arketa megalo pososto (mexri kai 50%) se poliseis (apo 5 pou 8a to agorazan oi 2,5 8a apotrapoun na to paroun logo tis agriemenis fatsas)

:lol: :rotflmao: :lol:

ante geia re leme

:wave2: :wave2:

tai
10/08/2005, 20:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet

to monadiko mou sxolio einai na min valeis tin fatsa sou sto eksofylo giati 8a xaseis arketa megalo pososto (mexri kai 50%) se poliseis (apo 5 pou 8a to agorazan oi 2,5 8a apotrapoun na to paroun logo tis agriemenis fatsas)
Και συμπληρώνω.
Μην το βγάλεις με σκληρό εξώφυλλο το βιβλίο, γιατί και οι 2.5 που θα το διαβάσουν , μετά θα στο βάλουν κάπου που το σκληρό εξώφυλλο θα είναι επώδυνο.:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

adam_tsouk
10/08/2005, 21:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ke poli apo edo mesa 8a simetexoun stin istoria giati ena megalo komati 4 xronia peripou exi ekselix8i edo mesa ke exi megalo endiaferon

kseris lipon poses istories exoun gini copy paste ke 8a gelasi o kosmos me aftes.....:rotflmao:





Εγγεγραμμένος από: 08-12-03
Τόπος διαμονής:
Μηνύματα: 5924



:look: :look:


4 χρόνια;


Τεσπα!

adam_tsouk
10/08/2005, 21:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
loipon prosperno oli tin suzitisi kai to idio to apospasma tou vivlou giati einai poly vareto na to diavaso olo ayto, kai opos kserete eimai polyasxolos kai perizititos kai den exo tin polyteleia na spatalao xrono me to na asxoli8o me tetoia pragmata apapa

:lol: :rotflmao: :lol:

to monadiko mou sxolio einai na min valeis tin fatsa sou sto eksofylo giati 8a xaseis arketa megalo pososto (mexri kai 50%) se poliseis (apo 5 pou 8a to agorazan oi 2,5 8a apotrapoun na to paroun logo tis agriemenis fatsas)

:lol: :rotflmao: :lol:

ante geia re leme

:wave2: :wave2:




Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
Και συμπληρώνω.
Μην το βγάλεις με σκληρό εξώφυλλο το βιβλίο, γιατί και οι 2.5 που θα το διαβάσουν , μετά θα στο βάλουν κάπου που το σκληρό εξώφυλλο θα είναι επώδυνο.




:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
11/08/2005, 22:53
ela min stamatate dikste to anevasmeno epipedo sas sto xioumor...:rotflmao: :rotflmao:

tai opios sou pi oti exis xioumor 8a ine megalos xioumoristas....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

elate agapita mounopanakia grafte kana sxolio akoma na exo na grafo.......
:lol: :lol: :lol:

tai
12/08/2005, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin

tai opios sou pi oti exis xioumor 8a ine megalos xioumoristas....





Σε πλήγωσα γλυκέ μου?:winka: :smokin:













:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

Rezeguet
12/08/2005, 16:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ela min stamatate dikste to anevasmeno epipedo sas sto xioumor...:rotflmao: :rotflmao:

tai opios sou pi oti exis xioumor 8a ine megalos xioumoristas....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

elate agapita mounopanakia grafte kana sxolio akoma na exo na grafo.......
:lol: :lol: :lol:



tai exeis xioumor

:lol: :rotflmao: :lol: :bigcry: :lol: :rotflmao: :lol:

afrotwin
12/08/2005, 21:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
Σε πλήγωσα γλυκέ μου?:


ne opos lei ke o panousis
voi8ia mou rixnoun kilima xalia....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

free rider
28/08/2005, 17:15
δεν μπορώ να καταλάβω τι έχουν να προσφέρουν σε ολους εμάς ολα αυτα τα ατελείωτα βρισίδια...

υποβαθμίζουν το επίπεδο όποιου ποστ...