PDA

View Full Version : χοντρο προβλημα στο κ8 μου



mr_bandit
13/01/2011, 07:42
μετα απο μια βολτα ακουω γυρω στις 5800-6000 στροφες ενα θορυβο να ξεφυσαει λες και εχω τουρμπο,,ε λοιπον δειτε τις φωτο και πειτε μου τι σκατα ειναι,το καλο ειναι οτι την εχω 6 μηνες και αυριο θα την παω σε εξουσιοδοτημενο,

τωρα τι σκατα θα παιχτει εκει?δε θελω ουτε ευρω να πληρωσω στους παραρες


220759

mr_bandit
13/01/2011, 07:43
κ


220801

PortisHead
13/01/2011, 07:49
Για αυτο που βλεπω στην φωτο ,μην ανηχυχεις.Βενζινη ειναι ,οχι λαδι
Ενα κολλαρο θελει σφιξιμο ,5 λεπτα υποθεση.
Το 90% των Bandit το εχουν παρουσιασει.

Τωρα για τον θορυβο δεν ξερω.....

Εχει αναφερθει κιεδω...

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=111733


220773

nickald
13/01/2011, 07:51
Επιβεβαιωνω κι εγω οτι αυτο το θεμα ειναι συχνο...

Το ειχα κι εγω στο μεγαλο και το εφτιαξα μονος μου.

mr_bandit
13/01/2011, 09:10
πηγα το αφησα στο συνεργειο μετα απο το πρηξιμο που τους πατησα να τους πεισω οτι ξεφυσαει απο κει,γιατι δεν εσταζε μονο,οταν γκαζωσε αρκετα ο μηχανικος τοτε το δε να φτυνει και πειστικε πως πρεπει να τ αφησω,,

τωρα ανακουφιστηκα που ειπατε οτι ειναι συχνη περιπτωση στα μοτορια μας,αλλα 6 μηνες το εχω και το παω αρκετα συντηριτικα και οταν βλεπεις το παραμικρο γλυψιμο απο λαδια κτλ τρελαινεσαι:a11: :a018:

DrEvil
13/01/2011, 09:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από mr_bandit
πηγα το αφησα στο συνεργειο μετα απο το πρηξιμο που τους πατησα να τους πεισω οτι ξεφυσαει απο κει,γιατι δεν εσταζε μονο,οταν γκαζωσε αρκετα ο μηχανικος τοτε το δε να φτυνει και πειστικε πως πρεπει να τ αφησω,,

τωρα ανακουφιστηκα που ειπατε οτι ειναι συχνη περιπτωση στα μοτορια μας,αλλα 6 μηνες το εχω και το παω αρκετα συντηριτικα και οταν βλεπεις το παραμικρο γλυψιμο απο λαδια κτλ τρελαινεσαι:a11: :a018:

Δίκαιο και τίμιο το άγχος σου, μα πριν σε κατα/υποβάλλει αυτό, έχε στο μυαλό σου ότι πρόκειται για ένα πολύ αξιόπιστο μηχανάκι, για το οποίο, προσωπικά, δεν έχω ακούσει να βγάζει κάποια χοντρή ζημιά.

Όταν με το καλό το πάρεις πίσω, να κανονίσουμε μια ληστρική μπυροκατάνυξη (πμ για να την κανονίσουμε) να τα πούμε από κοντά τα ληστόπουλα.

mr_bandit
13/01/2011, 09:27
χαλαρα φιλε μου αν εισαι απο θεσνικη να παμε για φραπα-μπυρα κτλ,μπαινω και φανταρος σε λιγο καιρο...:sick:

DrEvil
13/01/2011, 10:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από mr_bandit
χαλαρα φιλε μου αν εισαι απο θεσνικη να παμε για φραπα-μπυρα κτλ,μπαινω και φανταρος σε λιγο καιρο...:sick:

Δεν είμαι από πάνω, αλλά μια βολτίτσα ποτέ δεν χάλασε κανέναν...:evil:

dimzan
13/01/2011, 10:44
Επιβεβαιωνω οτι ειναι συχνο προβλημα. Εγω δεν ακουγα κανα φυσημα αλλα καποια στιγμη μου μυριζε κατι περιεργο. Προφανως ηταν η βενζινη που απο τη θερμοκρασια εξατμιζοταν.

Το ειχα δει ομως ηδη στο φορουμ οτι παρουσιαζεται το προβλημα οποτε την επομενη πηγα στο μηχανικο και σφιξαμε τις 2 βιδες. Βασικα δεν ειναι και καμια επιστημη το κανεις και μονος σου απλα ειπα μηπως ηξερε τιποτα παραπανω ο μηχανικος.

Απο τοτε δεν εχει ξαναμυρισει στο ελαχιστο

mr_bandit
13/01/2011, 12:50
δηλαδη για να καταλαβω καλα ολοι οι ΠΑΘΟΝΤΕΣ απο αυτο το προβλημα δεν το ξανασυναντησαν?

ενταξει μου το κανε ο μαστορας,ειπε ηθελε σφυξιμο,απο δω και περα θα το παρατηρω,παντως εφυγε ο θορυβος ο τουρμπισιος!:rotflmao:

amyroukai
13/01/2011, 14:53
και τελικά, μόνο ΧΟΝΤΡΟ δεν ήταν το πρόβλημα, ε; :beer:

καλές βόλτες...!

mr_bandit
13/01/2011, 18:36
ναι οντως καθολου χοντρο,ελπιζω να μην ξανασυμβει!