PDA

View Full Version : Αποκεντρωθηκα!



Σελίδες : [1] 2

el_hymador
12/01/2011, 10:28
Goodbye Αθηνα, δεν θα μου λειψεις καθολου (μα καθολου ομως...)

Οh yes, ειμαι στην Κορινθο πλεον (λιγο εξω) και ηρθα για να μεινω! Προκειται να στησουμε μια επιχειρηματικη δραστηριοτητα μαζι με τον αδεφο μου, η οποια θα τρεξει σε καποιους μηνες και χρειαζοταν καποιος να ειναι παρων εδω κατω μεχρι τοτε. "Θυσιαστηκα" εγω (τραβατε με και ας κλαιω) και τσουπ, μετακομισα! Μου πηρε πολυ χρονο μεχρι που να το αποφασισω, για την ακριβεια, δυο λεπτα. :D Το θετικο ειναι οτι και η φιλη μου ηταν της αποκεντρωσης (το μοναδικο πραγμα στο οποιο συμφωνουμε...:sick: ) και ηρθε μαζι μου.

Εκτος απο την επιχειρηση (ζωϊκη παραγωγη... περισσοτερα συντομα) θα βαλω και τα μελισσια μου (εχω διπλωμα μελισσοκομιας, αμε!) ενω υπαρχει πλανο και για μια εναλλακτικη καλλιεργεια (οχι φουντες, αν και αποδιδουν πολυ καλα...)

Γενικα το σπιτι προσφερεται ιδανικα και για μποστανι, κοτες, καμμια κατσικα και ενα γαϊδαρο για pet (αληθεια θελω εναν, οχι για φορτωμα, αλλα επειδη τους γουστραρω πολυ).

Anyway, προς το παρον απασχολουμαι μεσω διαδικτυου (ναι ρε εχει inernet εδω κατω!) και μαζι με το επιδομα του ΟΑΕΔ βγαινω μια χαρα, καθοτι η ζωη εδω, δεν εχει καμμια σχεση με τη "ζωη" στην Αθηνα.

Αυτα, οσοι συμφορουμιτες μενετε Κορινθο και περιχωρα, ριχτε κανα μηνυματακι να βρισκομαστε, μηχανακι δεν εχω κατεβασει ακομα, αλλα θα γινει και αυτο. Οσοι παλι περνατε απο εδω, να ξερετε οτι ειμαι διαθεσιμος για καφε, ποτο, φαϊ, αλλα μεχρι εκει, εκτος και αν οι προθεσεις σας ειναι σοβαρες και με αποκαταστησετε μετα, καθοτι εδω στην επαρχια η κοινωνια ειναι πιο κλειστη και λεγονται πολλα... :lol:


:wave2:

ggs
12/01/2011, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Goodbye Αθηνα, δεν θα μου λειψεις καθολου (μα καθολου ομως...)


:wave2:



:beer: :beer: :beer: ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΥΧΟΜΑΙ...:beer: :beer:



Άντε και στα δικά μας….

Leopsomo
12/01/2011, 10:32
O καλυτερότερος!!! Ζηλευω.

Ολα να σου πανε οπως θες ευχομαι.

:beer:

granazi
12/01/2011, 10:35
πλακα πλακα.....βλεπω πολυ κοσμο να αποκεντρωνεται οπως παει το πραγμα...
καλο ξεκινημα λοιπον! :beer:

gcrook
12/01/2011, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador

Αυτα, οσοι συμφορουμιτες μενετε Κορινθο και περιχωρα, ριχτε κανα μηνυματακι να βρισκομαστε, μηχανακι δεν εχω κατεβασει ακομα, αλλα θα γινει και αυτο. Οσοι παλι περνατε απο εδω, να ξερετε οτι ειμαι διαθεσιμος για καφε, ποτο, φαϊ, αλλα μεχρι εκει, εκτος και αν οι προθεσεις σας ειναι σοβαρες και με αποκαταστησετε μετα, καθοτι εδω στην επαρχια η κοινωνια ειναι πιο κλειστη και λεγονται πολλα... :lol:


:wave2:

Για το timelapse τι λεει η τοπικη κοινωνια;
Η εκκλησια το αποδεχεται;
Οχι τιποτα αλλο αλλα 2 τυποι μεσα σε ενα αμαξι στην ερημια για μερικες ωρες,να ανταλλαζουν κουβεντες του τυπου "τραβα το να σηκωθει τερμα","οσο πιο ανοιχτος τοσο καλυτερα","καλυτερα βαλτο αλλα 2 κλικ" ,"εχει σηκωσει υγρασια" ,"αλλαξε σε πιο μακρυ γιατι δεν το βλεπω καλα","αλλαξε μπαταρια" μπορει να θεωρηθει υποπτο.:blush: :blush:

Tpap
12/01/2011, 10:39
@ελχυμαδορ: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

sapila racing
12/01/2011, 10:41
Καλη αρχή , και καλή συνέχεια!
Να σου πανε ολα καλά ρε φίλε. :beer:

PanVas
12/01/2011, 10:42
Αυτά είναι ωραία νέα..!!


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

faraway
12/01/2011, 10:43
Επιστροφή στη φύση παιδιά .......απλά πράγματα !!!:smilea:

Από τη φύση προερχόμαστε και σε αυτήν πρέπει να επιστρέψουμε .....καλή αρχή εύχομαι !!!:beer:

el_hymador
12/01/2011, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Για το timelapse τι λεει η τοπικη κοινωνια;
Η εκκλησια το αποδεχεται;
Οχι τιποτα αλλο αλλα 2 τυποι μεσα σε ενα αμαξι στην ερημια για μερικες ωρες,να ανταλλαζουν κουβεντες του τυπου "τραβα το να σηκωθει τερμα","οσο πιο ανοιχτος τοσο καλυτερα","καλυτερα βαλτο αλλα 2 κλικ" ,"εχει σηκωσει υγρασια" ,"αλλαξε σε πιο μακρυ γιατι δεν το βλεπω καλα","αλλαξε μπαταρια" μπορει να θεωρηθει υποπτο.:blush: :blush:

Αχ βρε κουτο! Εκει που θα σε παω θα ειμαστε τα δυο μας και μοναδικος μαρτυρας ο εναστρος ουρανος...:a07:

Περα απο τη πλακα, οταν ερθεις παρε μαζι σου προβιες, κονιακ, σταφιδες, αλουμινοκουβερτα, γιατι μιλαμε θα το δαγκωσουμε κανονικοτατα!

Ανεμενε π.μ. γιατι ακομα τρεχω με διαφορα διαδικαστικα εδω κατω, συντομα θα εχω ξεμπερδεψει ομως.

υ.γ. Τελικα εχεις δικιο οτι το αποτελεσμα θα ειναι για τον πεο, θελει full frame και φακο $$$$$$$$

spyro
12/01/2011, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Goodbye Αθηνα, δεν θα μου λειψεις καθολου (μα καθολου ομως...)

......:


ψιλό ζηλεύω είναι η αλήθεια :blush:




σου εύχομαι τα καλύτερα


:beer: :beer: :beer:

MikeG
12/01/2011, 10:46
:beer: :beer: :beer: :beer:

el_hymador
12/01/2011, 10:49
Ευχαριστω σας ολους! Να στε καλα και στα δικα σας οσοι γουσταρετε να την κανετε! :beer: :beer: :beer: :beer:

Cpt. Haddock
12/01/2011, 10:52
Καλή τυχη και όλα να πανε καλα.

Μελι να μας στέλνεις μονο :lol:


:beer: :beer: :beer:

Vagelis Gar
12/01/2011, 10:54
Μπράβο και πάλι μπράβο
Καλή επιτυχία σε αυτό που ξεκινάτε :wave2:

mats8282
12/01/2011, 10:59
Αυτά είναι :beer:

reinmeister
12/01/2011, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador


και ενα γαϊδαρο για pet (αληθεια θελω εναν, οχι για φορτωμα, αλλα επειδη τους γουστραρω πολυ).



αν εξαιρεσουμε το απο πανω που σηκωνει πολλη συζητηση , σου ευχομαι καλη τυχη και να σου πανε ολα κατ ευχην...

:beer: :beer: :beer:

John Steed
12/01/2011, 11:08
Καλά σου έκανες!



:beer: :beer: :beer: :beer:

McRider
12/01/2011, 11:15
Σου ευχομαι Καλη τυχη.:beer:

blackbusa
12/01/2011, 11:15
μπραβο ρε παιδι....

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

notakos600
12/01/2011, 11:18
Καλή τύχη κι αν ποτέ σκεφτείς να βάλεις κουνέλια στη φάρμα, είμαι εξπέρ στη κατασκευή κουνελώνων. :beer: :beer: :beer: :beer:

Metzgermeister
12/01/2011, 11:19
Την καλυτερη κινηση εκανες.

Που ακριβως στην Κορινθο μετακομισες;

alex14
12/01/2011, 11:21
Μπραβο ρε φιλε. Καλη επιτυχια σε οτι κανεις

:beer: :beer:

anwrimos
12/01/2011, 11:27
Εγώ απο τη μεριά μου να σε καλοσωρίσω στα πάτρια εδάφη (έξω απο το Κιάτο μένω αν και ταλαντεύομαι ακόμα με θέματα δουλειάς και πηγαινοέρχομαι και Αθήνα). Είναι μέχρι να πάρεις την απόφαση η δικιά μου ώρα δεν ήρθε ακόμα (με την καλή έννοια). Όσο για την κοινωνία που λές είναι πραγματικά κλειστή (σε χωριό μένω) και θα ακούσεις διάφορα.... μην πτοείσαι... Όσον αφορά σε αυτό που θέλεις να ξεκινήσεις, εύχομαι με το καλό και αν χρειαστείς τίποτα εδώ ειμαστε, 20 χλμ δρόμος μισή ωρίτσα. Υπάρχουν και γνωστοί με ζωοτροφές στην ορεινή Κορινθία. Άν μπορώ και εγώ να σου φανώ χρήσιμος σε κάτι μην διστάσεις - Τεχνολόγος Γεωπόνος είμαι αν και προς το παρόν δηλώνω αγρότης.. Σε ζάλισα... Όλα καλά έυχομαι!!!!!!
:beer:

el_hymador
12/01/2011, 11:30
Να στε καλά παιδιά, σας ευχαριστώ όλους!

Το χωρίο είναι ο Άσσος (άνω), ανάμεσα σε Βραχάτι και Περιγιάλι - Λέχαιον

:wave2:

el_hymador
12/01/2011, 11:41
.

Metzgermeister
12/01/2011, 11:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Να στε καλά παιδιά, σας ευχαριστώ όλους!

Το χωρίο είναι ο Άσσος (άνω), ανάμεσα σε Βραχάτι και Περιγιάλι - Λέχαιον

:wave2:

Ε τι αλλο θες.Μια χαρα ειναι ολα εκει.

Ελληνοχωριτης here :beer:

cityfly
12/01/2011, 11:53
καλή αρχή



:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

J.T.R
12/01/2011, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Να στε καλά παιδιά, σας ευχαριστώ όλους!

Το χωρίο είναι ο Άσσος (άνω), ανάμεσα σε Βραχάτι και Περιγιάλι - Λέχαιον

:wave2:

Ολα θα πανε καλα:) :) :beer: :beer:

VALES
12/01/2011, 12:09
Όλα να πάνε κατ΄ευχήν, και προσωπικά και επαγγελματικά. :beer: :beer:


υ.γ. Το γάιδαρο μη τον αφήσεις πολύ καιρό μόνο του... θα κυνηγάει εσένα στο τέλος. :lol:

vaska
12/01/2011, 12:13
Καλή αρχή σε ότι κάνετε. Οι μικρές κοινωνίες έχουν και τα καλά τους άσε που κάνεις και οικονομία σοβαρή. Μαζεύεσαι νωρίς στο σπίτι παπαρίζεσαι πολύ στο νετ αλλά προσοχή.... προσοχή. Οι μεγάλες χειμωνιάτικες νύχτες ευνοούν την παραγωγή παιδιών. Ειδικά άμα σου αρέσει αρκετά η διαδικασία αναπαραγωγής τα κουτσούβελα καραδοκούν.

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

Allst@rf
12/01/2011, 12:35
καλωσόρισες πρωτεύουσιανε στα χωρια μας...

Δε ξέρω αν στο έχουν σφύριξεί ακόμα κάποιοι από δω μέσα,αλλά εγώ λουτράκι είμαι ,όπως και ο φάνης (guzzistas)...σχεδόν κοντοχωριανοί.

Ότι χρειαστείς εδώ είμαστε...

Οπότε μπορείς στειλε π.μ να πιούμε κανα καφέ...

Καλή αρχή...:beer:

el_hymador
12/01/2011, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Καλή τυχη και όλα να πανε καλα.

Μελι να μας στέλνεις μονο :lol:


:beer: :beer: :beer:

Μωρέ και μέλι και γύρη και πρόπολη και βασιλικό πολτό...απλά τώρα οι μέλισσες έχουν ρεπό, από αρχές άνοιξης όλα αυτά...:wave2:

ermiss
12/01/2011, 13:05
Μα καλά ρε φίλε, στον Άσσο πήγες να μείνεις???

1 ώρα απο την Αθήνα, 10 λεπτά απο Κόρινθο, 2 λεπτά απο οργανωμένη παραλία, 5 λεπτά απο Καφέ,clubs, ψησταριές...
Πολυ εξορία ρε φίλε...
Πως θα το αντέξεις???


:rotflmao: :rotflmao:




Καλώς ήρθες

:beer:

ΜΟΖΑΡΤ
12/01/2011, 13:08
επιτελους και ενας που το πηρε αποφαση.

ξεκουνηθειτε απο κει να αποκτησετε ποιοτητα ζωης


εχω φαει τον idi να φυγει απο την αθηνα αλλα μου λεει, χωρις πειραια, ολυμπιακο και χοντα δεν μπορω να ζησω

jimmis5
12/01/2011, 13:23
Καλη αρχη και καλες παραγωγες αντε τωρα χτυπα κανα χωματερο γιατι εχει ΑΘικια Ψαθα και αλλες ειδικες διαδρομες..:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

Shaolin Monk
12/01/2011, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss
Μα καλά ρε φίλε, στον Άσσο πήγες να μείνεις???

1 ώρα απο την Αθήνα, 10 λεπτά απο Κόρινθο, 2 λεπτά απο οργανωμένη παραλία, 5 λεπτά απο Καφέ,clubs, ψησταριές...
Πολυ εξορία ρε φίλε...
Πως θα το αντέξεις???



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Καλο ξεκινημα και μακαρι ολα να σου πανε καλα... :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

filipp0s
12/01/2011, 13:43
Να σαι καλα ρε μαν κι ολα καλα να πανε! Καλη αρχη! :beer: :beer: :beer: :beer:


Δεν συναντηθηκαμε ποτε στην αθηνα μου φαινεται οτι θα σου κανω καμια επισκεψη εκει :D


:wave2: :wave2: :wave2:

el_hymador
12/01/2011, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss
Μα καλά ρε φίλε, στον Άσσο πήγες να μείνεις???

1 ώρα απο την Αθήνα, 10 λεπτά απο Κόρινθο, 2 λεπτά απο οργανωμένη παραλία, 5 λεπτά απο Καφέ,clubs, ψησταριές...
Πολυ εξορία ρε φίλε...
Πως θα το αντέξεις???


:rotflmao: :rotflmao:




Καλώς ήρθες

:beer:

Καλως σας ηβρα!

Δεν εχεις και αδικο, ειδικα με τον προαστιακο ειναι σαν να ζεις σε προαστιο της σκατουπολης :lol:

Αλλα ετσι οπως το βλεπω εγω, ειναι 1 ωρα απο τη Ζηρια, 40 λεπτα απο παραλιες οπως η Μυλοκοπη και...5 λεπτα απο Καφέ,clubs, ψησταριές...:lol:

yes-u
12/01/2011, 14:09
Δεν έχεις καταλάβει πόσο όμορφη θα γίνει η ζωή σου...

vangelis 64
12/01/2011, 14:09
Νάτα τα καλά!Άκου τώρα...Κάθε Παρασκευή μεσημέρι-απογευματάκι,το παρτάλι μου κι εγώ φτάνουμε στον Ισθμό,
προκειμένου να τήν κάνουμε για Άνω Βραχάτι,όπου μένουν τα παιδιά που δουλεύουμε μαζί στο Κιάτο Παρασκευή και Σάββατο.
Ο Αργύρης και η Ντίνα(τα παιδιά να πούμε)την είδανε σαν κι εσένα και παράτησαν το πανέμορφο Περιστέρι για την αθλιότητα τής Κορινθιακής φύσης.
Γάιδαρο δεν έχουνε,έχουνε δυο σκυλιά όμως,εκ τών οποίων το ένα τονε ζυγώνει σε μέγεθος :lol:

Λοιπόν αγαπητέ τα συγχαρητήριά μου για την απόφασή σου,όλες τίς καλές ευχές και σού στέλνω το τηλέφωνό μου γιατί καλό το μέλι αλλά θα χορτάσουμε και μουσική:winka:
:beer: :beer: :beer:

zisisx
12/01/2011, 14:10
φιλε μου το μονο που σου ευχομαι ειναι να μας ευχηθεις κ μας να κανουμε το ιδιο....

μπραβο σου ειναι μεγαλη αποφαση το να φυγεις για την επαρχια ακομΑ κ το να γυρισεις στην ιδιαιτερη πατριδα σου ειναι αρκετα δυσκολο...

εγω μενω θεσσαλονκη απο τα 19 κ τωρα στα 30 παντρεμενος πλεον αρχισα να μη την παλευω αλλο.....

ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΩ Κ ΓΩ...........:( :( :(

devil's animal
12/01/2011, 14:30
Κωστη καλη αρχη και να σου πανε ολα δεξια ρε παιδι!!!
:beer: :beer: :beer: :beer:

επειδη εζησα 4 μηνες σε επαρχια μετα την απολυση μου, ειναι ασυγκριτη η αισθηση (ακομα και χωρις λεφτα-και εγω με το ταμειο ανεργιας ημουν-)...
δυστυχως οι περιστασεις και η δουλεια με αναγκασαν να γυρισω Αθηνα...:sad:


τα καλυτερα και καλο στεριωμα!!
:beer: :beer: :beer:

guzzistas
12/01/2011, 15:22
Εύχομαι το καλύτερο!

Εχεις π.μ.

:beer:

nickmonstro
12/01/2011, 15:35
Μπραβο ρε Κωστη!!!

Οτι καλυτερο ευχομαι!Σε ζηλευω..

:beer: :beer: :beer:

antsoar
12/01/2011, 15:35
Καλή αρχή :beer: :beer: :beer:

BLACKGAS
12/01/2011, 15:39
Άντε καλή αρχή. Χτύπα για πάρτι μας ένα γουρουνόπουλο από Περιγιάλι (πάνω στην εθνική πηγαίνοντας Κορινθο δεξιά) και καμιά σοκολατίνα από τον Κώστα (στον Άσσο ανάμεσα στο καφενείο και στο Super Market) για να μη σε πιάσει υπογλυκαιμία βρε αδερφέ! Άντε και από το καλοκαίρι θα τα πούμε!!!
:beer:

ΥΓ Επιβάλλεται Λουτράκι με τους λοιπούς συμφουρίτες βολτούλα στον Γιάννη!:wave2:

ziggΥ
12/01/2011, 16:03
τη καλύτερη δουλειά έκανες..
καλό ξεκίνημα :beer: :beer: :beer:

takis-kk
13/01/2011, 03:15
Καλή τύχη Χυμαδόρ.
Αν και η τύχη βοηθά τους τολμηρούς.

Υ.Γ.
Σβήστε αυτό το θρέντ πριν το διαβάσει ο Εχετλαίος και πάθει κρίση ζήλειας.
:wave2:

byron
13/01/2011, 03:20
Ότι καλύτερο εύχομαι φίλε και ποτέ μη ξαναγυρίσεις στο μπ@υρδέλο. :beer: :beer: :beer:

Εχετλαίος
13/01/2011, 03:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από takis-kk
Υ.Γ.
Σβήστε αυτό το θρέντ πριν το διαβάσει ο Εχετλαίος και πάθει κρίση ζήλειας.
:wave2:

:evil:

Εχετλαίος
13/01/2011, 03:23
Κωστή έκαμες την καλύτερη δουλειά!
Να είσαι σίγουρος, δε θα σου λείψει ΚΑ-ΘΟ-ΛΟΥ το κωλάδικο (εμένα δε μου έλειψε ούτε για μια στιγμή).
Καλό ξεκίνημα με υγεία!
(άνε βάλεις κότες θέλω αυγά, μια 12άδα την εβδομάδα)
:wave2:

CIRUS
13/01/2011, 03:28
Εύχομαι από καρδίας τα καλύτερα, μα είμαι σίγουρος πως η ζωή σου θα γίνει ομορφότερη. :beer: :beer: :beer: :beer:

άντε να το παίρνουμε απόφαση και άλλοι σιγά σιγά :lol:

iosif
13/01/2011, 04:04
εμενα παντως η αθηνα μου λειπει κατα περιοδους. γουσταρω να την επισκεπτομαι για καμια βδομαδα-12 μερες

να δω τους φιλους, καμια συναυλια, την ΑΕΚάρα, μια βολτα στο κέντρο για να ανοιξει το μυαλο, αφισες, βιβλια κλπ

κατα τα αλλα
ειναι καλα προς κορινθο γιατι οντας κοντα στην αθηνα δεν ξεκοβεις απο φιλους
προωπικα μου λειπουν οι παλιες παρεες (οι ορεισιβιοι ειναι πολυ κλειστοι ανθρωποι) και φυσικα η θαλασσα

TROOPER
13/01/2011, 04:14
κωστακη περα απο τις ευχες μου για τα καλυτερα, ξερεις οτι τραβιεμαι κει χαμω συχνα οποτε στην επομενη κατεβασια ετοιμασου

:wave2:

yannis24
13/01/2011, 04:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
.

προσπαθω να σου στειλω ενα ΠΜ αλλα δεν μπορω.....
αδειασε τα μυνηματα σου !


Καλως ορισες-ηρθες στην Κορινθο λοιπον !!

Pardalotzatziki
13/01/2011, 04:54
Μπραβο σου....και καλη τυχη

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

sober
13/01/2011, 05:45
Καλη αρχη με τις δουλειες και καλη απολαυση της νεας ζωης μιας και το η8ελες τοσο πολυ!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

anwrimos
13/01/2011, 06:27
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από yannis24
[B]προσπαθω να σου στειλω ενα ΠΜ αλλα δεν μπορω.....
αδειασε τα μυνηματα σου !


μια απο τα ίδια!! :wave2:

el_hymador
13/01/2011, 07:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από anwrimos
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από yannis24
[B]προσπαθω να σου στειλω ενα ΠΜ αλλα δεν μπορω.....
αδειασε τα μυνηματα σου !


μια απο τα ίδια!! :wave2:


Τώρα πρέπει να έχει χώρο φίλε μου, έσβησα αρκετά. :wave2:

blackrose
13/01/2011, 07:21
Μπραβο el_hymador


οτι καλυτερο επιθυμεις,να το πραγματοποιησεις!:wave2:

toyar
13/01/2011, 07:35
ρε παλικάρια, όλοι εσείς που ζηλεύετε γιατί δε γουστάρετε την αθήνα δεν φεύγετε κι εσείς για να βρίσκουμε να παρκάρουμε εμείς που τη γουστάρουμε;:rotflmao: :rotflmao:

el_hymador
13/01/2011, 07:41
Οκ, πρωτη διαπιστωση για τις δημοσιες υπηρεσιες στην επαρχια...λειτουργουν με συντελεστη!

Δηλαδη φανταστειτε την ασχετοσυνη, τη βαρεμαρα, το ραχαταλικι και το "ωχου μωρε τι θες και εσυ τωρα;" της Αθηνας και πολλαπλασιαστε το Χ 5

Βεβαια το αγχος και ο χρονος διεκπαιρεωσης διαιρουνται αντιστοιχως / 5 σε σχεση με την Αθηνα, οποτε ερχετε μια η αλλη... :lol: :lol: :lol: :lol:

XJR_Billy
13/01/2011, 08:37
Καλή αρχή, καλή επιτυχία και καλές δουλειές !!!
:beer: :beer: :beer: :beer:

takis-kk
13/01/2011, 08:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από toyar
ρε παλικάρια, όλοι εσείς που ζηλεύετε γιατί δε γουστάρετε την αθήνα δεν φεύγετε κι εσείς για να βρίσκουμε να παρκάρουμε εμείς που τη γουστάρουμε;:rotflmao: :rotflmao:



Ελα μου ντε!

:beer:

stavrogin
13/01/2011, 08:57
Μπράβο φιλε! αυτα είναι πόλυ ευχάριστα νέα. Σού εύχομαι το καλήτερο.:beer:

ARISPEED1
13/01/2011, 11:50
Ωραίος ..........:sun:

Zack
13/01/2011, 12:04
Μπράβο και πάλι μπράβο.
Μακάρι να σου πάνε όλα καλά :beer:

Και εγώ ζήλεψα να πω την αληθεια :winka:

nio1981
13/01/2011, 13:14
1. kalh tuxh oti kai an kaneis...sigoura apo thema pieshs kai agxous einai kalutera...

2.to thema omws einai....telika auth einai h lush?anti gia metanastefsh,eparxia?kai ante esy exeis asxolithei me douleies ths eparxias.h egw pou asxoloumai me oikodomh pes olo kai kati tha vrw na kanw.oloi oi alloi?nomizw oti kai h eparxia me proypotheseis einai kalh opws kai h polh....



opws kai na xei kathe epituxia euxomai:beer: :beer:

Εχετλαίος
13/01/2011, 15:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από nio1981
oloi oi alloi?

Σιγά-σιγά, από το 0.
Με τη γη και τα ζώα.
Τα ζώα (ακόμα) έχουν "φαί" (γάλα-κρέας)
:wave2:

LARISEOS
13/01/2011, 15:56
μπραβο! :beer:

7gibernau
13/01/2011, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Να στε καλά παιδιά, σας ευχαριστώ όλους!

Το χωρίο είναι ο Άσσος (άνω), ανάμεσα σε Βραχάτι και Περιγιάλι - Λέχαιον

:wave2:
το νου σου!!
εκει γυρω υπαρχει ενα vtr 1000 και ενα cbr 1000 turbισμενο....
και τα δυο θα τα ακουσεις απο μακρια!!!

καλες δουλειες να εχεις!!

PalLoukiLuke
14/01/2011, 03:30
Καλως μας ηρθες Κωστα!!!
Καλα εδω που τα λεμε 40 λεπτα ειναι η Αθηνα . Να μη σου πω οτι εμεις εδω ανεβαινουμε για συναυλιες θεατρο Αθηνα πιο συχνα απο τους Αθηναιους που τα εχουν διπλα τους ...
Λοιπον τι λετε να οργανωθουμε να πιουμε κανα καφε - κρεπα (στο μαρονε στη γειτονια σου ειναι παραλια)??? (αυτο το σκ μαζευω ελιες ρε πουστη μου:uplate:
και εσεις λουτρακιοτες αααααντε... συμπληρωστε λολ!

1) palloukiluke (λουκας κορινθος κεντρο) ;η πμ
2)allst@rf

guzzistas
14/01/2011, 03:36
1) palloukiluke (λουκας κορινθος κεντρο) κιν 6944181655
2)allst@rf
3)Guzzistas

the who
14/01/2011, 03:42
Καλη αρχη Κωστα.:beer: :beer: :beer:

blackbusa
14/01/2011, 04:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από PalLoukiLuke
Καλως μας ηρθες Κωστα!!!
Καλα εδω που τα λεμε 40 λεπτα ειναι η Αθηνα . Να μη σου πω οτι εμεις εδω ανεβαινουμε για συναυλιες θεατρο Αθηνα πιο συχνα απο τους Αθηναιους που τα εχουν διπλα τους ...
Λοιπον τι λετε να οργανωθουμε να πιουμε κανα καφε - κρεπα (στο μαρονε στη γειτονια σου ειναι παραλια)??? (αυτο το σκ μαζευω ελιες ρε πουστη μου:uplate:
και εσεις λουτρακιοτες αααααντε... συμπληρωστε λολ!

1) palloukiluke (λουκας κορινθος κεντρο) κιν **********
2)allst@rf

ρτε με τετοιο νικ δεν βαζουμε το κινητο σε κοινη θεα...θα σε τρελλανουν στις πλακες....σβηστε το λεμε...:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

kalesin
14/01/2011, 05:54
ελα να γινομαστε πολλοι οι αποκεντρωμενοι


:beer: :beer: :beer: :beer:


καλη αρχη στην ησυχη κ ηρεμη πια ζωη σου

DimChios
17/01/2011, 03:34
Δε σε φοβαμαι με τιποτα εσενα Κωστη!

:winka:


Eγω επισκεφτηκα την Παργα τις γιορτες και οσα ειχαμε συζητησει με τη Χαρα ολο και πιο πολυ παιρνουν το δρομο τους!

Απλα εχουμε αρκετο ακομα...

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

the who
17/01/2011, 03:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Δε σε φοβαμαι με τιποτα εσενα Κωστη!

:winka:


Eγω επισκεφτηκα την Παργα τις γιορτες και οσα ειχαμε συζητησει με τη Χαρα ολο και πιο πολυ παιρνουν το δρομο τους!

Απλα εχουμε αρκετο ακομα...

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Στο καλο Μητσο.Μη σε κραταμε.:rotflmao: :rotflmao:

kalgeorge
17/01/2011, 03:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
[


Αυτα, οσοι συμφορουμιτες μενετε Κορινθο και περιχωρα, ριχτε κανα μηνυματακι
:wave2:


bravo re kwsti....bravo re file....

ante tha ta poume katw oposdipote
:wave2: :wave2:

Cpt. Haddock
17/01/2011, 03:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Στο καλο Μητσο.Μη σε κραταμε.:rotflmao: :rotflmao:

τι μλκς :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

el_hymador
12/04/2011, 21:23
Γίνανε κάποια πράγματα τον τελευταίο καιρό...


223299

el_hymador
12/04/2011, 21:25
Αλλά κυρίως αυτό! :beer: :beer: :beer:

Περιμένω άλλες πέντε προς τα τέλη Μαίου!


223300

el_hymador
12/04/2011, 21:28
Το κοτέτσι διακοσμήθηκε αναλόγως...


223301

lspiros
12/04/2011, 21:31
ωραιος ρε φιλε,αυταρκης και κοντα στη φυση,και φυσικα με τη σωστη φανελα:D

apostolos72
12/04/2011, 22:09
Μπράβο ρε Κώστα σου εύχομαι τα καλύτερα, όπου να 'ναι μου φαίνεται πως και εγώ θα μαζέψω τα μπουγαλάκια μου από Θεσ/νίκη ννα επιστρέψω Λουτράκι.

Shaolin Monk
12/04/2011, 22:49
Μπραβο, ωραια πραματα.... :beer: :beer: :beer:


Απορω με πολλους που ακομη αντεχουν το "καμινι" και δεν την κανουν με ελαφρα πηδηματακια...

Αλλα και με εμας που ζουμε επαρχια και οι ρυθμοι της ζωης μας εχουν κανει σαν να ζουμε στο κεντρο της Αθηνας ξεχνωντας τι υπαρχει γυρω μας... :sad:

andgeo
13/04/2011, 00:38
Ωραίος ρε φίλε , καλά να περνάς . Κόρινθος = Αθήνα με καθαρότερο αέρα και μια ανώτερη ποιότητα ζωής , ειδικά από Απρίλιο και μετά θα την περνάς ζάχαρες !!!
Το σηματάκι του Ολυμπιακού στην θύρα που περνάνε οι κότες δεν θα το σχολιάσω :P .
Καλοκαίρι είμαι κάθε βδομάδα, περίπου, στα χωριά της Κορινθίας και δεν μου παίρνει πάνω από ώρα από Κυψέλη να φτάσω Βραχάτι , η μηχανή βοηθάει σ αυτό !!! ) => κάπου θα τα πούμε !!!
Καλά να περνάς .

makis206
13/04/2011, 07:25
Πφ, χωριάτες..:lol: :rotflmao:


Γεια σου ρε Κωστή! :beer: :beer:

Operater
13/04/2011, 16:19
Ωραίος και τετραπέρατος ο Κωστης μας!!! :beer: :beer:

Πότε θα φάμε αυγουλάκια?:D

el_hymador
13/04/2011, 16:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Ωραίος και τετραπέρατος ο Κωστης μας!!! :beer: :beer:

Πότε θα φάμε αυγουλάκια?:D

Απο την πρωτη μερα γεννανε οι κοτες, 2 αυγα τα εχουμε καθε πρωι! Οποιος περναει απο Κορινθο μερια, ας ριξει μηνυμα για ομελετα :D

DimChios
13/04/2011, 17:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Απο την πρωτη μερα γεννανε οι κοτες, 2 αυγα τα εχουμε καθε πρωι! Οποιος περναει απο Κορινθο μερια, ας ριξει μηνυμα για ομελετα :D


εμενα η φαρμα μου μου εδωσε αυγα απο το 32ο επιπεδο και μετα!

:sad:
















:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Xlitos
14/04/2011, 03:57
εχω 2 χρονια αποκεντρωμενος με τις κοτουλες μου την απλα μου κτλ...να δεις τους γειτονες να με κοιτανε παραξενα γιατι παω στις κοτες και καθομαι καμια ωρα και τις χαζευω...σου λεει παει αυτος το χασε αλλα δε ξερει τι ειναι ν αγαπας τη φυση και τα ζωα και να ζεις μια ζωη στη τσιμεντουπολη...ο επαρχιωτης τα χει δεδομενα.



υ.γ.Να παρεις και χηνες και να τους φτιαξεις αυτοσχεδια μικρη λιμνουλα,μιλαμε πολυ γελιο.Εχουμε τεσσερις γ@ματες,παιρνουν φορα απο τη μια ακρη του στρεμματος και πανε πετωντας μεχρι την αλλη και σκανε μεσα στη λιμνουλα τρομοκρατοντας κοτες κ κοκορια.Αλλα πρεπει να χεις χωρο γιατι μιλαμε για πολυ σκ@το,χεζουν τον πατο τους.

makis206
14/04/2011, 07:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
εμενα η φαρμα μου μου εδωσε αυγα απο το 32ο επιπεδο και μετα!
:sad:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Και να σε δω εσένα που θα τα ψήσεις...:lol:

DimChios
14/04/2011, 08:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Και να σε δω εσένα που θα τα ψήσεις...:lol:


Όλο και κάποιος Boxer θα βρεθει!

:smokin:

bulmont
14/04/2011, 08:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Όλο και κάποιος Boxer θα βρεθει!

:smokin:

......κακίες.........:blush: :blush: :blush:

ktmakis
14/04/2011, 10:47
Υπάρχουν και χειρότερα.....

Αποκεντρώθηκα το 2007 και το 2010 ξαναμαναμαντρώθηκα......
ψυχολογία στο ναδιρ....
μετράω τα λεπτά να ξανααποκεντρωθώ......δεν τη παλεύω άλλο.

:cry:

Zack
14/04/2011, 14:25
Αξιοζηλευτος ! ! !

Το παλιο σου avatar ηταν ολα τα λεφτα :winka:

LsKostas
02/05/2011, 09:07
καθε μα καθε Δευτερα οπως και σημερα που εφαγα 45λεπτα με ΜΗΧΑΝΗ στην κινηση,
εχοντας περασει λακουβες γκραντ κανυον , και ανοιγομενες πορτες στην μεση του δρομου
εχω κανει τον σταυρο μου ισα με 15 φορες και καθε Δευτερα συνηδητοποιω οτι καθε βδομαδα
θα ειναι και χειροτερα,λογω κρισης πλεον , θες λογω του κλασικου μεσου Ελληνα ...

σκεφτομαι αυτο το θρεντ και εσενα Κωστη , και ολο λεω να ερθω να σου γραψω μια καλημερα
ετσι επειδη εχω αρχισει να βρισκω ολο και πιο σωστη την επιλογη σου.

Καλημερα λοιπον Κωστη , εχεις βρει την ησυχια σου πιστευω και το παλεψες γερα.



:beer: :beer: :beer:

Manalishi
02/05/2011, 09:23
Έχουμε ένα κτηματάκι στο Τατόι, σε καταλαβαίνω απόλυτα τί είναι να βλέπεις τους κόπους να καρποφορούν, κότες, αρνάκια, πάπιες και όλα τα ζαρζαβατικά/λαχανικα.....

Κούραση, αλλά κα απόλαυση..

Είσαι για ανταλλαγή αυγών????

:beer: :beer: :beer: